Bianconeri Blog - Forza Juventus!

A Bianconeri Blog saját Juventus fórumja. Szeretettel látunk minden kulturált fórumozót!

HomeCalendarFAQSearchUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AuthorMessage
s4tch
Admin

PostSubject: Re: Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4   2014-04-29, 15:26

- az uefa honlapjára kikerült egy light cikkecske a '93-as kupagyőztes juventusról:
http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/news/newsid=2096128.html#juventus+benfica+meet+1993+winners

- a visszavágót mark clattenburg kapta. ő fújta a bayern-juvét, úgy emlékszem, legfeljebb közepesen: ribéryt vidal letalpalásáért simán ki lehetett volna állítani. egyébként rasszista!!!4
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2226776/Mark-Clattenburg-racism-row-Official-wants-carry-refereeing-FA-probe-Scott-Ledger-precedent-allows-it.html

- nem találtam még róla hivatalos döntést, de állítólag az uefa vizsgálja a videófelvételeket, sőt, 5 meccsre eltiltja enzo perezt, amiért az odavágón lekönyökölte chiellinit. a portugálok rendesen kiakadtak, szerintük ez annak a jele, hogy a mocskos uefa a juvét szeretné a döntőben látni.

- összeállítás: a sky szerint 3 kérdőjelet kell kiegyenesíteni csütörtökig. egyrészt caceres játszhat barza helyén, másrészt vidal állítólag nagyjából rendbe jött, conte helyet szeretne neki szorítani a kezdőben, harmadrészt nem egyértelmű, hogy nándi vagy gio játsszon tevez mellett.
Back to top Go down
View user profile http://bianconeri.taccs.hu
kilopo
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4   2014-04-26, 15:16

Azért az év elején játszogatott Ogbonna is. Az utóbbi időben pedig biztosan lettek volna játékpercei bőven, csak sajnos épp megsérült.
A 3 középső kp helyre van 4 ember. Ha valaki kiesik, akkor persze, hogy a 4. (most épp Marcsi) kap helyet és az éppen egészséges 3 játszik orrvérzésig. Nyilván Te sem kezdenél Padoinnal mondjuk az Izé ellen. Meg Kasát sem hoznád be, mert akkor meg Pelusoval kéne kezdeni (...)
Mondjuk én nem vettem volna meg a belgát, de el kell ismernem, hogy jól tolja Rómában.
Ha sikerülne egy jó embert venni a bal oldalra, akkor Asa lehetne középen, és akkor nem is kéne középre ember.
Back to top Go down
View user profile
EsztéNégy
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4   2014-04-26, 13:46

Vagy csak senkinek sem perspektíva idejönni. Pirlo-Pogba-Vidal orrvérzésig játszik, és az első csereember a helyükre mindig Marchisio, ilyen kilátásokkal azért nehéz jó embert hozni, mert azt fogja mondani, hogy padozni felesleges eljönni, még ha bajnokságot is nyer vele. Én örültem neki, hogy mi hoztuk el Ogbonnát, szerintem zseniális középsővédő már most is, és Bonu helyén illene többet játszania, de Conte valamiért nem szeret esélyt adni a játékosoknak, így nem lennék meglepve, ha például Ogbi is megbánta volna már, hogy idejött.

s4tch
Admin

PostSubject: Re: Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4   2014-04-25, 21:24

igazából az idei mercatón egy kurvanagy hibát vétettünk: nem mi vettük meg nainggolant.
Back to top Go down
EsztéNégy
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4   2014-04-25, 21:02

Szerintem Marcsit nem adjuk el, ő egybeforrt már a Juvéval. Annyira nem kiemelkedő képességű, de a 4. középpályás helyre tökéletesen megfelel. Az a baj, hogy hiába szélesítettük a keretet az elmúlt két évben, kezdő szintű cserénk nem igazán van (talán Marcsi mellé tehető Ogbonna és Gio még, de utóbbi is már igencsak neccesen). Lehet mondani, hogy Conte elbaszta a rotációt, de el kell ismerni, hogy nincs túl sok lehetősége, amennyiben például Vidal kidől (és most úgy látszik, a Benfica elleni visszavágóra sem épül fel), van a maradék három ember meg Padoin, vagy behúzza Asát, amit talán egyszer tett meg az elmúlt két évben, és akkor megint nincs balszéle a csapatnak. A 3-5-2 játszható leginkább ezzel a kerettel, az kétségtelen, nem egy és nem két játékos kéne a formációváltáshoz, de valószínűleg ez fog kelleni a szintlépéshez Itálián kívül.

Juve=scudetto
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4   2014-04-25, 20:24

Én nem vagyok olyan nagyon elégedett a tegnapi meccsel.
Amint kiegyenlítettünk, megint visszaálltunk. Amint szoptunk még egy gólt, megint hajlandóak voltunk pár percet focizni.
Miért kell szopásra állni ahhoz, hogy képesek legyünk egy kis normális labdarúgásra? Konkrétan a tegnapi meccsen egy pozitív percünk sem volt egálban, igaz, sokat nem is játszottunk így.
A kezdés után még egyértelműen az öltözőben voltunk.
Ha egy embert ki lehet emelni, akkor a lapokhoz és minden más véleményhez hasonlóan én is Vucinicre térnék ki.
Arra a Balotellire emlékeztetett, aki a köcsögöknél beállt egy BL-meccsen, amikor emberhátrányban voltak, és megmozdulni sem volt hajlandó. De látványosan.
Ez viszont Conte sara, akit imádok, fetisizálok, de ezt tudnia kellett volna. Vucinic egy ilyen ember, akkor sem volt hajlandó 20 métert futni, amikor kirobbanthatatlan volt, most egészen bicskanyitogató volt, kíváncsi lennék a "futóteljesítményére".
Tovább lehet jutni, de ennél mindenképpen több kell. Ja, Barzagli és Vidal nagyon hiányzik, nyáron igazolni kell, mert sok posztra nincs hasonló minőségű helyettesünk.
Én Marcit nem adnám el, de július 15-től augusztus 10-ig eltiltanám mindennemű sporttól, focitól, labdát se lásson!
Back to top Go down
View user profile
jackie_d
Allegri maga

PostSubject: Re: Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4   2014-04-25, 15:25

@Krisz wrote:
...

jól beszélsz

lehet leót hibáztatni a második gólért, de szerintem nagyon nem kellene, mert az sokkal inkább pirlo sara, aki megint bealudt amikor a második hullámból érkezett valaki
(amikor ezt észreveszi) lehet látni ahogy bonu szól giorgónak hogy vegye át az emberét, hogy ő kiléphessen de akkor már késő volt

az első gól meg nevetséges volt, ilyet azért nem kellene beszopni
ezt már az oviban is játszottuk, egykét ember elviszi a rövidre a védőket, aki marad meg befejeli
buffon is ottragadt a röviden, áááá vazze, vicc, de komolyan
Back to top Go down
View user profile
Krisz
Allegri maga

PostSubject: Re: Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4   2014-04-25, 14:11

Amit írtatok, hogy gondolkodásban is lassabbak voltunk nem csak sprintben, azzal igazából nem lehet mit kezdeni. Ez egy olasz csapat, ők sosem lesznek a leggyorsabbak, ez az identitásuk, persze lehet csinálni egy külföldi edzővel, csupa légióssal (á'la Ellenség) egy ilyen csapatot, de az a hátam közepére hiányzik.
A mai meccsen az volt az érzésem (igaz csak a második félidőt láttam), hogy kéne egy ügyes, killer center, aki jól meg tudja tartani a fellőtt labdát és normálisan le is tudja osztani, nem nyomják el, jól fordul, jó befejező, nem esik el a labdában, a saját 16osnál szerelés csak bónusz. Szerintem Nándit el lehet adni ennek érdekében, mert ő ezeknek kb csak félig felel meg. Nem rossz, de szerintem updatelni kéne, sokszor azért akad meg a támadás mert botrányosan szarul adja vissza a labdát. Így is jól jönnénk ki belőle mert ingyen volt, a ~15 góljával megszolgálta a pénzét, 29 éves ő ennél sokkal jobb már nem lesz, és most 20 milla a becsült ára.
A másik pedig az egész szezonban szánalmas rögzített helyzetes védekezésünk, illetve a második hullám elleni védekezés. Tavaly is ilyen hulladékok voltunk ebben? Nekem nem rémlik. Azt megjegyezném, hogy Lima Pirlo mellett szaladt be totál zavartalanul, ha mondjuk Marcsi játszik a helyén, akkor ez aligha történik meg.
Ahhoz hogy BL szinten veszélyesek legyünk kicsit tudatosabb megközelítésre lenne szükség. Nem az, hogy ugyanazzal a 3-5-2-vel próbálkozunk, mint eddig, akár működik akár nem. Mert igazából ez is járható út, de kell hozzá mondjuk egy Lahm és egy fénykorában lévő Zambrotta. Valószínűleg könnyebb venni pár szélsőt és átállni 4 védőre, mint leakasztani két ilyen klasszist (egyszerre). Lehet hibrid megoldás is, mert a bajnokságban totál felesleges ezen változtatni amíg földbe döngölünk kb mindenkit így is, de akkor a BL-re megfelelő minőségű alternatíva kell egy 4 védős rendszerre. A félmegoldásnak nincs semmi értelme Pelusokkal, Padoinokkal, Osvaldokkal, csak lomnak vannak. Én biztos vagyok benne egyébként, hogy ez a 3-5-2 akkor is jobban működne, ha a veretlen szezonos pressing meglenne. Nyilván azt azért (is) lehetett bevállalni, mert nem volt Európa, kevesebb meccs volt, de kérem szépen, ha leigazolunk ilyen Naingollan szintű embereket a második vonalba, akkor nyugodt szívvel lehet rotálni is, nem hullik szét a keret tavaszra.

Kicsit az az érzésem, hogy Conte tökjól elvezette a csapatot erre a mostani szintre, nagyon gyorsan, tudatosan, sikeresen, most viszont fogalma sincs, hogy ezt hogyan emelje a következő szintre. Nem azt vettem észre, hogy ne kapná meg a játékosokat akit kért, felülről belepofáznának, hogy mit játszon, kit játszasson. Kicsit olyannak tűnik, mintha kihozta volna magából a maxot. Az biztos hogy a legjobban neki kell megújulnia nyáron. Egy EL győzelemmel nyilván befogná mindenkinek a száját, én is elégedett lennék, de javulnia kell tervezésben, rotálásban, taktikában.
Back to top Go down
View user profile Online
rakkenroll
Segédedző
Segédedző

PostSubject: Re: Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4   2014-04-25, 13:05

Bonucci idén borzasztóan bizonytalan, tulajdonképpen csak akkor nem az, ha Barza és Chiello is ott van
mellette. A gyorsan kapott gólnak annyi előnye volt, hogy onnantól fogva hajtottak a srácok, no meg már
nem kellett azon izgulnom, hogy kapunk-e gólt. Conte egész jól reagált az első félidőre (amit elbaszott
kicsit; labdakihozatal, kontrák, beadások levédekezése, cserék), onnan kell folytatni, ahol abbahagytuk.
Back to top Go down
View user profile
simoon
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4   2014-04-25, 11:57

"bele sem merek gondolni, milyen jó csapat lehetne ez, ha megtartanánk pogbát, pirlót lecserélnénk verrattira, és lenne két rendes szélsőnk"
leírtad az álmom
Back to top Go down
View user profile http://windholz.wix.com/windholz
s4tch
Admin

PostSubject: Re: Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4   2014-04-25, 11:31

emlékszem arra a beadásra, volt a védőnek kb. 2 méter előnye.

egyébként ha licht pontosabban passzol, már tegnap nyerünk. vagy 4x került tisztán a védelem mögé. bele sem merek gondolni, milyen jó csapat lehetne ez, ha megtartanánk pogbát, pirlót lecserélnénk verrattira, és lenne két rendes szélsőnk.

ja, egyébként tevez már 20 gólnál tart (szuperkupa 1, bajnokság 18, el 1). sanyi '09-es szezonja óta nem volt ilyen termékeny csatárunk.
Back to top Go down
EsztéNégy
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4   2014-04-25, 10:57

Marcsi nem volt katasztrófa tegnap, de ha hozta volna mondjuk Pogba szintjét, akkor nyerünk. Nem a legutolsó percben lévő ziccerénél haragudtam rá (szerintem azt Vidal és Pogba sem lőtte volna be, de a csatáraink közül is necces megmondani, hogy hányan), hanem amikor volt egy olyan szituáció, hogy Pogba passza után Licht egyből beadta középre, és a berobbanás/érkezés helyett őt simán megelőzte a védője. Pedig ott nem lehetett volna úgy beleérni a labdába, hogy ne pattanjon be róla.

.bb.
Gyúró
Gyúró

PostSubject: Re: Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4   2014-04-25, 10:16

@s4tch wrote:
marchisio az első félidőben trágya volt, a másodikban rengeteget melózott. pont most ne őt találjuk meg, amikor bonucci, pirlo, chiellini, sőt, buffon sem játszotta élete meccsét, sőt, vucsinics egyenesen emberhátrány volt. a legnagyobb hibája, hogy a ziccerét nem lőtte be. bonucciról meg kaptunk két gólt.

Caceres és Bonucci játéka is necces volt tegnap, bennük volt a bizonytalanság. viszont a csapat két legtöbbet passzoló játékosai voltak és majdnem a legpontosabbak is (Osvaldo van előttük, de csak 4 passzal és Buffon). jó dolog, hogy a védőink ilyen labdabiztosak, de azért védekezni még nem kellene elfelejteni. Smile
Back to top Go down
View user profile
s4tch
Admin

PostSubject: Re: Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4   2014-04-25, 08:57

marchisio az első félidőben trágya volt, a másodikban rengeteget melózott. pont most ne őt találjuk meg, amikor bonucci, pirlo, chiellini, sőt, buffon sem játszotta élete meccsét, sőt, vucsinics egyenesen emberhátrány volt. a legnagyobb hibája, hogy a ziccerét nem lőtte be. bonucciról meg kaptunk két gólt.

gds:
Back to top Go down
cortamelasombra
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4   2014-04-25, 01:03

Soha még olyan türelmes csapat nem volt a történelemben, mint a Juve Marcsival szemben. Mostmár másfél éve minimum tart ez a sorozat. Alanyi jogon van kint a pályán. Minden egyes meccs közben/után leírjuk, hogy mennyire súlytalan, ami megengedhetettlen egy olyan csapatnál ahol szinte minden meccs a középpályán dől el. Artúrónak, Szundinak és kedvenc néger felebarátunknak miatta kell gyakran 2 pozíciót is bejátszania.
Imádom Marcsi fejét, 2-3 éve még ő volt a kedvencem Alex után, de mostmár világos, hogy ekkora hullámvölgy nem létezik. Nálunk már sosem fog megújulni, ez a hajó már elúszott. Jobb lesz ha elmegy máshova, megtalálja önmagát, szerintem szó nélkül vennénk vissza amint ez megtörténik. A mi kutyusunk kölyke, neki mindig lesz helye a keretben.

De ez most nem bűnbak keresés, jó meccs volt, 2-1 simán belefér, szép gólok voltak, a végén már valami tempó is. A Benfica biztos, hogy ezt csak egyszer tudta velünk megcsinálni, a következő meccsen már teljesen más lesz a leányzó fekvése.

Líma meg egyébként elég veszélyes spíler, pont tipikusan az a játokos akiből nem nézi ki az ember az ilyen gólt - ergo nem is tartanak tőle, ami hiba.
Lásd a mi kis mélyenszántó félistenünket és Milánó majomabbik gárdáját Very Happy

Back to top Go down
View user profile
jackie_d
Allegri maga

PostSubject: Re: Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4   2014-04-24, 23:27

csaltam, találtam egy streamet, ami itt is megy és bele-belenéztem a meccsbe
lehet nem kellett volna...

jó ez a 2-1, otthon 1-0, 1-1, majd utolsó perces 2-1 után a hosszabbításban továbbmehetünk
Back to top Go down
View user profile
EsztéNégy
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4   2014-04-24, 23:10

Szerintem sem érdemeltünk vereséget összességében, ám szükségünk van minden egyes pofonra. Be kell húzni a bajnokságot, és egy harcos meccsen végig koncentrálva be kell jutni az EL döntőbe. Remélem felrázza a srácokat ez az eredmény, a második félidő alapján szerintem elindult valami (talán nem túlzás kijelenteni, hogy február eleje óta először).

tjunior
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4   2014-04-24, 23:04

a foci igazságtalan játék 11238 példa a mai meccs, persze gyengék voltunk az első félidőben, de a másodikra kb összeszedtük magunkat ( a benfica meg elfáradt) a Benfica meg igazából semmit se csinált, ez a Lima is 100ból egyszer sem találja el így a labdát... 2 kaput találó lövésük volt egész meccsen, ha kitart a malacuk továbbmennek, amúgy el kell őket kapni otthon
Back to top Go down
View user profile
s4tch
Admin

PostSubject: Re: Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4   2014-04-24, 22:59

@Mr.AT wrote:
Jelentkezzen, akit meglepett, h Marci ziccerben a kapusba rúgta a labdát.

engem az lepett meg, hogy ziccerbe került.

roppant gyenge szezont fut. ha a 2 évvel ezelőtti formáját hozná, állnánk a bl-ben, és vezetnénk a német, angol, spanyol bajnokságot.
Back to top Go down
cortamelasombra
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4   2014-04-24, 22:59

Gyönyörű gólt volt, megérdemelték.
Igazságos az eredmény mert jók voltak, mondjuk iszonyat idegesítő, hogy a végén a 5+ darab ziccerből egyet nem sikerült bekúrni.
 Mad 

Back to top Go down
View user profile
EsztéNégy
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4   2014-04-24, 22:57

Jó kis meccs volt, lehet készülni a visszavágóra, ennél azért több fog kelleni.

cortamelasombra
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4   2014-04-24, 22:56

egész jó meccs lett ez így a végére
VAMOS VAMOS!!!

Back to top Go down
View user profile
simoon
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4   2014-04-24, 22:56

minden szempontból agyfasz volt ez a meccs
Back to top Go down
Mr.AT
Labdaszedő
Labdaszedő

PostSubject: Re: Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4   2014-04-24, 22:52

Jelentkezzen, akit meglepett, h Marci ziccerben a kapusba rúgta a labdát.
Back to top Go down
View user profile
s4tch
Admin

PostSubject: Re: Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4   2014-04-24, 22:48

ezt is bonucciról kaptuk

amúgy gecinagy gól volt, majdnem tetszett
Back to top Go down
simoon
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4   2014-04-24, 22:46

hát bazz
Back to top Go down
simoon
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4   2014-04-24, 22:44

látványosan kifingott a dán csapat, a svédeken áll hogy kihasználják-e ezt a lehetőséget
Back to top Go down
s4tch
Admin

PostSubject: Re: Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4   2014-04-24, 22:40

@.bb. wrote:
egyre jobban érdekel ez a Llorente-ügy.

szerintem conte most taktikai döntést hozott, a kicsi sebességére apellál. nem hinném, hogy van llorente-ügy. vucsinics beállítását viszont megmagyarázhatná.

a gól zseniális volt. azt hittem, marcsi indítása (amit végül visszapasszolt kwadcsi teveznek) kimegy az alapvonalon, erre tessék.
Back to top Go down
Mr.AT
Labdaszedő
Labdaszedő

PostSubject: Re: Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4   2014-04-24, 22:36

Karcsika klasszis, szerencsére.
Back to top Go down
View user profile
cortamelasombra
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4   2014-04-24, 22:35

APACSOK LISZABONBAN!!!!!

Back to top Go down
View user profile
EsztéNégy
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4   2014-04-24, 22:35

Végre Karcsi! Smile

Sponsored content

PostSubject: Re: Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4   

Back to top Go down

Juventus - Benfica, 2014.05.01. 21:05 Story4
View previous topic View next topic Back to top 
Page 5 of 7Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» 2013-2014 Commitments
» Smash Bros U 2014, Megaman, Villager (Animal Crossing) confirmed
» 2014 MSA TORA 12 Hours of Sebring Qualifying [CLOSED]