Bianconeri Blog - Forza Juventus!

A Bianconeri Blog saját Juventus fórumja. Szeretettel látunk minden kulturált fórumozót!

HomeCalendarFAQSearchUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Mindenféle pletykák, hírek

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Next
AuthorMessage
Krisz
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 15:16

@simoon wrote:
"logónak" baszottjó lenne, címert nem kiváltva

+1 csillió

Tökéletesen egyetértek. Viszont ha a csapattal és annak a brandjével akarják összekötni a többi J-apámfaszát akkor nem lehet két külön logo/címer és szerintem van aranyközépút vagyis olyan design ami mindkét funkciót kielégíti.
Back to top Go down
View user profile
Krisz
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 15:11

@CsT wrote:
Agnelli mostanában a viccesebb cigit szívhatja, azt mondta 1 éve ezen dolgoztak....szóval volt valami barom akinek 1 évig ez volt a munkája, hogy kitalálja ezt a logót ....valszeg annyi pénzért, amelyből még tripla tagdíjra is futná.
Egyébként nekem erről az új logóról tuti nem jutna eszembe a Juventus....

Ez amúgy elég gyakori tévhit. Bonyolítani dolgokat nagyon könnyű, sikeresen leegszerűsíteni valamit nagy munka. Az már más kérdés, hogy a designernek fogalma nem volt a Juventusról vagy magáról a fociról, azért (is) lett a logo olyan amilyen.

Egyébként tuti nem a logon dolgoztak 1 évig, hanem az arculaton, marketing stratégián, stb ahhoz simán kell annyi idő.

Last edited by Krisz on 2017-01-17, 15:41; edited 1 time in total
Back to top Go down
View user profile
CsT
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 15:04

Agnelli mostanában a viccesebb cigit szívhatja, azt mondta 1 éve ezen dolgoztak....szóval volt valami barom akinek 1 évig ez volt a munkája, hogy kitalálja ezt a logót ....valszeg annyi pénzért, amelyből még tripla tagdíjra is futná.
Egyébként nekem erről az új logóról tuti nem jutna eszembe a Juventus....
Back to top Go down
View user profile
Krisz
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 14:41

@jackie_d wrote:
@Krisz wrote:

Nekem továbbra sem a logo egyszerűségével van bajom, hanem a semmitmondóságával. Én imádom az egyszerű dolgokat, és értékelem a minimalista stílust is. Magának a designnak a lényege hogy átgondolja és megvalósítja az összes funkciót amit az adott dolog nyújtani fog, kitalál ennek egy formát ami ötvözi a tervező stílusát a közeggel, és az adott hely/nép stb hagyomanyaival/identitásával. Ez minden designra érvenyes, legyen az egy logo, egy épület vagy egy ajtókilincs. Ez a logo (igazából címerről kéne beszélnünk) nem teljesíti az összes funkcionalis elvárást, nem látom benne a klub identitását, ezt egy olyan ember/csapat tervezte aki nem érti a Juventust. Úgy gondolom hogy lehetett volna olyan minimalista designt is készíteni ami kielégíti a jó design alapvető követelményeit. Nekem ez a logo olyan mint a hipermodern, minimalista szék amire nem lehet raülni mert kényelmetlen.

túlgondolkodod, mint mindig tongue

a logo, design stb. csak a marketing mix egy eleme, egyetlen célja hogy minél több vásárlásra késztesse a target segment-jeidet
minden más csak belemagyarázott faszság, az amit (a marketingesek szerint) a pórnép hallani akar

én most hirtelen azt tudom elépzelni, hogy beláttuk hogy a "royal club"-ok (RM, BM, MU, etc.) piacán nincs hely, vagy túl drága a market share növelése, ezért inkább alájuk pozícionálnuk valamilyen "upper middle" kategóriás brand-del, aminek középtávon a klub csak egy, de nem a központi eleme. szerintem hamarosan lesz j-hotel, j-vonat, j-apámfasza, stb. amihez egy "royal club" csapat nem igazán passzol
de az is lehet hogy tényleg elkann rajzolta...
mind1, darti majd megfejti

Én itt a marketing részét nem firtatom a logónak, egyedül a logo mint design aspektusról beszélek. Az pedig a J-apámfasza funkciót kielégíti (biztosan sokat fogunk ezzel kaszálni), minden más Juventus, címer funkciót mellőz, ezért rossz design. És úgy gondolom, hogy lehetett volna egy olyan minimalista címert is tervezni amitől nem okádom szét magam és a marketingesek is örülnek amikor J-apámfaszát árulnak.

Back to top Go down
View user profile
simoon
Segédedző
Segédedző

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 14:41

akkor most én egy cseppet szakmai szemmel:

elsőre nem értem, hogy miért keveredik a logó és a címer fogalma (a klub ezt baszta el) címert meghagyva jó is lett volna ez brandépítő logónak (használható, variálható)
viszont ha elkezdik kibontani, akkor észrevehető h a J betű bajnoki pajzsot ad ki, sőt maga a betűk is a pajzsból erednek

amit viszont egyáltalán nem értek, hogy a picsába sikerült másbetűtípussal kiírni a logó felé ill a coveren???

személyesen: "logónak" baszottjó lenne, címert nem kiváltva

Last edited by simoon on 2017-01-17, 14:42; edited 1 time in total
Back to top Go down
View user profile http://windholz.wix.com/windholz
jackie_d
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 14:22

@Krisz wrote:
@tjunior wrote:

1 év múlva észre sem veszed. Radikális változás ez tény, viszont univerzális brandhez általában egyszerű logó dukál. A logót nekem is szokni kell, de tetszik az elképzelés ami mögötte van. (bár ezzel itt nem leszek népszerű,hogy kiemelem, de még Emily Ratajkowskit is meghívták a bemutató partira Very Happy)

Nekem továbbra sem a logo egyszerűségével van bajom, hanem a semmitmondóságával. Én imádom az egyszerű dolgokat, és értékelem a minimalista stílust is. Magának a designnak a lényege hogy átgondolja és megvalósítja az összes funkciót amit az adott dolog nyújtani fog, kitalál ennek egy formát ami ötvözi a tervező stílusát a közeggel, és az adott hely/nép stb hagyomanyaival/identitásával. Ez minden designra érvenyes, legyen az egy logo, egy épület vagy egy ajtókilincs. Ez a logo (igazából címerről kéne beszélnünk) nem teljesíti az összes funkcionalis elvárást, nem látom benne a klub identitását, ezt egy olyan ember/csapat tervezte aki nem érti a Juventust. Úgy gondolom hogy lehetett volna olyan minimalista designt is készíteni ami kielégíti a jó design alapvető követelményeit. Nekem ez a logo olyan mint a hipermodern, minimalista szék amire nem lehet raülni mert kényelmetlen.

túlgondolkodod, mint mindig tongue

a logo, design stb. csak a marketing mix egy eleme, egyetlen célja hogy minél több vásárlásra késztesse a target segment-jeidet
minden más csak belemagyarázott faszság, az amit (a marketingesek szerint) a pórnép hallani akar

én most hirtelen azt tudom elépzelni, hogy beláttuk hogy a "royal club"-ok (RM, BM, MU, etc.) piacán nincs hely, vagy túl drága a market share növelése, ezért inkább alájuk pozícionálnuk valamilyen "upper middle" kategóriás brand-del, aminek középtávon a klub csak egy, de nem a központi eleme. szerintem hamarosan lesz j-hotel, j-vonat, j-apámfasza, stb. amihez egy "royal club" csapat nem igazán passzol
de az is lehet hogy tényleg elkann rajzolta...
mind1, darti majd megfejti
Back to top Go down
View user profile
_DREAM_
Segédedző
Segédedző

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 14:18

@jackie_d wrote:
@_DREAM_ wrote:
Kíváncsi vagyok hogy az ultrák hogy állnak hozzá. Hogy ha nem az érdekelné őket hogy hogyan tömjék meg a saját zsebüket a jegyeladásokból, akkor már tutira lebontották volna a székházat.

Nekem k.ra nem tetszik ez a modern focis irány, hogy már tényleg csak egy termék leszünk lassan futballklub helyett.

minden és mindenki egy termék; te is, én is (na jó én nem pirat), jobb ha beletörődsz...

Persze tudom, én se a Holdon élek Smile csak most szerintem átléptek egy határt. Én amúgy egészen délelőttig azt hittem hogy ez csak egy vicc, ez a durva.
Back to top Go down
View user profile
jackie_d
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 14:10

@_DREAM_ wrote:
Kíváncsi vagyok hogy az ultrák hogy állnak hozzá. Hogy ha nem az érdekelné őket hogy hogyan tömjék meg a saját zsebüket a jegyeladásokból, akkor már tutira lebontották volna a székházat.

Nekem k.ra nem tetszik ez a modern focis irány, hogy már tényleg csak egy termék leszünk lassan futballklub helyett.

minden és mindenki egy termék; te is, én is (na jó én nem pirat), jobb ha beletörődsz...
Back to top Go down
View user profile
Krisz
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 13:40

@tjunior wrote:
@Krisz wrote:

Azért ez nem egy mez amit 1 evig kell nézni, hanem 10-15 évig tuti ez lesz. A 10 logon vegignezve lathato a hagyomany, az elozore epitkezes, ennel semmi. Megszokjuk ahogy megszoktuk Allegrit meg Higanyt is, de ketlem hogy ennek a logonak hozzajuk hasonlo impaktja lesz barmilyen aspektusban.
1 év múlva észre sem veszed. Radikális változás ez tény, viszont univerzális brandhez általában egyszerű logó dukál. A logót nekem is szokni kell, de tetszik az elképzelés ami mögötte van. (bár ezzel itt nem leszek népszerű,hogy kiemelem, de még Emily Ratajkowskit is meghívták a bemutató partira Very Happy)

Back to top Go down
View user profile
_DREAM_
Segédedző
Segédedző

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 12:52

Back to top Go down
View user profile
s4tch
Admin

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 11:50

@jackie_d wrote:
nyilván, de ez a logo akkor is fos

ennyi. kamázom én ezt a boardot, de lehet, hogy agnellinek nem kellett volna levarrni a marketinges csávó nejét, majd lapo elkannra bízni a logótervet. ez jobban hasonlít két csík kokszra, mint egy klubcímerre.

talán annyit elárulhatok, hogy darti reklámszakember, így ha minden jól megy, lesz a témában szakmai elemeket sem nélkülöző poszt is.
Back to top Go down
View user profile http://bianconeri.taccs.hu
CsT
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 11:20

Magát a brandet fel lehetett volna építeni erre a logóra, de a klubé nyugodtan maradhatott volna.
Gondolom annyi a marketing stratégia, hogy egyszerű, könnyen megjegyezhető, felismerhető legyen.
Back to top Go down
View user profile
jackie_d
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 10:53

@zetterberg40 wrote:
Nem vagyok marketinges, de a twitteren most nagyon nyomják, hogy ez az új logó a brandépítés fontos kelléke. Ezzel akarják emelni a brand értékét.

J Stadium
J Village
J Museum
J Medical
J TV
J Hotel
J Lounge

Még mindig nem tetszik, viszont nincs mit tenni, mint megvárni az eredményét ennek az egésznek.

nyilván, de ez a logo akkor is fos
kurvára érdekelne a marketing stratégia...
Back to top Go down
View user profile
CsT
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 10:47

@tjunior wrote:
@Krisz wrote:

Azért ez nem egy mez amit 1 evig kell nézni, hanem 10-15 évig tuti ez lesz. A 10 logon vegignezve lathato a hagyomany, az elozore epitkezes, ennel semmi. Megszokjuk ahogy megszoktuk Allegrit meg Higanyt is, de ketlem hogy ennek a logonak hozzajuk hasonlo impaktja lesz barmilyen aspektusban.

Pont jó lesz új avatarnak! Smile

Back to top Go down
View user profile
tjunior
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 10:40

@Krisz wrote:
@tjunior wrote:
Könyörgöm hagyjuk már a siránkozást, ez konkrétan a 10.logónk 120 év alatt, az előző sem volt maga a történelem, most még szokatlan, de ezt is megszokjuk mint az összes többit.

Back to top Go down
View user profile
kilopo
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 09:57

Back to top Go down
View user profile
zetterberg40
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 09:42

Nem vagyok marketinges, de a twitteren most nagyon nyomják, hogy ez az új logó a brandépítés fontos kelléke. Ezzel akarják emelni a brand értékét.

J Stadium
J Village
J Museum
J Medical
J TV
J Hotel
J Lounge

Még mindig nem tetszik, viszont nincs mit tenni, mint megvárni az eredményét ennek az egésznek.
Back to top Go down
View user profile Online
Krisz
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 07:33

@tjunior wrote:
Könyörgöm hagyjuk már a siránkozást, ez konkrétan a 10.logónk 120 év alatt, az előző sem volt maga a történelem, most még szokatlan, de ezt is megszokjuk mint az összes többit.

Back to top Go down
View user profile
tjunior
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 07:16

Back to top Go down
View user profile
Krisz
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 07:09

Rossz topicba ment:

Most komolyan ez a szar lesz a logonk? Nekem mar az előző trendiesitett se tetszett (a 90es evekbelit meg magamra tetovaltatom), de ez nevetseges. Nem egy ruhamarka vagyunk hogy egy pipa legyen a logonk. Biztosan első focicsapat leszunk a vilagon aki egy ilyen hanyast csinal maganak... kivancsi vagyok hogy a marketingesek mivel magyarazzak ezt a hulladekot

Közben elolvastam a magyarazatot: fekete fehér csík - csapat meze, a scudetto forma - győzelem, és belegyúrva az IKONIKUS J betű. Egyik kurvanagy hoba, hogy a J betű kurvara soha nem volt ikonikus. Ez a baj ha a nyomoronc marketingesnek köze nincs a focihoz. Nekem nem az egyszerűséggel van bajom - aki valamilyen formaban design vagy kreativ vonalon van tudja hogy az a kulcs, az mindennek a lenyege - hanem azzal hogy az egyszerűsítéssel a jellegét vesztette az egész. Scudetto meg ikonikus J betű (még mindig muhaha) ide vagy oda ez nem kommunikalja azt ami a Juventus. Elkurvult a világ...
Back to top Go down
View user profile
CsT
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-17, 06:53

Back to top Go down
View user profile
jackie_d
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-16, 22:56

@zetterberg40 wrote:
@exchaby wrote:
túl öreg és konzervativ vagyok én ahhoz hogy felhőtlenül örüljek ennek az új logónak...

Először azt hittem, hogy ez csak valami vicc. Borzalmas.

ez mekkora fos már... Sad
Back to top Go down
View user profile
LeRoi10
Segédedző
Segédedző

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-16, 22:54

@zetterberg40 wrote:
@exchaby wrote:
túl öreg és konzervativ vagyok én ahhoz hogy felhőtlenül örüljek ennek az új logónak...

Én itt a 60 éves laptopDJ-nél éreztem azt, hogy egy jót röhögünk, besétál Vidal és Verratti Juventus mezben és egy jót aludhatok.
Back to top Go down
View user profile
zetterberg40
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-16, 22:39

@exchaby wrote:

Back to top Go down
View user profile Online
exchaby
Segédedző
Segédedző

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2017-01-16, 22:16

LeRoi10
Segédedző
Segédedző

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2016-12-19, 16:47

@rakkenroll wrote:
@zetterberg40 wrote:
Ma Karcsika is villant a River elleni rangadón.

Tegnap is nagyot jatszott, kemeny, porgos, jo kis meccset hozott le a Boca, helyenket zsenialis megmozdulasokkal, Tevez jatekat pedig mindig szerettem nezni. De mikor lecsereltek, mintha bucsuzkodott volna, meg a szpiker is valami olyasmit mondott, mintha az utolso meccset jatszana a Bocaban, hogy is van ez?

Kínába igazol, a Shanghai Shenhua csapatába. Demba Ba, Guarin, Martins is csapattársa lesz heti 615000 Fontért.
Back to top Go down
View user profile
rakkenroll
Segédedző
Segédedző

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2016-12-19, 16:41

@zetterberg40 wrote:
Ma Karcsika is villant a River elleni rangadón.

Tegnap is nagyot jatszott, kemeny, porgos, jo kis meccset hozott le a Boca, helyenket zsenialis megmozdulasokkal, Tevez jatekat pedig mindig szerettem nezni. De mikor lecsereltek, mintha bucsuzkodott volna, meg a szpiker is valami olyasmit mondott, mintha az utolso meccset jatszana a Bocaban, hogy is van ez?
Back to top Go down
View user profile Online
zetterberg40
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2016-12-19, 12:19

@LeRoi10 wrote:
Bonuccié megjött:) Dybalaé karácsonyig elvileg megfog jönni.

Szenzációs hír, nagyon örülök neki. cheers
Back to top Go down
View user profile Online
LeRoi10
Segédedző
Segédedző

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2016-12-19, 12:16

@zetterberg40 wrote:
Mindenki kedvence, a labdazsonglőr, a Don méltó utódja, ismertebb nevén Stuani szintén új szerződést kapott, ami Ruganiéhoz hasonlóan 2021-ig szól.

Jó lenne, ha most már Bonucci és Dybala is megkapná a sokat emlegetett új kontraktust.

Bonuccié megjött:) Dybalaé karácsonyig elvileg megfog jönni.
Back to top Go down
View user profile
zetterberg40
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2016-12-15, 12:12

Mindenki kedvence, a labdazsonglőr, a Don méltó utódja, ismertebb nevén Stuani szintén új szerződést kapott, ami Ruganiéhoz hasonlóan 2021-ig szól.

Jó lenne, ha most már Bonucci és Dybala is megkapná a sokat emlegetett új kontraktust.
Back to top Go down
View user profile Online
zetterberg40
Allegri maga

PostSubject: Re: Mindenféle pletykák, hírek   2016-12-14, 12:47

Hivatalos: Rugani új, 2021-ig szóló szerződést írt alá. hbang

Szerk: Ez meg érdekes...

'Antonio Conte got very depressed after Allegri got Juventus to #UCL final'
https://twitter.com/5liveSport/status/808422776897835008
Back to top Go down
View user profile Online
Sponsored content