Bianconeri Blog - Forza Juventus!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bianconeri Blog - Forza Juventus!

A Bianconeri Blog saját Juventus fórumja. Szeretettel látunk minden kulturált fórumozót!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1

Go down 
+8
_Tyler
LeRoi10
tjunior
Joe111
Malloy
bombahoppa
Krisz
CsT
12 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
SzerzőÜzenet
virracocha
Labdaszedő
Labdaszedő
virracocha


Posts : 288
Join date : 2012. Nov. 05.

Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1   Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-03-01, 16:42

CsT írta:
 Ha ezek után kibasznánk azzal gyakorlatilag tönkre vágnánk a karrierjét (mint anno Ferráráét)

Nem hinném, hogy nekünk Pirlo karrierjét kell szem előtt tartanunk.
Másrészt miért ne kezdhetné újból egy kisebb csapatnál, vagy alacsonyabb osztályban felépíteni a karrierjét?
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8109
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1   Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-03-01, 15:49

CsT írta:
Túl sok a változó ebben a szezonban ahhoz, hogy Pirlót reálisan meg lehessen ítélni. Covid, No pre-season, rengeteg hiányzó (lásd ezzel még Kolopp sem tud mit kezdeni).

Szerintem is kicsit túlvállalja magát ezzel az örökös 442/352 kombóval, jelenleg egy 433 sokkal egyszerűbben kivitelezhető lenne és a kisebb csapatok ellen talán hatásosabb is. 

Fejlődőképes, mert azért a hibáiból tanul, elhagyta a 2kp-s rendszert, ritkán vállal be képtelen dolgokat (mint anno Puli a bal oldalon) és az összeállításnál sem változtat már feleslegesen annyit mint a szezon elején.

Viszont az elmúlt 2 hétben azért voltak aggasztó jelek (bírózás, értelmetlen nyilatkozat (túl fiatal csapat a Verona ellen), sőt állítólag a Verona meccs után valami sky-os riportert el is küldött a búsba, hogy csinálja ő ha ennyire ért hozzá..., látszólag Ronaldóra sem igazán akar/tud hatni).

A szezon elején a támadójáték volt jobb és a védekezés (főleg a visszarendeződés) kaotikus, most meg a védekezés stabilabb de a támadójáték lett statikus. 

Szerintem a Porto meccs lesz a mérleg nyelve, ha továbbmegyünk akkor európában hozta a várhatót, a bajnokságban az első 4 valószínűleg meglesz, bár a scudetto szinte biztosan nem, de szerintem az ezüst is necces.

Ha a kupa meglesz akkor trófea is lesz (bár engem a kupa nem igazán vigasztal).

Szóval felemás. Nincs rá jobb szó. Ha ezek után kibasznánk azzal gyakorlatilag tönkre vágnánk a karrierjét (mint anno Ferráráét)

Ez a 'new season new coach' bármilyen építkezés halála. Sarri kibaszásával is csak azért értek egyet, mert elvesztette az öltözőt. Különben meg hagyni kell, hogy befejezze a csapatot amibe belekezdett. Artúr a plusvalenza mellett garantáltan neki érkezett, mert az ő rendszerébe pontosan olyan játékosra volt szükség, Kula is jobban passzolt abba a 433ba (ő mondjuk még fiatal és sokoldalú, szóval sok irányba alakitható), Mandzukic meg miatta lett kibaszva. Na most Pirlo rendszerébe sokkal jobb lenne Pjanic meg Mario, de ezt már baszhatjuk.
Tudom hogy pénzügyileg szopóágon vagyunk, de 2-3 konzervatívabb igazolással be lehetne tömni a lyukakat és jövőre egy sokkal összeszedettebb csapattal, kevésbé kaotikus menetrend mellett nekimenni a 3 frontnak. Különben az idei szezon építkezése Kőműves Kelemennel lesz brandingelve - mellette elbasztunk egy rakat pénzt, az új edzőnek megint többet kell költeni új játékosra és többet kell selejtezni, új jatekrendszert epiteni. Hosszabb tavon többe kerül. (Itt adja magát a kerdes ha azt a befektetést amit Sarri játekosokra kapott Allegri kapja meg, most hol tartanánk)

Ferrara eredményekben azért alaposan elmaradt, mentálisan is elvesztette a fonalat talán, emellett a karizmája sincs fasorban sem Pirloéhoz képest. Gattuso meg sokkal nagyobbat hasalt a Milannal, mint Pirlo worst case scenarioja, miközben fele akkora marketingje sincs, mint Pirlonak, erre most meg a Napoli edzője, nem pedig Kínában lötyög.

Ha viszont neadjisten kirakják Pirlot, akkor Allegri kötelező, még Zidanenal vagy Guatdiolaval se kísérleteznék.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10587
Join date : 2012. Nov. 05.

Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1   Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-03-01, 15:01

Túl sok a változó ebben a szezonban ahhoz, hogy Pirlót reálisan meg lehessen ítélni. Covid, No pre-season, rengeteg hiányzó (lásd ezzel még Kolopp sem tud mit kezdeni).

Szerintem is kicsit túlvállalja magát ezzel az örökös 442/352 kombóval, jelenleg egy 433 sokkal egyszerűbben kivitelezhető lenne és a kisebb csapatok ellen talán hatásosabb is. 

Fejlődőképes, mert azért a hibáiból tanul, elhagyta a 2kp-s rendszert, ritkán vállal be képtelen dolgokat (mint anno Puli a bal oldalon) és az összeállításnál sem változtat már feleslegesen annyit mint a szezon elején.

Viszont az elmúlt 2 hétben azért voltak aggasztó jelek (bírózás, értelmetlen nyilatkozat (túl fiatal csapat a Verona ellen), sőt állítólag a Verona meccs után valami sky-os riportert el is küldött a búsba, hogy csinálja ő ha ennyire ért hozzá..., látszólag Ronaldóra sem igazán akar/tud hatni).

A szezon elején a támadójáték volt jobb és a védekezés (főleg a visszarendeződés) kaotikus, most meg a védekezés stabilabb de a támadójáték lett statikus. 

Szerintem a Porto meccs lesz a mérleg nyelve, ha továbbmegyünk akkor európában hozta a várhatót, a bajnokságban az első 4 valószínűleg meglesz, bár a scudetto szinte biztosan nem, de szerintem az ezüst is necces.

Ha a kupa meglesz akkor trófea is lesz (bár engem a kupa nem igazán vigasztal).

Szóval felemás. Nincs rá jobb szó. Ha ezek után kibasznánk azzal gyakorlatilag tönkre vágnánk a karrierjét (mint anno Ferráráét)
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8109
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1   Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-03-01, 13:25

Malloy írta:
Nem tudom most melyik oldallal értsek egyet. 
Aki szerint jó lesz Pirlo, vagy azokkal akik szerint Ferrara 2.0 ?! 
Eddig meglepő módon nagyon türelmes voltam, valószínűleg azért mert imádom Pirlot. Viszont azt sem lehet elvitatni, hogy a játékunk lófasz/nem létezik. Viszont az is igaz, hogy nem volt felkészülés és az év nagy részében a csapatorvosok állítják össze a kezdőt. 
A legrosszabbul viszont biztos akkor járunk, ha nem derül ki ebben a szezonban, hogy milyen edző a Maestro.

Szerintem ahhoz amit játszani akarna nem megfelelő a keret szerkezete - nincsenek kreatív embereink és egy echte böszme center se lenne utolsó. Ezt mondjuk talán el lehetett volna fedni egy 433ban, ha folytatja, amit Sarri elkezdett, de nem tette. Az utóbbi mindenképp az ő sara - Gasperini is ugyanebbe a hibába esett, amikor klasszisai voltak fullback posztokon, erre ő csak a 352t erőltette amíg ki nem baszták. Emellett viszont szerintem vitán fellüli, hogy Gasperini egy remek edző, ennek megfelelően Pirlo se feltétlenül fogalmatlan még ha csökönyös is marad a felállással/rendszerrel kapcsolatban.

Egyébként 433ban a Szandi-CR és a Cuadrado-Chiesa/Kulukulu overlap elég finom lenne. A poén az, hogy ez összehozható 352ben is, de eddig ez a 4 ember egyszerre nem nagyon volt elérhető...
Vissza az elejére Go down
Malloy
Segédedző
Segédedző



Posts : 2385
Join date : 2017. Feb. 01.
Age : 38
Location : Szolnok

Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1   Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-03-01, 12:55

Nem tudom most melyik oldallal értsek egyet. 
Aki szerint jó lesz Pirlo, vagy azokkal akik szerint Ferrara 2.0 ?! 
Eddig meglepő módon nagyon türelmes voltam, valószínűleg azért mert imádom Pirlot. Viszont azt sem lehet elvitatni, hogy a játékunk lófasz/nem létezik. Viszont az is igaz, hogy nem volt felkészülés és az év nagy részében a csapatorvosok állítják össze a kezdőt. 
A legrosszabbul viszont biztos akkor járunk, ha nem derül ki ebben a szezonban, hogy milyen edző a Maestro.
Vissza az elejére Go down
sneco7
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 652
Join date : 2014. May. 01.
Age : 37
Location : Tevel

Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1   Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-02-28, 20:08

Malloy írta:
Ronaldo a Juveban: 65 szabadrúgás 45 a falba, 1 gól. Én is erőltetném. Van benne potenciál.
Még a gyakorlási fázisban van...1-2 év és beérik a munka.
Vissza az elejére Go down
bombahoppa
Allegri jobbkeze
bombahoppa


Posts : 3570
Join date : 2015. May. 10.
Age : 51
Location : all around You everywhere

Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1   Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-02-28, 17:45

Malloy írta:
Ronaldo a Juveban: 65 szabadrúgás 45 a falba, 1 gól. Én is erőltetném. Van benne potenciál.
Micsoda ostrom. Előbb-utóbb leomlik a fal.

_________________
a televizenyős düggönypakli
Vissza az elejére Go down
https://vote4bombahoppa.blogspot.com/
Malloy
Segédedző
Segédedző



Posts : 2385
Join date : 2017. Feb. 01.
Age : 38
Location : Szolnok

Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1   Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-02-28, 17:26

Ronaldo a Juveban: 65 szabadrúgás 45 a falba, 1 gól. Én is erőltetném. Van benne potenciál.

CsT, LeRoi10 and bombahoppa like this post

Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4704
Join date : 2012. Nov. 05.

Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1   Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-02-28, 16:16

Krisz írta:


Bonuccival max a labdakihozatal stabilabb, kétszer annyiszor húzza faszra bárki mint Demiralt. Chiellinivel vagyunk masszívabbak védekezésben, ő viszont totál fogalmatlan a labdával, az ellenfelek rendszeresen hagyják is, hogy cipelje vagy lepasszolja a labdát, ami miatt hatékonyabban tudnak minket szétpressingelni. 

Én a Speziaval vigyáznék, a Crotone ellen lehetett volna ész nélkül tartalékolni, viszont ez se a Hellasra sem a Speziara nem igaz. Harapós kis csapat, mindkét milánói horda megszenvedett vele, a Silányt el is gyepálták.

A fiatalok közül kb csak Fagyit nyomnám a kezdőbe, őt is csak azért, mert kreatív és ez a csapatrész van a legjobban kipurcanva. Illetve ha elfogytak az emberek egy adott posztra akkor nem bohóckodnék Bernáttal meg hasonlókkal idegen posztokon, hanem beraknám a kölyköket.

Én csak annyit fűznék hozzá, hogy Demiral lábbal Csellónál is rosszabb.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8109
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1   Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-02-28, 16:01

tjunior írta:

Miből ez egy nagyon jó kérdés és elég messzire vezet.
Most tekintsünk el a covidtól ,az mindenkinek probléma.
Egyrészt. Az a helyzet, hogy Marottának volt már megint igaza. Az hogy ilyen vékony a keret az már csak a tünet nem a betegség. Roncival ( főleg vele) De Ligttel túlvállatuk magunkat.
Másrészt. A Paratici/ Nedved páros a felét nem tudja a fociról mint a kobra ezért sokkal nagyobb hibaszázalékkal dolgoznak. Sőt még a bevált játékosok közül is van olyan aki a mák katergória, Danilo, Atrhur, mert nem sportszakamai szempontok alapján igazoltuk. És ezekben a oalsz cspatok közötti bizniszekedős igazolásokban is jobb lenne Marotta.
A lényeg, hogy a vezetőség gyenge ráadásul rövidtávon gondolkodik, cseréljük csak el Pjanicot Arthura az rendberakja a könyveket, jövöre meg amjd csak lesz valami.
Hogy a konkrét felvetéseidre válaszoljak. Azt adom, hogy Frabo (maradjunk a te példádnál)500-1000 percre megteszi, ez oké csak előtte lévő játékos lesz kifacsarva, mert már belső védőt is kell játszania. Nem a Frabok hiányoznak a keretből hanem az a 2-3 ember aki 1000-1500 percet tudna játszani egy idényben. Mondjuk egy csatár- Locatelli - squad védő trió amihez még a coviddal együtt is lenne mozgásterünk. Ha Ronci helyett lenne egy "csak" egy Agueronk, ha De Ligt helyett egy Kumbullánk lenne, ha nem kényszerülünk a könyvek miatt Pellegrinit, Arthurt amortizálni stb. stb.

Paratici ugyanazt a játékosmutyit/könyv masszírozást nyomja, mint Marotta csak nagyobb tétekkel. CR nélkül pedig nem lenne helyünk ennél a high stakes asztalnál, ő volt a jegy az elitbe (lehet hogy eredményekben kb ott vagyunk CRrel, mint a Malaccal, de státusz és brand szempontból kurvanagyot léptünk). Utoljára akkor raboltak le minket, amikor Marotta itt volt.
Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy hol járnánk, ha Pogba eladása és Morata lelépése után veszünk két 30 millás kpt meg egy 40 millás csatárt. Az biztos, hogy a Malac után Paratici vagy 3 évig lapátolta a szart, aki amúgy a karriérjének a csúcs igazolása volt. Csak azt akartam ebből kihozni, hogy Marottával se gondolkodtunk távlatokban csak a tétek voltak kisebbek. A CR-De Ligt vállalást is nagyjából kibekkeltük volna ha nincs a covid, gondolom a terheik által generált deficittel számoltunk.

Frabotta játsszon akkor 1500 percet. Szandi amúgy azért játszott belső védőt, mert Danilo kisárgázta magát a Crotone ellen. Na, azon a meccsen bőven játszhatott volna Dragusin Danilo helyett, Frabotta Szandi helyett Fagyi meg Kenő helyett. De még úgy is rengeteg olyan szitu volt az idény során, hogy inkább valami kényszerposzton játszott valaki a fiatalok helyett és amíg ez a mentalitás addig nem is nagyon lesznek saját neveléseink. Lehet hogy (esetleg Fagyit is ide számolva) nem nagy szám az ifi választék, de párezer percet el lehetett volna még így is osztani közöttük, minimum a Coppában, de a bajnokságban is akár, eredményekkel nem hiszem hogy sokkal rosszabbul állnánk, viszont nem lenne letékázva a keret. A Coppaval vállaltuk túl magunkat.
Ezen felül viszont lehetetlen minőségi 1500 perces spílert igazolni aki nem bánja ha kimarad a BLből, ha mégis, akkor úgy köpködnénk, mint Ramzit Bernátot Frabottát, akkor meg miről beszélünk?

A covid szerintem nagyon egyenőtlenül súlytja a csapatokat. A pressing lényege a kondi meg a szervezettség, nem létezik szervezetlen Serie As csapat (rajtunk kívül, hahaha), a kondit meg telibe vágja a covid miatt összesűrűsödött menetrend és míg mi 3 naponta játszunk addig a liga nagy része egy hetet pihen. Nem csoda hogy bármelyik kiscsapat szétpressingel minket vagy egyszerűen nem bírjuk tartani a tempót.
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1   Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-02-28, 15:07

tjunior írta:

Miből ez egy nagyon jó kérdés és elég messzire vezet.
Most tekintsünk el a covidtól ,az mindenkinek probléma.
Egyrészt. Az a helyzet, hogy Marottának volt már megint igaza. Az hogy ilyen vékony a keret az már csak a tünet nem a betegség. Roncival ( főleg vele) De Ligttel túlvállatuk magunkat.
Másrészt. A Paratici/ Nedved páros a felét nem tudja a fociról mint a kobra ezért sokkal nagyobb hibaszázalékkal dolgoznak. Sőt még a bevált játékosok közül is van olyan aki a mák katergória, Danilo, Atrhur, mert nem sportszakamai szempontok alapján igazoltuk. És ezekben a oalsz cspatok közötti bizniszekedős igazolásokban is jobb lenne Marotta.
A lényeg, hogy a vezetőség gyenge ráadásul rövidtávon gondolkodik, cseréljük csak el Pjanicot Arthura az rendberakja a könyveket, jövöre meg amjd csak lesz valami.
Hogy a konkrét felvetéseidre válaszoljak. Azt adom, hogy Frabo (maradjunk a te példádnál)500-1000 percre megteszi, ez oké csak előtte lévő játékos lesz kifacsarva, mert már belső védőt is kell játszania. Nem a Frabok hiányoznak a keretből hanem az a 2-3 ember aki 1000-1500 percet tudna játszani egy idényben. Mondjuk egy csatár- Locatelli - squad védő trió amihez még a coviddal együtt is lenne mozgásterünk. Ha Ronci helyett lenne egy "csak" egy Agueronk, ha De Ligt helyett egy Kumbullánk lenne, ha nem kényszerülünk a könyvek miatt Pellegrinit, Arthurt amortizálni stb. stb.

Igen, valóban Ronaldo leigazolásával átléptük a határainkat, nem volt okos döntés, nagyjából Conte 2-3. szezonjáig visszavetett minket (vagyis vissza fog vetni minket, mert a visszaesés garantált). Én azt mondom, ha Marrotta helye tényleg nem biztos a Zinternél, akkor vissza kell hozni, ha egyáltalán belemenne ebbe, még ha Agnelli Canossat is járna ezért. Az ő specialitása, hogy egy ilyen szituációt kezelni tudjon. Van egy olyan érzésem, hogy lenne terve egy Ronaldo nélküli és egy Ronaldoval tervezett jövőre is.

Viszont szerintem a squad playerekre is rohadt nagy szükség lenne. Voltak korábban is játékosaink, akik nagyon jó cserealapok voltak, és lehetővé tették, hogy az alapembereink ne legyenek kifacsarva, lásd Pereyra, Lemina, Ogbonna, Sturaro. Nem többek egy alapnak a rotációhoz, de arra nagyon is rendben voltak. A jelenlegi keretben ilyen nincs, illetve van, csak a Crotone ellen is láthattuk, Pirlo nem használja őket. Frabotta erre pont jó példa, Dragusin egyelőre lehetne csak ennyi, és egyébként a siralmas produkcióját nézve Ramsey is csak ilyen lenne...közel 10 milliós fizetésért. Most különösen fájdalmas, hogy az utánpótlásunkat nem indították be időben, amit meg kellett volna tenni kb. már az Agnelli-éra elején, de legkésőbb 5-6 évvel ezelőtt. Most lehetne legalább 2-3 olyan játékos akire fix kerettagként lehetne számítani, szerintem ezt többen említettük is, hogy marha nagy szükség lenne egy jó utánpótlásra. Locatelli ezen felül mindenképpen kellene, de szerintem amit érdemes lenne meglépni, az a PSG által gyakorolt szimpla kölcsönvételek egy szezonra. Lehet, hogy valaki beválik, de nem fogjuk tudni véglegesíteni, de legalább addig sem kell súlyos pénzeket költeni a leigazolására. Vagy persze az olyan igazolások, mint Luis Alberto elég jó lenne, szerintem a Lazio érte nem kérne olyan vérmes összeget, mint SMS-ért.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10587
Join date : 2012. Nov. 05.

Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1   Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-02-28, 14:07

Kenő sem volt ott tegnap fejben Very Happy 

Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 154927601_3712976808778527_8315103767534011845_o.jpg?_nc_cat=108&ccb=3&_nc_sid=a26aad&_nc_ohc=W45POLYnvR4AX9ykTpQ&_nc_oc=AQmwFL3EZUi5N_gZ9S_QNStwvG1hJRDAwAjzDBsthvuDzRMfaIZrHRUzDmNWFYC-jrZPRaWTk1T_eXKKq24g3rPY&_nc_ht=scontent-vie1-1

LeRoi10 likes this post

Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8109
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1   Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-02-28, 13:01

Tankcsapda írta:
Azért azt nem lehet elvitatni, hogy a jelenlegi helyzetben baromi nehéz szállítani az eredményeket. Kellenek a győzelmek, de nagyon nincsenek alternatívák. Ki tudunk állítani egy kezdőcsapatot, mellette van kb. 2 normális csere, a többiek fiatalok, akik kényszerből vannak a padon. Ami fokozza a gondokat, hogy olyan játékosok is kiestek, akik egyébként alapjában határozzák meg a játékunkat. Arthurral sokkal stabilabbak vagyunk, Cuadrado termeli a gólpasszokat, és tetszik-nem tetszik, Bonuccival stabilabb a védelem. Chiello kiesésével számolni kellett előre. Ronaldonak és Kulunak nincs cseréje meccsek óta, Morata sérülten játszott már egy ideje. McKennie most ugyan pihent, de kapta a sorozatterhelést, Bentancur még jobban. Chiesa még bírja, de neki is jönni fog egy pont, amikor pihentetni kell legalább egy meccsre.

Én így raknám össze a kezdőt a Spezia ellen:

Buffon - Danilo, Demiral, Dragusin - Bernardeschi, McKennie, Rabiot, Ramsey, Frabotta - Kulusevski, Ronaldo.

Őket így is meg kell verni, engem a mutatott játék nem is fog érdekelni, csak legyen meg a meccs, hogy a Porto ellen minél több friss játékos játszhasson. Dragusint azért is megnézném, hogy mire képes, hogy Danilo eltiltása miatt a Porto ellen is be lehet-e dobni, Demiral majd játszik Danilo posztján, elég gyors hozzá szerintem, és korábban mintha játszott is volna valamennyit a jobb oldalon. Ha Pirlo legalább ennyit nem rotál, akkor szerintem a Porto ellen sem lesz elég energiája a csapatnak, hogy megfordítsa a párharcot, az a meccs meg szerintem Pirlo állását is kockára teheti. Én nem váltanám le, mert szerintem azt megmutatta, hogy képes lehet megfelelő körülmények között eredményeket szállítani. Látszik, hogy kellenek majd igazolások a nyáron, 3-4 posztra tulajdonképpen szinte elvárás, hogy érkezzen erősítés, addig meg azzal kell gazdálkodni, amink van. Ronaldo eladása szerintem nem lenne okos döntés, tényleg az egoja a legfontosabb, viszont azokat a statokat senki más nem tudja szállítani, és a mutatott játékunk alapján kevés helyzetekből kell így is gazdálkodni, amiből Dybala vagy Morata sokkal kevesebbet értékesít.

Bonuccival max a labdakihozatal stabilabb, kétszer annyiszor húzza faszra bárki mint Demiralt. Chiellinivel vagyunk masszívabbak védekezésben, ő viszont totál fogalmatlan a labdával, az ellenfelek rendszeresen hagyják is, hogy cipelje vagy lepasszolja a labdát, ami miatt hatékonyabban tudnak minket szétpressingelni. 

Én a Speziaval vigyáznék, a Crotone ellen lehetett volna ész nélkül tartalékolni, viszont ez se a Hellasra sem a Speziara nem igaz. Harapós kis csapat, mindkét milánói horda megszenvedett vele, a Silányt el is gyepálták.

A fiatalok közül kb csak Fagyit nyomnám a kezdőbe, őt is csak azért, mert kreatív és ez a csapatrész van a legjobban kipurcanva. Illetve ha elfogytak az emberek egy adott posztra akkor nem bohóckodnék Bernáttal meg hasonlókkal idegen posztokon, hanem beraknám a kölyköket.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10587
Join date : 2012. Nov. 05.

Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1   Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-02-28, 12:33

A keret kialakításában azért Pirlo is erősen benne van, ő nyomatta a szezon elején, hogy 2kp-s rendszert akar mert szerinte az itteni játékosok abban lesznek jobbak. Aztán pár hónap múlva kiderült, hogy akkor lesz stabilabb a dolog ha 3 belső kp van fenn egyszerre. Erre a téli mercaton reagálni kellett volna illetve el kell dönteni, hogy egy BL-re nem nevezett squadplayerrel lennénk előbbre vagy a 0 km-s Fagiolival de a kettő közül valamelyiket meg kellett volna lépni, mert hogy meccsek óta nincs középpályás cserénk az vicc kategória. 

Ronaldóról már mindent leírtak előttem, ha választhatna, hogy a scudetto és aközött, hogy innentől minden meccsen gólt lő nyilván a másodikat választaná. Látszólag azt csinál amit akar, rugdossa a szabikat, kimozog a szélre (amit Pirlo már párszor megemlített, hogy inkább középen lenne dolga) amiből egyébként már nagyon kevésszer van haszon. 

Szundi mostani nyilatkozata elég nevetséges a "fiatalokról" , a Hellasban is megvolt ugyanez a Lovato-Magnani-Ilic vonallal.

Egyébként sem az a baj, hogy a "B" védelem kap egy gólt a Veronától, hanem megint nem tudtunk rúgni 2-őt, rúghattunk volna ha a szakács hat méterről a kaput találja el, nem a védőt rúgja fejbe. 

Szerintem az öltözőben sincs minden rendben, Csecsnyi szögletre rúgott felszabadítása utáni gúnyos nevetgélés azért itt nem volt szokás. 

Én egyelőre nem látom a fényt az alagút végén, Artúr és Dybala visszatérése elég bizonytalan, Morci a parádés szezonkezdet után olyan mélyen van mint még soha. Bernát és Ramsey látványától még mindig összeszorul a gyomrom és valahogy nem érzem, hogy ezek a hiányosságok a szezon hátralévő részében helyre tudnának jönni, anélkül pedig "előrefelé-játékban" nem sok javulás várható.
Vissza az elejére Go down
tjunior
Allegri jobbkeze



Posts : 3295
Join date : 2012. Nov. 06.

Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1   Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-02-28, 12:15

Krisz írta:


Itt jön vissza a vesszőparipám, amit tegnapi is írtam, nonszensz a csapat fizikai létszáma az elvárásokhoz. Tök jó, hogy felhoztak fiatalokat az u23ból csak a gombhoz vartuk a kabátot. Nem azért vannak az első csapatnál mert olyan nagy tehetségesek, hanem mert nincs más. Dragusin, nekem eddig egy nagydarab cula, Frabo a semmi extra kategória, Portanova már a csapatban sincs, egyedül Fagioli tűnik hosszú távú megoldásnak de Frabo is annak tünt az első meccsén, szóval várjunk még. Velük és a 3 kapussal együtt 24 fő a keret. 

A többit nagyon adom, de ez miért nem kényszerpálya? Ha igazolunk még 3-5 játékost, hogy mélyítsük a keretet, akkor: 
#1 miből?
#2 tegyük fel, hogy van pénz. Milyen minőségű játékosokat tudunk venni?

  • Squad playerek akik nem rinyálnak, ha kimaradnak a BLből: Padoinokkal vagy Rinconokkal mennyivel vagyunk előrébb, mint az U23asokkal?
  • Minőségi squad playerek, akik adott esetben a kezdőre is hivatottak: érdemben be tudnak szállni egy meccsbe, illetve helyettesíteni akár hosszabb távon is egy-egy kezdő játékost. Ha a BL keretbe nem férnek bele akkor berinyálnak és botrányosan alulteljesítenek, lásd Emre Can.

A kettő opció metszete szvsz nem létezik, illetve lehet hogy pont egy 23 éves Frabotta profil az aki, minőségileg elég jó lehet és nem szarja telibe a csapatot zsoldosként, ha a BL kimarad. De ilyen spílerünk meg sosem lesz, ha nincs kialakitva nekik a tér a keretben (a legjobbak a nagycsapattal edzenek és évente jut nekik stabil 500-1000 játékperc).

Egyébként meg az UEFA is fasz, van egy csomó extra bohócmeccs - válogatott meccsek, szuperkupák, klub VB, 
bővítenék a BLt + idén a covid. Viszont 10 évvel ezelőtti terhelésre van kitalálva a kvóta. Volt is idén valami stat, hogy mekkorát zuhant a presszing mennyisége.
Miből ez egy nagyon jó kérdés és elég messzire vezet.
Most tekintsünk el a covidtól ,az mindenkinek probléma.
Egyrészt. Az a helyzet, hogy Marottának volt már megint igaza. Az hogy ilyen vékony a keret az már csak a tünet nem a betegség. Roncival ( főleg vele) De Ligttel túlvállatuk magunkat.
Másrészt. A Paratici/ Nedved páros a felét nem tudja a fociról mint a kobra ezért sokkal nagyobb hibaszázalékkal dolgoznak. Sőt még a bevált játékosok közül is van olyan aki a mák katergória, Danilo, Atrhur, mert nem sportszakamai szempontok alapján igazoltuk. És ezekben a oalsz cspatok közötti bizniszekedős igazolásokban is jobb lenne Marotta.
A lényeg, hogy a vezetőség gyenge ráadásul rövidtávon gondolkodik, cseréljük csak el Pjanicot Arthura az rendberakja a könyveket, jövöre meg amjd csak lesz valami.
Hogy a konkrét felvetéseidre válaszoljak. Azt adom, hogy Frabo (maradjunk a te példádnál)500-1000 percre megteszi, ez oké csak előtte lévő játékos lesz kifacsarva, mert már belső védőt is kell játszania. Nem a Frabok hiányoznak a keretből hanem az a 2-3 ember aki 1000-1500 percet tudna játszani egy idényben. Mondjuk egy csatár- Locatelli - squad védő trió amihez még a coviddal együtt is lenne mozgásterünk. Ha Ronci helyett lenne egy "csak" egy Agueronk, ha De Ligt helyett egy Kumbullánk lenne, ha nem kényszerülünk a könyvek miatt Pellegrinit, Arthurt amortizálni stb. stb.
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1   Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-02-28, 11:37

Azért azt nem lehet elvitatni, hogy a jelenlegi helyzetben baromi nehéz szállítani az eredményeket. Kellenek a győzelmek, de nagyon nincsenek alternatívák. Ki tudunk állítani egy kezdőcsapatot, mellette van kb. 2 normális csere, a többiek fiatalok, akik kényszerből vannak a padon. Ami fokozza a gondokat, hogy olyan játékosok is kiestek, akik egyébként alapjában határozzák meg a játékunkat. Arthurral sokkal stabilabbak vagyunk, Cuadrado termeli a gólpasszokat, és tetszik-nem tetszik, Bonuccival stabilabb a védelem. Chiello kiesésével számolni kellett előre. Ronaldonak és Kulunak nincs cseréje meccsek óta, Morata sérülten játszott már egy ideje. McKennie most ugyan pihent, de kapta a sorozatterhelést, Bentancur még jobban. Chiesa még bírja, de neki is jönni fog egy pont, amikor pihentetni kell legalább egy meccsre.

Én így raknám össze a kezdőt a Spezia ellen:

Buffon - Danilo, Demiral, Dragusin - Bernardeschi, McKennie, Rabiot, Ramsey, Frabotta - Kulusevski, Ronaldo.

Őket így is meg kell verni, engem a mutatott játék nem is fog érdekelni, csak legyen meg a meccs, hogy a Porto ellen minél több friss játékos játszhasson. Dragusint azért is megnézném, hogy mire képes, hogy Danilo eltiltása miatt a Porto ellen is be lehet-e dobni, Demiral majd játszik Danilo posztján, elég gyors hozzá szerintem, és korábban mintha játszott is volna valamennyit a jobb oldalon. Ha Pirlo legalább ennyit nem rotál, akkor szerintem a Porto ellen sem lesz elég energiája a csapatnak, hogy megfordítsa a párharcot, az a meccs meg szerintem Pirlo állását is kockára teheti. Én nem váltanám le, mert szerintem azt megmutatta, hogy képes lehet megfelelő körülmények között eredményeket szállítani. Látszik, hogy kellenek majd igazolások a nyáron, 3-4 posztra tulajdonképpen szinte elvárás, hogy érkezzen erősítés, addig meg azzal kell gazdálkodni, amink van. Ronaldo eladása szerintem nem lenne okos döntés, tényleg az egoja a legfontosabb, viszont azokat a statokat senki más nem tudja szállítani, és a mutatott játékunk alapján kevés helyzetekből kell így is gazdálkodni, amiből Dybala vagy Morata sokkal kevesebbet értékesít.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8109
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1   Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-02-28, 11:27

tjunior írta:
Több dolog is eszembe jutott a tegnapi meccs kapcsán.
Először is, át kellene állítani az agyunkat. Kemény Dénes mondta ez egyik olimpia megnyerése utáni csalódákeltő évről. Hogy tavaly 2-3 góllal jobbak voltunk mindenkinél, idén meg nem, ezt el kell fogadni és megkeresni az okokat. Na most ezt kellene nekünk is. 9 bajnoki cím oké, de már a tavalyi is kicsúszott eredmény volt, ezt szerintem mindenki belátja. Jelenleg 7 hiányzóval egy masszív középcsapat ellen idegenben a realitás az X. Pirlot nem felmentve, de tegnap mit kellene volna játszatnia? Milyen mozgástere volt? Remzi vagy Kenő. ennyi. Ja meg hogy Frabotta kezdjen-e balolon, esetleg Dragisin a védelemben. Komolytalan. 
Szerintem meg pont kezdett összállni a csapat. Az Ellenség utáni blama után 6 győzelem zsinorban. aztán a 3as terhelés hazavágta az egészet. Jelenleg az játszik aki egészséges és aki kevésbbé fáradt.
Itt jön vissza a vesszőparipám, amit tegnapi is írtam, nonszensz a csapat fizikai létszáma az elvárásokhoz. Tök jó, hogy felhoztak fiatalokat az u23ból csak a gombhoz vartuk a kabátot. Nem azért vannak az első csapatnál mert olyan nagy tehetségesek, hanem mert nincs más. Dragusin, nekem eddig egy nagydarab cula, Frabo a semmi extra kategória, Portanova már a csapatban sincs, egyedül Fagioli tűnik hosszú távú megoldásnak de Frabo is annak tünt az első meccsén, szóval várjunk még. Velük és a 3 kapussal együtt 24 fő a keret. Abból Chiellini 2-3 meccset tud lehozni 2 sérülés között, Remzi ha épp nem sérült akkor sincs sok köszönet a játékában, Dybala egyik sérülésből esik a másikba stb. stb. És ebből a keretből 3 játékos még ki sincs fizetve. Milyen elcseszett csaptépítés ez?
A másik CR, oké 26 gólja van a szezonban, ez biztos hízlalja az egoját de a csapat nincs előrébb vele. Nem lövünk több gólt amióta itt van, egyik szezonban sem. Akkor? Neki a vezérbikának kellene lennie, ezt egyszer hozta az Atletico ellen, az meg 2 éve volt. Az utóbbi időben végképp átment hisztis picsába, totál frusztrált. Pirlonak nem csak azzal kell megküzdenie, hogy nem tudja keverni a kártyákat hanem van egy önjáró tankja a kezdőben, akihez kérvényt kell benyújtani ha le akarja cserélni, máskülönben azt csinál amit akar. Megbénítja a csapatot az egoja.
Itt van ez a 113 milliós mínusz, úgy sincs beleszólásunk, de esélyes hogy jobban nyárnánk ha Ronci a nyáron űgy gondolná, Párizsban jobb az élet, a divat fővárosa, tudomisén. Egy Agueroval mivel lennénk hátrébb?

Itt jön vissza a vesszőparipám, amit tegnapi is írtam, nonszensz a csapat fizikai létszáma az elvárásokhoz. Tök jó, hogy felhoztak fiatalokat az u23ból csak a gombhoz vartuk a kabátot. Nem azért vannak az első csapatnál mert olyan nagy tehetségesek, hanem mert nincs más. Dragusin, nekem eddig egy nagydarab cula, Frabo a semmi extra kategória, Portanova már a csapatban sincs, egyedül Fagioli tűnik hosszú távú megoldásnak de Frabo is annak tünt az első meccsén, szóval várjunk még. Velük és a 3 kapussal együtt 24 fő a keret. 

A többit nagyon adom, de ez miért nem kényszerpálya? Ha igazolunk még 3-5 játékost, hogy mélyítsük a keretet, akkor: 
#1 miből?
#2 tegyük fel, hogy van pénz. Milyen minőségű játékosokat tudunk venni?

  • Squad playerek akik nem rinyálnak, ha kimaradnak a BLből: Padoinokkal vagy Rinconokkal mennyivel vagyunk előrébb, mint az U23asokkal?
  • Minőségi squad playerek, akik adott esetben a kezdőre is hivatottak: érdemben be tudnak szállni egy meccsbe, illetve helyettesíteni akár hosszabb távon is egy-egy kezdő játékost. Ha a BL keretbe nem férnek bele akkor berinyálnak és botrányosan alulteljesítenek, lásd Emre Can.

A kettő opció metszete szvsz nem létezik, illetve lehet hogy pont egy 23 éves Frabotta profil az aki, minőségileg elég jó lehet és nem szarja telibe a csapatot zsoldosként, ha a BL kimarad. De ilyen spílerünk meg sosem lesz, ha nincs kialakitva nekik a tér a keretben (a legjobbak a nagycsapattal edzenek és évente jut nekik stabil 500-1000 játékperc).

Egyébként meg az UEFA is fasz, van egy csomó extra bohócmeccs - válogatott meccsek, szuperkupák, klub VB, 
bővítenék a BLt + idén a covid. Viszont 10 évvel ezelőtti terhelésre van kitalálva a kvóta. Volt is idén valami stat, hogy mekkorát zuhant a presszing mennyisége.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8109
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1   Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-02-28, 10:38

LeRoi10 írta:
Flikk-flakkolunk itt az átmenetekkel 3-5-2-ből 4-4-2-be de egy újonc edzőnek eredménykényszerben nem biztos, hogy így kéne. Allegri első évében mosolyogva tűrte, hogy "conte-csapatának" hívták a juventusát. 

Ezt nagyon adom. Főleg alapozás hiányában lett volna ez az optimális út. A 433hoz ugyanaannyira nincs elég kpnk mint a 352re, viszont minden más adja magát.
Mi extra teherként magunkra vettük a csapatépítést 0-ról, amire elment 2 hónap, egy rakat pont és továbbra sincs játékunk. Az mondjuk kristálytiszta hogy milyen játékost kell igazolni, hogy működhessen a dolog.
Vissza az elejére Go down
tjunior
Allegri jobbkeze



Posts : 3295
Join date : 2012. Nov. 06.

Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1   Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-02-28, 10:31

Több dolog is eszembe jutott a tegnapi meccs kapcsán.
Először is, át kellene állítani az agyunkat. Kemény Dénes mondta ez egyik olimpia megnyerése utáni csalódákeltő évről. Hogy tavaly 2-3 góllal jobbak voltunk mindenkinél, idén meg nem, ezt el kell fogadni és megkeresni az okokat. Na most ezt kellene nekünk is. 9 bajnoki cím oké, de már a tavalyi is kicsúszott eredmény volt, ezt szerintem mindenki belátja. Jelenleg 7 hiányzóval egy masszív középcsapat ellen idegenben a realitás az X. Pirlot nem felmentve, de tegnap mit kellene volna játszatnia? Milyen mozgástere volt? Remzi vagy Kenő. ennyi. Ja meg hogy Frabotta kezdjen-e balolon, esetleg Dragisin a védelemben. Komolytalan. 
Szerintem meg pont kezdett összállni a csapat. Az Ellenség utáni blama után 6 győzelem zsinorban. aztán a 3as terhelés hazavágta az egészet. Jelenleg az játszik aki egészséges és aki kevésbbé fáradt.
Itt jön vissza a vesszőparipám, amit tegnapi is írtam, nonszensz a csapat fizikai létszáma az elvárásokhoz. Tök jó, hogy felhoztak fiatalokat az u23ból csak a gombhoz vartuk a kabátot. Nem azért vannak az első csapatnál mert olyan nagy tehetségesek, hanem mert nincs más. Dragusin, nekem eddig egy nagydarab cula, Frabo a semmi extra kategória, Portanova már a csapatban sincs, egyedül Fagioli tűnik hosszú távú megoldásnak de Frabo is annak tünt az első meccsén, szóval várjunk még. Velük és a 3 kapussal együtt 24 fő a keret. Abból Chiellini 2-3 meccset tud lehozni 2 sérülés között, Remzi ha épp nem sérült akkor sincs sok köszönet a játékában, Dybala egyik sérülésből esik a másikba stb. stb. És ebből a keretből 3 játékos még ki sincs fizetve. Milyen elcseszett csaptépítés ez?
A másik CR, oké 26 gólja van a szezonban, ez biztos hízlalja az egoját de a csapat nincs előrébb vele. Nem lövünk több gólt amióta itt van, egyik szezonban sem. Akkor? Neki a vezérbikának kellene lennie, ezt egyszer hozta az Atletico ellen, az meg 2 éve volt. Az utóbbi időben végképp átment hisztis picsába, totál frusztrált. Pirlonak nem csak azzal kell megküzdenie, hogy nem tudja keverni a kártyákat hanem van egy önjáró tankja a kezdőben, akihez kérvényt kell benyújtani ha le akarja cserélni, máskülönben azt csinál amit akar. Megbénítja a csapatot az egoja.
Itt van ez a 113 milliós mínusz, úgy sincs beleszólásunk, de esélyes hogy jobban nyárnánk ha Ronci a nyáron űgy gondolná, Párizsban jobb az élet, a divat fővárosa, tudomisén. Egy Agueroval mivel lennénk hátrébb?

Krisz, CsT, bombahoppa and Malloy like this post

Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8109
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1   Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-02-28, 10:22

Malloy írta:

Ha mindketten maradnak, akkor ugyanez lesz a helyzet. Bár nem tudom jelenleg melyik edző mondaná meg Ronaldónak, hogy nem rúghat szabikat...
Remélem az előző félévi 113millios hiány abba az irányba mutat, hogy elengedjük CR-t a nyáron, és visszatérünk a csapatépítés útjára. 
Hogy ezt Pirlo fogja-e levezényelni? Szeretném ha így lenne, de ha őszinte akarok lenni eddig nem ért el semmit. 😐

Gondolom bárki jobban lőné a jobbos szabikat, de jelenleg arra nincs igazi specialistánk, szóval az még vállalható, annyira nem dühít, de a balos szabikat Dybala és Bernát/Kula is igazán jól lövi, azoknak a közelébe se lenne szabad engedni.

Szerintem ki fogja tölteni a szerződését, de remélem nem hosszabbítunk vele. 

A Hellas ellen egy X idegenben vállalható, kurvára kellett volna a 3 pont, de egy ilyen ellenfél ellen egy ledózerolt kerettel bőven benne volt a pakliban. Ami kicsit nyugtalanít, hogy Pirlo is egyre ingerültebb - mikor vesztette el utoljára a hidegvérét (a tegnapi meccs kommentáron kívül)?

Nem ért el semmit, de egy 1-2. helyre simán esélyes a csapat (a Milannal most jön egy olyan 7 meccs/20 nap sorozat, amit mi nyögtünk az előző hónapban). Ha továbbmegyünk a Porto ellen és 2.ak leszünk a bajnokságban az egy 0 kmes edzőnek nem rossz, én nem leszek elégedetlen, max bosszús a férgek miatt (amúgy én még mindig hiszek a scudettoban). Én azt mondom, hogy egy ilyen teljesítménnyel elmondható, hogy Pirlo kihozta a maximumot a keretből a körülmények tekintetében. Ez ugyanis nem egy 3 frontos keret és főleg nem 3 frontos covid menetrend mellett. A vezetőséget is lehet szidni, de mit tehettek volna ha ennyi pénz volt a mercatora és a BL kvótát leszabályozza a saját nevelés hiánya? Én csak ott látom a hibát, hogy nem engedtük el a férgek elleni meccseket - melyik a nagyobb presztízs veszteség, ha ők nyerik a coppát vagy a scudettot? 

Lehet faszság volt Pirlot kinevezni edzőnek, de kétszer akkora faszság lenne ennyi áldozat után szezon végén kibaszni.
Vissza az elejére Go down
_Tyler
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 445
Join date : 2012. Nov. 05.

Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1   Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-02-28, 09:39

LeRoi10 írta:
Pirlo: “Too many young people, too little experience. Few made themselves heard on the pitch and understood the moments of the match. I asked Cristiano and Sandro to lead the group, unfortunately it wasn't enough. In this way it’s difficult”


Csecs (30) - Demiral (22), De Ligt (21), Alex Sandro (30) - Chiesa (23), Bentancur (23), Rabiot (25), Ramsey (30), Bernát (27) - Ronaldo (36) KULUKULUKULU (20)


Azért ne csináljunk úgy mintha a Primaverával álltunk volna ki....A legfiatalabb  trióra (Kulu, De Ligt, Demiral) ~ 140 millió eurót költöttünk. Bekúrnak 142 meccse van a Juventusban, Chiesa 21-szeres olasz válogatott 150+ Serie A meccsel. 

Átmeneti év ez meg minden, de ahogyan Conte-t cseszteti mindenki  a 3-5-2 miatt és a rugalmatlansága miatt úgy lassan Pirlot is elő lehet venni. Flikk-flakkolunk itt az átmenetekkel 3-5-2-ből 4-4-2-be de egy újonc edzőnek eredménykényszerben nem biztos, hogy így kéne. Allegri első évében mosolyogva tűrte, hogy "conte-csapatának" hívták a juventusát. 

Először tanuljunk meg eredményesen játszani egy alapfelállásban aztán lehet taktikázni. Nekem még totál káosz az egész.

Szánalmas Pirlo kifogáskeresése, inkább magába nézne, hogy miért nincs semmilyen játéka a Juventusnak. Lehet, hogy írtam már: olyan ő, mint aki kurva nagyot akar fingani, és beszarik. 9 bajnoki cím után olyan mentalitása van a klubnak, mintha egy középcsapat lennénk. Csak ehhez nem kellenek 5-6-7 milliós fizetések és 40 milliós igazolások. Elég hozzá egy csapatnyi stabil játékos, persze egy normális edző kell hozzájuk. Meggyőződésem, hogy ha Pirlo nem lenne az olasz foci legendája és egy közkedvelt figura, már naponta írnának a kirúgásáról. Egyébként nem tudom, mikor vettük át a férgek és az Arsenal mentalitásának keverékét: az állandó kifogáskeresést és a "nem nyerhetünk mindig" ambíciótlanságát, de elég stabilan hozzuk mostanában.
Jelzem amúgy, hogy Haalandot 20 millióért igazolta le a Dortmund. Mi Kulukulura elköltöttünk 35 millió eurót, Bernardeschire 40-et. Chiesa ára legalább 50 millió lesz majd.

bombahoppa likes this post

Vissza az elejére Go down
LeRoi10
Segédedző
Segédedző
LeRoi10


Posts : 2284
Join date : 2015. Feb. 24.
Age : 30

Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1   Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-02-28, 09:21

Pirlo: “Too many young people, too little experience. Few made themselves heard on the pitch and understood the moments of the match. I asked Cristiano and Sandro to lead the group, unfortunately it wasn't enough. In this way it’s difficult”


Csecs (30) - Demiral (22), De Ligt (21), Alex Sandro (30) - Chiesa (23), Bentancur (23), Rabiot (25), Ramsey (30), Bernát (27) - Ronaldo (36) KULUKULUKULU (20)


Azért ne csináljunk úgy mintha a Primaverával álltunk volna ki....A legfiatalabb  trióra (Kulu, De Ligt, Demiral) ~ 140 millió eurót költöttünk. Bekúrnak 142 meccse van a Juventusban, Chiesa 21-szeres olasz válogatott 150+ Serie A meccsel. 

Átmeneti év ez meg minden, de ahogyan Conte-t cseszteti mindenki  a 3-5-2 miatt és a rugalmatlansága miatt úgy lassan Pirlot is elő lehet venni. Flikk-flakkolunk itt az átmenetekkel 3-5-2-ből 4-4-2-be de egy újonc edzőnek eredménykényszerben nem biztos, hogy így kéne. Allegri első évében mosolyogva tűrte, hogy "conte-csapatának" hívták a juventusát. 

Először tanuljunk meg eredményesen játszani egy alapfelállásban aztán lehet taktikázni. Nekem még totál káosz az egész.

Krisz and bombahoppa like this post

Vissza az elejére Go down
Malloy
Segédedző
Segédedző



Posts : 2385
Join date : 2017. Feb. 01.
Age : 38
Location : Szolnok

Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1   Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-02-28, 07:15

CsT írta:
Ha mindketten maradnak akkor jövőre is..?
Ha mindketten maradnak, akkor ugyanez lesz a helyzet. Bár nem tudom jelenleg melyik edző mondaná meg Ronaldónak, hogy nem rúghat szabikat...
Remélem az előző félévi 113millios hiány abba az irányba mutat, hogy elengedjük CR-t a nyáron, és visszatérünk a csapatépítés útjára. 
Hogy ezt Pirlo fogja-e levezényelni? Szeretném ha így lenne, de ha őszinte akarok lenni eddig nem ért el semmit. 😐
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10587
Join date : 2012. Nov. 05.

Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1   Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-02-27, 23:32

Malloy írta:

Megértelek. Engem is rohadtul dühít, hogy nemrég még több gólt rúgtunk szabadrúgásból mint 11-esből. Pirlo, Dybala, Pjanic Crying or Very sad
De Pirlo nem fog konfrontálódni soha CR-el. 
Ahhoz ő túl kis hal sajnos. Szóval ez van, nyárig biztosan ezt kell szeretni
Ha mindketten maradnak akkor jövőre is..?
Vissza az elejére Go down
Malloy
Segédedző
Segédedző



Posts : 2385
Join date : 2017. Feb. 01.
Age : 38
Location : Szolnok

Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1   Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-02-27, 23:25

CST írta:
Ez pontosan így van, de ezen csak egy edző tud változtatni. Mégis mitől félünk, hogy eligazol? Hát tegye, felszabadul 30 milla a fizetési sapkában, a BL-t vele se nyertük meg, a scudettók meg nélküle is jöttek.

De ez a parasztvakítás már fáj, hogy Pirlo azt nyilatkozza, hogy hát gyakorolja őket és előbb-utóbb majd gól lesz. Pont Pirlo akinél az ilyen szabik előtt kb az volt a kérdés, hogy melyik oldalra lesz gól.
Megértelek. Engem is rohadtul dühít, hogy nemrég még több gólt rúgtunk szabadrúgásból mint 11-esből. Pirlo, Dybala, Pjanic Crying or Very sad
De Pirlo nem fog konfrontálódni soha CR-el. 
Ahhoz ő túl kis hal sajnos. Szóval ez van, nyárig biztosan ezt kell szeretni.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10587
Join date : 2012. Nov. 05.

Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1   Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-02-27, 23:17

Malloy írta:

Itt alapvetően az a baj, hogy Ronaldo pont telibeszarja a csapat céljait. Ő már az utolsó érdemi éveit tapossa, le se hugyozza, hogy a Juve bajnok lesz-e vagy meddig jut a BL-ben. 
Őt már csak az érdekli, hogy minden egyéni statisztikában első legyen mikor befejezi. 
Ez egy Madrid szintű kerettel el is menne. Mi viszont pont lecseréltük a fél keretet fiatal tapasztalatlan játékosokra, akiknek nagyobb szüksége lenne a tökéletes csapatjátékra, mint egy hisztis egomán fasz kiszolgálására.
Ez pontosan így van, de ezen csak egy edző tud változtatni. Mégis mitől félünk, hogy eligazol? Hát tegye, felszabadul 30 milla a fizetési sapkában, a BL-t vele se nyertük meg, a scudettók meg nélküle is jöttek.

De ez a parasztvakítás már fáj, hogy Pirlo azt nyilatkozza, hogy hát gyakorolja őket és előbb-utóbb majd gól lesz. Pont Pirlo akinél az ilyen szabik előtt kb az volt a kérdés, hogy melyik oldalra lesz gól.

bombahoppa likes this post

Vissza az elejére Go down
Malloy
Segédedző
Segédedző



Posts : 2385
Join date : 2017. Feb. 01.
Age : 38
Location : Szolnok

Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1   Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-02-27, 23:01

CsT írta:
Pirló is húzzon a faszomba...ez csapatjáték, ezt nem lehet így csinálni, hogy mindent a sorfalba basz a díszbuzi. Ha legközelebb kapus akar lenni akkor oda is beállítjuk...??
Itt alapvetően az a baj, hogy Ronaldo pont telibeszarja a csapat céljait. Ő már az utolsó érdemi éveit tapossa, le se hugyozza, hogy a Juve bajnok lesz-e vagy meddig jut a BL-ben. 
Őt már csak az érdekli, hogy minden egyéni statisztikában első legyen mikor befejezi. 
Ez egy Madrid szintű kerettel el is menne. Mi viszont pont lecseréltük a fél keretet fiatal tapasztalatlan játékosokra, akiknek nagyobb szüksége lenne a tökéletes csapatjátékra, mint egy hisztis egomán fasz kiszolgálására.

CsT and bombahoppa like this post

Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10587
Join date : 2012. Nov. 05.

Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1   Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-02-27, 22:59

Egyébként a Di Pardo-Chiesa cserével rámentünk az x-re,ami bennem azért szekunder szégyenérzetet generált. Úgy érzem Pirlo ráment arra, hogy megtartsa az állását. Egyébként a mai taktika nem jött be, Szandit betettük középre és őt baszták meg a levegőben.


A hozzászólást CsT összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2021-02-27, 23:04-kor.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10587
Join date : 2012. Nov. 05.

Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1   Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-02-27, 22:52

Malloy írta:
Elment a bajnokság? Van értelme reménykedni vagy engedjük el?
Szerintem már a Napoli meccsen elment, ne legyen igazam de akkora dögrováson vagyunk, hogy az első 4 is necces, meg a BL 8 is.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10587
Join date : 2012. Nov. 05.

Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1   Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 I_icon_minitime2021-02-27, 22:50

Pirló is húzzon a faszomba...ez csapatjáték, ezt nem lehet így csinálni, hogy mindent a sorfalba basz a díszbuzi. Ha legközelebb kapus akar lenni akkor oda is beállítjuk...??

18 méterről nem lehet izomból átrúgni a sorfal felett, hogy gól legyen max 100-ból egyszer...

Leszarom, hogy nem nyertünk, leszarom, hogy az inda úgy lesz bajnok hogy még izgulniuk sem kell, de ennek nincs értelme , hogy azért lövetjük ezzel a fasszal a szabikat, hogy xy lófasz jóskát megelőzzön valami rangsorban hogyha 40-ből 1 gól lesz...

bombahoppa likes this post

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1   Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Verona - Juventus 2021.02.27 20:45 Digi1
Vissza az elejére 
1 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Verona - Juventus 2021.10.3 18:00
» Verona - Juventus 2020.02.08 20:45 Digi1
» Juventus - Verona 2019.09.21 18:00 Digi1
» Hellas Verona - Juventus 2017.12.30 20:45 Digi1
» inda- JUVENTUS 2021.01.17 20:45 Digi1

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Bianconeri Blog - Forza Juventus! :: Ha Muntari gólját megadták volna! :: Serie A - Coppa Italia-
Ugrás: