Bianconeri Blog - Forza Juventus!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bianconeri Blog - Forza Juventus!

A Bianconeri Blog saját Juventus fórumja. Szeretettel látunk minden kulturált fórumozót!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2

Go down 
+7
bombahoppa
Krisz
_DREAM_
zetterberg40
LeRoi10
Tankcsapda
CsT
11 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
SzerzőÜzenet
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2   Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 I_icon_minitime2020-10-27, 08:58

Krisz írta:


Ha egyszerre játszik a 3, az hogy működne a mostani 3 védős rendszerben? Csak mert valamelyiknek be kellene tölteni Ramsey összekötő, elsőként pressingelő szerepét, különben nem működik az egész. Tehát akkor arról van szó, hogy egy jobb Ramseyra van szükség? Én speciel Benőből kinézem, de ez hogyan segítené a labdakihozatalokat? Illetve első hullámos pressingben Ramsey világklasszis, mivel lenne jobb ott számottevően Benő, ha ez a kulcsa a rendszernek?
Ha egy Conte féle 352t veszünk, ahol fent van mind3, oda nehezen lehet felrakni a támadóinkat de ha mégis, akkor CR mellett a 3 csatár posztra lenne Dybala, Morata, Chiesa, Kula, ez a felállás még akkor is szuboptimális a kerethez, ha CRt is aktívan pihentetjük, és/vagy Chiesát és/vagy Kulát alapvetően wingbacknek képzeljük el, ami elég necces, mert ahhoz túlsagosan támadó szelleműek.
Ha a 3. védőt cseréljük kpra egy 433nál, akkor meg hova tesszük Kulát és Chiesat, ha CRt ÉS Dybalat sem lehet kihagyni a rinya, a marketing meg úgy egyébként minden miatt, emellett Morata az egyetlen center a csapatban.

Erre a mostani 343ra lett összevásárolvs, megfiatalítva a keret, természetesen később lehetnek alternatív felállások, de előbb ezt az alapfelállást kell lezsírozni, még úgy is, hogy a mostani középhátvéd dögvészben indokolt is lenne egy 4 védős felállás.

Szerintem itt inkább azt kellene értékelni, hogy mi a fontosabb, a pressinget erőltetni vagy stabilizálni a középpályát. Szerintem utóbbit fontosabb lenne megvalósítani első körben, mert jelenleg eléggé instabil a csapat, nem tudunk sem dominálni, sem kontrázni. Az a baj, hogy a hatékony pressing és a stabilitás együttes megvalósítása időigényes, ezért lehet, hogy be fogunk kapni 1-2 pofont. De amit írtam, ha kétfős középpályát akarunk, akkor kellett volna egy erőjátékos, vagy box-to-box vagy labdaszerző. McKennie egynek oké, de ha kiesik, akkor borul a rendszer, ráadásul stabilan jó teljesítményre egyelőre nem képes. Egy fizikálisan erős játékossal simán működne már most ez a formáció, például Danilo Pereirara lecsaphattunk volna mi is.

Elég gyorsan eljutottunk Ramsey elküldéséből a Ramsey alapember kategóriába. Én nem vitatom, hogy pressingben elég jó, viszont eddig volt egy jó meccse a szezonban a négyből, ez elég rossz arány, én erre nem alapoznék. Mondanám, hogy Kulu jó lenne oda (mert jó lenne), de védekezésben potenciálisan nem tud annyit hozzátenni, és megint az instabil középpálya. 

Chiesaval eleve wingbackként számol Pirlo, legalábbis simán beveti ott is. Amúgy egy olyan 3-5-2-re gondoltam, ahol Chiesa a középpálya jobb vagy bal oldalán játszana, attól függően, hogy a Danilo-Sandro-Cuadrado trió közül éppen melyik két játékos kapna szerepet. Szvsz Sandro simán tudna hármas védelem bal oldalán játszani, akkor Chiesa kvázi előtte játszana. A két támadó helyére pályázhatna Ronaldo, Dybala, Morata és Kulu, ez létszámban elvileg elég kell, hogy legyen.

Nálam Dybala nem tartozik a mellőzhetetlen kategóriába. Az a baj vele, és mindig is ez lesz vele a probléma, hogy rá kell szabni a taktikát, máskülönben nem tudja kihozni magából a maximumot. Ronaldo mellé vagy ő vagy Morata kell szerintem első körben, de láthatóan Kulusevskivel is össze tudnának szokni, szóval igazából ellenfélfüggő, hogy ki kerülne CR mellé. Mondjuk ez kb. most is így van, csak más a játékrendszer. Morata és Chiesa már ehhez lett igazolva, de Arthurnál ezt nehéz lenne kijelenteni, ő még Sarri rendszeréhez lett véve. Pirlonak vele lesz a legnagyobb gondja, nehezen passzol a szisztémához, de egy három középpályásos rendszerben könnyebben beilleszthető.
Vissza az elejére Go down
LeRoi10
Segédedző
Segédedző
LeRoi10


Posts : 2284
Join date : 2015. Feb. 24.
Age : 30

Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2   Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 I_icon_minitime2020-10-26, 22:50

Megmondom őszintén én még nem kezdtem meg az aggódást. Egyedül a sérülések idegesítenek és bosszantanak. Még mindig egy 0 km-es edzővel játszunk normális alapozás nélkül, felforgatott kerettel.

Nem feloldozás, hogy másnak sem megy, de nézzétek meg, hogyan áll a Barca, (5 meccs 7 pont), Atletico (5 meccs 11 pont), City (5 meccs 8 pont), United (5 meccs 7 pont), Aston Villa- Liverpool 7-2,  stb... ez nem egy egyszerű szezon senkinek

5 meccs után (hála a napolinak) van 9 pontunk és 4 ponttal vagyunk az első Milan mögött. Egy kis szerencsével/kedvezőbb ítéletekkel ott lennénk a milan melett.  A védelmünk még fogalmatlan, de így is csak 4 gólt kaptunk 5 tétmeccsen. Inlább tényleg csak a sérülések aggasztóak.

Az idei cél nálam még mindig az, hogy januárban 2 meccsen belül legyünk az elsőtől és ott legyünk a BL 16-ban. Ősszel nem nyerhetünk semmit. A lényeg, hogy el se veszítsünk semmit...

Calma

Krisz, bombahoppa and Juve1974 like this post

Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8109
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2   Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 I_icon_minitime2020-10-26, 20:13

Tankcsapda írta:


Nekem hiányzik a csapatból egy klasszis box-to-box, vagy inkább labdaszerző középpályás, hogy a stabilitást megadja, és nyugodtabban lehessen szervezni az előrejátékot. Ezt plusz középpályással ki lehetne küszöbölni, ezért jártatom a számat az Arthur-Rabiot-Bentancur trió együttes játszatásáról.

Ha egyszerre játszik a 3, az hogy működne a mostani 3 védős rendszerben? Csak mert valamelyiknek be kellene tölteni Ramsey összekötő, elsőként pressingelő szerepét, különben nem működik az egész. Tehát akkor arról van szó, hogy egy jobb Ramseyra van szükség? Én speciel Benőből kinézem, de ez hogyan segítené a labdakihozatalokat? Illetve első hullámos pressingben Ramsey világklasszis, mivel lenne jobb ott számottevően Benő, ha ez a kulcsa a rendszernek?
Ha egy Conte féle 352t veszünk, ahol fent van mind3, oda nehezen lehet felrakni a támadóinkat de ha mégis, akkor CR mellett a 3 csatár posztra lenne Dybala, Morata, Chiesa, Kula, ez a felállás még akkor is szuboptimális a kerethez, ha CRt is aktívan pihentetjük, és/vagy Chiesát és/vagy Kulát alapvetően wingbacknek képzeljük el, ami elég necces, mert ahhoz túlsagosan támadó szelleműek.
Ha a 3. védőt cseréljük kpra egy 433nál, akkor meg hova tesszük Kulát és Chiesat, ha CRt ÉS Dybalat sem lehet kihagyni a rinya, a marketing meg úgy egyébként minden miatt, emellett Morata az egyetlen center a csapatban.

Erre a mostani 343ra lett összevásárolvs, megfiatalítva a keret, természetesen később lehetnek alternatív felállások, de előbb ezt az alapfelállást kell lezsírozni, még úgy is, hogy a mostani középhátvéd dögvészben indokolt is lenne egy 4 védős felállás.
Vissza az elejére Go down
bombahoppa
Allegri jobbkeze
bombahoppa


Posts : 3569
Join date : 2015. May. 10.
Age : 51
Location : all around You everywhere

Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2   Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 I_icon_minitime2020-10-26, 14:01

Tankcsapda írta:

Nekem hiányzik a csapatból egy klasszis box-to-box, vagy inkább labdaszerző középpályás, hogy a stabilitást megadja, és nyugodtabban lehessen szervezni az előrejátékot. Ezt plusz középpályással ki lehetne küszöbölni, ezért jártatom a számat az Arthur-Rabiot-Bentancur trió együttes játszatásáról.
Ebben nagyot egyetértek.

_________________
a televizenyős düggönypakli
Vissza az elejére Go down
https://vote4bombahoppa.blogspot.com/
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10586
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2   Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 I_icon_minitime2020-10-26, 13:07

A hideg is kiráz attól, hogyha a Barca elleni védelemre gondolok. Nagyjából két út van:

3 védő, így Danilo és Demiral maradhat a mostani helyén középre pedig hátrahúzunk valakit, aki gyakorlatilag csak Kenny lehet (ebben óriási a rizikó) viszont a két wingback lehet Chiesa és Puli.

4 védő, Így Danilonak kell (talán életében először?) belső védőt játszani párban Demirallal  és bár  az RB megoldott Pulival, LB-ben viszont muszáj lenne Frabottának kezdeni.

Magyarul az első szitunál 1 nagy rizikó van, a másodiknál meg két kisebb.

Illetve a sajtó már felvázolt egy harmadik utat miszerint Pulit húznánk hátra jobb oldali belső védőnek Danilo és Demiral mellé (és gondolom a két wb Frabo(Bernát?) és Chiesa lenne.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8109
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2   Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 I_icon_minitime2020-10-26, 12:06

CsT írta:
Az a legnagyobb baj, hogy a két félidő totál ellentétes volt és egyikben sem ment a játék. Az elsőben a pressingtől nagyon szenvedtünk, siralmasak voltak a labdakihozatalok pedig elvileg tele voltunk labdabiztos játékosokkal. A Verona óriási területeket hagyott mégsem tudtunk mögéjük kerülni, se kontrából, se bemozgásból (leszámítva Morci gólját). A második félidőben pedig beálltak védekezni, ott meg az átlövéseket lehetett hiányolni, csak gyömöszöltük befelé a labdákat. Igazából a játékszervezés hiányzik mindkét esetben, Artúr olyan mint a 35 éves Xavi, aki pár méteres oldalpasszokon kívül másra nem jó (Nem tudom azt az 5 tacklet hogy szedték össze neki én egyre emlékszem, gondolom a többi ilyen picsán rúgott labda volt ami elakadt benne Very Happy)Ramsey meg 10 percekre eltűnik, az első meccsen hozta magát, azóta semmi.

A labdavesztés utáni visszarendeződésünk továbbra is szörnyű, néha azt sem tudni, hogy embert vagy területet akarunk-e levédekezni. A gólnál is Fa Vilire senki sem figyelt. Persze leszarnánk a játékot ha a három pont összejött volna, de immár másodszor hibázunk ócska kis csapat ellen.

Danilot viszont ismét megkövetem, megint a legjobb védőnk volt. Demiral is jól nyomta, bár sokszor felszisszenek amikor hátulról szerel mert ha ütemet téveszt az azért sárga/piros gyanús.

Epekedve várom az esti összefoglalót, hogy bedeferi elmagyarázza, hogy pl Morata lerántását miért nem vizsgálta a var illetve azt, hogy az ember válla hány centiig számít olyan felületnek amivel gól lehet szerezni így vizsgálni kell a leshelyzeteknél.

Egyébként Rabiot mindig faszán megoldotta a labdakihozatalokat, Artúr meg faszán megtartotta ugyan, de utána vagy leadta oldalra (nem hoztuk ki a labdát, csak a feladat lett átruházva másra, aki leginkább rosszabb helyzetben próbalhatta meg ugyanazt), vagy úgy passzolt előre, hogy a labdát lehetetlen volt átvenni.

Szvsz az is baj, hogy míg a Samp ellen a széleken volt egy overlap mindkét oldalon Frabotta-CR és Danilo Cuadrado, azóta ez egyszer sem volt meg. Bernát jobb napjain se tudja úgy bejátszani a szélt mint Cuadrado, ezért nem sokat alkottak Daniloval, Cuadrado előtt meg Dybala nem szélső támadót játszott, hanem a 16osig lépkedett vissza, egészen a pálya közepéig besodródva vagy akár a bal oldalon, ez az összekötő szerep Ramsey dolga lenne, illetve 1nél több ilyet nem bír el a csapat. Tehát nem volt overlap, így nem tudtunk emberfölényt kialakítani a pálya egyik részén sem, a pressing meg nem volt hatékony, mivel nem voltak a helyükön az emberek
Így hogy Bonucci és Chiellini is kidőlt nem tudom, hogy lesz meg a 3 védős rendszer, én szívesebben néznék egy 442/4222t, mint Kenőt vagy Frabottát középen. Ezen felül nehéz elképzelni Ramseyt és Dybalat egyszerre a pályán, plusz Dybala kb haszontalan ha a 16osig visszalépked, nincs meg Messi sebessége hozzá, hogy középen a kapuig cipelje a labdát.
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2   Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 I_icon_minitime2020-10-26, 11:40

Krisz írta:


Bernát sima wingbacket játszott (akárcsak Cuadrado) az ő helyére lett volna evidens Frabotta, de inkább Kulát hozta be küzdeni, mint malac a jégen (ösztönösen befele cselezett aztán amikor lőni kellett volna vesztett vagy 2 ütemet mire eldöntötte melyik lábbal lőjjön meg amíg áttette a másik lábára, kb mint Cuadrado).

Az a bajom Pirloval, hogy a preseason nélküli kísérletezés dolog mellett egyszerűen mindent akar egyszerre. Előbb le kellene tisztázni a játékrendszert gyakorlatban, aztán lezsírozni pontosan, hogy minden egyes poszton pontosan mi a feladata mindenkinek, hogy kell mozognia, ha A szituációban az ellenfél a 4. lehetőség szerint reagál, akkor hogyan mozognak ehhez képest a labda nélküli játékosaink és milyen opciói vannak a labdás játékosunknak. Nincs egy felállás sem, amiben ez le van tisztulva, mert mindig a pályára küldött csapat összetételének függvénye ez, azaz ha Kula van balszélen, akkor nem balbunkót játszik és a szélen védekezés meg szaladgálás mellett a 16oshoz ívelgeti a labdát, hanem bal lábbal elkezd befelé cselezni, majd a 16os csücskénél elfogy a tudomány, mert jobbal kéne lőni. Az első lépés az lenne, hogy meghatározzuk a posztokat a rendszerben, ha ez megvan, akkor lehet a pályán lévő játékosok karakterisztikája mentén finomítani a dolgokat illetve másodlagos posztokon gyakorolni játékosokat. Ennek megfelelően én simán kihagytam volna Dybalat, akinek ez szvsz nem volt rossz első meccs (kontextus nélkül jó sem), vagy ha muszáj pályára rakni, akkor Morata helyére. 
A játékrendszert se szokta még meg mindenki, de már meg van variálva, aszerint hogy ki van a pályán ezért mindenki össze-vissza szaladgált. Egyszer majd összeáll a dolog így is, az nem kérdés (ha hagynak neki időt), csak nehogy lemaradjunk a BL helyekről közben...
Veretlenek vagyunk, csak épp a 3 döntetlen ugyanaz mintha 2szer kikaptunk volna, tudom ebben vastagon benne van a bírói gárda is, de az egy olyan dolog amit nem tudunk kontrollálni (Moggi nélkül, hahaha).

Nem úgy értettem ezt a hibrid negyedik védőt. Pirlonál védekezésben az egyik wingback a védelembe húzódik vissza, a másik játékos a középpálya szélén marad, legalábbis ez az alapelgondolás, erre meg alapvetően Berna alkalmasabb (kellene, hogy legyen). Nagyon idegesítő, hogy ennyire rosszul indított Pirlonál, nagy kedvencem, de gyorsan fel kell javulnia, máskülönben szerintem is váljunk meg tőle.

Pirlo kapcsán egyetértek. Filozófus edző akar lenni, a játékfelfogását akarja keresztülvinni úgy, hogy az alapokat sem rakta le. Gondolok itt arra, hogy egy adott játékfilozófia megvalósításához először is kell egy stabil alapjáték, ami nincs meg. Emlékezzünk vissza, Conte első szezonjában is sok idő kellett, míg megtalálta a szerelmét (3-5-2), de előtte a 4-2-4-ből kiindulva 4-3-3-ról váltott át. Nem kaptunk ki egyszer sem a szezonban, de 15 döntetlent sikerült összehozni. Az első hét meccsünkön 3 győzelem, 4 döntetlen, ebből kettő siker elég nyögvenyelős volt, csak a nyitómeccs nem. A különbség az, hogy Contenál egyből látszott, hogy Pirlo köré akarja építeni a játékunkat, itt viszont egyelőre nem látni, mi az elképzelés. Plusz Conte elég jó motivátor, amivel taktikai hiányosságokat tudott pótolni.

Ez a formációhoz kötöttség pont az, amit Pirlo el akar kerülni, ez a hibrid felállás pont az ellentéte annak, amit szerinted meg kellene valósítani. Illetve nem egészen, csak Pirlo nem ragad le egy adott formációnál. Nem véletlen az sem, hogy Kulusevskit is próbálja több poszton, igazából azt tesztelgeti, hogy ki mennyire sokoldalú, mennyire mobilis a keret, vannak-e másodlagos posztjai a játékosoknak. Daniloval pár meccs után mondhatjuk, hogy sikerrel járt és valószínűleg Sandroval is meg fogja csinálni ugyanezt, ebben szinte biztos vagyok, más kérdés, hogy Sandro elég jó wingback, míg Danilo nem. A rendszer hangolása folyik, csak egyelőre nincs sok látszata. Nekem hiányzik a csapatból egy klasszis box-to-box, vagy inkább labdaszerző középpályás, hogy a stabilitást megadja, és nyugodtabban lehessen szervezni az előrejátékot. Ezt plusz középpályással ki lehetne küszöbölni, ezért jártatom a számat az Arthur-Rabiot-Bentancur trió együttes játszatásáról.

Az a baj egyébként, hogy egyelőre csak akkor vagyunk jók, amikor az ellenfél nem pressingel. Amelyik csapat letámad, az ellen hatástalanok vagyunk láthatóan. A Samp ellen ezért is voltunk jók, mert átadták a teret, de egyelőre nem tudunk mit kezdeni azokkal a csapatokkal, akik nem engedik a labdát felhozni, ezt sürgősen ki kell küszöbölni.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10586
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2   Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 I_icon_minitime2020-10-26, 09:23

Az a legnagyobb baj, hogy a két félidő totál ellentétes volt és egyikben sem ment a játék. Az elsőben a pressingtől nagyon szenvedtünk, siralmasak voltak a labdakihozatalok pedig elvileg tele voltunk labdabiztos játékosokkal. A Verona óriási területeket hagyott mégsem tudtunk mögéjük kerülni, se kontrából, se bemozgásból (leszámítva Morci gólját). A második félidőben pedig beálltak védekezni, ott meg az átlövéseket lehetett hiányolni, csak gyömöszöltük befelé a labdákat. Igazából a játékszervezés hiányzik mindkét esetben, Artúr olyan mint a 35 éves Xavi, aki pár méteres oldalpasszokon kívül másra nem jó (Nem tudom azt az 5 tacklet hogy szedték össze neki én egyre emlékszem, gondolom a többi ilyen picsán rúgott labda volt ami elakadt benne Very Happy)Ramsey meg 10 percekre eltűnik, az első meccsen hozta magát, azóta semmi.

A labdavesztés utáni visszarendeződésünk továbbra is szörnyű, néha azt sem tudni, hogy embert vagy területet akarunk-e levédekezni. A gólnál is Fa Vilire senki sem figyelt. Persze leszarnánk a játékot ha a három pont összejött volna, de immár másodszor hibázunk ócska kis csapat ellen.

Danilot viszont ismét megkövetem, megint a legjobb védőnk volt. Demiral is jól nyomta, bár sokszor felszisszenek amikor hátulról szerel mert ha ütemet téveszt az azért sárga/piros gyanús.

Epekedve várom az esti összefoglalót, hogy bedeferi elmagyarázza, hogy pl Morata lerántását miért nem vizsgálta a var illetve azt, hogy az ember válla hány centiig számít olyan felületnek amivel gól lehet szerezni így vizsgálni kell a leshelyzeteknél.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8109
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2   Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 I_icon_minitime2020-10-26, 07:57

Tankcsapda írta:


Azért nem Frabottat hozta be, mert ő a hibrid negyedik védő lehetett volna, de Cuadrado már a másik oldalon ott volt erre. McKennie szerintem is alkalmasabb egy háromfős védelembe, mint Frabotta, de gondolom, csak végszükség esetén küldte volna őt pályára Pirlo.

Én azt nem értem, hogy miért kell vesztes állásig várni azzal, hogy elkezdjünk nyomni. Ez volt a Crotone ellen is és most is. A végén jöttek a helyzetek zsákszámra, előtte meg egy jellemtelen középcsapat látszatát keltettük. Jó lenne az elejére tenni ezt az intenzív támadójátékot, rengeteg meccsen nyerhetünk csak ezzel. Volt olyan év Allegrivel, amikor ez bevált, szerintem erre kellene rámenni.

A Barca ellen a középpályát stabilizálni kell, máskülönben átrohannak rajtunk. Én kipróbálnám az Arthur-Rabiot-Bentancur triót együtt, elől meg a Ronaldo/Dybala-Morata duót játszatnám.

Bernát sima wingbacket játszott (akárcsak Cuadrado) az ő helyére lett volna evidens Frabotta, de inkább Kulát hozta be küzdeni, mint malac a jégen (ösztönösen befele cselezett aztán amikor lőni kellett volna vesztett vagy 2 ütemet mire eldöntötte melyik lábbal lőjjön meg amíg áttette a másik lábára, kb mint Cuadrado).

Az a bajom Pirloval, hogy a preseason nélküli kísérletezés dolog mellett egyszerűen mindent akar egyszerre. Előbb le kellene tisztázni a játékrendszert gyakorlatban, aztán lezsírozni pontosan, hogy minden egyes poszton pontosan mi a feladata mindenkinek, hogy kell mozognia, ha A szituációban az ellenfél a 4. lehetőség szerint reagál, akkor hogyan mozognak ehhez képest a labda nélküli játékosaink és milyen opciói vannak a labdás játékosunknak. Nincs egy felállás sem, amiben ez le van tisztulva, mert mindig a pályára küldött csapat összetételének függvénye ez, azaz ha Kula van balszélen, akkor nem balbunkót játszik és a szélen védekezés meg szaladgálás mellett a 16oshoz ívelgeti a labdát, hanem bal lábbal elkezd befelé cselezni, majd a 16os csücskénél elfogy a tudomány, mert jobbal kéne lőni. Az első lépés az lenne, hogy meghatározzuk a posztokat a rendszerben, ha ez megvan, akkor lehet a pályán lévő játékosok karakterisztikája mentén finomítani a dolgokat illetve másodlagos posztokon gyakorolni játékosokat. Ennek megfelelően én simán kihagytam volna Dybalat, akinek ez szvsz nem volt rossz első meccs (kontextus nélkül jó sem), vagy ha muszáj pályára rakni, akkor Morata helyére. 
A játékrendszert se szokta még meg mindenki, de már meg van variálva, aszerint hogy ki van a pályán ezért mindenki össze-vissza szaladgált. Egyszer majd összeáll a dolog így is, az nem kérdés (ha hagynak neki időt), csak nehogy lemaradjunk a BL helyekről közben...
Veretlenek vagyunk, csak épp a 3 döntetlen ugyanaz mintha 2szer kikaptunk volna, tudom ebben vastagon benne van a bírói gárda is, de az egy olyan dolog amit nem tudunk kontrollálni (Moggi nélkül, hahaha).
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2   Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 I_icon_minitime2020-10-26, 02:48

Krisz írta:


Egy meccs alatt aligha lehet megbukni akármilyen poszton, viszont én az alibi játék mögötti kiváltó okot elemezném ki (16 passza volt 1 óra alatt, még Kulának is több jött össze fél óra alatt), már csak azért is mert ez a teljesítményének a kínja bármilyen poszton játszik, Allegri alatt meg ez azért nem volt rá jellemző.

Nem írnám le amúgy, egy meccs után, de ha nem lehet ezt a szellem játékot orvosolni, akkor valóban ideje belevonni valami bizniszbe.

@Cst
Artúr a végén csak összekapart 5 tacklet, előre viszont valóban 0 volt. Pirlo cseréivel inkább az volt a bajom, hogy Kulát hozta be Bernát helyére, aki néhány közepes beadást leszámítva vergődött a bal lábával befelé cselezve, aztán Frabotta középhátvédnek... Bernátnak bőven sok volt a 60 perc is, le kellett hozni, de miért nem Frabottat hozta be? Illetve a Dybala, Ramsey, Morata 3as együtt sok volt, lehetett volna szvsz a Ramsey-Dybala vagy a Dybala-Morata páros is jobb lett volna Kulával ha minden áron végig kellett játszania a meccset, és ha már be akarta hozni Kulát (helyesen) akkor vagy Ramseyt vagy Dybalat kellett volna lekapnia. Bonucci helyére meg jöhetett volna Kenő, akihez sokkal jobban passzolt volna a középen fellépkedő középhátvéd szerep mint Danilot középre húzva miközben Frabotta echte balbunkóként ösztönösen fent/szélen ragadt.

A bírói gárda nélkül ez még ezekkel is max egy olyan meccs lett volna, amin 48 kapura lövés ellenére nem jött össze semmi, viszont a sorozatos játékvezetői tévedéseket (beleértve a tetves VAR csapatot) én nem tudom figyelmen kívül hagyni. Allegri minimum 3-4 éve alatt az összes szezonunk lassan/gyötrelmesen indult, mert mindig újra kellett építeni a csapatot és ez még komplett preseason mellett egy bizonyított, elit edző mellett is ezzel jár, viszont talán 2008ban láttam utoljára ilyen ipari ellenszelet.

Azért nem Frabottat hozta be, mert ő a hibrid negyedik védő lehetett volna, de Cuadrado már a másik oldalon ott volt erre. McKennie szerintem is alkalmasabb egy háromfős védelembe, mint Frabotta, de gondolom, csak végszükség esetén küldte volna őt pályára Pirlo.

Én azt nem értem, hogy miért kell vesztes állásig várni azzal, hogy elkezdjünk nyomni. Ez volt a Crotone ellen is és most is. A végén jöttek a helyzetek zsákszámra, előtte meg egy jellemtelen középcsapat látszatát keltettük. Jó lenne az elejére tenni ezt az intenzív támadójátékot, rengeteg meccsen nyerhetünk csak ezzel. Volt olyan év Allegrivel, amikor ez bevált, szerintem erre kellene rámenni.

A Barca ellen a középpályát stabilizálni kell, máskülönben átrohannak rajtunk. Én kipróbálnám az Arthur-Rabiot-Bentancur triót együtt, elől meg a Ronaldo/Dybala-Morata duót játszatnám.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8109
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2   Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 I_icon_minitime2020-10-26, 00:28

Malloy írta:
Remelem Bernatot elfelejtjük, most hogy ezen a poszton is megbukott. Hacsak nem akarják még berakni a kapuba akkor meg kell neki mondani, hogy kezdjen el franciául tanulni mert januárban távozik Auar helyett.

Egy meccs alatt aligha lehet megbukni akármilyen poszton, viszont én az alibi játék mögötti kiváltó okot elemezném ki (16 passza volt 1 óra alatt, még Kulának is több jött össze fél óra alatt), már csak azért is mert ez a teljesítményének a kínja bármilyen poszton játszik, Allegri alatt meg ez azért nem volt rá jellemző.

Nem írnám le amúgy, egy meccs után, de ha nem lehet ezt a szellem játékot orvosolni, akkor valóban ideje belevonni valami bizniszbe.

@Cst
Artúr a végén csak összekapart 5 tacklet, előre viszont valóban 0 volt. Pirlo cseréivel inkább az volt a bajom, hogy Kulát hozta be Bernát helyére, aki néhány közepes beadást leszámítva vergődött a bal lábával befelé cselezve, aztán Frabotta középhátvédnek... Bernátnak bőven sok volt a 60 perc is, le kellett hozni, de miért nem Frabottat hozta be? Illetve a Dybala, Ramsey, Morata 3as együtt sok volt, lehetett volna szvsz a Ramsey-Dybala vagy a Dybala-Morata páros is jobb lett volna Kulával ha minden áron végig kellett játszania a meccset, és ha már be akarta hozni Kulát (helyesen) akkor vagy Ramseyt vagy Dybalat kellett volna lekapnia. Bonucci helyére meg jöhetett volna Kenő, akihez sokkal jobban passzolt volna a középen fellépkedő középhátvéd szerep mint Danilot középre húzva miközben Frabotta echte balbunkóként ösztönösen fent/szélen ragadt.

A bírói gárda nélkül ez még ezekkel is max egy olyan meccs lett volna, amin 48 kapura lövés ellenére nem jött össze semmi, viszont a sorozatos játékvezetői tévedéseket (beleértve a tetves VAR csapatot) én nem tudom figyelmen kívül hagyni. Allegri minimum 3-4 éve alatt az összes szezonunk lassan/gyötrelmesen indult, mert mindig újra kellett építeni a csapatot és ez még komplett preseason mellett egy bizonyított, elit edző mellett is ezzel jár, viszont talán 2008ban láttam utoljára ilyen ipari ellenszelet.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10586
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2   Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 I_icon_minitime2020-10-25, 23:04

Malloy írta:
Remelem Bernatot elfelejtjük, most hogy ezen a poszton is megbukott. Hacsak nem akarják még berakni a kapuba akkor meg kell neki mondani, hogy kezdjen el franciául tanulni mert januárban távozik Auar helyett.
Annyira kevesen vagyunk, hogy elfelejteni nem lehet és azt is nehéz elhinni, hogy egy Lyon szeretné őt.

bombahoppa likes this post

Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10586
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2   Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 I_icon_minitime2020-10-25, 23:01

Azt mondjuk nem vágom, hogy Bekúrt (vagy akár Megkennit, ha már neveztük) pl miért nem hoztuk be, az alibiző Artúr vagy a láthatatlan Remzi helyére.

A játékunk(?) és a felállás/helyezkedés továbbra is katyvasz. A Bárca ellen ezzel kinéz egy 1-5, a szezonban pedig jobban benne van egy ötödik hely mint egy scudettó védés.

Negyedik bajnoki után és 1 bevethető középső védőnk és egy primaverás balbekkünk van.

Gáz.
Vissza az elejére Go down
Malloy
Segédedző
Segédedző



Posts : 2385
Join date : 2017. Feb. 01.
Age : 38
Location : Szolnok

Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2   Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 I_icon_minitime2020-10-25, 22:58

Remelem Bernatot elfelejtjük, most hogy ezen a poszton is megbukott. Hacsak nem akarják még berakni a kapuba akkor meg kell neki mondani, hogy kezdjen el franciául tanulni mert januárban távozik Auar helyett.

bombahoppa likes this post

Vissza az elejére Go down
bombahoppa
Allegri jobbkeze
bombahoppa


Posts : 3569
Join date : 2015. May. 10.
Age : 51
Location : all around You everywhere

Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2   Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 I_icon_minitime2020-10-25, 22:50

Petike007 írta:
Egy biztos ez a szezon gyötrelmes szar lesz. Ha BL helyre jövünk már megfelel.
Ha nagyon őszinték vagyunk, akkor egy kezdő edzővel ez átmeneti évben nem meglepetés. 

De a var már nem kezdő. Oh, wait...

_________________
a televizenyős düggönypakli
Vissza az elejére Go down
https://vote4bombahoppa.blogspot.com/
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8109
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2   Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 I_icon_minitime2020-10-25, 22:48

Malloy írta:
Sikerült 2 pontot hozni a crotone Hellas meccsekből. Remelem a spezia ellen is összejön az x.

Fos volt a játék, szarul is cserélt Pirlo, (nem is könnyű egy ilyen favágó nyomorult cigány társaság ellen) de ez meglett volna még így is ha nincs a komplett bírói gárda tiszta erőből nekünk feszülve.

Könyörgöm, szóljunk már be klubszinten a bíróknak.

bombahoppa likes this post

Vissza az elejére Go down
bombahoppa
Allegri jobbkeze
bombahoppa


Posts : 3569
Join date : 2015. May. 10.
Age : 51
Location : all around You everywhere

Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2   Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 I_icon_minitime2020-10-25, 22:47

Krisz írta:
Tudom, hogy nem bírózunk, de basszameg most kell megmondani hogy kapják be a faszt.
Üdv a klubban.

_________________
a televizenyős düggönypakli
Vissza az elejére Go down
https://vote4bombahoppa.blogspot.com/
Malloy
Segédedző
Segédedző



Posts : 2385
Join date : 2017. Feb. 01.
Age : 38
Location : Szolnok

Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2   Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 I_icon_minitime2020-10-25, 22:44

Sikerült 2 pontot hozni a crotone Hellas meccsekből. Remelem a spezia ellen is összejön az x.

bombahoppa likes this post

Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8109
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2   Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 I_icon_minitime2020-10-25, 22:44

Tudom, hogy nem bírózunk, de basszameg most kell megmondani hogy kapják be a faszt.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8109
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2   Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 I_icon_minitime2020-10-25, 22:42

Ritka hányadék egy favágó cigány banda ez a Hellas.
Vissza az elejére Go down
Petike007
Segédedző
Segédedző



Posts : 2128
Join date : 2012. Nov. 06.

Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2   Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 I_icon_minitime2020-10-25, 22:39

Ezt nem hiszem el. Semmi nem jön ossze.
Nyilván ellenünk minden kapus élete meccsét játssza.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8109
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2   Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 I_icon_minitime2020-10-25, 22:39

Faraoni hogy a picsába nem kapott sárgát? Vagy a masik cigány aki Kulát lökdöste?
Vissza az elejére Go down
Malloy
Segédedző
Segédedző



Posts : 2385
Join date : 2017. Feb. 01.
Age : 38
Location : Szolnok

Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2   Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 I_icon_minitime2020-10-25, 22:38

Ez okos volt. Elment vele 2 perc

bombahoppa likes this post

Vissza az elejére Go down
_DREAM_
Segédedző
Segédedző
_DREAM_


Posts : 2639
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2   Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 I_icon_minitime2020-10-25, 22:37

MIndjárt megrakom élőben a piros lapot. na kakaskodás is rögtön.
Vissza az elejére Go down
Petike007
Segédedző
Segédedző



Posts : 2128
Join date : 2012. Nov. 06.

Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2   Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 I_icon_minitime2020-10-25, 22:36

Egy biztos ez a szezon gyötrelmes szar lesz. Ha BL helyre jövünk már megfelel.
Vissza az elejére Go down
_DREAM_
Segédedző
Segédedző
_DREAM_


Posts : 2639
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2   Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 I_icon_minitime2020-10-25, 22:33

LeRoi10 írta:
Dybala... 16-ról szemben a kapuval legalább kaput találjunk..

Sajnos nem csak onnan nem megy neki. Sad
Vissza az elejére Go down
Petike007
Segédedző
Segédedző



Posts : 2128
Join date : 2012. Nov. 06.

Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2   Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 I_icon_minitime2020-10-25, 22:33

Dybala csutkaszar.

bombahoppa likes this post

Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8109
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2   Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 I_icon_minitime2020-10-25, 22:32

Frabotta megfeledkezett róla, hogy ő közephátvédnek jött be és rendszeresen elől/szélen ragad. Ezért is ülne egy Dybala-Kenő csere, és legalább papíron meglenne a rendszer (Kenő Bonucci helyére, Kula Dybala helyére, Frabotta balbunkó).

Morata advertising boardba építése hogy a faszomba nem sárga?
Vissza az elejére Go down
_DREAM_
Segédedző
Segédedző
_DREAM_


Posts : 2639
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2   Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 I_icon_minitime2020-10-25, 22:30

Ez hokiban egész jó lett volna, de hogy ez itt szabályos volt azt kétlem.
Vissza az elejére Go down
Petike007
Segédedző
Segédedző



Posts : 2128
Join date : 2012. Nov. 06.

Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2   Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 I_icon_minitime2020-10-25, 22:30

Tök szabályos volt. Akartam is mondani.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2   Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Juventus - Hellas Verona 2020.10.25 20:45 Digi2
Vissza az elejére 
1 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Hellas Verona - Juventus, 2015.05.30. 18:00, Digi2
» Hellas Verona - Juventus - 2022.11.10 18:30
» Hellas Verona - Juventus, 2016.05.08. 20:45
» Hellas Verona - Juventus 2017.12.30 20:45 Digi1
» Juventus - Hellas Verona 2023.04.01. 20:45 Sport1

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Bianconeri Blog - Forza Juventus! :: Ha Muntari gólját megadták volna! :: Serie A - Coppa Italia-
Ugrás: