Bianconeri Blog - Forza Juventus!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bianconeri Blog - Forza Juventus!

A Bianconeri Blog saját Juventus fórumja. Szeretettel látunk minden kulturált fórumozót!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Mindenféle pletykák, hírek

Go down 
+25
Malloy
Tankcsapda
Petike007
zetterberg40
DartagnanX
CsT
LeRoi10
_DREAM_
fktgbr
_Tyler
.bb.
sneco7
elnastra
simoon
bombahoppa
Krisz
s4tch
tjunior
EsztéNégy
rakkenroll
mbence
exchaby
laac
kilopo
virracocha
29 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 28 ... 34  Next
SzerzőÜzenet
zetterberg40
Allegri jobbkeze



Posts : 4704
Join date : 2012. Nov. 05.

Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 I_icon_minitime2017-01-18, 13:30

Brandtix: Juventus' brand value has increased by 4% since revealing their new logo. #2beJuventus #Juventus

Mondjuk nem tudom, mire alapozzák...
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10565
Join date : 2012. Nov. 05.

Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 I_icon_minitime2017-01-18, 10:00

zetterberg40 írta:
Összességében nem túl pozitív, amit itt a hozzáértőbbek, szakmabeliek írnak.
Mondjuk Agnelli eddig nagyjából mindent jól csinált, szóval remélhetőleg nem lesz ebből katasztrófa. Ettől még ez a hagyományokkal való szakítás nekem "nemgyerebe".

Szerk: Melyikőtök posztolta ezt az alternatív javaslatot a klub fb-oldalán az egyik képsorozat alá? Laughing

Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 16142341_1403311066368639_4582676922475353738_n

Elviselhetőbb ötlet.


Na ez nyugodtan lehetett volna az új címer, modern is, de megmaradt volna a Juve feeling benne, a brandhez meg mehetett volna Agnelli minimál J betűje.
Kíváncsi leszek a hétvégi meccsre, milyen koreoval készülnek az ultrák...meglepne ha az új logóval.
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4704
Join date : 2012. Nov. 05.

Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 I_icon_minitime2017-01-18, 09:20

Összességében nem túl pozitív, amit itt a hozzáértőbbek, szakmabeliek írnak.
Mondjuk Agnelli eddig nagyjából mindent jól csinált, szóval remélhetőleg nem lesz ebből katasztrófa. Ettől még ez a hagyományokkal való szakítás nekem "nemgyerebe".

Szerk: Melyikőtök posztolta ezt az alternatív javaslatot a klub fb-oldalán az egyik képsorozat alá? Laughing

Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 16142341_1403311066368639_4582676922475353738_n

Elviselhetőbb ötlet.

Vissza az elejére Go down
Guest
Vendég




Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 I_icon_minitime2017-01-18, 09:06

Krisz írta:
jackie_d írta:


lehet hogy pont fordítva gondolkodunk:
előbb kiszélesítjük a brandet, hogy (nemfociból) több lé folyjon be, oszt' majd jól összevásárolunk mindenkit és sorra nyerjük a bl-t

Én kötve hiszem hogy minden J-apámfasza bevétel egy közös Juve kincstárba folyna majd ami a csapatra lenne fordítva. Sokkal sanszosabb hogy egy Exor kincstárba megy ahol a csapat csak egy sok asset közül és a focivilag meghágása nem cél.

kivéve ha épp az hozza a legtöbb lét Wink
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8090
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 I_icon_minitime2017-01-18, 09:03

jackie_d írta:
DartagnanX írta:
...Gecc, hát ha a Juve megnyeri a BL-t 5x a következő 10 évben, akkor a címertől és a logótól függetlenül is dőlni fognak a szurkolók és a pénz...

lehet hogy pont fordítva gondolkodunk:
előbb kiszélesítjük a brandet, hogy (nemfociból) több lé folyjon be, oszt' majd jól összevásárolunk mindenkit és sorra nyerjük a bl-t

Én kötve hiszem hogy minden J-apámfasza bevétel egy közös Juve kincstárba folyna majd ami a csapatra lenne fordítva. Sokkal sanszosabb hogy egy Exor kincstárba megy ahol a csapat csak egy sok asset közül és a focivilag meghágása nem cél.
Vissza az elejére Go down
Guest
Vendég




Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 I_icon_minitime2017-01-18, 08:00

DartagnanX írta:
...Gecc, hát ha a Juve megnyeri a BL-t 5x a következő 10 évben, akkor a címertől és a logótól függetlenül is dőlni fognak a szurkolók és a pénz...

lehet hogy pont fordítva gondolkodunk:
előbb kiszélesítjük a brandet, hogy (nemfociból) több lé folyjon be, oszt' majd jól összevásárolunk mindenkit és sorra nyerjük a bl-t
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10565
Join date : 2012. Nov. 05.

Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 I_icon_minitime2017-01-17, 20:49

http://www.nemzetisport.hu/olasz_labdarugas/kepek-beindult-a-memgyar-szetszedte-a-juventust-az-internet-nepe-2547175?utm_source=nsofb&utm_medium=page&utm_campaign=nsofb
Vissza az elejére Go down
LeRoi10
Segédedző
Segédedző
LeRoi10


Posts : 2283
Join date : 2015. Feb. 24.
Age : 30

Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 I_icon_minitime2017-01-17, 20:48

Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 Juventus_Bucuresti

Ha valaki szép címerre, minőségi focira vagy csak egy igazi gólvágóra vágyik, mint pl. Bogdan Chipirliu, akkor ajánlom a Juventus Bucaresti csapatát. Nem csalódhat az ember.
Vissza az elejére Go down
simoon
Segédedző
Segédedző
simoon


Posts : 1281
Join date : 2012. Nov. 05.

Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 I_icon_minitime2017-01-17, 19:31

DartagnanX írta:
simoon írta:


én azt hiszem, hogy minden váltásnak mélyebb lelki oka van
ha ez egy átgondolt móka, akkor simán járhat több zsetonnal is akár
az meg itt is téma volt, hogy nem kellene mindenkit elengedni
teszem azt Dybcsiből csak akkor lesz igazi Juve ikon ha elhajtunk mindenkit a vérbe mert Ő a miénk. ez még a játékosainkra is kihathat pozitívan (neadjisten jobban kötődik majd)
esetleg sikeresebbek leszünk
így jó esetben növekszik a klub több a szponzorpénz, több a bevétel

erre gondolok én, hogy ez nem csak felszínen változás

az meg a másik része, hogy nekem tök mindegy mi a címer, logó
játszhatunk zebrában, rózsaszínben, kékben vagy sárgában ez az én csapatom
max nem minden mez tetszik Wink

Te is csak egy ZSOLDOS-SZURKOLÓ vagy!!!! Mit számít neked a hagyomány.

Viszont a levlistán csodálatos teóriánk született. S4tchy azt állította, hogy poszt formájába önti!


81-óta kapom a zsoldom afro
Vissza az elejére Go down
http://windholz.wix.com/windholz
DartagnanX
Admin
DartagnanX


Posts : 413
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 23

Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 I_icon_minitime2017-01-17, 19:28

simoon írta:
DartagnanX írta:


Az lehetetlen. A logóváltás nem jelenti azt, hogy mostantól több pénzünk van.

én azt hiszem, hogy minden váltásnak mélyebb lelki oka van
ha ez egy átgondolt móka, akkor simán járhat több zsetonnal is akár
az meg itt is téma volt, hogy nem kellene mindenkit elengedni
teszem azt Dybcsiből csak akkor lesz igazi Juve ikon ha elhajtunk mindenkit a vérbe mert Ő a miénk. ez még a játékosainkra is kihathat pozitívan (neadjisten jobban kötődik majd)
esetleg sikeresebbek leszünk
így jó esetben növekszik a klub több a szponzorpénz, több a bevétel

erre gondolok én, hogy ez nem csak felszínen változás

az meg a másik része, hogy nekem tök mindegy mi a címer, logó
játszhatunk zebrában, rózsaszínben, kékben vagy sárgában ez az én csapatom
max nem minden mez tetszik Wink

Te is csak egy ZSOLDOS-SZURKOLÓ vagy!!!! Mit számít neked a hagyomány.

Viszont a levlistán csodálatos teóriánk született. S4tchy azt állította, hogy poszt formájába önti!

_________________
BIANCONERI.BLOG.NEPSPORT.HU
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
simoon
Segédedző
Segédedző
simoon


Posts : 1281
Join date : 2012. Nov. 05.

Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 I_icon_minitime2017-01-17, 19:27

DartagnanX írta:
simoon írta:


No de mi van ha az új éra azt jelenti, hogy nem adunk el Pogbát viszont veszünk Verrattit?

Az lehetetlen. A logóváltás nem jelenti azt, hogy mostantól több pénzünk van.

én azt hiszem, hogy minden váltásnak mélyebb lelki oka van
ha ez egy átgondolt móka, akkor simán járhat több zsetonnal is akár
az meg itt is téma volt, hogy nem kellene mindenkit elengedni
teszem azt Dybcsiből csak akkor lesz igazi Juve ikon ha elhajtunk mindenkit a vérbe mert Ő a miénk. ez még a játékosainkra is kihathat pozitívan (neadjisten jobban kötődik majd)
esetleg sikeresebbek leszünk
így jó esetben növekszik a klub több a szponzorpénz, több a bevétel

erre gondolok én, hogy ez nem csak felszínen változás

egy dolgot nem szeretnék, ha nosztalgiázó 'olaszos' csapat lennénk szép génekkel, de trottyos jelennel

az meg a másik része, hogy nekem tök mindegy mi a címer, logó
játszhatunk zebrában, rózsaszínben, kékben vagy sárgában ez az én csapatom
max nem minden mez tetszik Wink


A hozzászólást simoon összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2017-01-17, 19:29-kor.
Vissza az elejére Go down
http://windholz.wix.com/windholz
DartagnanX
Admin
DartagnanX


Posts : 413
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 23

Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 I_icon_minitime2017-01-17, 19:05

simoon írta:
DartagnanX írta:

Viszont ha teljesen átmegyünk abba a fázisba, hogy a klub KIZÁRÓLAG üzleti vállalkozás, akkor a szurkoló beszopja. Mert akkor nyáron Dybala távozik. Akkor nem jön Verratti. Persze, ha annyira jól megy az üzlet, akkor 1-1 évre be tudunk rántani valami sztárt. De kicsi az esély.

No de mi van ha az új éra azt jelenti, hogy nem adunk el Pogbát viszont veszünk Verrattit?

Az lehetetlen. A logóváltás nem jelenti azt, hogy mostantól több pénzünk van.

_________________
BIANCONERI.BLOG.NEPSPORT.HU
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
simoon
Segédedző
Segédedző
simoon


Posts : 1281
Join date : 2012. Nov. 05.

Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 I_icon_minitime2017-01-17, 18:15

DartagnanX írta:

Viszont ha teljesen átmegyünk abba a fázisba, hogy a klub KIZÁRÓLAG üzleti vállalkozás, akkor a szurkoló beszopja. Mert akkor nyáron Dybala távozik. Akkor nem jön Verratti. Persze, ha annyira jól megy az üzlet, akkor 1-1 évre be tudunk rántani valami sztárt. De kicsi az esély.

No de mi van ha az új éra azt jelenti, hogy nem adunk el Pogbát viszont veszünk Verrattit?
Vissza az elejére Go down
http://windholz.wix.com/windholz
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10565
Join date : 2012. Nov. 05.

Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 I_icon_minitime2017-01-17, 18:10

Amúgy ajánlom mindenkinek Novák Tamás -Game Over (Avagy hogyan öltük meg a futballt) című doku filmjét- nagyon szépen bemutatja, hogy a mai labdarúgás már leginkább a pénzről, marketingről és a fogadásokról szól.

Szerintem egy futballklubot meg lehet szeretni a történelme miatt, vagy mert szép focit játszanak, esetleg vannak olyan játékosai akik zseniális képességékkel vannak megáldva, esetleg a fanatikus szurkolótábora miatt, de azért választani egy csapatot, mert egy jól működő üzleti vállalkozás....





Vissza az elejére Go down
DartagnanX
Admin
DartagnanX


Posts : 413
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 23

Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 I_icon_minitime2017-01-17, 17:17

Nehéz ezt "szakmai" szemmel nézni (a blog művelt olvasói előtt nem titok, hogy nemzetközi tekintélyű reklámszakember vagyok).
Azért nehéz, mert nem látunk bele, hogy mik a klub hosszú távú tervei.
Lehet, hogy ez a fosadék igazából tökéletes választ ad a tervre.

Viszont akkor tuti, hogy én nem értek egyet a tervvel.
Ez a logó (ami csak azért lehetett könnyen címer(pajzs) is, mert J betű baszki) mindennel szakít, amit egy tradicionális, nagy múltú klub szeret kihangsúlyozni.
Még jó, hogy nem Ruventus vagyunk, mert állati nehéz lett volna pajzs alakú R-betűt rittyenteni.

Tehát eldobták a sávokat, eldobták a bikát (és a zebrát is), eldobták a sárga színt teljesen. Egy J-betű maradt.
Ez a J egy cég logója, olyan mint egy sportszergyártó logója. Úgy mutat a mezen, hogy szinte üti az Adidas jelét.

Ha a klub ennyire a "piac" igényei felé megy, akkor biztosak lehetünk benne, hogy felesleges szurkolni a jövőben a csapatnak. A cél az lesz, hogy Pogbákat vegyünk 500 000 euróért, majd adjuk el őket 80 millióért. Profit.
Viszont ebből csak a részvényesek örömét lehet növelni, a szurkolókét hosszú távon semmiképpen. Mert előbb-utóbb rájönnek, hogy palira vannak véve.

A szurkoló szerintem elfogadja azt, hogy a klubja üzleti vállalkozás IS, emiatt pedig nem működhet úgy, mint egy PSG, egy City vagy egy Barca/Real négyes. Hiszen nem végtelen a pénz. Ez néha áldozatokat követel, jó áron el kell adni Zidane-t, örülni kell, hogy Pogba rekordprofitot hozott. És így hátha meg tudunk tartani egy Dybalát, talán mellé tudunk csapni majd egy Donnarummát és egy Verrattit.
Viszont ha teljesen átmegyünk abba a fázisba, hogy a klub KIZÁRÓLAG üzleti vállalkozás, akkor a szurkoló beszopja. Mert akkor nyáron Dybala távozik. Akkor nem jön Verratti. Persze, ha annyira jól megy az üzlet, akkor 1-1 évre be tudunk rántani valami sztárt. De kicsi az esély.

Ha ezt a logót nézzük, és azt, hogy ez most itt marketingszempontokat vesz előtérbe (annyira, hogy a tradicionális címert leverjük a stadionról és letépjük a mezekről a logó kedvéért), akkor egyáltalán nem túlzás azt mondani, hogy a klub elveszítette az identitását.
Legaábbis azt, ami korábban volt.
Lett neki egy új identitása.
Az új identitás viszont így hirtelen (egy nap után) nem olyannak tűnik, ami miatt egy Buffon a Serie B-ben maradna, ami miatt Nedved a búcsúmeccsén zokog, ami miatt Del Piero 20 évet lehúzna nálunk.
Mert ez az új identitás ÜZLETI szempontokat tol előtérbe.

Nyilván nem csak arra értem, hogy lecserélődik a címer egy logóra. Hanem arra, ami miatt ezt a döntést fontosnak tartották meghozni. Ez egy kurvanagy váltás, látványos. A döntés háttere (amiről egyelőre nem sokat tudunk) sugallja ezt.

Egy Real Madrid esetében biztosan nem fog megtörténni, hogy lebasszák a címerüket és egy fancy kis logót rittyentenek a helyébe, mert a millenialok, meg a nők úgy majd jobban szeretik őket.
Gecc, hát ha a Juve megnyeri a BL-t 5x a következő 10 évben, akkor a címertől és a logótól függetlenül is dőlni fognak a szurkolók és a pénz.

De biztos vagyok benne, hogy néhány hét vagy hónap múlva már okosabbak leszünk, amikor látjuk, hogy miért is történt ez. Vagy addigra lehet, hogy vissza is csinálják.

Másrészről ez a J betű azért eléggé kurvagyenge ahhoz, hogy ne örüljünk neki.
Valamint szerintem fontos, hogy egy klub soha nem dobja el a címerét.
Hacsak nem történik valami katasztrofális, például népírtást követnek el a klub játékosai a címerrel a zászlóikon.

Bennem kissé megtört valami itten.

_________________
BIANCONERI.BLOG.NEPSPORT.HU
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
Guest
Vendég




Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 I_icon_minitime2017-01-17, 16:18

Krisz írta:
simoon írta:
"logónak" baszottjó lenne, címert nem kiváltva

+1 csillió

Tökéletesen egyetértek. Viszont ha a csapattal és annak a brandjével akarják összekötni a többi J-apámfaszát akkor nem lehet két külön logo/címer és szerintem van aranyközépút vagyis olyan design ami mindkét funkciót kielégíti.

szerintem teljesen nyilvánvaló hogy a múlttal való szakítás szándékos
Vissza az elejére Go down
laac
Labdaszedő
Labdaszedő



Posts : 391
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 45

Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 I_icon_minitime2017-01-17, 16:11

letisztul,egyszerű,design-os emblámát akartak,ez ronda és szar,mint anno a chokito!!Kértek volna help-et az IKEA-tól(skandináv design)!!!

_________________
Forza JUVE&Heja SVERIGE!!!!
Vissza az elejére Go down
simoon
Segédedző
Segédedző
simoon


Posts : 1281
Join date : 2012. Nov. 05.

Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 I_icon_minitime2017-01-17, 15:50

Krisz írta:
simoon írta:
"logónak" baszottjó lenne, címert nem kiváltva

+1 csillió

Tökéletesen egyetértek. Viszont ha a csapattal és annak a brandjével akarják összekötni a többi J-apámfaszát akkor nem lehet két külön logo/címer és szerintem van aranyközépút vagyis olyan design ami mindkét funkciót kielégíti.

simán lehetne címer csak a mezeken meg a stadion tetején, minden máshol a logó
Vissza az elejére Go down
http://windholz.wix.com/windholz
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10565
Join date : 2012. Nov. 05.

Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 I_icon_minitime2017-01-17, 15:25

Legalább a csapat neve nem lett J-Uventus...még.

Egyébként ahol eddig néztem mindenhol elég negatív a fogadtatása ennek az "egésznek"....lehet Agnelli most verte bele a koporsójába az utolsó szöget....
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4704
Join date : 2012. Nov. 05.

Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 I_icon_minitime2017-01-17, 15:23

https://www.instagram.com/p/BPXH2rDA3a4/
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8090
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 I_icon_minitime2017-01-17, 15:16

simoon írta:
"logónak" baszottjó lenne, címert nem kiváltva

+1 csillió

Tökéletesen egyetértek. Viszont ha a csapattal és annak a brandjével akarják összekötni a többi J-apámfaszát akkor nem lehet két külön logo/címer és szerintem van aranyközépút vagyis olyan design ami mindkét funkciót kielégíti.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8090
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 I_icon_minitime2017-01-17, 15:11

CsT írta:
Agnelli mostanában a viccesebb cigit szívhatja, azt mondta 1 éve ezen dolgoztak....szóval volt valami barom akinek 1 évig ez volt a munkája, hogy kitalálja ezt a logót ....valszeg annyi pénzért, amelyből még tripla tagdíjra is futná.
Egyébként nekem erről az új logóról tuti nem jutna eszembe a Juventus....

Ez amúgy elég gyakori tévhit. Bonyolítani dolgokat nagyon könnyű, sikeresen leegszerűsíteni valamit nagy munka. Az már más kérdés, hogy a designernek fogalma nem volt a Juventusról vagy magáról a fociról, azért (is) lett a logo olyan amilyen.

Egyébként tuti nem a logon dolgoztak 1 évig, hanem az arculaton, marketing stratégián, stb ahhoz simán kell annyi idő.


A hozzászólást Krisz összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2017-01-17, 15:41-kor.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10565
Join date : 2012. Nov. 05.

Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 I_icon_minitime2017-01-17, 15:04

Agnelli mostanában a viccesebb cigit szívhatja, azt mondta 1 éve ezen dolgoztak....szóval volt valami barom akinek 1 évig ez volt a munkája, hogy kitalálja ezt a logót ....valszeg annyi pénzért, amelyből még tripla tagdíjra is futná.
Egyébként nekem erről az új logóról tuti nem jutna eszembe a Juventus....
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8090
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 I_icon_minitime2017-01-17, 14:41

jackie_d írta:
Krisz írta:


Nekem továbbra sem a logo egyszerűségével van bajom, hanem a semmitmondóságával. Én imádom az egyszerű dolgokat, és értékelem a minimalista stílust is. Magának a designnak a lényege hogy átgondolja és megvalósítja az összes funkciót amit az adott dolog nyújtani fog, kitalál ennek egy formát ami ötvözi a tervező stílusát a közeggel, és az adott hely/nép stb hagyomanyaival/identitásával. Ez minden designra érvenyes, legyen az egy logo, egy épület vagy egy ajtókilincs. Ez a logo (igazából címerről kéne beszélnünk) nem teljesíti az összes funkcionalis elvárást, nem látom benne a klub identitását, ezt egy olyan ember/csapat tervezte aki nem érti a Juventust. Úgy gondolom hogy lehetett volna olyan minimalista designt is készíteni ami kielégíti a jó design alapvető követelményeit. Nekem ez a logo olyan mint a hipermodern, minimalista szék amire nem lehet raülni mert kényelmetlen.

túlgondolkodod, mint mindig tongue

a logo, design stb. csak a marketing mix egy eleme, egyetlen célja hogy minél több vásárlásra késztesse a target segment-jeidet
minden más csak belemagyarázott faszság, az amit (a marketingesek szerint) a pórnép hallani akar

én most hirtelen azt tudom elépzelni, hogy beláttuk hogy a "royal club"-ok (RM, BM, MU, etc.) piacán nincs hely, vagy túl drága a market share növelése, ezért inkább alájuk pozícionálnuk valamilyen "upper middle" kategóriás brand-del, aminek középtávon a klub csak egy, de nem a központi eleme. szerintem hamarosan lesz j-hotel, j-vonat, j-apámfasza, stb. amihez egy "royal club" csapat nem igazán passzol
de az is lehet hogy tényleg elkann rajzolta...
mind1, darti majd megfejti

Én itt a marketing részét nem firtatom a logónak, egyedül a logo mint design aspektusról beszélek. Az pedig a J-apámfasza funkciót kielégíti (biztosan sokat fogunk ezzel kaszálni), minden más Juventus, címer funkciót mellőz, ezért rossz design. És úgy gondolom, hogy lehetett volna egy olyan minimalista címert is tervezni amitől nem okádom szét magam és a marketingesek is örülnek amikor J-apámfaszát árulnak.

Vissza az elejére Go down
simoon
Segédedző
Segédedző
simoon


Posts : 1281
Join date : 2012. Nov. 05.

Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 I_icon_minitime2017-01-17, 14:41

akkor most én egy cseppet szakmai szemmel:

elsőre nem értem, hogy miért keveredik a logó és a címer fogalma (a klub ezt baszta el) címert meghagyva jó is lett volna ez brandépítő logónak (használható, variálható)
viszont ha elkezdik kibontani, akkor észrevehető h a J betű bajnoki pajzsot ad ki, sőt maga a betűk is a pajzsból erednek

amit viszont egyáltalán nem értek, hogy a picsába sikerült másbetűtípussal kiírni a logó felé ill a coveren???

személyesen: "logónak" baszottjó lenne, címert nem kiváltva


A hozzászólást simoon összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2017-01-17, 14:42-kor.
Vissza az elejére Go down
http://windholz.wix.com/windholz
Guest
Vendég




Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 I_icon_minitime2017-01-17, 14:22

Krisz írta:
tjunior írta:

1 év múlva észre sem veszed. Radikális változás ez tény, viszont univerzális brandhez általában egyszerű logó dukál. A logót nekem is szokni kell, de tetszik az elképzelés ami mögötte van. (bár ezzel itt nem leszek népszerű,hogy kiemelem, de még Emily Ratajkowskit is meghívták a bemutató partira Very Happy)

Nekem továbbra sem a logo egyszerűségével van bajom, hanem a semmitmondóságával. Én imádom az egyszerű dolgokat, és értékelem a minimalista stílust is. Magának a designnak a lényege hogy átgondolja és megvalósítja az összes funkciót amit az adott dolog nyújtani fog, kitalál ennek egy formát ami ötvözi a tervező stílusát a közeggel, és az adott hely/nép stb hagyomanyaival/identitásával. Ez minden designra érvenyes, legyen az egy logo, egy épület vagy egy ajtókilincs. Ez a logo (igazából címerről kéne beszélnünk) nem teljesíti az összes funkcionalis elvárást, nem látom benne a klub identitását, ezt egy olyan ember/csapat tervezte aki nem érti a Juventust. Úgy gondolom hogy lehetett volna olyan minimalista designt is készíteni ami kielégíti a jó design alapvető követelményeit. Nekem ez a logo olyan mint a hipermodern, minimalista szék amire nem lehet raülni mert kényelmetlen.

túlgondolkodod, mint mindig tongue

a logo, design stb. csak a marketing mix egy eleme, egyetlen célja hogy minél több vásárlásra késztesse a target segment-jeidet
minden más csak belemagyarázott faszság, az amit (a marketingesek szerint) a pórnép hallani akar

én most hirtelen azt tudom elépzelni, hogy beláttuk hogy a "royal club"-ok (RM, BM, MU, etc.) piacán nincs hely, vagy túl drága a market share növelése, ezért inkább alájuk pozícionálnuk valamilyen "upper middle" kategóriás brand-del, aminek középtávon a klub csak egy, de nem a központi eleme. szerintem hamarosan lesz j-hotel, j-vonat, j-apámfasza, stb. amihez egy "royal club" csapat nem igazán passzol
de az is lehet hogy tényleg elkann rajzolta...
mind1, darti majd megfejti
Vissza az elejére Go down
_DREAM_
Segédedző
Segédedző
_DREAM_


Posts : 2628
Join date : 2012. Nov. 05.

Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 I_icon_minitime2017-01-17, 14:18

jackie_d írta:
_DREAM_ írta:
Kíváncsi vagyok hogy az ultrák hogy állnak hozzá. Hogy ha nem az érdekelné őket hogy hogyan tömjék meg a saját zsebüket a jegyeladásokból, akkor már tutira lebontották volna a székházat.

Nekem k.ra nem tetszik ez a modern focis irány, hogy már tényleg csak egy termék leszünk lassan futballklub helyett.

minden és mindenki egy termék; te is, én is (na jó én nem pirat), jobb ha beletörődsz...

Persze tudom, én se a Holdon élek Smile csak most szerintem átléptek egy határt. Én amúgy egészen délelőttig azt hittem hogy ez csak egy vicc, ez a durva.
Vissza az elejére Go down
Guest
Vendég




Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 I_icon_minitime2017-01-17, 14:10

_DREAM_ írta:
Kíváncsi vagyok hogy az ultrák hogy állnak hozzá. Hogy ha nem az érdekelné őket hogy hogyan tömjék meg a saját zsebüket a jegyeladásokból, akkor már tutira lebontották volna a székházat.

Nekem k.ra nem tetszik ez a modern focis irány, hogy már tényleg csak egy termék leszünk lassan futballklub helyett.

minden és mindenki egy termék; te is, én is (na jó én nem pirat), jobb ha beletörődsz...
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8090
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 I_icon_minitime2017-01-17, 13:40

tjunior írta:
Krisz írta:


Azért ez nem egy mez amit 1 evig kell nézni, hanem 10-15 évig tuti ez lesz. A 10 logon vegignezve lathato a hagyomany, az elozore epitkezes, ennel semmi. Megszokjuk ahogy megszoktuk Allegrit meg Higanyt is, de ketlem hogy ennek a logonak hozzajuk hasonlo impaktja lesz barmilyen aspektusban.
1 év múlva észre sem veszed. Radikális változás ez tény, viszont univerzális brandhez általában egyszerű logó dukál. A logót nekem is szokni kell, de tetszik az elképzelés ami mögötte van. (bár ezzel itt nem leszek népszerű,hogy kiemelem, de még Emily Ratajkowskit is meghívták a bemutató partira Very Happy)

Nekem továbbra sem a logo egyszerűségével van bajom, hanem a semmitmondóságával. Én imádom az egyszerű dolgokat, és értékelem a minimalista stílust is. Magának a designnak a lényege hogy átgondolja és megvalósítja az összes funkciót amit az adott dolog nyújtani fog, kitalál ennek egy formát ami ötvözi a tervező stílusát a közeggel, és az adott hely/nép stb hagyomanyaival/identitásával. Ez minden designra érvenyes, legyen az egy logo, egy épület vagy egy ajtókilincs. Ez a logo (igazából címerről kéne beszélnünk) nem teljesíti az összes funkcionalis elvárást, nem látom benne a klub identitását, ezt egy olyan ember/csapat tervezte aki nem érti a Juventust. Úgy gondolom hogy lehetett volna olyan minimalista designt is készíteni ami kielégíti a jó design alapvető követelményeit. Nekem ez a logo olyan mint a hipermodern, minimalista szék amire nem lehet raülni mert kényelmetlen.
Vissza az elejére Go down
_DREAM_
Segédedző
Segédedző
_DREAM_


Posts : 2628
Join date : 2012. Nov. 05.

Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 I_icon_minitime2017-01-17, 12:52

Kíváncsi vagyok hogy az ultrák hogy állnak hozzá. Hogy ha nem az érdekelné őket hogy hogyan tömjék meg a saját zsebüket a jegyeladásokból, akkor már tutira lebontották volna a székházat.

Nekem k.ra nem tetszik ez a modern focis irány, hogy már tényleg csak egy termék leszünk lassan futballklub helyett.
Vissza az elejére Go down
s4tch
Admin
s4tch


Posts : 4924
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 46

Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 I_icon_minitime2017-01-17, 11:50

jackie_d írta:
nyilván, de ez a logo akkor is fos

ennyi. kamázom én ezt a boardot, de lehet, hogy agnellinek nem kellett volna levarrni a marketinges csávó nejét, majd lapo elkannra bízni a logótervet. ez jobban hasonlít két csík kokszra, mint egy klubcímerre.

talán annyit elárulhatok, hogy darti reklámszakember, így ha minden jól megy, lesz a témában szakmai elemeket sem nélkülöző poszt is.
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
Ajánlott tartalom





Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 22 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Mindenféle pletykák, hírek
Vissza az elejére 
22 / 34 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 28 ... 34  Next
 Similar topics
-
» Mindenféle pletykák, hírek
» Mindenféle pletykák, hírek
» Mindenféle pletykák, hírek

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Bianconeri Blog - Forza Juventus! :: Ha Muntari gólját megadták volna! :: Hírek, pletykák - minden, ami nem mercato-
Ugrás: