Bianconeri Blog - Forza Juventus!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bianconeri Blog - Forza Juventus!

A Bianconeri Blog saját Juventus fórumja. Szeretettel látunk minden kulturált fórumozót!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Bevásárlóközpont

Go down 
+16
s4tch
CsT
LeRoi10
_Tyler
_DREAM_
laac
kilopo
EsztéNégy
bombahoppa
virracocha
simoon
tjunior
Petike007
sneco7
rakkenroll
exchaby
20 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 24 ... 34  Next
SzerzőÜzenet
CsT
Takaroggyon!!!



Posts : 10595
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 15 I_icon_minitime2017-06-27, 22:28

Bevásárlóközpont - Page 15 155254500-81f64030-7e39-4c93-8ca3-0c42e16d4f03
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10595
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 15 I_icon_minitime2017-06-27, 22:23

Bernardeschi meccsről meccsre feljebb veri az árát....na közben 2-1, Donnának ami kapura megy az gól az Eb-n! Smile
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8124
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 15 I_icon_minitime2017-06-27, 21:07

tjunior írta:

Én Kirk Douglas Costaval vagyok így

Én vele úgy vagyok, hogy 2 éve a nyálunkat csorgattuk utána, viszont védekezni nem tud és nem is szeret, de ezzel Allegri is tisztában van. Ha ennek ellenére leigazoljuk akkor bízom benne, hogy konkrét terve van hogy akarja használni és hogy fog kinézni vele a csapat.
Vissza az elejére Go down
tjunior
Allegri jobbkeze



Posts : 3302
Join date : 2012. Nov. 06.

Bevásárlóközpont - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 15 I_icon_minitime2017-06-27, 20:47

zetterberg40 írta:



Én Matuiditől fosok, őt nem akarom.
Én Kirk Douglas Costaval vagyok így
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10595
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 15 I_icon_minitime2017-06-27, 20:29

zetterberg40 írta:


Csikk orvosija két részre lett bontva az Eb miatt, amint abszolválja a második részt, bejelentik hivatalosan. 

Szerintem mennek a tárgyalások, egészen biztosan több fronton is. Bernardeschiről a hitelesebb források mindegyike azt írja, az Eb után felgyorsulnak a vele kapcsolatos események. A Fio hivatalos közleményt adott ki, a Della Valle tesók árulják a klubot, úgyhogy Berna garantáltan távozik és csak a Juvét akarja. 

Én Matuiditől fosok, őt nem akarom.
Mivel PSG játékos nagyon nem kell tőle fosni, én mondjuk jobban örülnék neki mint Zonzinak. Bár igazság szerint nagyon egyiknek se örülnék! Smile
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4705
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 15 I_icon_minitime2017-06-27, 20:25

Krisz írta:
Egyébként mi mi a brét csinálunk a mercaton? Senkiről nem hallani semmi konkrétat vagy élőrehaladtabb dolgot, és még senkit sem igazoltunk - még Sikket se látam szerződést aláírni.

Csikk orvosija két részre lett bontva az Eb miatt, amint abszolválja a második részt, bejelentik hivatalosan. 

Szerintem mennek a tárgyalások, egészen biztosan több fronton is. Bernardeschiről a hitelesebb források mindegyike azt írja, az Eb után felgyorsulnak a vele kapcsolatos események. A Fio hivatalos közleményt adott ki, a Della Valle tesók árulják a klubot, úgyhogy Berna garantáltan távozik és csak a Juvét akarja. 

Én Matuiditől fosok, őt nem akarom.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10595
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 15 I_icon_minitime2017-06-27, 19:12

Az indánál szerintem osztottak-szoroztak és az jött ki, hogy ott mindenki egy büdös gyökér nem nagyon lehet költekezni, Perisicet árulják (50 misit szeretnének érte Very Happy), Banega távozik a helyére jön a szegény ember Pirlója (Borja Valero). A Napolinál szerintem alig lesz mozgás, a kulcsembereket megtartják (kivéve ha van valakinek kivásárlási ára Very Happy ), fiatal, fasza keretük van, komolyabb játékost úgyse tudnak igazolni, valami Bordeaux-i szélsőről lehetett többször olvasni (én akkor hallottam róla először).

Berardira azért kíváncsi leszek, a pizsije Ellenség-es, az edzője meg Lómába megy.
Vissza az elejére Go down
s4tch
Admin
s4tch


Posts : 4924
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 46

Bevásárlóközpont - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 15 I_icon_minitime2017-06-27, 18:51

schickkel kapcsolatban bármikor várható a bejelentés, illetve beppe azt nyilatkozta a múlt héten, hogy első körben szeretné biztosítani, hogy a kulcsjátékosok maradnak, és utána kezd el az erősítéseken melózni.

mondjuk azt nem értem, ez miért nem működhet párhuzamosan. gonalons szandi maradásától függetlenül jó vétel lett volna.
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
Petike007
Segédedző
Segédedző



Posts : 2128
Join date : 2012. Nov. 06.

Bevásárlóközpont - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 15 I_icon_minitime2017-06-27, 18:42

Krisz írta:
Egyébként mi mi a brét csinálunk a mercaton? Senkiről nem hallani semmi konkrétat vagy élőrehaladtabb dolgot, és még senkit sem igazoltunk - még Sikket se látam szerződést aláírni.

Beppe belefuladt a Merca-tóba. Sajna ez van Sad
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8124
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 15 I_icon_minitime2017-06-27, 18:39

Egyébként mi mi a brét csinálunk a mercaton? Senkiről nem hallani semmi konkrétat vagy élőrehaladtabb dolgot, és még senkit sem igazoltunk - még Sikket se látam szerződést aláírni.
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Bevásárlóközpont - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 15 I_icon_minitime2017-06-27, 18:18

LeRoi10 írta:
Kis szösszenet:

A Roma nagyon közel áll Gonalons szerződtetéséhez. A játékossal már megegyeztek, 4 évre ír alá évi 2 millió+bónuszért, a Lyon nagyjából 10 millió eurót kap érte. 10 millióért, ilyen fizuval kurva nagy üzlet lesz.
Tipikusan olyan játékos akire nekünk is szükségünk van, sajnálom, hogy ennyire könnyen mozdítható és még csak szóba sem jöttünk. Vannak olyan képességei mint Zombinak. Negyedáron, fele fizetéssel...

Na igen, Gonalons eléggé megbízható játékos, ennyiért ajándék, persze nekünk legalább 20 millióért adták volna. Monchi beindult, előbb aprópénzért Moreno, most Gonalons, Karsdorp is szinte biztos. Azt meg tegyük még hozzá, hogy eladták Salahot irtózatosan drágán, Manolas is el fog menni, ráadásul a helyére érkezett Moreno nem gyengébb játékos.

Roma: Moreno, Gonalons, Karsdorp (?)
Milan: Musacchio, Ricardo Rodriguez, Kessié, Andre Silva, Calhanoglu (?), Biglia (?)

Jó, nyilván előrébb járunk a csapatépítésben, de elképzelhető, hogy komoly ellenfelek lesznek a bajnokságban. Kíváncsi vagyok még a Napoli és a Zinter költekezésére, eddig sokat nem mutattak magukból.
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4705
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 15 I_icon_minitime2017-06-27, 18:12

CsT írta:
Ezen felül belső védőként is simán bevethető. Amúgy meglepő, nálam ő volt a lyoni Marchisio, amolyan local hero! Smile Kérdés, hogy Paredes vagy indonéz faszszopó helyére jön-e.
 
Szerintem Paredes helyére, az indonéz láncdohányosnak én valamiért tényleg elhiszem, hogy Romaból sehova sem akar menni.

Amúgy a Gonalons üzlet fasza, Monchi strikes again. A holland jobb bekkre is kiváncsi leszek a Feyenoordból, ő már orvosin van.
Vissza az elejére Go down
s4tch
Admin
s4tch


Posts : 4924
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 46

Bevásárlóközpont - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 15 I_icon_minitime2017-06-27, 18:02

gonalons kibaszott jó játékos, ráadásul ahogy olvasom, lejár jövő nyáron a szerződése. tipikus beppe igazolás lett volna... kár érte is.

coman meg összekapott (khmm) a nőjével egy reklámszerződésen, úgyhogy őrizetbe vették a kis köcsögöt:
http://www.europe1.fr/faits-divers/le-footballeur-kingsley-coman-place-en-garde-a-vue-pour-violences-conjugales-3373592#xtor=CS1-16
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10595
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 15 I_icon_minitime2017-06-27, 17:40

LeRoi10 írta:
Kis szösszenet:

A Roma nagyon közel áll Gonalons szerződtetéséhez. A játékossal már megegyeztek, 4 évre ír alá évi 2 millió+bónuszért, a Lyon nagyjából 10 millió eurót kap érte. 10 millióért, ilyen fizuval kurva nagy üzlet lesz.
Tipikusan olyan játékos akire nekünk is szükségünk van, sajnálom, hogy ennyire könnyen mozdítható és még csak szóba sem jöttünk. Vannak olyan képességei mint Zombinak. Negyedáron, fele fizetéssel...

Ezen felül belső védőként is simán bevethető. Amúgy meglepő, nálam ő volt a lyoni Marchisio, amolyan local hero! Smile Kérdés, hogy Paredes vagy indonéz faszszopó helyére jön-e.
Vissza az elejére Go down
LeRoi10
Segédedző
Segédedző
LeRoi10


Posts : 2284
Join date : 2015. Feb. 24.
Age : 30

Bevásárlóközpont - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 15 I_icon_minitime2017-06-27, 17:18

Kis szösszenet:

A Roma nagyon közel áll Gonalons szerződtetéséhez. A játékossal már megegyeztek, 4 évre ír alá évi 2 millió+bónuszért, a Lyon nagyjából 10 millió eurót kap érte. 10 millióért, ilyen fizuval kurva nagy üzlet lesz.
Tipikusan olyan játékos akire nekünk is szükségünk van, sajnálom, hogy ennyire könnyen mozdítható és még csak szóba sem jöttünk. Vannak olyan képességei mint Zombinak. Negyedáron, fele fizetéssel...
Vissza az elejére Go down
s4tch
Admin
s4tch


Posts : 4924
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 46

Bevásárlóközpont - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 15 I_icon_minitime2017-06-27, 16:45

segítsetek, meleg barátaim. a napokban, vélhetően a hétvégén olvastam egy írást arról, hogy az európai top bajnokságokban hány igazolt játékosa van a kluboknak. a juve vezeti a listát, de nagyon-nagyon magasan. forrásként a l'équipe rémlik, de ott nem találom a cikket. valaki nem olvasta ugyanezt?
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10595
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 15 I_icon_minitime2017-06-27, 14:57

Bayern hasonló játékerőt képviselő játékosokat igazol, de általában 3-4 évvel fiatalabbakat mint mi, és tőlük húzóember ritkán megy el. A második a kurva nagy különbség...
A példa egyszerű ha bal,jobb bekkben gyengülünk, hiába erősödünk középen és szélen! Smile
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Bevásárlóközpont - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 15 I_icon_minitime2017-06-27, 14:21

LeRoi10 írta:
(Szar hosszú napom van, úgy, hogy írtam egy hosszabb szart Very Happy
Marrotta nem lesz ettől rossz sportigazgató, legyen ez a legnagyobb hibája, hogy egy 34 éves, ingyen igazolt 5-6 milliós játékost ingyen elenged. Én totálisan egyetértek azzal, hogy aki menni akar menjen. 

Nagyon szép dolog a klubhűség, de ne legyenek romantikus képzeteink. Ha nagyon gonosz akarok lenni, a 2006-os B-s brigádból is egyedül Buffon volt karrierje csúcsán, esetleg még Trez. Del Piero és Nedved is pontosan tudta, hogy ha maradnak legendák lesznek, illetve megalapozhatják a játékos karrier utáni életütek: egy ekkora csapat, mint a Juventus nem veszhetett el. Del Piero valahogy eltávolodott, de biztos vagyok benne, hogy a későbbiekben fog még csatlakozni a Juve stábjához. Félreértés ne essék, nem akarom kissebbíteni a tettüket, de jó befektetés is volt ez tőlük. 

Idén talán kicsit elszálltunk és túlbecsültök magunkat, nagyon messze vagyunk a Barca, Real, MU triótól. Én inkább azon az oldalon vagyok, hogy a Bayernhez mérjük magunkat. Stabilan hozni kell a hazai címeket, mellette mindig ott lenni a legjobb 8-ban (inkább 4-ben) a BL-ben és 10 évente egyszer behúzni. Agnelliék amilyen munkát letettek az elmúlt 7 évben az emberfeletti növekedést hozott, mind sportszakmailag, mind pénzügyileg. Ha SanyiSanyi kérésére Marrotta eladja 70 millióért, ugyan elveszítjük a világ egyik legjobb balbekkjét, de 2 év alatt keresünk rajta 43 milliót. Ezért nettó hülyeség rossz szakembernek nevezni. Bár én továbbra is úgy érzem, hogy Sandro júliusban hosszabbít, de ha mégsem, az árából kijön például a Keita, Schick, DS pakk, ami egyáltalán nem rossz.

Arról kár is álmodni, hogy mi a Real vagy a Barca kezdőjéből kivásárlunk valakit. Nézzük a Bayern jelenlegi keretét:
Neuer, Hummels, Lewandowski, Kimmich, Süle, Rudy a Bundesligából érkezett. Boateng az alakuló, de még korántsem extra Cityből, Robben bukott játékosként a Realból érkezett, míg Thiago Pepet követte a Barca padjáról. Ribery (Marseille), J. Martinez (Bilbao), Sanches (Benfica), Rafinha (Genoa), Bernat (Valencia), Tolisso (Lyon), D. Costa (Shaktar) volt csapatai tipikus "eladó-kinevelő'' középcsapatok. Müller és Alaba lényegében saját nevelés. Coman a mi padunkról érkezett. És elértünk BuziVidalig. Ő az egyetlen, akit a top4 bajnokság top csapatának kezdőjéből igazoltak. Ezt fel lehet róni Beppének, de Vidal menni akart, alkohol problémái voltak. Inkább az ára a probléma, nem maga az átigazolás ténye. 

Abban igazatok van, hogy az elmúlt években egyedül Kroost adták el a kezdőből, de látszik, hogy nem is igazolnak zsoldos, hisztis Tevezt, vagy éppen kisebbségi komplexusos Moratát/Pogbát. Vagy éppen 34 éves, kiöregedő bohócot. Mert ugyan mindannyian hozzátettek a csapathoz, egyiktől sem várhattuk, hogy örök hűséget fogadnak.

A Bayernes rész nagyon tetszik. A végső célként tényleg a bajorokat kellene kitűzni abban az értelemben, hogy őket kellene követni a transzferpolitikában. Következetesen, tervszerűen igazolnak, gazdaságilag rendkívül stabilak, itt mi még nem tartunk. De ha jobban belegondolunk, nem biztos, hogy az ő játékospolitikájuk jobb a miénknél. Ők hosszabb távra igazolnak, és ameddig egy Neuer, Hummels, Vidal vagy Lewandowski klasszisként érkezett hozzájuk, a keret jelentős részét félkészként szerezték meg. Ezzel szemben nálunk két véglet uralkodik egyelőre. Egyfelől vannak a fiatalok, mint Dybala, Pjaca, Bentancur vagy Rugani, akiket igencsak fiatalon szerzünk meg (még félkésznek sem mondhatók), aminek egyébként lehet örülni. Másfelől pedig igazolunk kész vagy koravén játékosokat, mint Higuaín, Mandzukic, Khedira, Dani Alves, de talán még Cuadrado is ebbe a körbe sorolható. Van két kivétel, Pjanic és Alex Sandro, akik tökéletes korában érkeztek, talán a két legnagyobb telitalálat a keretben. Most igyekeztem részünkről az utóbbi két évre korlátozni a transzfereket. A tervszerű építkezés ellenére a mi projektünk az utóbbi években sikeresebb, ezért nyugodtan lehet mondani, hogy Marrotta nagyon is érti a dolgát. Eljutottunk arra a szintre, hogy a BL-győzelemről nyugodtan lehet beszélni a felkészüléskor is. Természetesen a Bayernnél is, bár nekik szerintem Tolisson fog állni vagy bukni, mert ha azt nézzük, vele erősödtek csak igazán, a többiek erősen a jövőnek szánt igazolások. Tőle már csak azért is sokat várnak, mert klubrekordért szerződtették. A Bayern 1-2 év múlva lehetnek igazán ütőképes, amikor Ancelotti (vagy az utódja) már nem számol érdemben a Ribéry-Robben párossal.

Abban is biztos vagyok, hogy Marrotta (de még inkább Allegri) megtalálja a módját annak, hogyan lehet erősebbé tenni a csapatot. Ha Sandro megy, az nagy érvágás lenne, de nem lehetetlen a pótlása. Ha Dybala egyszer távozik, neki is megtalálják az utódját. A csapat erősségét kevésbé befolyásolja a kulcsjátékosok eladása, sokkal inkább van kihatással a renoméra. Ha valamin tudnánk javítani, az az, hogy a 23-27 év közötti játékosokat lőjük be kulcsigazolásoknak, ne pedig idősebb, fejlődésképtelen játékosokra szánjunk nagyobb összegeket.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8124
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 15 I_icon_minitime2017-06-27, 13:15

CsT írta:
Egyébként a nemzetközi sportsajtó (Adam Digby pl) is kritizálja Marrottát a túlzott "lágysága" miatt, most olvasni olyat is, hogy megpróbálkozunk a hosszabbítással Szandi esetében. De jó lenne.

Azt már kitárgyaltuk, hogy mekkora faszság hogy Marotta ezt a "nem tartunk vissza senkit aki menni akar" dolgot nyíltan hangoztatja - még ha igazából így is van. Az meg, hogy megpróbálunk hosszabbítani Szandival, szerintem nem újdonság vagy egy új fordulat, mindkettőt a firkászok dobták csak be, ami a háttérben folyik pedig totál homály nekik.
A legvalószínűbb dolog, hogy Szandi több pénzt akar, ezért nyomást gyakorol a vezetőségre amihez a Chelsea ajánlata pont rá is segített. Mi nyilván számítottunk erre a teljesítménye alapján, és tárgyalnak a felek míg a játékos nyaral. Eközben az ujágok leírnak mindent és annak az ellenkezőjét is.
Marotta meg kb annyira foglalkozik ezekkel, mint a sokkal jogosabban bírált Wenger. Nekünk is pont annyira kellene.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10595
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 15 I_icon_minitime2017-06-27, 12:04

Egyébként a nemzetközi sportsajtó (Adam Digby pl) is kritizálja Marrottát a túlzott "lágysága" miatt, most olvasni olyat is, hogy megpróbálkozunk a hosszabbítással Szandi esetében. De jó lenne.
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4705
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 15 I_icon_minitime2017-06-26, 19:52

Mattiello holnap orvosi vizsgálatokra jelentkezik a Spalnál. Kölcsönbe kerül. Remélhetőleg egészséges szezonja lesz, eleget szenvedett már sérülésekkel szerencsétlen srác. 

A Bayern hasonlat jó, szerintem is hasonló utat kell járnunk, bár a klubnál Ricciék mindig a MU-t emlegetik követendő példaként, modellként.
Vissza az elejére Go down
LeRoi10
Segédedző
Segédedző
LeRoi10


Posts : 2284
Join date : 2015. Feb. 24.
Age : 30

Bevásárlóközpont - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 15 I_icon_minitime2017-06-26, 16:34

(Szar hosszú napom van, úgy, hogy írtam egy hosszabb szart Very Happy
Marrotta nem lesz ettől rossz sportigazgató, legyen ez a legnagyobb hibája, hogy egy 34 éves, ingyen igazolt 5-6 milliós játékost ingyen elenged. Én totálisan egyetértek azzal, hogy aki menni akar menjen. 

Nagyon szép dolog a klubhűség, de ne legyenek romantikus képzeteink. Ha nagyon gonosz akarok lenni, a 2006-os B-s brigádból is egyedül Buffon volt karrierje csúcsán, esetleg még Trez. Del Piero és Nedved is pontosan tudta, hogy ha maradnak legendák lesznek, illetve megalapozhatják a játékos karrier utáni életütek: egy ekkora csapat, mint a Juventus nem veszhetett el. Del Piero valahogy eltávolodott, de biztos vagyok benne, hogy a későbbiekben fog még csatlakozni a Juve stábjához. Félreértés ne essék, nem akarom kissebbíteni a tettüket, de jó befektetés is volt ez tőlük. 

Idén talán kicsit elszálltunk és túlbecsültök magunkat, nagyon messze vagyunk a Barca, Real, MU triótól. Én inkább azon az oldalon vagyok, hogy a Bayernhez mérjük magunkat. Stabilan hozni kell a hazai címeket, mellette mindig ott lenni a legjobb 8-ban (inkább 4-ben) a BL-ben és 10 évente egyszer behúzni. Agnelliék amilyen munkát letettek az elmúlt 7 évben az emberfeletti növekedést hozott, mind sportszakmailag, mind pénzügyileg. Ha SanyiSanyi kérésére Marrotta eladja 70 millióért, ugyan elveszítjük a világ egyik legjobb balbekkjét, de 2 év alatt keresünk rajta 43 milliót. Ezért nettó hülyeség rossz szakembernek nevezni. Bár én továbbra is úgy érzem, hogy Sandro júliusban hosszabbít, de ha mégsem, az árából kijön például a Keita, Schick, DS pakk, ami egyáltalán nem rossz.

Arról kár is álmodni, hogy mi a Real vagy a Barca kezdőjéből kivásárlunk valakit. Nézzük a Bayern jelenlegi keretét:
Neuer, Hummels, Lewandowski, Kimmich, Süle, Rudy a Bundesligából érkezett. Boateng az alakuló, de még korántsem extra Cityből, Robben bukott játékosként a Realból érkezett, míg Thiago Pepet követte a Barca padjáról. Ribery (Marseille), J. Martinez (Bilbao), Sanches (Benfica), Rafinha (Genoa), Bernat (Valencia), Tolisso (Lyon), D. Costa (Shaktar) volt csapatai tipikus "eladó-kinevelő'' középcsapatok. Müller és Alaba lényegében saját nevelés. Coman a mi padunkról érkezett. És elértünk BuziVidalig. Ő az egyetlen, akit a top4 bajnokság top csapatának kezdőjéből igazoltak. Ezt fel lehet róni Beppének, de Vidal menni akart, alkohol problémái voltak. Inkább az ára a probléma, nem maga az átigazolás ténye. 

Abban igazatok van, hogy az elmúlt években egyedül Kroost adták el a kezdőből, de látszik, hogy nem is igazolnak zsoldos, hisztis Tevezt, vagy éppen kisebbségi komplexusos Moratát/Pogbát. Vagy éppen 34 éves, kiöregedő bohócot. Mert ugyan mindannyian hozzátettek a csapathoz, egyiktől sem várhattuk, hogy örök hűséget fogadnak.
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4705
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 15 I_icon_minitime2017-06-26, 14:15

Ha már szóba került, hogy a Bayern hogyan kezeli a meghatározó játékosai körüli dolgokat. Itt a legfrissebb példa:

https://www.theguardian.com/football/2017/jun/21/bayern-munich-warn-clubs-robert-lewandowski-bids-fifa

***

A Chelsea közben Bakayokora cseréli Maticsot, aki meg a MU-ba tart, persze mondanom sem kell, hogy horror összegért.
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4705
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 15 I_icon_minitime2017-06-26, 13:56

CsT írta:
Licht: Bár a vezetőség nem akar rá nyomás gyakorolni, de 4 millióért távozhat, érdeklődő a Nice.

Tőlük Ricardo Pereira szerintem olyan kategóriájú igazolás lehetne, mint két éve Szandi Portoból. Licht árcsökkentőként mehet, de nem reális, hogy Alves lelépése után kitegyék.
Vissza az elejére Go down
tjunior
Allegri jobbkeze



Posts : 3302
Join date : 2012. Nov. 06.

Bevásárlóközpont - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 15 I_icon_minitime2017-06-26, 13:48

s4tch írta:


nem az a valódi kérdés, miért engedjük el az alulmotivált játékost, hanem az, miért nem tudjuk egy bizonyos idő után motiválni a legjobbjainkat. pénz van szarásig a juventusnál, bérköltségben még mindig nem megyünk el a falig, van mozgástér.

a stratégia látványosan működött eddig, de ha nem tudjuk megtartani a legjobbjainkat, akkor szerintem félő, hogy lassan elérünk a fejlődési potenciálunk végéhez. pogba tökéletes franchise player lett volna, elengedtük. dybala szintén hasonlóan népszerű fiú, jövőre szerintem eladjuk. dani alves instáján függ a fél világ, egy szezon után lefényel. elgondolkodtató, miért akarnak innen 1-2-3 szezon után elmenni a játékosok.
Pénz van szarásig a csapatnál, de ez relatív, mert más csapatoknál még több van. Amúgy egyszerű a válasz a kérdésre ha megnézzük, hogy kik a 6szoros bajnokok Buffon, Marci, Chiellini, Bonu stb. és kik azok a kulcsemberek akik elmentek időközben. Vidal, Tevez, Morata, Pogba. Olaszokra és saját nevelésre kellene építeni, nekik nem fogyna el a motivációjuk, de ez nem járható út jelenleg. Egy dél-amerikai sráctól aki átjött Európa, a Juve előtt volt 1-2 európai csapata, ahol szintén 2-3-4 évet eltöltött aztán a nagyobb pénzért Torinóba igazából, tőle nem várható el, hogy a kevesebb pénzért itt maradjon. Tök jó ha marad, de nem ez a realitás. Ez ilyen egyszerű, ilyen foci manapság. Márpedig a Chelseanál, MUnál, PSGnél, Bayernnél több pénzt kereshet, nagyobb reklámszerződést köthet, ez ténykérdés. Arról már nem is beszélve, hogy egy Chiellinit lehet motivál a 6.scudetto egy Vidalt már a 3. sem.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10595
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 15 I_icon_minitime2017-06-26, 13:29

Mai napi pletykarovat, ebédkor végig futottam a kedvenc oldalaimat. Smile

Licht: Bár a vezetőség nem akar rá nyomás gyakorolni, de 4 millióért távozhat, érdeklődő a Nice.

Lemina: Érte állítólag szép pénzt adna Watford (18-20 milla), a játékos és a klub is hajlana a váltásra. Szerintem őt mindenképpen le kell most adni, mert itt meghatározó nem lesz viszont most még piacképes.

Puli nyilatkozta, hogy maradni akar 2020-ig cheers  hbang

A legújabb jobbbunkó jelölt pedig Cedric Soares @ Southampton

Neto nem szívesen menne a Milanba vagy a Napoliba cheers ezért a Valencia lehet a befutó 8-10 M ellenében.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10595
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 15 I_icon_minitime2017-06-26, 13:23

zetterberg40 írta:


Ezt szintén nem értem. A pénzen túl fakadhat ez abból, hogy lepukkant a bajnokság az angolhoz, spanyolhoz képest? Vagy abból, hogy nyomasztó az olasz bajnokságot körülvevő közeg? Nincs olyan hangulata mint a németnek? Netán abból, hogy nem túl kompetitív? (még ha idén sok pont is kellett a Scudettohoz, a Roma és a Napoli is pontrekorddal zárt)
Ezt a kérdést én is sokszor felteszem magamnak. Nyilván első ok a pénz. Angolban,spanyolban jobban keresnek, sőt az adórendszer miatt még jobban. A stadionok (leszámítva párat) nagyon ramaty állapotban vannak, viszont a hangulat, szenvedély biztosan jobb a "színházakban". A bajnokság ereje? Ez nehéz kérdés, ellenpéldának ott a Bayern, a német bajnokság talán még könnyebben nyerhető nekik mint nekünk az olasz, onnan mégis ritkán megy el fontos ember. Sőt azt mondom az utolsó 3 évben 2-szer játszottunk BL döntőt (igaz elbuktuk) de azzal se lehetne érvelni, hogy BL-t nyerni itt nem lenne esély.
Úgyhogy a fene tudja! Smile
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4705
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 15 I_icon_minitime2017-06-26, 13:05

s4tch írta:
elgondolkodtató, miért akarnak innen 1-2-3 szezon után elmenni a játékosok.

Ezt szintén nem értem. A pénzen túl fakadhat ez abból, hogy lepukkant a bajnokság az angolhoz, spanyolhoz képest? Vagy abból, hogy nyomasztó az olasz bajnokságot körülvevő közeg? Nincs olyan hangulata mint a németnek? Netán abból, hogy nem túl kompetitív? (még ha idén sok pont is kellett a Scudettohoz, a Roma és a Napoli is pontrekorddal zárt)
Vissza az elejére Go down
s4tch
Admin
s4tch


Posts : 4924
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 46

Bevásárlóközpont - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 15 I_icon_minitime2017-06-26, 12:40

Krisz írta:


Először is betenném erre ezt:


A másik lehetőség, hogy megemeljük a fizetését annyira mint amit a Chelseatől kapna. Nos ha ezt megengedhetnénk magunknak akkor gondolom megtennénk, de nyilvánvaló hogy ez nem áll módunkban. Hiába vagyunk a top10-ben, az első 3-tól azért mégis messze vagyunk.
2011-ben kidolgoztunk egy stratégiát amivel 6 bajnokságot nyertünk és 2 BL döntőt játszottunk. Bevallottan meglepően hamar értünk el olyan sikereket amiket csak évek múltán vártunk volna (pl rögtön az első évben scudetto). Szerintem ez elég jó stratégia, én nem térnék le az útról rövid távú célok érdekében.
A Bayern is egy jó hosszú távú stratégiával és ésszerű pénzügyekkel jutott el a mostani pozíciójába, ezt az utat járjuk mi is, türelmesnek kell lenni. Ha eljutunk oda, akkor lehet izmot villantani és kicsapni a lóvét egy-egy játékosnak, addig viszont kalkulálni kell vele hogy elveszthetünk út közben egy Szandit vagy egy Dybalat (jó pénzért).
Ami valóban vállalhatatlan az Alves szerződésének felbontása. Az ilyen eshetőségekre illene felkészülni. Egyébként a Bayern mintának a fő vonala a gazdaságos tervezés, de hozzá tartozik még a fiatalok beépítése is. Ezen a téren bőven van mit fejlődni - itt nem fetétlenül saját nevelésre gondolok, hanem arra, hogy elsősorban ne kölcsönbe adogassuk a legjobbakat és akik meg a keretben vannak kapjanak lehetőséget különösen olyan helyzetben amikor a másik opció, hogy Cuadradoval játszatunk seconda puntat.

nem az a valódi kérdés, miért engedjük el az alulmotivált játékost, hanem az, miért nem tudjuk egy bizonyos idő után motiválni a legjobbjainkat. pénz van szarásig a juventusnál, bérköltségben még mindig nem megyünk el a falig, van mozgástér.

a stratégia látványosan működött eddig, de ha nem tudjuk megtartani a legjobbjainkat, akkor szerintem félő, hogy lassan elérünk a fejlődési potenciálunk végéhez. pogba tökéletes franchise player lett volna, elengedtük. dybala szintén hasonlóan népszerű fiú, jövőre szerintem eladjuk. dani alves instáján függ a fél világ, egy szezon után lefényel. elgondolkodtató, miért akarnak innen 1-2-3 szezon után elmenni a játékosok.
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10595
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 15 I_icon_minitime2017-06-26, 12:03

Krisz írta:


Úgy állítod be a dolgot, mintha olyanok lennénk, mint az Arsenal és toporognánk egy nem elég magas helyen. Én úgy gondolom, hogy ez nem igaz. Szerintem a különbség a kézzel fogható trófeák mellett, hogy mi a gazdaságos működés mellett kimaxoljuk a lehetőségeinket. Az Arsenal meg inkább pénzt csinál a shareholdereknek, holott többet is költhetne és erősebb csapatuk is lehetne.
Sokan úgy gondolják, hogy azon a szinten vagyunk lehetőségekben mint a nagy PL klubok (pedig ez közel sincs így) ezért olyan eredményeket és transferpolitikát várnak el mintha a Bayern lennénk. Én erre csak azt tudom mondani hogy még nem tartunk ott, de az irány jó, a terv megvan, a megfelelő emberek a helyükön vannak. Itt megjegyezném, hogy minden erőpróba/szintlépés előtt benne van a pakliban, hogy az adott személy kevés a feladatra - jelen esetben Marotta - de az eddigiek pont az ellenkezőjét támasztják alá és ezért hiszem azt, hogy a saját határaink kényszerítik arra a pályára amin mozog.

Kimaxoljuk a lehetőségeinket, de én érdembeli előrelépést nem látok a 2-3 évvel ezelőtti helyzethez képest. Nyilván pár játékos bére már magasabb, nőnek a bevételek, de sajnos a többi csapat is ugyanúgy lépdel előre. Jelenleg megint ott tartunk, hogy egy Barca/Real/Pl csapat lazán tud dupla annyit fizut adni bármelyik játékosunknak mint amennyit itt kap, amíg ez fenáll, addig sajnos esélyes, hogy minden évben 2-3 stabil kezdő el fog menni. Így viszont nemzetközi szinten nehéz lesz előrelépni. Ezért nem szabadna ilyen Higu transzerekbe belemenni.
Vissza az elejére Go down
tjunior
Allegri jobbkeze



Posts : 3302
Join date : 2012. Nov. 06.

Bevásárlóközpont - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 15 I_icon_minitime2017-06-26, 12:00

Sokan elfelejtik, hogy hiába duplázta meg a költségvetését a klub, az elszabadult árak miatt sokan nem javult a helyzetünk a mercaton. Számtalan példát lehetne hozni. Schick 30 millió: 5 éve 10-15 millió került volna kb. Vidal 5 éve igazoltuk 12,5 milliáért, lejárt a szerződése, most ugyanezekkel a kondíciókkal minimum a duplája lenne. Egy Bernardeschi max 25, most könnyen lehet 40 felett megy el. Conti 25 millió alsó hangon, Lichtit 10ért vettünk anno stb. stb. stb. Ugyanez a fizetésekre is vonatkozik.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Bevásárlóközpont - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 15 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Bevásárlóközpont
Vissza az elejére 
15 / 34 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 24 ... 34  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Bianconeri Blog - Forza Juventus! :: Ha Muntari gólját megadták volna! :: Bevásárlóközpont-
Ugrás: