Bianconeri Blog - Forza Juventus!

A Bianconeri Blog saját Juventus fórumja. Szeretettel látunk minden kulturált fórumozót!

HomeCalendarFAQSearchUsergroupsRegisterLog in

Share | 

Minden más foci

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AuthorMessage
s4tch
Admin

PostSubject: Re: Minden más foci   2018-06-24, 22:11

@CsT wrote:
Keita Baldé hogy nem fér be ebbe a Szenegálba? Question

felháborító a homofób diszkrimináció.
Back to top Go down
View user profile http://bianconeri.taccs.hu
Tankcsapda
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Minden más foci   2018-06-24, 22:11

Na megvan az első Juve-gól, Cuad beköszönt Szczesnynek. Kolumbia rendkívül minőségi focival verte meg a lengyeleket, szépen játszottak. Alapvetően remélem, hogy létrejön az a forgatókönyv, hogy Kolumbia és Szenegál jut tovább, és Kolumbia-Anglia lesz a 16 között remélve azt, hogy a mikrofonfejű futógépünk és csapata kiejtik az általam nem túl kedvelt angolokat, de ha Szenegál helyett Japán jut tovább, a mai teljesítményük után nem bánom, szimpatikusan fociztak. Bár ilyen lett volna minden VB-nap, mint az utóbbi 2-3, akkor már most kiváló világbajnokságról beszélhetnénk.
Back to top Go down
View user profile
bombahoppa
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Minden más foci   2018-06-24, 20:34

@s4tch wrote:
én eddig sem unatkoztam. viszont ez a két mai eddig... pale
Üdv a Dumaszínházból, Panyolai party Staropramennel. hbang

CsT
Allegri maga

PostSubject: Re: Minden más foci   2018-06-24, 18:54

Keita Baldé hogy nem fér be ebbe a Szenegálba? Question
Back to top Go down
View user profile
s4tch
Admin

PostSubject: Re: Minden más foci   2018-06-24, 18:11

én eddig sem unatkoztam. viszont ez a két mai eddig... pale
Back to top Go down
tjunior
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Minden más foci   2018-06-24, 10:08

Hamarabb kellett volna picsognom. A tegnapi meccsek  gól hbang
Back to top Go down
View user profile
Tankcsapda
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Minden más foci   2018-06-24, 00:15

Tudom, az Eredivisie nem a legjobb bajnokság, de azért ez a Lozano nem lenne rossz nekünk. Gyors, nem remeg meg a téttől, és ami nagyon fontos, nem rest védekezni. Dél-Korea ellen engem ez fogott meg benne, hogy rendszerint visszajárt védekezni, szerelt, beleállt lövésbe, jó megelőzése is volt, nem tűnik használhatatlannak Olaszországban sem.
Back to top Go down
View user profile
CsT
Allegri maga

PostSubject: Re: Minden más foci   2018-06-23, 21:59

Viszonylag gyorsan megtalálták a kiskaput a videóbíróra is, amit nem akarnak azt nem nézik vissza...Real madrid effektus van, ezt bárki ellen visszanézték volna, de a germánok kiesése nagy anyagi veszteség lenne, sok a szurkolójuk kinn, sokat fogyasztanak.
Back to top Go down
View user profile
CsT
Allegri maga

PostSubject: Re: Minden más foci   2018-06-23, 19:36

Nyilván a klubfoci színvonalasabb mivel ott összeszokottabb a társaság mint a válogatottnál, jobban össze vannak rakva taktikailag és gyakorlatilag az erőnlétük is arra van kihegyezve. Szerintem nem rossz vb, bár sok meccset nem láttam, de nincsenek uncsi rúgok kettőt a kiscsapatnak aztán elpasszolgatok meccsek.
Nocsak Loeb kibaszta a kezdőből a passzsávok királyát! Smile
Back to top Go down
View user profile
Krisz
Allegri maga

PostSubject: Re: Minden más foci   2018-06-23, 18:46

@tjunior wrote:
Nézem ezt a Brazília-Costa Rica meccset és az fogalmazódott meg bennem, hogy  volt már ennél szarabb VB? Lassan a mérkőzések  felénél járunk és összes volt 1 jó meccs a Portugál-Spanyol meg tegnap a Horvátok jól játszottak. És ennyi. Az összes többi meccsen vagy azt kell nézni, hogy a kizsigerelt nagy csapat kínlódik a lelkesen bekkelő kiscsapat ellen (aztán ha bekínlódják a vezetést ráülnek az eredményre) vagy a többé-kevésbbé egyenrangú csapatok gyűrik egymást a középpályán helyzetek nélkül. Jó ez kicsit sarkos, de a meccsek 80% kb. erről szólt. 4 év múlva meg majd az 50 fokban aztán fergeteges meccsek lesznek.
A klubfoci a FIFA meg az UEFA lelkes támogatásával kinyírja a válogatottakat. Hol van ez a színvonal a BLhez képest? Sehol.

Az én emlékeimben az van, hogy a VBk eleje hacsak nincs valami ordenáré nagy bukta (mint pl a franciák kiesése koreában) többnyire elég lassú/uncsi szokott lenni.

4 év múlva novemberben indul a VB, ami azt jelenti, hogy egy kellemes 20-25 fokban kell majd focizni, ami nagyságrendekkel kevesebb mint amit Brazíliában kellett elviselni, de megkockáztatom hogy a ruszkinál is. Elnézve némelyik ruszki stadiont azt is elmondhatom, hogy a stadionok is jobbak lesznek. Szurkolói élményre is sokkal jobb lehet, tekintve hogy egy Budapest (ipari területekkel együtt) nagyságú területen lesznek szétszórva a stadionok, tehát egy nap több meccset is megnézhetsz - ez mellesleg a játékosoknak se lesz hátrány mert nem kell több ezer kilométereket repkedni a torna közben. Amitől lehet tartani, az a botrányosan gyenge katari válogatott - bár valószínűleg ha megtolják őket akkor se fognak tudni továbbjutni, esetleg honosítással tudnak valamennyit operálni, de itt ugye nem tudják azt megjátszani mint amit a kézilabdában, szóval csak olyan játékosokat tudnak összekukázni akik eddig még nem voltak válogatottak. Emellett kérdéses az alkoholfogyasztás, de bőven benne van, hogy egy hónapra megengedik. A novemberi rendezés másik oldala meg nyilván a bajnoki menetrenddel ütközés, ugyanakkor ebben az is benne van, hogy a játékosok nem lesznek annyira kifingatva mintha júniusban kéne nekiesniük a tornának.

Egyébként a színvonalbeli különbség szerintem nagyban abból is adódik, hogy míg a klubfociban összerámolhatsz bárkit a csapatodba, addig a válogatottba születni kell, emiatt sok jónevű csapat rendkívül lyukas, pl német, argentín, portugál, angol, afrikaiak, illetve magas színvonalú és teljes keretet B-C vonalas edző visz pl belga, német, spanyol, angol és nincsenek összeállva. Amit én a FIFA/UEFA számlájára írnék az a kvalifikációs rendszer ami miatt afrikai/arab/ázsiai bohóckodást kell nézni az olaszok, hollandok, chile de akár amcsik helyett. Erre nálam a 48 csapat nem megoldás, a lécet kéne magasabbra tenni a kvóták variálásával nem a csapatok (és meccsek) számát növelni.
Back to top Go down
View user profile
Tankcsapda
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Minden más foci   2018-06-23, 16:24

Kevés a jó meccs. A portugál-spanyol, a szerb-svájci, a német-mexikói meccsek jók voltak, a horvátok jól játszottak eddig, a belgák szépen fociznak, Peru szimpatikus vesztes, de nagyon kevés ez. A franciák, dánok, uruk, Irán, Izland meccsein eleve nem lehet jóra számítani, a svédek sem szemet gyönyörködtető focit produkálnak, Svájc fizikai csatára készteti az ellenfeleit, Costa Rica sem próbálkozott támadófocival, emellett Egyiptom, Szaúd-Arábia, Panama nem feltétlenül ütötték meg eddig a VB-szintet. 11 csapat, a csoportkörben ha a legenyhébb verziót is nézzük, 8 meccset nem élvezhetünk egy fordulóban a 16-ból, kicsit sok ez. Habár a felsoroltak közül kedvelem Uruguayt és Izlandot, de kifejezetten díjazom a körülmények miatt a belgákat, Mexikót eleve kedvelem, a horvátok igazi minőségi játéka megint csak felüdülés, Perut pont a jó teljesítménye miatt sajnálom, de azért ennyi? Az oroszokat valamiért nem csípem, hiába jól játszanak. De ez kevés szerintem is.
Back to top Go down
View user profile
bombahoppa
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Minden más foci   2018-06-23, 04:56

@s4tch wrote:
@tjunior: jó meccsek voltak még: mexikó - német, ez a mai szerb - svájci, marokkó második meccse, stb. szerintem nem rossz a vb, sokkal gyengébb színvonalra számítottam az utolsó 2 nagy torna alapján.
Szerintem sem a vébé rossz, egyszerűen én vagyok túl jó.

flower

s4tch
Admin

PostSubject: Re: Minden más foci   2018-06-22, 23:38

@tjunior: jó meccsek voltak még: mexikó - német, ez a mai szerb - svájci, marokkó második meccse, stb. szerintem nem rossz a vb, sokkal gyengébb színvonalra számítottam az utolsó 2 nagy torna alapján.
Back to top Go down
CsT
Allegri maga

PostSubject: Re: Minden más foci   2018-06-22, 17:49

Nekem eddig kurva nagy csalódás a vb, már vagy 20 ezret buktam!
Back to top Go down
View user profile
tjunior
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Minden más foci   2018-06-22, 16:03

Nézem ezt a Brazília-Costa Rica meccset és az fogalmazódott meg bennem, hogy  volt már ennél szarabb VB? Lassan a mérkőzések  felénél járunk és összes volt 1 jó meccs a Portugál-Spanyol meg tegnap a Horvátok jól játszottak. És ennyi. Az összes többi meccsen vagy azt kell nézni, hogy a kizsigerelt nagy csapat kínlódik a lelkesen bekkelő kiscsapat ellen (aztán ha bekínlódják a vezetést ráülnek az eredményre) vagy a többé-kevésbbé egyenrangú csapatok gyűrik egymást a középpályán helyzetek nélkül. Jó ez kicsit sarkos, de a meccsek 80% kb. erről szólt. 4 év múlva meg majd az 50 fokban aztán fergeteges meccsek lesznek.
A klubfoci a FIFA meg az UEFA lelkes támogatásával kinyírja a válogatottakat. Hol van ez a színvonal a BLhez képest? Sehol.
Back to top Go down
View user profile
CsT
Allegri maga

PostSubject: Re: Minden más foci   2018-06-22, 07:27

Benatiát sem hiába igazoltuk. Very Happy

Back to top Go down
View user profile
LeRoi10
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Minden más foci   2018-06-22, 00:42

@s4tch wrote:
fazio kihagyása sampaoli bűne. ansaldi pont a toro szintje, az meg középszer. a többi védő is hasonló, egyedül garay ért valaha többet, de ő is rég túl van a zeniten. otamendi a legnagyobb talány, hogy az mit keres bármelyik bajnokság egyik legerősebb csapatában, hihetetlen, mennyire egyszerű helyzetekben képes hibázni. a középpályán paredest be lehetett volna dobni, de ő sem egy busquets éppen. correát nagyon bírom, de ő már támadó, elöl pedig tetszőleges felállás erős náluk, nem ott volt a hiba.
Persze, klubszinten középszer, de a válogatottak mindig a jó rendszerekről szóltak. A Strinic-Vida-Lovren-Vrsaljko 4-es nem kevésbé középszer mégis elhárították a helyzeteket még ha többször is az utolsó pillanatban korrigálva . A végső győzelemhez nyilván könnyebb odajutni 14-15 klasszissal, de a csoportból illik továbbjutni egy ilyen csapattal. A német, a spanyol, a francia és a brazil válogatotton kívül nincs olyan csapat amelyik legalább részegységekben nem "középszer" játékosokra épül. Talán még belgák állnak hozzájuk a legközelebb.
Back to top Go down
View user profile
s4tch
Admin

PostSubject: Re: Minden más foci   2018-06-22, 00:23

fazio kihagyása sampaoli bűne. ansaldi pont a toro szintje, az meg középszer. a többi védő is hasonló, egyedül garay ért valaha többet, de ő is rég túl van a zeniten. otamendi a legnagyobb talány, hogy az mit keres bármelyik bajnokság egyik legerősebb csapatában, hihetetlen, mennyire egyszerű helyzetekben képes hibázni. a középpályán paredest be lehetett volna dobni, de ő sem egy busquets éppen. correát nagyon bírom, de ő már támadó, elöl pedig tetszőleges felállás erős náluk, nem ott volt a hiba.
Back to top Go down
LeRoi10
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Minden más foci   2018-06-21, 23:59

Azért az kicsit túlzás, hogy középszer lenne az argentin válogatott. Csak pár csapatnak adatik meg, hogy minden posztra világklasszist tegyenek pályára, de rendszeresen megmutatják, hogy pár klasszis és egy jó csapatszellem együttesen képes felvenni a versenyt bárkivel válogatott szinten. Én is azt mondom, hogy Sampaoli már a kerethirdetésnél hibázott. Az argentinok lényegében ugyanezzel a csapattal bukdácsoltak a selejtezőben. Érthetetlen, hogy már ott nem tértek észhez.

1) Rullit kihagyni hatalmas butaság volt. 2 cserekapust preferálni egy stabil spanyol csapatban játszó kapussal szemben? Na ne már... Ki is jött Willy meccshiánya.
2) Di María a Realban megmutatta, hogy hátrébb is hasznára tud lenni egy csapatnak. Nagyon is. Persze ez elég vakmerő, de Di Maria a Benficában még balbekként kezdte. Ha nincs megfelelő ember, akkor bizony meg kell variálni.
3) Garay 4. lett a Valenciával. 2000 játékperc van benne, tehát bőven aktív tagja volt a csapatának. ha jól látom nem vonult vissza, egyszerűen csak Rojo kiszorította. 
4) Pezzella brutál nagyot játszott a Fiorban szegény Astori halála utáni időszakban. De Faziora is lehetne építeni.
5) Angel Correa alapember volt idén is az Atleticónak. Igazi kis technikás vérszívó. 38 fordulóból 37-szer pályán volt. Nem kapott meghívót.
6) A legnagyobb gondjuk a jobbhátvéd poszton van. Meg lehet nézni, hogy Allegri például hogyan nyert fontos meccseket Barzamacival jobb szélen 4 védős felállással egy asszimetrikus formációval. Persze a válogatottal nehezebb komplex taktikákat elsajátítani, de ha Sampaoli felkészülten kezdte volna a felkészülést azért 2 hét alatt lehetett volna többet is kihozni ebből a keretből. De Ansaldi is bevethető lenne Mercado helyén.

A legnagyobb problémájuk, hogy továbbra sem tudják Messit rendszerbe építeni. Messit fel kellett volna tolni centerbe, mint ahogy a Bárcában tették, a többiek pedig vannak olyan jók, hogy helyzetbe hozzák.

Rulli- Ansaldi, Fazio/Garay, Otamendi, Di Maria - Paredes/Biglia, Banega - Salvio, Dybala, Correa - Messi. Persze ez csak egy agymenés, nem látni bele mik történnek a háttérben, mert hát valószínűleg Sampaoli mellett a válogatott egyik legnagyobb gondja valószínűleg maga Messi. Remélem holnap Izland megveri a szerecseneket, aztán meg játszanak egy szép 0-0-t a horvátokkal. Dybala kipihenten és sérülésmentesen tér haza, Higany meg mehet a Cselszkibe Sarrihoz.
Back to top Go down
View user profile
s4tch
Admin

PostSubject: Re: Minden más foci   2018-06-21, 22:40

rebic az első félidőben konkrétan semmit sem csinált. 3 passza volt, 2 nyert párharc 12-ből, vagy 5 eladott labda, pár pocsék lövés - aztán győztes gólt szerzett.
Back to top Go down
Tankcsapda
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Minden más foci   2018-06-21, 22:15

Az argentinok ott rontották el, hogy két éve elküldték Martinot. Sampaoli a keret összerakásánál is sokat hibázott. Paredesnek és Icardinak a kezdőben lenne a helye, ott sincsenek. Ha Sampaoli elég tökös, akkor kiteszi a kezdőből Mascheranot és Messit Nigéria ellen.

A horvátok viszont nagyon egységesek, jobbak, mint két éve az EB-n, amikor érthetetlen módon kiestek a portugálok ellen. Most Modric és Rakitic császárok, Mandzukic kicsit tahó, de ezért szeretjük, Rebic meglepő, de passzol a játékba, a védelmük minőséget képvisel. Ha ugyanezt a csapategységet tartják, akkor legalább a negyeddöntőre nagyon jó esélyük van - onnan meg akár mehet tovább is.
Back to top Go down
View user profile
CsT
Allegri maga

PostSubject: Re: Minden más foci   2018-06-21, 22:01

@s4tch wrote:
a támadók kivételével meglehetősen középszerű ez az argentin válogatott. lehet az edzőre fogni, de fölösleges, ezekben nincs sokkal több.
Hát azé' Sampaoli nem egy zseni! Smile Nincs 2 értelmes CB-jük sem erre felrak egy 3 védős rendszert és egy levezető Maszkeránó + soha életében nem szerelő Enzo Perez Kp-t? Very Happy Very Happy
Back to top Go down
View user profile
s4tch
Admin

PostSubject: Re: Minden más foci   2018-06-21, 21:55

a támadók kivételével meglehetősen középszerű ez az argentin válogatott. lehet az edzőre fogni, de fölösleges, ezekben nincs sokkal több.
Back to top Go down
CsT
Allegri maga

PostSubject: Re: Minden más foci   2018-06-21, 21:50

A horvátok őrületeset fociztak! Smile A malac remélem elhúz a Cselzibe! Smile
Back to top Go down
View user profile
CsT
Allegri maga

PostSubject: Re: Minden más foci   2018-06-20, 11:22

@LeRoi10 wrote:

Velának védekezésben semmi más dolga nem volt, csak Kroos-szal kellett mennie, ezzel totálisan megölték a német labdakihozatalokat. Özil nem gyakran lépett vissza, hogy osztogasson, Khedirától pedig nem lehet elvárni, hogy szervezze a játékot. Nekem egyből az jutott eszembe, hogy amióta 4 védővel toljuk rendszeresen játszik az aktuális ellen arra, hogy Chiellininek kelljen felhozni a labdát. Nem rossz taktika, de Velát ki is fingatta kb 50 perc alatt. 

Ez a Lozano gyerek pedig tényleg ügyes, nem illetődött meg a nagyszínpadtól. Már lehet is olvasni, hogy a Bárcától kezdve mindenki őt szeretné Very Happy
Lozanot be is dobta a mai TuttoSport! lol! lol!
Back to top Go down
View user profile
CsT
Allegri maga

PostSubject: Re: Minden más foci   2018-06-19, 21:34

@s4tch wrote:

szerintem inkább kellemetlen helyzetbe hozták a védők a tökörészésükkel, csecsnek nem maradt sok választása.
Hát szerintem tök esélytelen volt, ha nem jön ki akkor legalább a védő hibája lett volna meg Niang nem nagyon szokott úgy gólt rúgni, hogy kapus is van vele szemben Very Happy  Egyébként nagyon bizonytalan volt, két tök sima labda is kijött róla, lehet ráhoztuk a frászt Perinnel Very Happy
Back to top Go down
View user profile
s4tch
Admin

PostSubject: Re: Minden más foci   2018-06-19, 21:18

@CsT wrote:
Csecsnyi faszául jött ki a gólnál Smile

szerintem inkább kellemetlen helyzetbe hozták a védők a tökörészésükkel, csecsnek nem maradt sok választása.
Back to top Go down
LeRoi10
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Minden más foci   2018-06-19, 21:16

Golovin tisztára egy Dybala-Pjanic keverék. Sokat hibázik, kicsit esetlen a játéka, de megy, hajt, szervez, letámad, kifejezetten szimpi így másodikra is. Kezdőbe még véletlenül se igazoljuk, de ha a középpályánkon lesz olyan játékos, aki tehermentesíteni tudja Pjanicot a védekezésben, akkor akár Golovin is lehetne az, aki pedig Pjanic játékperceit csökkentheti. Bár Pjanic játékpercei nem is voltak vészesek, a gond inkább, hogy amikor ő nem volt ott a pályán akkor haldoklottak a labdakihozatalok. Előrébb tolva Dybala helyén is játszhatna.  22 évesen 113 felnőtt tétmeccse van a CSZKA-ban, 13 meccsen több mint 1000 játékperce a BL-ben. Dybala is ennyi idősen érkezett és azon kívül, hogy a Serie A-ban játszott, szerintem semmivel sem tartott előrébb. Ugyanígy látszott rajta a tehetsége, és ugyanígy esetlen és kiforratlan volt a játéka.  A mai környezetben 20-25 millióért kiváló vételnek tűnik.

Arról nem is beszélve, hogy így az orosz piac fele is nyithatnánk. Rajta kívül nincs olyan játékosuk, aki európai nagycsapatnál komoly tényező lehetne a következő években.(Cheryshevet nem sorolnám ide)
Back to top Go down
View user profile
CsT
Allegri maga

PostSubject: Re: Minden más foci   2018-06-19, 18:56

Csecsnyi faszául jött ki a gólnál Smile
Back to top Go down
View user profile
LeRoi10
Allegri jobbkeze
Allegri jobbkeze

PostSubject: Re: Minden más foci   2018-06-17, 23:01

@s4tch wrote:

igen. mondjuk ma pont geciszar volt, de a gólról nem tehetett, akkor sem, ha az ő labdavesztéséből indult az egész kontra. tanári amúgy, ahogy a mexikóiak védekeznek, illetve azonnal kontráznak.
https://twitter.com/maninthebox82/status/1008434383475363841
https://twitter.com/BrankoNikovski/status/1008434189841195008
Velának védekezésben semmi más dolga nem volt, csak Kroos-szal kellett mennie, ezzel totálisan megölték a német labdakihozatalokat. Özil nem gyakran lépett vissza, hogy osztogasson, Khedirától pedig nem lehet elvárni, hogy szervezze a játékot. Nekem egyből az jutott eszembe, hogy amióta 4 védővel toljuk rendszeresen játszik az aktuális ellen arra, hogy Chiellininek kelljen felhozni a labdát. Nem rossz taktika, de Velát ki is fingatta kb 50 perc alatt. 

Ez a Lozano gyerek pedig tényleg ügyes, nem illetődött meg a nagyszínpadtól. Már lehet is olvasni, hogy a Bárcától kezdve mindenki őt szeretné Very Happy
Back to top Go down
View user profile
s4tch
Admin

PostSubject: Re: Minden más foci   2018-06-17, 22:51

@virracocha wrote:
Khedirához meg annyit, hogy Allegri és Löw nem lehet egyszerre ilyen hülye. Egy pár dolgot már elértek a szakmában és nem csak a football managerben.

igen. mondjuk ma pont geciszar volt, de a gólról nem tehetett, akkor sem, ha az ő labdavesztéséből indult az egész kontra. tanári amúgy, ahogy a mexikóiak védekeznek, illetve azonnal kontráznak.
https://twitter.com/maninthebox82/status/1008434383475363841
https://twitter.com/BrankoNikovski/status/1008434189841195008
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Minden más foci   

Back to top Go down

Minden más foci
Back to top 
Page 5 of 7Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next