Bianconeri Blog - Forza Juventus!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bianconeri Blog - Forza Juventus!

A Bianconeri Blog saját Juventus fórumja. Szeretettel látunk minden kulturált fórumozót!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1

Go down 
+10
DartagnanX
Joe111
tjunior
Téjlor89
Tankcsapda
Krisz
CsT
LeRoi10
Petike007
zetterberg40
14 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
SzerzőÜzenet
DartagnanX
Admin
DartagnanX


Posts : 413
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 23

Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1   Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 I_icon_minitime2021-09-22, 09:24

_Tyler írta:
CsT írta:

Azért ott más volt helyzet, Klopp oda teljesen új felfogást/játékrendszert vitt, itt azért Allegri rendszere azért nem ismeretlen a fél csapatnak. Plusz a PL-ben volt 6-7 ugyanolyan erősségű keret, itt azért még Ronaldo nélkül max az Ellenség kerete veretesebb. Letérdeltünk az anno elzavart Allegri elé, csúcsfizut adtunk neki, kibasztuk miatta Paraticit, Nedvednek is láthatóan kuss a neve azóta. Nem hiszem, hogy mindezt holmi csapatépítgetés miatt tettük volna, akkor maradhatott volna Pirlo is. Maxi szerintem a scudettoért/legalább BL8-ért lett visszahozva.

Hogy változik-e az igazoláspolitikánk azt nem tudom (de remélem Maxinak tényleg több beleszólása lesz) de a leggyakoribb név eddig Romagnoli, akinél megint az INGYEN a húzóérv.
Nekem Cherubini megszólalásaiból az jön le, hogy a klubvezetés is úgy értékeli, hogy komoly gondok vannak a játékosállománnyal. Egyszer pl. valami olyasmit mondott, hogy megbeszélték Allegrivel, hogy azért ez már nem az a bajnokokkal teli keret, mint amit itthagyott. Ettől függetlenül az eredmények persze sokkal gyengébbek, mint amit a keret erőssége indokolna. Nekem az is eszembe jutott, hogy nem térdelt-e meg mentálisan a csapat attól, hogy a páva lelépett? Itthagyta őket a példakép, a goat, ráadásul akár azt is érezhetik, hogy részben azért ment el, mert a volt csapattársait méltatatlannak tartja arra, hogy vele egy klubban játsszanak.
Simán benne lehet. Elég megalázó volt, ahogy itthagyta őket. Biztosan adott egy-egy pacsit, de igazából elmenekült a faszba innen. 
Ezért is kell idő, hogy megszokja a brigád CR7 hiányát. Közben pedig ebben a keretben tényleg teljesen indokolatlan volt a jelenléte - tehát hozzászokhatnának gyorsan!

_________________
BIANCONERI.BLOG.NEPSPORT.HU
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10537
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1   Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 I_icon_minitime2021-09-21, 19:44

_Tyler írta:

Nekem Cherubini megszólalásaiból az jön le, hogy a klubvezetés is úgy értékeli, hogy komoly gondok vannak a játékosállománnyal. Egyszer pl. valami olyasmit mondott, hogy megbeszélték Allegrivel, hogy azért ez már nem az a bajnokokkal teli keret, mint amit itthagyott. Ettől függetlenül az eredmények persze sokkal gyengébbek, mint amit a keret erőssége indokolna. Nekem az is eszembe jutott, hogy nem térdelt-e meg mentálisan a csapat attól, hogy a páva lelépett? Itthagyta őket a példakép, a goat, ráadásul akár azt is érezhetik, hogy részben azért ment el, mert a volt csapattársait méltatatlannak tartja arra, hogy vele egy klubban játsszanak.
Nagyon is lehet benne igazság, olyan mintha az önbizalom/győzni tudás kopott volna el egy kicsit a páva nélkül. Az első meccsel Csecsnin kívül szinte minden rendben volt, ugye ott is befejelte a végén (0,1 cm-es? lesről). A másik három meccsen már sokkal kevesebb hittel játszottunk. scratch
Vissza az elejére Go down
_Tyler
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 445
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1   Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 I_icon_minitime2021-09-21, 17:26

CsT írta:

Azért ott más volt helyzet, Klopp oda teljesen új felfogást/játékrendszert vitt, itt azért Allegri rendszere azért nem ismeretlen a fél csapatnak. Plusz a PL-ben volt 6-7 ugyanolyan erősségű keret, itt azért még Ronaldo nélkül max az Ellenség kerete veretesebb. Letérdeltünk az anno elzavart Allegri elé, csúcsfizut adtunk neki, kibasztuk miatta Paraticit, Nedvednek is láthatóan kuss a neve azóta. Nem hiszem, hogy mindezt holmi csapatépítgetés miatt tettük volna, akkor maradhatott volna Pirlo is. Maxi szerintem a scudettoért/legalább BL8-ért lett visszahozva.

Hogy változik-e az igazoláspolitikánk azt nem tudom (de remélem Maxinak tényleg több beleszólása lesz) de a leggyakoribb név eddig Romagnoli, akinél megint az INGYEN a húzóérv.
Nekem Cherubini megszólalásaiból az jön le, hogy a klubvezetés is úgy értékeli, hogy komoly gondok vannak a játékosállománnyal. Egyszer pl. valami olyasmit mondott, hogy megbeszélték Allegrivel, hogy azért ez már nem az a bajnokokkal teli keret, mint amit itthagyott. Ettől függetlenül az eredmények persze sokkal gyengébbek, mint amit a keret erőssége indokolna. Nekem az is eszembe jutott, hogy nem térdelt-e meg mentálisan a csapat attól, hogy a páva lelépett? Itthagyta őket a példakép, a goat, ráadásul akár azt is érezhetik, hogy részben azért ment el, mert a volt csapattársait méltatatlannak tartja arra, hogy vele egy klubban játsszanak.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10537
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1   Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 I_icon_minitime2021-09-21, 15:43

zetterberg40 írta:
Egyébként Darti Liverpool analógiája szerintem helytálló, ami az újjáépítést illeti. Simán igaz lehet a Juvera is ez a forgatókönyv Allegri visszatérésének első évében.
Azért ott más volt helyzet, Klopp oda teljesen új felfogást/játékrendszert vitt, itt azért Allegri rendszere azért nem ismeretlen a fél csapatnak. Plusz a PL-ben volt 6-7 ugyanolyan erősségű keret, itt azért még Ronaldo nélkül max az Ellenség kerete veretesebb. Letérdeltünk az anno elzavart Allegri elé, csúcsfizut adtunk neki, kibasztuk miatta Paraticit, Nedvednek is láthatóan kuss a neve azóta. Nem hiszem, hogy mindezt holmi csapatépítgetés miatt tettük volna, akkor maradhatott volna Pirlo is. Maxi szerintem a scudettoért/legalább BL8-ért lett visszahozva.

Hogy változik-e az igazoláspolitikánk azt nem tudom (de remélem Maxinak tényleg több beleszólása lesz) de a leggyakoribb név eddig Romagnoli, akinél megint az INGYEN a húzóérv.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8075
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1   Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 I_icon_minitime2021-09-21, 14:45

Téjlor89 írta:

Lehet amúgy kritizálni az edzőket meg a játékosokat a Juve esetében, de az teljesen egyértelmű, hogy a legfőbb problémánk az átigazolása piacon történő sorozatos mellényúlások. Valamiért borzasztó rosszak vagyunk ebben évek óta. Minden Chiesara jut 3 Rabiot/Ramsey/Bernardeschi.

Jogos, viszont érdemes külön kezelni a CR előtti és utáni mercatokat. Post-CR egyértelműen az ész nélküli high profile kukázás ment (meg csengettünk De Ligtért). Bernát szerintem egy olyan bukta amit senki nem gondolt előre, Costaval is kb csak a sérülékenysége volt a gond, ami vállalhatatlanná vált nálunk, amint lejött a germán kokszról.
CR előtt meg az volt a gond, hogy nem tudtunk eladni, mindenki akármikor lerabolt minket és könnyedén elengedtünk játékosokat ingyen.
Remélhetőleg mostantól sikerül megőrizni a tartásunkat (lerablás, eladás) illetve okosan elkölteni a büdzsét.
Vissza az elejére Go down
Téjlor89
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 556
Join date : 2018. Sep. 24.

Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1   Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 I_icon_minitime2021-09-21, 13:52

zetterberg40 írta:
Egyébként Darti Liverpool analógiája szerintem helytálló, ami az újjáépítést illeti. Simán igaz lehet a Juvera is ez a forgatókönyv Allegri visszatérésének első évében.

Csak a továbblépéshez fontos lenne, hogy mi is úgy igazoljunk majd, mint ahogy azt a Liverpool tette ebben az építkezős periódusban: Gomez, Milner, Mané, Wijnaldum, Matip, Salah, Robertson, TAA, Firmino mind-mind bőven hozzátette bőven a magáét a BL és PL címhez. Akiért viszonylag sokat fizettek, azok befutottak és hasznos játékosokká váltak, tovább növelték az értéküket. De van itt a listában saját nevelésű játékos, ingyen spíler és 9 milliós Robertson is. Bentenke kivételével nagy összegű átigazolással nem futottak zátonyra egyáltalán.

Lehet amúgy kritizálni az edzőket meg a játékosokat a Juve esetében, de az teljesen egyértelmű, hogy a legfőbb problémánk az átigazolása piacon történő sorozatos mellényúlások. Valamiért borzasztó rosszak vagyunk ebben évek óta. Minden Chiesara jut 3 Rabiot/Ramsey/Bernardeschi.
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4703
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1   Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 I_icon_minitime2021-09-21, 13:07

Egyébként Darti Liverpool analógiája szerintem helytálló, ami az újjáépítést illeti. Simán igaz lehet a Juvera is ez a forgatókönyv Allegri visszatérésének első évében.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10537
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1   Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 I_icon_minitime2021-09-21, 11:42

Ha van jó registád akkor Loca szerintem inkább mezzala, de a jelenlegi keretünkben inkább regista. Bár az eddig alkalmazott 4-4-2-ben (ahol Rabbi leginkább egy befelé játszó bal oldali kp) nem is igazán lehet klasszikus regista/mezzala pozíciókról beszélni hiszen ahhoz kellene a 3 fős kp. Így szerintem Loca és Bekúr is nagyjából ilyen mindenes belső középpályások és a támadójáték szervezése inkább a visszalépkedő Dybala és a szélsők dolga lenne. Nekik kellene párharcokat nyerni, előnyt teremteni és helyzetbe hozni Moratát.

Ami nekem nagyon hiányzik, hogy a középpályásaink kurvára nem gólerősek, régebben Vidal,Pogesz de még Marcsi is rengetegszer ért fel a támadásoknál ez Bekúrnál és Rabbinál nagyon ritka, Artúr ebben is szar, Kenőnek ez menne csak neki meg a többivel (helyezkedés, játék olvasása) van gondja.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8075
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1   Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 I_icon_minitime2021-09-21, 11:40

Téjlor89 írta:


Ez nagyon érdekes kérdés, hogy Locatelli most ideálisan regista, vagy mezzala. 

Tavaly a Sassuoloban regista volt - emiatt figyeltünk fel rá, emiatt igazoltuk le és kiválóan játszott azon a poszton. Összeszedett védekezésben, jól passzol közelre és távolra.

Viszont a válogatottban kiválóan tolta mezzalaként, kijöttek belőle a kulcspasszok és még mindig beletette a munkamennyiséget. Nem tudom, hogy mi a jó megoldás, de úgy, hogy Rabiot nem hajlandó ott játszani (pedig a PSG-s csúcsformáját ott hozta) és Bentancur pedig öngyilkosság registaban, amíg Arthur nem épül fel, Loca az egyetlen megoldás.

Rabiot beraknám szertárosnak hogy hirtelen megszeresse a regista posztot. Mondjuk ezt a dolgot CRrel kellett volna kezdeni 3 éve, mint ahogyan Mencseszterben meg is tették.

bombahoppa and Téjlor89 like this post

Vissza az elejére Go down
Téjlor89
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 556
Join date : 2018. Sep. 24.

Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1   Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 I_icon_minitime2021-09-21, 10:47

Petike007 írta:



Artúr Mezzala Loca és Benta szerintem minimum versenyképes. 

Ez nagyon érdekes kérdés, hogy Locatelli most ideálisan regista, vagy mezzala. 

Tavaly a Sassuoloban regista volt - emiatt figyeltünk fel rá, emiatt igazoltuk le és kiválóan játszott azon a poszton. Összeszedett védekezésben, jól passzol közelre és távolra.

Viszont a válogatottban kiválóan tolta mezzalaként, kijöttek belőle a kulcspasszok és még mindig beletette a munkamennyiséget. Nem tudom, hogy mi a jó megoldás, de úgy, hogy Rabiot nem hajlandó ott játszani (pedig a PSG-s csúcsformáját ott hozta) és Bentancur pedig öngyilkosság registaban, amíg Arthur nem épül fel, Loca az egyetlen megoldás.
Vissza az elejére Go down
Petike007
Segédedző
Segédedző



Posts : 2107
Join date : 2012. Nov. 06.

Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1   Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 I_icon_minitime2021-09-21, 09:00

bombahoppa írta:

Hát ja. Caceres és buziVidal is bulikázott, de az autótörés mellett is elnéztük nekik. Szépek voltak és okosak. De több volt az egy főre jutó grinta a csapatban.

Fartúró lehet bulibáró volt mint anno Montero, de a pályán megdöglött 3x egy meccs alatt. Ezt ne felejtsük el.

Adom amit a nálam okosabbak leírtak. Gazdasági kényszerpálya volt CR és DL leigazolása után. A középpálya hatalmas problémáját megpróbálták megoldani Remzivel és Rabbival. Ingyen. Ez gyakorlatilag gigantikó bukás lett illetve további kényszerpálya, mivel a magas fizuk miatt kvázi a nyakunkon maradnak.

Artúróval kapcsolatban megjegyezném, hogy azért annyira nem volt rossz a múlt évben sem. Valahogy amikor a pályán volt nem kaptunk ki egyszer sem. Regista pozícióban pont arra képes amit Maxi szeret. Locatelli jelenleg ott kényszermegoldás, mivel rajta kívül egy darab labdabiztos játékosunk sincs, így legalább valamennyire van labdakihozatal és kontra lehetőség. Ha már úgy játszunk mint egy kiscsapat legalább kontrázzunk.

Artúr Mezzala Loca és Benta szerintem minimum versenyképes. Legalábbis a mostani kp-nál fényévekkel erősebb. Az amerikai kismókus meg ha nem profi ki kell baszni, ahogy a többit is.Annyi pénzért játszanak egy évben, amiért Darti egy egész órát dolgozik, és basznak grintázni.

bombahoppa likes this post

Vissza az elejére Go down
bombahoppa
Allegri jobbkeze
bombahoppa


Posts : 3542
Join date : 2015. May. 10.
Age : 51
Location : all around You everywhere

Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1   Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 I_icon_minitime2021-09-20, 23:12

Krisz írta:


Oké, de most a létező legrosszabb verzió van, hogy fizetjük őket és a pályán lődörögnek, felveszik a lóvét, nasiznak, kurváznak a pályán meg nem tudnak küzdeni, a teljesítmény pontosan NULLA. A primaverasoknak meg párszáz rongyot kell max egy évre adni (tehát gyakorlatilag ugyanannyi a bérköltség) és legalább felszántják a pályát. A mostaninál simán jobb, bármilyen eredményt is hoz. 

Engem mondom nem az zavar hogy ennyi pontunk van, meg nincs összeállva a csapat, hanem hogy lődörgés, bulikázás az van, tartás meg semmi.
Hát ja. Caceres és buziVidal is bulikázott, de az autótörés mellett is elnéztük nekik. Szépek voltak és okosak. De több volt az egy főre jutó grinta a csapatban.

_________________
a televizenyős düggönypakli
Vissza az elejére Go down
https://vote4bombahoppa.blogspot.com/
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8075
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1   Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 I_icon_minitime2021-09-20, 22:30

Tankcsapda írta:


Nem tudom, ez a távozásra kényszerítés mennyire kivitelezhető ilyen fizetések mellett.

Oké, de most a létező legrosszabb verzió van, hogy fizetjük őket és a pályán lődörögnek, felveszik a lóvét, nasiznak, kurváznak a pályán meg nem tudnak küzdeni, a teljesítmény pontosan NULLA. A primaverasoknak meg párszáz rongyot kell max egy évre adni (tehát gyakorlatilag ugyanannyi a bérköltség) és legalább felszántják a pályát. A mostaninál simán jobb, bármilyen eredményt is hoz. 

Engem mondom nem az zavar hogy ennyi pontunk van, meg nincs összeállva a csapat, hanem hogy lődörgés, bulikázás az van, tartás meg semmi.

LeRoi10 likes this post

Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10537
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1   Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 I_icon_minitime2021-09-20, 22:05

Azért ez a keret annyira nem gyenge, hogy 4 meccsen 2 pontot kelljen szerezni, főleg ilyen Empolik meg Udinésék ellen. Tavaly ilyenkor Pirlo csapata kb jobban nézett ki nagyjából ugyanezzel a kerettel (Oké volt egy Ronaldója aki a szurkolók 90%-a szerint fék volt Very Happy). Nekem kicsit úgy tűnik Maxi hatalmas mellénnyel jött vissza, hogy lazán faszra húzza a ligát, de eddig szinte semmilyen húzása nem jött be. Ez eddig nagyjából olyan bukta mint Agnellinek a szuperliga.
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1   Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 I_icon_minitime2021-09-20, 20:40

Krisz írta:


Jogos nagy része, de azért gondolkodjunk el egy pillanatra a 7. helyek utáni első bajnokcsapatról. Az MVP meg védő trió+ Buffon mellett Estigarribia, Giaccherini, Pepe, Lichtsteiner, Grosso, Matri, Vucinic, Padoin meg ilyenek alkották a csapat másik felét. Egy dekával se jobbak (sőt) a mostani fos-sorunknál csak épp felszántották a pályát. Nem a képességekkel van igazán baj most sem, hanem a mentalitással. Ezt meg pontosan ugyanúgy lehet orvosolni, ahogy Conte tette (gondolom), Reto Ziegler egy hónapot volt nálunk kb, Elia meg jatszott 300 percet. Aki nem volt hajlandó megdögleni a pályán az azonnal ment a levesbe szó szerint. Ezt Rabiotval meg Ramseyvel is ugyanúgy meg lehet csinálni, mert eladni amúgy se tudjuk őket, szóval vagy teljesítenek vagy el akarnak majd húzni a vérbe.
Meg a 6 millát kereső kapusunk nyilvánosan cigizik, a takony jenkink meg nem tud lemondani a snackekről, 2 millás fizu mellett - hogy a faszba hagyjuk ezt? Amíg nincs meg a fegyelem, szerintem nem a játékosokba kell beleallni, hanem a vezetőkbe. Lehet lobogtatni a szerződést amibe ez gondolom bele van foglalva (ha nem akkor a legal department is mehet a máglyára), ki lehet baszni a lelátóra embereket, Nicolussi Caviglia vagy Ranocchia legalább a pályán döglene meg még ha egy rakás kreténséget össze is hoznának (mint tavaly Frabotta).

Nem tudom, ez a távozásra kényszerítés mennyire kivitelezhető ilyen fizetések mellett. Rabiotval egyébként még nem is lenne olyan nagy gond, ha állandósítani tudná a legjobbját, sőt, azzal elég sokat nyernénk, de Ramsey eleve nem volt kompatibilis a Serie A-val. Az a baj, hogy az utóbbi években az átigazolásainkat az alakította, hogy mennyi fér bele Ronaldo és de Ligt mellett. Miattuk kellett ingyenes igazolásokhoz folyamodni, amivel még nincs is semmi baj, csak közben a minőség nem jött, és mintha elfelejtették volna a személyiséget figyelni, ahogy írtad is. Rabiot az anyja csecsén lóg, McKennie rendszertelenül eszik (Ronaldot egy évig figyelhette, mit lenne szabad fogyasztania), Arthurt meg inkább hagyjuk. Mellettük Costa sérülékeny, Ramsey sérülékeny, kapásból 7 játékos, akinek valamilyen oknál fogva nem kellett volna jönnie. Oké, de Ligt befuthat, szóval legyen 6. Idejön Sarri, erre olyanokat igazolunk, akik nem illeszthetők a rendszerébe, majd miután igazolnak két olyan játékost, aki igen, lecserélik, jön Pirlo, aki homlokegyenest mást próbált erőltetni, őt is lecserélik, jön Allegri, akinek megint abból kell főznie, ami van. Csak ami különbség, hogy anno Pirlo-Pogba-Vidal-Marchisio-Tévez vonallal kezdhetett munkába, és nem kellett újjáépíteni az alapokat is, most viszont nagyon is a nulláról indul. Idő kell neki szerintem, mert 45 percre magas szintű focira képes a csapat, de utána kidurran, mint egy lufi.

A következőktől függ szerintem az, hogy elindulunk-e felfelé (illetve mikortól):

- Dybala mikor lesz legalább 75 intenzív játékpercnyi állapotban? Jól indult ebben a szezonban, de nem bírja végig ő sem.
- Chiesa mikor lendül bele?
- Mikorra csiszolódik össze a középpálya? Illetve nagy kérdés, hogy mi lesz a nyerő összetétel? Arthur vagy McKennie bekerül-e? Szerintem Arthur igen, Allegri szereti a minimális hibaszázalékkal játszókat, még ha nem is kockáztatnak sokat, a baj az, hogy tőle nem várható, amit Allegri vár egy registatól, egyszerűen képtelen 10 méternél messzebbre passzolni.
- Mennyire lesz rotálható a keret? Jelenleg nem az, Chiesa még csak most tért vissza, az alapcsapaton kívül jelenleg csak de Ligt és Kulusevski azok, akiket nyugodt szívvel bedobnék bármelyik meccsen, Bernardeschi és Kean csak kisebb csapatok ellen, McKennie a rotálás miatt kellene már most, Ramsey még úgy sem. Én a Spezia ellen De Scigliot játszatnám, legalább az egyik brazil pihenne, de ő is csak ilyen kötelező meccsekre lenne okés.

Téjlor89 likes this post

Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4703
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1   Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 I_icon_minitime2021-09-20, 16:23

Darti szavai nyugtassanak meg benneteket is:
http://bianconeri.taccs.hu/2021/09/20/fino-alla-fine/

LeRoi10 and Malloy like this post

Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8075
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1   Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 I_icon_minitime2021-09-20, 15:41

CsT írta:
Annyit még megjegyeznék, hogy Ronaldo távozása után sem lett jobb a csapatjáték és azóta egyetlen szabadrúgásunk sem volt lövőtávból. Very Happy

Jó jó, a komplett alapozás során CRes formációval terveztünk (ami ha kell ha nem köré épül) és még így is Allegri magickel együtt október végére volt várható reálisan egy áttörés. Így megint 1 hónap kiesett a csapatépítésnél, amit kezdhettünk előlről. Meg kell oldani #1 új játékosok integrálása #2 a csapat mentalitása #3 optimális formáció a keret alapján illetve a hosszabb távú terveknek megfelelően. A csicskalángosokon már túl vagyunk (Udinese, Empoli), innentől kezdve meg ha jobbak voltunk mint az előző meccsen a 3 célt tekintve akkor már rendben vagyunk.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10537
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1   Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 I_icon_minitime2021-09-20, 14:57

Annyit még megjegyeznék, hogy Ronaldo távozása után sem lett jobb a csapatjáték és azóta egyetlen szabadrúgásunk sem volt lövőtávból. Very Happy
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8075
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1   Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 I_icon_minitime2021-09-20, 13:20

_Tyler írta:
Allegrinek nagyon gyorsan ki kell valamit találnia, mert ez eddig a duplahetedik csapat szintje kb. Sajnos tele vagyunk motiválatlan, hülye, és/vagy csak egyszerűen szar játékosokkal. Ideális esetben egy Bentancur vagy egy Rabiot legfeljebb a lelátóról nézhetné a meccseinket, most meg kit teszünk a helyükre? Ha megnézzük a Rabiot, McKennie, Ramsey, Bentancur fos-sort, vajon melyik kettőt-hármat pakolnánk fel a pályára nyugodt szívvel? Tegyük mellé Bernardeschit, De Scigliót meg Ruganit (ők mondjuk legalább stabilan kispadosok) és a kapusok Sturaróját, és máris több, mint félcsapatnyi hulladékunk van.
amit nem értek, hogy az miként lehetséges, hogy a csapat láthatóan nem bír végig erővel egy meccset. nem csak Dybala, tőle már megszoktuk, hanem szinte a teljes csapat. Dybala szerződési igénye amúgy vérforraló, csökkenteni kellene a fizetését, nem növelni

Jogos nagy része, de azért gondolkodjunk el egy pillanatra a 7. helyek utáni első bajnokcsapatról. Az MVP meg védő trió+ Buffon mellett Estigarribia, Giaccherini, Pepe, Lichtsteiner, Grosso, Matri, Vucinic, Padoin meg ilyenek alkották a csapat másik felét. Egy dekával se jobbak (sőt) a mostani fos-sorunknál csak épp felszántották a pályát. Nem a képességekkel van igazán baj most sem, hanem a mentalitással. Ezt meg pontosan ugyanúgy lehet orvosolni, ahogy Conte tette (gondolom), Reto Ziegler egy hónapot volt nálunk kb, Elia meg jatszott 300 percet. Aki nem volt hajlandó megdögleni a pályán az azonnal ment a levesbe szó szerint. Ezt Rabiotval meg Ramseyvel is ugyanúgy meg lehet csinálni, mert eladni amúgy se tudjuk őket, szóval vagy teljesítenek vagy el akarnak majd húzni a vérbe.
Meg a 6 millát kereső kapusunk nyilvánosan cigizik, a takony jenkink meg nem tud lemondani a snackekről, 2 millás fizu mellett - hogy a faszba hagyjuk ezt? Amíg nincs meg a fegyelem, szerintem nem a játékosokba kell beleallni, hanem a vezetőkbe. Lehet lobogtatni a szerződést amibe ez gondolom bele van foglalva (ha nem akkor a legal department is mehet a máglyára), ki lehet baszni a lelátóra embereket, Nicolussi Caviglia vagy Ranocchia legalább a pályán döglene meg még ha egy rakás kreténséget össze is hoznának (mint tavaly Frabotta).

Petike007, bombahoppa, Malloy and Juve1974 like this post

Vissza az elejére Go down
_Tyler
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 445
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1   Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 I_icon_minitime2021-09-20, 12:29

Allegrinek nagyon gyorsan ki kell valamit találnia, mert ez eddig a duplahetedik csapat szintje kb. Sajnos tele vagyunk motiválatlan, hülye, és/vagy csak egyszerűen szar játékosokkal. Ideális esetben egy Bentancur vagy egy Rabiot legfeljebb a lelátóról nézhetné a meccseinket, most meg kit teszünk a helyükre? Ha megnézzük a Rabiot, McKennie, Ramsey, Bentancur fos-sort, vajon melyik kettőt-hármat pakolnánk fel a pályára nyugodt szívvel? Tegyük mellé Bernardeschit, De Scigliót meg Ruganit (ők mondjuk legalább stabilan kispadosok) és a kapusok Sturaróját, és máris több, mint félcsapatnyi hulladékunk van.
amit nem értek, hogy az miként lehetséges, hogy a csapat láthatóan nem bír végig erővel egy meccset. nem csak Dybala, tőle már megszoktuk, hanem szinte a teljes csapat. Dybala szerződési igénye amúgy vérforraló, csökkenteni kellene a fizetését, nem növelni

Malloy and Téjlor89 like this post

Vissza az elejére Go down
Téjlor89
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 556
Join date : 2018. Sep. 24.

Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1   Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 I_icon_minitime2021-09-20, 11:31

Azért nagyon veszélyes játék, amit játszunk, mert egy kimaradó BL-szezon anyagilag egész mélyre taszítaná a csapatot.

Az eddig látottak alapján abszolút reális, hogy lemaradunk a top 4-ről. Érdekes lesz majd a fehérorosz bajnok ellen játszani a Konferencia Ligában jövőre, az biztos.

Én jelenleg eléggé pesszimista vagyok (mondjuk általában az szoktam lenni), nagyon benne van ebben egy több éves hullámvölgy á la Liverpool, vagy Milan.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8075
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1   Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 I_icon_minitime2021-09-20, 00:26

LeRoi10 írta:

Ebből a csapatból hiányzik még mindig a BuziVidal vonal. Már 6 kibaszott éve... hihetetlen. Hiányzik Mandzu, Buffon, Marci. Ilyen tesze-tosza módon ezt nem lehet. 

Persze, ez a bad boy, kőkemény b2b jó lenne, meg tényleg hiányzik, de most én inkább a NoGood, Buffon, Marcsi mentalitást hiányolom. Mert a komplett középpályánk, meg Kulukulu, Morata összes gyökérségével együtt ha meglenne az a mentalitás mint ennek a sornak akkor az eddigi összes meccset behúztuk volna valahogy. Az a helyzet, hogy Allegri minden zsenialitása mellett ennek a megteremtése nem az erőssége. Ettől függetlenül még mindig ő a legalkalmasabb ennek a csapatnak az összerakására, ezt a mercatoval kell megoldani. Egy 36 éves Modric se lenne hülyeség, sőt inkább 2-3 ilyen vén fasz/zseni kellene 1 éves szerződésekkel (olyanok akik nem sérültek állandóan, mint pl Vidal), amíg ezt a transitiont megoldjuk.

Edit:
A silány szurkolók elvileg a mostani helyezésünkön ironizáltak. A #wearesorich óta tudjuk, hogy a nagy pofájú megnyilvánulásaik végén mi szoktunm röhögni. Ez mindenképp egy pozitívum ma estére.
Vissza az elejére Go down
LeRoi10
Segédedző
Segédedző
LeRoi10


Posts : 2282
Join date : 2015. Feb. 24.
Age : 30

Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1   Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 I_icon_minitime2021-09-19, 23:40

CsT írta:
Allegri after Juve-Milan to DAZN: “The responsibility is mine on the changes. I got them wrong. I had to put more defensive players. Since the game was in safe”
A fordítás kicsit rossz: az a 'I had to' igazából 'I should have to'.  Tehát elrontotta, mert nem hozott be védekezőbb felfogású játékosokat, hogy őrizzük az eredményt. Igazából posztra cserélt (Morci-Ken, Dybala-Kulu, Cuadrado-Chiesa). 

További fordítás. Szerintem igaza van. Főleg a koncentrációval és a motivációval. Egy bajnokesélyes csapatnak hozni kellett volna a Napoli, Udinese és a mai meccset is. Egy pár évvel ezelőtti brigád hozta is volna...Ebből a csapatból hiányzik még mindig a BuziVidal vonal. Már 6 kibaszott éve... hihetetlen. Hiányzik Mandzu, Buffon, Marci. Ilyen tesze-tosza módon ezt nem lehet. 

“Despite a good first half, when we created chances and allowed Milan just one opportunity, we even risked defeat at the end of a game that had been under total control,” Allegri told DAZN.
“Unfortunately, we lost that concentration, determination and focus. Just look at the corner where we conceded the goal, there was complacency. It’s not possible to give this game away after being in control. Evidently, we need to make more progress. A lot more.”
“This game doesn’t change anything in my view of Juventus. What we need to learn quickly is that there are games when you need to be tough, you have to be determined, to bring home the tackle, keep focused. This is part of the general growth process of some players,” continued the coach.
“The problem is that winning a game is one thing, winning a league is another, and that means not conceding goals due to errors like that. We can draw games if the other team does better, not if we give it away.
“There were some positives, in other words the first half, but what makes me angry are the final 15 minutes. We should’ve suffered more, been ready to fight tooth and nail. At those moments, you can’t look at being aesthetically beautiful, you just take the result home, even if it’s ugly.”
Allegri was visibly angry and stormed off at the final whistle, still clearly tense during his post-match interview with the television stations.
“Fortunately the referee blew the final whistle, because we frankly risked defeat here. If you don’t realise that you must put all personal issues aside, work as a full-back even if you’re a striker, then you won’t bring these results home. All we’ll remember is that we threw away two points.
“I know you lot love talking about tactical systems, but when you are in front with 15 minutes to go, having practically not allowed Milan any shots on target, the system is irrelevant. You can be disorganised, but you need to be determined. If we take this attitude, it’s unlikely we can win the league.”
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10537
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1   Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 I_icon_minitime2021-09-19, 23:30

Allegri after Juve-Milan to DAZN: “The responsibility is mine on the changes. I got them wrong. I had to put more defensive players. Since the game was in safe”
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10537
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1   Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 I_icon_minitime2021-09-19, 23:21

Krisz írta:


Nem ezzel az iksszel van a baj még a játék képe alapján sem, hanem az Empoli meg az Udinese ellen vesztett 5 ponttal. Ha azokat behuzzuk, szokás szerint kiszopunk afrikában majd leikszelünk a Milannal, max csóválnánk a fejünket és bíznánk Allegriben. Igazából van egy adag szar amit el kell lapátolni először, mielőtt jönnének az eredmények. Az első félidő legalább rendben volt, 4 meccs alatt ez előrelépés, legalább jó irányba nézünk...
1 jó félidő az Udinese és a nápolyi (sok hiányzóval is) is volt, eredmény meg megint nem lett. Ez a második félidő semmivel nem volt jobb mint az eddigiek csak most nem Csecsni buzizott hanem Loca felejtett elindulni Rebiccel. Ugyanúgy nem működik ez a 4-4-2 mint eddig. Kíváncsi vagyok MAxi nyilatkozatára...Én kurvára nem látom, hogy lesz ebből csapat főleg ha mondjuk Morata,Sandro kiesik..
Vissza az elejére Go down
LeRoi10
Segédedző
Segédedző
LeRoi10


Posts : 2282
Join date : 2015. Feb. 24.
Age : 30

Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1   Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 I_icon_minitime2021-09-19, 23:13

CsT írta:

Artúrnak 20 méteres passza szerintem nem volt mióta itt van, max oldalra...
Nem fogalmaztam meg rendesen, lehet a tömény miatt (nem idén fogok leszokni a meccsközbeni ivásról úgy néz ki Very Happy ). Arthur registában azt jelentené, hogy Locatelli mehet feljebb, Be'kúr meg a padra. Viszont Arthur mellé nem elég 1 kp, szóval kell a 4-3-3. De ide meg Dybalát nem lehet beilleszteni.. max valami 4-3-1-2-be, de trequartistában sosem volt az igazi. És ez azt jelentené, hogy Chiesából csatárt kéne csinálni. 

Érdekelne azért, hogy ez a 'Dybala köré építünk mindent' álláspont a hosszabbítása miatt van vagy tényleg komolyan gondoljuk... Mindenesetre Allegriben bízok, a BL-nek meg kell lennie idén is.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10537
Join date : 2012. Nov. 05.

Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1   Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 I_icon_minitime2021-09-19, 23:09

LeRoi10 írta:

Artúrra az az igazság, hogy akkora szükség van mint egy falat kenyérre. Meg a 3 középpályásra.. Bekúr' kétszer volt olyan szituációban, hogyha ad egy 15-20 méteres kiugratást akkor ziccer. Mindkétszer elkúrta...
Artúrnak 20 méteres passza szerintem nem volt mióta itt van, max oldalra...
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8075
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1   Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 I_icon_minitime2021-09-19, 23:07

Téjlor89 írta:
Jelenleg a Milan egy sokkal jobban összerakott csapat, mint mi. 

Én a meccs előtt az ikszet aláírtam volna a jelenlegi erőviszonyok alapján. A meccs képe alapján pedig LEGALÁBB döntetlent érdemelt a Milan. Szóval az 1-1 nem rossz Very Happy

Valóban érhetetlen, hogy miért csak 45 percet vagyunk képesek focizni. 

Nem jó csapat ez jelenleg sajnos. Izgi lesz jövőre a Konferencia Liga.

Nem ezzel az iksszel van a baj még a játék képe alapján sem, hanem az Empoli meg az Udinese ellen vesztett 5 ponttal. Ha azokat behuzzuk, szokás szerint kiszopunk afrikában majd leikszelünk a Milannal, max csóválnánk a fejünket és bíznánk Allegriben. Igazából van egy adag szar amit el kell lapátolni először, mielőtt jönnének az eredmények. Az első félidő legalább rendben volt, 4 meccs alatt ez előrelépés, legalább jó irányba nézünk...
Vissza az elejére Go down
LeRoi10
Segédedző
Segédedző
LeRoi10


Posts : 2282
Join date : 2015. Feb. 24.
Age : 30

Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1   Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 I_icon_minitime2021-09-19, 22:59

Dybalanak megmondanám, hogy megkapja a 12 milliós fizut. Csak vonjuk le a harmadát mert 60 percnél úgy sem tud többet. Azzal a 8 misivel is túl lenne fizetve... Bár amíg Ramsey 6 misit visz haza, nehéz érvelni...
Vissza az elejére Go down
LeRoi10
Segédedző
Segédedző
LeRoi10


Posts : 2282
Join date : 2015. Feb. 24.
Age : 30

Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1   Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 I_icon_minitime2021-09-19, 22:57

Krisz írta:


Kb 5 meccs után tavaly valaki azt is megkérdezte, hogy Chiesat mindenképp ki kell fizetni, vagy még vissza tudjuk küldeni...
Amúgy kíváncsi leszek ha Artúr játszik majd Jorginho poszton, akkor egy Artúr-Loca-Kenő mire lesz képes, karakterre hasonló trió mint az EB győztes olasz kp.
Artúrra az az igazság, hogy akkora szükség van mint egy falat kenyérre. Meg a 3 középpályásra.. Bekúr' kétszer volt olyan szituációban, hogyha ad egy 15-20 méteres kiugratást akkor ziccer. Mindkétszer elkúrta...
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1   Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Juventus - Milan, 2021.09.19. 20:45 Sport1
Vissza az elejére 
1 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Juventus - Milan 2023.05.28. 20:45 SPORT1
» SZUPERKUPA Juventus - Milan 2019.01.16 18:30 Sport1
» Milan - Juventus COPPA 2020.02.13. 20:45 Sport1
» Milan - Juventus 2021.01.06 20:45
» Juventus - Milan 2021.05.09 20:45 Digi1

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Bianconeri Blog - Forza Juventus! :: Ha Muntari gólját megadták volna! :: Serie A - Coppa Italia-
Ugrás: