Bianconeri Blog - Forza Juventus!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bianconeri Blog - Forza Juventus!

A Bianconeri Blog saját Juventus fórumja. Szeretettel látunk minden kulturált fórumozót!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00

Go down 
+6
Krisz
_DREAM_
tjunior
bombahoppa
Malloy
CsT
10 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00    Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  I_icon_minitime2022-05-11, 08:49

tjunior írta:

Elhiheted, hogy én is nagyon adnám a Fagioli-Miretti-Rovella triót de reálisan nézve erre nem sok esély van. Rovella jó volt amig nem jöttek a sérülések csak a csapat volt baromi szar körülöte, amikor meg kiesett ha jó nem is lett a Genoa de stabilabb. Nem rajta akarom ezt számonkérni, mindenesetre érdekes, ezzel együtt 100inkább ő mint Arturt nézni. Csak ugye a brazil a könyvekben még mint 4 csitrilliárddal van, eladni nem tudjuk, ennyi minusvalenzát nem fog bevállani a vezetőség, de a fizetésétől szabdulna, érdekes lesz. Fagoilival valamit kell kezdeni mert jövőre lejár a szerzősése és teljesen jogosan nem fogja meghosszabbítani ha nem lesz az első csapat tagja. Miretti meg egyszerűen 18 éves, nehezen képzelem el, hogy ne adjuk kölcsön egy évre valahova. Meg ha igazolunk valakit, 7 középső kp egyzerűen sok, ha Maxi a világ legjobban rotáló edzője lenne, akkor is valaki megszívja, valószínűleg a fiatalok közül valaki. Igazolni meg tuti fogunk, mutatni kell, hogy nagy a cerka és kőkemény. Amúgy szerintem nem SMSre kellene pazarolni a pénzt, nyilván baszott jó játékos csak drága, meg Lolitával bizniszeljen akinek 2 anyja van. Inkább Frattesit környékezném, olcsóbb, kevesebb bér, olasz és nem lenne  nyomás, hogy márpedig játszatni kell mert kurvadrága volt

Igen, ezeket én is adom és alapesetben nem is hoznám fel, viszont most annyira hígfos a kp, hogy a 3as első csapatban hagyása versenyképes az alternatívák között, akkor meg miért ne?
Ha jól számolom, akkor Artúr 38 milla a könyvekben, ha eladjuk mondjuk 25ért, Rabiot meg 15ért akkor a könyvek is kb rendben vannak és megspóroltunk egy rakás pénzt a fizetéseken. Szóval pénzügyileg se tűnik megoldhatatlannak a dolog.
Arrivabene azt nyilatkozta hogy nem terveznek nagy igazolást a nyáron, ami logikus lenne a pénzügyi helyzet mellett, ugyanakkor azért bennem van, hogy Dybala elengedése miatt akarnak majd valamit domborítani.
Vissza az elejére Go down
tjunior
Allegri jobbkeze



Posts : 3295
Join date : 2012. Nov. 06.

Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00    Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  I_icon_minitime2022-05-11, 06:47

CsT írta:
Egyébként mindenki a csúnya őszt okolja, kíváncsiságból megnéztem akkor 34 pontot szereztünk, tavasszal eddig 35-öt, persze van még 2 meccs de én nem látom a nagy feltámadást benne, hiába a hosszú veretlenségi sorozat a döntetlenekkel nehéz előrelépni, a rangadókból meg tavasszal sem sikerült egyet se nyerni magyarul a téli bré kicsapás látható eredményt nem nagyon hozott. 

A másik nyomasztó adat, hogy Vlaho 17 gólt vert a Fioban, nálunk meg eddig 6-ot pedig minden meccsen kapott szerepet és igazából nem a kihagyott ziccerei ugranak be, hanem inkább azok a meccsek amiken helyzetbe sem tudtunk hozni.  Ősszel 27 gólt lőttünk, tavasszal eddig 28-at magyarul egy klasszis materiának számító csatár szinte semmit nem dobott a támadóstatisztikánkon. Sad
De ez így félrevezető, ha nem húzzuk meg mereven a bajnokság felénél a vonalat azért más a leányzó fekvése. Hiszen az őszi szezon utolsó 5 meccsét a fergeteges feltámadás jegyében 13 ponttal zártuk.
Viszont ha a 14. fordulótól nézzük azért látszik a fejlődés
1.-14. forduló 6-3-5  18-16 21 pont 1,5 pont/meccs 1,29 - 1,14 gólarányű
15-36, forduló 14-6-2 37-17 48 pont 2,0 pont/meccs 1.68 - 0,77 gólarány.
Ezek sem fergeteges számok, hozzáteszem.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10581
Join date : 2012. Nov. 05.

Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00    Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  I_icon_minitime2022-05-10, 23:00

Egyébként mindenki a csúnya őszt okolja, kíváncsiságból megnéztem akkor 34 pontot szereztünk, tavasszal eddig 35-öt, persze van még 2 meccs de én nem látom a nagy feltámadást benne, hiába a hosszú veretlenségi sorozat a döntetlenekkel nehéz előrelépni, a rangadókból meg tavasszal sem sikerült egyet se nyerni magyarul a téli bré kicsapás látható eredményt nem nagyon hozott. 

A másik nyomasztó adat, hogy Vlaho 17 gólt vert a Fioban, nálunk meg eddig 6-ot pedig minden meccsen kapott szerepet és igazából nem a kihagyott ziccerei ugranak be, hanem inkább azok a meccsek amiken helyzetbe sem tudtunk hozni.  Ősszel 27 gólt lőttünk, tavasszal eddig 28-at magyarul egy klasszis materiának számító csatár szinte semmit nem dobott a támadóstatisztikánkon. Sad
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00    Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  I_icon_minitime2022-05-10, 22:52

Harmadik szezon, hogy a csapat lejtőn van, illetve 2,5 szezonon keresztül tartott, mostanra sikerült stabilizálni a helyzetet. El kell fogadni, hogy már nem a Conte-Allegri 8 év szintjén van a csapat, és ha vissza akarunk jutni, ahhoz megint építkezni kell, és az építkezéshez idő kell. Ez lehetne harmadik szezon is, ami a csapat újjáépítéséről szólna, de három teljesen eltérő futballstílust alkalmazó edző lévén maradjunk egyetlen szezonnál. Ha Allegrit is kirúgná a vezetőség, totális öngólt lőne, mert magukat bélyegeznék meg, hogy nem tudnak pragmatikusan gondolkodni. Allegri szívvel-lélekkel csinálja a feladatát, azért egy Realt visszautasítani nem kis dolog.

1. Ha azt várjuk, hogy valami pálfordulásnak köszönhetően a saját neveléseinket rakatszámra megpróbáljuk beépíteni...ne várjuk. A realitás az, hogy Miretti vagy Fagioli, valamint talán-talán Soulé a keretben kap helyet, mert helyesen rájön a vezetőség, hogy nem kell középszerű játékosokkal tömködni a helyeket a keretben, hosszabb távon kifizetődőbb, ha 1-2 saját nevelésű fiatalt beépítenek a keretbe, hátha beválnak. Sosem volt a klub profilja, nem is lesz drasztikusan.
2. Sokan elégedetlenek az eredményekkel és a fiatalok hiányával. Nem lehetetlen küldetés az eredményt fiatalos lendülettel elérni, de nem ez a jellemző. Allegri fegyelemközpontú taktikájába amúgy sem illenek azok a játékosok, akik ingadozó teljesítményt nyújtanak, és a stabilitást rutinosabb játékosokkal könnyebb elérni. Vagy legyen egy Pioli/Gasperini féle edzőnk, akinek az az erőssége, hogy fiatalos keretből sokat hozzon ki.
3. Ha a kritikusoknak nem tűnt fel, de szinte az összes vezéralak távozott/távozik. Éveken keresztül borzalmasan hanyagoltuk a leigazolandó játékosok mentális előelemzését, ezért sikerült olyan bukásokat összehozni, mint Arthur, Ramsey vagy Rabiot. Ha megint sikereket akarunk elérni, várni kell olyan játékosok beérésére, akik fejben bírják a nyomást, és képesek vezérszerepet vállalni. A Milan azért lehet sikeres, mert az öregek (Ibra, Giroud) mellett olyan játékosokat sikerült igazolni, mint Tonali, Kessié, Leao, akik láthatóan bírják a nyomást. Meg persze mert tulajdonképpen hosszú évek munkája beért náluk. Nekünk nem kell ennyi év aszály, de türelemmel kell lenni.
Vissza az elejére Go down
tjunior
Allegri jobbkeze



Posts : 3295
Join date : 2012. Nov. 06.

Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00    Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  I_icon_minitime2022-05-10, 22:09

Krisz írta:


Igazából onnan indultunk ki, hogy Rabiot, Artúr, Ramsey helyett lehetne Fagioli, Miretti, Rovella, de úgy sem lesz, mert nem fogunk csikócsapattal nekimenni a szezonnak.

Én meg az előbb arra utaltam, hogy Allegri meg vagy Artúr-Rabiot-t választana vagy DS típusú tapasztalt, fegyelmezett, stabil középszarokat vetetne helyettük (mert szerintem nincs pénz, feltételezem ebben a feltevésben egyetértünk). Ezt pedig arra alapozom, hogy Allegri kijelentette, hogy be kell járni a Serie D-től a Sassuoloig a skálát, illetve a rendszeres öszvérmegoldások a kölykök helyett.

Amúgy én is szeretnék egy ilyen idilli csupaolasz csapatot tele saját neveléssel, de értem, hogy úgy (egyelőre) nem lehetünk elit csapat. Viszont ha megtartjuk Fagiolit, Kent, Mirettit, Soulet a felnőtt keretben és meccs végi 5 perceknél többre tervezzük őket akkor egy generációra megoldottuk a BL keretünket. A mostani szituban ez a klub identitásának feladását se jelentené a keret hiányosságai és a feltételezett büdzsé miatt. Ebben a felállásban meg Allegri nagyon fontos hogy tudatosan rotáljon és itt vannak kétségeim, mert szerintem nem is nagyon szeret, a kölykök hibáitól meg retteg. De cáfoljon rám. Én amúgy akkor se küldeném el, ha kölykök tekintetében semmi nem változik jövőre, viszont ha kap egy kiegyensúlyozott keretet akkor a scudetto elvárt.
Elhiheted, hogy én is nagyon adnám a Fagioli-Miretti-Rovella triót de reálisan nézve erre nem sok esély van. Rovella jó volt amig nem jöttek a sérülések csak a csapat volt baromi szar körülöte, amikor meg kiesett ha jó nem is lett a Genoa de stabilabb. Nem rajta akarom ezt számonkérni, mindenesetre érdekes, ezzel együtt 100inkább ő mint Arturt nézni. Csak ugye a brazil a könyvekben még mint 4 csitrilliárddal van, eladni nem tudjuk, ennyi minusvalenzát nem fog bevállani a vezetőség, de a fizetésétől szabdulna, érdekes lesz. Fagoilival valamit kell kezdeni mert jövőre lejár a szerzősése és teljesen jogosan nem fogja meghosszabbítani ha nem lesz az első csapat tagja. Miretti meg egyszerűen 18 éves, nehezen képzelem el, hogy ne adjuk kölcsön egy évre valahova. Meg ha igazolunk valakit, 7 középső kp egyzerűen sok, ha Maxi a világ legjobban rotáló edzője lenne, akkor is valaki megszívja, valószínűleg a fiatalok közül valaki. Igazolni meg tuti fogunk, mutatni kell, hogy nagy a cerka és kőkemény. Amúgy szerintem nem SMSre kellene pazarolni a pénzt, nyilván baszott jó játékos csak drága, meg Lolitával bizniszeljen akinek 2 anyja van. Inkább Frattesit környékezném, olcsóbb, kevesebb bér, olasz és nem lenne  nyomás, hogy márpedig játszatni kell mert kurvadrága volt
Vissza az elejére Go down
tjunior
Allegri jobbkeze



Posts : 3295
Join date : 2012. Nov. 06.

Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00    Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  I_icon_minitime2022-05-10, 21:47

CsT írta:

Értem, hogy Pelle is fiatal, de ő olasz válogatott kerettagként jött, úgy hogy előtte bemutatkozott a Rómában és letolt 2 szezont a Cagliariban meg a Genoában szóval őt játszatni/beépíteni azért nem akkora feladat mint a 0 kilométeres Frabottát.  Amúgy a bűngyenge Sandro 37 meccsen kapott szerepet ellenben Pelle 19-en, nem szóval nem mondanám, hogy bejátszotta magát a kezdőbe. A komolyabb csapatok ellen szinte mindig Szandi kezdett, a BL-ben 3 perce van Pellének, nyilván ennek a sérüléseinek is van szerepe, de pl engem meglepne ha holnap ő kezdene. Wink Oké, hogy fiatalítunk szépen, de akire nem tudjuk ráhúzni a saját nevelés címkét azoknak a száma véges. 

Sajnos én koromból adódóan még emlékszem a 18 csapatos serie A-ra és a 24, sőt 16 csapatos BL-re, ahol azért jóval kevesebb meccs volt (+ akkor nem voltak ilyen nemzetek ligája féle faszságok se).

Az eredménykényszer is komolyan lecsökkent amikor átszervezték a BL-t, hogy az első 4 automatikus résztvevő a "topbajnokságokból", ha jól emlékszem azelőtt a harmadiknak selejtezőt kellett játszani, a negyedik meg ment az EL-be.

Régen leültethettél 6 cserejátékost padra, akikből 3-at lehetett becserélni, ma leültethetsz 14-et és 5-öt is be lehet hozni.

Szóval szerintem a klubfilozófián meg a szemléleten muszáj változtatni mert változnak a szabályok és így nehezen maradsz versenyképes, ha nincsenek fiatalok akkor ahogy Krisz is írta nagyon szűk kerettel kell gazdálkodni (ami olyan sérülésmutatóval mint ami nálunk van öngyilkosság) és itt lehet választani, hogy pl amikor Chiesa kidől egy egész szezonra vagy a belső kp-ről egyszerre hárman mennek táppénzre akkor beteszem-e mondjuk Akét vagy Mirettit 4-5 meccsre (meccsre, nem 2-0-nál a 83.percben)  vagy inkább kitolom Rabbit a szélre, feltolom Danilot esetleg lejátszatok Locaval 12 meccset egyhuzamban és Maxi amíg volt tét szinte mindig a második opciót választotta aminek nyilván még több sérülés/kimerültség lesz a végkimenetele.

Igen, nálam idén Maxi a csúfdémon, mert én sem eredményt, se nézhető focit, se csapatépítést nem igazán látok és engem felbasz amikor hazai pályán inkább a biztos x-re megyünk a Toro meg a Napoli cé ellen. Néhány nyilatkozata is elég pökhendi és lenéző volt (ami kurvára nem volt rá jellemző) Mindezt több pénzért teszi mint a két milánói edző összesen.
Pellegrinek Maxinál a te olvasatodban nem lenne esélye kiszorítani Sanyit? Nem de? Nem ez az alapvetésed.
"Amúgy a bűngyenge Sandro 37 meccsen kapott szerepet ellenben Pelle 19-en, nem szóval nem mondanám, hogy bejátszotta magát a kezdőbe."
De, nyugodtan mondjad, mivel nem azt mondtam, hogy a szezon elejétől ő a kezdő balbekk hanem, hogy kiszorította Sanyit, nézd meg mondjuk az utóbbi 2 hónapban ki kezdett és játszott többet. Frabottát meg engedjük már el könyörgöm, a csapat annyira le volt gatyásodva, hogy még Sanyi mellé, mögé nem tudtak szerezni senkit, Pirlo meg kénytelen volt hozzányúlni amikor a brazil lesérült. Megnéztem, a bajnoki játékpecei több mint felét az első 9 fordulóban játszotta ergo Pirlo megpróbált kezdeni vele valamit aztán jegelte amikor visszatért a nagyszerű és csodálatos Alex.

Én meg a koromból fakadóan emlékszem olyanokra amikor még BEK volt de nyugodtan nézd meg a myjuve.it-en, szépen le van bontva szezononként hány meccset játszott a csapat. Nincs sziknifikáns különbség, max akkor volt 48-50 meccs alatt egy szezon ha nem volt nemzetközi kupa vagy baromi hamar kiestünk de ez most is így lenne.
Oké, hogy átszervezték a BL-t de attól még idén a 15. forduló után 7.hely és 7 pont hátrány a BL helytől, onnantól meg nem lehetett már sokat hibázni.

Ja régen 3at lehetett cserélni de régen meg egy olasz csapat nagy része olaszokból állt nem jó vagy rossz légiósból, egy fiatalnak elvben sokkalkönnyebb útja lehetett a kezdőig aztán a Juventusnál mégsem volt divat a fiatalok tömeges játszatása, 1-2 mindig volt de ez meg most is van.

Álljunk meg egy pillanatra, a fiatalság önmagában egy játékosnál nem érték. Lehetsz akármilyen fiatal ha kétballábás vagy. Szóval ne tegyünk úgy mintha tobzódnánk a jobbnál jobb srácokban csak ez a csúf kopasz hókuszpók  Allegri nem játszatja őket mert csak. Főleg egy olyan környezetben ahol, egy jó teljesítmény és ő a messiás, egy rossz teljesítmény és elássák 5 méter mélyre. Nézd meg bármelyik nagyot, Trappot, Lippit, Capellot de akár Contét, mindig az aktuális Rabiotot teték ki szélre vagy az aktuális Danilot tolták előrébb egy primaverás helyett. Nézd, lehet változnak a dolgok de az is biztos, hogy ők jobban értették ezt az egészet mint mi.
Az a baj ezzel a Maxi a minden probléma forrása, hogy ez egy elég egyoldalú és szélsőséges vélemény ami meg sosem jó, sokkal árnyaltabb a kép de nyilván ő is hibázott. Én meg azt látom, hogy ez már megint egy transition year. Allegrinek úgy kellett volna varázslolnia, hogy  CR elment az utolsó utáni pillanatban, egy Locat meg Keant kapott összesen erősítésnek, őket is a mercato végén és persze a húzóemberek is öregedtek egy évet. Rá is ment a szeonkezdett, onnantól kezdve meg célfoci bármiáron. Ocsmány játék? Hát persze de te is tudod, hogy ez itt egyrészt sosem volt gond másrészt utólag senkit nem érdekel, a vereség annál inkább. A követekező szezon lesz inkább a kulcsfontosságú, ott már alakítani kell valamit a maestronak.

Krisz likes this post

Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00    Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  I_icon_minitime2022-05-10, 21:21

CsT írta:

itt lehet választani, hogy pl amikor Chiesa kidől egy egész szezonra vagy a belső kp-ről egyszerre hárman mennek táppénzre akkor beteszem-e mondjuk Akét vagy Mirettit 4-5 meccsre (meccsre, nem 2-0-nál a 83.percben)  vagy inkább kitolom Rabbit a szélre, feltolom Danilot esetleg lejátszatok Locaval 12 meccset egyhuzamban és Maxi amíg volt tét szinte mindig a második opciót választotta aminek nyilván még több sérülés/kimerültség lesz a végkimenetele.

Igen, nálam idén Maxi a csúfdémon, mert én sem eredményt, se nézhető focit, se csapatépítést nem igazán látok és engem felbasz amikor hazai pályán inkább a biztos x-re megyünk a Toro meg a Napoli cé ellen. Néhány nyilatkozata is elég pökhendi és lenéző volt (ami kurvára nem volt rá jellemző) Mindezt több pénzért teszi mint a két milánói edző összesen.

De hát eredmény van! Jövőre is BL. És ez eredmény jelen helyzetben, mert (ez persze csak az én véleményem) Pirlo teljesítmény görbéjével ez nem lett volna meg. Pirlo ezzel a vegyesszar kerettel nem lett volna BL helyen, viszont Allegri a zéró kockázatos bunkerfocival ott van. Lehet megveri a Torot de kikap az Atalantától és a Napolitól meg érthetetlenül a Speziatól, míg Allegri sablonosan besétal a 4. helyre. Szerintem felesleges itt a tavalyi meg az idei pontokat összevetni, mert idén szinte minden meccsen éppen annyit játszottunk amennyit kellett. És nem az utolsó fordulóban kellett imádkozni egy Gattuso lúzerségen, hogy BL legyen.
Ez meg a következő szezon pontosan ugyanaz, mint a 2010/11 és 11/12. Conténak is a BL volt a cél a szezon előtt csak jelzem, az hogy túlteljesítette az elvárásokat az köszönhető a nagyon kiegyensúlyozott és sok helyen klasszis keretnek, európai kupaszereplés hiányának, plusz a gyenge mezőnynek.

Ha már a Conte párhuzamnál járunk, akkor ő is kapott egy gerincet Buffon-Barzagli-Chiellini-Marcsi-Pepe, hasonló szerintem idén is van, egyrészt sokkal masszívabbak vagyunk, mint Pirlonál, másrészt De Ligt idén szintet lépett Pellegrini szerintem is bejászotta magát a kezdőbe (nagyjából ugyanannyi bajnoki játékperce van, mint Szandinak, picit talán jobb statokkal), Moratanak meg lett a helye és ehhez jön hozzá a Pirlo hagyaték, Cuadrado, Danilo, Chiesa. Szóval ha jövőre Allegri kap egy hasonló vagy akár fele akkora léptékű keretfejlesztést, mint Conte (Pirlo, Vidal, Lichti elsősorban), akkor majd jöhetnek azok a dolgok amiket hiányoltál.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00    Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  I_icon_minitime2022-05-10, 20:52

tjunior írta:

Oké de ez most hogy jön ide? Arról megy a vita, hogy Maxi játszatja-e a fiatalokat?
Azzal meg senki nem vitatkozik, akinek van esze, hogy a Rabi-Artúr-Szakács trió minnél többet de lehetőleg mind a hármat eltüntessük a csapatból, helyükre meg nulla euróból a fiatal triót.
Nem teljesen értem, mit választana Allegri? A sokat kereső triót? Miből gondolod? Ramsey ha véletlenül egészséges volt se játszott, kölcsön adtuk, Arturinyó meg szemmel láthatóan nem Allegri kedvence. Egyedül  Adrián a kérdés.

Igazából onnan indultunk ki, hogy Rabiot, Artúr, Ramsey helyett lehetne Fagioli, Miretti, Rovella, de úgy sem lesz, mert nem fogunk csikócsapattal nekimenni a szezonnak.

Én meg az előbb arra utaltam, hogy Allegri meg vagy Artúr-Rabiot-t választana vagy DS típusú tapasztalt, fegyelmezett, stabil középszarokat vetetne helyettük (mert szerintem nincs pénz, feltételezem ebben a feltevésben egyetértünk). Ezt pedig arra alapozom, hogy Allegri kijelentette, hogy be kell járni a Serie D-től a Sassuoloig a skálát, illetve a rendszeres öszvérmegoldások a kölykök helyett.

Amúgy én is szeretnék egy ilyen idilli csupaolasz csapatot tele saját neveléssel, de értem, hogy úgy (egyelőre) nem lehetünk elit csapat. Viszont ha megtartjuk Fagiolit, Kent, Mirettit, Soulet a felnőtt keretben és meccs végi 5 perceknél többre tervezzük őket akkor egy generációra megoldottuk a BL keretünket. A mostani szituban ez a klub identitásának feladását se jelentené a keret hiányosságai és a feltételezett büdzsé miatt. Ebben a felállásban meg Allegri nagyon fontos hogy tudatosan rotáljon és itt vannak kétségeim, mert szerintem nem is nagyon szeret, a kölykök hibáitól meg retteg. De cáfoljon rám. Én amúgy akkor se küldeném el, ha kölykök tekintetében semmi nem változik jövőre, viszont ha kap egy kiegyensúlyozott keretet akkor a scudetto elvárt.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10581
Join date : 2012. Nov. 05.

Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00    Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  I_icon_minitime2022-05-10, 20:38

tjunior írta:

Tehát akkor ha jól értem az nem számít, hogy a fiatal keretet Maxi játszatja, teszem azt Pelle bejátszotta magát a kezdőbe Maxi alatt, mert az első keret tagja. Oké.
Az a gond ezzel amit te akarsz, hogy sosem létezett a Juventusnál. A hétvégén volt egy hír, ha akarod megkeresem, Miretti a 2. azaz a második játékos a klub történetében aki 18 évesen 2 egymást követő bajnokin kezdett. Szerinted ez mit mutat a klub filozóiájáról? De most Maxi a csúfdémon nálad és mindenért ő a hibás.
Szerintem meg a rossz szezonkezdett után igenis volt eredménykényszer, ami által csináltunk a 15. fordulótól a 36. fordulóig egy 13-6-1et amivel bebizotsítottuk a 4.helyett. A játékkal mentális sérüléseket lehet okozni, de ne legyünk már álszentek. Ha szép játékkal kikapunk azzal elégedett lennél? Lásd Ellenség meccs.
A szolgáati út meg már csk olyan, hogy kb minden priumaverásunk bejárta aki megragadt a kezdőben az utóbbi években. Marci, Kean, Giovinco, De Ceglie. Ja és ugye idén 4 U23as mutatkozott be a nagy csapatnál. Hánynak kellett volna?
Szerintem meg keverjük csak ide egész nyugodtan az évtizedekkel ezelőtti edzőket. Akkor is ugyankkora keretek voltak mint most a meccsszámban sem volt nagy eltérés. 
Úgy látom azért az idő megszépíti az emlékeket Frabottával kapcsolatban.
De amúgy egyről beszélünk, tavaly Fagioli idén Miretti, a többiek, Frabotta, Dragusin, Correa, Portanova vagy idén Aké a futattak még kategória valószínűleg, akiket majd elboltolunk, ennyi kell az u23tól.
Értem, hogy Pelle is fiatal, de ő olasz válogatott kerettagként jött, úgy hogy előtte bemutatkozott a Rómában és letolt 2 szezont a Cagliariban meg a Genoában szóval őt játszatni/beépíteni azért nem akkora feladat mint a 0 kilométeres Frabottát.  Amúgy a bűngyenge Sandro 37 meccsen kapott szerepet ellenben Pelle 19-en, nem szóval nem mondanám, hogy bejátszotta magát a kezdőbe. A komolyabb csapatok ellen szinte mindig Szandi kezdett, a BL-ben 3 perce van Pellének, nyilván ennek a sérüléseinek is van szerepe, de pl engem meglepne ha holnap ő kezdene. Wink Oké, hogy fiatalítunk szépen, de akire nem tudjuk ráhúzni a saját nevelés címkét azoknak a száma véges. 

Sajnos én koromból adódóan még emlékszem a 18 csapatos serie A-ra és a 24, sőt 16 csapatos BL-re, ahol azért jóval kevesebb meccs volt (+ akkor nem voltak ilyen nemzetek ligája féle faszságok se).

Az eredménykényszer is komolyan lecsökkent amikor átszervezték a BL-t, hogy az első 4 automatikus résztvevő a "topbajnokságokból", ha jól emlékszem azelőtt a harmadiknak selejtezőt kellett játszani, a negyedik meg ment az EL-be.

Régen leültethettél 6 cserejátékost padra, akikből 3-at lehetett becserélni, ma leültethetsz 14-et és 5-öt is be lehet hozni.

Szóval szerintem a klubfilozófián meg a szemléleten muszáj változtatni mert változnak a szabályok és így nehezen maradsz versenyképes, ha nincsenek fiatalok akkor ahogy Krisz is írta nagyon szűk kerettel kell gazdálkodni (ami olyan sérülésmutatóval mint ami nálunk van öngyilkosság) és itt lehet választani, hogy pl amikor Chiesa kidől egy egész szezonra vagy a belső kp-ről egyszerre hárman mennek táppénzre akkor beteszem-e mondjuk Akét vagy Mirettit 4-5 meccsre (meccsre, nem 2-0-nál a 83.percben)  vagy inkább kitolom Rabbit a szélre, feltolom Danilot esetleg lejátszatok Locaval 12 meccset egyhuzamban és Maxi amíg volt tét szinte mindig a második opciót választotta aminek nyilván még több sérülés/kimerültség lesz a végkimenetele.

Igen, nálam idén Maxi a csúfdémon, mert én sem eredményt, se nézhető focit, se csapatépítést nem igazán látok és engem felbasz amikor hazai pályán inkább a biztos x-re megyünk a Toro meg a Napoli cé ellen. Néhány nyilatkozata is elég pökhendi és lenéző volt (ami kurvára nem volt rá jellemző) Mindezt több pénzért teszi mint a két milánói edző összesen.
Vissza az elejére Go down
tjunior
Allegri jobbkeze



Posts : 3295
Join date : 2012. Nov. 06.

Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00    Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  I_icon_minitime2022-05-10, 18:06

Krisz írta:


Jó de akkor 21 fős kerettel kell majd BLt, scudettot és coppat nyerni, ami kb lehetetlen, szerintem a 2010es férgek is outlierek voltak már akkor is. Ez se jön össze a vállalati kultúrával, meg a trendek előtt járó innovatív menedzsmenttel. Muszáj módosítani ezen a vállalati kultúrán, hogy beférjenek a keretbe és kapjanak minimum 1000 percet szezononként a Mirettik és a Fagiolik.
A BL döntőket is a kifingott keret miatt buktuk el minden alkalommal.
Jelenleg meg ott tartunk, hogy mondjuk SMS, Zakaria, Locatelli, McKennie mellett a következő van jövőre:
a) Rabiot, Artúr, Ramsey
b) Fagioli, Miretti, Rovella
c) eladjuk az a)t és jön helyette 3 minőségi kp a kölyköket kölcsönadjuk.
A c)re azért nem sok esély van, tekintve hogy Chiesat ki kell fizetni, SMSt meg megvenni, illetve kit hagyunk ki a BL A listáról? A maradék kettőnél meg csak ez a maradi felfogás szól az a) mellett, úgy hogy még jó sokba is kerül, de mindketten tudjuk, hogy Allegri ezt választaná.
Oké de ez most hogy jön ide? Arról megy a vita, hogy Maxi játszatja-e a fiatalokat?
Azzal meg senki nem vitatkozik, akinek van esze, hogy a Rabi-Artúr-Szakács trió minnél többet de lehetőleg mind a hármat eltüntessük a csapatból, helyükre meg nulla euróból a fiatal triót.
Nem teljesen értem, mit választana Allegri? A sokat kereső triót? Miből gondolod? Ramsey ha véletlenül egészséges volt se játszott, kölcsön adtuk, Arturinyó meg szemmel láthatóan nem Allegri kedvence. Egyedül  Adrián a kérdés.
Vissza az elejére Go down
tjunior
Allegri jobbkeze



Posts : 3295
Join date : 2012. Nov. 06.

Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00    Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  I_icon_minitime2022-05-10, 17:49

CsT írta:

Rajtad kívül senki nem De Ligtet meg Vlahot értette a fiatalok alatt. Szóval szerintem hagyjuk, hogy ki milyen lovon és merrefelé ül! Smile Smile Egyébként az általad felsorolt "fiatalok" a felnőtt keret tagjai, nélkülük a kezdőcsapat se jönne ki. Very Happy

Eddig győzni kellett bármi áron, most viszont októbertől szinte minden meccs után nyomatja Maxi a legjobb 4 a cél dolgot (amit ebben a szezonban rekord alacsony pontszámmal is el lehetett érni Very Happy) szóval azért olyan nagy eredménykényszer idén nem volt. Very Happy Nem hiszem egyébként , hogy más "topcsapatnál" ez máshogy lenne.

Egyébként én ezt nem "csak" Allegrin kérem számon, hanem azt írtam, hogyha ezt az utat szeretnénk előtérbe helyezni ahhoz nem Maxi a megfelelő ember, mivel nem szívesen játszat olyat aki nem járta be a "szolgálati utat". Egyébként akkor minek hoztuk létre az U23 csapatot ha nem azért, hogy több fiatalunk legyen aki bedobható néha. 

Az elmúlt 50 év edzőit kár idekeverni, mert akkor nem volt A és B lista és a padra is csak 5-6 embert lehetett leültetni nem pedig 15-öt mint most, így nem volt értelme előtérbe helyezni a fiatalokat. De pl Pirlo tavaly egész jól használta Frabottát, akiről szezon előtt azt sem tudtuk, hogy egyáltalán a keretben van és így nem kellett valami középszert LB-t igazolni Szandi mögé aki keresett volna 2-3 millát és ha nem válik be akkor is itt vegetál 3-4 évet. Ha évente 1-2 ilyen fiatalt beújítanánk már az is előrelépés lenne még akkor is ha aztán nem nem lesz belőle Juve szintű játékos hosszútávon de jó néhány fölösleges igazolástól megmentene.
Tehát akkor ha jól értem az nem számít, hogy a fiatal keretet Maxi játszatja, teszem azt Pelle bejátszotta magát a kezdőbe Maxi alatt, mert az első keret tagja. Oké.
Az a gond ezzel amit te akarsz, hogy sosem létezett a Juventusnál. A hétvégén volt egy hír, ha akarod megkeresem, Miretti a 2. azaz a második játékos a klub történetében aki 18 évesen 2 egymást követő bajnokin kezdett. Szerinted ez mit mutat a klub filozóiájáról? De most Maxi a csúfdémon nálad és mindenért ő a hibás.
Szerintem meg a rossz szezonkezdett után igenis volt eredménykényszer, ami által csináltunk a 15. fordulótól a 36. fordulóig egy 13-6-1et amivel bebizotsítottuk a 4.helyett. A játékkal mentális sérüléseket lehet okozni, de ne legyünk már álszentek. Ha szép játékkal kikapunk azzal elégedett lennél? Lásd Ellenség meccs.
A szolgáati út meg már csk olyan, hogy kb minden priumaverásunk bejárta aki megragadt a kezdőben az utóbbi években. Marci, Kean, Giovinco, De Ceglie. Ja és ugye idén 4 U23as mutatkozott be a nagy csapatnál. Hánynak kellett volna?
Szerintem meg keverjük csak ide egész nyugodtan az évtizedekkel ezelőtti edzőket. Akkor is ugyankkora keretek voltak mint most a meccsszámban sem volt nagy eltérés. 
Úgy látom azért az idő megszépíti az emlékeket Frabottával kapcsolatban.
De amúgy egyről beszélünk, tavaly Fagioli idén Miretti, a többiek, Frabotta, Dragusin, Correa, Portanova vagy idén Aké a futattak még kategória valószínűleg, akiket majd elboltolunk, ennyi kell az u23tól.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00    Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  I_icon_minitime2022-05-10, 15:45

tjunior írta:

 A fiatalok alatt én meg a fiatalokat értem. A fiatalok jelentős része meg játszik, persze lehet addig felállítani a szűrőket amik az jön ki amit én akarok.
Szerintem fordítva ülsz a lovon. Ez a Juventus, itt győzni kell bármi áron, ilyen a vállalati kultúra, ha úgy tetszik. Ebbe meg nem fér bele a priamverások tömeges játszatása, sose fért bele. Nem hiszem, hogy tudnál mondani, én legalábbis nem emlékszem ilyenre, olyan Juve edzőt az utóbbi cirka 50 évből aki úgy használta a fiatalokat, ahogy most te számonkéred Maxin. Ilyen sosem volt a Juventusnál.
Kulusevskihez meg felhoznám pl. Henryt. Van aki egyik helyen rossz másik helyen szárnyal, ilyen a foci.

Jó de akkor 21 fős kerettel kell majd BLt, scudettot és coppat nyerni, ami kb lehetetlen, szerintem a 2010es férgek is outlierek voltak már akkor is. Ez se jön össze a vállalati kultúrával, meg a trendek előtt járó innovatív menedzsmenttel. Muszáj módosítani ezen a vállalati kultúrán, hogy beférjenek a keretbe és kapjanak minimum 1000 percet szezononként a Mirettik és a Fagiolik.
A BL döntőket is a kifingott keret miatt buktuk el minden alkalommal.
Jelenleg meg ott tartunk, hogy mondjuk SMS, Zakaria, Locatelli, McKennie mellett a következő van jövőre:
a) Rabiot, Artúr, Ramsey
b) Fagioli, Miretti, Rovella
c) eladjuk az a)t és jön helyette 3 minőségi kp a kölyköket kölcsönadjuk.
A c)re azért nem sok esély van, tekintve hogy Chiesat ki kell fizetni, SMSt meg megvenni, illetve kit hagyunk ki a BL A listáról? A maradék kettőnél meg csak ez a maradi felfogás szól az a) mellett, úgy hogy még jó sokba is kerül, de mindketten tudjuk, hogy Allegri ezt választaná.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10581
Join date : 2012. Nov. 05.

Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00    Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  I_icon_minitime2022-05-10, 14:56

tjunior írta:

 A fiatalok alatt én meg a fiatalokat értem. A fiatalok jelentős része meg játszik, persze lehet addig felállítani a szűrőket amik az jön ki amit én akarok.
Szerintem fordítva ülsz a lovon. Ez a Juventus, itt győzni kell bármi áron, ilyen a vállalati kultúra, ha úgy tetszik. Ebbe meg nem fér bele a priamverások tömeges játszatása, sose fért bele. Nem hiszem, hogy tudnál mondani, én legalábbis nem emlékszem ilyenre, olyan Juve edzőt az utóbbi cirka 50 évből aki úgy használta a fiatalokat, ahogy most te számonkéred Maxin. Ilyen sosem volt a Juventusnál.
Kulusevskihez meg felhoznám pl. Henryt. Van aki egyik helyen rossz másik helyen szárnyal, ilyen a foci.
Rajtad kívül senki nem De Ligtet meg Vlahot értette a fiatalok alatt. Szóval szerintem hagyjuk, hogy ki milyen lovon és merrefelé ül! Smile Smile Egyébként az általad felsorolt "fiatalok" a felnőtt keret tagjai, nélkülük a kezdőcsapat se jönne ki. Very Happy

Eddig győzni kellett bármi áron, most viszont októbertől szinte minden meccs után nyomatja Maxi a legjobb 4 a cél dolgot (amit ebben a szezonban rekord alacsony pontszámmal is el lehetett érni Very Happy) szóval azért olyan nagy eredménykényszer idén nem volt. Very Happy Nem hiszem egyébként , hogy más "topcsapatnál" ez máshogy lenne.

Egyébként én ezt nem "csak" Allegrin kérem számon, hanem azt írtam, hogyha ezt az utat szeretnénk előtérbe helyezni ahhoz nem Maxi a megfelelő ember, mivel nem szívesen játszat olyat aki nem járta be a "szolgálati utat". Egyébként akkor minek hoztuk létre az U23 csapatot ha nem azért, hogy több fiatalunk legyen aki bedobható néha. 

Az elmúlt 50 év edzőit kár idekeverni, mert akkor nem volt A és B lista és a padra is csak 5-6 embert lehetett leültetni nem pedig 15-öt mint most, így nem volt értelme előtérbe helyezni a fiatalokat. De pl Pirlo tavaly egész jól használta Frabottát, akiről szezon előtt azt sem tudtuk, hogy egyáltalán a keretben van és így nem kellett valami középszert LB-t igazolni Szandi mögé aki keresett volna 2-3 millát és ha nem válik be akkor is itt vegetál 3-4 évet. Ha évente 1-2 ilyen fiatalt beújítanánk már az is előrelépés lenne még akkor is ha aztán nem nem lesz belőle Juve szintű játékos hosszútávon de jó néhány fölösleges igazolástól megmentene.
Vissza az elejére Go down
tjunior
Allegri jobbkeze



Posts : 3295
Join date : 2012. Nov. 06.

Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00    Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  I_icon_minitime2022-05-10, 11:13

CsT írta:

A fiatalok alatt én a nem kész játékosokat értem akik itt vannak az utánpótlásban és még nem rendelkeznek felnőtt szezonos tapasztalattal mint pl Miretti, Aké, Soulé, De Winter, Kaio Jorge. A többi fiatal már kész játékosként jött ide (volt mögöttük felnőtt szezon, mindegyikük válogatott, sőt némelyikükért 70-80 millát fizettünk szóval szép lenne ha nem játszanának Very Happy).

Én speciel egyikükből se láttam még annyit, hogy eldöntsem jók-e vagy sem. De számomra elég hihetetlen, hogy a Juve utánpótlásban soha nincs egyetlen tehetség sem, akiből legalább közepes squadplayer lehetne, de így, hogy 84. perc előtt nem hozzuk be őket nehezen is lesz.

Helyettük nyomatjuk Desijjót meg Artúrt, de volt olyan, hogy Bonucci játszott inkább félsérültem vagy xy valami számára teljesen idegen poszton. Aztán csodálkozunk, hogy le van lakva a keret, persze így legalább lehet azzal érvelni, hogy rengeteg a sérült azért vagyunk ilyen szarok. Smile Az első pár meccsük alapján pl Kalulut vagy Zalewskit se mondtam volna nagy ígéretnek aztán mindkettő stabil kezdő lett.

Ezt már nem a fiatal témához, csak úgy megjegyzem:
Kulának a PL-ben 15 meccs alatt van 3 gólja és 8 asszisztja, nálunk 20 meccs alatt 1 gól és 3 gólpassz volt a mérlege, ami kb annak köszönhető, hogy ott a posztján játszik.
 A fiatalok alatt én meg a fiatalokat értem. A fiatalok jelentős része meg játszik, persze lehet addig felállítani a szűrőket amik az jön ki amit én akarok.
Szerintem fordítva ülsz a lovon. Ez a Juventus, itt győzni kell bármi áron, ilyen a vállalati kultúra, ha úgy tetszik. Ebbe meg nem fér bele a priamverások tömeges játszatása, sose fért bele. Nem hiszem, hogy tudnál mondani, én legalábbis nem emlékszem ilyenre, olyan Juve edzőt az utóbbi cirka 50 évből aki úgy használta a fiatalokat, ahogy most te számonkéred Maxin. Ilyen sosem volt a Juventusnál.
Kulusevskihez meg felhoznám pl. Henryt. Van aki egyik helyen rossz másik helyen szárnyal, ilyen a foci.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00    Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  I_icon_minitime2022-05-09, 22:33

CsT írta:

A fiatalok alatt én a nem kész játékosokat értem akik itt vannak az utánpótlásban és még nem rendelkeznek felnőtt szezonos tapasztalattal mint pl Miretti, Aké, Soulé, De Winter, Kaio Jorge. A többi fiatal már kész játékosként jött ide (volt mögöttük felnőtt szezon, mindegyikük válogatott, sőt némelyikükért 70-80 millát fizettünk szóval szép lenne ha nem játszanának Very Happy).

Én speciel egyikükből se láttam még annyit, hogy eldöntsem jók-e vagy sem. De számomra elég hihetetlen, hogy a Juve utánpótlásban soha nincs egyetlen tehetség sem, akiből legalább közepes squadplayer lehetne, de így, hogy 84. perc előtt nem hozzuk be őket nehezen is lesz.

Helyettük nyomatjuk Desijjót meg Artúrt, de volt olyan, hogy Bonucci játszott inkább félsérültem vagy xy valami számára teljesen idegen poszton. Aztán csodálkozunk, hogy le van lakva a keret, persze így legalább lehet azzal érvelni, hogy rengeteg a sérült azért vagyunk ilyen szarok. Smile Az első pár meccsük alapján pl Kalulut vagy Zalewskit se mondtam volna nagy ígéretnek aztán mindkettő stabil kezdő lett.

Ezt már nem a fiatal témához, csak úgy megjegyzem:
Kulának a PL-ben 15 meccs alatt van 3 gólja és 8 asszisztja, nálunk 20 meccs alatt 1 gól és 3 gólpassz volt a mérlege, ami kb annak köszönhető, hogy ott a posztján játszik.

Nagyjából egyetértünk, de azt azért kieemelném, hogy a kor, meg az olasz nemzetiség nem egy skill, maximum indirekt módon számítanak a pályán. A Juve mindenkori edzőjétől meg elvárt, hogy mindig a legoptimálisabb csapatot tegye fel a pályára. Ha nem lennének az UEFA szabályai akkor bőven védhető lenne az a felfogás amit Allegri képvisel és amit hangoztatott is. De mivel vannak ezek a szabályok ezért muszáj foglalkozni a saját neveléssel. Ezért is rossz példa mindenki Mirettin és Kenen kívül. Szóval ja, nyomathattuk volna jobban a potenciális B listás spílereket, illetve amíg a kp szintje ilyen, addig bármikor befér Fagioli és Miretti a felnőtt csapatba.

Amúgy Ken pl hiába teljesít alul 1000 perc alatt összehozott 5 gólt és egy gólpasszt. Dybala 2000 perc alatt 10 gól 5 gólpassz. Tudom, a statokat holisztikusan kell kezelni, de ha esetleg jobban nyomatjuk Kent az jobb teljesítménnyel is párosul. Nem mondom, hogy a szezon elején összegyűjtött hendikepp mellett ez belefért volna, de szerintem Allegrinél akkor is ennyit játszott volna, ha már januárban masszívan vezetjük a tabellát mint a régi szép időkben.

Ami Kulát illeti, a Tottenham posztra igazolta, mi nem. Pirlo és Allegri is csak megkapta. A keretünk olyan mintha vagy 5 kirakó darabjai lennek egybe öntve szóval még az se mondható, hogy a felállást kellett volna úgy kialakítani, hogy a posztján játsszon. Mert akkor meg mások lesznek poszton kívül.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10581
Join date : 2012. Nov. 05.

Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00    Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  I_icon_minitime2022-05-09, 21:33

tjunior írta:

Ez a Maxi nem játszatja a fiatalokat egy valóságos urban legend, és hogy őszinte legyek kicsit unalmas is már állandóan.
Nézzük a tényeket, a keretben lévő 23 vagy az alatti játékosokat
McKennie - játszik
Vlahovic - játszik
Pellegrini - játszik
De Ligt - játszik
Kean - játszik (sajnos)
Kulusevski - amíg itt volt játszott
Kaio Jorge - nem játszik, de amíg egészséges volt se túnt semminek a srác
Aké- nem játszik, de nem is látok benne semmi személyszerint
Miretti - nála jogos a kritika

Az u23ban van még Soule aki kb 50 kiló meg De Winter aki sokáig sérült volt.
Szóval Miretti kivételével, melyik potens fiatal, aki nem kapott elég lehetőséget?
A fiatalok alatt én a nem kész játékosokat értem akik itt vannak az utánpótlásban és még nem rendelkeznek felnőtt szezonos tapasztalattal mint pl Miretti, Aké, Soulé, De Winter, Kaio Jorge. A többi fiatal már kész játékosként jött ide (volt mögöttük felnőtt szezon, mindegyikük válogatott, sőt némelyikükért 70-80 millát fizettünk szóval szép lenne ha nem játszanának Very Happy).

Én speciel egyikükből se láttam még annyit, hogy eldöntsem jók-e vagy sem. De számomra elég hihetetlen, hogy a Juve utánpótlásban soha nincs egyetlen tehetség sem, akiből legalább közepes squadplayer lehetne, de így, hogy 84. perc előtt nem hozzuk be őket nehezen is lesz.

Helyettük nyomatjuk Desijjót meg Artúrt, de volt olyan, hogy Bonucci játszott inkább félsérültem vagy xy valami számára teljesen idegen poszton. Aztán csodálkozunk, hogy le van lakva a keret, persze így legalább lehet azzal érvelni, hogy rengeteg a sérült azért vagyunk ilyen szarok. Smile Az első pár meccsük alapján pl Kalulut vagy Zalewskit se mondtam volna nagy ígéretnek aztán mindkettő stabil kezdő lett.

Ezt már nem a fiatal témához, csak úgy megjegyzem:
Kulának a PL-ben 15 meccs alatt van 3 gólja és 8 asszisztja, nálunk 20 meccs alatt 1 gól és 3 gólpassz volt a mérlege, ami kb annak köszönhető, hogy ott a posztján játszik.
Vissza az elejére Go down
tjunior
Allegri jobbkeze



Posts : 3295
Join date : 2012. Nov. 06.

Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00    Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  I_icon_minitime2022-05-09, 17:03

CsT írta:
Szerintem teljesen fölösleges fiatalokról beszélni ameddig Maxi az edző, ő sohasem fogja beépíteni őket max akkor ha olyan szintű a fiatal mint pl Pogba anno (vagyis aki már közel kész játékos). Ő sokkal előbb fog szélsővédővel DM-et játszatni vagy egy 25 éves középszerrel mint egy fiatalt bedobni oda. Ez lesz jövőre is Rugani meg Desijjó a keretben. Lehet reménykedni, hogy ez majd változik, de szerintem pont az idei év mutatta meg, hogy nem fog.

Pedig ha valamikor akkor idén lett volna lehetőség, mert volt egy rahedli sérült, eredménykényszer se volt ezzel az elég a 4. hely dologgal (ezt bármelyik serie A-s edző hozta volna ezzel a kerettel, tavaly 78 pont kellett a 4. helyhez, idén 69 is elég 3 fordulóval a vége előtt, szóval ennyire gyenge bajnokság régen volt már).

Jövőre új védelmet kell építeni, ami talán a legnehezebb dolog a fociban, szóval nem hiszem, hogy a Fagyi/Miri/Rovella trióból egynél több itt lesz a keretben és azt sem, hogy mondjuk 500 percnél többet kapna.
Ez a Maxi nem játszatja a fiatalokat egy valóságos urban legend, és hogy őszinte legyek kicsit unalmas is már állandóan.
Nézzük a tényeket, a keretben lévő 23 vagy az alatti játékosokat
McKennie - játszik
Vlahovic - játszik
Pellegrini - játszik
De Ligt - játszik
Kean - játszik (sajnos)
Kulusevski - amíg itt volt játszott
Kaio Jorge - nem játszik, de amíg egészséges volt se túnt semminek a srác
Aké- nem játszik, de nem is látok benne semmi személyszerint
Miretti - nála jogos a kritika

Az u23ban van még Soule aki kb 50 kiló meg De Winter aki sokáig sérült volt.
Szóval Miretti kivételével, melyik potens fiatal, aki nem kapott elég lehetőséget?
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00    Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  I_icon_minitime2022-05-09, 11:48

CsT írta:
Szerintem teljesen fölösleges fiatalokról beszélni ameddig Maxi az edző, ő sohasem fogja beépíteni őket max akkor ha olyan szintű a fiatal mint pl Pogba anno (vagyis aki már közel kész játékos). Ő sokkal előbb fog szélsővédővel DM-et játszatni vagy egy 25 éves középszerrel mint egy fiatalt bedobni oda. Ez lesz jövőre is Rugani meg Desijjó a keretben. Lehet reménykedni, hogy ez majd változik, de szerintem pont az idei év mutatta meg, hogy nem fog.

Pedig ha valamikor akkor idén lett volna lehetőség, mert volt egy rahedli sérült, eredménykényszer se volt ezzel az elég a 4. hely dologgal (ezt bármelyik serie A-s edző hozta volna ezzel a kerettel, tavaly 78 pont kellett a 4. helyhez, idén 69 is elég 3 fordulóval a vége előtt, szóval ennyire gyenge bajnokság régen volt már).

Jövőre új védelmet kell építeni, ami talán a legnehezebb dolog a fociban, szóval nem hiszem, hogy a Fagyi/Miri/Rovella trióból egynél több itt lesz a keretben és azt sem, hogy mondjuk 500 percnél többet kapna.

Én is azt hiszem, hogy ez a realitás, de azért próbálok optimista maradni. Ebben az Arrivabene vezetésben megvan az újítás szele, emellett mivel most került a foci bizniszbe nincsenek olyan mélyen berögzült faszságok benne, mint a beteges rettegés a fiataloktól, különösen ha olaszok.

Ami a védelmet illeti, itt azért bőven van egy folytonosság, meg egy stabil gerinc. Csecs - Cuadrado, De Ligt, Bonucci/Danilo kb fixen megvannak még 1-2 évig biztosan. Egy bal hátvédet kell nyáron hozzáadni, ez azért nem fogja felforgatni a csapatot. Nyilván ha eladjuk De Ligtet az más kérdés.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10581
Join date : 2012. Nov. 05.

Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00    Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  I_icon_minitime2022-05-09, 10:57

Szerintem teljesen fölösleges fiatalokról beszélni ameddig Maxi az edző, ő sohasem fogja beépíteni őket max akkor ha olyan szintű a fiatal mint pl Pogba anno (vagyis aki már közel kész játékos). Ő sokkal előbb fog szélsővédővel DM-et játszatni vagy egy 25 éves középszerrel mint egy fiatalt bedobni oda. Ez lesz jövőre is Rugani meg Desijjó a keretben. Lehet reménykedni, hogy ez majd változik, de szerintem pont az idei év mutatta meg, hogy nem fog.

Pedig ha valamikor akkor idén lett volna lehetőség, mert volt egy rahedli sérült, eredménykényszer se volt ezzel az elég a 4. hely dologgal (ezt bármelyik serie A-s edző hozta volna ezzel a kerettel, tavaly 78 pont kellett a 4. helyhez, idén 69 is elég 3 fordulóval a vége előtt, szóval ennyire gyenge bajnokság régen volt már).

Jövőre új védelmet kell építeni, ami talán a legnehezebb dolog a fociban, szóval nem hiszem, hogy a Fagyi/Miri/Rovella trióból egynél több itt lesz a keretben és azt sem, hogy mondjuk 500 percnél többet kapna.

Malloy likes this post

Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4704
Join date : 2012. Nov. 05.

Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00    Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  I_icon_minitime2022-05-09, 10:19

Fagyiról legutóbb azt olvastam, hogy a Cremonese feljutásával maradhat ott még egy évet kölcsönben (miután szerződést hosszabbít a Juveval).
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00    Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  I_icon_minitime2022-05-09, 09:28

tjunior írta:

Igen, megvan. December óta alig volt egészseges Rovella. Mire összeszedte magát fizikailag újra megsérült. Nem kell ezt túlgondolni. Azt inkább, hogy 20 évesen egyik sérülésből esik a másikba. 
Ez a taktika meg sosem lesz a Juventusnál ellentmond a nem hivatalos klubfilozófiának. Nyerni mindig, mindenhol, akárhogy. Ez persze megnehezíti a fiatalok dolgát de a Juve sosem volt csikócsapat.

Rovellanak volt egy 6 hetes sérülése, februártól viszont már rendben volt, ehelyett a következő 4 meccsen 1szer kezdett 60 percig a maradék 3 meccsen meg max fél órára állt be csereként. Azóta nem játszott egy percet sem, 3 meccset hagyott úgy ki, hogy nem volt sérült. Nekem ez a görbe a sérülések ellenére is tudatos leépítést mutat a nyári búcsú felé haladva, különösen úgy, hogy a borzasztóan tehetségtelen Portanova játszik helyette.

Nem akarok én Ajaxot csinálni a csapatból, viszont a jelenlegi helyzetben ott tartunk hogy semmi nem szól amellett, hogy Artúrral számoljunk Rovella helyett, Rabiot teljesítményének hullámzása meg semmivel se rosszabb mint egy 18 éves fiatalé. Itt a Juve mindenkori pragmatizmusa is azt diktálja hogy a fiatalokkal számoljunk, mivel nincs Pirlo, Vidal, Pogba kpnk. A klub identitása mellett meg azért haladni kell a korral is. A 3 frontos verseny és a jelenlegi szabályok mellett pedig elkerülhetetlen a saját nevelésű fiatalok használata: a netto keretedet szűkíted le saját magad ha a keret bizonyos százalékát nem a Mirettik meg a Fagiolik alkotják. Az alsóház meg az aktuális BL töltelék csapatok ellen bele kell férnie, hogy ők kezdenek is. Ehelyett maradunk évről évre a kőkorban, 22 fős kerettel, amit novemberre lelakunk, sokszor azért mert nem akarunk és/vagy nem tudunk rotálni.
Megvesszük SMSt és a Zakaria, Locatelli, SMS kp végigtolja a szezont? Vagy majd megint szopunk azért, mert a nagy masterplant 3 hét után keresztül húzza Zakaria 6 hetes sérülése, aztán majd bohóckodunk Artúrral? Nem azt mondom, hogy Mirettiből majd hirtelen stabil klasszis lesz, hanem hogy eleve úgy kellene számolni, hogy többet pihentetjük az alap kezdőt az olyan meccseken ahol jobban belefér, és nem túlfizetett tehetségtelen sztárocskákkal rotálunk, hanem a fiataljainkkal. Én attól is nagyon félek, hogy a 29 éves korára baromi sérülékeny Pogbat hozzuk nyáron aki majd pont akkor nem lesz elérhető amikor igazán kellene.
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00    Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  I_icon_minitime2022-05-09, 01:08

Krisz írta:


Mirettinél azt néztem, hogy a Genoa meccset 0/0 tackle/interceptionnel zárta (a firkászok meg is jegyezték, hogy elnyomták a genovai favágók), viszont adott 3 kulcspasszt. A Venezia meccset nem láttam, de ott a védekező statjai rendben voltak. Jól sejtem, hogy ott regista volt, itt meg feljebb játszott? AMnek tűnik nekem a gyerek.

Egyébként én is aláírnám 3ukat jövőre, RamseyArtúr, Rabiot helyett, de biztosan nem fogunk csikókerettel nekimenni a szezonnak. Sajnos. Ha tippelnem kellene akkor Rabiot marad és Fagyi és/vagy Miretti megy kölcsönbe.

Mellesleg az megvan hogy Rovella a kölcsönének utolsó fél évében kb sosem játszik? Oké volt sérült, de ősszel alapember volt, aztán most tavasszal meg hiába épült fel, padozik. Na ezért önámítás/gyávaság az, hogy kölcsön kell adni a kölyköket hogy tapasztalatot szerezzenek. Olyan taktikát kell kitalálni amibe beleférnek a fiatalság-bolondság hibák, ha ez azt jelenti, hogy fel kell adni ezt a minimalista "mi nem hibázunk egyet se, és kihasználjuk az ellenfél egyetlen hibáját és megnyerjük 1-0ra a meccset", akkor az legyen az út. Lehet nem lesznek alapkezdők mint a Frosinoneben, de 1000-1500 perceket szét lehet kell nekik osztani a Leccék meg a Cremonesek ellen egy szezonban. De amúgy állítom hogy még fele ennyivel is többet fejlődnek nálunk mint valami legalja csapatban 3000rel.
Ja, hogy a média, szurkolók szétszedik őket 1 rossz meccs után? Ezt a terhet vegye le szépen az edző róluk, és kezelje a firkászokat. Ez is a munkaköre.

Szerintem örüljünk, ha egy fiatal középpályás a következő szezonban a keret állandó tagja lesz.

Amúgy részben igaz, amit írtál. Kölcsön lehet adni valakit, de nagyon alaposan meg kell vizsgálni azt a csapatot, ahova lepasszoljuk. Jelenleg egy Sassuoloban, egy Atalantaban vagy egy Veronaban tudna fejlődni, 1, maximum 2 szezon múlva sokkal jobb játékosként tér vissza az illető. De egy Genoaban? Alig volt edző, aki végigvitt egy szezont az utóbbi 30(!) évben, és nagyon nem is volt olyan játékos az utóbbi években, akire potenciálisan várhatott nagyobb karrier (Perin és Romero a kivételek).

Éppen ezért két lehetőség van a fiatalok kapcsán: olyan csapatba kölcsönadni, ahol tervszerű építkezés zajlik, és szorgalmazzák a fiatalok beépítését. Éppen ezért egy Genoaba nem érdemes kölcsönadni, ha megtesszük, akkor kb. buktuk is a játékost a jövőre nézve.
Másik opció az, amit írtál, a keretben tartani, adni nekik egy esélyt. Miretti a kezdeti lehetőséggel élt, én nem adnám kölcsön, meg kell próbálni felépíteni házon belül. Már csak azért is, mert Dybala és valószínűleg Bernardeschi, illetve Chiellini távozásával nem fogunk tudni minőségben mindenkit pótolni, ha minden játékosnak azonnali minőségi pótlást szeretnénk. Soulénak szintén meg kellene adni a lehetőséget, de ezt már a hátralévő két bajnokin is megtehetné Allegri.

Rovella nem hiszem, hogy Juve mezben fog játszani, inkább kölcsönadjuk még egy szezonra és utána értékesítjük, vagy bevonjuk egy bizniszbe. Fagioli pedig szintén hasonló sorsra fog jutni, főleg, ha Milinkovic-Savicot akarja Allegri, Sarri meg Fagiolit...csereüzlet része lesz. Reálisabbnak látom Miretti, illetve esetlegesen Soulé/Aké beépítését.
Vissza az elejére Go down
tjunior
Allegri jobbkeze



Posts : 3295
Join date : 2012. Nov. 06.

Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00    Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  I_icon_minitime2022-05-08, 20:53

Krisz írta:


Mirettinél azt néztem, hogy a Genoa meccset 0/0 tackle/interceptionnel zárta (a firkászok meg is jegyezték, hogy elnyomták a genovai favágók), viszont adott 3 kulcspasszt. A Venezia meccset nem láttam, de ott a védekező statjai rendben voltak. Jól sejtem, hogy ott regista volt, itt meg feljebb játszott? AMnek tűnik nekem a gyerek.

Egyébként én is aláírnám 3ukat jövőre, RamseyArtúr, Rabiot helyett, de biztosan nem fogunk csikókerettel nekimenni a szezonnak. Sajnos. Ha tippelnem kellene akkor Rabiot marad és Fagyi és/vagy Miretti megy kölcsönbe.

Mellesleg az megvan hogy Rovella a kölcsönének utolsó fél évében kb sosem játszik? Oké volt sérült, de ősszel alapember volt, aztán most tavasszal meg hiába épült fel, padozik. Na ezért önámítás/gyávaság az, hogy kölcsön kell adni a kölyköket hogy tapasztalatot szerezzenek. Olyan taktikát kell kitalálni amibe beleférnek a fiatalság-bolondság hibák, ha ez azt jelenti, hogy fel kell adni ezt a minimalista "mi nem hibázunk egyet se, és kihasználjuk az ellenfél egyetlen hibáját és megnyerjük 1-0ra a meccset", akkor az legyen az út. Lehet nem lesznek alapkezdők mint a Frosinoneben, de 1000-1500 perceket szét lehet kell nekik osztani a Leccék meg a Cremonesek ellen egy szezonban. De amúgy állítom hogy még fele ennyivel is többet fejlődnek nálunk mint valami legalja csapatban 3000rel.
Ja, hogy a média, szurkolók szétszedik őket 1 rossz meccs után? Ezt a terhet vegye le szépen az edző róluk, és kezelje a firkászokat. Ez is a munkaköre.
Igen, megvan. December óta alig volt egészseges Rovella. Mire összeszedte magát fizikailag újra megsérült. Nem kell ezt túlgondolni. Azt inkább, hogy 20 évesen egyik sérülésből esik a másikba. 
Ez a taktika meg sosem lesz a Juventusnál ellentmond a nem hivatalos klubfilozófiának. Nyerni mindig, mindenhol, akárhogy. Ez persze megnehezíti a fiatalok dolgát de a Juve sosem volt csikócsapat.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00    Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  I_icon_minitime2022-05-08, 17:16

LeRoi10 írta:

Továbbra is anti-Arthur. Megkapja a labdát, megfordul és előre játszik. nem volt olyan pontos mint múltkor, több hibával játszott, de beszarva most sem volt és vállalt rendesen.

5/6 hosszú indítás, 3 kulcspassz de csak 71%-os passzpontosság.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy mezzalaként játszott és sok hitvány egyéni teljesítmény volt a csapatban. Én úgy tudom, hogy regista és trequartista volt az utánpótlásban.

Ha azt vesszük, hogy Ramsey idén semmit nem csinált, Arthur pedig csak 2 gólos előnyben labdatartásban használható (mindezt évi 12 millióért). Akkor számomra nincs kérdés. Rovella, Fagyi és Miretti keresne évente kb ~2,5 - 3 misit és szerintem előbbre lennénk:

Rovellának bőven van A-s tapasztalat, Fagyi MVP esélyes a B-ben, Miretti pedig extrának tűnik.

Az a 8 misi meg mehetne az Arthurból és Rabiot-ból befolyó pénz mellé SMS-be. Zakaria, SMS, Loca, McKennie, Fagioli, Miretti, Rovella. Meg is lennénk.

A gond, hogy Arthurért 45 misit kéne kapni, hogy nullás legyen. Nála valami 2 év kölcsön utána kötelező ~20 millióért véglegesítés modell működhene csak.

Mirettinél azt néztem, hogy a Genoa meccset 0/0 tackle/interceptionnel zárta (a firkászok meg is jegyezték, hogy elnyomták a genovai favágók), viszont adott 3 kulcspasszt. A Venezia meccset nem láttam, de ott a védekező statjai rendben voltak. Jól sejtem, hogy ott regista volt, itt meg feljebb játszott? AMnek tűnik nekem a gyerek.

Egyébként én is aláírnám 3ukat jövőre, RamseyArtúr, Rabiot helyett, de biztosan nem fogunk csikókerettel nekimenni a szezonnak. Sajnos. Ha tippelnem kellene akkor Rabiot marad és Fagyi és/vagy Miretti megy kölcsönbe.

Mellesleg az megvan hogy Rovella a kölcsönének utolsó fél évében kb sosem játszik? Oké volt sérült, de ősszel alapember volt, aztán most tavasszal meg hiába épült fel, padozik. Na ezért önámítás/gyávaság az, hogy kölcsön kell adni a kölyköket hogy tapasztalatot szerezzenek. Olyan taktikát kell kitalálni amibe beleférnek a fiatalság-bolondság hibák, ha ez azt jelenti, hogy fel kell adni ezt a minimalista "mi nem hibázunk egyet se, és kihasználjuk az ellenfél egyetlen hibáját és megnyerjük 1-0ra a meccset", akkor az legyen az út. Lehet nem lesznek alapkezdők mint a Frosinoneben, de 1000-1500 perceket szét lehet kell nekik osztani a Leccék meg a Cremonesek ellen egy szezonban. De amúgy állítom hogy még fele ennyivel is többet fejlődnek nálunk mint valami legalja csapatban 3000rel.
Ja, hogy a média, szurkolók szétszedik őket 1 rossz meccs után? Ezt a terhet vegye le szépen az edző róluk, és kezelje a firkászokat. Ez is a munkaköre.

Malloy likes this post

Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4704
Join date : 2012. Nov. 05.

Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00    Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  I_icon_minitime2022-05-08, 13:45

LeRoi10 írta:

Továbbra is anti-Arthur. Megkapja a labdát, megfordul és előre játszik. nem volt olyan pontos mint múltkor, több hibával játszott, de beszarva most sem volt és vállalt rendesen.

5/6 hosszú indítás, 3 kulcspassz de csak 71%-os passzpontosság.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy mezzalaként játszott. Én úgy tudom, hogy regista és trequartista volt az utánpótlásban.

Ha azt vesszük, hogy Ramsey idén semmit nem csinált, Arthur pedig csak 2 gólos előnyben labdatartásban használható (mindezt évi 12 millióért). Akkor számomra nincs kérdés. Rovella, Fagyi és Miretti keresne évente kb ~2,5 - 3 misit és szerintem előbbre lennénk:

Rovellának bőven van A-s tapasztalat, Fagyi MVP esélyes a B-ben, Miretti pedig extrának tűnik.

Minél többet játszik az utolsó meccseken, annál jobb. Krisznek igaza van, akkor is nyomatni kell, ha hibázik. Gyakorlatilag nem maradt veszítenivalónk.

Krisz and LeRoi10 like this post

Vissza az elejére Go down
LeRoi10
Segédedző
Segédedző
LeRoi10


Posts : 2284
Join date : 2015. Feb. 24.
Age : 30

Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00    Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  I_icon_minitime2022-05-08, 13:36

zetterberg40 írta:
Miretti milyen volt?
Továbbra is anti-Arthur. Megkapja a labdát, megfordul és előre játszik. nem volt olyan pontos mint múltkor, több hibával játszott, de beszarva most sem volt és vállalt rendesen.

5/6 hosszú indítás, 3 kulcspassz de csak 71%-os passzpontosság.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy mezzalaként játszott és sok hitvány egyéni teljesítmény volt a csapatban. Én úgy tudom, hogy regista és trequartista volt az utánpótlásban.

Ha azt vesszük, hogy Ramsey idén semmit nem csinált, Arthur pedig csak 2 gólos előnyben labdatartásban használható (mindezt évi 12 millióért). Akkor számomra nincs kérdés. Rovella, Fagyi és Miretti keresne évente kb ~2,5 - 3 misit és szerintem előbbre lennénk:

Rovellának bőven van A-s tapasztalat, Fagyi MVP esélyes a B-ben, Miretti pedig extrának tűnik.

Az a 8 misi meg mehetne az Arthurból és Rabiot-ból befolyó pénz mellé SMS-be. Zakaria, SMS, Loca, McKennie, Fagioli, Miretti, Rovella. Meg is lennénk.

A gond, hogy Arthurért 45 misit kéne kapni, hogy nullás legyen. Nála valami 2 év kölcsön utána kötelező ~20 millióért véglegesítés modell működhene csak.

Krisz and zetterberg40 like this post

Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4704
Join date : 2012. Nov. 05.

Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00    Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  I_icon_minitime2022-05-08, 13:21

Miretti milyen volt?
Vissza az elejére Go down
LeRoi10
Segédedző
Segédedző
LeRoi10


Posts : 2284
Join date : 2015. Feb. 24.
Age : 30

Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00    Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  I_icon_minitime2022-05-07, 16:07

tegnap nem számítottam többre, talán csak több fiatalra... Én csak akkor leszek szomorú ha a Sinter felmossa velünk a padlót a coppa döntőben.

Tegnapi meccs engem csak 1 dologban erősített meg. Arthurt el kell zavarni a gecibe a 3 fiatal olasz javára.

bombahoppa and Malloy like this post

Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00    Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  I_icon_minitime2022-05-07, 08:28

Malloy írta:
Srácok. Ezen kár vitatkozni! Aki tegnap győzelmet/értelmes focit várt az nem ismeri az olasz focit. 

Én 0:1-nél elmentem aludni! 😎
Most megnéztem a gólokat. DS-nek a jó k***a anyját újfent csak ezt tudom mondani. Gyűlölöm azt a szerencsétlen nyomorékot. Mindkét Genoa gól az övé volt. 
Kean meg…. Remelem csak valami hülye vicc volt a meccs előtti nyilatkozatokban, hogy megvesszük.. 🤯

De Sciglio egyetlen skillje - ami miatt szereti is Allegri - hogy stabilan hoz mindig egy átlagos teljesítményt. Azóta hogy megírták, hogy hosszabbított meg lesérült és minden meccsen gólt kapunk róla. Viszont az a helyzet, hogy szerződést még nem írt alá, szóval még ki lehetne baszni a picsába...

Kent viszont így is megvenném, mert nem lepnek el a saját nevelésű tehetségek. Az ő esetében most szerintem egy jó adag önbizalom hiány is bejátszik. Minimum egy jó squad playert lehetne nevelni belőle aki nem foglal BL helyet - az ára/fizetése remélem ehhez lesz arányos.

Allegri amúgy gondolom pihentetni akarta előnyben Vlahovicot, és ezért nem Kent hozta le, pedig alap esetben ez szokott lenni - valószínűleg, azzal a cserével most egy jobb eredmény jött volna.

bombahoppa likes this post

Vissza az elejére Go down
bombahoppa
Allegri jobbkeze
bombahoppa


Posts : 3569
Join date : 2015. May. 10.
Age : 51
Location : all around You everywhere

Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00    Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  I_icon_minitime2022-05-07, 07:03

Malloy írta:
Srácok. Ezen kár vitatkozni! Aki tegnap győzelmet/értelmes focit várt az nem ismeri az olasz focit. 

Én 0:1-nél elmentem aludni! 😎
Most megnéztem a gólokat. DS-nek a jó k***a anyját újfent csak ezt tudom mondani. Gyűlölöm azt a szerencsétlen nyomorékot. Mindkét Genoa gól az övé volt. 
Kean meg…. Remelem csak valami hülye vicc volt a meccs előtti nyilatkozatokban, hogy megvesszük.. 🤯
Cimborám! Én is a szünetben nyomtam rá a behorkolás gombra! Szándékosan Most olvasok és ha nem is röhögök, de elégedett vagyok a tegnapi döntésemmel. Alakul a rutin. 

Túl hosszú az élet a nyűghöz, néha el kell engedni.

PEACE

_________________
a televizenyős düggönypakli

Malloy likes this post

Vissza az elejére Go down
https://vote4bombahoppa.blogspot.com/
Ajánlott tartalom





Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00    Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00  I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Genoa - Juventus 2022.05.06 21:00
Vissza az elejére 
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Juventus - Genoa - 2024.03.17 - 12:30
» Genoa - Juventus, 2017.08.26. 18:00
» Juventus - Genoa 2013.01.26.
» Juventus - Genoa - 2013.10.27. streamvadászat
» Genoa - Juventus, 2015.09.20. 15:00 Digi2

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Bianconeri Blog - Forza Juventus! :: Ha Muntari gólját megadták volna! :: Serie A - Coppa Italia-
Ugrás: