Bianconeri Blog - Forza Juventus!

A Bianconeri Blog saját Juventus fórumja. Szeretettel látunk minden kulturált fórumozót!

HomeCalendarFAQSearchUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Bevásárlóközpont

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 17 ... 33  Next
AuthorMessage
s4tch
Admin

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   2018-01-27, 14:27

nem rossz pellegri, de azt lehetetlen megmondani, mi lesz belőle akár 20 évesen. fizikailag sakál, egyelőre ennyit tudunk. 23 milla + bónusz nem kevés egy bizonyított cserecsatárért sem, nemhogy egy 16 éves gyerekért. a monaco egyébként bárkit elad, úgyhogy ha beválik a srác, majd rámegyünk pár év múlva dupla áron.
Back to top Go down
View user profile http://bianconeri.taccs.hu
CsT
Allegri maga

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   2018-01-27, 12:39

Szerintem az nagyon gáz, hogy egy Monaco legyőzött az átigazolási piacon egy olasz fiatal ügyében.
Back to top Go down
View user profile
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   2018-01-27, 11:42

Ez azért az olasz focinak sem tesz jót. Illetve ez így mégsem igaz, a talán legjobb és a legjobb formában lévő olasz Franciaországban játszik (Verratti és Balotelli). Ami azt illeti, én nem bánnám, ha bevállalnánk a kockázatot utóbbival. Tényleg nagy rizikó, de Allegri nevelési képességeiben lehet bízni.
Pellegrire visszatérve: ő ezzel Olaszországba sem fog visszatérni. Illetve ha az egyik "milánói" milliárdos gondol egyet, és majd 100 millióért visszahozza, akkor más a helyzet, de így sok esély nincs rá, nekünk meg végképp nem. Mindegy, nem a világ vége, csak a renoménkat piszkálhatja.
Back to top Go down
View user profile
LeRoi10
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   2018-01-27, 09:19

A Monaco jó kis nevelőközpont, és földrajzilag sincs messze Genovától, de szerintem a srácnak is jobbat tett volna ha 2 évig még az apja mellett Genoában nyomja. És Pellegri tényleg megért volna ennyit. Nem baj, majd Kean berobban, elkezdjük rá alapozni a csapatot és 2 év után a pizzás elviszi.
Back to top Go down
View user profile
Krisz
Allegri maga

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   2018-01-27, 07:15

@zetterberg40 wrote:
Pellegrit elvitte a Monaco bónuszokkal együtt 25 millióért. Holnap orvosi.

Azért nem semmi egy 16 éves kölyökért. Nem tudom mennyire penge a srác, de pont az ilyen fiatal olasz dealekre nem kéne sajnálni a pénzt.
Back to top Go down
View user profile
zetterberg40
Allegri maga

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   2018-01-26, 23:23

Pellegrit elvitte a Monaco bónuszokkal együtt 25 millióért. Holnap orvosi.
Back to top Go down
View user profile
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   2018-01-24, 00:15

@LeRoi10 wrote:

És még mindig nincs 17 a srác.... durva.Apuka normális ember, nagyon a helyén tartja a srácot, szerintem nincs nagy kockázat még ebben a 25 millióban sem. Ráadásul azt írják Sturaro is a deal része lehet 12 millió értékben. Meg persze kölcsöniátékosok (Mandragora). Szóval le lesz ez zsírozva...
Barella és Kwang-Han is meg lehet még januárban. Ráadásul azt írják Pellegrini is kivásárolható lesz a nyáron 25 misiért. Ha csak nem módosítják a szerződését. Imre is csak 24 éves. Marottáék szépen előre gondolkoznak, de megint ott tartunk, hogy ennyi tehetséget nincs hova tenni és nem lesz belőlük semmi.
U21-es érdekes fiatalok:
Kean, Mandragora, Orsolini, Romagna, Caligara, Be'kúr, Cassata,  Vitale, Del Sole, ?Barella?, ?Han?, Lirola, Rogerio, ?Pellegri?
22 és 26 év közöttiek:
Dybala, Berni, Pjaca, Spinazzola, Caldara, Rugani, SanyiSanyi, DS, ?Imre?

Pellegrini szerintem meg fogja újítani a szerződését, amit sajnálnék, mert ő az egyik leginkább megfontolandó olasz tehetség. A Roma egyébként is meg kell, hogy váljon a legjobbjaitól, lásd Pjanic vagy Salah esetében, így egyébként reális célpont lehetne idővel, viszont most kellene elhozni, amit szerintem korainak tartanának Marrottaék. De ha Lirolat DS mögé betennék cserének, Caldara és Spina kerettag lenne, már azt lehet mondani, hogy a fiatalításba alaposan belefogott a vezetőség. Canról egyre inkább azt írják, hogy nem jön.
Back to top Go down
View user profile
LeRoi10
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   2018-01-23, 22:48

@CsT wrote:
Egyre több helyen olvasni, hogy rámentünk erre a Pelegri gyerekre, 25-30 milla...elég húzós ár, bár kibaszott jó felépítésű.
És még mindig nincs 17 a srác.... durva.Apuka normális ember, nagyon a helyén tartja a srácot, szerintem nincs nagy kockázat még ebben a 25 millióban sem. Ráadásul azt írják Sturaro is a deal része lehet 12 millió értékben. Meg persze kölcsöniátékosok (Mandragora). Szóval le lesz ez zsírozva...
Barella és Kwang-Han is meg lehet még januárban. Ráadásul azt írják Pellegrini is kivásárolható lesz a nyáron 25 misiért. Ha csak nem módosítják a szerződését. Imre is csak 24 éves. Marottáék szépen előre gondolkoznak, de megint ott tartunk, hogy ennyi tehetséget nincs hova tenni és nem lesz belőlük semmi.
U21-es érdekes fiatalok:
Kean, Mandragora, Orsolini, Romagna, Caligara, Be'kúr, Cassata,  Vitale, Del Sole, ?Barella?, ?Han?, Lirola, Rogerio, ?Pellegri?
22 és 26 év közöttiek:
Dybala, Berni, Pjaca, Spinazzola, Caldara, Rugani, SanyiSanyi, DS, ?Imre?
Back to top Go down
View user profile
CsT
Allegri maga

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   2018-01-23, 22:21

Egyre több helyen olvasni, hogy rámentünk erre a Pelegri gyerekre, 25-30 milla...elég húzós ár, bár kibaszott jó felépítésű.
Back to top Go down
View user profile
CsT
Allegri maga

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   2018-01-22, 14:57

Szerintem itt akkora pénz van és olyan befolyásos emberek vannak pozícióban, hogy én lehetetlennek érzem a korlátozást illetve inkább azt, hogy ezeket ne játsszák ki valamilyen kiskapukon keresztül.
Egyébként szerintem a fizetési sapka lenne inkább a megoldás, nem a transzferdíj korlátozás.
Back to top Go down
View user profile
tjunior
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   2018-01-22, 14:42

@Krisz wrote:
Az UEFA €100M/éves játékostranszfer limitet fontolgat bevezetni. Kiváncsi leszek miféle mutyizást fog ez szülni ha valóban bevezetik
Ha bevezetnék az már nagy előrelépés lenne, de igazán nagyot a salary cappel szólna a dolog.
Back to top Go down
View user profile
fktgbr
Labdaszedő
Labdaszedő

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   2018-01-22, 13:39

@Krisz wrote:
Az UEFA €100M/éves játékostranszfer limitet fontolgat bevezetni. Kiváncsi leszek miféle mutyizást fog ez szülni ha valóban bevezetik
Első ötletem: A játékos a szerződéséből hátralévő időre esedékes fizuját meg kell fizesse előző klubjának --> a transzfer olcsóbb lesz, a játékosok fizetése duplázódni fog.
Back to top Go down
View user profile
EsztéNégy
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   2018-01-22, 13:34

@Krisz wrote:

A loligában nyilván nem lesz hatása, mert ott van kötelező kivásárlási ár, amit a munkavállaló köteles kifizetni, és onnantól szabadon igazolható. Ezért elvileg ha kivásárolsz valakit a szerződéséből a spanyoloknál, az FFP szempontból teljesen nem releváns.

Balotelli pletykát közben a calciomercato elég hamar cáfolta azzal, hogy a Juve sem most, sem a későbbiekben nem lesz érdekelt a srácban, még ingyen sem. Ami nekem mondjuk fura, szerintem a képességei alapján még mindig bőven többre hivatott (idén 88 percenként lő gólt, összehasonlításként Higany 130 percenként), mondjuk amennyire fegyelmezhetetlen, nekem sem kéne. Persze tett már csodát a Hal, nem is egyszer, de ez egy elég valószerűtlen transzfer.

Krisz
Allegri maga

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   2018-01-22, 13:30

Back to top Go down
View user profile
CsT
Allegri maga

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   2018-01-22, 12:10

Ki tudja mi lesz itt, a The Sun szerint pl Balotelli nyártól itt folytatja. 10
Back to top Go down
View user profile
EsztéNégy
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   2018-01-21, 03:35

Eriksen és Özil azért reális célpont szerintem, mert mindkettő azt a szerepet tudná jól betölteni a csapatban, amire Dybala képtelen: 4231 esetén a Higany mögötti pozíciót. Bár szerintem Özil brutálisan lusta egy Allegrihez, Eriksen viszont bomba igazolás lenne minden szempontból. El kell kenni a szájuk szélét a BEK-ben, aztán meggyőzni, hogy ezért kell ide igazolni Very Happy

Tankcsapda
Segédedző
Segédedző

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   2018-01-20, 22:20

Állítólag Emersont majdnem megszereztük a sérülése előtt, csak aztán kidőlt. Egyébként tipikusan Contera vallana az Emerson-Dzeko duó, sosem szerette a körberajongott sztárokat, inkább munkásemberekben gondolkodott...habár Dzeko kevésbé az.
Emerson azért nem olyan rossz játékos, Kolarovot nem vitték volna oda, ha nem sérül meg ilyen súlyosan. Előző szezonban nagyon is jó statokat nyomott, Sandrotól csak egy fél fokkal volt gyengébb a bajnokságban.
Barzagli hosszabbítani fog. Örüljünk? Én nagyon bírom az öreget, de talán őt kellett volna lepasszolni év végén. Bár ha körülbelül 15 meccsen játszik, akkor annyi tehermentesítésre tökéletes megoldás, a mostaninál több szerep nem hárulhat rá.
Egyébként érdekes nevek repkedtek itt az utóbbi napokban. Özil, Eriksen, Lewandowski. Utóbbinál mondjuk erősen kétlem, hogy valós lenne az érdeklődés, de nem rossz névsor.
Back to top Go down
View user profile
CsT
Allegri maga

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   2018-01-20, 08:48

Én föl nem fogom mit látnak ebben a (szintén néger) Emersonban. Amikor láttam általában totál bizonytalan volt, idén meg 15.percet játszott a Spar ellen, szerintem ennyiért bőven kapna jobbat Conte + Alonso mellett szerintem nem sok sót eszik meg a gyerek. Smile
A Lómának kell a zsé, Dzekot most lehet utoljára pénzzé tenni, nincs nagy formában idén, ott van a helyére a rekordigazolásnak számító kólás szlovák + Bacuáj is jöhet az üzlet részeként.
Ezzel a biznisszel szerintem a picsogósak járnának jobban. Conte szerinem nyáron dobbant úgyhogy szerintem szarik bele, hogy kire verik el a lóvét... Smile
Back to top Go down
View user profile
s4tch
Admin

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   2018-01-20, 08:03

az milyen lenne már, ha a roma télen eladná dzekót és emersont. te jó ég, és én még őket vártam a második helyre.
Back to top Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   2018-01-19, 23:22

@LeRoi10 wrote:

Én nem tudom felfogni, hogy miért dolgozik az egész Bundesliga a Bayern keze alá. Pedig őket is elvileg utálják arra. Minket meg folyamatosan szopatnak a Lazio, Fior, Samp-féle felső középcsapatok. Az élmezőnyről nem is beszélve.

edit:
Agresti szerint 4 csapat tett ajánlatot Sturaroért (Newcastle, Valencia, Genoa, SPAL), illetve a Newcastle Liroláért. De mindet visszautasítottuk, egyikőjük sem eladó.

Itt a Schalke nem nagyon szólhatott bele a dolgokba a lejáró szerződés miatt...ettől függetlenül amit írtál, az tény. De Németországban a Bayernnek nagyobb hatalma van, minden német játékos oda akar igazolni, és biztos vagyok benne, ha Goretzkanak a következő évre is lett volna egy szerződése, akkor is a Bayern szerződtette volna nyáron. Plusz a németeken kívül is, aki a Bundesligaban edződik, annak a Bayern a csúcs, lásd Vidal vagy Lewandowski esetét például.

Jobb is, hogy nem adjuk el most Sturarot. Cristante vagy Barella most télen biztosan elérhetetlen lenne, az olasz játékosok számát meg azért jó lenne tartani. Habár a Newcastle-Valencia duó ajánlataira kíváncsi lennék.
Back to top Go down
View user profile
LeRoi10
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   2018-01-19, 18:57

@CsT wrote:
A nap meglepetése: Goretzka a Bayernben folytatja.
Én nem tudom felfogni, hogy miért dolgozik az egész Bundesliga a Bayern keze alá. Pedig őket is elvileg utálják arra. Minket meg folyamatosan szopatnak a Lazio, Fior, Samp-féle felső középcsapatok. Az élmezőnyről nem is beszélve.

edit:
Agresti szerint 4 csapat tett ajánlatot Sturaroért (Newcastle, Valencia, Genoa, SPAL), illetve a Newcastle Liroláért. De mindet visszautasítottuk, egyikőjük sem eladó.
Back to top Go down
View user profile
CsT
Allegri maga

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   2018-01-19, 12:00

A nap meglepetése: Goretzka a Bayernben folytatja.
Back to top Go down
View user profile
LeRoi10
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   2018-01-19, 08:21

Marotta szólott a néphez:
-Tiszteljük a Liverpoolt, de tiszteljük a szabályokat, így a szabályosság határáig nyomulunk Imréért. (Moggi egy telefonnal elintézte volna Very Happy lsd.: Giannichedda) 
- Az észak-koreai srácért megkezdtük a tárgyalásokat a Cagliarival.
- Barellara azt mondta, hogy mindig is érdekelni fog minket minden érdekes olasz tehetség, de semmi konkrét.

Praet egy interjúban elmondta, hogy volt párbeszéd a Juvéval, de semmi konkrét.

Nedved is megszolalá vala:
- szívesen hozna cseh játékost, de nem csak azért, hogy legyen hanem szerinte Barak és Jankto is elég jó, ahhoz, hogy a Serie A legmagasabb szintjén játszon. Bár azt is elmondta, hogy a Juvéban más a nyomás, szóval figyelik még őket. 

Marchisioról elterjedt Itáliában, hogy eligazolna. A szurkolók gyorsan reagltak: drapik Vinovóban, ellepték a Facebook és instagram oldalát. Remélem marad és megküzd a helyéért. Faszom, ha Khedira már 1,5 éve egészséges, Marcinak is összejöhet még. 

Agresti szerint 2 héten belül hosszabbíthatunk Asamoahval, Chiellinivel és Barzamacival is.

A mértékadó SportBible szerint pedig a nyáron megy: Dybala, Manzdukic; jön: Lewandowski, Erikson.  Jó, mi? Very Happy
Back to top Go down
View user profile
Krisz
Allegri maga

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   2018-01-17, 08:31

@Tankcsapda wrote:

Úgy értettem, hogy nálunk. Csak emlékezzünk Giovincora, ő is nagyon tehetséges volt anno, rohadt jól teljesített két kisebb csapatban is, aztán mi lett a vége... Alapnak szükséges volt az Empoliban jól teljesíteni, de ezt tovább kell fejleszteni. Fejlődött ő, mióta ideérkezett, csak ennél többet várna el az ember. Az sokat sejtető, hogy kevesebb szerelésbe állt bele a bajnokságban, mint Khedira...többől jött ki győztesen, de ez német barátunk stílusából adódóan nem meglepő. A fejpárbajokban Benatia és Chiellini is hozza a szintjét, de a legtöbb játékelemben alulmarad velük szemben. Bátortalan, fizikailag nem elég jó, ezen Allegri nem tud segíteni, csak rajta múlik. Ha fizikálisan rendben lenne, akkor nem tartanánk az olyan ellenfelektől, akiknek van egy erős befejezőjük.

Bonucci esete részben hasonló, de jó, hogy felhoztad. Ő akkor került ide, amikor elkezdtük felépíteni a csapatot. Akkor kevesebb posztriválisa volt, bár így is formációt kellett váltani miatta. De a lényeg, hogy akkor bőven megtehette Conte, hogy kísérletezik vele, hiszen a scudetto előzetesen nem volt célkitűzés, BL nem volt, és utána sem volt reális cél. Most riválisok vannak a bajnokságban (már csak a Napoli), a BL-esély szerintem simán megvan, és azt nem vitatom, Allegri rotálhatná úgy a védelmet, hogy több szerepet kapjon, ez egyértelmű, de ennél neki sokkal többet kellene nyújtania. Harmadik szezonját húzza a csapatnál, de eljutottunk egy olyan szintre, ahol a kísérletezgetés már nem fér bele mindenáron...és ez az lenne. Biztos vagyok benne, hogy Allegri be akarta őt építeni erre a szezonra, mert nem azért játszott végig az első 13 fordulóból tízet, hogy aztán padozzon. Ezt azért még véletlenül sem lehet annak mondani, hogy nem kapott lehetőséget. Annyi biztatót azért mellette megjegyeznék, hogy a Barca elleni és a két kupameccsen gól nélküli volt a védelem, amin szintén játszott, de a Barca elleni megint csak három védős volt.

De bevállalnám, csak nem mindenáron. Az lenne a legjobb, ha lenne esély 4-5 év múlva egy Rugani-Caldara párosra, Lirola lenne DS cseréje, Bentancur klasszissá válik minél hamarabb, Mandragora a keretbe kerülne ősztől, Romagnat mondjuk 2019-ben visszahoznánk és így tovább. Viszont az utánpótláshoz jó esetben hozzá tudunk nyúlni 3-4 év múlva, feltéve persze, ha elkezdjük fejleszteni.

Lehet, hogy tavasszal Rugani valami nagyot fog alkotni, nem tartom kizártnak, ennek örülnék a legjobban, csak harmadik éve van itt, most megnyílt az út előtte, erre a tulajdonképpeni egyetlen riválisa kiszorítja. Ha Bonucci maradt volna vagy Barzagli három évvel fiatalabb lenne, szerintem senki nem türelmetlenkedne, de a körülmények magasabb elvárást indukáltak vele szemben, amit egyelőre nem tud elérni.

Giovinco végigtolt 1-2 szezont nálunk gyakorlatilag végig kezdőként és nem váltotta meg a világot, nem tudta kezelni a mentális terhet leginkább. Mi pedig elpasszoltuk. Ez próbáltam magyarázni az utóbbi 4-5 hszemben, hogy ezt a lehetőséget Rugani még nem kapta meg. Ha pedig eladjuk még azelőtt hogy igazán megadnánk neki a bizalmat az szerintem alapvetően hibás döntés és rossz szemlélet (lásd olasz utánpótlás).

@Tankcsapda wrote:
Bonucci [...]
De a lényeg, hogy akkor bőven megtehette Conte, hogy kísérletezik vele
Illetve még ezt magyaráztam. Miért ne tehetné meg ezt Ruganival Allegri? Miért kell a Bologna meg a Crotone ellen minden áron Barzanak vagy Benatianak játszani? De most hogy nagyjából stabil a csapat játéka miért ne játszhatna akár komolyabb ellenfelek ellen is? Ha játékos keltetésből jön a bevételünk nagy része (lásd Morata, Szandi és társai), akkor pont hogy belepasszol a stratégiába és a kockázati profilba (nyilván nem kell átmenni Arsenalba). Ezt olyan csapatok is megteszik mint a Bayern vagy a Real. Ha él a lehetőséggel akkor van 10 évre egy stabil kezdőnk, ha nem akkor nyugodt szívvel el lehet adni.
Back to top Go down
View user profile
CsT
Allegri maga

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   2018-01-17, 08:25

Oké, hogy angol lapoknak nem hiszünk de szerintük akár az is lehet, hogy Imre hosszabbít a Pool-al.... scratch
Back to top Go down
View user profile
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   2018-01-16, 20:26

@Krisz wrote:

Na lássuk csak.

Ruganinak 20 évesen volt egy olyan hibátlan szezonja az Empolival, mint most Caldaranak az Atalantával. Azt hiszem nyugodtan mondhatjuk, hogy előzőleg kiválóan játszott.

Rugani 3 éve küzd a kezdőért sikertelenül? Ez alapból nem igaz, mert nem a kezdőbe igazoltuk, fél évig az volt a kérdés vele kapcsolatban, hogy a padon vagy a lelátón foglaljon-e helyet. Allegri amikor a mellőzéséről beszélt, nem azt mondta, hogy gyenge a srác, hanem hogy még nem jött el az ideje, de ő a Juve jövője. Ezt persze sokféleképpen lehet értelmezni, a magam részéről úgy gondolom, hogy legalább félig ebben benne van az olasz edzők fiataloktól való félelme is.

Köszi, a felfogásommal semmi gond nincs, értem én hogy mit mondasz, csak nem értek vele egyet. Szerintem fizikálisan nem túl gyenge a poszthoz (i.e. CB a Juveban), pl fejpárbajokban neki vannak a legjobb statjai, nyilván elfér rajta 10 kiló izom, de az már más kérdés. Az hogy a lusta rohadék nem volt még erre képes 23 évesen totál nonsense - izmot pakolni egy tipikusan ektomorf felépítéssel baromi nehéz, főleg úgy, hogy minden nap több 10 kilométereket kell lefutni. Mentálisan lehetnek gondok, tipikusan jófiú személyiség, egyszerűen nem lép úgy oda, nem veri le a veséjét a csatárnak by default mint Giorgio, DE tökmindegy melyik, mert játszania kell, csak akkor lehet belőle bármi is ha kap annyi bizalmat hogy akkor is játszik amikor hulladék (lásd Pogba, Dybala de mondhatom Bonuccit vagy Molinarot is) - játéklehetőség nélkül nem fog fejlődni. Tehetségtől függetlenül még senki nem lett klasszis a padon ülve. Na, ezt a lehetőséget még soha nem kapta meg. Szerinted azért mert gyenge, szerintem meg azért mert fiatal és olasz, és az olasz edzők főleg ezen a poszton nem szeretnek kockáztatni. Azon lehet vitatkozni, hogy belefér-e ez nekünk, mert Benatiaval vagy Barzaval kevesebb a rizikó, de ők nem a jövő játékosai. Igazából nekem úgy tűnik, hogy Allegri úgy kezeli őt, mint akinek van még bőven ideje erre.
Ahhoz hogy valaki megbukjon előbb meg kell kapnia a lehetőséget. Bonucci annak idején ennél sokkal gyengébb teljesítményt nyújtott, mégis végigtolt 1 szezont aztán istenné vált.
Ha Verrattit mi halásszuk ki az ifiből, de annyit játszik mint Rugani, akkor nem itt tartana. Ha a PSGben 2-3 gyenge meccs után (garantálom hogy volt neki) Matuidi meg Motta tolja végig a szezont, akkor most sehol nem lenne.
A potenciálja megvan, be kell vállalni hogy elmegy rajta pár meccs.
Te úgy akarsz saját nevelésű meg olasz játékosokat a nagyon gyenge ifinkből (Ruganihoz hasonló kalibert - nála ráadásul konkrét kézzel fogható teljesítményről beszélünk az Empolinál - távolról se láttam Keanen kívül), hogy ezt a dolgot közben nem vállalnád be...

Ha egy végigtolt szezon végén nem látszik rajta semmi, akkor el lehet adni a Lazionak vagy az Udinesenek, de itt még egyáltalán nem tartunk.

Úgy értettem, hogy nálunk. Csak emlékezzünk Giovincora, ő is nagyon tehetséges volt anno, rohadt jól teljesített két kisebb csapatban is, aztán mi lett a vége... Alapnak szükséges volt az Empoliban jól teljesíteni, de ezt tovább kell fejleszteni. Fejlődött ő, mióta ideérkezett, csak ennél többet várna el az ember. Az sokat sejtető, hogy kevesebb szerelésbe állt bele a bajnokságban, mint Khedira...többől jött ki győztesen, de ez német barátunk stílusából adódóan nem meglepő. A fejpárbajokban Benatia és Chiellini is hozza a szintjét, de a legtöbb játékelemben alulmarad velük szemben. Bátortalan, fizikailag nem elég jó, ezen Allegri nem tud segíteni, csak rajta múlik. Ha fizikálisan rendben lenne, akkor nem tartanánk az olyan ellenfelektől, akiknek van egy erős befejezőjük.

Bonucci esete részben hasonló, de jó, hogy felhoztad. Ő akkor került ide, amikor elkezdtük felépíteni a csapatot. Akkor kevesebb posztriválisa volt, bár így is formációt kellett váltani miatta. De a lényeg, hogy akkor bőven megtehette Conte, hogy kísérletezik vele, hiszen a scudetto előzetesen nem volt célkitűzés, BL nem volt, és utána sem volt reális cél. Most riválisok vannak a bajnokságban (már csak a Napoli), a BL-esély szerintem simán megvan, és azt nem vitatom, Allegri rotálhatná úgy a védelmet, hogy több szerepet kapjon, ez egyértelmű, de ennél neki sokkal többet kellene nyújtania. Harmadik szezonját húzza a csapatnál, de eljutottunk egy olyan szintre, ahol a kísérletezgetés már nem fér bele mindenáron...és ez az lenne. Biztos vagyok benne, hogy Allegri be akarta őt építeni erre a szezonra, mert nem azért játszott végig az első 13 fordulóból tízet, hogy aztán padozzon. Ezt azért még véletlenül sem lehet annak mondani, hogy nem kapott lehetőséget. Annyi biztatót azért mellette megjegyeznék, hogy a Barca elleni és a két kupameccsen gól nélküli volt a védelem, amin szintén játszott, de a Barca elleni megint csak három védős volt.

De bevállalnám, csak nem mindenáron. Az lenne a legjobb, ha lenne esély 4-5 év múlva egy Rugani-Caldara párosra, Lirola lenne DS cseréje, Bentancur klasszissá válik minél hamarabb, Mandragora a keretbe kerülne ősztől, Romagnat mondjuk 2019-ben visszahoznánk és így tovább. Viszont az utánpótláshoz jó esetben hozzá tudunk nyúlni 3-4 év múlva, feltéve persze, ha elkezdjük fejleszteni.

Lehet, hogy tavasszal Rugani valami nagyot fog alkotni, nem tartom kizártnak, ennek örülnék a legjobban, csak harmadik éve van itt, most megnyílt az út előtte, erre a tulajdonképpeni egyetlen riválisa kiszorítja. Ha Bonucci maradt volna vagy Barzagli három évvel fiatalabb lenne, szerintem senki nem türelmetlenkedne, de a körülmények magasabb elvárást indukáltak vele szemben, amit egyelőre nem tud elérni.
Back to top Go down
View user profile
EsztéNégy
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   2018-01-16, 18:13

@s4tch wrote:
szerintem sincs vele sok gond, emberfogóként kell fejlődnie. érdekes módon az empoliban ez ment neki.

Szerintem pont azért, amit írtál is: az Empoli alapvetően egy elég mélyen védekező csapat volt, a csatároknak nem nagyon volt területük rá, hogy megverjék Ruganit. A Juve egy egészen más kávéház, itt néha csak az a megoldás marad, hogy Cselló módjára pusztítasz vagy Benit követve megelőzöl, bár utóbbiban is van rengeteg rizikó. Múltkor az egyik meccsen kínomban mosolyogtam, amikor abból lett gólhelyzete az ellenfelünknek, hogy egy kapuskirúgást követően Rugany képtelen volt felvenni az emberét... No

s4tch
Admin

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   2018-01-16, 13:44

szerintem sincs vele sok gond, emberfogóként kell fejlődnie. érdekes módon az empoliban ez ment neki.
Back to top Go down
Krisz
Allegri maga

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   2018-01-16, 11:29

@s4tch wrote:
annyi szól a mostani caldara mellett az empoliból frissen érkező ruganival szemben, hogy míg az empoli egy létéért küzdő kiscsapat volt, addig az atalanta az el-ben is stabilan építhet caldarára, illetve az empoli bekkelős játéka sokkal kevésbé hasonlít a juve stílusára, mint a támadó, sok passzra építő, dinamikus atalantáé.

Az a csapat annyira nem a létéért küzdött, szinte végig középmezőny volt ha jól emlékszem. Természetesen ettől függetlenül más stílus volt. Nem is annyira a stílus itt a döntő szerintem, hanem a mentális teher. Ha passzjátéka maradna amilyen de magabiztosabb lenne szerintem senki nem akarná itt eladni. Elsősorban azon kell dolgozni, remélem hamarosan eljutunk oda hogy megkapja a feltétlen bizalmat és kitörhet.
Back to top Go down
View user profile
s4tch
Admin

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   2018-01-15, 23:01

annyi szól a mostani caldara mellett az empoliból frissen érkező ruganival szemben, hogy míg az empoli egy létéért küzdő kiscsapat volt, addig az atalanta az el-ben is stabilan építhet caldarára, illetve az empoli bekkelős játéka sokkal kevésbé hasonlít a juve stílusára, mint a támadó, sok passzra építő, dinamikus atalantáé.
Back to top Go down
CsT
Allegri maga

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   2018-01-15, 22:25

Összességben én is inkább Rugani mellett vagyok mint ellene, azért az első 2 évében a BBC-t (talán a világ legjobb védelmét) kellett volna szétbasznia ahhoz, hogy kezdő legyen. Ha nem lesz belőle stabil kezdő az sem baj, mert padra is kell valaki, aki inkább legyen ő mint egy 30 éves légiós ugyanannyi fizuért.
Az sem feltétlen baj, ha nem érez késztetést arra, hogy leverjen egy vesét vagy szétkönyököljön egy szemöldököt lásd Nesta is egész jól elvolt nélküle.
Rugani biztató volt, Caldara is az, de kurvára más egy Empoliban/Atalantában CB-t játszani mint egy Juvéban itt elbaszol 1-2 meccset van helyetted 2-3 ugyanolyan és lehet, hogy hónapig csak edzésen rúgsz labdába. egy kis csapatban ha fölbaszod a labdát a tribünre a csatár elől akkor hős vagy, a nagy csapatnál meg favágó. Smile
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   

Back to top Go down

Bevásárlóközpont
Back to top 
Page 2 of 33Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 17 ... 33  Next