Bianconeri Blog - Forza Juventus!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bianconeri Blog - Forza Juventus!

A Bianconeri Blog saját Juventus fórumja. Szeretettel látunk minden kulturált fórumozót!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2

Go down 
+16
_Tyler
Tankcsapda
zetterberg40
Petike007
tjunior
EsztéNégy
exchaby
_DREAM_
Krisz
CsT
LeRoi10
simoon
Malloy
Téjlor89
bombahoppa
s4tch
20 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
SzerzőÜzenet
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2   Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 I_icon_minitime2019-05-08, 13:50

CsT írta:
Az előző években ez azért működhetett mert volt a két szélen egy Mandzsu, Puli páros akik iszonyú sokat melóztak a mezőnyben, ezt most Bernáttal, de főleg a Costa&Roni párossal lehetetlen lenne kivitelezni.

Itt leginkább Ronci a gond, Bernátot rá lehet venni a védekezésre, még mezz'alaban is jól teljesített, Koszta meg nem játszott annyit, hogy az összkép megítéléséhez komolyabban hozzájáruljon. A helyzet az, hogy a legjellemzőbb kezdőnkben korábban csak Khedira nem védekezett (hahaha), még a Malac is becsületesen visszalépkedett és nem csak alibizve, idén viszont Roncival ez nem volt meg, 40 évesen meg nem fog már ebben változni.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10581
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2   Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 I_icon_minitime2019-05-08, 08:57

Szerintem Allegri egész évben az optimális hadrendet/összeállítást kereste, de az előző évekkel ellentétben nem igazán találta meg. Ez nyilván részben az ő hibája, részben a kereté (a %-os megoszlást illetően vannak itt véleménykülönbségek, van aki Allegrinek adja a magasabb %-ot, én inkább a mercatónak).

Pedig idén is kipróbáltunk sok mindent, de pl:

1.Pjanic feljebb tolásához kellene valaki aki a mostani helyére lép, Imre ebbe 1 meccs alatt belehalt, Bekúr pedig csak kisebb meccseken tudta ezt jól megoldani. Igaz Matuidit ki sem próbálta ott ez a kókler! Very Happy
Számomra ezt mercato hiba, mert nincs olyan ember a keretbe aki miatt a bosnyákból ki lehetne hozni az állatot. Kivéve ha maga Allegri kérte Cant, mert akkor az ő hibája.

2. Dybalát mindenhol kipróbálta, mindenhol szar volt, szélen, a két csatár mögött, CF-ben, Ronci párjaként....mindenhol. Ahol igazán jó lehetne (4-2-3-1, AM poszt) ahhoz meg nincs meg a megfelelő védekezést nyújtó kp, így ott neki is annyit kell védekezni, hogy támadni nem marad erő. Az előző években ez azért működhetett mert volt a két szélen egy Mandzsu, Puli páros akik iszonyú sokat melóztak a mezőnyben, ezt most Bernáttal, de főleg a Costa&Roni párossal lehetetlen lenne kivitelezni.

Nagyjából szerintem emiatt a két dolog miatt van húgy játékunk. A két olyan emberünk aki tudna szervezni, fazont szabni gyakorlatilag idegen posztra kényszerül és ez nálam inkább keretösszetételi hiba mint edzői.

Persze ezzel húgy játékkal is a scudettó pajzsról ettük a húsvéti sonkát amit sokan természetesnek vesznek, de szerintem nem lehet olyan egyszerű a mindig nyerni kell érzést fenntartani, főleg itt, ahol mindenki az ellenünk következő meccsét várja a legjobban és ha becsúszik 1 szar meccs már halálos fenyegetések jönnek...

Az egyenlet legfontosabb tényezőjét nem tudjuk, hogy Allegri mennyit szólhatott bele a keret kialakításába, ha ő akarta ezeket a játékosokat akkor tényleg ki lehetne baszni ha pedig kapott anyagból dolgozik, akkor nem hiszem, hogy más edző BL nyert volna velünk idén, mert ugye csak akkor van értelme edzőt cserélni ha BL-t nyer hiszen minden másra ott a mastercard a hal.
Vissza az elejére Go down
Téjlor89
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 556
Join date : 2018. Sep. 24.

Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2   Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 I_icon_minitime2019-05-08, 08:16

Itt szerintem valami félreértés történt, mert semmit nem kezeltem objektív igazságként. Sőt, pont azt hangsúlyoztam, hogy nincsenek objektív igazságok ebben a témában. Konkrétan azt írtam, hogy nem objektív igazság az, hogy egy dimenziós a keretünk.

Pochettino sokoldalú játékosai? Wanyama és Sissoko? Utóbbi maga is lenyilatkozta, hogy nem tud focizni és Pochettinonak köszönhet mindent, mert kihozza belőle, amit lehet. A Spurs igazolási stratégiája pedig a lehető leginkább garasoskodó. Ha fejlődik a keret, akkor azért, mert Pochettino felépíti a jatekosokat, akik rendelkezésére állnak.

Értek egyébként mindent, amit mondasz. Gyakorlatilag ezen a ponton az egyén kockázatvállalási hajlandóságon múlik, hogy szeretne-e edzőt váltani, vagy sem. Szerintem a mostani félkegyelmű olasz mezőny mellett nem lenne hatalmas rizikó valaki újat hozni. Lehet, hogy a mostani Juventussal még Ferrara is bajnok lenne (túlzok!). Én úgy gondolom, hogy alapvetően kockázatvallalas nélkül nehéz kiemelkedő hozamokat elérni.

Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10581
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2   Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 I_icon_minitime2019-05-08, 08:13

Téjlor89 írta:


Más edző? Pochettino. Vagy bárki, aki csak fele akkora taktikai zseni, mint Max, de jobban kihozza a játékosaikból, ami bennük van és egy kicsit tökösebb.
Érdekes Allegrit ekézed, mert azt mondta szerencsés csapat az Ajax, ezzel szemben Pocchettinot nem, pedig ő tavalyi meccs után azt mondta, hogy csakis azért jutottunk tovább a Juve ellenük mert nyomást gyakorolt a játékvezetőre (+hozzátette, hogy mi mindig ezt csináljuk) Very Happy Very Happy

Nálam ezzel (és gondolom Agnellinél is) kiesett a pixisből. Amúgy ő tipikusan olyan nagyon jó örök másodiknak tűnik.


A hozzászólást CsT összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2019-05-08, 08:18-kor.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2   Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 I_icon_minitime2019-05-08, 01:22

Téjlor89 írta:


Olyan ez az egész, mint egy kurva rossz megromlott párkapcsolat, ami már rég nem működik, de a benne lévők félnek ezt beismerni és inkább erőltetik azt a fost, ami egyszerűen és egyértelműen sehova sem vezet.

Tetszik ez a hasonlat, egy baj van vele, hogy te kilephetsz a párkapcsolatból és lehetsz egyedül amig talalsz valakit akivel passzoltok (mert ugye belépni egy másikba csak hogy ne legyel egyedül megint csak rossz ötlet), viszont egy elitcsapat/milliard dollaros vallalkozas nem lehet edző nélkül tudatosan meghatarozatlan időre - a te magánéleted nincs egymilliard euros cég korlatai es kotelezettsegeihez kötve. Tehat a legoptimalisabb megoldast kell valasztania ami nem feltetlenul tokeletes minden szempontbol.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2   Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 I_icon_minitime2019-05-08, 01:15

Téjlor89 írta:

Ez nem teljesen értem. Annyit mondtam, hogy az a kijelentés, hogy kiegyensúlyozatlan a középpálya, az a te szubjektív véleményed, nem egy objektív igazság.

Igen, ezt azért írtam, mert az Isco, Özil, Hamesz kp működésképtelenségét viszont objektív igazságnak kezelted, közben tulajdonképpen ez is egy szubjektív vélemény, mivel nem láttunk soha ilyen kpt, hogy objektíven értékelni lehessen. Ennek megfelelően felemás az egyik mondatban szubjektív véleményt objektív tényként kezelni, majd a következőben ugyanezt a másik félnek felróni. Azt kérdeztem, hogy szerinted a mostani kp szerkezetileg kiegyensúlyozott vagy sem, mert különben nincs értelme tovább folytatni - azaz a két vélemény annyira eltér alapjaiban, hogy esélytelen bármelyik irányba elmozdítani.

Ami a Klopp vs Allegri párhuzamot illeti, nekem azért nem releváns, mert Klopp alatt a keret progresszíven erősödött az igazolásokkal és évről évre posztra igazolva tömték be a lyukakat. 1-1 nagyobb áldozatot lehet említeni (Coutinho, de őt minőségileg pótolták, illetve Sterling, aki helyett jött Firmino). Ezzel szemben Allegrinek évről évre szétbarmolják a keretet, és kukáznak helyette a piactól függően nem pedig stratégikusan posztra igazolva. Klopp ugyanilyen eredményes lenne ha Salaht és van Dijkot eladják és igazolnak a helyükre valakiket ingyen/tesco gazdaságosan?

Alves még ezután a pár ev után is klasszis teljesítményt nyújt a PSGben 100 évesen. Itt amúgy nem feltétlenül arról van szó, hogy mennyire penge állandóan, hanem arról, hogy mennyire sokoldalú. Cancelo jelenleg egyik sem, előre se mutat sokat, hátra sem, ősszel meg előre felisten volt hátra meg... lehet csak a pár hónap távlata szépít ezen is?

Pochettino legalább már valami kézzel fogható. Én nem vagyok tőle elájulva, a mostani modern jatekot ő is a gyors/többdimenziós játekosokkal hozza össze, egy viszonylag állandó illetve fejlődő kerettel. Persze ez megítélés kérdése, mindenesetre szerintem elég nagy kockázatot rejt magában egy nem olasz edző (értsd semmi nem köti az olasz focihoz, jatekoskent sem), nem tudni hogy kezeli azt a jatekospolitikát ami a klubnál van es amivel Allegri dolgozik és mit kezdene egy Europában eléggé egydimenziós kerettel.

Mert ha arról van szó, hogy a keretet is rebootoljuk és hozunk sok gyors sokoldalú jatekost akkor ugyanezt miért nem próbáljuk meg Allegrivel? Szerintem a keret gerince nem tart még azon a ponton, mint a süllyedő ínter, egy pofás mercato és a jelenlegi edző opciók mellett tovabbra is Allegri a legoptimálisabb választás legalább még egy evre a kockázatokat is figyelembe véve.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2   Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 I_icon_minitime2019-05-08, 00:20

EsztéNégy írta:

Újból felteszem a kérdést: Conte után hitte bárki, hogy Allegri előrelépés lesz? Mi van akkor, ha az új edzővel megint sikerül a szintlépés?

Oké, ez is jogos, de ki ez?
Vagy tegyük fel hogy Mister X váltja Allegrit és kevésbé antifocival produkál egy ugyanolyan szezont vagy rosszabbat mint Allegri. Ezt fejlődésnek lehet valahogy elkönyvelni? Ha igen, mert majd az azt követő évben fog szintet lépni akkor ugyanezt a teljesítményt nem várhatjuk Allegritől?

(Mielőtt megkérdeznéd, hogy mi van ha jobbat produkál, akkor hozzáteszem, hogy azért vetem fel ezeket, mert egy top management pontosan ilyen érveket és ezekhez kapcsolódó kockázatokat mérlegel.)
 
Illetve Allegri teljesítménye (2 éve megállt a fejlődés) egyedül az ő sara vagy a kukázáson alapuló mercatoknak van bármi köze hozzá? Szerintem ez sem fekete vagy fehér.

Megmondom őszintén én nem kockáztatnám meg a mostani szint elvesztését, úgy hogy közel távol senki nincs a láthatáron aki komoly alternatívát biztosítana, ha mondjuk Zidane nem ír alá a Realhoz... de így... az edzőelit is elég szűk és transzparens, nem nagyon bujkálnak a jelöltek. Persze ha a megoldas az az, hogy egy Klopp féle gazdag klubnál lévő topon lévő edzőért fizetünk csilliárdokat akkor abba nyilván nem látunk bele. Ha ez a helyzet akkor kíváncsian várom.
Vissza az elejére Go down
Téjlor89
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 556
Join date : 2018. Sep. 24.

Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2   Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 I_icon_minitime2019-05-08, 00:08

EsztéNégy írta:

Nagyjából ilyen hozzáállással lett a triplázó hányadékból szenvedő középcsapat pár éven belül. Mindig fejlődni kell, és ez az, amit mi két éve nem teszünk, sőt, én még stagnálásnak sem nevezném túlzott magabiztossággal.

Újból felteszem a kérdést: Conte után hitte bárki, hogy Allegri előrelépés lesz? Mi van akkor, ha az új edzővel megint sikerül a szintlépés?

+1, maximálisan egyetértek.



Olyan ez az egész, mint egy kurva rossz megromlott párkapcsolat, ami már rég nem működik, de a benne lévők félnek ezt beismerni és inkább erőltetik azt a fost, ami egyszerűen és egyértelműen sehova sem vezet.
Vissza az elejére Go down
Téjlor89
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 556
Join date : 2018. Sep. 24.

Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2   Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 I_icon_minitime2019-05-08, 00:05

Krisz írta:


Mi teszi objektív ténnyé? Az Isco, Özil, Hamesz objektív tény a mai Juve nem? Akkor megkérdezem még egyszer. Ez egy szerkezetileg kiegyensúlyozott középpálya?
Ez nem teljesen értem. Annyit mondtam, hogy az a kijelentés, hogy kiegyensúlyozatlan a középpálya, az a te szubjektív véleményed, nem egy objektív igazság.



Szerintem ezen a Juve középpályán van első sorban védekező, első sorban kreatív és mindenhez értő középpályás is. Nem gondolom szerkezetileg kiegyensúlyozatlannak. Talán erősítésre szorul, talán nem elég mély, de annál, amit látunk, sokkal több van benne. Ezt tartom Allegri hibájának. Ezt gondolom a fő problémának, nem a keretünkben lévő középpályások skilljeit, vagy azoknak a kombinációját.



100%-ban tudok azonosulni azzal, amit EsztéNégy idéz Henriktől. Allegri sem motiválni nem tud Klopphoz hasonlóan, se nem találja meg a vízhordók helyét. Az megvan, hogy ma Milner és Henderson kezdett a Poolban? Az megvan, hogy hiányzó volt Firmino, Szalah, Robertson, Keita, azaz négy kezdőjátékos? Mi meg szerkezetileg kiegyensúlyozatlan középpályáról beszélgetünk itt... Klopp felhúzza a játékosait, Allegri meg le. Klopp ki tud találni egy olyan szisztémát ami kidomborítja a rendelkezésére álló játékosok erényeit és háttérbe helyezi a hiányosságaikat, Allegri meg nem.



Alves kapcsán csak annyit, hogy szerintem ez a pár év távlat megszépítette az emlékeket. Nem volt ő rossz, de nem az volt, aki anno a Barcában. Szerintem az őszi Cancelo hozta azt, amit ő a Juventusban. Nem tudom, hogy az egyes játékosok forma romlását melyik esetekben kell Allegrinek betudni és melyik esetekben nem. De túl egy irányú a trend ahhoz, hogy itt is teljesen felmentsük.



Más edző? Pochettino. Vagy bárki, aki csak fele akkora taktikai zseni, mint Max, de jobban kihozza a játékosaikból, ami bennük van és egy kicsit tökösebb.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2   Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 I_icon_minitime2019-05-08, 00:01

EsztéNégy írta:
Nyilván itt sem fehér vagy fekete ez a középpálya kérdése. Khedira az egyedüli olyan emberünk, aki használhatatlan, a Pjanics-Can-Matuidi-Bentancur sorból szerintem többet is ki lehetett volna hozni. Idén gyakorlatilag az volt a játékunk a pálya ezen részén, hogy Matyi letámad, Jancsi túlságosan hátravontan várja a lasztit, Benő/Can a védelem előtt, vagy oda visszalépve teremti meg a stabilitást. Fel sem merült a Halban, hogy Pjanics, az egyetlen igazán kreatív középpályásunk játsszon két sorral feljebb, ha már Dybala értékelhetetlen teljesítményt nyújtott idén.

Ahogy a Pool kapcsán elmondta Henrik a stúdióban: Klopp amellett, hogy kiválóan motivál, megtalálja az olyan játékosok helyét a rendszerben, akik máshol vízhordók sem lennének: Milner, Matip, Henderson vagy Wijnaldum például a mai meccsről. Na ebben nagyon gyenge szerintem Allegri az elmúlt két szezonban, nincsenek meglepő húzásai (kivéve Atletico elleni hazai, az be is jött), nyomjuk ugyanazt a nézhetetlen antifocit egész szezonban, ami az olasz bajnokságban Ronaldo jelenléte miatt elég, igazán komoly célok elérésére viszont alkalmatlan.

Ez jogos, amúgy próbálkozott Cannal és Benővel registaban, de Cannal ugye nagyot hasaltunk, lenyilatkozta meccs után hogy Imre erre még nincs kész, Benővel meg az a gond, hogy 1 kiemelkedő meccsre jön 2 pusztulat gyenge, Madridban felváltva üvöltözött vele és De Sciglioval egész meccsen, a Pjanicos formáció a legkiszámíthatóbb kockázatú, és ebben bízott. Hát nem tudom...

Meglepő húzáshoz kell egy olyan keret, mi ezt az Ajax ellen beszoptuk a sérülésekkel, ami mondjuk sanszosan az ő stábjának a sara. Azt meg olasz edzőként olasz csapatot edzve én nem nagyon várom el tőle, hogy bármit is változtasson ha antifocival is tönkre verjük a mezőnyt. A BL nyilván más tészta (de csak egyenes kiesesben). Az Atleticoval idegenben megpróbálta ugyanazt, hasalt, visszavágón változtatott és behúzta. Az Ajax ellen is csak a hazai meccset bukta el igazán.
Én örülnék ha tudna fejlődni kicsit a modernebb szemlélet vonalon vagy ha tudunk keríteni egy hasonló kaliberű modern szemléletű edzőt, de nem látom hogy ki lehetne az.

Én nem hiszem, hogy egy Ferrara féle égést megkockáztathatunk-e valami teljesen ismeretlen vagy váratlan (pl Pirlo) jelölttel, annál nagyobb a tét. Ha meg elfogadjuk, hogy nincs más alternatíva akkor meg teljes mellszélességgel ki kell állni mellette, max az erőnléti/orvosi stábot lehet lecserélni.
Vissza az elejére Go down
EsztéNégy
Segédedző
Segédedző



Posts : 1430
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2   Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 I_icon_minitime2019-05-07, 23:57

_Tyler írta:
ha ez szint most is megvan, akkor minek edzőt váltani?

Nagyjából ilyen hozzáállással lett a triplázó hányadékból szenvedő középcsapat pár éven belül. Mindig fejlődni kell, és ez az, amit mi két éve nem teszünk, sőt, én még stagnálásnak sem nevezném túlzott magabiztossággal.

Újból felteszem a kérdést: Conte után hitte bárki, hogy Allegri előrelépés lesz? Mi van akkor, ha az új edzővel megint sikerül a szintlépés?

_________________
---- Még 10 Padoint a a kezdőbe ----
Vissza az elejére Go down
_Tyler
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 445
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2   Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 I_icon_minitime2019-05-07, 23:49

"Itt nem arról van szó, hogy Allegrit védem minden áron, hanem, hogy nincs nála jobb elérhető opció"
szerintem ez a lényeg: a nem létező támadójáték és a rengeteg sérülés miatt úgy kellene kibaszni, mint a szél, de kit teszel a helyére? a ripacs Contét? a félhülye, bunkó Mihajlovicot? a túlsztárolt fasz Guardiolát? a soha semmit el nem érő Sousát? a férgeknél megbukó Gasperinit? lehet, hogy jelenleg nekünk a plafon, hogy leuraljuk a nulla olasz mezőnyt, és ha egyszer kurvára összeáll minden, akkor elvisszük a BL-t - de lehet, hogy nem jön össze, mert valami mindig hiányozni fog. ha ez szint most is megvan, akkor minek edzőt váltani?
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2   Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 I_icon_minitime2019-05-07, 23:34

Téjlor89 írta:
Miért kellene elfogadnom, hogy szar a középpálya? Nem objektív igazságról van szó, hanem a te személyes véleményedről. Az enyém nem egyezik vele, ennyi.

Amugy abszolút értem, hogy az a lényeg, hogy miként működik együtt az egész. Itt bukik meg csúnyán Maxi pont.

Prime Mandzukic? Ősszel is volt még prime Mandzukicunk, amíg Max a szart is ki nem hajtotta belőle. Alves helyett van egy Cancelonk, aki jelenleg a világ harmadik legértékesebb jobbhátvéde és a tavaszi leépülése (hmmm, még egy???) előtt  kb. Alves szintet hozott, ha nem jobbat.

Lehet, h én keresem Allgeri minden lépésében a hibát, de az is lehet, hogy te véded túlzottan, annak ellenére, hogy két éve nincs játékunk, leépítjük a játékosainkat és  tele vagyunk sérülttel folyamatosan.

Mi teszi objektív ténnyé? Az Isco, Özil, Hamesz objektív tény a mai Juve nem? Akkor megkérdezem még egyszer. Ez egy szerkezetileg kiegyensúlyozott középpálya?

Ha érted hogy ez a gond, akkor mi volt az a maszatolás hogy 1 vs 1ben az Ajax kp vagy a mienk az erősebb?
Egyébként én sem azt vitatom, hogy Allegri elbukott-e a balance megtalálásában, hanem azt hogy bárki megtalálta volna-e a helyében.

Mandzukic ősszel se volt az a 2017es, az meg, hogy 33 évesen egy VB döntőig menetelés után kevesebb van benne talán érthető. Azért Cancelot egy kiforrott világklasszis Alves szinten emlegetni minimum vicces, lehet olyanná érik majd pár év múlva, de védekezésben stabilan biztosan nem tudja azt még hozni ezt elég jól bizonyította idén. Ha esetleg ezt is Allegrinek tudod be, akkor megkérdezem, hogy azokat az ordas hibákat amik miatt rengeteget szoptunk Allegri miatt követte el? Miatta ragadt fent állandóan a másik térfélen? Vagy esetleg nem hallotta ahogy Allegri teli torokból üvölti neki hogy takarodjon vissza?

Itt nem arról van szó, hogy Allegrit védem minden áron, hanem, hogy nincs nála jobb elérhető opció, olyan sztáredzőt meg aztán tényleg nem tudok mondani, aki minden mercato után sztoikus lendülettel építi újra a szétbarmolt csapatot treble elvárások mellett - mondjuk én megnézném, hogy egy nem szétcincált kerettel mit csinálna, na ez már tényleg személyes szubjektív dolog. Ezek után meg minek abba is belekötni ha levegőt vesz?
Vissza az elejére Go down
EsztéNégy
Segédedző
Segédedző



Posts : 1430
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2   Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 I_icon_minitime2019-05-07, 23:27

Nyilván itt sem fehér vagy fekete ez a középpálya kérdése. Khedira az egyedüli olyan emberünk, aki használhatatlan, a Pjanics-Can-Matuidi-Bentancur sorból szerintem többet is ki lehetett volna hozni. Idén gyakorlatilag az volt a játékunk a pálya ezen részén, hogy Matyi letámad, Jancsi túlságosan hátravontan várja a lasztit, Benő/Can a védelem előtt, vagy oda visszalépve teremti meg a stabilitást. Fel sem merült a Halban, hogy Pjanics, az egyetlen igazán kreatív középpályásunk játsszon két sorral feljebb, ha már Dybala értékelhetetlen teljesítményt nyújtott idén.

Ahogy a Pool kapcsán elmondta Henrik a stúdióban: Klopp amellett, hogy kiválóan motivál, megtalálja az olyan játékosok helyét a rendszerben, akik máshol vízhordók sem lennének: Milner, Matip, Henderson vagy Wijnaldum például a mai meccsről. Na ebben nagyon gyenge szerintem Allegri az elmúlt két szezonban, nincsenek meglepő húzásai (kivéve Atletico elleni hazai, az be is jött), nyomjuk ugyanazt a nézhetetlen antifocit egész szezonban, ami az olasz bajnokságban Ronaldo jelenléte miatt elég, igazán komoly célok elérésére viszont alkalmatlan.

_________________
---- Még 10 Padoint a a kezdőbe ----
Vissza az elejére Go down
Téjlor89
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 556
Join date : 2018. Sep. 24.

Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2   Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 I_icon_minitime2019-05-07, 23:10

Miért kellene elfogadnom, hogy szar a középpálya? Nem objektív igazságról van szó, hanem a te személyes véleményedről. Az enyém nem egyezik vele, ennyi.

Amugy abszolút értem, hogy az a lényeg, hogy miként működik együtt az egész. Itt bukik meg csúnyán Maxi pont.

Prime Mandzukic? Ősszel is volt még prime Mandzukicunk, amíg Max a szart is ki nem hajtotta belőle. Alves helyett van egy Cancelonk, aki jelenleg a világ harmadik legértékesebb jobbhátvéde és a tavaszi leépülése (hmmm, még egy???) előtt kb. Alves szintet hozott, ha nem jobbat.

Lehet, h én keresem Allgeri minden lépésében a hibát, de az is lehet, hogy te véded túlzottan, annak ellenére, hogy két éve nincs játékunk, leépítjük a játékosainkat és tele vagyunk sérülttel folyamatosan.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2   Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 I_icon_minitime2019-05-07, 22:12

Téjlor89 írta:
Össze tudta ő még rakni a Khedira Pjanic Dybala középpályát is úgy, hogy végig vertük Európát tudatos, szervezett játékkal és egy félidei összezuhanásra voltunk a BL serlegtől. Nem gyengébb ma a középpályás keretünk, mint 2017-ben volt szerintem.

Ja, akkor volt egy prime Mandzukicunk aki kb DMet játszott labda nélkül, meg egy klasszis Dani Alvesünk, aki előre hátra rengetegett tett hozzá. A játék akkor se volt sokkal szebb, a végén meg ott is kikaptunk.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2   Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 I_icon_minitime2019-05-07, 22:03

Téjlor89 írta:


Te komolyan gondolod, hogy a Juventusnál ez a helyzet, amit leírtál (Özil, James, Isco)? Mert ha igen, akkor sem értelmes folytatni a vitát.

Ha van a keretemben egy kreatív zseni, aki olvassa a játékot (Pjanics), van két darab három tüdejű fizikális futógép (Matuidi, Can), van egy sorokat összekötni képes Dybala és az egyik legmagasabbra tartott fiatal CM tehetség, aki egyszerre képes hatékonyan védekezni és intelligens passzjátékra, akkor nem ezt illik felmutatni, ami látunk szerintem.

Mivel nem akarod elfogadni, hogy a középpályánk összetétele szerkezetileg kiegyensúlyozatlan, illetve, hogy nem elég 1 vs 1ben összehasonlítani a játékosokat mert igazából az számít hogyan működik az egész, így túlzással kellett érzékeltetnem.

De keresd csak Allegri minden lélegzetvételében a hibát a továbbiakban is...
Vissza az elejére Go down
Téjlor89
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 556
Join date : 2018. Sep. 24.

Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2   Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 I_icon_minitime2019-05-07, 22:02

Össze tudta ő még rakni a Khedira Pjanic Dybala középpályát is úgy, hogy végig vertük Európát tudatos, szervezett játékkal és egy félidei összezuhanásra voltunk a BL serlegtől. Nem gyengébb ma a középpályás keretünk, mint 2017-ben volt szerintem.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10581
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2   Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 I_icon_minitime2019-05-07, 20:13

Idézet :





Az, hogy feltüzelje a játékosokat (lásd: grinta), akár egy vezér kiválásával is, vagy éppen ezt meglovagolva, az kinek a feladata?
A Mandzukicban és Csellóban égő tűz, grinta inkább személyiségjegy, mint tanulható dolog, ezt egy edző soha nem fogja belenevelni egy Rugani v Dybala féle játékosba. 

"Szerintem ebből a keretből sok más edző jobb középpályát tudna kihozni. "


Szerintem meg sok más edző ezzel a kp-vel a scudettot sem nyerné meg.

Mivel Pjancsi mellé nincs egy tacle animal-ünk, ezért a 2 fős kp kizárt. A 3 fős középpályás rendszerhez alapból kellene 6 játékos (talán 7 is beleférne), nos nekünk van 5, akikből az egyik Kebab, aki vagy használhatatlan vagy sérült. Marad 4 játékos egy szezonra, 3 frontra. HA Pjanicsot kihagyod akkor nincs ész, ha Matyikát kihagyod akkor nincs futómennyiség, presszing, ha Cant hagyod ki akkor eltűnik az izom, + van Bekúr akiben mindhárom megvan csak még(?) nem klasszis szinten. Ha esetleg sérülés/eltiltás/pihentetés van akkor olyanokhoz nyúlhatsz még mint Benát vagy Puli....

Ez a keretösszetétel szerintem kurvára nem optimális...amikor volt Pogbája,Pirloja,Buzividalja a hal akkor össze tudta a rakni a kp-t. Valószínűleg nem ő felejtette el, hogy hogyan kell, hanem a garnitúra lett gyengébb...
Vissza az elejére Go down
Téjlor89
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 556
Join date : 2018. Sep. 24.

Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2   Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 I_icon_minitime2019-05-07, 19:22

Krisz írta:


Tehát ha felrakom a kpra Iscot, Özilt meg James Rodriguezt mert nincs más akkor az működni fog? Most ha ezt komolyan gondolod akkor felesleges ezt a diskurzust tovább folytatni...

Te komolyan gondolod, hogy a Juventusnál ez a helyzet, amit leírtál (Özil, James, Isco)? Mert ha igen, akkor sem értelmes folytatni a vitát.

Ha van a keretemben egy kreatív zseni, aki olvassa a játékot (Pjanics), van két darab három tüdejű fizikális futógép (Matuidi, Can), van egy sorokat összekötni képes Dybala és az egyik legmagasabbra tartott fiatal CM tehetség, aki egyszerre képes hatékonyan védekezni és intelligens passzjátékra, akkor nem ezt illik felmutatni, ami látunk szerintem.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2   Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 I_icon_minitime2019-05-07, 18:19

Téjlor89 írta:



Persze, hogy így elmezem!!! A játékoskeret az adott fix tényező, amit az edző nem tud konrollálni rövid távon. Ha a Juve amúgy egyénileg nem rossz középpályásai nem tudnak együtt játszani csapatként hatékonyan az kinek a felelőssége?

Az, hogy feltüzelje a játékosokat (lásd: grinta), akár egy vezér kiválásával is, vagy éppen ezt meglovagolva, az kinek a feladata?

Szerintem ebből a keretből sok más edző jobb középpályát tudna kihozni. De ezt a vitát párszor végig toltuk már Smile Az alapvető véleménykülönbség egyértelmű, ez már nem tűnik el, de nem is kell neki.

Most csak annyiról volt szó, hogy szerintem nem volt elegáns sérülteket emlegetni úgy sem, ha úgy kezdte, hogy jó csapat az Ajax. Ami a "de" szó előtt hangzik el, az mind kamu ugye Smile

Egyébként én is drukkolok az Ajaxnak, hogy megnyerjék, az tompítana kicsit a traumán. De szerintem a Barca nagyon nagy forma romláson kéne átessen a közvetkező három hétben, hogy ne húzza be a BL-t. Az Ajax még nem játszott jó formában lévő, okosan összerakott tradícionális nagycsapattal a BL-ben (ebből idén mondjuk kettő van: Barca és Pool). Szerintem nem lesz a hollndoknak esélye a döntőben, de ne legyen igazam!

Tehát ha felrakom a kpra Iscot, Özilt meg James Rodriguezt mert nincs más akkor az működni fog? Most ha ezt komolyan gondolod akkor felesleges ezt a diskurzust tovább folytatni...
Vissza az elejére Go down
Téjlor89
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 556
Join date : 2018. Sep. 24.

Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2   Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 I_icon_minitime2019-05-07, 16:30

Krisz írta:


Most komolyan tényleg úgy elemzed a dolgot hogy 1vs1ben hasonlítod össze a játékosokat?


Persze, hogy így elmezem!!! A játékoskeret az adott fix tényező, amit az edző nem tud konrollálni rövid távon. Ha a Juve amúgy egyénileg nem rossz középpályásai nem tudnak együtt játszani csapatként hatékonyan az kinek a felelőssége?

Az, hogy feltüzelje a játékosokat (lásd: grinta), akár egy vezér kiválásával is, vagy éppen ezt meglovagolva, az kinek a feladata?

Szerintem ebből a keretből sok más edző jobb középpályát tudna kihozni. De ezt a vitát párszor végig toltuk már Smile Az alapvető véleménykülönbség egyértelmű, ez már nem tűnik el, de nem is kell neki.

Most csak annyiról volt szó, hogy szerintem nem volt elegáns sérülteket emlegetni úgy sem, ha úgy kezdte, hogy jó csapat az Ajax. Ami a "de" szó előtt hangzik el, az mind kamu ugye Smile

Egyébként én is drukkolok az Ajaxnak, hogy megnyerjék, az tompítana kicsit a traumán. De szerintem a Barca nagyon nagy forma romláson kéne átessen a közvetkező három hétben, hogy ne húzza be a BL-t. Az Ajax még nem játszott jó formában lévő, okosan összerakott tradícionális nagycsapattal a BL-ben (ebből idén mondjuk kettő van: Barca és Pool). Szerintem nem lesz a hollndoknak esélye a döntőben, de ne legyen igazam!
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2   Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 I_icon_minitime2019-05-07, 15:51

Téjlor89 írta:
[size=36]De Jong tényleg jobb képességű játékos, mint Pjanic? Tényleg job képességű/jobban használható játékos a karrierjét a holland élvonal középcsapataiban lehúzó Schöne, mint a tavaly liverpooli alapember Can, vagy a világbajnok Matuidi? Van de Beek fasza kis spíler, de Bentancur legalább olyan magasan taksált játékos a korosztályában. Persze már hozzászoktam, hogy sem a sérülések, sem a játékosok formája, sem a játékosok fejlődése, sem a koncepció, sem a csapat által mutatott játék, sem a mentalitás, amivel pályára lépnek nem Allegri felelőssége. Csak tudnám, hogy akkor mi az övé?[/size]
 
[size=36]Nem gondolom, hogy a nyilatkozat időzítése túlságosan releváns faktor. Dávid legyőzte Góliátot, teljesen felborítva a papírformát. Szerintem ezek után nem szimpatikus elkezdeni sérültezni. Főleg azért nem, mert nekik is hiányzott két alapemberük, egy sokkal vékonyabb keretből. [/size]
 
[size=36]A kérdések nem tudják táplálni az Allegri hatereket. A válaszok annál inkább. Az újságírok abból élnek, hogy provokatív kérdéseket tesznek fel. A vízválasztó az, hogy sikerül-e rájuk korrekt választ adni.[/size]

Most komolyan tényleg úgy elemzed a dolgot hogy 1vs1ben hasonlítod össze a játékosokat?
Nézd meg úgy, hogy rendszerben hogy működnek együtt és utána oszd meg a konklúziót.
Egyébként az Ajax kpja sokkal gyorsabb és egyenként sokoldalúbbak. Az a rendszer, ami nálunk működőképes volt idén, pedig ki volt centizve a full keretre. Tehát az, hogy Chiellini meg Mandzukic kiesett a visszavágóra azt jelentette hogy a grinta gerinc nem volt jelen a pályán illetve jelentősen gyengültünk védekezésben. Ha kicsit jobban megnézed a meccset, ott szoptuk be hogy De Jong nyakán nem lógott Dybala a második félidőben, átszaladtak a kpnkon illetve mentálisan megzuhantunk a beszopott gól után. Ebből egy akármilyen edző (jelen vagy múltbeli Bearzottól Zidaneig) mi mást tudott volna kihozni? Nyílván az ő sara hogy ez a helyzet egyáltalán előállt, mert lelakta a keretet, az olyanok mint Rugani total meccshianyosok és a formát nem sikerült jól időzíteni talán 4 év után először.
Allegri reakciója a vereség után: elismerte hogy az Ajax jobb csapat volt es megerdemelten jutottak tovabb, 1 honappal kesobb megkerdezik: az Ajax remek csapat és szerencsejuk is volt. Az Allegri haterek ezt termeszetesen értelmezhetik akármilyen negatív értelemben.

Egyébként ha az Ajax bejut a döntőbe akkor talán nem is olyan nagy égés hogy mi kikaptunk tőlük - talán az egész világ alulértékelte őket.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10581
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2   Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 I_icon_minitime2019-05-07, 14:40

Téjlor89 írta:

A kérdések nem tudják táplálni az Allegri hatereket. A válaszok annál inkább. Az újságírok abból élnek, hogy provokatív kérdéseket tesznek fel. A vízválasztó az, hogy sikerül-e rájuk korrekt választ adni.
Dehogynem! Látod te is klaviatúrát ragadtál, hogy egy idióta cikk miatt megint elmondjad, hogy Allegri takarodj! Smile

Az meg nagyon szubjektív, hogy egyetlen meccsre összehasonlítjuk, hogy papíron ki milyen játékos. A Real-t is lenyomták pedig ott brutál kp van és lásd ha onnan is kiveszed Ramost (mint nálunk Csellót) akkor a mentális erőben is zavar keletkezik ezzel csak arra utalok, hogy tényleg nem egy szar csapat ellen estünk ki.

Persze ettől függetlenül gáz, hogy kiestünk ellenük, de ez a nyilatkozat már semmin nem változtat. Very Happy
Vissza az elejére Go down
Téjlor89
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 556
Join date : 2018. Sep. 24.

Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2   Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 I_icon_minitime2019-05-07, 13:23

De Jong tényleg jobb képességű játékos, mint Pjanic? Tényleg job képességű/jobban használható játékos a karrierjét a holland élvonal középcsapataiban lehúzó Schöne, mint a tavaly liverpooli alapember Can, vagy a világbajnok Matuidi? Van de Beek fasza kis spíler, de Bentancur legalább olyan magasan taksált játékos a korosztályában. Persze már hozzászoktam, hogy sem a sérülések, sem a játékosok formája, sem a játékosok fejlődése, sem a koncepció, sem a csapat által mutatott játék, sem a mentalitás, amivel pályára lépnek nem Allegri felelőssége. Csak tudnám, hogy akkor mi az övé?
 
Nem gondolom, hogy a nyilatkozat időzítése túlságosan releváns faktor. Dávid legyőzte Góliátot, teljesen felborítva a papírformát. Szerintem ezek után nem szimpatikus elkezdeni sérültezni. Főleg azért nem, mert nekik is hiányzott két alapemberük, egy sokkal vékonyabb keretből.
 
A kérdések nem tudják táplálni az Allegri hatereket. A válaszok annál inkább. Az újságírok abból élnek, hogy provokatív kérdéseket tesznek fel. A vízválasztó az, hogy sikerül-e rájuk korrekt választ adni.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2   Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 I_icon_minitime2019-05-07, 12:34

CsT írta:

Szerintem meg ez egy lényegtelen nyilatkozatnak a túlmagyarázása. Very Happy

Persze mélyebb a keretünk, több a lóvénk...de a meccset nem a papíron szereplő érték játssza le.

Anyagiak ide vagy oda, szerintem bőven erősebb a kp-jük mint a miénk, ezt nem tudom Allegri hibájának felfogni.

Mellesleg ezt nem a meccs után nyilatkozta, (ott gratulált és elismerte, hogy megérdemelten estünk ki) hanem hetekkel kesőbb amikor az Ajax meneteléséről kérdezték. Very Happy

+1
Az ilyen cikkek (meg kérdések Allegrihez) egyértelműen az Allegri haterek táplálása, meg nagyon nincs is miről írni.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10581
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2   Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 I_icon_minitime2019-05-07, 12:16

Téjlor89 írta:


Ja, csak ennek olyan nagyon kifogás keresés szaga van. Szerintem megemlíteni sem szabadott volna. Mélyebb papíron jóval a keretünk, sokkal több bevételből gazdálkodunk és sokkal több pénzt vertünk el az elmúlt években. Nekik is volt egy sérült alapemberük és egy eltiltott alapemberük egy másik pedig nem 100%-os állapotban játszott. Csak éppen a sérült bal oldalra áttolt jobbhátvédjük cseréje úgy szállt be, hogy a 40 milliós Bernát egyszer nem tudta megverni. Emellett egyértelműen megérdemelten jutottak tovább a játék képe és a helyzetek alapján. Az tiszta, hogy minket hátráltattak a sérülések (főleg Chiellini), de szerintem ilyen körülmények között gratulálni kell és elismerni, hogy idén ők voltak jobbak, megérdemelték. Ha úgy gondolja, hogy a sérülések miatt estünk ki, akkor se mondja ki, mert nem elegáns szerintem. Mondja azt, hogy az Ajaxnál nagyon jól sikerült a hosszútávú csapatépítési projekt, idén borzasztóan kijött nekik a lépés, megérdemelten jutottak tovább. Vagy ne mondjon semmit.
Szerintem meg ez egy lényegtelen nyilatkozatnak a túlmagyarázása. Very Happy

Persze mélyebb a keretünk, több a lóvénk...de a meccset nem a papíron szereplő érték játssza le.

Anyagiak ide vagy oda, szerintem bőven erősebb a kp-jük mint a miénk, ezt nem tudom Allegri hibájának felfogni.

Mellesleg ezt nem a meccs után nyilatkozta, (ott gratulált és elismerte, hogy megérdemelten estünk ki) hanem hetekkel kesőbb amikor az Ajax meneteléséről kérdezték. Very Happy
Vissza az elejére Go down
Téjlor89
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 556
Join date : 2018. Sep. 24.

Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2   Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 I_icon_minitime2019-05-07, 10:55

CsT írta:

Én úgy olvastam, hogy remek csapat az ajax de szerencséje volt, mert olyan Juventussal (és Tottenhammel) találkozott ahonnan 5-6 ember hiányzott.

Ja, csak ennek olyan nagyon kifogás keresés szaga van. Szerintem megemlíteni sem szabadott volna. Mélyebb papíron jóval a keretünk, sokkal több bevételből gazdálkodunk és sokkal több pénzt vertünk el az elmúlt években. Nekik is volt egy sérült alapemberük és egy eltiltott alapemberük egy másik pedig nem 100%-os állapotban játszott. Csak éppen a sérült bal oldalra áttolt jobbhátvédjük cseréje úgy szállt be, hogy a 40 milliós Bernát egyszer nem tudta megverni. Emellett egyértelműen megérdemelten jutottak tovább a játék képe és a helyzetek alapján. Az tiszta, hogy minket hátráltattak a sérülések (főleg Chiellini), de szerintem ilyen körülmények között gratulálni kell és elismerni, hogy idén ők voltak jobbak, megérdemelték. Ha úgy gondolja, hogy a sérülések miatt estünk ki, akkor se mondja ki, mert nem elegáns szerintem. Mondja azt, hogy az Ajaxnál nagyon jól sikerült a hosszútávú csapatépítési projekt, idén borzasztóan kijött nekik a lépés, megérdemelten jutottak tovább. Vagy ne mondjon semmit.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10581
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2   Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 I_icon_minitime2019-05-07, 09:27

Téjlor89 írta:
Olvastátok az Allegri nyilatkozatot, miszerint az Ajax szerencsével jutott idáig? Szerintem elég szerencsétlen dolog ez, olyan rossz vesztes érzetet kelt az emberben.
Én úgy olvastam, hogy remek csapat az ajax de szerencséje volt, mert olyan Juventussal (és Tottenhammel) találkozott ahonnan 5-6 ember hiányzott.
Vissza az elejére Go down
Téjlor89
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 556
Join date : 2018. Sep. 24.

Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2   Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 I_icon_minitime2019-05-07, 08:21

Olvastátok az Allegri nyilatkozatot, miszerint az Ajax szerencsével jutott idáig? Szerintem elég szerencsétlen dolog ez, olyan rossz vesztes érzetet kelt az emberben.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2   Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Juventus - Ajax, 2019.04.16. 21:00 Spíler2
Vissza az elejére 
1 / 9 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Leverkusen - Juventus 2019.12.11 21:00 Spíler2
» Juventus - Bayer Leverkusen 2019.10.01 21.00 Spíler2 TV
» Lokomotiv Moszkva - Juventus 2019.11.06 18:55 Spíler2
» Juventus - Atletico Madrid 2019.11.26 21:00 Spíler2
» Juventus - Barcelona 2020.10.28. 20.45 Spíler2

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Bianconeri Blog - Forza Juventus! :: Ha Muntari gólját megadták volna! :: Bajnokok Ligája-
Ugrás: