Bianconeri Blog - Forza Juventus!

A Bianconeri Blog saját Juventus fórumja. Szeretettel látunk minden kulturált fórumozót!

HomeCalendarFAQSearchUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Mindenféle pletykák, hírek

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 17  Next
AuthorMessage
zetterberg40
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-19, 11:39

Azért az igencsak durva, hogy a MU bevétele úgy nőtt egy év alatt 170 millióval, hogy emögött valamirevaló sporteredmény nincs is. Ja és a 689 millióból 53%-ot tesznek ki a reklámbevételek.

A Juve esetében egy év alatt 17 milliós a bevételnövekedés, sporteredménnyel mögötte. A 341 millióból 30% a reklámbevétel.

Az angol tv-s pénzekkel, a szponzoraikkal meg a reklámtevékenységükkel nem lehet versenyezni.

Az látszik, hogy a Juve bevételnövekedésének hátterében leginkább a sportsikerek állnak, mintsem az egyéb tényezők, amiben a nagyok viszik a prímet. Agnelliék ezzel az új logóval próbálnak szintet lépni, vagy legalábbis valamilyen szinten lépést tartani a élbollyal, de ez szerintem kb. lehetetlen küldetés.
Back to top Go down
View user profile
jackie_d
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-19, 11:26

@s4tch wrote:
@jackie_d wrote:
van valami rövid konklúzió, lusta vagyok most végigolvasni

maradtunk, ahol voltunk

hosszabbat lusta vagyok gépelni

Laughing köszi
Back to top Go down
View user profile
s4tch
Admin

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-19, 10:48

@jackie_d wrote:

maradtunk, ahol voltunk

hosszabbat lusta vagyok gépelni
Back to top Go down
View user profile http://bianconeri.taccs.hu
jackie_d
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-19, 10:41

@s4tch wrote:
friss cucc:
https://www2.deloitte.com/uk/en/pages/sports-business-group/articles/deloitte-football-money-league.html

Back to top Go down
View user profile
zetterberg40
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-19, 10:25

@s4tch wrote:
friss cucc:
https://www2.deloitte.com/uk/en/pages/sports-business-group/articles/deloitte-football-money-league.html

Király, köszi!

Néhány optimista hangvételű írás az új logóval kapcsolatban:
http://www.juvefc.com/juventus-logo-rebranding-bigger-picture/
https://medium.com/@vuquan/why-juventus-new-logo-is-the-future-of-football-3a956701e282#.e6w45uwtp
http://www.independent.co.uk/sport/football/european/juventus-new-badge-is-not-simply-an-excess-of-modern-football-theyre-leaving-serie-a-behind-a7533006.html
http://sport360.com/article/football/serie_a/219254/forward-thinking-juventus-ahead-of-the-serie-a-chasing-pack-again-with-bold-new-badge-change/
http://www.goal.com/en/news/8/main/2017/01/18/31676462/we-love-the-new-juventus-logo-and-heres-why-its-so-important?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter
Back to top Go down
View user profile
s4tch
Admin

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-19, 10:08

friss cucc:
Back to top Go down
View user profile http://bianconeri.taccs.hu
exchaby
Segédedző
Segédedző

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-18, 21:29

@Krisz wrote:
erről a szarrol beszélünk már két napja

olyan ez mint Győzike. Csíkos, és voltaképpen mindegy hogy kedveled vagy utálod, ha beszélsz róla el van adva.

Na most mivel a csapból is ez folyik, eljut olyanokhoz is akik eddig hirből sem hallottak a Juventusról, én meg csak ez miatt most nem fogok más csajt keresni az Öreg Hölgy helyett.

A mémek viszont jók Very Happy

Krisz
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-18, 20:54

@jackie_d wrote:
@Krisz wrote:

Az én kérdésem, hogy egy másik logoval is lenne emelkedés (és ugyanennyi)? Szerintem igen.

gondolom a megnövekedett social media + news forgalom okozza, így szerintem a régi logóval nem lett volna növekedés

Úgy értettem, hogy egy új címerrel (nem J-apámfaszaval) is bizonyára lett volna ennyi növekedés. Bár ki tudja, erről a szarrol beszélünk már két napja. Az új mezekrol szokott lenni max 10 komment.
Back to top Go down
View user profile
jackie_d
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-18, 15:11

@Krisz wrote:
@zetterberg40 wrote:
Brandtix: Juventus' brand value has increased by 4% since revealing their new logo. #2beJuventus #Juventus

Mondjuk nem tudom, mire alapozzák...

Az én kérdésem, hogy egy másik logoval is lenne emelkedés (és ugyanennyi)? Szerintem igen.

gondolom a megnövekedett social media + news forgalom okozza, így szerintem a régi logóval nem lett volna növekedés
Back to top Go down
View user profile
Krisz
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-18, 13:36

@zetterberg40 wrote:
Brandtix: Juventus' brand value has increased by 4% since revealing their new logo. #2beJuventus #Juventus

Back to top Go down
View user profile
zetterberg40
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-18, 13:30

Back to top Go down
View user profile
CsT
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-18, 10:00

@zetterberg40 wrote:
Összességében nem túl pozitív, amit itt a hozzáértőbbek, szakmabeliek írnak.
Mondjuk Agnelli eddig nagyjából mindent jól csinált, szóval remélhetőleg nem lesz ebből katasztrófa. Ettől még ez a hagyományokkal való szakítás nekem "nemgyerebe".

Szerk: Melyikőtök posztolta ezt az alternatív javaslatot a klub fb-oldalán az egyik képsorozat alá? Laughing

Elviselhetőbb ötlet.

Na ez nyugodtan lehetett volna az új címer, modern is, de megmaradt volna a Juve feeling benne, a brandhez meg mehetett volna Agnelli minimál J betűje.
Kíváncsi leszek a hétvégi meccsre, milyen koreoval készülnek az ultrák...meglepne ha az új logóval.
Back to top Go down
View user profile
zetterberg40
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-18, 09:20

Összességében nem túl pozitív, amit itt a hozzáértőbbek, szakmabeliek írnak.
Mondjuk Agnelli eddig nagyjából mindent jól csinált, szóval remélhetőleg nem lesz ebből katasztrófa. Ettől még ez a hagyományokkal való szakítás nekem "nemgyerebe".

Szerk: Melyikőtök posztolta ezt az alternatív javaslatot a klub fb-oldalán az egyik képsorozat alá? Laughing

Elviselhetőbb ötlet.

Back to top Go down
View user profile
jackie_d
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-18, 09:06

@Krisz wrote:
@jackie_d wrote:

lehet hogy pont fordítva gondolkodunk:
előbb kiszélesítjük a brandet, hogy (nemfociból) több lé folyjon be, oszt' majd jól összevásárolunk mindenkit és sorra nyerjük a bl-t

Én kötve hiszem hogy minden J-apámfasza bevétel egy közös Juve kincstárba folyna majd ami a csapatra lenne fordítva. Sokkal sanszosabb hogy egy Exor kincstárba megy ahol a csapat csak egy sok asset közül és a focivilag meghágása nem cél.

kivéve ha épp az hozza a legtöbb lét Wink
Back to top Go down
View user profile
Krisz
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-18, 09:03

@jackie_d wrote:
@DartagnanX wrote:
...Gecc, hát ha a Juve megnyeri a BL-t 5x a következő 10 évben, akkor a címertől és a logótól függetlenül is dőlni fognak a szurkolók és a pénz...

előbb kiszélesítjük a brandet, hogy (nemfociból) több lé folyjon be, oszt' majd jól összevásárolunk mindenkit és sorra nyerjük a bl-t

Én kötve hiszem hogy minden J-apámfasza bevétel egy közös Juve kincstárba folyna majd ami a csapatra lenne fordítva. Sokkal sanszosabb hogy egy Exor kincstárba megy ahol a csapat csak egy sok asset közül és a focivilag meghágása nem cél.
Back to top Go down
View user profile
jackie_d
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-18, 08:00

@DartagnanX wrote:
...Gecc, hát ha a Juve megnyeri a BL-t 5x a következő 10 évben, akkor a címertől és a logótól függetlenül is dőlni fognak a szurkolók és a pénz...

Back to top Go down
View user profile
CsT
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 20:49

http://www.nemzetisport.hu/olasz_labdarugas/kepek-beindult-a-memgyar-szetszedte-a-juventust-az-internet-nepe-2547175?utm_source=nsofb&utm_medium=page&utm_campaign=nsofb
Back to top Go down
View user profile
LeRoi10
Segédedző
Segédedző

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 20:48

Ha valaki szép címerre, minőségi focira vagy csak egy igazi gólvágóra vágyik, mint pl. Bogdan Chipirliu, akkor ajánlom a Juventus Bucaresti csapatát. Nem csalódhat az ember.
Back to top Go down
View user profile
simoon
Segédedző
Segédedző

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 19:31

@DartagnanX wrote:
@simoon wrote:

én azt hiszem, hogy minden váltásnak mélyebb lelki oka van
ha ez egy átgondolt móka, akkor simán járhat több zsetonnal is akár
az meg itt is téma volt, hogy nem kellene mindenkit elengedni
teszem azt Dybcsiből csak akkor lesz igazi Juve ikon ha elhajtunk mindenkit a vérbe mert Ő a miénk. ez még a játékosainkra is kihathat pozitívan (neadjisten jobban kötődik majd)
esetleg sikeresebbek leszünk
így jó esetben növekszik a klub több a szponzorpénz, több a bevétel

erre gondolok én, hogy ez nem csak felszínen változás

az meg a másik része, hogy nekem tök mindegy mi a címer, logó
játszhatunk zebrában, rózsaszínben, kékben vagy sárgában ez az én csapatom
max nem minden mez tetszik Wink

Te is csak egy ZSOLDOS-SZURKOLÓ vagy!!!! Mit számít neked a hagyomány.

Viszont a levlistán csodálatos teóriánk született. S4tchy azt állította, hogy poszt formájába önti!

81-óta kapom a zsoldom afro
Back to top Go down
View user profile http://windholz.wix.com/windholz
DartagnanX
Admin

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 19:28

@simoon wrote:
@DartagnanX wrote:

Az lehetetlen. A logóváltás nem jelenti azt, hogy mostantól több pénzünk van.

teszem azt Dybcsiből csak akkor lesz igazi Juve ikon ha elhajtunk mindenkit a vérbe mert Ő a miénk. ez még a játékosainkra is kihathat pozitívan (neadjisten jobban kötődik majd)

Te is csak egy ZSOLDOS-SZURKOLÓ vagy!!!! Mit számít neked a hagyomány.

Viszont a levlistán csodálatos teóriánk született. S4tchy azt állította, hogy poszt formájába önti!

simoon
Segédedző
Segédedző

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 19:27

@DartagnanX wrote:
@simoon wrote:

No de mi van ha az új éra azt jelenti, hogy nem adunk el Pogbát viszont veszünk Verrattit?

egy dolgot nem szeretnék, ha nosztalgiázó 'olaszos' csapat lennénk szép génekkel, de trottyos jelennel

Last edited by simoon on 2017-01-17, 19:29; edited 1 time in total
Back to top Go down
DartagnanX
Admin

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 19:05

@simoon wrote:
@DartagnanX wrote:

Viszont ha teljesen átmegyünk abba a fázisba, hogy a klub KIZÁRÓLAG üzleti vállalkozás, akkor a szurkoló beszopja. Mert akkor nyáron Dybala távozik. Akkor nem jön Verratti. Persze, ha annyira jól megy az üzlet, akkor 1-1 évre be tudunk rántani valami sztárt. De kicsi az esély.

No de mi van ha az új éra azt jelenti, hogy nem adunk el Pogbát viszont veszünk Verrattit?

simoon
Segédedző
Segédedző

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 18:15

@DartagnanX wrote:

Viszont ha teljesen átmegyünk abba a fázisba, hogy a klub KIZÁRÓLAG üzleti vállalkozás, akkor a szurkoló beszopja. Mert akkor nyáron Dybala távozik. Akkor nem jön Verratti. Persze, ha annyira jól megy az üzlet, akkor 1-1 évre be tudunk rántani valami sztárt. De kicsi az esély.

Back to top Go down
CsT
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 18:10

Amúgy ajánlom mindenkinek Novák Tamás -Game Over (Avagy hogyan öltük meg a futballt) című doku filmjét- nagyon szépen bemutatja, hogy a mai labdarúgás már leginkább a pénzről, marketingről és a fogadásokról szól.

Szerintem egy futballklubot meg lehet szeretni a történelme miatt, vagy mert szép focit játszanak, esetleg vannak olyan játékosai akik zseniális képességékkel vannak megáldva, esetleg a fanatikus szurkolótábora miatt, de azért választani egy csapatot, mert egy jól működő üzleti vállalkozás....

Back to top Go down
View user profile
DartagnanX
Admin

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 17:17

Nehéz ezt "szakmai" szemmel nézni (a blog művelt olvasói előtt nem titok, hogy nemzetközi tekintélyű reklámszakember vagyok).
Azért nehéz, mert nem látunk bele, hogy mik a klub hosszú távú tervei.
Lehet, hogy ez a fosadék igazából tökéletes választ ad a tervre.

Viszont akkor tuti, hogy én nem értek egyet a tervvel.
Ez a logó (ami csak azért lehetett könnyen címer(pajzs) is, mert J betű baszki) mindennel szakít, amit egy tradicionális, nagy múltú klub szeret kihangsúlyozni.
Még jó, hogy nem Ruventus vagyunk, mert állati nehéz lett volna pajzs alakú R-betűt rittyenteni.

Tehát eldobták a sávokat, eldobták a bikát (és a zebrát is), eldobták a sárga színt teljesen. Egy J-betű maradt.
Ez a J egy cég logója, olyan mint egy sportszergyártó logója. Úgy mutat a mezen, hogy szinte üti az Adidas jelét.

Ha a klub ennyire a "piac" igényei felé megy, akkor biztosak lehetünk benne, hogy felesleges szurkolni a jövőben a csapatnak. A cél az lesz, hogy Pogbákat vegyünk 500 000 euróért, majd adjuk el őket 80 millióért. Profit.
Viszont ebből csak a részvényesek örömét lehet növelni, a szurkolókét hosszú távon semmiképpen. Mert előbb-utóbb rájönnek, hogy palira vannak véve.

A szurkoló szerintem elfogadja azt, hogy a klubja üzleti vállalkozás IS, emiatt pedig nem működhet úgy, mint egy PSG, egy City vagy egy Barca/Real négyes. Hiszen nem végtelen a pénz. Ez néha áldozatokat követel, jó áron el kell adni Zidane-t, örülni kell, hogy Pogba rekordprofitot hozott. És így hátha meg tudunk tartani egy Dybalát, talán mellé tudunk csapni majd egy Donnarummát és egy Verrattit.

Ha ezt a logót nézzük, és azt, hogy ez most itt marketingszempontokat vesz előtérbe (annyira, hogy a tradicionális címert leverjük a stadionról és letépjük a mezekről a logó kedvéért), akkor egyáltalán nem túlzás azt mondani, hogy a klub elveszítette az identitását.
Legaábbis azt, ami korábban volt.
Lett neki egy új identitása.
Az új identitás viszont így hirtelen (egy nap után) nem olyannak tűnik, ami miatt egy Buffon a Serie B-ben maradna, ami miatt Nedved a búcsúmeccsén zokog, ami miatt Del Piero 20 évet lehúzna nálunk.
Mert ez az új identitás ÜZLETI szempontokat tol előtérbe.

Nyilván nem csak arra értem, hogy lecserélődik a címer egy logóra. Hanem arra, ami miatt ezt a döntést fontosnak tartották meghozni. Ez egy kurvanagy váltás, látványos. A döntés háttere (amiről egyelőre nem sokat tudunk) sugallja ezt.

Egy Real Madrid esetében biztosan nem fog megtörténni, hogy lebasszák a címerüket és egy fancy kis logót rittyentenek a helyébe, mert a millenialok, meg a nők úgy majd jobban szeretik őket.
Gecc, hát ha a Juve megnyeri a BL-t 5x a következő 10 évben, akkor a címertől és a logótól függetlenül is dőlni fognak a szurkolók és a pénz.

De biztos vagyok benne, hogy néhány hét vagy hónap múlva már okosabbak leszünk, amikor látjuk, hogy miért is történt ez. Vagy addigra lehet, hogy vissza is csinálják.

Másrészről ez a J betű azért eléggé kurvagyenge ahhoz, hogy ne örüljünk neki.
Valamint szerintem fontos, hogy egy klub soha nem dobja el a címerét.
Hacsak nem történik valami katasztrofális, például népírtást követnek el a klub játékosai a címerrel a zászlóikon.

Bennem kissé megtört valami itten.

jackie_d
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 16:18

@Krisz wrote:
@simoon wrote:
"logónak" baszottjó lenne, címert nem kiváltva

+1 csillió

Tökéletesen egyetértek. Viszont ha a csapattal és annak a brandjével akarják összekötni a többi J-apámfaszát akkor nem lehet két külön logo/címer és szerintem van aranyközépút vagyis olyan design ami mindkét funkciót kielégíti.

szerintem teljesen nyilvánvaló hogy a múlttal való szakítás szándékos
Back to top Go down
View user profile
laac
Gyúró
Gyúró

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 16:11

letisztul,egyszerű,design-os emblámát akartak,ez ronda és szar,mint anno a chokito!!Kértek volna help-et az IKEA-tól(skandináv design)!!!

simoon
Segédedző
Segédedző

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 15:50

@Krisz wrote:
@simoon wrote:

+1 csillió

Tökéletesen egyetértek. Viszont ha a csapattal és annak a brandjével akarják összekötni a többi J-apámfaszát akkor nem lehet két külön logo/címer és szerintem van aranyközépút vagyis olyan design ami mindkét funkciót kielégíti.

simán lehetne címer csak a mezeken meg a stadion tetején, minden máshol a logó
Back to top Go down
CsT
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 15:25

Legalább a csapat neve nem lett J-Uventus...még.

Egyébként ahol eddig néztem mindenhol elég negatív a fogadtatása ennek az "egésznek"....lehet Agnelli most verte bele a koporsójába az utolsó szöget....
Back to top Go down
View user profile
zetterberg40
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 15:23

https://www.instagram.com/p/BPXH2rDA3a4/
Back to top Go down
View user profile
Krisz
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 15:16

@simoon wrote:

+1 csillió

Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   

Back to top Go down

Mindenféle pletykák, hírek
View previous topic View next topic Back to top 
Page 5 of 17Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 17  Next