Bianconeri Blog - Forza Juventus!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bianconeri Blog - Forza Juventus!

A Bianconeri Blog saját Juventus fórumja. Szeretettel látunk minden kulturált fórumozót!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1

Go down 
+8
LeRoi10
simoon
Malloy
Petike007
Krisz
Tankcsapda
bombahoppa
CsT
12 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
SzerzőÜzenet
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8124
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1   inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-01-19, 19:04

DartagnanX írta:


Nekem ezzel az a bajom, hogy a bejáratásra nem lehet tökéletes egy olyan szezon, ahol kb élet-halál kérdése a BL-helyezés elérése... 
Ha nem jutunk be a BL-be, akkor a következő sok év lesz hatalmas szopás, mert akkor még irtózatosabbak lesznek a veszteségeink.
Akkor adhatjuk el nemcsak Dybalát, De Ligtet, de még McKennyt is. Talán más piacképes játékosunk nincs is. Sandro talán.
Ronaldo pedig mehet, amerre lát, érte pénzt úgysem kapunk.

Marad egy motiválatlan, fos keretünk, egy másodéves edzővel. Én nagyon izgulok a BL-helyezésért, egyenesen RETTEGEK, hogy nem érjük el, és jöhet újabb jó néhány Ferrara-Zaccheroni-DelNeri emlékév.

Jogos. Én úgy vagyok ezzel, hogy a keret erőssége és Pirlo vélt potenciálja miatt egy 4. helyet még worst case scenarioban is kinéztek ebből a házasságból, az meg gyakorlatilag így bukdácsolva is megvan. Én úgy gondolom, hogy a férgek elleni zakó után, a hiányzók visszatérésével csak jobbak lehetünk. Emellett ezen a ponton a vezetőség valamennyire belenyúlhat a dolgokba új igazolásokkal.
Vissza az elejére Go down
DartagnanX
Admin
DartagnanX


Posts : 414
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 24

inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1   inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-01-19, 18:49

Krisz írta:



Én amúgy nem dobtam volna be a mélyvízbe Pirlot, ugyanakkor megértem, hogy a fiatalítás projekttel járó zakók elfedésére, illetve Pirlo bejáratására tökéletes ez a szezon.

Nekem ezzel az a bajom, hogy a bejáratásra nem lehet tökéletes egy olyan szezon, ahol kb élet-halál kérdése a BL-helyezés elérése... 
Ha nem jutunk be a BL-be, akkor a következő sok év lesz hatalmas szopás, mert akkor még irtózatosabbak lesznek a veszteségeink.
Akkor adhatjuk el nemcsak Dybalát, De Ligtet, de még McKennyt is. Talán más piacképes játékosunk nincs is. Sandro talán.
Ronaldo pedig mehet, amerre lát, érte pénzt úgysem kapunk.

Marad egy motiválatlan, fos keretünk, egy másodéves edzővel. Én nagyon izgulok a BL-helyezésért, egyenesen RETTEGEK, hogy nem érjük el, és jöhet újabb jó néhány Ferrara-Zaccheroni-DelNeri emlékév.

_________________
BIANCONERI.BLOG.NEPSPORT.HU
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10595
Join date : 2012. Nov. 05.

inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1   inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-01-19, 14:57

Krisz írta:


Ha kivesszük a középhátvédek passzait (amit amúgy a legtöbb csapat simán meghagy nekünk) akkor nem hiszem hogy olyan jól állnánk, támadó harmadban legtöbször 2-3 passz után eladjuk vagy valamelyik zseni belevezeti a védőkbe. A pressing részt adom, nálunk többnyire ez össze-vissza szaladgálást jelent, amit 10 perc után megununk.
Passing statban nem találtam ilyet, de possession/touches témában igen. Elvileg a támadó harmadban 4.vagyunk a 16-oson belül pedig 3.-ak.

inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 Attack
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8124
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1   inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-01-19, 13:46

CsT írta:

Ez érdekes statisztika, én régebben olvastam egy olyan elemzést (már nem tudom hol sajnos) ami pont a 4-4-2 Vs 3-5-2 egymás elleni hibáit, lehetőségeit taglalta és nagyjából az jött ki, hogy ezek extra sikeresek lehetnek egymás ellen ha az egyiket nem jól játsszák taktikailag.

Szerintem a labdajáratással nincs gond, mi vagyunk a legtöbbet passzoló csapat sőt a "legrövidebben" passzoló is, inkább a sebességével van gond néha illetve szerintem kevés a ritmusváltás.

Ami a presszinget illeti, azt is ugyanúgy meg kell tanítani, be kell gyakorolni, mert ha 1-2 ember nem csinálja (vagy nem jól) akkor nem igazán sikeres. Másrészt ugye fontos benne az erőnléti tényező. Amivel most jobban lehetne játszani az 5 csere miatt.

Ha kivesszük a középhátvédek passzait (amit amúgy a legtöbb csapat simán meghagy nekünk) akkor nem hiszem hogy olyan jól állnánk, támadó harmadban legtöbször 2-3 passz után eladjuk vagy valamelyik zseni belevezeti a védőkbe. A pressing részt adom, nálunk többnyire ez össze-vissza szaladgálást jelent, amit 10 perc után megununk.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10595
Join date : 2012. Nov. 05.

inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1   inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-01-19, 11:12

Krisz írta:


Vecchiasignoran volt egy érdekes elemzés, hogy a 3 védős csapatok ellen 30%ban tudtunk csak nyerni, míg a 4 védős csapatok ellen ez 86% volt. Nyilván ezt azért bonyolítja, hogy össze-vissza voltak masszív hiányzók meg a biráskodás, stb, de szerintem elég jó kiindulópont a játékrendszer optimizálása szempontjából.
Szerintem nem Bonucci a fő gond (max csak gond), hanem hogy képtelenek vagyunk járatni a labdát középen és a támadóharmadban, illetve félidőnként max 10-10 percet tudunk pressingelni értelmesen, miközben ez a kettő a rendszer lelke védekező és támadó fázisban, a transitionökben meg ezeknek a hiánya miatt jön a baj.
Ez érdekes statisztika, én régebben olvastam egy olyan elemzést (már nem tudom hol sajnos) ami pont a 4-4-2 Vs 3-5-2 egymás elleni hibáit, lehetőségeit taglalta és nagyjából az jött ki, hogy ezek extra sikeresek lehetnek egymás ellen ha az egyiket nem jól játsszák taktikailag.

Szerintem a labdajáratással nincs gond, mi vagyunk a legtöbbet passzoló csapat sőt a "legrövidebben" passzoló is, inkább a sebességével van gond néha illetve szerintem kevés a ritmusváltás.

Ami a presszinget illeti, azt is ugyanúgy meg kell tanítani, be kell gyakorolni, mert ha 1-2 ember nem csinálja (vagy nem jól) akkor nem igazán sikeres. Másrészt ugye fontos benne az erőnléti tényező. Amivel most jobban lehetne játszani az 5 csere miatt.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8124
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1   inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-01-19, 08:45

Malloy írta:


Igen, én is úgy gondolom, hogy a minimum elvárás a BL győzelem! 😁

Egyébként a keret (ha mindenki elérhető) akkor kiállt a 4-3-3-ért.
Ha fent lenne 3 középpályás (és egyikük sem remzi) akkor megoldódna valamelyest a stabilitás problémája. Illetve Kulukulu meg Chiesa is ebben lenne a leghasznosabb.
De ha Pirlo 3-5-2-t akar játszatni akkor lelke rajta, de Bonuccit meg remzit el kell felejtenie végleg.

Vecchiasignoran volt egy érdekes elemzés, hogy a 3 védős csapatok ellen 30%ban tudtunk csak nyerni, míg a 4 védős csapatok ellen ez 86% volt. Nyilván ezt azért bonyolítja, hogy össze-vissza voltak masszív hiányzók meg a biráskodás, stb, de szerintem elég jó kiindulópont a játékrendszer optimizálása szempontjából.
Szerintem nem Bonucci a fő gond (max csak gond), hanem hogy képtelenek vagyunk járatni a labdát középen és a támadóharmadban, illetve félidőnként max 10-10 percet tudunk pressingelni értelmesen, miközben ez a kettő a rendszer lelke védekező és támadó fázisban, a transitionökben meg ezeknek a hiánya miatt jön a baj.

Malloy likes this post

Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8124
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1   inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-01-18, 22:51

CsT írta:


Én ezt pl tök fordítva látom. Egy ilyen kaotikus szezonhoz szerintem sokkal indokoltabb lett volna egy rutinos edző mint egy 0 kilométeres. Hisz a a null kilométeres még a sima helyzetet is tanulja, nemhogy azt amikor nincs alapozás és a vírus miatt bármikor kieshet 3-4 kezdőember egyszerre. Az igaz, hogy egy ilyen szezonban a szurkoló is jobban elviseli a sikertelenséget viszont a Bl menetelés (és a BL hely elérése a bajnokságban) most kiemelten fontos mivel ugye a jegybevétel kiesik.

De pont ez a lényeg, hogy egy ilyen szezont nem lehet tervezni és eleve hátrányból indulunk, mert fiatalítunk preseason nélkül. Lehet (biztos) Allegri jobban lereagálta volna a tegnapi sérüléshullámot és a csapat is jobban egyben lenne mostanra, de tegnap neki se lett volna sokkal több választása. És ez a totál randomgenya bármikor keresztül húzhatja a terveket. Emellett a szövetség ellenünk dönti a pályát.

Tehát, vagy fizetünk Allegrinek 10+ millát és még csak ott sem tartunk mint mielőtt elküldtük és emellett semmi sem garantált, egyedül az, hogy nem olyan focit fogunk játszani, amit a menedzsment hosszú távon látni akar. A minimális elvárás (értsd: kirúgás ha nem teljesül) meg ilyen paraméterek mellett pedig nem lehet más mint a scudetto és esetleg a ~BL győzelem.

A másik opció, hogy megkapjuk Pirlot geciolcsón, aki hosszabb távon perspektíva a menedzsment számára, ugyanúgy semmi sem garantált, nyilván rizikósabb a csapatépítés és a taktikázás, viszont a minimális elvárások rövid távon jóval alcsonyabbak. (Feltételezve, hogy Pirlo sokkal több türelmet kap és alapvetően egy hosszabb befektetés - ha Pirlotol azonnal olyan eredményeket várunk mint Allegritől, akkor adom, hogy a vezetőségnek elment az esze)

Melyik rizikósabb? Allegri ilyen körülmények és vetélytársak mellett behúzza a scudettot, vagy hogy Pirlo a BL helyet, jövőre meg a scudettot? (Mielőtt vakon rávágjuk Allegrit, emlékezzünk, hogy 2015ben? Allegri egy sokkal sokkal gyengébb bajnokságban 10 meccs után kb szarabbul állt, mint idén Pirlo, úgy, hogy volt preseasonje, igaz eléggé a mercato végén rántották ki alóla a keretet.)
A szopóág anyagilag kevesebb biztos veszteséget jelent Pirlonál (fizetés), a teljesítménnyel arányos nyereség ezt a különbséget lehet eltünteti, de baromira nem garantált, hogy #1 Allegri annyival jobban teljesítene #2 Pirlo nem teljesítené túl az alacsonyabb elvárásokat.

Én amúgy nem dobtam volna be a mélyvízbe Pirlot, ugyanakkor megértem, hogy a fiatalítás projekttel járó zakók elfedésére, illetve Pirlo bejáratására tökéletes ez a szezon.
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1   inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-01-18, 21:23

CsT írta:


Én ezt pl tök fordítva látom. Egy ilyen kaotikus szezonhoz szerintem sokkal indokoltabb lett volna egy rutinos edző mint egy 0 kilométeres. Hisz a a null kilométeres még a sima helyzetet is tanulja, nemhogy azt amikor nincs alapozás és a vírus miatt bármikor kieshet 3-4 kezdőember egyszerre. Az igaz, hogy egy ilyen szezonban a szurkoló is jobban elviseli a sikertelenséget viszont a Bl menetelés (és a BL hely elérése a bajnokságban) most kiemelten fontos mivel ugye a jegybevétel kiesik.


Nem azért elnézőbbek a szurkolók, mert Covid-időszak, felborultak a viszonyok, stb...illetve nemcsak azért, hanem az is közrejátszik, hogy az előző szezonban visszaestünk az éveken át épített úton, és most vissza kell találni a sikerösvényre egy teljesen más úton, ami építkezés útján jöhet össze, ehhez pedig kell a transition year, kell a türelem. Sarrinál azért nem volt, mert egyrészt ott szintlépést szerettek volna látni Agnelliék, ami nemhogy nem jött össze, de egy teljesen kiismerhető játékunk lett, cserébe kb. csak a többiek botladozása miatt nem buktuk el a kilencediket. Kis túlzással azok a komolyabb csapatok, akik viszonylag jól jöttek ki a karanténból, megfogtak minket. Most nem kiismerhető a játék, viszont a baj az, hogy Pirlo sem egészen lát át mindent. Az idei elvárások pedig teljesen mások: újra legyen spirito, az új sikerszakasz első jeleit mutassuk meg, BL-helyezés és a sorsolás miatt BL-negyeddöntő. Mi korábban is beszéltünk erről, hogy Pirloval szemben szerinted rohadt magasak az elvárások, de itt nem erről van szó. Elvileg scudetto, legalábbis Pirlo erről beszél, de ha versenyben maradunk és felállít egy új víziót, amire lehet építeni, akkor folytatja a munkát.

Ez most egyébként egy rohadt nagy pofon volt, de inkább mentálisan és a látottak alapján Pirlonak is van mit gondolkodnia. Ha veszélybe kerül a BL-indulás, akkor szerintem jön a tűzoltás, de azért ott még nem tartunk. És ne felejtsük el, hogy az elején sokat vesztettünk a kiscsapatok ellen, nem valószínű, hogy ezek a botlások megismétlődnek.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10595
Join date : 2012. Nov. 05.

inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1   inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-01-18, 20:15

Krisz írta:



Én igazából egyedül Pirlo kinevezését tartom hibának, de egy ilyen kockázatot pont egy ilyen szezonban lehet megjátszani. Emellett, hogy tizedannyiba kerül, mint egy sztáredző, szívesebben nyúl a fiatalokhoz, a boritékolható szopásokat (covid, fiatalítás, stb) könnyebben beveszi az ember gyomra ha ő tartja a hátát a nyivánosság előtt. Gattuso hogy is kezdte? Most meg azért alakul a Napolival, Lippi is hozzá hasonlítja magát. Szerintem a vezetőség egy rövidebb learning curvere számít Pirlonál, emellett visszább is vettek az elvárásokból - még ha mi szurkolók ezt nem is akarjuk észrevenni.

Én ezt pl tök fordítva látom. Egy ilyen kaotikus szezonhoz szerintem sokkal indokoltabb lett volna egy rutinos edző mint egy 0 kilométeres. Hisz a a null kilométeres még a sima helyzetet is tanulja, nemhogy azt amikor nincs alapozás és a vírus miatt bármikor kieshet 3-4 kezdőember egyszerre. Az igaz, hogy egy ilyen szezonban a szurkoló is jobban elviseli a sikertelenséget viszont a Bl menetelés (és a BL hely elérése a bajnokságban) most kiemelten fontos mivel ugye a jegybevétel kiesik.

Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1   inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-01-18, 19:06

Bennem is felsejlett 1-2 gondolat a tegnapi meccs után, ez a meccs tulajdonképpen a csapat - és Pirlo - hasznára válhat.

1. Nagyon remélem, Pirlo észrevette, hogy a tegnapi középpályás hármast még egyszer nem küldheti pályára. Bármelyik másik hármas felosztásból lehet jót kihozni, ebből nem. Bentancur és Rabiot tulajdonképpen semlegesítik egymást. Hasonló szerepkörökben játszanak jól, hasonló a játékfelfogásuk, és egyszerűen működésképtelen, pláne ebben a feladatmegosztásban. Akkor inkább Rabiot játszott volna mélyebben, szezon elején az ment neki, Bentancurnak meg az interception az egyik legnagyobb erőssége. De inkább akkor se játsszanak együtt.
Valaki írta, hogy a középpályán milyen három szerepkörnek kellene letisztultan megmutatkozni, azt nagyon adom. Adva van Bentancur és Rabiot, akik inkább stabilitást tudnának hozni a csapatnak, de ketten együtt túl neutrálisak, kiütik egymást. És igazság szerint jelenleg a két csere sokkal jobb opció lenne a többieknél, McKennie hozza az erőt, a lendületet, Arthurra meg azért lenne szükség, mert piszok jól tartja meg a labdát, és a passzaiban alig van hiba. Ha hosszabb passzokat gyakrabban vállalna be, akkor simán jó lehetne Pjanic-utódnak is. Viszont egy offenzív középpályásra nagy szükség lenne, Ramsey nem alkalmas rá.

2. Nincs grinta. Akármennyire is ígérte Pirlo a szezon elején, hogy vissza akarja hozni a lelkesedést a csapatba, a tegnapi meccs bizonyítja, hogy ez a törekvés egyelőre nagyon nem jön össze. Kikaphattunk volna tegnap kellő küzdőszellem mellett is, de egy langyos víz volt a csapat háromnegyede. Ezt viszont Pirlonak tapasztalat nélkül is rendeznie kell, a szundi üzemmódból ki kell törnie, és el kell érnie, hogy küzdjenek a játékosok.

3. A filozófia kialakításához azért kell némi idő, ilyenkor egy komolyabb csapathoz igazodni kellene. Pirlo csak a saját játékfelfogását erőlteti, ami vagy megy vagy nem. Ha igen, akkor fasza minden, nyerünk, de ha nem, akkor kiesőjelölt szinten játszunk. Miért nem nyomtuk a pressinget az első gól után? Vidal tulajdonképpen a semmiből talált be, pont a lesgólunk után, szóval addig vállalható volt a csapat, utána meg se pressing, se játék, semmit nem mutatott a csapat.

Várjuk ki a szezon végét, hogy hova alakul ez. Én amondó vagyok, ha javul a játék, és tavaszra összeszedett lesz a csapat, és scudettoközelben végzünk, akkor nem érdemes elküldeni Pirlot, elég lesz a csapatához igazolni. Ha meg nincs előrelépés, akkor nyilván más kell, csak elég rossz döntés lenne két edzőt is egy-egy szezon után lecserélni.
Vissza az elejére Go down
Malloy
Segédedző
Segédedző



Posts : 2391
Join date : 2017. Feb. 01.
Age : 38
Location : Szolnok

inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1   inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-01-18, 18:41

Krisz írta:


Én is bízom benne, de scudetto bajosan lesz ebből, amit el tudom fogadni. Szerintem hiba volt Pirlo ilyen hamar, de ha már itt van, én megadom neki az időt, ami egy ilyen projekthez kell, viszont van egy minimális KPI amit hoznia kell (BL). Emellett a nyomorult kpt össze kell raknia, ezt nem lehet a sérülésekre meg a járványra fogni - most se onnan hiányoztak az emberek.

Igen, én is úgy gondolom, hogy a minimum elvárás a BL győzelem! 😁

Egyébként a keret (ha mindenki elérhető) akkor kiállt a 4-3-3-ért.
Ha fent lenne 3 középpályás (és egyikük sem remzi) akkor megoldódna valamelyest a stabilitás problémája. Illetve Kulukulu meg Chiesa is ebben lenne a leghasznosabb.
De ha Pirlo 3-5-2-t akar játszatni akkor lelke rajta, de Bonuccit meg remzit el kell felejtenie végleg.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8124
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1   inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-01-18, 18:32

Malloy írta:


Sokszor én is felb@szom magam a dolgok alakulása miatt, főleg mikor buziconte meg buzividal ver meg minket.

DE! 

Minket folyamatosan szopat a Covid (megnézném a többi csapat mire megy egy rangadón ha kiveszik a védelem 3/4-ét...vagy ha a legjobb játékosát 3-4 hétig nem engedik játszani)
Vagy, hogy De Ligt meg Chiellini a két legjobb védőnk alig volt elérhető. Vegyétek már ki az ellenségből De Vrij-t meg skriniart 2 hónapra...
A kurv@ VAR-t is csak arra használják, hogy minél jobban hátráltassák a Juvét! Ilyen szintű csalásra ami jelenleg zajlik a bajnokságban szerintem senki nem volt felkészülve. 

Igen, Pirlo 0 km-es edző, tudtuk, hogy fog botladozni a csapat, amibe a rutinos (öreg, sokat kereső) játékosok helyett érkezett 6 fiatal, akiknek ráadásul kulcsszerepet kellene vállalniuk első évükben. Ha visszagondolunk az elmúlt 10 évben összesen mennyi fiatalt építettünk be....
Nagyon kíváncsi lennék, hogy egy normális évben, normális felkészüléssel hol tartana most ez a csapat? 

Ami szerintem Pirlo legnagyobb hibája az Bonucci. Egyszerűen bohózat az ember (mondjuk játszik is megállás nélkül).

Én nem küldeném el semmiképp a szezon vége előtt Pirlot, de ha a tavasszal valami csoda folytán rendelkezésére állna többé-kevésbé az egész keret, szerintem tudna fejlődni Ő is. Én bízom benne.

Én is bízom benne, de scudetto bajosan lesz ebből, amit el tudom fogadni. Szerintem hiba volt Pirlo ilyen hamar, de ha már itt van, én megadom neki az időt, ami egy ilyen projekthez kell, viszont van egy minimális KPI amit hoznia kell (BL). Emellett a nyomorult kpt össze kell raknia, ezt nem lehet a sérülésekre meg a járványra fogni - most se onnan hiányoztak az emberek.
Vissza az elejére Go down
Malloy
Segédedző
Segédedző



Posts : 2391
Join date : 2017. Feb. 01.
Age : 38
Location : Szolnok

inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1   inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-01-18, 17:54

Krisz írta:


Én totál megértem az ilyen impluzus kommenteket, és teljesen beleférnek ebbe a fórumba, de szerintem nem helytállóak. A mercatot az első helyen a pénzügyek motiválták, emellett Pirlo "rendszeréhez" vásároltak (azután, hogy ki lett nevezve), neki csatár kellett (most is az kell), meg is kapta, ha szervezőre lett volna szüksége akkor vettek volna neki egyet. A másik dolog pedig, hogy különösen a mostani időkben egy fullkezdő edzővel hogy lehetne egy lépésben összevásárolni egy tökéletes keretet?

Ramseyt hol szopkodjuk, hol köpködjük, a maradék esetben meg sérült. Az Arsenalnál amikor épp nem volt sérült az egyik legjobb volt, emellett meg a biznisz (kukázás) motiválta az igazolást - hogy mennyire működik manapság ez a biz modell már egy másik kérdés, sanszosan egyébként ezt már nem folytatjuk tovább. Azt is el kell fogadni, hogy mindig vannak mellényúlások még ha homerunnak tűnnek is elsőre (lásd Eriksen).

Én igazából egyedül Pirlo kinevezését tartom hibának, de egy ilyen kockázatot pont egy ilyen szezonban lehet megjátszani. Emellett, hogy tizedannyiba kerül, mint egy sztáredző, szívesebben nyúl a fiatalokhoz, a boritékolható szopásokat (covid, fiatalítás, stb) könnyebben beveszi az ember gyomra ha ő tartja a hátát a nyivánosság előtt. Gattuso hogy is kezdte? Most meg azért alakul a Napolival, Lippi is hozzá hasonlítja magát. Szerintem a vezetőség egy rövidebb learning curvere számít Pirlonál, emellett visszább is vettek az elvárásokból - még ha mi szurkolók ezt nem is akarjuk észrevenni. Jó esetben Pirlo egy szezon alatt beletanul, a fiatalításnál meg a második lépésben ki lehet szórni azokat akik nem jöttek be, és nyáron véglegesíteni a keretet néhány új igazolással (mellesleg a Liverpool is hasonlóan vezette végig a keret reformot). Következő szezonban egy letisztultabb kerettel, letisztultabb edzővel - a sanszosan elbukott scudetto miatt - éhesebb kerettel el lehet indítani az új sorozatot.
Legrosszabb esetben Pirlot vissza lehet rakni az U23hoz (ha nem fogadja el akkor esetleg elengedni), egy tapasztaltabb caretaker edzővel meg behúzni minimum a BL helyeket.

Ami Allegrit érinti (de akár Marottát is mondhatnám) én szinte biztos vagyok benne, hogy ha kicsit visszapörgetnék a kommentek között azoknak a fele akik most vérben forgó szemekkel követelik Pirlo felnégyelését és Allegrit siratják, annak idején Allegri fejét követelték hasonló szenvedéllyel. Annak idején valóban jó lett volna úgy Allegri alá tolni a keretet, mint amit Sarrinak megtettünk, de ne felejtsük el, hogy egyszer már az ő fejét is "követeltük" és garantáltan megint téma lenne rövid időn belül. Az elégedetlenség egyszerűen konstans, mindig lesz valami baj, Allegrinél a szép játék hiánya volt, Delnerinél, meg hogy lemaradtunk a BLről, közben egyformán elégedetlenek voltunk. 
Gondolom Allegri azért ott van talonban, de alapvetően jobban tesszük ha pragmatikusan előre tekintünk és úgy haladunk tovább.

Sokszor én is felb@szom magam a dolgok alakulása miatt, főleg mikor buziconte meg buzividal ver meg minket.

DE! 

Minket folyamatosan szopat a Covid (megnézném a többi csapat mire megy egy rangadón ha kiveszik a védelem 3/4-ét...vagy ha a legjobb játékosát 3-4 hétig nem engedik játszani)
Vagy, hogy De Ligt meg Chiellini a két legjobb védőnk alig volt elérhető. Vegyétek már ki az ellenségből De Vrij-t meg skriniart 2 hónapra...
A kurv@ VAR-t is csak arra használják, hogy minél jobban hátráltassák a Juvét! Ilyen szintű csalásra ami jelenleg zajlik a bajnokságban szerintem senki nem volt felkészülve. 

Igen, Pirlo 0 km-es edző, tudtuk, hogy fog botladozni a csapat, amibe a rutinos (öreg, sokat kereső) játékosok helyett érkezett 6 fiatal, akiknek ráadásul kulcsszerepet kellene vállalniuk első évükben. Ha visszagondolunk az elmúlt 10 évben összesen mennyi fiatalt építettünk be....
Nagyon kíváncsi lennék, hogy egy normális évben, normális felkészüléssel hol tartana most ez a csapat? 

Ami szerintem Pirlo legnagyobb hibája az Bonucci. Egyszerűen bohózat az ember (mondjuk játszik is megállás nélkül).

Én nem küldeném el semmiképp a szezon vége előtt Pirlot, de ha a tavasszal valami csoda folytán rendelkezésére állna többé-kevésbé az egész keret, szerintem tudna fejlődni Ő is. Én bízom benne.

bombahoppa likes this post

Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8124
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1   inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-01-18, 16:57

Petike007 írta:

Totál egyet kell, hogy értsek veled.
 
Mindazonáltal ne menjünk el a csapat kiváló sportszakmai döntései mellett sem.
 
A középpályára ideális esetben kell egy művész, egy vadállat, és egy játékos aki egyensúlyt teremt. Nekünk volt a kezdőben 2 egyensúlyt teremtő játékosunk. Mert Rabbi és Benkúr sem rossz játékos, de a játék egyik elemében sem kiemelkedő.
 
Remziről nem akarok semmit írni, mert nem lehet. Nulla homály, mindezt olyan fizuval, amit nem értek. Aki kezdeményezte a leigazolását, javaslom menjen át az indába. Velünk ezzel tenné a legtöbbet.
 
Lehet elől egyszerre Messi CR és Mbappe is, ha egy ennyire súlytalan fos a középpályánk.
 
Frabotta, mint első számú felelős. Ok Csubakka a csávó, de ki rakta be a kezdőbe? Ja a null kilométeres Szundi. Aki kurvanagy játékos volt, de a csapat mentális felkészítéséhez hatalmas nulla. Áll néz, és semmit nem tesz. Igen, kurvanagy játékos volt, de edzőként eddig khm… Visszafogott, és a csapat játéka a káosz.

 
Allegri elküldése történelmi bűn volt, amit most kamatostul szopunk be. Lehet kikapni az inda ellen, mert azért ez egy piszkosul jó csapat. De ilyen lélektelen fostengerrel egy derby-n nem lehet játszani.
 
Csellón kívül senki nem érdemelte meg a mezt amit tegnap viselt.
 
Paratici monnyon le Pavellal együtt. Ha idén meglesz a BL hely az eredmény. Ha nem akkor fel lehet készülni minimum 10 év vergődésre.

Én totál megértem az ilyen impluzus kommenteket, és teljesen beleférnek ebbe a fórumba, de szerintem nem helytállóak. A mercatot az első helyen a pénzügyek motiválták, emellett Pirlo "rendszeréhez" vásároltak (azután, hogy ki lett nevezve), neki csatár kellett (most is az kell), meg is kapta, ha szervezőre lett volna szüksége akkor vettek volna neki egyet. A másik dolog pedig, hogy különösen a mostani időkben egy fullkezdő edzővel hogy lehetne egy lépésben összevásárolni egy tökéletes keretet?

Ramseyt hol szopkodjuk, hol köpködjük, a maradék esetben meg sérült. Az Arsenalnál amikor épp nem volt sérült az egyik legjobb volt, emellett meg a biznisz (kukázás) motiválta az igazolást - hogy mennyire működik manapság ez a biz modell már egy másik kérdés, sanszosan egyébként ezt már nem folytatjuk tovább. Azt is el kell fogadni, hogy mindig vannak mellényúlások még ha homerunnak tűnnek is elsőre (lásd Eriksen).

Én igazából egyedül Pirlo kinevezését tartom hibának, de egy ilyen kockázatot pont egy ilyen szezonban lehet megjátszani. Emellett, hogy tizedannyiba kerül, mint egy sztáredző, szívesebben nyúl a fiatalokhoz, a boritékolható szopásokat (covid, fiatalítás, stb) könnyebben beveszi az ember gyomra ha ő tartja a hátát a nyivánosság előtt. Gattuso hogy is kezdte? Most meg azért alakul a Napolival, Lippi is hozzá hasonlítja magát. Szerintem a vezetőség egy rövidebb learning curvere számít Pirlonál, emellett visszább is vettek az elvárásokból - még ha mi szurkolók ezt nem is akarjuk észrevenni. Jó esetben Pirlo egy szezon alatt beletanul, a fiatalításnál meg a második lépésben ki lehet szórni azokat akik nem jöttek be, és nyáron véglegesíteni a keretet néhány új igazolással (mellesleg a Liverpool is hasonlóan vezette végig a keret reformot). Következő szezonban egy letisztultabb kerettel, letisztultabb edzővel - a sanszosan elbukott scudetto miatt - éhesebb kerettel el lehet indítani az új sorozatot.
Legrosszabb esetben Pirlot vissza lehet rakni az U23hoz (ha nem fogadja el akkor esetleg elengedni), egy tapasztaltabb caretaker edzővel meg behúzni minimum a BL helyeket.

Ami Allegrit érinti (de akár Marottát is mondhatnám) én szinte biztos vagyok benne, hogy ha kicsit visszapörgetnék a kommentek között azoknak a fele akik most vérben forgó szemekkel követelik Pirlo felnégyelését és Allegrit siratják, annak idején Allegri fejét követelték hasonló szenvedéllyel. Annak idején valóban jó lett volna úgy Allegri alá tolni a keretet, mint amit Sarrinak megtettünk, de ne felejtsük el, hogy egyszer már az ő fejét is "követeltük" és garantáltan megint téma lenne rövid időn belül. Az elégedetlenség egyszerűen konstans, mindig lesz valami baj, Allegrinél a szép játék hiánya volt, Delnerinél, meg hogy lemaradtunk a BLről, közben egyformán elégedetlenek voltunk. 
Gondolom Allegri azért ott van talonban, de alapvetően jobban tesszük ha pragmatikusan előre tekintünk és úgy haladunk tovább.

bombahoppa likes this post

Vissza az elejére Go down
vektra
Labdaszedő
Labdaszedő



Posts : 145
Join date : 2012. Nov. 05.

inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1   inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-01-18, 16:53

Lehet rosszul emlékszem, de mintha Danilo játszott volna már Frabotta helyén, nem? Demiral mehetett volna a helyére, Bernardschi Danilo elé, Demiral oldalára Chiesa és talán meg is lettünk volna a két szélén? 

Tegnap este megnyíltak a POKOL kapui és előléptek az Apokalipszis lovasai és elkezdődött.....  

https://index.hu/sport/2021/01/18/labdarugas_inter_olaszorszag/
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10595
Join date : 2012. Nov. 05.

inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1   inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-01-18, 10:43

Bennem nagyon sok gondolat van és szinte egyik sem pozitív...

Pirlo: Imádjuk, de nyilván mindenki tudta, hogy geci nagy kockázat egy valós 0 kilométeres (mert még az is más lenne ha lehúzott volna két szezon a Piacenza edzőjeként...) edzőt kinevezni, főleg egy pre season nélküli, világjárványtól sújtott évben. Kinek ötlete lehetett? Nyilván Agnelli a focihoz keveset ért, az üzlethez annál inkább. Kíváncsi vagyok kinevezne-e valamelyik cégének az élére egy olyan vezetőt aki mondjuk 1 hónap múlva fog államvizsgázni...ugye nem?
Ha Paratici ötlete volt az még aggasztóbb mert neki az lenne a dolga, hogy ehhez értsen. A koncepciót értem, akartunk egy új friss szakembert, aki köthető a klubhoz és aki gyökeresen más focit játszik mint az elődei és ezzel próbáljuk meg kivédeni a jóllakottságot. De ezt fel kellett volna építeni, mondjuk Pirlót odaültetni 1 évre a hal mellé a padra, hogy megtanulja azokat a dolgokat amiket csak ott lehet.


Pirlo meccs utáni nyilatkozatai általában reálisak és helytállóak, viszont ezzel kábé kitörölhetjük. A kérdés inkább az, ha látja ezeket miért nem tudunk javítani rajta. Főleg a hozzáálláson, ami egyértelműen edzői feladat lenne.

Conténak van rendszere, ami egyszerű, kiszámítható viszont ha megfelelő grintával párosul elég nehezen legyőzhető. Másrészt ő ebbe a rendszerbe igazol (aki pedig nem illik bele azt kibassza). Pirlonak egyelőre nincs rendszere, illetve elméletben van, a fejében, de a pályán ez nem köszön vissza. Ez a 4-4-2/3-5-2 kombó eddig többet visz mint hoz. Először talán az külön-külön kellene hibátlanul működniük és utána kellene kombinálni a kettőt, de először talán csak kisebb meccseken és nem döntő rangadókon. Kíváncsi lennék egy olyan kimutatásra, hány ilyen "káosz" gólt kaptunk amikor átfutottak rajtuk és senki sem tudta hol a helye. Mindent egyszerre akarunk, támadni-védekezni, presszingelni-dominálni és valahol elveszik az egyensúly és lesz egy nagy katyvasz az egészből. Vannak periódusok (sőt néha egész meccsek is) amikor működik a dolog, de többségében nem. Teljesen ad-hoc jellegű, hogy 3 nap múlva milyen Juventus lép majd pályára.

Persze a kerettel sincs kisegítve Pirlo, van egy Artúrunk aki egy rakás pénzért jött, egy rakás pénzt keres, mégis a padon ül, mert egy olyan meccsen ahol támadni kell gyakorlatilag fölösleges behozni, mert csak lassít. Arra meg enyhén luxus ennyiért itt tartani valakit, hogy 2-0-nál hozzuk be a 70.percben labdát tartani. Nekimentünk a szezonnak 1 balhátvéddel, aki az utóbbi években sem volt toppon és sérülékeny is, én se Frabottát ekézem, mert nem az ő hibája, hogy ilyen meccsen nincs más helyette. Mindez azért fájó mert lett volna oda egy rutinosabb Pellegrini vagy maradhatott volna oda egy stabil Spina. Aztán itt van Bernát barátunk aki 2 éve egy rakás szerencsétlenséggel egyenlő és persze Paratici legnagyobb lieblingje, a szakács, akinek ez a közeg teljesen idegen, pedig idén még nem is sérült annyit amennyit szokott.

A baj az, hogy a kiutat nem látom, nyilván nem fogjuk kibaszni Pirlót (és tönkrevágni a karrierjét) nyár előtt hacsak ki nem szopunk a Benficától, amire azért van esély. Igazolni nemigen fogunk olyat télen aki komoly erősítést jelentene. Marad az, hogy bízunk abban, hogy Pirlo megoldást talál a játékra és a hozzáállásra egyaránt?
Vissza az elejére Go down
Petike007
Segédedző
Segédedző



Posts : 2129
Join date : 2012. Nov. 06.

inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1   inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-01-18, 09:56

_Tyler írta:


aki Frabottát hibáztatja, az teljesen hülye. egyrészt azért, amit írsz, másrészt meg ha Frabottáról ennyire leszedjük a keresztvizet, akkor mit csináljunk Bantancurral, Rabiot-val és Ramsey-vel?! meg hát persze Pirlóval, hiszen nem Frabotta tartotta meg magát a szezon előtt, nem ő írta be magát suttyomban az összeállításba. egészen elképesztőnek tartom, hogy egy csomóan a szerencsétlen, valóban nem túl jó, de teljesen rutintalan Frabottára szállnak rá, mintha nem lett volna kurva nagy gáz akkor is, ha Sandro van ott, hiszen a középpályáról semmi segítséget nem kapott a balhátvédünk. ha cinikus akarok lenni (már pedig akarok), akkor Frabotta eddig semmivel nem mutatott kevesebbet játékosként, mint Pirló edzőként
Totál egyet kell, hogy értsek veled.
 
Mindazonáltal ne menjünk el a csapat kiváló sportszakmai döntései mellett sem.
 
A középpályára ideális esetben kell egy művész, egy vadállat, és egy játékos aki egyensúlyt teremt. Nekünk volt a kezdőben 2 egyensúlyt teremtő játékosunk. Mert Rabbi és Benkúr sem rossz játékos, de a játék egyik elemében sem kiemelkedő.
 
Remziről nem akarok semmit írni, mert nem lehet. Nulla homály, mindezt olyan fizuval, amit nem értek. Aki kezdeményezte a leigazolását, javaslom menjen át az indába. Velünk ezzel tenné a legtöbbet.
 
Lehet elől egyszerre Messi CR és Mbappe is, ha egy ennyire súlytalan fos a középpályánk.
 
Frabotta, mint első számú felelős. Ok Csubakka a csávó, de ki rakta be a kezdőbe? Ja a null kilométeres Szundi. Aki kurvanagy játékos volt, de a csapat mentális felkészítéséhez hatalmas nulla. Áll néz, és semmit nem tesz. Igen, kurvanagy játékos volt, de edzőként eddig khm… Visszafogott, és a csapat játéka a káosz.

 
Allegri elküldése történelmi bűn volt, amit most kamatostul szopunk be. Lehet kikapni az inda ellen, mert azért ez egy piszkosul jó csapat. De ilyen lélektelen fostengerrel egy derby-n nem lehet játszani.
 
Csellón kívül senki nem érdemelte meg a mezt amit tegnap viselt.
 
Paratici monnyon le Pavellal együtt. Ha idén meglesz a BL hely az eredmény. Ha nem akkor fel lehet készülni minimum 10 év vergődésre.
Vissza az elejére Go down
_Tyler
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 445
Join date : 2012. Nov. 05.

inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1   inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-01-18, 08:04

Krisz írta:
Az olasz lapokat nyálazva mindenki Frabottára próbálja ráhúzni a meccset, ami szerintem ordas nagy faszság. Elég fos volt tegnap, az is lehet hogy nem lesz belőle Molinaronál jobb játékos (ezt mondjuk kétlem), de mégis mit vártunk? Hogy a 40 millás futógépet, aki mellesleg évek óta alapkezdő egy BL csapatban, majd egyedül lesimázza? Most esett be szerencsétlen a C ligából. Játszhattunk volna az első perctől Chiesaval meg Kulával a széleken, nyomhattunk volna egy stabilabb 352-t a jenkivel, visszahúzódva megjátszhattuk volna az üres területeket CRrel meg Morataval, ehelyett ment a szokásos kaotikus megnevezhetetlen valami.

A másik meg, hogy Chiellini gyakorlatilag lekapta a pályáról a néger bud spencert mégis ilyen 5-5.5 osztályzatokat kapott, emellett ugyan voltak Lautaronak helyzetei, viszonylag jól tette a dolgát a védelem, kivéve Danilo kamillázását az első gólnál.

aki Frabottát hibáztatja, az teljesen hülye. egyrészt azért, amit írsz, másrészt meg ha Frabottáról ennyire leszedjük a keresztvizet, akkor mit csináljunk Bantancurral, Rabiot-val és Ramsey-vel?! meg hát persze Pirlóval, hiszen nem Frabotta tartotta meg magát a szezon előtt, nem ő írta be magát suttyomban az összeállításba. egészen elképesztőnek tartom, hogy egy csomóan a szerencsétlen, valóban nem túl jó, de teljesen rutintalan Frabottára szállnak rá, mintha nem lett volna kurva nagy gáz akkor is, ha Sandro van ott, hiszen a középpályáról semmi segítséget nem kapott a balhátvédünk. ha cinikus akarok lenni (már pedig akarok), akkor Frabotta eddig semmivel nem mutatott kevesebbet játékosként, mint Pirló edzőként

Krisz, Juve=scudetto and virracocha like this post

Vissza az elejére Go down
_Tyler
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 445
Join date : 2012. Nov. 05.

inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1   inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-01-18, 08:00

Krisz írta:
Barella e Hakimi vi hanno messo in difficoltà per tutta la partita a destra. E in fase d'attacco Ronaldo partiva molto da destra. L'avevate provata?

"No, non avevamo provato questa situazione, Ronaldo è un attaccante che si muove su tutto il fronte , ha cercato magari di trovare più spazio in quella zona del campo, avendo anche Chiesa che poteva tenere un esterno sempre alto, quindi è andato a cercare più spazio nella zona di Bastoni.

Lényegében Pirlo is találgat, hogy Ronaldo miért állandóan a jobb oldalon kolbászolt. Nem az ő dolga megmondani, hogy mi a fasz legyen a pályán?

Nekem kurva idegesítő ez a folyamatosan ismétlődő magyarázat, hogy 'nem megfelelő hozzáállással léptünk pályára' és ez mindennek az oka. Tegnap 10 percig volt vállalható csapat szintű pressing, utána meg ez opcionálissá vált. #1 ha ez a taktika miért áll le vele a fél csapat és miért nem utasítja őket, hogy csinálják tovább? #2 ha fizikálisan nem megy, akkor miért nem vált másra? (Visszahúzódni és a középpályától kezdve rombolni a játékot)
Ha nem tudunk kettőt passzolni egymás után a kpn az miért a hozzáállás miatt van? Azt gondolja, hogy a középpályások féltek egymásnak passzolni? Vagy esetleg volt egy ellenfél is a pályán? Nekem folyamatosan az az érzésem, hogy fel van rakva egy csapat a pályára generic utasításokkal meg mindennel, de nincs belekalkulálva a taktikába, hogy az ellenfél is csinál valamit amire a pályára dobált játékosoknak nincs válasza - hanem végtelenítve ismétlik az alap utasításokat akár hoznak eredményt akár nem.

Na ez a nyugtalanító, nem az hogy idegenben egy fél csapatnyi sérülttel kikaptunk a férgektől.

kinek a felelőssége, hogy milyen a csapat hozzáállása? még ha van, akinek a pontszámok, a BL csoportelsőség megmentik Pirlót, szerintem a játék képe, a teljes elképzelés-nélküliség, a játékosok hozzáállása, a középpálya gyengesége, a védelmi káosz, a nem megfelelő emberek nem megfelelő helyen játszatása alapján szinte bárki ülhetne a padon, vele is jönne ez. ennyire fogalmatlan utoljára Ferrara volt a kispadunkon, egy sokkal gyengébb kerettel. még Delnerinél is látszott valami elképzelés-féleség, ami Pirlónál nem nagyon

Juve=scudetto and virracocha like this post

Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8124
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1   inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-01-18, 08:00

Az olasz lapokat nyálazva mindenki Frabottára próbálja ráhúzni a meccset, ami szerintem ordas nagy faszság. Elég fos volt tegnap, az is lehet hogy nem lesz belőle Molinaronál jobb játékos (ezt mondjuk kétlem), de mégis mit vártunk? Hogy a 40 millás futógépet, aki mellesleg évek óta alapkezdő egy BL csapatban, majd egyedül lesimázza? Most esett be szerencsétlen a C ligából. Játszhattunk volna az első perctől Chiesaval meg Kulával a széleken, nyomhattunk volna egy stabilabb 352-t a jenkivel, visszahúzódva megjátszhattuk volna az üres területeket CRrel meg Morataval, ehelyett ment a szokásos kaotikus megnevezhetetlen valami.

A másik meg, hogy Chiellini gyakorlatilag lekapta a pályáról a néger bud spencert mégis ilyen 5-5.5 osztályzatokat kapott, emellett ugyan voltak Lautaronak helyzetei, viszonylag jól tette a dolgát a védelem, kivéve Danilo kamillázását az első gólnál.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8124
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1   inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-01-18, 06:54

Barella e Hakimi vi hanno messo in difficoltà per tutta la partita a destra. E in fase d'attacco Ronaldo partiva molto da destra. L'avevate provata?

"No, non avevamo provato questa situazione, Ronaldo è un attaccante che si muove su tutto il fronte , ha cercato magari di trovare più spazio in quella zona del campo, avendo anche Chiesa che poteva tenere un esterno sempre alto, quindi è andato a cercare più spazio nella zona di Bastoni.

Lényegében Pirlo is találgat, hogy Ronaldo miért állandóan a jobb oldalon kolbászolt. Nem az ő dolga megmondani, hogy mi a fasz legyen a pályán?

Nekem kurva idegesítő ez a folyamatosan ismétlődő magyarázat, hogy 'nem megfelelő hozzáállással léptünk pályára' és ez mindennek az oka. Tegnap 10 percig volt vállalható csapat szintű pressing, utána meg ez opcionálissá vált. #1 ha ez a taktika miért áll le vele a fél csapat és miért nem utasítja őket, hogy csinálják tovább? #2 ha fizikálisan nem megy, akkor miért nem vált másra? (Visszahúzódni és a középpályától kezdve rombolni a játékot)
Ha nem tudunk kettőt passzolni egymás után a kpn az miért a hozzáállás miatt van? Azt gondolja, hogy a középpályások féltek egymásnak passzolni? Vagy esetleg volt egy ellenfél is a pályán? Nekem folyamatosan az az érzésem, hogy fel van rakva egy csapat a pályára generic utasításokkal meg mindennel, de nincs belekalkulálva a taktikába, hogy az ellenfél is csinál valamit amire a pályára dobált játékosoknak nincs válasza - hanem végtelenítve ismétlik az alap utasításokat akár hoznak eredményt akár nem.

Na ez a nyugtalanító, nem az hogy idegenben egy fél csapatnyi sérülttel kikaptunk a férgektől.

Juve=scudetto and bombahoppa like this post

Vissza az elejére Go down
bombahoppa
Allegri jobbkeze
bombahoppa


Posts : 3576
Join date : 2015. May. 10.
Age : 51
Location : all around You everywhere

inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1   inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-01-17, 23:38

Én részemről lezárom a mai napot.

inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 Screen16

_________________
a televizenyős düggönypakli
Vissza az elejére Go down
https://vote4bombahoppa.blogspot.com/
LeRoi10
Segédedző
Segédedző
LeRoi10


Posts : 2284
Join date : 2015. Feb. 24.
Age : 30

inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1   inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-01-17, 23:14

CsT írta:

Ja, egyetlen pozitívum Cselló 50 évesen is zsebre tette a nagydögnégert! Wink

Amúgy igen. Férfiasan bevallom, hogy már 3-szor nyugdíjba küldtem a sérülések miatt. De meccs nélkül is egyből belehetett dobni a liga egyik legveszélyesebb és fizikálisabb játékosa ellen.

bombahoppa likes this post

Vissza az elejére Go down
bombahoppa
Allegri jobbkeze
bombahoppa


Posts : 3576
Join date : 2015. May. 10.
Age : 51
Location : all around You everywhere

inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1   inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-01-17, 23:14

CsT írta:

Gondolom azért, hogy ne Frabotta oldalán játsszon ő is ha már remzy is ott van. Nekem amúgy fel sem tűnt, annyira kevés labda jutott el a két csatárhoz...
Konkrétan CR Dybala mélységbe járt vissza, vagy lesen volt.

_________________
a televizenyős düggönypakli
Vissza az elejére Go down
https://vote4bombahoppa.blogspot.com/
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10595
Join date : 2012. Nov. 05.

inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1   inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-01-17, 23:05

Krisz írta:


Amúgy Ronaldo miért a jobb oldalra került, ezt megfejtette már valaki?
Gondolom azért, hogy ne Frabotta oldalán játsszon ő is ha már remzy is ott van. Nekem amúgy fel sem tűnt, annyira kevés labda jutott el a két csatárhoz...
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8124
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1   inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-01-17, 23:01

CsT írta:
Nagyjából azt történt amit várni lehetett, mindenki tudta, hogy fog felállni az Ellenség, azt is, hogy mi hogy felállni és azt is, hogy hol dőlhet el a dolog. Ott is dőlt el, a Frabotta oldalán és a kp-n ami Remzy miatt gyakorlatilag emberhátrányban játszott. Sajnos Pirlo ezt nem látta előre, de még 45 perc után se látta... Ami számomra vállalhatatlan, hogy grinta nélkül bukunk el egy derbyt. Semmi haditerv nem volt mára, próbáltuk azt nyomni amit eddig és reménykedtünk benne, hogy elég lesz valamire, de nem lett. Ez az inda a Spezia meg a Parma ellen nem nyert ilyen simán mint ma. Mi fog változni? Fog Pirlo másfajta játékot játszatni? Fog formációt váltani? Vagy kitalálni valami új dolgot? Sajnos, szerintem nem, így pedig ezzel a kilátástalan előre játékkal és káosz védekezéssel toljuk végig a szezont...aztán majd lesz valami...lehet egy EL hely.

Amúgy Ronaldo miért a jobb oldalra került, ezt megfejtette már valaki?
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10595
Join date : 2012. Nov. 05.

inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1   inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-01-17, 22:59

Nagyjából azt történt amit várni lehetett, mindenki tudta, hogy fog felállni az Ellenség, azt is, hogy mi hogy fogunk felállni és azt is, hogy hol dőlhet el a dolog. Ott is dőlt el, a Frabotta oldalán és a kp-n ami Remzy miatt gyakorlatilag emberhátrányban játszott. Sajnos Pirlo ezt nem látta előre, de még 45 perc után se látta... Ami számomra vállalhatatlan, hogy grinta nélkül bukunk el egy derbyt. Semmi haditerv nem volt mára, próbáltuk azt nyomni amit eddig és reménykedtünk benne, hogy elég lesz valamire, de nem lett. Ez az inda a Spezia meg a Parma ellen nem nyert ilyen simán mint ma. Mi fog változni? Fog Pirlo másfajta játékot játszatni? Fog formációt váltani? Vagy kitalálni valami új dolgot? Sajnos, szerintem nem, így pedig ezzel a kilátástalan előre játékkal és káosz védekezéssel toljuk végig a szezont...aztán majd lesz valami...lehet egy EL hely.

Ja, egyetlen pozitívum Cselló 50 évesen is zsebre tette a nagydögnégert! Wink


A hozzászólást CsT összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2021-01-17, 23:02-kor.

LeRoi10 and bombahoppa like this post

Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8124
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1   inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-01-17, 22:53

simoon írta:
Allegri

Ja. Én nem kétlem, hogy Pirlo kikupálódik majd, lásd Gattuso, de nekünk nem fér bele, hogy közben nem jönnek az eredmények. A 2-0 se olyan durva, ahhoz képest, hogy mekkora hulladékok voltunk ma este. Kíváncsi vagyok, hogy mire fogja majd Pirlo, illetve kérdezte már tőle valaki idén, hogy mi a gyász van a kpval?

bombahoppa likes this post

Vissza az elejére Go down
bombahoppa
Allegri jobbkeze
bombahoppa


Posts : 3576
Join date : 2015. May. 10.
Age : 51
Location : all around You everywhere

inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1   inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-01-17, 22:50

simoon írta:
Allegri
Amíg nem bukunk a  BL-ben, addig nem lesz csere. Legalább az izé nem nyúlja le.

_________________
a televizenyős düggönypakli
Vissza az elejére Go down
https://vote4bombahoppa.blogspot.com/
simoon
Segédedző
Segédedző
simoon


Posts : 1282
Join date : 2012. Nov. 05.

inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1   inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-01-17, 22:43

Allegri
Vissza az elejére Go down
http://windholz.wix.com/windholz
Ajánlott tartalom





inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1   inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1
Vissza az elejére 
1 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» inda - Juventus Coppa Italia 2021.02.02 20:45 Sport2
» Inda - Juventus, 2019.04.27. 20:30 Digi1
» Juventus - inda, 2017.02.05. 20:45 Digi1
» Torino - Juventus 2021.04.03 18:00 Digi1
» Juventus - Napoli 2021.04.07 18:45 Digi1

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Bianconeri Blog - Forza Juventus! :: Ha Muntari gólját megadták volna! :: Serie A - Coppa Italia-
Ugrás: