Bianconeri Blog - Forza Juventus!

A Bianconeri Blog saját Juventus fórumja. Szeretettel látunk minden kulturált fórumozót!

HomeCalendarFAQSearchUsergroupsRegisterLog in

Share | 

olasz válogatott

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
CsT
Allegri maga

PostSubject: Re: olasz válogatott   2017-11-14, 11:05

Ventura szerint jó volt a csapat és a taktika is, nem érti az elégedetlenkedést! Smile
Back to top Go down
View user profile
rakkenroll
Segédedző
Segédedző

PostSubject: Re: olasz válogatott   2017-11-14, 10:29

Ez a 352-es töketlenkedés már Conténál is nyögvenyelős volt sokszor, de legalább volt egy MVP-je, az eredmények pedig jöttek. Szomorú vagyok, nekem fura lesz a VB digók nélkül, de már nagyon kijárt egy büdös nagy maflás a szövetségnek.
Back to top Go down
View user profile
s4tch
Admin

PostSubject: Re: olasz válogatott   2017-11-14, 09:49

így van.

buffon - zappacosta, bonucci, chiellini, darmian - florenzi, jorginho, verratti - bernardeschi, immobile, insigne

eleve így kellett volna felállni az odavágón, és tuti az idegenben lőtt gól. a svédek támadóereje amúgy is gyengécske, forsbergen kívül egyetlen technikás emberük sincs, lazán lehetett volna őket tartani ezzel a középpályával is.

az felfoghatatlan, hogy gólszerzési kényszerben insigne 20 percet játszott, azt is belső középpályásként. a két csatárt meg lazán zsebre tették a nagydarab svédek, a kiszámítható, ötlettelen ívelgetésekből egész pontosan nulla helyzete volt az olaszoknak.
Back to top Go down
View user profile http://bianconeri.taccs.hu
CsT
Allegri maga

PostSubject: Re: olasz válogatott   2017-11-14, 07:59

Itt az edző személye volt a kulcs, azért a mostani keret sem rossz, a svédekétől meg fényévekkel jobb. Itt 90%-ban az elbaltázott kiszámítható taktikán ment el a továbbjutás. Várható volt, hogy svédek 10 emberrel fognak bekkelni és abból kontrázni, szóval józan paraszti ésszel gondolkodva talán technikás, gyors, jól cselező játékosokkal(Bernát,Sári,Insigne) jobban meg lehetett volna bontani a nehézkes védelmüket mint 40-50 méteres pontatlan beadásokkal amiket Candreva + Darmian művelt. A kontráik megállításához meg a kp a kulcs, nem a védelem ebből a szempontból a 3 belső védő teljesen felesleges volt.
Back to top Go down
View user profile
LeRoi10
Segédedző
Segédedző

PostSubject: Re: olasz válogatott   2017-11-14, 01:59

BarzaMaci, Chiello, De Rossi és Buffon is bejelentette visszavonulását. Sad 
A héten azt mondtam, hogy normális körülmények között Csányi már nem lenne MLSZ elnök, ugyanez igaz szerintem most Tavecchiora is. Totálisan mebukott. Nem csak a válogatott, de a bajnokság szintjén is. Agnelli féle, haladó gondolkodású alkotó elnökre van szüksége az olasz focinak. 
Persze szerintem nem kell temetni az olasz focit, a potenciál a bajnokságban és a válogatottban is meg lenne, csak ki kéne aknázni őket. Van kire építeni a jövőt, a teljesség igénye nélkül 26 éves vagy fiatalabb játékosok:

Perin(24), Donna(18)
Florenzi (26), Zappacosta (25), Caldara (23), Spina(24), Conti (23), DS(25), Rugani (22), Romagnoli(22)
Jorginho (25), Gagliardini (23), Verratti (24), Benassi(22), Mandragora(20), Barella(20), Cristante (22), Pellegrini (21)
Berni (23), Chiesa(19), Politano(23), Insigne (26), El Shaarawy (24), Berardi (22)
Balotelli(26), Belotti(23), Zaza(26)

Nyilvánvaló, hogy a felsorolt játékosoknak nagyjából fele a közelében sem fog kerülni annak a szintnek amivel nemzetközi szinten komoly eredményt lehet elérni, de a potenciál szerintem az összes felsorolt játékosban megvan. És a nagy részüknek a lehetősége is adott hiszen a vastaggal jelölt játékosok európai kupameccseken is játszanak. És tényleg játszanak is. A probléma inkább az, hogy nem látni ki lesz a jövő vezére, a 4 visszavonulóból 3 a csapat 3 legkarakteresebb játékosa. Buffonnak sem a játéka hanem a személye fog leginkább hiányozni. Bonuccinak és Marchisionak kéne fellépnie, de ki tudja Bonu mikor tér magához és Marci térde sem egy életbiztosítás.
Back to top Go down
View user profile
s4tch
Admin

PostSubject: Re: olasz válogatott   2017-11-13, 23:34

rossz kapitány, rossz taktika, rossz összeállítás. rossz darmian, rossz immobile, rossz candreva, rossz gabbiadini. rossz bíró, két meccsen kettő is. rossz kultúra, rossz mentális állapot, rossz képzési rendszer. amelyik csapatban sári az egyetlen, aki képes egy cselre, és insigne belső középpályást kell, hogy játsszon, az ne számítson semmire. peches is volt az olasz válogatott, de magukon kívül senkit nem okolhatnak. buffon jobb véget érdemelt volna. buzi ventura, buzi tavecchio, remélem, mindkettő takarodik.

ez tökéletes:
https://twitter.com/ValerioCurcio/status/930195584539078657
Back to top Go down
simoon
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: olasz válogatott   2017-11-13, 23:09

Back to top Go down
View user profile http://windholz.wix.com/windholz
tjunior
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: olasz válogatott   2017-11-13, 22:59

Az a baj hogy ez a blama szerintem ki fog hatni a válogatott játékosra, ezt megemészteni Giginek, Chiellonok nem lesz egyszerű. Allegrinek össze kell kaparnia őket gyorsan.
Back to top Go down
View user profile
Tankcsapda
Gyúró
Gyúró

PostSubject: Re: olasz válogatott   2017-11-13, 22:57

@CsT wrote:
A svédek lehozták ezt a két meccset kapura lövés nélkül. Hihetetlen, anno azt mondtam egy haveromnak, hogy ilyen középszerű edzővel mint Ventura akár az is előfordulhat ki se jut a válogatott a vb-re, kár, hogy nem fogadtuk le 1 üveg vazelinbe.

Az a gond, hogy egy ilyen középszerű edzővel a kinevezésekor benne volt a pakliban. Az egyenes kijutást már akkor elbukták, és a pótselejtezős sorsolás után komolyan mondom, volt egy ilyen érzésem. Sajnálom Buffont elsősorban, de Chiellinit és Barzaglit is, szerintem nekik is le kellene mondani a válogatottságot. De Rossinak szintén, és fel kell építeni egy új csapatot. Az olaszok számára jó hír, hogy erre minden esély megvan, mert sok minőségi játékos van, 1-2 klasszissal kiegészítve, és vannak olyanok, akik beérhetnek már az EB-re is. Furcsa lesz, hogy ezt mondom, de most Balotelli hiányzott ebből a csapatból. Egy idióta, de ha jó napot fog ki, akkor tuti betalál.
Back to top Go down
View user profile
bombahoppa
Segédedző
Segédedző

PostSubject: Re: olasz válogatott   2017-11-13, 22:54

Egyszóval: SZOPÁS
Back to top Go down
View user profile
CsT
Allegri maga

PostSubject: Re: olasz válogatott   2017-11-13, 22:46

A svédek lehozták ezt a két meccset kapura lövés nélkül. Hihetetlen, anno azt mondtam egy haveromnak, hogy ilyen középszerű edzővel mint Ventura akár az is előfordulhat ki se jut a válogatott a vb-re, kár, hogy nem fogadtuk le 1 üveg vazelinbe.
Back to top Go down
View user profile
simoon
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: olasz válogatott   2017-11-13, 22:46

@zetterberg40 wrote:
Sajnálom Buffont, de pontosan ennyit érdemelt ez a válogatott.
egy jó edzővel nem lett volna kérdés
elképesztő égés ez így
Back to top Go down
tjunior
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: olasz válogatott   2017-11-13, 22:45

2 meccs 0 gól ez beárazta a 100 milliós Belottit meg az überfasza 418 gólos Immobilét, nemzetközi szinten annyit érnek amit most mutattak a két meccsen. Buffont meg Chiellinit sajnálom kb ennyi.
Back to top Go down
View user profile
Krisz
Allegri maga

PostSubject: Re: olasz válogatott   2017-11-13, 22:45

Hát ezt elkúrták, főleg az első meccsen, a bíró egyébként totál retardált volt mindkét oldalra.
Back to top Go down
View user profile
simoon
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: olasz válogatott   2017-11-13, 22:44

baszki ilyen nincs
ki a tököm találta ki ezt az impotens vén barmot?
Back to top Go down
zetterberg40
Allegri maga

PostSubject: Re: olasz válogatott   2017-11-13, 22:43

Sajnálom Buffont, de pontosan ennyit érdemelt ez a válogatott.
Back to top Go down
View user profile
bombahoppa
Segédedző
Segédedző

PostSubject: Re: olasz válogatott   2017-11-13, 22:32

Belotti de szar
Back to top Go down
View user profile
Tankcsapda
Gyúró
Gyúró

PostSubject: Re: olasz válogatott   2017-11-13, 22:22

Ha a hosszabbításban Buffon felmenne egy szögletnél, és életben tartaná a továbbjutási reményeket, az lenne az igazi. Én csak miatta drukkolok az olaszoknak, egyszerűen annyira semmilyen ez a csapat, hogy megérdemelné a kiesést, de Buffonnak nem így kellene befejeznie a válogatottnál.
Back to top Go down
View user profile
CsT
Allegri maga

PostSubject: Re: olasz válogatott   2017-11-13, 22:16

Ventúrának mindegy ki játszik csak a 3-5-2 maradjon meg? Smile Azért elég vicces, hogy ebben a szituban Bernát és Insigne is a padon ül...
Back to top Go down
View user profile
bombahoppa
Segédedző
Segédedző

PostSubject: Re: olasz válogatott   2017-11-13, 21:55

Erre adtam volna egy tizit Darmiannak.

Egyébként Bonu nem rossz, jól látom? Ha igen, akkor az azt jelenti, hogy nagyon szar a milán....
Back to top Go down
View user profile
simoon
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: olasz válogatott   2017-11-13, 21:44

@CsT wrote:
Pirlo kurvára hiányzik ebből a csapatból! Wink
Lippi, netán Conte jobban
Back to top Go down
Krisz
Allegri maga

PostSubject: Re: olasz válogatott   2017-11-13, 21:44

@CsT wrote:

Trezeguet hiányzik ebből a csapatból.

Gabbiadini helyett jöhetne valaki aki nem Éder, mondjuk Del Piero. Ez a formáció totál elbaszott, egy 2 évvel ezelőtti BBCvel lenne létjogosultsága, így csak arra jó, hogy a legjobb formában lévő Insigne nem fér be.
Azért remélem hogy sikerül begyűrni őket.
Back to top Go down
View user profile
CsT
Allegri maga

PostSubject: Re: olasz válogatott   2017-11-13, 21:37

Back to top Go down
View user profile
Krisz
Allegri maga

PostSubject: Re: olasz válogatott   2017-11-13, 21:30

@zetterberg40 wrote:
Nem merik befújni a tizit a svédeknek...
Barza megöregedett, nagyon.

Nagyon. 1-2 éve már ott kellett volna hagynia a valogatottat.

Egyébként ha mem tudnám hogy kivel játszanak az olaszok azt mondanám hogy a Chievo. A svédek szempontjából lehet nem a legjobb taktika megpróbálni megverni az olaszokat abban a játékban amihez ők értenek a legjobban.
Back to top Go down
View user profile
zetterberg40
Allegri maga

PostSubject: Re: olasz válogatott   2017-11-13, 21:18

Nem merik befújni a tizit a svédeknek...
Barza megöregedett, nagyon.
Back to top Go down
View user profile
_Tyler
Vízhordó
Vízhordó

PostSubject: Re: olasz válogatott   2017-11-13, 20:22

7-es szorzó volt a svéd győzelemre, meg kellett volna rakni...
Back to top Go down
View user profile
s4tch
Admin

PostSubject: Re: olasz válogatott   2017-11-13, 19:59

ez a kezdő...
Back to top Go down
Krisz
Allegri maga

PostSubject: Re: olasz válogatott   2017-11-13, 13:16

@CsT wrote:
Pedig ez a svéd csapat is elképesztően gyenge talán 2-3 emberük van ki Bl szintű csapatba játszik. Viszont ha találnak egy gólt (elnézve a védelmünket + a csicskát, erre azért jó esélyük van) akkor szerintem is reszeltek a dígóknak. Kíváncsi vagyok "ÉSZ" mennyit változtat az első meccs totál bukta taktikáján.

Minden olasz kollégám pesszimista a tovabbjutassal kapcsolatban. Nagyon gyökérnek kell lenni hogy egymás után két elcseszett meccset produkáljon Ventura meg a bírók. Az a BBC nagyon nem a régi már, azon se lepődnék meg ha Chiello és Barza zsigerből utálná Bonuccit. Nem lett volna szabad teljesen kimeríteni ett a védő generációt, miközben már bőven toporog a küszöbön az új. Pl Barza 36 évesen miért válogatott még?
Back to top Go down
View user profile
CsT
Allegri maga

PostSubject: Re: olasz válogatott   2017-11-13, 12:22

Pedig ez a svéd csapat is elképesztően gyenge talán 2-3 emberük van ki Bl szintű csapatba játszik. Viszont ha találnak egy gólt (elnézve a védelmünket + a csicskát, erre azért jó esélyük van) akkor szerintem is reszeltek a dígóknak. Kíváncsi vagyok "ÉSZ" mennyit változtat az első meccs totál bukta taktikáján.
Back to top Go down
View user profile
Krisz
Allegri maga

PostSubject: Re: olasz válogatott   2017-11-13, 11:35

Barmennyire is gyenge a keret (a korabbi generaciokhoz kepest) és az edzoi stáb, szerintem nonszensz, ha egy Irán - Tunézia meccset kell nézni egy Holland - Olasz helyett. Ez a politikailag korrekt rendszer totál elcseszett. Ha már ennyire inkluzív akar lenni a FIFA akkor a continensre osztott selejtezők helyett simán mehetne a világ szintű kalapozas 24 csoporttal. Oké valoszinuleg egy olasz Új-Zéland meccsen sokat szívnanak a jatekosok, de a valamire való dél-amerikai játékosok amúgy is Európában játszanak és körbeutazzák a világot egy-egy meccsért, nem hiszem hogy sokat jelentene...

Szerintem amúgy ha az olaszok nem jutnak tovabb maguktol akkor átrúgdossák őket.
Back to top Go down
View user profile
tjunior
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: olasz válogatott   2017-11-13, 11:24

Én is inkább a svédekre tennék. Az utolsó 5 meccsen 3 gólt rúgtak az olaszok, most meg minimum 2 kellene. Persze ezek a svédek sem világverők finoman szólva sem de ez az olasz válogatott olyan szürke amilyet én még nem nagyon láttam. Hosszútávon lehet jót is tenne nekik egy orbitális pofon, a 66os égésből született a 82es világbajnok csapat.
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: olasz válogatott   

Back to top Go down

olasz válogatott
View previous topic View next topic Back to top 
Page 2 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next