Bianconeri Blog - Forza Juventus!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bianconeri Blog - Forza Juventus!

A Bianconeri Blog saját Juventus fórumja. Szeretettel látunk minden kulturált fórumozót!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1

Go down 
+6
_DREAM_
Krisz
Tankcsapda
zetterberg40
CsT
bombahoppa
10 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1   Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 I_icon_minitime2020-07-12, 19:01

Krisz írta:


Első szezonban egy scudetto után kirakni? Illetve ha esetleg alkotunk valamit a BLben is (nem esünk ki a Lyon ellen)? Az kicsit cinkes nem? Ha pedig az, hogy nyer ezt-azt, hirtelen indokolja a további bizalmat akkor meg nem értem, hogy mi az az irgalmatlan probléma amiért mindenképp le kellene cserélni. A scudettot 3-4 középcsapat elleni győzelemmel behúzhatjuk, a BLben pedig 3 meccs választ el a döntőtől. Ha azt a 3 meccset mondjuk valahogy behúzza az a csapat problémáin illetve a Sarri - Juventus különbözőségen semmit nem változtat.

Gasperinit én nagyon csíptem, a 2010es Genoa nagyon csecse volt, de aztán kurvanagyot hasalt a férgekkel. A mostani Atalantat szépen felépítette, de egyébként a mi szintünkön megint semmit nem mutatott - sőt, igazából még egy Napoli szinten se - ahol a scudetto a cél, az Atalantanal az idei és a tavalyi teljesítmény is csak bónusz, nem elvárt dolog.

A lényeg, hogy én edzőt kb csak akkor cserélnék ha nagyon muszáj (pl Delneri, vagy Allegri ha elfáradt a dolog) és/vagy egy egyértelműen nagyobb halat tudunk lezsírozni (pl Zidane) már csak a rizikó és a velejáró költségek miatt is.

Ha a rizikót nézzük szerintem egy csalódást keltő szezon is maximum egy elvesztett scudettot nem pedig BL-ről lecsúszást jelenthet tekintve a mezőnyt, illetve a BL csoportkörbeli teljesítményünket nézve a mostani "gyengén" muzsikáló csapat is megérné a BL tavaszt. Ez azt jelenti, hogy túl nagy bevételkiesést nem jelentene. A másik oldalról, meg mivan ha mégis egy korszakos játékrendszert tud kiépíteni? Én mindenképp adnék neki időt hacsak valami nagy hal edző nem toporog az ajtóban.

Kicsit nézzünk utána: decemberben kezdődött a gyengélkedés, komolyabb csapatok elleni mérlegünk minden sorozatot egybevéve:
Roma: győzelem idegenben, kupában hazai pályán
Napoli: vereség a bajnokságban, döntetlen után bukás a kupadöntőben
Milan: kínkeserves döntetlen a kupában (hosszú ideig emberelőnyben), vereség idegenben a bajnokságban
Sinter: győzelem a bajnokságban
Atalanta: döntetlen a bajnokságban (a focink középcsapathoz illő volt)
Lazio: vereség a bajnokságban és a szuperkupában
Lyon: BL-nyolcaddöntő vereség
Ez a mérleg 3-3-5, hogy a kupában a tizenegyeseket ne számoljam a győzelmekhez/vereségekhez a lutrijelleg miatt. Nem néztem utána, de ilyen rossz mérleget komolyabb meccseken legutóbb esetleg Del Nerivel érhettünk el. Sarri a szezon második felére rendre gyengébben teljesít a csapataival (kivétel a 2016-17-es szezon a Napolival). A PL-ben a nagyok közül tavasszal csak a Tottenhamet sikerült megvernie, kikapott a Liverpooltól, az Arsenaltól, a Citytől, döntetlen a ManU-val.
Ezek alapján szerintem akár a BL behúzása mellett is lehet váltani. Csak a scudetto alapján mindenképpen, az, hogy ilyen simán vezetünk, csak annak köszönhető, hogy a riválisok iszonyatosan rosszul jöttek vissza a vírushelyzet után, nekünk meg a könnyebb meccsek jöttek eddig. Egyszerűen azt érzem, hogy Sarrival nem lehet nagy célokat elérni, és azért na, Ronaldot nem a scudettok, hanem a BL miatt igazoltuk, akkor legyen már egy olyan edző, akivel ez sikerülhet. De ha esetleg össze is jönne Sarrival, attól még nem tartanám meg (persze akkor nem kérdés, hogy marad). Egyszerűen az a baj, hogy amennyi energiát fordít a taktikája tökéletesítésére, annyira magasról tesz a mentális erőfölény kialakítására vagy ehhez egyáltalán nem ért. Ez a mentális többlet november végéig megvolt, hogy ha a játék nem is megy, egy gólt begyötrünk a győzelemhez, ez eltűnt. A Lyon ellen ez a többlet egy döntetlenhez elegendő lett volna, de az sem jött össze.

Nem akarom, hogy visszaessünk a Napolija szintjére. Nagyon jó csapat volt, amit kialakított, de nem győztes mentalitással, és ahogy látom, ez nálunk sincs meg feltétlenül. És vannak jobb edzők, akikre érdemes lehetne váltani, de azt szezon végeztével meg kell tenni, és az az érzésem, hogy még a BL vége előtt.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8077
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1   Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 I_icon_minitime2020-07-12, 15:26

Tankcsapda írta:


Sarrinak időt hagyni a legrosszabb opció, amit megléphetnek a vezetők.

Első szezonban egy scudetto után kirakni? Illetve ha esetleg alkotunk valamit a BLben is (nem esünk ki a Lyon ellen)? Az kicsit cinkes nem? Ha pedig az, hogy nyer ezt-azt, hirtelen indokolja a további bizalmat akkor meg nem értem, hogy mi az az irgalmatlan probléma amiért mindenképp le kellene cserélni. A scudettot 3-4 középcsapat elleni győzelemmel behúzhatjuk, a BLben pedig 3 meccs választ el a döntőtől. Ha azt a 3 meccset mondjuk valahogy behúzza az a csapat problémáin illetve a Sarri - Juventus különbözőségen semmit nem változtat.

Gasperinit én nagyon csíptem, a 2010es Genoa nagyon csecse volt, de aztán kurvanagyot hasalt a férgekkel. A mostani Atalantat szépen felépítette, de egyébként a mi szintünkön megint semmit nem mutatott - sőt, igazából még egy Napoli szinten se - ahol a scudetto a cél, az Atalantanal az idei és a tavalyi teljesítmény is csak bónusz, nem elvárt dolog.

A lényeg, hogy én edzőt kb csak akkor cserélnék ha nagyon muszáj (pl Delneri, vagy Allegri ha elfáradt a dolog) és/vagy egy egyértelműen nagyobb halat tudunk lezsírozni (pl Zidane) már csak a rizikó és a velejáró költségek miatt is.

Ha a rizikót nézzük szerintem egy csalódást keltő szezon is maximum egy elvesztett scudettot nem pedig BL-ről lecsúszást jelenthet tekintve a mezőnyt, illetve a BL csoportkörbeli teljesítményünket nézve a mostani "gyengén" muzsikáló csapat is megérné a BL tavaszt. Ez azt jelenti, hogy túl nagy bevételkiesést nem jelentene. A másik oldalról, meg mivan ha mégis egy korszakos játékrendszert tud kiépíteni? Én mindenképp adnék neki időt hacsak valami nagy hal edző nem toporog az ajtóban.
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1   Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 I_icon_minitime2020-07-12, 14:31

Krisz írta:


Én a hőbörgők között voltam, amikor Allegrit elküldtük, de az utolsó szezonban ő se tudta úgy keverni a lapokat, hogy meg legyen a csapat. Ezután jött a váltás, ami abból a szempontból vitatható mindenképp, hogy lehet Allegri jobban tudta keverni a lapokat, ha nem adják el a fél keretét és megkapja a játékosokat akik kellenek neki, viszont abból semmiképp, hogy az előző évhez képest nem sikerült előrelépni. Ezek után visszahozni szerintem erősen megkérdőjelezhető döntés lenne. Ha akkor nem hittünk benne, hogy többet ki tud hozni a csapatból, akkor mi értelme visszamenni és újra próbálni ami nem működött? Ha annak idején nem volt érteme kirakni Allegrit, mert nem volt elérhető jobb edző, akkor most ugyanígy nincs értelme kirakni Sarrit és visszahozni Allegrit (ugyanaz a szitu mint Zamparininél, csak ő ezt szezon közben csinálta). Zidane engem Lippire emlékeztet, ezért örülnék neki, és új perspektíva lenne, ettől függetlenül viszont inkább adnék időt Sarrinak. Ha Afrikában olyan kvalitású kerete lett volna (vagy úgy általánosságban erőforrásai) mint a mostani Juve keret, akkor pár év alatt nem lehet hogy összerakott volna egy olyan csapatot ami a nagyobb csapatokkal is versenyképes?

Sarrinak időt hagyni a legrosszabb opció, amit megléphetnek a vezetők. Lehet, hogy túl éles váltásnak tűnt elsőre is Allegri reaktív futballjából Sarri filozófikus játékára átállni, de nem eleinte ütköztek ki a problémák. Én ősszel védtem Sarrit, mert jöttek az eredmények, és időnként megmutattuk komolyabb csapatok ellen is, hogy mekkora potenciál rejlik a keretben, a BL-ben egyenesen esélyeshez méltóan teljesítettük a csoportkört, aztán december környékére kezdték kiismerni a játékot. Amit Allegrinél reméltünk, hogy akár a BL is összejöhet, az Sarrival remény szintjén sincs meg. Egyrészt amit lejjebb írtak, ha szezon közben jönnek rá, hogy mégsem jó Sarri, akkor nagyon kevés edzőopciónk lesz. Zidane szerintem Sarri szerződése utáni időszakra van betervezve, vagy ha Sarri nem tölti ki a három évet, akkor a következő edző utáni időre. Az mondjuk tetszik (de csak Zidanet nézve), hogy a Ronaldo nélküli Realnak is felismerte az erősségeit, és megint komoly tényezővé váltak.
Akik most szabadúszók, közülük Allegrivel, Pochettinoval és Valverdevel szimpatizálnék. Allegri klasszis edző, neki nem jelentene gondot a helyes irányba terelni a csapatot. Amiért nem elvetendő, az az, hogy felmerülhet a vezetőségben az is, hogy talán nem helyes az út, amit tavaly kijelöltek...és ez nagyjából igaz is. Pochettinoval projektszinten lehet gondolkodni, nagyon tudatosan építette fel a Tottenhamet, szerintem ő sikert is tudna hozni, és potenciálisan a fiatalítást is meg tudná oldani. Valverdevel kapcsolatban mondjuk annyit hozzátennék, hogy én szimpatizálok vele, de nehezen tudnám elképzelni, hogy Spanyolországon kívül eredményes lehetne, úgyhogy kicsit ellentmondok magamnak, viszont nagyon tetszett, hogy nem akart mindenáron megfelelni a Barca identitásának, és így is baromi erős csapatot hozott össze.
Viszont most így jobban belegondolva, ha Sarrit le akarják cserélni, akkor szerintem Gasperini lesz a legesélyesebb jelölt. Mindenki elismeri az Atalantaját, igazi remekmű, ráadásul domináns, támadó futballt játszanak, előszeretettel rotál, és nála nincs ilyen probléma, hogy a nagyok ellen hatástalan a taktikája, lásd a tegnapi meccset. Kérdés, hogy neki érdeke-e a váltás, mert egyszer belebukott egy nagy lépésbe, még egyszer be meri-e vállalni, illetve kiderülhetne, hogy a Zinterre még nem állt készen, vagy egyáltalán nem alkalmas nagyobb eredmények elérésére. Illetve Simone Inzaghi sanszos még, most tekintsünk el attól, hogy az egyébként körülbelül 15-16 fős kerettel nem bír végig egy szezont a scudettoért folyó csatában.
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4704
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1   Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 I_icon_minitime2020-07-12, 14:08

https://www.football-italia.net/155746/video-atalanta-dominate-juventus
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4704
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1   Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 I_icon_minitime2020-07-12, 13:58

Krisz írta:


Lehet hogy a Sarriball csak egy branding, de a lényeg, hogy egy olyan edzőt kerestünk aki Sarrihoz hasonló filozófiával közelíti meg a játékot. Na most Allegrivel ez sosem fog megtörténni, ha pedig 1 éve szükségünk volt a változásra, ezért kiraktuk Allegrit úgy hogy egy évig még fizettük a 7 milláját, hogy jöhessen Sarri az ő megközelítésével akkor jövőre is ugyanez lesz a helyzet, nem egy kósza hóbort volt ez.

A gólok száma nyilván kínos, de Allegri 5 éve alatt is voltak hasonló kérdések illetve "negatív mérföldkövek". Mellesleg a manapság Italiaban legjobb focit játszó és leginkább formában lévő Atalanta is 40 felett jár, pontosan a bevállalós stílusa miatt.

https://www.juvefc.com/sarri-of-all-people/

Én még mindig azt gondolom, hogy Pep volt a célpont.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8077
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1   Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 I_icon_minitime2020-07-12, 13:50

tjunior írta:

Nekem ez is egy urban legend, hogy szükségünk volt váltásra amit legfőképp egy Pavel Nedved nevű illető terjesztett. Nyilván ez is csak tipp, a színfalak mögé sosem fogunk belátni.

Persze, ez mind csak találgatás, én csak mérsékelt cinizmussal feltételezem a számomra leglogikusabb magyarázatot. Emiatt nehéz elhinnem, hogy Nedved aki állítólag nem az eszéről híres és sokkal inkább egy stróman, rángatta a szálakat az edzőkérdésben. A big picturet nézve nekem sokkal logikusabb, hogy a brand miatt illetve a proaktív foci sikeressége (BL) miatt akartunk váltani valami látványosabb, támadóbb játékra.
Vissza az elejére Go down
tjunior
Allegri jobbkeze



Posts : 3282
Join date : 2012. Nov. 06.

Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1   Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 I_icon_minitime2020-07-12, 13:39

https://www.instagram.com/p/CChZqLIngUn/?igshid=17b7wddjltjh5
Vissza az elejére Go down
tjunior
Allegri jobbkeze



Posts : 3282
Join date : 2012. Nov. 06.

Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1   Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 I_icon_minitime2020-07-12, 13:23

Krisz írta:


 ha pedig 1 éve szükségünk volt a változásra, ezért kiraktuk Allegrit úgy hogy egy évig még fizettük a 7 milláját, hogy jöhessen Sarri az ő megközelítésével akkor jövőre is ugyanez lesz a helyzet, nem egy kósza hóbort volt ez.

A gólok száma nyilván kínos, de Allegri 5 éve alatt is voltak hasonló kérdések illetve "negatív mérföldkövek". Mellesleg a manapság Italiaban legjobb focit játszó és leginkább formában lévő Atalanta is 40 felett jár, pontosan a bevállalós stílusa miatt.
Nekem ez is egy urban legend, hogy szükségünk volt váltásra amit legfőképp egy Pavel Nedved nevű illető terjesztett. Nyilván ez is csak tipp, a színfalak mögé sosem fogunk belátni.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8077
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1   Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 I_icon_minitime2020-07-12, 11:56

zetterberg40 írta:


A Sarriball tényleg sosem létezett, újságírói kitaláció az egész. Nápolyban volt egy támadóbb rendszere egy homogén kerettel, ami ott működött, de se az Empolinál, se a Chelseanél, se a Juventusnál nem lehet ilyesmiről beszélni.

***

Mikor kaptunk utoljára ilyen sok gólt? Vagy egyáltalán mikor volt arra példa, hogy az aktuális bajnok bőven 30+ kapott góllal zárja a szezont?

Lehet hogy a Sarriball csak egy branding, de a lényeg, hogy egy olyan edzőt kerestünk aki Sarrihoz hasonló filozófiával közelíti meg a játékot. Na most Allegrivel ez sosem fog megtörténni, ha pedig 1 éve szükségünk volt a változásra, ezért kiraktuk Allegrit úgy hogy egy évig még fizettük a 7 milláját, hogy jöhessen Sarri az ő megközelítésével akkor jövőre is ugyanez lesz a helyzet, nem egy kósza hóbort volt ez.

A gólok száma nyilván kínos, de Allegri 5 éve alatt is voltak hasonló kérdések illetve "negatív mérföldkövek". Mellesleg a manapság Italiaban legjobb focit játszó és leginkább formában lévő Atalanta is 40 felett jár, pontosan a bevállalós stílusa miatt.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8077
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1   Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 I_icon_minitime2020-07-12, 11:47

tjunior írta:
8 meccset játszottunk a visszatérés után, húzhatunk egy vonalat a teljesítményhez.
4 meccs komolytalan csapatok ellen. Lecce, Bologna, Torino, Genoa. 4 győzelem 13-2 gólarány, ez oké. Nem lebecsülve ezeket az eredményeket, majdhogynem bajnokságot lehet nyerni ezzel, de na.
Komolyan vehető csapatok ellen, 4 meccs 0 győzelem 3 döntetlen 1 vereség 4-8 gólkülönbség. Köztük a 10 emberes Milan ellen. A jobban belemegyünk a 4 gólunkból 2 tizenegyes, 1 megye2es védekezés utáni ajándék egy meg egy egyéni bravúr. 4 meccsen nulla tudatos, kijátszott gól, a helyzetekbe számába már kedvem sincs belemenni. Mindez úgy, hogy a tegnapi meccs képe reálisan 0-3, így lefocizva kb Conte alatt a Bayern ellen voltunk. Persze az Atalanta forma alapján per pillanat Európa elit. (Mi meg nem). Maxi addig kevergette a lapokat, amíg valamit kihozott belőle, eredményt és ha lehetőség volt szép játékot is. Sarrinál a halvány jelét nem látom mit akar. Afrikában ugyanez volt, kisebbek ellen szép játék, basszus, évek óta együtt volt a csapat, persze hogy ismerték egymást, mehetett a bugi, nem vitatom el Sarri érdemeit ebben, de ez az egész sarriball egy urban legend. Persze a scudetto még így is simán kinéz, árnyalja a képet, ha lenne egy potens kihívónk igencsak rezegne a léc. Lazio kidurrant, a hullarablók balfaxokm az Atalanta meg messze. Sarrit el kell küldeni a szezon végén, Maxit meg visszahozni, mert ha következő szezon közepén elégeljük meg a bagós munkáját ilyen Piolik meg Del Nerik közül kell majd válogatni.

Én a hőbörgők között voltam, amikor Allegrit elküldtük, de az utolsó szezonban ő se tudta úgy keverni a lapokat, hogy meg legyen a csapat. Ezután jött a váltás, ami abból a szempontból vitatható mindenképp, hogy lehet Allegri jobban tudta keverni a lapokat, ha nem adják el a fél keretét és megkapja a játékosokat akik kellenek neki, viszont abból semmiképp, hogy az előző évhez képest nem sikerült előrelépni. Ezek után visszahozni szerintem erősen megkérdőjelezhető döntés lenne. Ha akkor nem hittünk benne, hogy többet ki tud hozni a csapatból, akkor mi értelme visszamenni és újra próbálni ami nem működött? Ha annak idején nem volt érteme kirakni Allegrit, mert nem volt elérhető jobb edző, akkor most ugyanígy nincs értelme kirakni Sarrit és visszahozni Allegrit (ugyanaz a szitu mint Zamparininél, csak ő ezt szezon közben csinálta). Zidane engem Lippire emlékeztet, ezért örülnék neki, és új perspektíva lenne, ettől függetlenül viszont inkább adnék időt Sarrinak. Ha Afrikában olyan kvalitású kerete lett volna (vagy úgy általánosságban erőforrásai) mint a mostani Juve keret, akkor pár év alatt nem lehet hogy összerakott volna egy olyan csapatot ami a nagyobb csapatokkal is versenyképes?

bombahoppa likes this post

Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4704
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1   Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 I_icon_minitime2020-07-12, 11:15

tjunior írta:
8 meccset játszottunk a visszatérés után, húzhatunk egy vonalat a teljesítményhez.
4 meccs komolytalan csapatok ellen. Lecce, Bologna, Torino, Genoa. 4 győzelem 13-2 gólarány, ez oké. Nem lebecsülve ezeket az eredményeket, majdhogynem bajnokságot lehet nyerni ezzel, de na.
Komolyan vehető csapatok ellen, 4 meccs 0 győzelem 3 döntetlen 1 vereség 4-8 gólkülönbség. Köztük a 10 emberes Milan ellen. A jobban belemegyünk a 4 gólunkból 2 tizenegyes, 1 megye2es védekezés utáni ajándék egy meg egy egyéni bravúr. 4 meccsen nulla tudatos, kijátszott gól, a helyzetekbe számába már kedvem sincs belemenni. Mindez úgy, hogy a tegnapi meccs képe reálisan 0-3, így lefocizva kb Conte alatt a Bayern ellen voltunk. Persze az Atalanta forma alapján per pillanat Európa elit. (Mi meg nem). Maxi addig kevergette a lapokat, amíg valamit kihozott belőle, eredményt és ha lehetőség volt szép játékot is. Sarrinál a halvány jelét nem látom mit akar. Afrikában ugyanez volt, kisebbek ellen szép játék, basszus, évek óta együtt volt a csapat, persze hogy ismerték egymást, mehetett a bugi, nem vitatom el Sarri érdemeit ebben, de ez az egész sarriball egy urban legend. Persze a scudetto még így is simán kinéz, árnyalja a képet, ha lenne egy potens kihívónk igencsak rezegne a léc. Lazio kidurrant, a hullarablók balfaxokm az Atalanta meg messze. Sarrit el kell küldeni a szezon végén, Maxit meg visszahozni, mert ha következő szezon közepén elégeljük meg a bagós munkáját ilyen Piolik meg Del Nerik közül kell majd válogatni.

A Sarriball tényleg sosem létezett, újságírói kitaláció az egész. Nápolyban volt egy támadóbb rendszere egy homogén kerettel, ami ott működött, de se az Empolinál, se a Chelseanél, se a Juventusnál nem lehet ilyesmiről beszélni.

***

Mikor kaptunk utoljára ilyen sok gólt? Vagy egyáltalán mikor volt arra példa, hogy az aktuális bajnok bőven 30+ kapott góllal zárja a szezont?
Vissza az elejére Go down
tjunior
Allegri jobbkeze



Posts : 3282
Join date : 2012. Nov. 06.

Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1   Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 I_icon_minitime2020-07-12, 09:12

8 meccset játszottunk a visszatérés után, húzhatunk egy vonalat a teljesítményhez.
4 meccs komolytalan csapatok ellen. Lecce, Bologna, Torino, Genoa. 4 győzelem 13-2 gólarány, ez oké. Nem lebecsülve ezeket az eredményeket, majdhogynem bajnokságot lehet nyerni ezzel, de na.
Komolyan vehető csapatok ellen, 4 meccs 0 győzelem 3 döntetlen 1 vereség 4-8 gólkülönbség. Köztük a 10 emberes Milan ellen. A jobban belemegyünk a 4 gólunkból 2 tizenegyes, 1 megye2es védekezés utáni ajándék egy meg egy egyéni bravúr. 4 meccsen nulla tudatos, kijátszott gól, a helyzetekbe számába már kedvem sincs belemenni. Mindez úgy, hogy a tegnapi meccs képe reálisan 0-3, így lefocizva kb Conte alatt a Bayern ellen voltunk. Persze az Atalanta forma alapján per pillanat Európa elit. (Mi meg nem). Maxi addig kevergette a lapokat, amíg valamit kihozott belőle, eredményt és ha lehetőség volt szép játékot is. Sarrinál a halvány jelét nem látom mit akar. Afrikában ugyanez volt, kisebbek ellen szép játék, basszus, évek óta együtt volt a csapat, persze hogy ismerték egymást, mehetett a bugi, nem vitatom el Sarri érdemeit ebben, de ez az egész sarriball egy urban legend. Persze a scudetto még így is simán kinéz, árnyalja a képet, ha lenne egy potens kihívónk igencsak rezegne a léc. Lazio kidurrant, a hullarablók balfaxokm az Atalanta meg messze. Sarrit el kell küldeni a szezon végén, Maxit meg visszahozni, mert ha következő szezon közepén elégeljük meg a bagós munkáját ilyen Piolik meg Del Nerik közül kell majd válogatni.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8077
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1   Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 I_icon_minitime2020-07-12, 00:02

zetterberg40 írta:
Én kérek elnézést. Szerencsétlen Atalanta, pedig lefociztak.
Nem tehetek róla, de Sarrival értelmezhetetlen a Juventus.

Amióta átálltunk erre a 433/442 Bernátos felállásra, nem is próbálunk Sarriballt nyomni, helyette jön ez a se ilyen se olyan valami, ami egy prime Atalanta ellen kevés és ha a kihagyás utáni formától el is tekintünk gyakorlatilag a középen masszív csapatok ellen (Milan, Napoli...) meg vagyunk lőve. Az 100 hogy ki kell csapni a brét egy védekezésben masszív, kreatív, penge kpra (Pogba, Sergej, Verratti, Allan stb). Emellett viszont vissza kell térni a szezon eleji Sarriballra, különben semmi értelme nem volt Sarrit idehozni.

Sarri esete velünk egyébként Ancelottira emlékeztet. Ha több türelmet kap akkor lehet nálunk rakja össze azt a csapatot amit a Milanban. Én most nyáron gondolkodás nélkül lecserélném Zidanera, egyébként meg adnék neki időt meg játékosokat.
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1   Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 I_icon_minitime2020-07-12, 00:00

Sajnálom az Atalantat, győzelmet érdemeltek volna európai szintű játékkal, a PSG-nek marha nehéz dolga lehet a BL negyeddöntőben. Lehet, hogy bajnokságot nem fognak nyerni, de ez a csapat az elmúlt legalább 10 év csodacsapata. Leginkább azért, mert kevés pénzből folyamatos építkezéssel egyre jobbak, nem egyszezonos gárda, nincsenek klasszisok, de iszonyatosan masszívak. Gasperini elképesztő munkát végez, le a kalappal előtte.
Sarri szerintem elég rossz munkát végez, remélem, közeledik az utolsó torinói cigarettája. Az első félidőben Dybala egyedül próbált helyzeteket kialakítani, mert egyszerűen nem számíthatott senki másra, Ronaldohoz is ritkán jutott el a labda. Ez a középpálya hullagyenge, Danilo hibás igazolás volt, és amit szünetben is írtam: aki előzetesen komolyabb ellenállást fejthet ki, az ki is fejti, ez a nagyon nagy baj. Contet ugyan lemeccselte még a vírusszünet előtt, de Gattuso legyőzte (kétszer is), Simone Inzaghi korábban kétszer is legyőzte, Gasperini most lemeccselte, és Pioli egyszer legyőzte Sarrit, a kupában meg taktikailag állta a sarat. Tehát Conte az egyetlen a komolyabb csapatok edzői közül, aki nem ismerte ki őt. Illetve a Roma elleni meccs még hátravan, az eddig kettőből kettő.

Petike007 and bombahoppa like this post

Vissza az elejére Go down
tjunior
Allegri jobbkeze



Posts : 3282
Join date : 2012. Nov. 06.

Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1   Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 I_icon_minitime2020-07-11, 23:47

Addig kellene kivágni a bagóst amíg Allegri szabad...
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10538
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1   Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 I_icon_minitime2020-07-11, 23:42

Hát utoljára hazai pályán talán Del Neri alatt fociztak így le, a bagóst megmenti ez a hülye szabály, de ha ellenfél is van a pályán akkor a játékunk konvergál a lófaszhoz...
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4704
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1   Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 I_icon_minitime2020-07-11, 23:36

Én kérek elnézést. Szerencsétlen Atalanta, pedig lefociztak.
Nem tehetek róla, de Sarrival értelmezhetetlen a Juventus.

simoon, LeRoi10 and Malloy like this post

Vissza az elejére Go down
simoon
Segédedző
Segédedző
simoon


Posts : 1279
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1   Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 I_icon_minitime2020-07-11, 23:35

Sarri megbukott
ezt a barom szabályt meg remélem eltörlik
nevetséges, akár mi szívjuk meg, akár az ellen

bombahoppa likes this post

Vissza az elejére Go down
http://windholz.wix.com/windholz
bombahoppa
Allegri jobbkeze
bombahoppa


Posts : 3542
Join date : 2015. May. 10.
Age : 51
Location : all around You everywhere

Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1   Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 I_icon_minitime2020-07-11, 23:34

Sírok lol!

_________________
a televizenyős düggönypakli
Vissza az elejére Go down
https://vote4bombahoppa.blogspot.com/
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8077
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1   Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 I_icon_minitime2020-07-11, 23:33

Ramsey iszonyat vakon van...
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8077
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1   Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 I_icon_minitime2020-07-11, 23:28

bombahoppa írta:
Benő fasza.

Pont ezt gondoltam erre eladja a 16os előtt a labdát és gól. Pontosan az ilyenek miatt jobb szerintem Pjanic registaban.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10538
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1   Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 I_icon_minitime2020-07-11, 23:28

Közünk nincs ehhez a meccshez...
Vissza az elejére Go down
bombahoppa
Allegri jobbkeze
bombahoppa


Posts : 3542
Join date : 2015. May. 10.
Age : 51
Location : all around You everywhere

Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1   Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 I_icon_minitime2020-07-11, 23:21

Sarri megengedte a hosszú indításokat, vagy már szarnak rá?

_________________
a televizenyős düggönypakli
Vissza az elejére Go down
https://vote4bombahoppa.blogspot.com/
bombahoppa
Allegri jobbkeze
bombahoppa


Posts : 3542
Join date : 2015. May. 10.
Age : 51
Location : all around You everywhere

Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1   Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 I_icon_minitime2020-07-11, 23:20

Benő fasza.

_________________
a televizenyős düggönypakli
Vissza az elejére Go down
https://vote4bombahoppa.blogspot.com/
LeRoi10
Segédedző
Segédedző
LeRoi10


Posts : 2282
Join date : 2015. Feb. 24.
Age : 30

Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1   Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 I_icon_minitime2020-07-11, 23:01

Na most már akkor húzzuk be. A mai játékos elnézve mégsem akarok szoros végjátékot .
Vissza az elejére Go down
bombahoppa
Allegri jobbkeze
bombahoppa


Posts : 3542
Join date : 2015. May. 10.
Age : 51
Location : all around You everywhere

Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1   Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 I_icon_minitime2020-07-11, 23:01

Krisz írta:
Bernátnak nagyon érik a csere, remélem Koszta már melegít.
Ámen.

_________________
a televizenyős düggönypakli
Vissza az elejére Go down
https://vote4bombahoppa.blogspot.com/
bombahoppa
Allegri jobbkeze
bombahoppa


Posts : 3542
Join date : 2015. May. 10.
Age : 51
Location : all around You everywhere

Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1   Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 I_icon_minitime2020-07-11, 23:00

bombahoppa írta:
CR-t már szidni akartam, hogy be se fűzte a cipőjét.
Sokáig tartott, amíg megértette a kritikámat.

_________________
a televizenyős düggönypakli
Vissza az elejére Go down
https://vote4bombahoppa.blogspot.com/
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10538
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1   Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 I_icon_minitime2020-07-11, 22:59

A lófasz szabály most nekünk kedvez. Penaldo!
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8077
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1   Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 I_icon_minitime2020-07-11, 22:57

Bernátnak nagyon érik a csere, remélem Koszta már melegít.
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1   Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 I_icon_minitime2020-07-11, 22:52

Mióta újraindult az olasz foci, az eddigi komoly ellenfelekkel szemben 3,5 meccsen gyengék voltunk...a 3,5-ből. Illetve adjunk egy jó félidőnyit a Milan elleni bajnokira, de baromi siralmas, hogy aki előzetesen komolyabb ellenállást tanúsíthat, az kifejezetten tanúsít is. Ez elég nagy baj, Sarri igazán összeszedhetné magát, mert ha kiderül, hogy ennyit tud összehozni, akkor az marha kevés.
Négy fordításunk volt a szezonban, legutóbb mondjuk pont az Atalanta ellen, de akkor két döntetlen mellett nyertük a meccseket. Azóta kicsit romlott a forma.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1   Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Juventus - Atalanta 2020.07.11 21:45 Digi1
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Juventus - Atalanta 2020.12.16 18:30 Digi1
» Atalanta - Juventus 2018.12.26 15:00 Digi1
» Juventus - Atalanta, 2016.12.03. 20:45, Digi1
» Juventus - Atalanta, 2015.02.20., 20:45, Digi1
» [Coppa] Juventus - Atalanta, 2018.02.28. 17:30 Digi1

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Bianconeri Blog - Forza Juventus! :: Ha Muntari gólját megadták volna! :: Serie A - Coppa Italia-
Ugrás: