Bianconeri Blog - Forza Juventus!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bianconeri Blog - Forza Juventus!

A Bianconeri Blog saját Juventus fórumja. Szeretettel látunk minden kulturált fórumozót!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1

Go down 
+7
.bb.
simoon
EsztéNégy
exchaby
sneco7
rakkenroll
kilopo
11 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Guest
Vendég




Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1   Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 I_icon_minitime2015-09-01, 10:26

Krisz írta:
Annyira cukorfalat vagy, hogy szinte soha nem értünk egyet.  I love you  I love you  I love you

legalább egyikünknek mindig igaza van I love you

természetesen nem te vagy az pirat tongue
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8077
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1   Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 I_icon_minitime2015-08-31, 23:12

jackie_d írta:
azért a buffon 6,5 két (felróható) góllal nekem egy kicsit erős...

transition year... lófaszt... Crying or Very sad
akkor lenne az, ha megmaradt volna legalább a gerinc jó része, de így?

mandzukic bírkózni tud, de kapura veszélytelen és szerintem az is marad (boksic megvan még? tök ugyanolyan)
pogbára nagy a tizes, nem lát a pályán, ívelni nem tud, sose fogja a hátán vinni a csapatot
giorgio rohadtul öregszik, irányítónk nincs, kreativitás sincs, akiben lenne (coman) azt meg elherdáljuk
úgy mennek el a játékosok, ahogy kedvük tartja, mintha nem is kötné őket szerződés
én nem látom hogy lesz ebből jövőre csapat, pláne ha csak akkor veszünk majd bele irányítót
kicsit olyanok vagyunk mint az Ellenség mindig: van egy valag jó nevünk, de csapatként szar az egész pale
azért marotta nem egy moggi, nála páran már a halakkal aludnának...

á, fasz kivan, megyek beleölöm magam a gangeszbe

Annyira cukorfalat vagy, hogy szinte soha nem értünk egyet.  I love you  I love you  I love you

Ha Pirlo és Tevez helyére kellett volna 2 játékost igazolni, az inkább egy átlagos mercato, mint egy full reengineering, amihez kell a transition year.

2 meccs alapján nem írnám le Mandzukicot, főleg úgy hogy méhnyakig visszahúzódva álltunk fel 0 középpályával. Őt ki kell szolgálni, de ez nem újdonság. Ettől függetlenül már a csak a bírkózással többet mutat mint Llorente.
Pogbára valóban nagy a 10es mez, egyedül nem elég, a görcsösséggel meg főleg nem. De előbb-utóbb egy csapatot vinni fog a hátán, remélem még láthatjuk ezt Juve mezben.
Giorgionak a helyezkedés sose volt az erőssége, mindig benne volt évente 4-5 baki ami miatt szopunk. Kopik a sebessége, de én nem látok drasztikus visszaesést nála.
Az irányító tényleg szopás, én Hernanesben nem látom a megváltót, viszont Comanban sem, neki inkább sebessége van, az eszét ritkán használja. Szerintem remek dealt csináltunk vele, max 3-4 év múlva lesz belőle 25 millás játékos (ha lesz), addig sokkal jobban be lehet(ett volna) fektetni ezt a pénzt.
A maradék dologgal egyetértek, de azért nem látom annyira sötéten a dolgokat. 1 évvel ezelőtt azt mondtam hogy ha nem abban a szezonban akkor a következőben csúnyán el fog hasalni Allegri és nagyot szopunk, de most adok neki egy kis bizalmat. Két hét alatt kitalálhat valami használható taktikát és a Chievo jó felhozó meccs lehet.
Vissza az elejére Go down
kilopo
Gyúró
Gyúró
kilopo


Posts : 1080
Join date : 2012. Nov. 05.
Location : Budapest

Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1   Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 I_icon_minitime2015-08-31, 22:06

relax fiúk, 2 forduló ment le.
Vissza az elejére Go down
Juve=scudetto
Gyúró
Gyúró
Juve=scudetto


Posts : 1086
Join date : 2012. Nov. 05.

Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1   Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 I_icon_minitime2015-08-31, 21:17

jackie_d írta:
azért a buffon 6,5 két (felróható) góllal nekem egy kicsit erős...

transition year... lófaszt... Crying or Very sad
akkor lenne az, ha megmaradt volna legalább a gerinc jó része, de így?

mandzukic bírkózni tud, de kapura veszélytelen és szerintem az is marad (boksic megvan még? tök ugyanolyan)
pogbára nagy a tizes, nem lát a pályán, ívelni nem tud, sose fogja a hátán vinni a csapatot
giorgio rohadtul öregszik, irányítónk nincs, kreativitás sincs, akiben lenne (coman) azt meg elherdáljuk
úgy mennek el a játékosok, ahogy kedvük tartja, mintha nem is kötné őket szerződés
én nem látom hogy lesz ebből jövőre csapat, pláne ha csak akkor veszünk majd bele irányítót
kicsit olyanok vagyunk mint az Ellenség mindig: van egy valag jó nevünk, de csapatként szar az egész pale
azért marotta nem egy moggi, nála páran már a halakkal aludnának...

á, fasz kivan, megyek beleölöm magam a gangeszbe

Nincs Mirko, ezekkel pedig egyetértek... Sad
Vissza az elejére Go down
Guest
Vendég




Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1   Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 I_icon_minitime2015-08-31, 20:54

azért a buffon 6,5 két (felróható) góllal nekem egy kicsit erős...

transition year... lófaszt... Crying or Very sad
akkor lenne az, ha megmaradt volna legalább a gerinc jó része, de így?

mandzukic bírkózni tud, de kapura veszélytelen és szerintem az is marad (boksic megvan még? tök ugyanolyan)
pogbára nagy a tizes, nem lát a pályán, ívelni nem tud, sose fogja a hátán vinni a csapatot
giorgio rohadtul öregszik, irányítónk nincs, kreativitás sincs, akiben lenne (coman) azt meg elherdáljuk
úgy mennek el a játékosok, ahogy kedvük tartja, mintha nem is kötné őket szerződés
én nem látom hogy lesz ebből jövőre csapat, pláne ha csak akkor veszünk majd bele irányítót
kicsit olyanok vagyunk mint az Ellenség mindig: van egy valag jó nevünk, de csapatként szar az egész pale
azért marotta nem egy moggi, nála páran már a halakkal aludnának...

á, fasz kivan, megyek beleölöm magam a gangeszbe
Vissza az elejére Go down
s4tch
Admin
s4tch


Posts : 4924
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 46

Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1   Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 I_icon_minitime2015-08-31, 16:37

csak a rend kedvéért, gds:

Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 G-pglj5jcp
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
s4tch
Admin
s4tch


Posts : 4924
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 46

Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1   Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 I_icon_minitime2015-08-31, 08:55

.bb. írta:
...speciel én Vidallal is teljesen elégedett voltam, mikor ebben a pozícióban játszott...

ezzel az eggyel nem értek egyet. vidal egy sima feltolt labdaszerzőt játszott, az irányítókra jellemző szervezési, helyzetteremtési skillekből keveset láttunk tőle. valószínűleg azért, mert vidalnak nem nagyon vannak ilyen skilljei. ő a góljait is inkább mélységi beindulásokból szerezte, és gólpasszt is relatíve keveset adott. az elöl védekezésnek hatalmas szerepe van a modern fociban, vidal ezért volt jó "hamis trequartista", nem azért, mert bármit is hozzá tudott tenni a támadásokhoz. ebben győzi némi rutinnal sokkal jobb tudna lenni, a képességei megvannak hozzá.
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8077
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1   Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 I_icon_minitime2015-08-31, 08:54

.bb. írta:
Krisz írta:


Szélsőként nem kell értékelni a helyzetet majd a legjobb megoldást választani. Vagy beadja vagy cselez és meghúzza (a technikája és a gyorsasága is megvan hozzá) tehát nem kell agyalni hogy ki merre van, merre mozog, hol a védő, ki van jobb helyzetben.

azért erősen érzek túlzást mindkét kijelentésben.

egyrészt Pereyra labdaügyességével nem hiszem, hogy bármi gond lenne. vagy nem vagyok tisztában ezzel a fogalommal. Smile lassan kiderül Pereyra-ról, hogy buta, mint a föld és még a labdába sem tud egy egyeneset belerúgni. én sem szeretném túlsztárolni, viszont úgy gondolom, hogy jól támad le, nagyon jó a kezdősebessége és képes gyors összjátékra. arra biztos, hogy nem képes a szó klasszikus értelmében, hogy csapatrészeket vagy a játék dinamikáját irányítsa. (ebből a szempontból valószínűleg tényleg Pirlo volt a legjobb. all time.)

másrészt a "nem kell agyalni hogy ki merre van, merre mozog, hol a védő" a megye kettőben is necces kijelentés, nem hogy elvárásként állítani egy szélsővel szemben, aki a Juventusban szeretne játszani. ha ezeket a dolgokat nem kellene figyelembe venni, akkor én is Juve játékos lennék. Very Happy
azért ne holmi Wright-Philipsnek állítsuk be Pereyra-t, aki tényleg csak annyit csinált, hogy megtolta a vonalig a labdát, aztán középrekúrta; lesz, ami lesz alapon.  

a trequartista - mondjuk így - job descrtiptionjét nem tudom mennyire tekinthetjük állandónak. mert ebből a szempontból lehet azt mondani, hogy minden irányító legyen olyan, mint Zidane, de speciel én Vidallal is teljesen elégedett voltam, mikor ebben a pozícióban játszott. ugyanígy el tudom képzelni, hogy Pereyra - Dybala - Morata olyan 3vs2 szituációkat alakítanak ki, amiből lesz valami (akár gól is), hiszen mindhárom játékosnak megvan ehhez a képessége, sebesség és kombinatív játék. ha azt vesszük etalonnak, hogy egy trequartista 3 keypass-el zárjon minden meccset, akkor valószínű nem Pereyra a megfelelő ember erre a posztra. sőt, biztos. valószínűleg nincs is ilyenünk. viszont, ha a trequartista-t úgy fogjuk fel, mint amit Dybala gólja előtt láthattunk - tehát: összjáték Morata-val, ami után Pereyra indult a kapu felé -, akkor már Pereyra sem lehet rossz választás. én nem hiszem, hogy ma már meg lehet élni abból, hogy van egy játékos, aki konstans a védelem és a középpálya között mozog és mást sem csinál, mint hogy a csatárokat indítja. én a szervezés feladatkörét nem raknám egyetlen játékosra, főleg mert a gyakran használt double pivot miatt gyakorlatilag ki is haltak a klasszikus tízesek, legalábbis a feladatkörük átalakult.

azzal viszont egyetértek, hogy 4-4-2ben vagy 4-2-3-1ben a szélső poszt jobban feküdhet Pereyra-nak, mint a háromnegyedes. ha 4-2-3-1 lesz, akkor inkább legyen Dybala középen, mint Pereyra.

A labdaügyességet én sem vontam kétségbe és természetesen tuloztam a hangsúly érdekében. A lényeg, hogy egy szelsonek sokkal kevesebb opcioja van mint egy irányítónak és Pereyra tavaly szinte soha nem tudott mit kezdeni ezekkel.

Ami még fontosabb ennél, hogy Allegri értelmezésében is más típusú játékos a trequartista:
A 10-es játékos biztosítja a támadások második hullámát, tökéletesen képes az utolsó vagy utolsó előtti passzokat kiosztani, jól lő távolról, és kreatívan besegít egyéb feladataiba is a támadóknak.

Szerintem Pereyra nem ez a játékos. Lehet, hogy néhány meccsen kijön neki a lépés, de ezt a szerepet nem hiszem, hogy el lehet várni tőle hosszabb távon olyan szinten, amire nekünk szükségünk lenne.
Vissza az elejére Go down
.bb.
Vízhordó
Vízhordó
.bb.


Posts : 483
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 35
Location : Budapest

Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1   Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 I_icon_minitime2015-08-31, 01:36

Krisz írta:
Juve=scudetto írta:
Isten őrizz Pereyrára olyan feladatot bízni, amihez labdaügyesség kell.
Krisszel értek egyet, minden támadást képes megakasztani, amit indítunk.
Bárkit, de őt ne!

Szélsőként nem kell értékelni a helyzetet majd a legjobb megoldást választani. Vagy beadja vagy cselez és meghúzza (a technikája és a gyorsasága is megvan hozzá) tehát nem kell agyalni hogy ki merre van, merre mozog, hol a védő, ki van jobb helyzetben.

azért erősen érzek túlzást mindkét kijelentésben.

egyrészt Pereyra labdaügyességével nem hiszem, hogy bármi gond lenne. vagy nem vagyok tisztában ezzel a fogalommal. Smile lassan kiderül Pereyra-ról, hogy buta, mint a föld és még a labdába sem tud egy egyeneset belerúgni. én sem szeretném túlsztárolni, viszont úgy gondolom, hogy jól támad le, nagyon jó a kezdősebessége és képes gyors összjátékra. arra biztos, hogy nem képes a szó klasszikus értelmében, hogy csapatrészeket vagy a játék dinamikáját irányítsa. (ebből a szempontból valószínűleg tényleg Pirlo volt a legjobb. all time.)

másrészt a "nem kell agyalni hogy ki merre van, merre mozog, hol a védő" a megye kettőben is necces kijelentés, nem hogy elvárásként állítani egy szélsővel szemben, aki a Juventusban szeretne játszani. ha ezeket a dolgokat nem kellene figyelembe venni, akkor én is Juve játékos lennék. Very Happy
azért ne holmi Wright-Philipsnek állítsuk be Pereyra-t, aki tényleg csak annyit csinált, hogy megtolta a vonalig a labdát, aztán középrekúrta; lesz, ami lesz alapon.  

a trequartista - mondjuk így - job descrtiptionjét nem tudom mennyire tekinthetjük állandónak. mert ebből a szempontból lehet azt mondani, hogy minden irányító legyen olyan, mint Zidane, de speciel én Vidallal is teljesen elégedett voltam, mikor ebben a pozícióban játszott. ugyanígy el tudom képzelni, hogy Pereyra - Dybala - Morata olyan 3vs2 szituációkat alakítanak ki, amiből lesz valami (akár gól is), hiszen mindhárom játékosnak megvan ehhez a képessége, sebesség és kombinatív játék. ha azt vesszük etalonnak, hogy egy trequartista 3 keypass-el zárjon minden meccset, akkor valószínű nem Pereyra a megfelelő ember erre a posztra. sőt, biztos. valószínűleg nincs is ilyenünk. viszont, ha a trequartista-t úgy fogjuk fel, mint amit Dybala gólja előtt láthattunk - tehát: összjáték Morata-val, ami után Pereyra indult a kapu felé -, akkor már Pereyra sem lehet rossz választás. én nem hiszem, hogy ma már meg lehet élni abból, hogy van egy játékos, aki konstans a védelem és a középpálya között mozog és mást sem csinál, mint hogy a csatárokat indítja. én a szervezés feladatkörét nem raknám egyetlen játékosra, főleg mert a gyakran használt double pivot miatt gyakorlatilag ki is haltak a klasszikus tízesek, legalábbis a feladatkörük átalakult.

azzal viszont egyetértek, hogy 4-4-2ben vagy 4-2-3-1ben a szélső poszt jobban feküdhet Pereyra-nak, mint a háromnegyedes. ha 4-2-3-1 lesz, akkor inkább legyen Dybala középen, mint Pereyra.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8077
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1   Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 I_icon_minitime2015-08-31, 00:16

Juve=scudetto írta:
Isten őrizz Pereyrára olyan feladatot bízni, amihez labdaügyesség kell.
Krisszel értek egyet, minden támadást képes megakasztani, amit indítunk.
Bárkit, de őt ne!

Szerintem a technikájával semmi gond nincs. Azzal van baj, hogy amikor fél másodperc alatt döntést kell hozni akkor vágy túlagyalja vagy rossz megoldást választ. Inkább egy osztonleny mint egy mastermind, nem való szervezőnek. Persze lehetnek zsenialis megoldásai, akár zseniális meccseket lehozhat egymás után, de ez teljesen random. A bal herémet tenném rá, hogy olyan kudarc lenne, mint Boateng hasonló pozícióban annak idején. Szélsőként nem kell értékelni a helyzetet majd a legjobb megoldást választani. Vagy beadja vagy cselez és meghúzza (a technikája és a gyorsasága is megvan hozzá) tehát nem kell agyalni hogy ki merre van, merre mozog, hol a védő, ki van jobb helyzetben.
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4704
Join date : 2012. Nov. 05.

Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1   Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 I_icon_minitime2015-08-30, 23:06

Hát, ettől már csak jobb lehet.
Várható volt, de mégis nehéz megemészteni.
Vissza az elejére Go down
Juve=scudetto
Gyúró
Gyúró
Juve=scudetto


Posts : 1086
Join date : 2012. Nov. 05.

Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1   Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 I_icon_minitime2015-08-30, 23:04

Krisz írta:
.bb. írta:
nem lehet olyan rossz Pereyra tq-ban. a kvalitása szerintem megvan erre a posztra. gyors és technikás, jól támad le, védekezésbe is be tud segíteni.

Bennem az maradt meg, ahogy tavaly az összes kontránk, ígéretes támadásunk rajta halt el amikor a csatárok mögött játszott. Tisztán emlékszem, amikor 3 meginduló emberrel a védőbe rúgta (talán a real ellen?). Szerintem ez túl sok neki, viszont egy 433/4231/442 akármelyik szélén isten lenne; lehet cselezni, futkározni, befele húzva lőni. Marcsi felépülésével 4312-vel is lehetne kacérkodni (Marcsi, Pogba, Sturaro - Dybala - Morata, Mandzukic). Végül csak oda jutottunk hogy minden megjátszható csak a 352-t kell hanyagolni.

Isten őrizz Pereyrára olyan feladatot bízni, amihez labdaügyesség kell.
Krisszel értek egyet, minden támadást képes megakasztani, amit indítunk.
Bárkit, de őt ne!
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8077
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1   Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 I_icon_minitime2015-08-30, 22:49

Hehe, két hét múlva a listavezető Chievo otthonába látogatunk a 16. helyről Smile
Addig Marcsi visszatér, Allegrinek lesz ideje kitalálni hogy mi a rák legyen a taktikánkkal.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8077
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1   Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 I_icon_minitime2015-08-30, 21:32

.bb. írta:
nem lehet olyan rossz Pereyra tq-ban. a kvalitása szerintem megvan erre a posztra. gyors és technikás, jól támad le, védekezésbe is be tud segíteni.

Bennem az maradt meg, ahogy tavaly az összes kontránk, ígéretes támadásunk rajta halt el amikor a csatárok mögött játszott. Tisztán emlékszem, amikor 3 meginduló emberrel a védőbe rúgta (talán a real ellen?). Szerintem ez túl sok neki, viszont egy 433/4231/442 akármelyik szélén isten lenne; lehet cselezni, futkározni, befele húzva lőni. Marcsi felépülésével 4312-vel is lehetne kacérkodni (Marcsi, Pogba, Sturaro - Dybala - Morata, Mandzukic). Végül csak oda jutottunk hogy minden megjátszható csak a 352-t kell hanyagolni.
Vissza az elejére Go down
.bb.
Vízhordó
Vízhordó
.bb.


Posts : 483
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 35
Location : Budapest

Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1   Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 I_icon_minitime2015-08-30, 21:19

Krisz írta:
.bb. írta:
nálam Pereyra lenne a tq.

Csak ettől mentsen meg a jóisten... Én inkább egy 4231el próbálkoznék. Buffon-Licht, Bonucci, Giorgio, Szandi-Marcsi,Pogba-Győzi, Dybala, Cuadcsi - Morata.
Ez azért is jó mert nem kell 3 belső középpályás, nem Pogbának kellene egyszerre szerelni-gólpasszt adni-gólt lőni-szabadrúgást lőni-megszűntetni a korrupciót és talán összeszedné magát. Szerintem Cuadrado pont az a fajta szélső akitől el lehet várni némi védőmunkát/visszazárást szélsőként is (ellentétben pl egy Robbennel). Vagy ott a 442 amit már írtunk korábban.
Ez a 352 amúgy szerintem nem volt rossz tavaly, legalábbis elég stabil volt, most a tavalyi posztokra leosztott feladatokhoz nem elegek az emberek. Remélhetőleg két szopás után Allegri is belátja ezt.

nem lehet olyan rossz Pereyra tq-ban. a kvalitása szerintem megvan erre a posztra. gyors és technikás, jól támad le, védekezésbe is be tud segíteni. az igaz, hogy a klasszikus irányítók (Zidane, Kaka) eleganciájával nem rendelkezik. felőlem nevezhetjük támadó-középpályásnak és nem irányítónak. Smile

igaz, a 4-2-3-1 is jól hangzik és talán a jelenlegi kerethez (amit 30-án még mindig nem igazán ismerünk) ez állhat a legközelebb. mondjuk a 4-2-3-1et és a 4-4-2-t nem feltétlenül sok választja el egymástól. (adott esetben semmi).
Vissza az elejére Go down
simoon
Segédedző
Segédedző
simoon


Posts : 1279
Join date : 2012. Nov. 05.

Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1   Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 I_icon_minitime2015-08-30, 21:08

Krisz írta:
simoon írta:
most látszik h az amit titkon vártam fiatalok lendületes játéka, meglepi az egesz lötyögős olasz focit az akár működhetne is
de mi inkább beszari módon x-ért jöttünk Padoinnal irányítóban

Lehet tanulni a vereségből. Rizzoli gyökérsége ellenére is megérdemeltük. A Conte csapatból egyedül a tartás maradt meg. Mondjuk arra lehet alapozni, de változtatni kell, meg imádkozni Marcsi felépüléséért. Most amúgy jogosan lehet szidni Allegrit, ő lakta le a keretet augusztusra, ő vállalta be a beszari játékot viszont a megoldás is az ő kezében van. Csak ne legyen kretén....

boldogan követném meg
Vissza az elejére Go down
http://windholz.wix.com/windholz
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8077
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1   Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 I_icon_minitime2015-08-30, 21:00

.bb. írta:
nálam Pereyra lenne a tq.

Csak ettől mentsen meg a jóisten... Én inkább egy 4231el próbálkoznék. Buffon-Licht, Bonucci, Giorgio, Szandi-Marcsi,Pogba-Győzi, Dybala, Cuadcsi - Morata.
Ez azért is jó mert nem kell 3 belső középpályás, nem Pogbának kellene egyszerre szerelni-gólpasszt adni-gólt lőni-szabadrúgást lőni-megszűntetni a korrupciót és talán összeszedné magát. Szerintem Cuadrado pont az a fajta szélső akitől el lehet várni némi védőmunkát/visszazárást szélsőként is (ellentétben pl egy Robbennel). Vagy ott a 442 amit már írtunk korábban.
Ez a 352 amúgy szerintem nem volt rossz tavaly, legalábbis elég stabil volt, most a tavalyi posztokra leosztott feladatokhoz nem elegek az emberek. Remélhetőleg két szopás után Allegri is belátja ezt.
Vissza az elejére Go down
s4tch
Admin
s4tch


Posts : 4924
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 46

Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1   Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 I_icon_minitime2015-08-30, 20:35

remélhetőleg soha többet nem kell allegrinek ennyire gyenge keretből dolgoznia. marchisio óriási upgrade lesz.

na nézzük nandót és a sevillát.
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
.bb.
Vízhordó
Vízhordó
.bb.


Posts : 483
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 35
Location : Budapest

Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1   Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 I_icon_minitime2015-08-30, 20:23

azt hiszem, hogy nem annyira vészes a helyzet; akkor sem, ha itt országos negatív rekordok dőltek meg. a most következő 2 hét valószínűleg nagyon jól jön, főleg mert Marchisio visszatérhet, aki jelenleg az egyetlen regista (-félének) tűnik; a másik pedig Lemina lehet.

a jelenlegi problémáink nem hiszem, hogy szisztematikusak; igazából én két dolgot látok, ami ide vezetett:
- visszatérés a háromvédős rendszerre. tavaly ősszel is ezzel a formációval kezdtünk és döcögött is a gépezet; igaz, akkor ezt inkább a BL-ben lehetett észrevenni.
- Padoin, mint regista. box-to-box vagy wing-back cserének tökéletes Padoin, de mint kezdő regista, háááát. Pogba-Pereyra-Sturaro középpályával kellett volna kezdeni az első két meccsen.

Dybala gólja előtt remekül játszott össze Morata - Pereyra - Dybala trió. Morata szerintem jobb, mint Mandzukic. hogy ez később is így marad-e, az jó kérdés. mindenesetre Morata tavalyi BL menetélése is dicsérendő és most a Roma ellen is agilisebb volt. Pereyra és Dybala pedig nagyon gyors és technikás játékosok. én azt hiszem, hogy a támadóhármas Pereyra-Dybala-Morata kezdővel lenne a leghatékonyabb, nálam Pereyra lenne a tq. ez a három játékos képes lehet egyrészt a kombinatív játékra, másrészt a letámadásra is. Dybala-nak már csak azért is kezdenie kell, mert ő az egyetlen, aki képes szögletet beadni. nem is értem miért kell nekünk most annyira trequartista. persze, ha Götze hozható, akkor el kell hozni, de inkább egy regista kellene ide. (Verrati, nyilván Razz )

én Sturaro-t és Pogba-t képzelnem el, mint box-to-box középpályás (az kérdés, hogy Asamoah mire lesz még képes, ilyen hosszú sérülés után). Sturaro nem volt a legjobb a Roma ellen, de a gyengék közé sem sorolnám feltétlenül. én adnék a fiatal olasznak (sok) lehetőséget. középre Marchisio lenne a kezdő, tavaly is jól pótolta Pirlo-t. ráadásul a pressing szempontjából még upgrade is.

Cuadrado-nak nem tudom hol lesz/lehet a helye. ha csak nem echte jobb védőben. kicsit kockázaots, de a Barcelona is elevickél Dani Alvessel, aki kb. havonta jár vissza védekezni (nyilván, mert megteheti). persze ott lehet a 4-3-3 és akkor Pereyra helyett játszhat Cuadrado, nem mint tq, hanem mint winger. mindenesetre kicsit feleslegesnek érzem a kolumbiait. ha csak nem lesz tartós a háromvédős rendszer, de ne legyen, mert kb. a Lazio ellen játszottunk jól ebben a formában.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8077
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1   Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 I_icon_minitime2015-08-30, 20:08

simoon írta:
most látszik h az amit titkon vártam fiatalok lendületes játéka, meglepi az egesz lötyögős olasz focit az akár működhetne is
de mi inkább beszari módon x-ért jöttünk Padoinnal irányítóban

Lehet tanulni a vereségből. Rizzoli gyökérsége ellenére is megérdemeltük. A Conte csapatból egyedül a tartás maradt meg. Mondjuk arra lehet alapozni, de változtatni kell, meg imádkozni Marcsi felépüléséért. Most amúgy jogosan lehet szidni Allegrit, ő lakta le a keretet augusztusra, ő vállalta be a beszari játékot viszont a megoldás is az ő kezében van. Csak ne legyen kretén....
Vissza az elejére Go down
s4tch
Admin
s4tch


Posts : 4924
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 46

Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1   Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 I_icon_minitime2015-08-30, 20:03

buffon, dybala, pereyra cheers

a többi kuka

egyébként ahhoz képest, hogy 2-0 és emberhátrány volt, a végén csak egy hatalmas kapusbravúr mentette meg a romát a blamától
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
EsztéNégy
Segédedző
Segédedző



Posts : 1430
Join date : 2012. Nov. 05.

Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1   Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 I_icon_minitime2015-08-30, 20:00

Szerintem ez a meccs Allegrié, 60 percig semmit nem akartunk kezdeni ezzel a meccsel. Felrakta Padoint, miközben abban a pozícióban egyszerűen vétek pályára küldeni (egy nagyon-nagyon vészmegoldás wingbacknek még oké a csávó, de regista?). Nem segített az sem, hogy Chiello bepuncult...

Szerintem Pereyra és Mormota meghozták a lendületet és a kreativitást is, The Chosen Juan nyilván két napja van a kerettel, nem vártam tőle csodát. Lichtnél mondjuk szerintem simán jobb lett volna ezen a meccsen, a svájcit is lassan ideje lenne simán csak elfelejteni feltenni a pályára, vészmegoldásnak teszi meg maximum.

Egyetértek, hogy ide formációváltás kell. Ha nincs regista, ez a felállás nem működik.

Edit: egy kis pozitívum is a végére. A Conte-érának általában az év vége felé sikerült rekordokat döntögetni, most két forduló után van új rekord. Allegri maradj! jocolor

_________________
---- Még 10 Padoint a a kezdőbe ----
Vissza az elejére Go down
exchaby
Gyúró
Gyúró
exchaby


Posts : 750
Join date : 2012. Nov. 20.
Age : 37
Location : serbia

Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1   Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 I_icon_minitime2015-08-30, 19:59

na. megvan még a pöcsük a srácoknak, csak hátra van kötve mig fel nem kapaszkodunk a szopórollerre. kár hogy akkor már általában késő

_________________
Csak a kezdők szörföznek az interneten. Én pl. cirkálok!
Vissza az elejére Go down
simoon
Segédedző
Segédedző
simoon


Posts : 1279
Join date : 2012. Nov. 05.

Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1   Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 I_icon_minitime2015-08-30, 19:56

most látszik h az amit titkon vártam fiatalok lendületes játéka, meglepi az egesz lötyögős olasz focit az akár működhetne is
de mi inkább beszari módon x-ért jöttünk Padoinnal irányítóban
Vissza az elejére Go down
http://windholz.wix.com/windholz
sneco7
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 636
Join date : 2014. May. 01.
Age : 37
Location : Tevel

Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1   Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 I_icon_minitime2015-08-30, 19:54

De legalább tartás akad még
Vissza az elejére Go down
Guest
Vendég




Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1   Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 I_icon_minitime2015-08-30, 19:54

Krisz írta:
jackie_d írta:
transition year a lófaszt, szétkúrtunk egy ígéretes projektet Evil or Very Mad

Sok van még ebben a keretben, de ettől a szezontól olyan sokat nem kell majd várni. Engem jobban aggaszt Pogba aki total fogalmatlan, közben neki kellene a pluszt adni amikor szenvedünk. Amaurit láttam utoljára ilyen görcsösnek.

én ezt annyira nem érzem, de neked legyen igazad
Vissza az elejére Go down
.bb.
Vízhordó
Vízhordó
.bb.


Posts : 483
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 35
Location : Budapest

Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1   Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 I_icon_minitime2015-08-30, 19:50

Allegri felejtse el a háromvédős rendszert. egy életre, ha kérhetem.


A hozzászólást .bb. összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2015-08-30, 20:24-kor.
Vissza az elejére Go down
sneco7
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 636
Join date : 2014. May. 01.
Age : 37
Location : Tevel

Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1   Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 I_icon_minitime2015-08-30, 19:49

Nincs ész a csapatban...és az edzőtől sem jött ötlet
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8077
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1   Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 I_icon_minitime2015-08-30, 19:49

Azt azért jó látni hogy nem zuhant össze a csapat. Akármelyik Garcia csürhe ilyenkor már rugdosodna meg megállás nélkül pofazva lotyogne.

Közben Dybala!


A hozzászólást Krisz összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2015-08-30, 19:50-kor.
Vissza az elejére Go down
simoon
Segédedző
Segédedző
simoon


Posts : 1279
Join date : 2012. Nov. 05.

Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1   Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 I_icon_minitime2015-08-30, 19:48

rakkenroll írta:
Valami nagyon nincs rendben a fejekben, a csapatmorállal dettó. Pepét nagy hiba volt elengedni..

bizony
Vissza az elejére Go down
http://windholz.wix.com/windholz
Ajánlott tartalom





Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1   Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Roma - Juventus, 2015.08.30., 18:00 Digi1
Vissza az elejére 
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Roma - Juventus, 2015.03.02., 20:45 Digi1
» Juventus - Roma 2021.02.06 18:00 Digi1
» Juventus - Roma, 2016.12.17. 20:45 Digi1
» Juventus - Roma, 2018.12.22. 20:30 Digi1
» Juventus - Roma 2017.12.23 20:45 Digi1

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Bianconeri Blog - Forza Juventus! :: Ha Muntari gólját megadták volna! :: Serie A - Coppa Italia-
Ugrás: