Bianconeri Blog - Forza Juventus!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bianconeri Blog - Forza Juventus!

A Bianconeri Blog saját Juventus fórumja. Szeretettel látunk minden kulturált fórumozót!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Parma - Juventus 2013.11.02.

Go down 
+9
_Tyler
.bb.
cortamelasombra
juve 1974
exchaby
buktar
Krisz
Juve=scudetto
zetterberg40
13 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
EsztéNégy
Segédedző
Segédedző



Posts : 1430
Join date : 2012. Nov. 05.

Parma - Juventus 2013.11.02. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Parma - Juventus 2013.11.02.   Parma - Juventus 2013.11.02. I_icon_minitime2013-11-05, 18:26

Gióról tudni lehetett, hogy nem lesz Sanyi, egész egyszerűen nem olyan tehetséges. Mint ahogy a mostani olasz fiatal generáció nem képes nagy játékosokat kinevelni előre: Balotelli (ha rásütjük, hogy olasz) fejben nincs rendben, senki sem volt képes megnevelni, Rossit pedig a folyamatos sérülések tették taccsar (bár most kezdi megtalálni önmagát). Nálam a Gabbiadini - Immobile vonal is felejtős, középcsapat való nekik, ott alkothatnak nagyot, lásd Di Natale vagy éppen Miccoli.
Vissza az elejére Go down
s4tch
Admin
s4tch


Posts : 4924
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 46

Parma - Juventus 2013.11.02. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Parma - Juventus 2013.11.02.   Parma - Juventus 2013.11.02. I_icon_minitime2013-11-05, 14:11

gio már az érkezése előtt megosztotta a szurkolókat. neki a legrosszabbat a sanyival való összevetés tette: egyértelmű volt, hogy nem lesz belőle új klubikon. viszont a cserecsatár szerepet elfogadta, erre képes, ez jól is áll neki, és az ellentmondásos nyilatkozatairól is leszokott. nálam gio a megtartandó kategória, saját kölökként és squad playerként is.
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
juve 1974
Vízhordó
Vízhordó
juve 1974


Posts : 581
Join date : 2012. Nov. 05.

Parma - Juventus 2013.11.02. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Parma - Juventus 2013.11.02.   Parma - Juventus 2013.11.02. I_icon_minitime2013-11-05, 14:00

O.k Én nem.Lehet,hogy egyedül voltam ezzel,de kihangsúlyozom,hogy már amikor kiderült,hogy visszajön akkor sem voltam kifejezetten boldog,annak ellenére,hogy néhányan messiásként,mások az új kapitányként tekintetek rá.Ez nem most volt, a véleményem pedig azóta sem változott.
Vissza az elejére Go down
Guest
Vendég




Parma - Juventus 2013.11.02. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Parma - Juventus 2013.11.02.   Parma - Juventus 2013.11.02. I_icon_minitime2013-11-05, 13:57

simoon írta:
nem nem… az hogy most mi a helyzet, nem írja felül azt h mindenki itt akarta tudni
már bocs, de én nem akartam
Vissza az elejére Go down
simoon
Segédedző
Segédedző
simoon


Posts : 1279
Join date : 2012. Nov. 05.

Parma - Juventus 2013.11.02. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Parma - Juventus 2013.11.02.   Parma - Juventus 2013.11.02. I_icon_minitime2013-11-05, 13:52

juve 1974 írta:
simoon írta:
ez így nagyon nem kóser, amikor jól nyomta ott,ember nem volt aki ne gondolta volna azt, hogy meg kell próbálni (mégis a mi kölkünk)
Abban igazad van,hogy a mi kölykünk,de a visszaigazolása után mindenki azt nyilatkozta,hogy fizikálisan erősödnie kell,és a felállásban is meg kell találni a helyét,szerepét.Szerintem ez nem sikerült,és bizony én soha nem gondoltam rá úgy,hogy méltó utódja lehet Sanyinak,vagy meghatározó embere lehet egy újra épülő csapatnak.Azért szép az élet,mert különbözően látjuk a dolgokat.Lehet,hogy szerinted ez így nem kóser,de próbálj meg elvonatkoztatni a személyétől,és arra gondolni,hogy jó e ennyi pénzért egy cserecsatár,még ha a mi kölykünk is.
nem nem… az hogy most mi a helyzet, nem írja felül azt h mindenki itt akarta tudni
Vissza az elejére Go down
http://windholz.wix.com/windholz
juve 1974
Vízhordó
Vízhordó
juve 1974


Posts : 581
Join date : 2012. Nov. 05.

Parma - Juventus 2013.11.02. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Parma - Juventus 2013.11.02.   Parma - Juventus 2013.11.02. I_icon_minitime2013-11-05, 13:27

simoon írta:
juve 1974 írta:
Csak annyit,hogy a kicsit nem kellet volna visszahozni Pármából,főleg ennyiért.Mindkét fél jobban járt volna ha ott marad.Ezt nem divatból nyöszörgöm,hanem kitartóan konstans mióta visszahozta Beppe.Chiellini valóban homályban van szezonkezdet óta,Marcsi nem különben.Mind ketten nagy kedvenceim,de ha vannak alternatíváik dobjuk be őket,nem is kérdés.
ez így nagyon nem kóser, amikor jól nyomta ott,ember nem volt aki ne gondolta volna azt, hogy meg kell próbálni (mégis a mi kölkünk)
Abban igazad van,hogy a mi kölykünk,de a visszaigazolása után mindenki azt nyilatkozta,hogy fizikálisan erősödnie kell,és a felállásban is meg kell találni a helyét,szerepét.Szerintem ez nem sikerült,és bizony én soha nem gondoltam rá úgy,hogy méltó utódja lehet Sanyinak,vagy meghatározó embere lehet egy újra épülő csapatnak.Azért szép az élet,mert különbözően látjuk a dolgokat.Lehet,hogy szerinted ez így nem kóser,de próbálj meg elvonatkoztatni a személyétől,és arra gondolni,hogy jó e ennyi pénzért egy cserecsatár,még ha a mi kölykünk is.
Vissza az elejére Go down
simoon
Segédedző
Segédedző
simoon


Posts : 1279
Join date : 2012. Nov. 05.

Parma - Juventus 2013.11.02. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Parma - Juventus 2013.11.02.   Parma - Juventus 2013.11.02. I_icon_minitime2013-11-05, 13:05

juve 1974 írta:
Csak annyit,hogy a kicsit nem kellet volna visszahozni Pármából,főleg ennyiért.Mindkét fél jobban járt volna ha ott marad.Ezt nem divatból nyöszörgöm,hanem kitartóan konstans mióta visszahozta Beppe.Chiellini valóban homályban van szezonkezdet óta,Marcsi nem különben.Mind ketten nagy kedvenceim,de ha vannak alternatíváik dobjuk be őket,nem is kérdés.
ez így nagyon nem kóser, amikor jól nyomta ott,ember nem volt aki ne gondolta volna azt, hogy meg kell próbálni (mégis a mi kölkünk)
Vissza az elejére Go down
http://windholz.wix.com/windholz
juve 1974
Vízhordó
Vízhordó
juve 1974


Posts : 581
Join date : 2012. Nov. 05.

Parma - Juventus 2013.11.02. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Parma - Juventus 2013.11.02.   Parma - Juventus 2013.11.02. I_icon_minitime2013-11-05, 10:00

Csak annyit,hogy a kicsit nem kellet volna visszahozni Pármából,főleg ennyiért.Mindkét fél jobban járt volna ha ott marad.Ezt nem divatból nyöszörgöm,hanem kitartóan konstans mióta visszahozta Beppe.Chiellini valóban homályban van szezonkezdet óta,Marcsi nem különben.Mind ketten nagy kedvenceim,de ha vannak alternatíváik dobjuk be őket,nem is kérdés.
Vissza az elejére Go down
s4tch
Admin
s4tch


Posts : 4924
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 46

Parma - Juventus 2013.11.02. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Parma - Juventus 2013.11.02.   Parma - Juventus 2013.11.02. I_icon_minitime2013-11-04, 22:04

Krisz írta:
...csak azt nem értem, hogy ha Conte mindig a legjobb formában lévőket játszatja...
ez egy nagyon is helyénvaló felvetés. mármint hogy conte valóban a legjobb formában lévőket játszatja, vagy mégis vannak szent tehenek, lásd buffon, chiellini, marchisio, pirlo, vagy tavasszal a meccsekre eltűnő vidal, vucsinics, akik akkor is pályán vannak, ha egyébként vannak éhesebb alternatíváik.
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8077
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Parma - Juventus 2013.11.02. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Parma - Juventus 2013.11.02.   Parma - Juventus 2013.11.02. I_icon_minitime2013-11-04, 21:35

jackie_d írta:
ogbonnát imádom, 2 éven belül hatalmas tanár lesz belőle
Én is csípem, de alapvetően többet kéne játszania. Jelenleg kicsit olyan tuskó faragatlan gyerek, akin látszik, hogy sok van benne és tényleg pont mint anno Bonucci (egyébként őt egy bizonyos pont után, a sokadik elbalfaszkodott kínos meccs után a halál faszára kívántam). Viszont ki kell emelni, hogy Bonucci, ha kellett, ha nem a pályán volt (Barzagli érkezésével játszott picit kevesebbet) és nem idegen poszton. Nekem teljesen egyértelmű, hogy Chiellot nyugodtan a padra lehet ültetni és több lehetőséget adni neki, a balhátvédet meg elfelejteni, mert beadni nem tud, a villámléptű szélsők meg könnyen zavarba hozhatják.

Ami Chiellinit illeti, ő a középhátvéd főskillek közül mindig is a helyezkedésben volt a leggyengébb, talán azért mert sokáig szélsővédőként erőltették. Viszont fejpárbajban, szerelésben és test-test elleniben nem sok jobbat tudnék nála mondani. Azt akartam ebből kihámozni, hogy 1-1 rossz helyezkedés miatt összehozott baki esetleg gól, eddig is előfordult, viszont a Real elleni produkciójánál - tizi, (a piros lap nevetséges volt, csakis a cigánykurva miatt kapta), és akadtak még olyan hibák amik szerencsére nem bosszulták meg jobban magukat - pont az erényei mondtak csődöt. Hulladék formában van, ez egyértelmű, csak azt nem értem, hogy ha Conte mindig a legjobb formában lévőket játszatja akkor ő miért nem padozik egy kicsit.
Vissza az elejére Go down
kilopo
Gyúró
Gyúró
kilopo


Posts : 1080
Join date : 2012. Nov. 05.
Location : Budapest

Parma - Juventus 2013.11.02. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Parma - Juventus 2013.11.02.   Parma - Juventus 2013.11.02. I_icon_minitime2013-11-04, 18:24

Én nem bírom a kicsit Very Happy, csak igazságtalannak érzem, hogy mindig szidják.
A parma ellen nem volt jó, de olyan rossz sem, hogy őt kelljen elővenni.

Egyébként én nem értettem, hogy miért volt olyan fasza igazolásnak kikiáltva, és egyáltalán nem tudnék sándor párhuzamot vonni. Marcsival sem. Remélhetőleg csak még nem.
Vissza az elejére Go down
Guest
Vendég




Parma - Juventus 2013.11.02. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Parma - Juventus 2013.11.02.   Parma - Juventus 2013.11.02. I_icon_minitime2013-11-04, 17:00

kilopo írta:
kicsit olyan ez, hogy ha valamit több embertől / több helyen olvasnak, akkor azt elhiszik, hogy úgy van, és nekik is ez lesz a véleménye. aztán ha a következő meccsen azt látják, hogy a kicsi megint lepattan, megint elesik, akkor ők is le fogják írni, hogy ja, szerintük is ő volt a fos, és ez így tovább generálja a dolgokat.
nem nagyon kéne párhuzamot vonni, de talán 2 éve volt, hogy egy madrid-barca után mindenki a szent barcat dicsérte, és a szemét madridot szidta, hogy milyen szabálytalanok, sportszerűtlenek meg amúgy is. közben a barca oldalán is megvoltak ugyanezek a tényezők, az mégsem volt kihangsúlyozva.

tldr: divat szidni a kicsit.
ebben az az érdekes, hogy én meg pont fordítva érzem rabbit 
mármint hogy divat megvédeni a kicsit

mintha a sándor után sóvárgók (tudat alatt?) benne látnák az utódot, mert mi egy olyan csapat vagyunk akinek mindig kell hogy legyen egy sándora
azon töprengek, hogy lehet én meg pont emiatt nem kedvelem, mert nekem most egy sándormentes csapat kell (belőle úgyis csak egy volt), 11 féktelen titánnal
Vissza az elejére Go down
kilopo
Gyúró
Gyúró
kilopo


Posts : 1080
Join date : 2012. Nov. 05.
Location : Budapest

Parma - Juventus 2013.11.02. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Parma - Juventus 2013.11.02.   Parma - Juventus 2013.11.02. I_icon_minitime2013-11-04, 16:04

kicsit olyan ez, hogy ha valamit több embertől / több helyen olvasnak, akkor azt elhiszik, hogy úgy van, és nekik is ez lesz a véleménye. aztán ha a következő meccsen azt látják, hogy a kicsi megint lepattan, megint elesik, akkor ők is le fogják írni, hogy ja, szerintük is ő volt a fos, és ez így tovább generálja a dolgokat.
nem nagyon kéne párhuzamot vonni, de talán 2 éve volt, hogy egy madrid-barca után mindenki a szent barcat dicsérte, és a szemét madridot szidta, hogy milyen szabálytalanok, sportszerűtlenek meg amúgy is. közben a barca oldalán is megvoltak ugyanezek a tényezők, az mégsem volt kihangsúlyozva.

tldr: divat szidni a kicsit.

szerintem is igazatok van, a kicsi nem olyan szar, mint amennyire annak tűnik/írják, de nem is egy stabil kezdőember. egyébként egy csatár nem tud úgy jó lenni, ha a többi csapatrész fos, ellenben egy hátrébb játszó játékossal.
pl: hát jó szar volt mindenki, de a kapus nagyokat védett, nem rajta múlott. vagy xy szerezte a legtöbb labdát, hatalmasakat mentett és még blokkolt is.
vs
pl: helyzetbe sem tud kerülni, persze, hogy nem rúg gólt. (persze hogy nem kerül helyzetbe, ha lófasz labdákat kap) vagy kicselez 2 védőt, de a kapus véd egy nagyot. --> ezt sem tudja berúgni a falábú.
Vissza az elejére Go down
Guest
Vendég




Parma - Juventus 2013.11.02. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Parma - Juventus 2013.11.02.   Parma - Juventus 2013.11.02. I_icon_minitime2013-11-04, 15:11

a kicsinek külön pechje hogy 110%-on kell pörögnie hogy normális játékosnak tűnjön
ha csak 90%-on teker akkor már megeszik és a méretei miatt ez hatványozottan látszik

meg aztán egy hétköznapi szurkoló nem biztos hogy mindig átlátja mit is akarunk játszani
úgy értem sokkal könnyebb meglátni azt hogy giovinco lepattan, mint azt hogy mondjuk claudio egész meccsen rosszul helyezkedik, vagy mondjuk bonu techikai hibáit
a népnek megy ugye egyszerű üzenet kell és erre (sajnos?) a "a kicsi szart sem ér" tökéletes

ogbonnát imádom, 2 éven belül hatalmas tanár lesz belőle
Vissza az elejére Go down
s4tch
Admin
s4tch


Posts : 4924
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 46

Parma - Juventus 2013.11.02. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Parma - Juventus 2013.11.02.   Parma - Juventus 2013.11.02. I_icon_minitime2013-11-04, 14:48

én sem értem, miért mindig a kicsit bántják!!!!!44 Neutral

ott van a csapatban
- egy válogatott középhátvéd, akiről idén már vagy 4 gólt kaptunk
- minden idők egyik legjobb kapusa, aki szintén számos gólban benne van, és ha nincs szerencséje, még több száradna a lelkén
- egy válogatott középpályás, aki bő egy éve képtelen eldönteni egy meccset, pedig korábban legalább havonta hozott egyet

viszont nincs a keretben
- az edző bizalmát élvező balhátvéd
- tisztességes szélső, aki képes beadni egy labdát
- egyáltalán, beadni képes játékos, aki nem de ceglie, tehát a beadásoktól eltekintve is lehetne számítani rá
- fáradhatatlan belső középpályás, akit a sokadik semmirekellő marchisio-műsor után nyugodtan be lehetne dobni a kezdőbe (remélem, jövőre marrone ennek a célnak megfelel)

a világverő keret kicsit még odébb van. már annak is örülni kell, hogy most van 3 játékosunk (vidal, pogba, tevez), akik nem csak a nevük alapján, hanem a teljesítményük, formájuk alapján is beférnének az európai élcsapatokba. ha ehhez hozzá tudnánk rakni egy képességeinek megfelelően teljesítő chiellini, pirlo, marchisio, buffon négyest, és egy bizalmat kapó cacerest (vagy pelust, bánná a fene, ha stabil lenne), akkor viszont kibaszott jó kis csapatunk lenne.

giovinco, az egyik cserecsatár ebben a legkisebb problémánk, szó szerint.

amúgy ogbonnát figyelitek? a koncentrációja néha a 2 évvel ezelőtti bonuccit idézi, ezt leszámítva tetszik a fiú.
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
_Tyler
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 445
Join date : 2012. Nov. 05.

Parma - Juventus 2013.11.02. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Parma - Juventus 2013.11.02.   Parma - Juventus 2013.11.02. I_icon_minitime2013-11-04, 13:37

én jackie és s4tch között vagyok, legalábbis a Gio-ról alkotott véleményt illetően. egyrészt szerintem a Gio kérdés erősen túl van dimenzionálva: cserecsatár, nem több, és ezt nagyjából mindenki el is fogadta a csapatnál. annak meg jó lehet, bár a helyzetkihasználása kritikán aluli (a Catania ellen figyeltem meg, hogy minden lövése teljesen kiszámítható helyre ment). vannak a csapatban sokkal nagyobb problémák, pl. egy elvileg a BL-re hajtó klubnál nem lehet egy Asamoah a megkérdőjelezhetetlen kezdő wingback, Marchisio szerepe/játéka is problémás, stb.
de a fentiek mellett úgy gondolom, hogy egy kiscsapatban sokkal jobb lenne, lehetne Giovinco, ahol van helye, ahol sokkal kisebb rajta a nyomás - mert szerintem mentális problémái is vannak, ezért lehet, hogy sokszor rosszul vesz át labdákat, és gyakran hibázik. a Parmában pl. valószínűleg egy 12-15 gólos játékos lenne, a csapat köré épülne stb. szóval lehet, hogy jobban járna a távozással, a Juventusban meg nyilván nem pótolhatatlan, bár a szélen jobb lenne, de szerintem védekezésben oda is kevés (zavarja ugyan az ellenfelet, de lepattan mindenkiről, és még ő szabálytalankodik, amikor labdát akar szerezni)
de ami ellen eredetileg felszólaltam: Gionak volt egy pár - önmagához képest - jobban sikerült meccse: gól a Milannak, gólpassz a Catania ellen, jól szállt be a margit ellen, erre egy - az egész csapatnak - nem túl jól sikerült meccs után mindjárt ő kerül a terítékre. szerintem ez nem volt jogos, és a legkisebb mértékben sem fair
Vissza az elejére Go down
Guest
Vendég




Parma - Juventus 2013.11.02. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Parma - Juventus 2013.11.02.   Parma - Juventus 2013.11.02. I_icon_minitime2013-11-04, 12:59

védekezésben azért talán nem emelkedik ki, a sebességét nehéz kihasználni ha nincs hozzá hely (gondolom nem messi féle kis területes robbanékonyságra célzol), a pontrúgás meg nem perdöntő amíg van pirlo
de ha egy pillanatra elnyomom a bennem lakó gonoszt és vita nélkül elfogadom amit írsz, akkor is úgy látom hogy világverő csapat építéséhez nem ilyen 12-ik ember kell, a csapatépítésnek még ebben a fázisában sem
Vissza az elejére Go down
s4tch
Admin
s4tch


Posts : 4924
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 46

Parma - Juventus 2013.11.02. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Parma - Juventus 2013.11.02.   Parma - Juventus 2013.11.02. I_icon_minitime2013-11-04, 12:33

szerintem meg van egy csomó olyan erénye, ami miatt lehet helye egy labdatartós csapatban, ha a megfelelő feladatkört kapja. ebben persze nincs benne a fejpárbaj, neki a földön kell a párharcokat vívni. a 3-5-2-ben gyakran pirlo, bonucci ráíveli a csatárokra a labdát, akik megpróbálnak vagy kapura fordulni, vagy a középpályásoknak lekészíteni. ebben gio béna, mert a levegőben lévő, pattogó labdák alól könnyen kiszorítják szabályosan, és se fault, se labda, se helyzet, se lófasz. viszont ha laposan kapja a pettyest, akkor le tudja kezelni és tud belőle gyorsan mozdulni, ami faulttal vagy helyzettel jár. amúgy a csapat egyik legpontosabban passzoló játékosa, ráadásul ő nem is a barzagli-, marchisio-féle biztonsági passzokat nyomja.

gio nálam:
+ sebesség
+ védekezés (persze csatárhoz képest)
+ pontrúgások
+ passzjáték

- minden, ami a talajtól több mint 40 centire történik
- helyzetkihasználás

nálam ő továbbra is megfelelő 12. ember. a mostani csatársorból amúgy sem adnék el senkit. a szélsőink sokkal rosszabbak, és továbbra sincs balhátvédünk (illetve ott van caceres, csak használni kellene).
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
Guest
Vendég




Parma - Juventus 2013.11.02. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Parma - Juventus 2013.11.02.   Parma - Juventus 2013.11.02. I_icon_minitime2013-11-04, 11:54

s4tch írta:
- viszont nem jó poszton játszik, ő nem egy középcsatár. akkor használható, ha vagy a szélről indul, vagy a center mögött helyezkedik. ez conte hibája.
egyetértek

s4tch írta:
ez nem kiscsapat-nagycsapat kérdése, nem arról van szó, hogy gio könnyű egy juventushoz, hanem arról, hogy ebbe a conte-féle felfogásba nem illik.
nem értek egyet
szerintem egy kontráktra építő (= kis)csapatban a helye, ahol hirtelen terek nyílnak és szaladgálhat kedvére
a több zweikapmffal járó labdatartós (= nagy)csapatoknál az ütközések felemésztik

sz'al szerintem tipikus kiscsapat-játékos nálunk soha nem fog tudni kibontakozini

Vissza az elejére Go down
Guest
Vendég




Parma - Juventus 2013.11.02. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Parma - Juventus 2013.11.02.   Parma - Juventus 2013.11.02. I_icon_minitime2013-11-04, 11:43

_Tyler írta:
megnéztem a szabálykönyvet
ügyes vagy Cool

_Tyler írta:
, szerencsére nincs benne, hogy a két játékos testsúlyának aránya számítana a szabálytalanságok megítélésénél Very Happy
szóval akkor a törpékkel üvatosabban kell bánni, mert kevesebbtől eleshetnek, vagymi?
szerintem (ugyanarról az esetről beszélünk és) "szokásos" kontakt volt két játékos között, semmi olyan ami tizit ért volna
persze ha linkelsz róla meggyőző videót, szívesen revidiálom magam

amúgy meg nem kéne a nagyok között focizni, o'szt nem lenne ilyen eset afro 
Vissza az elejére Go down
buktar
Vízhordó
Vízhordó
buktar


Posts : 515
Join date : 2012. Nov. 06.

Parma - Juventus 2013.11.02. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Parma - Juventus 2013.11.02.   Parma - Juventus 2013.11.02. I_icon_minitime2013-11-04, 11:28

_Tyler írta:
(apropó: kérem vissza azt a két órát, amit ennek a foskupac meccsnek a megnézésére fordítottam!!!)
Előtte Mezőkövesd - Pécs parádén voltam, én 4 órát kérek vissza! Smile
Vissza az elejére Go down
s4tch
Admin
s4tch


Posts : 4924
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 46

Parma - Juventus 2013.11.02. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Parma - Juventus 2013.11.02.   Parma - Juventus 2013.11.02. I_icon_minitime2013-11-04, 11:14

olaszokkal néztem egy szálloda halljában a második félidőt. ők is kutyázták giovincót, marcsit, chiellinit és buffont. tevez lecserélésekor fogták a fejüket, nem értették, őt miért hozza le conte, aztán persze a gólnál megvilágosodtak az ostobák. pirat amúgy marcsi körül _fokozódik_a_helyzet_, már a gazzetta is kritikus vele, pedig ő az olaszoknál hasonló szent tehén, mint mondjuk pirlo vagy az évek óta mosdatott-tutujgatott balotelli.

giovincóval kapcsolatban két dolog jut mindig eszembe.
- ott vannak a hasonló méretű játékosok, akik fizikailag erősebbek, masszívabbak, erőszakosabbak. értem én, hogy kicsi, de ez nem ok arra, hogy az első szellőtől pofára essen. az őt érő kritikák ezen elemével maximálisan egyetértek.
- viszont nem jó poszton játszik, ő nem egy középcsatár. akkor használható, ha vagy a szélről indul, vagy a center mögött helyezkedik. ez conte hibája. nálam gio 4-3-3-ban kezdő lenne a jelenlegi keretből, a conte-féle 3-5-2-ben viszont az utolsó lenne a csatár-rangsorban. a parmában azért volt kurvajó (merthogy kurvajó volt, ezt nehéz lenne vitatni), mert nem küldték be a védők közé őrlődni, hanem picit hátrébb, jóval szabadabb szerepkörben játszott. ez nem kiscsapat-nagycsapat kérdése, nem arról van szó, hogy gio könnyű egy juventushoz, hanem arról, hogy ebbe a conte-féle felfogásba nem illik.

ja, és nem tudom, észrevettétek-e a nyelvi leleményt a gazzetta értékelésében: meglio tardini che mai, muhaha bounce (meglio tardi che mai: jobb később, mint soha; a szóvicc apropóját az adta, hogy a tardiniben 2007-ben lőttünk utoljára akciógólt.)
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
_Tyler
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 445
Join date : 2012. Nov. 05.

Parma - Juventus 2013.11.02. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Parma - Juventus 2013.11.02.   Parma - Juventus 2013.11.02. I_icon_minitime2013-11-04, 11:01

jackie_d írta:
_Tyler írta:
csak a teljesség kedvéért két dolgot még a Parma meccsről: minden lap és elemző szerint tizenegyes járt volna Gio felborításáért az első félidő végén (helyette Marchisio kapott egy teljesen jogos lapot, miután felrúgta az egyik hazai játékost). nem bírózni akarok (mert az többnyire faszság) csak azért jegyzem meg, mert a haterek - szerintem erősen túlozva - megint a kiscsávót húzzák le az erősen visszafogott teljesítményt nyújtó csapatból. nálam Padoin mellett Marchiso és Asamoah érdemli meg legjobban a szidást
a másik: Chielliniről majdnem megint kaptunk egy gólt, nem rajta, hanem Amaurin és a szerencsén múlott, hogy Biabiany beadásából nem lett gól. és ha valaki védené Chiellinit, hogy Biabiany gyors, meg minden, gondolja végig, hogy ugyanezt mondaná-e, ha Peluso-t vagy DC-t veri meg a parmai Dombitibi. az is elsikkadt a múlt héten, hogy a Catania ellen Chiello egy sima pirosas szabálytalanságot úszott meg sárgával. kifejezetten jó, hogy nem játszhat a Real ellen...
akkor leírom ezredszer is: nem a hozzáállásával van a gond, fasza csávó, általában hajt is, meg minden, de fizikailag egyszerűen kevés (ahogy az tegnap is kiválóan látható volt), egy közepesen jóllakott óvodásról már úgy pattan le mint egy gumigolyó
ezt a különbséget már nem lehet lelkesedéssel pótolni, reklamálással meg pláne nem

ha jobban belegondolok igazából contét kellene hibáztatni, mert ugye ő játszatja
de a szurkoló már csak ilyen, inkább a kisgyereket basztatja mintsem a mestert pirat 

ja, és természetesen nem volt tizi (ha ugyanarra az esetre gondolunk), az nem a védő hibája ha könnyebb a csatár
megnéztem a szabálykönyvet, szerencsére nincs benne, hogy a két játékos testsúlyának aránya számítana a szabálytalanságok megítélésénél Very Happy. ha egy játékosra hátulról ráugranak és felborítják, az bizony szabálytalan, akkor is, ha szumóbirkózóról van szó, és akkor is, ha ovisról, legfeljebb az előbbi tovább tud menni, így előnyszabályt lehet ítélni. (ilyen erővel Giot fejbe lehet rúgni, nem a védő hibája, hogy alacsony, nehogy már azért legyen veszélyes játék, mert ő kicsi!!!!! Very Happy)
mert Lucarelli nem test test elleni küzdelemben nyomta el, amiben persze ténylegesen nagyon gyenge Giovinco, és szombaton is többször vesztette így el a labdát. ennek ellenére szerintem a teljesítményével semmiképp nem lógott ki (semmilyen irányba) a szombati nézhetetlen Juventusból (apropó: kérem vissza azt a két órát, amit ennek a foskupac meccsnek a megnézésére fordítottam!!!)
Vissza az elejére Go down
Guest
Vendég




Parma - Juventus 2013.11.02. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Parma - Juventus 2013.11.02.   Parma - Juventus 2013.11.02. I_icon_minitime2013-11-04, 10:24

_Tyler írta:
csak a teljesség kedvéért két dolgot még a Parma meccsről: minden lap és elemző szerint tizenegyes járt volna Gio felborításáért az első félidő végén (helyette Marchisio kapott egy teljesen jogos lapot, miután felrúgta az egyik hazai játékost). nem bírózni akarok (mert az többnyire faszság) csak azért jegyzem meg, mert a haterek - szerintem erősen túlozva - megint a kiscsávót húzzák le az erősen visszafogott teljesítményt nyújtó csapatból. nálam Padoin mellett Marchiso és Asamoah érdemli meg legjobban a szidást
a másik: Chielliniről majdnem megint kaptunk egy gólt, nem rajta, hanem Amaurin és a szerencsén múlott, hogy Biabiany beadásából nem lett gól. és ha valaki védené Chiellinit, hogy Biabiany gyors, meg minden, gondolja végig, hogy ugyanezt mondaná-e, ha Peluso-t vagy DC-t veri meg a parmai Dombitibi. az is elsikkadt a múlt héten, hogy a Catania ellen Chiello egy sima pirosas szabálytalanságot úszott meg sárgával. kifejezetten jó, hogy nem játszhat a Real ellen...
akkor leírom ezredszer is: nem a hozzáállásával van a gond, fasza csávó, általában hajt is, meg minden, de fizikailag egyszerűen kevés (ahogy az tegnap is kiválóan látható volt), egy közepesen jóllakott óvodásról már úgy pattan le mint egy gumigolyó
ezt a különbséget már nem lehet lelkesedéssel pótolni, reklamálással meg pláne nem

ha jobban belegondolok igazából contét kellene hibáztatni, mert ugye ő játszatja
de a szurkoló már csak ilyen, inkább a kisgyereket basztatja mintsem a mestert pirat 

ja, és természetesen nem volt tizi (ha ugyanarra az esetre gondolunk), az nem a védő hibája ha könnyebb a csatár
Vissza az elejére Go down
s4tch
Admin
s4tch


Posts : 4924
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 46

Parma - Juventus 2013.11.02. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Parma - Juventus 2013.11.02.   Parma - Juventus 2013.11.02. I_icon_minitime2013-11-04, 10:14

Parma - Juventus 2013.11.02. Parma
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
_Tyler
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 445
Join date : 2012. Nov. 05.

Parma - Juventus 2013.11.02. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Parma - Juventus 2013.11.02.   Parma - Juventus 2013.11.02. I_icon_minitime2013-11-04, 08:52

csak a teljesség kedvéért két dolgot még a Parma meccsről: minden lap és elemző szerint tizenegyes járt volna Gio felborításáért az első félidő végén (helyette Marchisio kapott egy teljesen jogos lapot, miután felrúgta az egyik hazai játékost). nem bírózni akarok (mert az többnyire faszság) csak azért jegyzem meg, mert a haterek - szerintem erősen túlozva - megint a kiscsávót húzzák le az erősen visszafogott teljesítményt nyújtó csapatból. nálam Padoin mellett Marchiso és Asamoah érdemli meg legjobban a szidást
a másik: Chielliniről majdnem megint kaptunk egy gólt, nem rajta, hanem Amaurin és a szerencsén múlott, hogy Biabiany beadásából nem lett gól. és ha valaki védené Chiellinit, hogy Biabiany gyors, meg minden, gondolja végig, hogy ugyanezt mondaná-e, ha Peluso-t vagy DC-t veri meg a parmai Dombitibi. az is elsikkadt a múlt héten, hogy a Catania ellen Chiello egy sima pirosas szabálytalanságot úszott meg sárgával. kifejezetten jó, hogy nem játszhat a Real ellen...
Vissza az elejére Go down
buktar
Vízhordó
Vízhordó
buktar


Posts : 515
Join date : 2012. Nov. 06.

Parma - Juventus 2013.11.02. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Parma - Juventus 2013.11.02.   Parma - Juventus 2013.11.02. I_icon_minitime2013-11-03, 18:50

jackie_d írta:

q meg egy FOCISTA, az első labdaérintéséből gól lett, megérdemelte volna, hogy ő rúgja
Az hatalmas lett volna!
Vissza az elejére Go down
.bb.
Vízhordó
Vízhordó
.bb.


Posts : 483
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 35
Location : Budapest

Parma - Juventus 2013.11.02. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Parma - Juventus 2013.11.02.   Parma - Juventus 2013.11.02. I_icon_minitime2013-11-03, 00:59

jackie_d írta:
.bb. írta:
közben megtaláltam, hogy majdnem igazam van, szerkesztettem a hozzászólásom. de egyébként 10 Milan szabi gól, 8 a Juvéban, időarányosan azért jól áll. Smile
tutira besüt a nap Wink

nekem gyanús ez a javulás, a milánban mindig ő rúgta vagy inkább más?
bassza meg, hogy sándort megelőzte, mert azért pirlo szög mégsincs... affraid
konkrétan nem emlékszem. Kaka lehet vállalt azért jó pár szabit.
Vissza az elejére Go down
Guest
Vendég




Parma - Juventus 2013.11.02. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Parma - Juventus 2013.11.02.   Parma - Juventus 2013.11.02. I_icon_minitime2013-11-03, 00:52

.bb. írta:
jackie_d írta:
vagy csak többször engedik oda
vagy a torinói kapuk nagyobbak
vagy itt jobban besüt a nap
vagy a kapusokat jobban zavarja a zebra mez
vagy igazad van drunken 
közben megtaláltam, hogy majdnem igazam van, szerkesztettem a hozzászólásom. de egyébként 10 Milan szabi gól, 8 a Juvéban, időarányosan azért jól áll. Smile
tutira besüt a nap Wink

nekem gyanús ez a javulás, a milánban mindig ő rúgta vagy inkább más?
bassza meg, hogy sándort megelőzte, mert azért pirlo szög mégsincs... affraid
Vissza az elejére Go down
.bb.
Vízhordó
Vízhordó
.bb.


Posts : 483
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 35
Location : Budapest

Parma - Juventus 2013.11.02. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Parma - Juventus 2013.11.02.   Parma - Juventus 2013.11.02. I_icon_minitime2013-11-03, 00:45

jackie_d írta:
.bb. írta:
én valahol olvastam, hogy Pirlo a Milanban eltöltött idő alatt ugyanannyi szabadrúgás gólt rúgott, mint a Juveban eddig, tehát mióta nálunk van, jobban rúgja a szabadokat, mint valaha.

de természetesen ezt a statot azóta nem találom, pedig most próbáltam előkeresni. Mad 
vagy csak többször engedik oda
vagy a torinói kapuk nagyobbak
vagy itt jobban besüt a nap
vagy a kapusokat jobban zavarja a zebra mez
vagy igazad van drunken 
közben megtaláltam, hogy majdnem igazam van, szerkesztettem a hozzászólásom. de egyébként 10 Milan szabi gól, 8 a Juvéban, időarányosan azért jól áll. Smile
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Parma - Juventus 2013.11.02. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Parma - Juventus 2013.11.02.   Parma - Juventus 2013.11.02. I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Parma - Juventus 2013.11.02.
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Parma - Juventus 2013.01.13.
» Juventus - Parma 2020.01.19 - 20:45
» Juventus - Parma, 2019.02.02. 20:30 Digi1
» Juventus - Parma 2020.04.21 20:45 Digi3
» Parma - Juventus 2019.08.24. 18:00 Digi1

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Bianconeri Blog - Forza Juventus! :: Ha Muntari gólját megadták volna! :: Serie A - Coppa Italia-
Ugrás: