Bianconeri Blog - Forza Juventus!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bianconeri Blog - Forza Juventus!

A Bianconeri Blog saját Juventus fórumja. Szeretettel látunk minden kulturált fórumozót!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Sérültek, hiányzók

Go down 
+18
_Tyler
Nico
laac
sneco7
Juve1974
Tankcsapda
fktgbr
LeRoi10
zetterberg40
kilopo
bombahoppa
DartagnanX
_DREAM_
tjunior
CsT
Krisz
Malloy
Petike007
22 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Next
SzerzőÜzenet
Nico
Segédedző
Segédedző



Posts : 1370
Join date : 2022. Jul. 23.

Sérültek, hiányzók - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sérültek, hiányzók   Sérültek, hiányzók - Page 10 I_icon_minitime2022-10-30, 16:36

És kenő se véletlenül jött le, 2 hét, izomsérülés

CsT likes this post

Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8131
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Sérültek, hiányzók - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sérültek, hiányzók   Sérültek, hiányzók - Page 10 I_icon_minitime2022-10-30, 15:51

Malloy írta:
Samuel Iling-Junior-t is majd januárban látjuk újra. 20 napra kidőlt ő is

Az mondjuk úgy is nézett ki...
Vissza az elejére Go down
Malloy
Segédedző
Segédedző



Posts : 2392
Join date : 2017. Feb. 01.
Age : 38
Location : Szolnok

Sérültek, hiányzók - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sérültek, hiányzók   Sérültek, hiányzók - Page 10 I_icon_minitime2022-10-30, 14:44

Samuel Iling-Junior-t is majd januárban látjuk újra. 20 napra kidőlt ő is

Krisz likes this post

Vissza az elejére Go down
Online
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10596
Join date : 2012. Nov. 05.

Sérültek, hiányzók - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sérültek, hiányzók   Sérültek, hiányzók - Page 10 I_icon_minitime2022-10-30, 14:35

tjunior írta:

2 hét múlva vb. Ha 2 hétre dőlt akkor már csak januárban látjuk. Reméljük max ez van. De mennyivel bombasztikasabb csak annyit írni, hohy január.
Persze, de magában a 2 hét is gáz, mert eddig azt lehetett olvasni, hogy csak a biztonság kedvéért maradt ki tegnap, most meg azt nyomják, hogy biztosan kihagyja a P$G meg a másik milánói csapat elleni meccset.

Ez is nagyon arra hajaz, hogy a vb-re pihen rá...
Vissza az elejére Go down
tjunior
Allegri jobbkeze



Posts : 3304
Join date : 2012. Nov. 06.

Sérültek, hiányzók - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sérültek, hiányzók   Sérültek, hiányzók - Page 10 I_icon_minitime2022-10-30, 12:52

CsT írta:
Most azt olvasom, hogy Vlahovic sérülése lehet komolyabb és csak januárban(??) térhet vissza!? Mi a fasz? Hogy lesz egy sérülés egyszerre súlyosabb? Vagy csak most nézték meg CT-vel és tegnap még csak a horoszkópból jósoltak neki vagy mi a picsa? :O
2 hét múlva vb. Ha 2 hétre dőlt akkor már csak januárban látjuk. Reméljük max ez van. De mennyivel bombasztikasabb csak annyit írni, hohy január.
Vissza az elejére Go down
bombahoppa
Allegri jobbkeze
bombahoppa


Posts : 3576
Join date : 2015. May. 10.
Age : 51
Location : all around You everywhere

Sérültek, hiányzók - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sérültek, hiányzók   Sérültek, hiányzók - Page 10 I_icon_minitime2022-10-30, 10:08

CsT írta:
Most azt olvasom, hogy Vlahovic sérülése lehet komolyabb és csak januárban(??) térhet vissza!? Mi a fasz? Hogy lesz egy sérülés egyszerre súlyosabb? Vagy csak most nézték meg CT-vel és tegnap még csak a horoszkópból jósoltak neki vagy mi a picsa? :O
Szerintem a váci kórház humánetologiai osztályán komolyabb munka folyik, mint a J Medicalban.

Juveleaks: J-Medical is not a health/regeneration centre or a hospital, but a wellness centre somewhere in the tropical islands, where the mood is like heaven, and nobody wants back in the real life. Once you taste it and you wanna be forever there

_________________
a televizenyős düggönypakli

Malloy likes this post

Vissza az elejére Go down
https://vote4bombahoppa.blogspot.com/
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10596
Join date : 2012. Nov. 05.

Sérültek, hiányzók - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sérültek, hiányzók   Sérültek, hiányzók - Page 10 I_icon_minitime2022-10-30, 08:38

Most azt olvasom, hogy Vlahovic sérülése lehet komolyabb és csak januárban(??) térhet vissza!? Mi a fasz? Hogy lesz egy sérülés egyszerre súlyosabb? Vagy csak most nézték meg CT-vel és tegnap még csak a horoszkópból jósoltak neki vagy mi a picsa? :O
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Sérültek, hiányzók - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sérültek, hiányzók   Sérültek, hiányzók - Page 10 I_icon_minitime2022-10-29, 09:27

Krisz írta:


Fagyi 0 kmesen lesz majd regista. Hátha kikapunk a Leccetől is.

Csecs - Danilo, Bonucci, Gatti - Cuadrado, Fagyi, Kenő, Rabió, Kraszics - Milik, Ken

Pusztulat.

Ha Allegri annyira meg akarja oldani a krízishelyzetet, miért nem cseréltette már le az erőnléti stábot? Ennyi sérült mellett amúgy a legjobb edzők is szenvednének, a Liverpool szezonja sem tökéletes Kloppal, de azért ott ha kicsit összeszorítják a fogakat, kihoznak valami értelmeset. Allegri meg egy kilátástalan focit erőltet, ráadásul tényleg annyi sérült van már megint, de igaz, jön vissza lassan Pogba és Chiesa, rájuk kell várni, csak addigra kiesik még Milik, Kostic...
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10596
Join date : 2012. Nov. 05.

Sérültek, hiányzók - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sérültek, hiányzók   Sérültek, hiányzók - Page 10 I_icon_minitime2022-10-29, 07:53

Nico írta:
Vlahovics izomsérülés, Loca személyes okok miatt kihagyja a Lecce ellenit
Vlahovicsról legutóbb azt lehetett olvasni, hogy a vizsgálat nem mutatott ki izomsérülést. Very Happy Imádom, hogy nálunk ez is 1,5 hetet jelent! Smile

Malloy likes this post

Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8131
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Sérültek, hiányzók - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sérültek, hiányzók   Sérültek, hiányzók - Page 10 I_icon_minitime2022-10-28, 17:02

Nico írta:
Vlahovics izomsérülés, Loca személyes okok miatt kihagyja a Lecce ellenit

Fagyi 0 kmesen lesz majd regista. Hátha kikapunk a Leccetől is.

Csecs - Danilo, Bonucci, Gatti - Cuadrado, Fagyi, Kenő, Rabió, Kraszics - Milik, Ken

Pusztulat.
Vissza az elejére Go down
Nico
Segédedző
Segédedző
Nico


Posts : 1370
Join date : 2022. Jul. 23.

Sérültek, hiányzók - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sérültek, hiányzók   Sérültek, hiányzók - Page 10 I_icon_minitime2022-10-28, 16:05

Vlahovics izomsérülés, Loca személyes okok miatt kihagyja a Lecce ellenit
Vissza az elejére Go down
Malloy
Segédedző
Segédedző



Posts : 2392
Join date : 2017. Feb. 01.
Age : 38
Location : Szolnok

Sérültek, hiányzók - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sérültek, hiányzók   Sérültek, hiányzók - Page 10 I_icon_minitime2022-10-28, 15:59

Ha a vezetőségnek egy csepp esze maradt, akkor nem engedik Chiesat pályára Allegri kezei alatt. 
Rohadtul félek, hogy mentse a bőrét beáldozza őt.
Vissza az elejére Go down
Online
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Sérültek, hiányzók - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sérültek, hiányzók   Sérültek, hiányzók - Page 10 I_icon_minitime2022-10-19, 19:52

CsT írta:

#1 Itt igazából két út van: Az egyik, hogy hozol egy fiatal (de azért pár szezont már letudó) edzőt, akinek nem kell sokat fizetni, nem okoz gazdasági nehézséget ha ki kell baszni és nem nagyon fog ugatni a keret a miatt, vagy hozol egy topnevet aki viszont bele akar majd pofázni az igazolásokba és retek sok pénzt fog kérni. Conte pl az első edzés után megmondaná, hogy ki az az 5 játékos akinek a másodikra már nem kell jönni illetve a szerződést max úgy írná alá, hogy addigra már le vannak igazolva azok akik kellenek a rendszeréhez. Ez rengeteg pénz és hatalmas gazdasági bukta ha mégsem válik be (és ez a felmelegített leves szindróma itt is beüthet mint Bonuccinál vagy Allegrinél). Kíváncsi vagyok Agnelli tartja-e továbbra is ezt a szokást, hogy a Juvénak csak olasz ill idekötődő edzője lehet, mert ez eléggé leszűkíti a kört. Mondjuk ha az ultrákat simán kibaszatta és a címert is simán átrajzoltatta nem hiszem, hogy ezen ne lehetne változtatni.

#2 Ezt már rég meg kellett volna lépni, kérdés mennyi benne az ő felelősségük (nyilván nagy pl a rengeteg izomsérülés), de azért ebben az edzőnek is van szerepe (edzésmódszerek tekintetében pl) illetve a vezetőségnek is (pl hogy nem járunk táltoshoz porcsérüléssel).

#3 A következő éves legfontosabb transzfer kérdései ezek lesznek (meg hogy ki jöjjön Bremer és Vlaho helyett amikor Maxi kicsinálja őket a focijával), itt szerintem hatalmas kihagyott ziccer volt Molina és Udodzsi, ligán belülről, reális áron alacsony fizuért jöhettek volna. Legalább az egyik idénre kötelező lett volna. Grimaldo pl jó spíler, de őt bombázni fogják ajánlatokkal ami azt fogja eredményezni, hogy fizuban nagyon rá kell ígérni.

#4 Ez szerintem opcionális, függ az edző/játékstílus dologtól. Eddig úgy tűnt tudatosan kerüljük ezeket az igazolásokat, szerintem egy irányító/faszonszabász jobban kellene. Mariskával biztosan nem hosszabbítanék, bár jó fodbalista de eddig amikor játszott vagy lesérült vagy kiállították, a vb után már motiváció sem lesz.

#5 Ez is nehéz ügy, a topkapusok iszonyat drágák és sokat keresnek a fiatalok viszont kockázatosak egy olyan csapatnál amely címeket akar nyerni, persze bele lehet nyúlni pozitívan (Maignan pl).

#6 Ez már elkezdődött, és nyilván folytatódik is Szandival és Pulival, de inkább szemléletváltás kellene és inkább a fiatalokra rámenni a máshol be nem váló spílerek helyett. Illetve posztra, profilba illően igazolni a free transfer/nagy fizu opció helyett.

Leírva, nem is tűnik vészesnek csak ha pl az egyik is nem valósul meg akkor lőttek a projektnek, vagy például egy BL nélküli év is nagyon betehet mert nem csak a bevétel esik de már a klub sem lesz olyan vonzó a játékosoknak.

A pénzt illetően én is úgy gondolom, hogy más eset amikor a vis maior Covid miatt kell tőkét injekciózni mint amikor elbaszott igazolások és BL/jegybevétel kiesések miatt.

#1 Szerintem is hiba lenne lekorlátozni a potenciális edzőkeresést. Az olasz edzők egy része eleve nem tud haladni a korral, a legjobbak pedig nem igazán elérhetőek. Egyvalami viszont biztos: olyan edző kell, aki fel tudja kavarni az állóvizet. Ergo nem egy Allegri-féle reaktív futballhoz közeli stílust képviselő edzőre van szükség, bár a reaktív futball erényein esik csorba azzal, hogy Allegri ezen szörnyű stílusával azonosítjuk. Nincs gond magával a reaktív focival (lásd Ancelotti Realja így nyert BL-t), de szerintem a keret nagy része nem erre van potenciálva. De Zerbi tökéletes lett volna, de őt buktuk, én remélem, hogy hozunk valakit, aki az egyénekre is oda tud figyelni. Most Sarri tökéletes lenne, de hozzunk más hasonlót. Topedzőre szerintem semmi szükség jelenleg, vagy legalábbis Tuchelen kívül senki ne jöjjön közülük.

#3 Ziccer volt mindkettő, Molina kihagyása szerintem nagyobb érvágás, alig van igazán jó, elérhető jobbhátvéd. De tulajdonképpen kettő is kellene, mert De Sciglio és Cuadrado is mehetnének szezon végén, Danilo meg középen ász, nem szélen. Balra azért van 1-2 választási lehetőség. Gayá ahogy látom, hosszabbított, szóval ő nem, viszont Grimaldo mellett Guerreiro is lejáró szerződésű, illetve ott van Bensebaini, aki amúgy nagyon jó hátvéd, viszont én őt inkább háromvédős rendszer bal oldalán tudnám elképzelni jelenleg.
Ugyanakkor az érkezők szintén olyan posztokra érkeztek, ahova kellett az erősítés. Balhátvéd nem jött, viszont a szezon előtt úgy tűnt, hogy mennyiségre és minőségre is elégséges a jobbhátvéd poszt.

#4 Tudom, hogy nem teljesít túl jól, de olyan edző kellene, aki leveszi a pórázt Locatelliről. Én az ő játékát kulcsfontosságúnak gondolnám, és nem közvetlenül a védők előtt játszatnám, hanem inkább ahogy Modric játszik a Realban. Jó, a horvát hozzá képest (is) űrkategória, de a védelem elé elég stabilizátornak Paredes (vagy Rovella később). Adott játékrendszerben jó lehet a rohamnéger stílusú focista, de szerintem a játékoskeret elegánsabb stílusra alkalmas, nélkülözhető elem.

#5 Manapság az atletikusabb testfelépítésű kapusok kerülnek előtérbe, lásd Maignant vagy Mendyt. Persze a rohadt magas Courtois mindenkit üt jelenleg, de ne akarjunk nagyban gondolkodni. Hátha van még egy Ligue 1-es rejtett tehetség...
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8131
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Sérültek, hiányzók - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sérültek, hiányzók   Sérültek, hiányzók - Page 10 I_icon_minitime2022-10-19, 10:36

CsT írta:

#1 Itt igazából két út van: Az egyik, hogy hozol egy fiatal (de azért pár szezont már letudó) edzőt, akinek nem kell sokat fizetni, nem okoz gazdasági nehézséget ha ki kell baszni és nem nagyon fog ugatni a keret a miatt, vagy hozol egy topnevet aki viszont bele akar majd pofázni az igazolásokba és retek sok pénzt fog kérni. Conte pl az első edzés után megmondaná, hogy ki az az 5 játékos akinek a másodikra már nem kell jönni illetve a szerződést max úgy írná alá, hogy addigra már le vannak igazolva azok akik kellenek a rendszeréhez. Ez rengeteg pénz és hatalmas gazdasági bukta ha mégsem válik be (és ez a felmelegített leves szindróma itt is beüthet mint Bonuccinál vagy Allegrinél). Kíváncsi vagyok Agnelli tartja-e továbbra is ezt a szokást, hogy a Juvénak csak olasz ill idekötődő edzője lehet, mert ez eléggé leszűkíti a kört. Mondjuk ha az ultrákat simán kibaszatta és a címert is simán átrajzoltatta nem hiszem, hogy ezen ne lehetne változtatni.

#2 Ezt már rég meg kellett volna lépni, kérdés mennyi benne az ő felelősségük (nyilván nagy pl a rengeteg izomsérülés), de azért ebben az edzőnek is van szerepe (edzésmódszerek tekintetében pl) illetve a vezetőségnek is (pl hogy nem járunk táltoshoz porcsérüléssel).

#3 A következő éves legfontosabb transzfer kérdései ezek lesznek (meg hogy ki jöjjön Bremer és Vlaho helyett amikor Maxi kicsinálja őket a focijával), itt szerintem hatalmas kihagyott ziccer volt Molina és Udodzsi, ligán belülről, reális áron alacsony fizuért jöhettek volna. Legalább az egyik idénre kötelező lett volna. Grimaldo pl jó spíler, de őt bombázni fogják ajánlatokkal ami azt fogja eredményezni, hogy fizuban nagyon rá kell ígérni.

#4 Ez szerintem opcionális, függ az edző/játékstílus dologtól. Eddig úgy tűnt tudatosan kerüljük ezeket az igazolásokat, szerintem egy irányító/faszonszabász jobban kellene. Mariskával biztosan nem hosszabbítanék, bár jó fodbalista de eddig amikor játszott vagy lesérült vagy kiállították, a vb után már motiváció sem lesz.

#5 Ez is nehéz ügy, a topkapusok iszonyat drágák és sokat keresnek a fiatalok viszont kockázatosak egy olyan csapatnál amely címeket akar nyerni, persze bele lehet nyúlni pozitívan (Maignan pl).

#6 Ez már elkezdődött, és nyilván folytatódik is Szandival és Pulival, de inkább szemléletváltás kellene és inkább a fiatalokra rámenni a máshol be nem váló spílerek helyett. Illetve posztra, profilba illően igazolni a free transfer/nagy fizu opció helyett.

Leírva, nem is tűnik vészesnek csak ha pl az egyik is nem valósul meg akkor lőttek a projektnek, vagy például egy BL nélküli év is nagyon betehet mert nem csak a bevétel esik de már a klub sem lesz olyan vonzó a játékosoknak.

A pénzt illetően én is úgy gondolom, hogy más eset amikor a vis maior Covid miatt kell tőkét injekciózni mint amikor elbaszott igazolások és BL/jegybevétel kiesések miatt.

#1-2nél ha ránézünk az utolsó 4 év balance sheetjére akkor rögtön nem fogjuk sajnálni a pénzt senkire. Contét én nem akarom, egyrészt pont a felmelegített leves miatt, másrészt mert ő pont a csapatépítés-bajnoki cím utáni részben (és a BLben) gyenge, emellett pár év után mindenhol beint, nem lehet vele hosszabb távon számolni. Viszont egy hasonló karakter főleg az elején nagyon kellene. Ami az erőnléti stábot illeti, olyat vennék fel aki egy hidegvérű szadista állat és a taktikai periodizáció helyett addig futtatja mindegyiket amíg a véres taknyukon csúsznak be a zuhanyzóba.
Én úgy gondolom, hogy az edzőnek itt annyi szerepe van, hogy jóváhagyja az erőnléti stáb által kidolgozott edzéstervet, ő pedig a focis részért felel. Ha nem így van az alapvető hiba.

#3 Igen, kellett volna mindkettő, hatalmas kihagyott ziccer de az már a múlt. Tekintsünk előre, hogy jelen pillanatban ki elérhető. Grimaldot biztosan meg kell fizetni de azok akik nagyon ránk tudnának ígérni, többnyire bevásároltak balbunkóból. Ez amúgy megint egy jó hosszú távú befeketetés, mert minimális kockázat hogy nem válik be, ha mégsem akkor sem kell a minusvalenza miatt szopni, és könnyen eladható. Ha meg elvágyódik pár év után, mint Szandi akkor szépen be kell váltani a zsetonjait és annak töredékéből újat igazolni.

#4 Lehet nem divat nálunk, mint ahogy semmi sem ami modern, pont a modernizáció lenne a lényeg, főleg szemléletmódban. Pl Anguissa nagyot megy az első naptól, hozzá hasonló ha lenne nálunk akkor sokat bővítene a taktikai repertoáron. Egyébként én egy (regista) Paredes/Rovella - (b2b/mezzala) Pogba/Miretti - (b2b/mezzala) Loca/Fagioli alapkpt képzelek el, ha itt van egy robotnéger akkor tudunk aprítósabb felállásokat játszani, amire úgy gondolom hogy olyan 25-30%ban lehet szükség ideális esetben.

#5 Legyen ez a sportigazgató és a scout rendszer fejfájása. Én elvárom azt a kompetenciát ettől a részlegtől hogy előhúzzanak egy Maignant. Ezért is lehet indokolt pl Giuntoli lenyúlása.

#6 Nincs baj a kukázással, meg kellenek is az öregek a csapatösszetételhez (lásd Miretti a BLben), a lényeg hogy ne egyedül erre hagyatkozzunk, mint Paratici.

Nem is vészes és szerintem ha megvan a megfelelő alap: edzői stáb, meg esetleg Giuntoli, akkor a többi sima is lenne. Ami meg a finanszírozást illeti, szerintem pont a gazdagok (a bölcs fajta, nem a Lapo vonal), baromi nehezen köhög ki minimális pénzt is, ha nincs rendesen alátámasztva a business case. Ezért is volt egyszerű a covid és az utána lévő tőkeemelés. Ahhoz képest a fentiekhez szerintem a töredékéről lenne szó.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10596
Join date : 2012. Nov. 05.

Sérültek, hiányzók - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sérültek, hiányzók   Sérültek, hiányzók - Page 10 I_icon_minitime2022-10-19, 09:51

Krisz írta:

#1 Motivátor edző koncepcióval
#2 Elit erőnléti stáb
#3 Szélsővédők (Grimaldo, ?)
#4 Klasszis robotnéger (?)
#5 Kapus (?)
#6 Nagytakarítás (Csecs, Cuadrado, Szandi, Artúr, Zakariás, Kenő, Rabiot, Ken)

#1 Itt igazából két út van: Az egyik, hogy hozol egy fiatal (de azért pár szezont már letudó) edzőt, akinek nem kell sokat fizetni, nem okoz gazdasági nehézséget ha ki kell baszni és nem nagyon fog ugatni a keret a miatt, vagy hozol egy topnevet aki viszont bele akar majd pofázni az igazolásokba és retek sok pénzt fog kérni. Conte pl az első edzés után megmondaná, hogy ki az az 5 játékos akinek a másodikra már nem kell jönni illetve a szerződést max úgy írná alá, hogy addigra már le vannak igazolva azok akik kellenek a rendszeréhez. Ez rengeteg pénz és hatalmas gazdasági bukta ha mégsem válik be (és ez a felmelegített leves szindróma itt is beüthet mint Bonuccinál vagy Allegrinél). Kíváncsi vagyok Agnelli tartja-e továbbra is ezt a szokást, hogy a Juvénak csak olasz ill idekötődő edzője lehet, mert ez eléggé leszűkíti a kört. Mondjuk ha az ultrákat simán kibaszatta és a címert is simán átrajzoltatta nem hiszem, hogy ezen ne lehetne változtatni.

#2 Ezt már rég meg kellett volna lépni, kérdés mennyi benne az ő felelősségük (nyilván nagy pl a rengeteg izomsérülés), de azért ebben az edzőnek is van szerepe (edzésmódszerek tekintetében pl) illetve a vezetőségnek is (pl hogy nem járunk táltoshoz porcsérüléssel).

#3 A következő éves legfontosabb transzfer kérdései ezek lesznek (meg hogy ki jöjjön Bremer és Vlaho helyett amikor Maxi kicsinálja őket a focijával), itt szerintem hatalmas kihagyott ziccer volt Molina és Udodzsi, ligán belülről, reális áron alacsony fizuért jöhettek volna. Legalább az egyik idénre kötelező lett volna. Grimaldo pl jó spíler, de őt bombázni fogják ajánlatokkal ami azt fogja eredményezni, hogy fizuban nagyon rá kell ígérni.

#4 Ez szerintem opcionális, függ az edző/játékstílus dologtól. Eddig úgy tűnt tudatosan kerüljük ezeket az igazolásokat, szerintem egy irányító/faszonszabász jobban kellene. Mariskával biztosan nem hosszabbítanék, bár jó fodbalista de eddig amikor játszott vagy lesérült vagy kiállították, a vb után már motiváció sem lesz.

#5 Ez is nehéz ügy, a topkapusok iszonyat drágák és sokat keresnek a fiatalok viszont kockázatosak egy olyan csapatnál amely címeket akar nyerni, persze bele lehet nyúlni pozitívan (Maignan pl).

#6 Ez már elkezdődött, és nyilván folytatódik is Szandival és Pulival, de inkább szemléletváltás kellene és inkább a fiatalokra rámenni a máshol be nem váló spílerek helyett. Illetve posztra, profilba illően igazolni a free transfer/nagy fizu opció helyett.

Leírva, nem is tűnik vészesnek csak ha pl az egyik is nem valósul meg akkor lőttek a projektnek, vagy például egy BL nélküli év is nagyon betehet mert nem csak a bevétel esik de már a klub sem lesz olyan vonzó a játékosoknak.

A pénzt illetően én is úgy gondolom, hogy más eset amikor a vis maior Covid miatt kell tőkét injekciózni mint amikor elbaszott igazolások és BL/jegybevétel kiesések miatt.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10596
Join date : 2012. Nov. 05.

Sérültek, hiányzók - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sérültek, hiányzók   Sérültek, hiányzók - Page 10 I_icon_minitime2022-10-19, 07:13

Nico írta:


Nem őt venném én se, de mivel ingyen hozható és sérülékeny ezért valószínű rámegyünk  Laughing 
megint nem a hosszútávú megoldás lesz, bár mondjuk fiatalnak ott van a 3 olasz + Loca se öreg még

az hogy a kirúgás elmarad nem feltétlen a sok pénz miatt van, sőt ugye Arrivabene anno azt mondta, amikor kérdezték erről, hogy majd a szurkolók fizetik?
Mondani kellett volna, hogy fizesse az aki idehozta ilyen szerződéssel ennyi pénzért! Smile Egyébként a szurkolók nem fognak fizetni érte, meg a jegyért se, hogy lássák a nézhetetlen fociját.

Allegri kibaszása sokkal inkább személyes ügy Agnellinek mint gazdasági vagy sportszakmai akkor már a tavalyi szezon után kibasztuk volna, amikor még a nulla km-es Pirlótól is szarabb eredményt és nézhetetlenebb játékot hozott.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8131
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Sérültek, hiányzók - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sérültek, hiányzók   Sérültek, hiányzók - Page 10 I_icon_minitime2022-10-18, 23:19

Nico írta:

túl sokat keres 5. számú hátvédnek, max akkor maradjon, ha levesz az igényeiből, de akkor se vagyok benne biztos, mert játék nélkül bizonytalan, inkább 5. hátvédnek elnéznék valami dörzsölt, öreget, aki már nem akar minden meccsen játszani, de ha beáll, akkor teljesít

Nekem totál mindegy ki az 5. középhátvéd ha 4 védősben játszunk. Igazából ha nincs normális erőnléti stáb akkor bárkit igazolhatunk, mert maradni fog a posvány. Ha pedig lesz normális kondi, akkor az 5. hátvéd annyit lehetőséghez jut majd mint a cserekapus (mellesleg Gatti és Rugani így se játszik szinte soha).
Vissza az elejére Go down
Nico
Segédedző
Segédedző
Nico


Posts : 1370
Join date : 2022. Jul. 23.

Sérültek, hiányzók - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sérültek, hiányzók   Sérültek, hiányzók - Page 10 I_icon_minitime2022-10-18, 23:13

Tankcsapda írta:

#6 Én a nagytakarításba bevonnám Bonuccit és Ruganit is. Utóbbi talán maradhat utolsó számú középhátvédnek, de ha nem, az se baj.
túl sokat keres 5. számú hátvédnek, max akkor maradjon, ha levesz az igényeiből, de akkor se vagyok benne biztos, mert játék nélkül bizonytalan, inkább 5. hátvédnek elnéznék valami dörzsölt, öreget, aki már nem akar minden meccsen játszani, de ha beáll, akkor teljesít
Vissza az elejére Go down
Nico
Segédedző
Segédedző
Nico


Posts : 1370
Join date : 2022. Jul. 23.

Sérültek, hiányzók - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sérültek, hiányzók   Sérültek, hiányzók - Page 10 I_icon_minitime2022-10-18, 23:09

Krisz írta:


Jó, de ha nincs is pénz feleslegesen fizetni Allegrit 2025ig, akkor is kétszer akkora szívás kiesni a BLből és lemaradni a jövő éviről is egy 7. hely miatt - az meg hogy nyílegyenesen haladunk ebbe az irányba az kristálytisztán látszott 5 meccs után.
rossz döntés megtartani akár van pénz, akár nincs. a másik topicban betettem pont erről táblát, hogy mennyit vesztünk. csak az idei BL kiesés többe kerül, mint Allegri teljes bére, ha nincs BL jövőre az tragédia a pénzügyeknek.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8131
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Sérültek, hiányzók - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sérültek, hiányzók   Sérültek, hiányzók - Page 10 I_icon_minitime2022-10-18, 22:56

Nico írta:


Nem őt venném én se, de mivel ingyen hozható és sérülékeny ezért valószínű rámegyünk  Laughing 
megint nem a hosszútávú megoldás lesz, bár mondjuk fiatalnak ott van a 3 olasz + Loca se öreg még

az hogy a kirúgás elmarad nem feltétlen a sok pénz miatt van, sőt ugye Arrivabene anno azt mondta, amikor kérdezték erről, hogy majd a szurkolók fizetik?

Jó, de ha nincs is pénz feleslegesen fizetni Allegrit 2025ig, akkor is kétszer akkora szívás kiesni a BLből és lemaradni a jövő éviről is egy 7. hely miatt - az meg hogy nyílegyenesen haladunk ebbe az irányba az kristálytisztán látszott 5 meccs után.
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Sérültek, hiányzók - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sérültek, hiányzók   Sérültek, hiányzók - Page 10 I_icon_minitime2022-10-18, 22:47

Krisz írta:


Mi az elv? Mert az hogy passzoljatok saját játékosnak az nem elv.

Amúgy benito podcastja most nagyon jó lett, többek között ők is azokat a dolgokat említették amiket itt a fórumon kiveséztünk.

Annyi a különbség, hogy szerintem egy újratervezésnél se kellene 3 év hogy reálisan a bajnoki címért menjünk. Pontosan ugyanaz a szitu most, mint 2010ben. Utána hoztak egy leginkább identitásban passzoló edzőt, akinek volt egy szilárd koncepciója a játékrendszerrel kapcsolatban, amennyire a büdzsé engedte igazoltak neki posztra jó játékosokat és veretlenül bajnokok lettünk. Ehhez kellett nyilván a mezőny is, de az erőviszonyok hasonlóak, mint most. Én azt mondom, hogy most még jobb helyzetben is vagyunk ami a keretet illeti.

#1 Motivátor edző koncepcióval
#2 Elit erőnléti stáb
#3 Szélsővédők (Grimaldo, ?)
#4 Klasszis robotnéger (?)
#5 Kapus (?)
#6 Nagytakarítás (Csecs, Cuadrado, Szandi, Artúr, Zakariás, Kenő, Rabiot, Ken)

Ehhez a #3-6hoz lehet kell 2 év, viszont ebben a mezőnyben ennek a projektnek az 50%os állapotában is bajnokesélyesek vagyunk.

?, Perin - ?/DS, Danilo/Gatti, Bremer/Rugani, Grimaldo/Cambiaso - Paredes/Rovella, Pogba/Miretti/Fagioli, Loca/robotnéger - Chiesa/Soule, Vlahovic/Milik, Mária/Kostic.

Pár helyen vékony a pad, + Soule a fiatal projekt része ezért hagytam bent, a lényeg, hogy ebből már egy minimum Conte kaliber bajnokot csinálna jövőre.

#7 Fiatalok beépítése
Ez egy nagyon fontos, és mindeddig elhanyagolt tényező. Az, hogy a keretben van Miretti, Fagioli és Soulé, még nem jelent semmit, Allegri már Mirettit is alig játszatja. Souléban szerintem lenne potenciál, de ahhoz olyan játékrendszer kell, amelyik támadójátékon alapul és olyan edzővel, aki meri a fiatalokat is játszatni.

#4: Zakaria valószínűleg visszakerül januárban, én őt próbálnám meg fél szezon erejéig egy másik edzővel, lehet, csak Allegri nem tudta használni őt...ahogy senki mást.
#1: Olvastam valahol Marcelo Gallardo nevét. Nincs európai tapasztalata, de most a Rivertől télen távozik. Kicsit nézegettem, milyen taktikát is alkalmaz ő, elég komoly passzjátékon alapuló támadófocit preferál, ami a keret nagyobb részének szerintem meg is felelne. Di María, Locatelli, Vlahovic, Chiesa, Kostic...lehetne sorolni, és nem majrézik azon, hogy a fiatalokat bedobja a mélyvízbe, szóval lenne sansz arra, hogy a fenti hármas komolyabb lehetőséget kapjon tőle. Furcsa, de minden kockázatot egybevéve nagyon izgalmas lenne kipróbálni őt.
#6 Én a nagytakarításba bevonnám Bonuccit és Ruganit is. Utóbbi talán maradhat utolsó számú középhátvédnek, de ha nem, az se baj.
Vissza az elejére Go down
Nico
Segédedző
Segédedző
Nico


Posts : 1370
Join date : 2022. Jul. 23.

Sérültek, hiányzók - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sérültek, hiányzók   Sérültek, hiányzók - Page 10 I_icon_minitime2022-10-18, 22:24

Krisz írta:


Egyébként Kantét imádom, de az angol koksz mellett is állandóan sérült (kicsit olyan Milanos Essien feeling lenne nekem), szerintem nem ezt a robotot keressük. A másik meg hogy sokkal olcsóbb lenne Máriát meggyőzni hogy maradjon még egy évet, mint venni egy hasonló kalibert.

Én azért is osztom benito véleményét az Exor pénzzel kapcsolatban, mert túl kényelmes Agnelli. Ha fosna a recessziótól, akkor biztos nem kockáztatná meg hogy a szezon végén dönt Allegriről, hanem már rég kibaszta volna, amilyen szarul teljesít.

Nem őt venném én se, de mivel ingyen hozható és sérülékeny ezért valószínű rámegyünk  Laughing 
megint nem a hosszútávú megoldás lesz, bár mondjuk fiatalnak ott van a 3 olasz + Loca se öreg még

az hogy a kirúgás elmarad nem feltétlen a sok pénz miatt van, sőt ugye Arrivabene anno azt mondta, amikor kérdezték erről, hogy majd a szurkolók fizetik?
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8131
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Sérültek, hiányzók - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sérültek, hiányzók   Sérültek, hiányzók - Page 10 I_icon_minitime2022-10-18, 22:06

Nico írta:
Egyetértek, hogy nem kell 2-3 év, egy normális edzővel és még egy normális mercato-val simán megfordítható, kell két kezdő szélsővédő meg talán egy középpályás, meg Mariska helyett valaki ha hazamegy jövőre, kapust se lenne rossz cserélni, de nem prioritás. a nehézség a selejt eltakarítása lesz: Kenő, Kín(jövőre vesszük meg 30 milláért...), Zak, Bonucci, Rugani, Arthur...

Perin/Sczesny
Grimaldo/DS-Danilo/Gatti-Bremer/Ndicka-???/Cambiaso
Pogba/Fagioli-Miretti/Loca-Kanté/Rovella
Kosztics/Soulé-Vlahovics/Milik-Chiesa/???

Benitoval annyiban nem értek egyet, hogy anyagilag nincs gond, mert van pénz az Agnellieknél, mert egyrészt van ez a ffp dolog, amit rajtunk tuti elvernek már csak a szuperliga miatt, másrészt az Exor már idáig is behordott 700 millát, az nagyon sok pénz és nem gondolnám, hogy a közeljövő az európai autógyártásnak kedvezne (energiaárak, recessziós kilátások, chip hiány, EV átállás...), ami adja a család vagyonát.
Említették a swissramble-t is, hogy kijött elemzés rólunk, mindjárt megnézem.

Egyébként Kantét imádom, de az angol koksz mellett is állandóan sérült (kicsit olyan Milanos Essien feeling lenne nekem), szerintem nem ezt a robotot keressük. A másik meg hogy sokkal olcsóbb lenne Máriát meggyőzni hogy maradjon még egy évet, mint venni egy hasonló kalibert.

Én azért is osztom benito véleményét az Exor pénzzel kapcsolatban, mert túl kényelmes Agnelli. Ha fosna a recessziótól, akkor biztos nem kockáztatná meg hogy a szezon végén dönt Allegriről, hanem már rég kibaszta volna, amilyen szarul teljesít.
Vissza az elejére Go down
Nico
Segédedző
Segédedző
Nico


Posts : 1370
Join date : 2022. Jul. 23.

Sérültek, hiányzók - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sérültek, hiányzók   Sérültek, hiányzók - Page 10 I_icon_minitime2022-10-18, 20:20

Egyetértek, hogy nem kell 2-3 év, egy normális edzővel és még egy normális mercato-val simán megfordítható, kell két kezdő szélsővédő meg talán egy középpályás, meg Mariska helyett valaki ha hazamegy jövőre, kapust se lenne rossz cserélni, de nem prioritás. a nehézség a selejt eltakarítása lesz: Kenő, Kín(jövőre vesszük meg 30 milláért...), Zak, Bonucci, Rugani, Arthur...

Perin/Sczesny
Grimaldo/DS-Danilo/Gatti-Bremer/Ndicka-???/Cambiaso
Pogba/Fagioli-Miretti/Loca-Kanté/Rovella
Kosztics/Soulé-Vlahovics/Milik-Chiesa/???

Benitoval annyiban nem értek egyet, hogy anyagilag nincs gond, mert van pénz az Agnellieknél, mert egyrészt van ez a ffp dolog, amit rajtunk tuti elvernek már csak a szuperliga miatt, másrészt az Exor már idáig is behordott 700 millát, az nagyon sok pénz és nem gondolnám, hogy a közeljövő az európai autógyártásnak kedvezne (energiaárak, recessziós kilátások, chip hiány, EV átállás...), ami adja a család vagyonát.
Említették a swissramble-t is, hogy kijött elemzés rólunk, mindjárt megnézem.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8131
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Sérültek, hiányzók - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sérültek, hiányzók   Sérültek, hiányzók - Page 10 I_icon_minitime2022-10-18, 13:55

Petike007 írta:


Hasonlóan látom a világot, mint te. Valójában a reaktívnak nevezett játék nem más, mint a megjátszható terület szűkítése. Ez nem jelent(ene) okvetlen passzív területvédekezést. 

Egy hatékony terület lezárás és gyilkos presszing amivel a mostani gegenpressinges focit meg lehetne folytani. A játékfázisok közötti átmenet gyorsult meg rohadtul a védekezésből támatásba rendeződésre már nem elég a Maxi által vallott elv. 

Emiatt nem játszaható, hogy semmi fajta automatizmus nincs a játékunkban. Nem azt mondom legyünk a Pool, ahol elmentek a totál automata foci irányába de egy egészséges 80/20 arány nem ártana a mostani 0/100 helyett. Egyértelmű ha nem látjuk be akkor bekötött szemmel ülünk egy körhintán és ürülünk majd hogy megyünk előre. Viszont valójában sehova nem tartunk.

Mi az elv? Mert az hogy passzoljatok saját játékosnak az nem elv.

Amúgy benito podcastja most nagyon jó lett, többek között ők is azokat a dolgokat említették amiket itt a fórumon kiveséztünk.

Annyi a különbség, hogy szerintem egy újratervezésnél se kellene 3 év hogy reálisan a bajnoki címért menjünk. Pontosan ugyanaz a szitu most, mint 2010ben. Utána hoztak egy leginkább identitásban passzoló edzőt, akinek volt egy szilárd koncepciója a játékrendszerrel kapcsolatban, amennyire a büdzsé engedte igazoltak neki posztra jó játékosokat és veretlenül bajnokok lettünk. Ehhez kellett nyilván a mezőny is, de az erőviszonyok hasonlóak, mint most. Én azt mondom, hogy most még jobb helyzetben is vagyunk ami a keretet illeti.

#1 Motivátor edző koncepcióval
#2 Elit erőnléti stáb
#3 Szélsővédők (Grimaldo, ?)
#4 Klasszis robotnéger (?)
#5 Kapus (?)
#6 Nagytakarítás (Csecs, Cuadrado, Szandi, Artúr, Zakariás, Kenő, Rabiot, Ken)

Ehhez a #3-6hoz lehet kell 2 év, viszont ebben a mezőnyben ennek a projektnek az 50%os állapotában is bajnokesélyesek vagyunk.

?, Perin - ?/DS, Danilo/Gatti, Bremer/Rugani, Grimaldo/Cambiaso - Paredes/Rovella, Pogba/Miretti/Fagioli, Loca/robotnéger - Chiesa/Soule, Vlahovic/Milik, Mária/Kostic.

Pár helyen vékony a pad, + Soule a fiatal projekt része ezért hagytam bent, a lényeg, hogy ebből már egy minimum Conte kaliber bajnokot csinálna jövőre.
Vissza az elejére Go down
Nico
Segédedző
Segédedző
Nico


Posts : 1370
Join date : 2022. Jul. 23.

Sérültek, hiányzók - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sérültek, hiányzók   Sérültek, hiányzók - Page 10 I_icon_minitime2022-10-18, 13:26

az is sokat mondó, hogy Max, amikor visszajött akkor ismerkedett az 5 cserés változtatással, mintha abban a két évben, amikor nem edzősködött semmit se foglalkozott volna a focival, most is ugyanazt próbálja, amivel 10 éve is dolgozott, csak a világ megváltozott, a legszomorúbb, hogy ez a vezetőségnek se esik le. Vagy ha igen, akkor a saját bőrüket mentik...
Vissza az elejére Go down
Petike007
Segédedző
Segédedző



Posts : 2131
Join date : 2012. Nov. 06.

Sérültek, hiányzók - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sérültek, hiányzók   Sérültek, hiányzók - Page 10 I_icon_minitime2022-10-18, 10:52

Krisz írta:


Volt egy érdekes interjú Mourinho volt másodedzőjével aki a taktikai periodizáció atyja.
Az eredményei elvitathatatlanok és Mourinho értelmezhető évei alatt elért sikerei gondolom neki és a módszernek köszönhető nagy részben, nem elfelejtve Mourinho zsenijét. Viszont manapság az látszik, hogy ez elavult, mert az a lényeg, ki tud többet és okosabban futni (csinált már erre valaki valamilyen statisztikai összehasonlítást?). Mindennek a lelke a pressing (védekezés) és a sebesség (támadás), ennek megfelelően a legfontosabb a kondi. A legjobb csapatok arra játszanak, hogy több gólt rúgjanak, mint amennyit kapnak, nem pedig hogy ne kapjanak egyet sem. Azt érzem, hogy ez utóbbit azonosítják a reaktív focival, ami ebben a formában manapság életképtelen. Viszont szerintem a reaktív foci nem feltétlenül az, csak modern alapokra kell helyezni. Lehet visszahúzódva az ellenfél hibáiból építkezni (kontrázni), de nem úgy ahogy Allegri csinálja - attól még hogy mélyen védekezel muszáj hatékonyan pressingelni, a támadóknak is (sőt), aztán gyors kontra. Jelenleg nálunk nincs pressing, nincs gyorsaság - főleg fejben!!! - és nincs fegyelem. Azt gondolom, hogy a keret sem optimális erre, a hulladékon kívül vannak akik nagyon gyengék a 3 közül legalább egyben (védekezés, játékintelligencia, gyorsaság).

Hasonlóan látom a világot, mint te. Valójában a reaktívnak nevezett játék nem más, mint a megjátszható terület szűkítése. Ez nem jelent(ene) okvetlen passzív területvédekezést. 

Egy hatékony terület lezárás és gyilkos presszing amivel a mostani gegenpressinges focit meg lehetne folytani. A játékfázisok közötti átmenet gyorsult meg rohadtul a védekezésből támatásba rendeződésre már nem elég a Maxi által vallott elv. 

Emiatt nem játszaható, hogy semmi fajta automatizmus nincs a játékunkban. Nem azt mondom legyünk a Pool, ahol elmentek a totál automata foci irányába de egy egészséges 80/20 arány nem ártana a mostani 0/100 helyett. Egyértelmű ha nem látjuk be akkor bekötött szemmel ülünk egy körhintán és ürülünk majd hogy megyünk előre. Viszont valójában sehova nem tartunk.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10596
Join date : 2012. Nov. 05.

Sérültek, hiányzók - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sérültek, hiányzók   Sérültek, hiányzók - Page 10 I_icon_minitime2022-10-18, 10:44

Petike007 írta:


Sokat mondó kép amikor a 78. percben mindenki a seggén szedi a levegőt. Ez a csapat sokszor azt érzem nem azért nem játszik mert nem tudja mit kell tennie, egyszerűen fizikailag nem képes rá. A sérülések nagy száma is a rossz fizikai felkészítés eredménye.

Amennyiben ezt maxi nem látja, alkalmatlan. Ha nem akarja látni mert foggal körömmel ragaszkodik a pancserekhez, akkor szintén alkalmatlan. Jelzem az edzőtábor alatt ami kijött infó az volt, hogy rohadt sokat futnak, de alacsony intenzitással. Ezt a remek módszert a 90-es 2000 évek magyar Fudballjában használták eredmény ugye látható.
Szerintem mindkettő jelen van, nem is tudjuk, hogy mit kellene csinálni (mivel támadójátékot nem gyakorolunk) meg fizikailag se vagyunk toppon. Miért van sok de alacsony intenzitású futás? Szerintem pont az Allegriball miatt. Ha megnézzük mit csinálunk egész meccsen: 40 méteren kocogva bekkelünk területet védve. Nincs presszing, nincs olyan, hogy labdaszerzésnél 5-6 ember kispriccelne..stb. Mivel ezek nincsenek valszeg ezért dolgozunk kevesebb sprinttel és magasabb intenzitású futással. Általában nem mi diktáljuk a meccsek tempóját hanem az ellenfél. Ezzel a focival és megfelelő taktikával lehetett sikert elérni 6-8-10 éve, de mostanában szerintem nem. Ezért gondolom, hogy Maxi mellett elment a világ...

bombahoppa likes this post

Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8131
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Sérültek, hiányzók - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sérültek, hiányzók   Sérültek, hiányzók - Page 10 I_icon_minitime2022-10-18, 10:39

Petike007 írta:


Sokat mondó kép amikor a 78. percben mindenki a seggén szedi a levegőt. Ez a csapat sokszor azt érzem nem azért nem játszik mert nem tudja mit kell tennie, egyszerűen fizikailag nem képes rá. A sérülések nagy száma is a rossz fizikai felkészítés eredménye.

Amennyiben ezt maxi nem látja, alkalmatlan. Ha nem akarja látni mert foggal körömmel ragaszkodik a pancserekhez, akkor szintén alkalmatlan. Jelzem az edzőtábor alatt ami kijött infó az volt, hogy rohadt sokat futnak, de alacsony intenzitással. Ezt a remek módszert a 90-es 2000 évek magyar Fudballjában használták eredmény ugye látható.

Volt egy érdekes interjú Mourinho volt másodedzőjével aki a taktikai periodizáció atyja.
Az eredményei elvitathatatlanok és Mourinho értelmezhető évei alatt elért sikerei gondolom neki és a módszernek köszönhető nagy részben, nem elfelejtve Mourinho zsenijét. Viszont manapság az látszik, hogy ez elavult, mert az a lényeg, ki tud többet és okosabban futni (csinált már erre valaki valamilyen statisztikai összehasonlítást?). Mindennek a lelke a pressing (védekezés) és a sebesség (támadás), ennek megfelelően a legfontosabb a kondi. A legjobb csapatok arra játszanak, hogy több gólt rúgjanak, mint amennyit kapnak, nem pedig hogy ne kapjanak egyet sem. Azt érzem, hogy ez utóbbit azonosítják a reaktív focival, ami ebben a formában manapság életképtelen. Viszont szerintem a reaktív foci nem feltétlenül az, csak modern alapokra kell helyezni. Lehet visszahúzódva az ellenfél hibáiból építkezni (kontrázni), de nem úgy ahogy Allegri csinálja - attól még hogy mélyen védekezel muszáj hatékonyan pressingelni, a támadóknak is (sőt), aztán gyors kontra. Jelenleg nálunk nincs pressing, nincs gyorsaság - főleg fejben!!! - és nincs fegyelem. Azt gondolom, hogy a keret sem optimális erre, a hulladékon kívül vannak akik nagyon gyengék a 3 közül legalább egyben (védekezés, játékintelligencia, gyorsaság).
Vissza az elejére Go down
Petike007
Segédedző
Segédedző



Posts : 2131
Join date : 2012. Nov. 06.

Sérültek, hiányzók - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sérültek, hiányzók   Sérültek, hiányzók - Page 10 I_icon_minitime2022-10-18, 09:22

Krisz írta:
Bré 20 napra kiesett. 2018 óta van a Torinoban, azóta volt egyszer koronás, meg volt egy bokasérüléseami miatt 3 meccset kellett kihagynia. ÉS ENNYI. 4 év alatt. Nálunk 10 meccs és 3 hetes izomsérülés. Lehet itt nekem jönni, hogy azóta válogatott lett és a BLben is játszik, de leszarom. Tervezzék meg és hajtsák végre a fizikai felkészítést ennek megfelelően!

Sokat mondó kép amikor a 78. percben mindenki a seggén szedi a levegőt. Ez a csapat sokszor azt érzem nem azért nem játszik mert nem tudja mit kell tennie, egyszerűen fizikailag nem képes rá. A sérülések nagy száma is a rossz fizikai felkészítés eredménye.

Amennyiben ezt maxi nem látja, alkalmatlan. Ha nem akarja látni mert foggal körömmel ragaszkodik a pancserekhez, akkor szintén alkalmatlan. Jelzem az edzőtábor alatt ami kijött infó az volt, hogy rohadt sokat futnak, de alacsony intenzitással. Ezt a remek módszert a 90-es 2000 évek magyar Fudballjában használták eredmény ugye látható.

bombahoppa and Matteo like this post

Vissza az elejére Go down
Malloy
Segédedző
Segédedző



Posts : 2392
Join date : 2017. Feb. 01.
Age : 38
Location : Szolnok

Sérültek, hiányzók - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sérültek, hiányzók   Sérültek, hiányzók - Page 10 I_icon_minitime2022-10-17, 18:01

bombahoppa írta:
apja faszát
Ahonnan annak rendje és modja szerint sérülten tér haza. A kör bezárul.

Matteo likes this post

Vissza az elejére Go down
Online
Ajánlott tartalom





Sérültek, hiányzók - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sérültek, hiányzók   Sérültek, hiányzók - Page 10 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Sérültek, hiányzók
Vissza az elejére 
10 / 20 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Sérültek, hiányzók

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Bianconeri Blog - Forza Juventus! :: Ha Muntari gólját megadták volna! :: Serie A - Coppa Italia-
Ugrás: