Bianconeri Blog - Forza Juventus!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bianconeri Blog - Forza Juventus!

A Bianconeri Blog saját Juventus fórumja. Szeretettel látunk minden kulturált fórumozót!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB

Go down 
+11
Nico
Krisz
CsT
_DREAM_
DartagnanX
tjunior
bombahoppa
Tankcsapda
Matteo
LeRoi10
Malloy
15 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
SzerzőÜzenet
vektra
Labdaszedő
Labdaszedő



Posts : 145
Join date : 2012. Nov. 05.

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB   قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 I_icon_minitime2022-11-25, 15:44

Milyen kamu ez a VB!!! Muntari gólját MEGADTÁK!!!!!

CsT, Petike007, LeRoi10, bombahoppa and Nico like this post

Vissza az elejére Go down
Nico
Segédedző
Segédedző
Nico


Posts : 1353
Join date : 2022. Jul. 23.

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB   قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 I_icon_minitime2022-11-25, 10:55

Sztojkovics, a szerb kapitány szépen lehuzta a játékosaink kondiját, valami tényleg nem stimmelt a felkészülésünkben...
Alex Sándor mekkora kapufát lőtt, lehet ő is rájött, hogy nem fog senkitől új szerződést kapni, ha nem tesz valamit? Laughing
Vissza az elejére Go down
LeRoi10
Segédedző
Segédedző
LeRoi10


Posts : 2284
Join date : 2015. Feb. 24.
Age : 30

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB   قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 I_icon_minitime2022-11-24, 23:29

az élő gyalogosforgalmi irányítók a VB legnagyobb találmánya eddig Very Happy tele van a net velük.






CsT likes this post

Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10586
Join date : 2012. Nov. 05.

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB   قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 I_icon_minitime2022-11-24, 22:35

zetterberg40 írta:
Ez a Pavlovics mozgását, csámpásságát, sutaságát, magasságát tekintve totál Cselló.
És ugyanolyan jóképű is! Smile

Viszont amitől instant sírógörcsöt kapok, hogy egyre többször dobják fel Karsdorp nevét...
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4704
Join date : 2012. Nov. 05.

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB   قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 I_icon_minitime2022-11-24, 20:19

Nico írta:


Nem véletlen akarjuk megvenni Laughing

Scalvini remélem azért előtte van a sorban.
Vissza az elejére Go down
Nico
Segédedző
Segédedző
Nico


Posts : 1353
Join date : 2022. Jul. 23.

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB   قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 I_icon_minitime2022-11-24, 20:12

zetterberg40 írta:
Ez a Pavlovics mozgását, csámpásságát, sutaságát, magasságát tekintve totál Cselló.

Nem véletlen akarjuk megvenni Laughing
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4704
Join date : 2012. Nov. 05.

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB   قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 I_icon_minitime2022-11-24, 20:08

Ez a Pavlovics mozgását, csámpásságát, sutaságát, magasságát tekintve totál Cselló.
Vissza az elejére Go down
bombahoppa
Allegri jobbkeze
bombahoppa


Posts : 3569
Join date : 2015. May. 10.
Age : 51
Location : all around You everywhere

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB   قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 I_icon_minitime2022-11-24, 15:12

Krisz írta:
"Egyrészt azokon a részeken ahová nem sütött a nap teljesen felesleges volt hűteni, mivel ugyan kint 30 fok körül volt a napon, bent nagyon kellemes 25 fok lehetett. Másrészt meg mindig túltolják a hűtést, a plázákban amikor az 50 fokos kinti időből besétálsz 16 fokos épületbe az izületeid rituális öngyilkosságot követnek el. Én nem vagyok fázós de rövidgatyában pólóban (mondjuk abból volt rajtam 2) a 40. perctől azért elkezdtem fázni, nem volt komfortos (barátnőm meg a legelejétől). Sokszor az az érzésem, hogy direkt tolják túl a fűtést, hogy "tessék, tényleg működik".
Szerintem az arabok rájöttek arra, hogy a légkondiban merednek a mellbimbók és most nekik is szabad a csöcsbámulás. Mivé lett a világ...

_________________
a televizenyős düggönypakli
Vissza az elejére Go down
https://vote4bombahoppa.blogspot.com/
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8109
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB   قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 I_icon_minitime2022-11-24, 12:02

Petike007 írta:
Nagyon jók ezek a beszámolók. Krisz ezt a barátnő dolgot nem értem. Picit csoport idegen.

Együtt járunk meccsre és nincs olyan képem amin ne lenne rajta 🙈
De majd kihagyom legközelebb
Vissza az elejére Go down
Petike007
Segédedző
Segédedző



Posts : 2128
Join date : 2012. Nov. 06.

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB   قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 I_icon_minitime2022-11-24, 10:12

Nagyon jók ezek a beszámolók. Krisz ezt a barátnő dolgot nem értem. Picit csoport idegen.

DartagnanX, _DREAM_ and Malloy like this post

Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10586
Join date : 2012. Nov. 05.

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB   قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 I_icon_minitime2022-11-23, 22:38

Krisz írta:
Érdekes, hogy mennyire eredményes az allegriball ezen a VBn! Saudi, Japán, de Marokkó is jól alkalmazta. Ma kint voltunk a Marokkó - Horvát meccsen, a beszámoló:

Elmentem a barátnőmért a város másik végébe kocsival, onnan meg a stadionba, kicsit korán mentünk ugyan oda (2 órával kezdés előtt parkoltunk le), mert kajálni akartunk (meg persze 42321639 kell lőni, mert kell instára! nők...). Azt kell mondjam hogy baromi jó a szervezés. Én megbénult közlekedésre számítottam, problémás parkolással, de annyira sima volt minden, hogy elitcsapatok megirigyelnék. Voltam az Atletico - Juve BL meccsen, El Clásicón, azok se voltak rosszak, de azért volt káosz, dugók, stb, itt semmi. 

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 C640c110

Az az arcfesték a security checknél gondot okozott, mert benne maradt a táskájában "ha esetleg igazítani kell a festéken akkor kéznél legyen"  Laughing és itt volt nekem egy kis csalódás. Mondták, hogy vagy kidobjuk vagy visszavihetjük a kocsiba. Én kérdeztem a szekusokat, hogy hol a restricted items cabin és fogalmuk nem volt miről beszélek, pedig ha jól emlékszem 5öt terveztünk ebből a stadionhoz - ez pontosan ilyen szitukra van kitalálva és a lényege hogy a bejáratokhoz közel van. Na mindegy, amúgy a kocsi is kb 6-8 perc séta volt.
Ezután besétáltunk a gateünkhöz, e-ticket + szurkolói kártya sima ügy. Az első félidős horvát kapu mögött jobbra szólt a jegy a 7. sorba, azon a részen voltak főleg a horvátok, persze vegyesen volt mindenhol mindenki, előttünk pl arabok voltak, saudi zászlóba bújva ami még mindig kisebb képzavar volt, mint mellette az indiai fickó, brazil pólóban horvát zászlóval a hátára kötve. Nagyon szép a stadion, nekem amúgy a formai világa ennek tetszik a legjobban. Amúgy megint nem vertek vasláncra amikor megpusziltam a barátnőm nyakát (amit az egyik fotós egyébként le is kapott). Amúgy a kaja elég fos volt, kár hogy nem kint ettünk egy értelmesebb helyen, a kólát meg természetesen felborítottuk és ugye a kupak szabály miatt a fele kiömlött és a 2. sorig folyt meg minden ragadt. Jó volt látni Mandzukicot a melegítésnél  wub

Szerintem olyan 85% volt tele, ehhez képest az 59ezres szám soknak tűnik, de egyébként a 60ezres kapacitás az netto szám, és mindig van pár ezer "seat kill", olyan helyek, amiknél valami belelóg a látómeződbe (akár minimálisan is). Ezeket a FIFA elvileg olcsóbban adja el (vagy üresen hagyja), a tipikus seatkill zónákban (pl ahol a kispad lóg bele picit a viewba) úgy láttam hogy ültek szóval ezeket a helyeket is tuti eladták. A hangulat szerintem teljesen jó volt, és sokkal jobb lett volna ha a meccs is jobb. Egyébként minket is bevágtak az adásban  Laughing


قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 2022-110

Ami pro és con is, az a hűtés. Egyrészt azokon a részeken ahová nem sütött a nap teljesen felesleges volt hűteni, mivel ugyan kint 30 fok körül volt a napon, bent nagyon kellemes 25 fok lehetett. Másrészt meg mindig túltolják a hűtést, a plázákban amikor az 50 fokos kinti időből besétálsz 16 fokos épületbe az izületeid rituális öngyilkosságot követnek el. Én nem vagyok fázós de rövidgatyában pólóban (mondjuk abból volt rajtam 2) a 40. perctől azért elkezdtem fázni, nem volt komfortos (barátnőm meg a legelejétől). Sokszor az az érzésem, hogy direkt tolják túl a fűtést, hogy "tessék, tényleg működik".

Amúgy a meccsen azt néztem, hogy Modric még mindig kibaszott kurvajó 100 évesen is, illetve hogy meglepően fegyelmezettek voltak a marokkóiak, még a legnagyobb link játékos Ziyech is.
Meccs után a kijutás is zökkenőmentes volt, a kocsit is gyorsan megtaláltuk aztán simán dugók nélkül hazakocsikáztunk.

Holnap este megyünk Brazil-Szerb meccsre Lusailbe, tuti teltház lesz, már nagyon várom.
 wub
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8109
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB   قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 I_icon_minitime2022-11-23, 22:23

Érdekes, hogy mennyire eredményes az allegriball ezen a VBn! Saudi, Japán, de Marokkó is jól alkalmazta. Ma kint voltunk a Marokkó - Horvát meccsen, a beszámoló:

Elmentem a barátnőmért a város másik végébe kocsival, onnan meg a stadionba, kicsit korán mentünk ugyan oda (2 órával kezdés előtt parkoltunk le), mert kajálni akartunk (meg persze 42321639 kell lőni, mert kell instára! nők...). Azt kell mondjam hogy baromi jó a szervezés. Én megbénult közlekedésre számítottam, problémás parkolással, de annyira sima volt minden, hogy elitcsapatok megirigyelnék. Voltam az Atletico - Juve BL meccsen, El Clásicón, azok se voltak rosszak, de azért volt káosz, dugók, stb, itt semmi. 

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 C640c110

Az az arcfesték a security checknél gondot okozott, mert benne maradt a táskájában "ha esetleg igazítani kell a festéken akkor kéznél legyen"  Laughing és itt volt nekem egy kis csalódás. Mondták, hogy vagy kidobjuk vagy visszavihetjük a kocsiba. Én kérdeztem a szekusokat, hogy hol a restricted items cabin és fogalmuk nem volt miről beszélek, pedig ha jól emlékszem 5öt terveztünk ebből a stadionhoz - ez pontosan ilyen szitukra van kitalálva és a lényege hogy a bejáratokhoz közel van. Na mindegy, amúgy a kocsi is kb 6-8 perc séta volt.
Ezután besétáltunk a gateünkhöz, e-ticket + szurkolói kártya sima ügy. Az első félidős horvát kapu mögött jobbra szólt a jegy a 7. sorba, azon a részen voltak főleg a horvátok, persze vegyesen volt mindenhol mindenki, előttünk pl arabok voltak, saudi zászlóba bújva ami még mindig kisebb képzavar volt, mint mellette az indiai fickó, brazil pólóban horvát zászlóval a hátára kötve. Nagyon szép a stadion, nekem amúgy a formai világa ennek tetszik a legjobban. Amúgy megint nem vertek vasláncra amikor megpusziltam a barátnőm nyakát (amit az egyik fotós egyébként le is kapott). Amúgy a kaja elég fos volt, kár hogy nem kint ettünk egy értelmesebb helyen, a kólát meg természetesen felborítottuk és ugye a kupak szabály miatt a fele kiömlött és a 2. sorig folyt meg minden ragadt. Jó volt látni Mandzukicot a melegítésnél  wub

Szerintem olyan 85% volt tele, ehhez képest az 59ezres szám soknak tűnik, de egyébként a 60ezres kapacitás az netto szám, és mindig van pár ezer "seat kill", olyan helyek, amiknél valami belelóg a látómeződbe (akár minimálisan is). Ezeket a FIFA elvileg olcsóbban adja el (vagy üresen hagyja), a tipikus seatkill zónákban (pl ahol a kispad lóg bele picit a viewba) úgy láttam hogy ültek szóval ezeket a helyeket is tuti eladták. A hangulat szerintem teljesen jó volt, és sokkal jobb lett volna ha a meccs is jobb. Egyébként minket is bevágtak az adásban  Laughing


قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 2022-110

Ami pro és con is, az a hűtés. Egyrészt azokon a részeken ahová nem sütött a nap teljesen felesleges volt hűteni, mivel ugyan kint 30 fok körül volt a napon, bent nagyon kellemes 25 fok lehetett. Másrészt meg mindig túltolják a hűtést, a plázákban amikor az 50 fokos kinti időből besétálsz 16 fokos épületbe az izületeid rituális öngyilkosságot követnek el. Én nem vagyok fázós de rövidgatyában pólóban (mondjuk abból volt rajtam 2) a 40. perctől azért elkezdtem fázni, nem volt komfortos (barátnőm meg a legelejétől). Sokszor az az érzésem, hogy direkt tolják túl a fűtést, hogy "tessék, tényleg működik".

Amúgy a meccsen azt néztem, hogy Modric még mindig kibaszott kurvajó 100 évesen is, illetve hogy meglepően fegyelmezettek voltak a marokkóiak, még a legnagyobb link játékos Ziyech is.
Meccs után a kijutás is zökkenőmentes volt, a kocsit is gyorsan megtaláltuk aztán simán dugók nélkül hazakocsikáztunk.

Holnap este megyünk Brazil-Szerb meccsre Lusailbe, tuti teltház lesz, már nagyon várom.

virracocha, CsT, bombahoppa, Malloy, Juve1974 and Nico like this post

Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10586
Join date : 2012. Nov. 05.

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB   قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 I_icon_minitime2022-11-23, 22:14

Nico írta:


Állítólag Maehle az új célpont rwb-re, legalább ismerős lehet a taktika  Laughing
Én Karsdorpot olvastam, hozzá képest a norvég főnyeremény! Smile
Vissza az elejére Go down
Nico
Segédedző
Segédedző
Nico


Posts : 1353
Join date : 2022. Jul. 23.

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB   قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 I_icon_minitime2022-11-23, 21:34

DartagnanX írta:


Collina, a játékvezetői hogyishívják vezére adta ki az ukázt, hogy minden pillanatot, amikor áll a játék (sérülések, cserék, gólörömök, időhúzás kirúgásnál, bedobásnál stb.) hajtsanak be hosszabbítás formájában. Az elképzelés az, hogy ha a játékosok tudják, hogy hiába húzzák az időt, a spori annyit fog hosszabbítani, mintha nem lenne holnap, akkor majd nem fogják annyit húzni az időt és nem fog annyit állni a játék.

Vagy az lesz hogy még több idohuzas lesz, mert tudják így is úgy is lesz 8-10 perc hosszabbítás
Vissza az elejére Go down
Nico
Segédedző
Segédedző
Nico


Posts : 1353
Join date : 2022. Jul. 23.

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB   قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 I_icon_minitime2022-11-23, 21:32

vektra írta:
A tegnapi dán csapatot nézve olyan ismerős bizsergés futott végig rajtam! a megszerzett labdákkal a saját kapujuk felé indultak meg, lassú, körülményes labdajáratás, kevés helyzet..... ah, ezt mintha már láttam volna valahol!!

Állítólag Maehle az új célpont rwb-re, legalább ismerős lehet a taktika  Laughing
Vissza az elejére Go down
bombahoppa
Allegri jobbkeze
bombahoppa


Posts : 3569
Join date : 2015. May. 10.
Age : 51
Location : all around You everywhere

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB   قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 I_icon_minitime2022-11-23, 21:30

CsT írta:

A mostani SzivárványosgeciBelgium - Kanada meccsen, se ápolás, se csere, se időhúzás nem volt (egy VARozás volt, direkt néztem 40mp volt az egész) és 5 percet tettek rá az első félidőre. Very Happy

Illetve az is vicces, amikor a 7-0ás spanyol vezetésre rákúrnak még 8 percet.

De ez egy ilyen vicces vébé. Amikor a 60 ezres stadion félig van és bemondják, hogy a hivatalos nézőszám 63 ezer. Smile
Viszont mennyivel jobban járunk, mint ha azt nézegetnénk, hogy a Monza ellen otthon parkoltatjuk a buszt. De majd január 29-én ez is eljön. Előtte viszont selejtezők, Napoli és Atalanta.

_________________
a televizenyős düggönypakli
Vissza az elejére Go down
https://vote4bombahoppa.blogspot.com/
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10586
Join date : 2012. Nov. 05.

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB   قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 I_icon_minitime2022-11-23, 21:09

DartagnanX írta:


Collina, a játékvezetői hogyishívják vezére adta ki az ukázt, hogy minden pillanatot, amikor áll a játék (sérülések, cserék, gólörömök, időhúzás kirúgásnál, bedobásnál stb.) hajtsanak be hosszabbítás formájában. Az elképzelés az, hogy ha a játékosok tudják, hogy hiába húzzák az időt, a spori annyit fog hosszabbítani, mintha nem lenne holnap, akkor majd nem fogják annyit húzni az időt és nem fog annyit állni a játék.
A mostani SzivárványosgeciBelgium - Kanada meccsen, se ápolás, se csere, se időhúzás nem volt (egy VARozás volt, direkt néztem 40mp volt az egész) és 5 percet tettek rá az első félidőre. Very Happy

Illetve az is vicces, amikor a 7-0ás spanyol vezetésre rákúrnak még 8 percet.

De ez egy ilyen vicces vébé. Amikor a 60 ezres stadion félig van és bemondják, hogy a hivatalos nézőszám 63 ezer. Smile
Vissza az elejére Go down
LeRoi10
Segédedző
Segédedző
LeRoi10


Posts : 2284
Join date : 2015. Feb. 24.
Age : 30

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB   قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 I_icon_minitime2022-11-23, 21:07

DartagnanX írta:


Collina, a játékvezetői hogyishívják vezére adta ki az ukázt, hogy minden pillanatot, amikor áll a játék (sérülések, cserék, gólörömök, időhúzás kirúgásnál, bedobásnál stb.) hajtsanak be hosszabbítás formájában. Az elképzelés az, hogy ha a játékosok tudják, hogy hiába húzzák az időt, a spori annyit fog hosszabbítani, mintha nem lenne holnap, akkor majd nem fogják annyit húzni az időt és nem fog annyit állni a játék.
Évek óta  nem értem, hogy miért nem vezetik be az állóórát profi szinten. Lenne ráció benne. Megvan a szépsége higy 1-0nal valaki öli a játékot de illuzioromboló és kiábrandító, amikor egy BL döntő utolsó 15 percéből 4 perc telik játékban lévő labdával. Nem tesz jót a sportnak sem.
Vissza az elejére Go down
DartagnanX
Admin
DartagnanX


Posts : 414
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 24

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB   قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 I_icon_minitime2022-11-23, 18:58

Nico írta:
CsT írta:
Bezzeg Remzi itt milyen fitt Smile

Amúgy katarban más az időszámítás? Mik ezek a 8-9 perces hosszabbítások, amikor semmi extra nem történik?

Igen,  ez elég fura

Collina, a játékvezetői hogyishívják vezére adta ki az ukázt, hogy minden pillanatot, amikor áll a játék (sérülések, cserék, gólörömök, időhúzás kirúgásnál, bedobásnál stb.) hajtsanak be hosszabbítás formájában. Az elképzelés az, hogy ha a játékosok tudják, hogy hiába húzzák az időt, a spori annyit fog hosszabbítani, mintha nem lenne holnap, akkor majd nem fogják annyit húzni az időt és nem fog annyit állni a játék.

_________________
BIANCONERI.BLOG.NEPSPORT.HU
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
vektra
Labdaszedő
Labdaszedő



Posts : 145
Join date : 2012. Nov. 05.

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB   قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 I_icon_minitime2022-11-23, 12:54

A tegnapi dán csapatot nézve olyan ismerős bizsergés futott végig rajtam! a megszerzett labdákkal a saját kapujuk felé indultak meg, lassú, körülményes labdajáratás, kevés helyzet..... ah, ezt mintha már láttam volna valahol!!

Petike007 likes this post

Vissza az elejére Go down
tjunior
Allegri jobbkeze



Posts : 3295
Join date : 2012. Nov. 06.

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB   قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 I_icon_minitime2022-11-22, 20:28

Rabival most kell hosszabbítani aztán eladni 100milláért a MUnak.

Krisz, Petike007, LeRoi10, bombahoppa and Malloy like this post

Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8109
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB   قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 I_icon_minitime2022-11-22, 19:11

Az argentín meccset nem láttam, csak az összefoglalót, a kép mindent elmond a meccsről  Laughing
قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Screen73

A szaudi király a holnapi napra nemzeti ünnepnapot hirdetett, minden arab delíriumban van. Az összes arab nemzet most egymást ölelgeti, pedig - ha ez eddig nem lett volna evidens - legalább annyit balhéznak egymással, mint a külső ellenségekkel vagy a "démoni nyugattal". A foci/sport ereje. A mai világban, ahol mindent a pénz rángat vasláncon, ennek igazán megvan a romantikája.

Az MOC-ben (irányítóközpontban) nyomom az evening shiftet. Ezt úgy kell elképzelni, mint egy nagy auditorium 120 asztallal, egy teljes falat beterítő screennel (+meeting szobák, irodák, büfé, stb) - én terveztem egyébként  Cool. A screen természetesen sokfele van osztva, két helyen megy az adott meccs, cctv feed a mezei szurkolók belépéséről az adott meccsen és ami utána következik, egy twitter feed, egy incident report list és egy live időjárás jelentés.
Ez utóbbi 2 érdekes mert mi azért lennénk itt, hogy olyan dolgokat megoldjunk, legalábbis döntés/útmutatás szinten, amit a helyszíni csapatok nem tudnak. Viszont az a helyzet, hogy többnyire simán megy minden és felmerülő problémákat is könnyedén kezelik a helyi csapatok. Szóval ugyanaz megy bent, mint ami hetekkel a VB előtt volt azaz faszverés, már ha egyáltalán bent vannak az emberek, mert többnyire a büfében kaszinóznak vagy bent sincsenek. Az időjárás pedig azért kulcs, mert ha neadjisten esne egy minimális eső, akkor pillanatokom belül 120 ember dolgozna véres verejtékkel. Pont ezt beszéltük ma a főnökömmel amikor bejöttem.

Mivel évente esik az eső mondjuk 3szor, ezért gyakorlatilag elhanyagolható a vízelvezetési rendszer, meg minek költsünk rá ha úgyse esik. Ezért 3 évente amikor van egy komolyabb zuhé (egy sima intenzív esős nap Magyarországon) összeomlik az egész ország. Az emberek többsége szárazon se tud értelmesen vezetni, ha esik a poros útra már csak egy kis eső, balra jobbra kocsik vannak az út szélén, emellett mindenhol méteres víz áll. Szóval a meleggel még tudnak is mit kezdeni, de az esővel nem, ha esik majd az izgi lesz.

Na én mentem vissza Honfoglalózni - hajnal 1ig itt kell rohadnom.  🙈

CsT, _DREAM_, Petike007, bombahoppa and Malloy like this post

Vissza az elejére Go down
Nico
Segédedző
Segédedző
Nico


Posts : 1353
Join date : 2022. Jul. 23.

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB   قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 I_icon_minitime2022-11-21, 23:50

CsT írta:
Bezzeg Remzi itt milyen fitt Smile

Amúgy katarban más az időszámítás? Mik ezek a 8-9 perces hosszabbítások, amikor semmi extra nem történik?

Igen, ez elég fura
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8109
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB   قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 I_icon_minitime2022-11-21, 23:03

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Screen72

A Szenegál - Hollandia meccset a Belgában néztük, annyiba került a jó kis Leffe Blonde mint eddig. Amikor a hotel elé értünk a kocsival egy walesi társaság várt eppen a taxira, nem voltak már szomjasak, az egyik fickó irgalmatlan nagyot vágódott az egyik járdát szegélyező beton gömbön, de gyorsan felpattant.
Azt egyébként érdemes tudni Katarról, hogy vannak ilyen nyugati buborékok, olyan helyek ahol becsukják a fél szemüket és nem verik láncra az embert ha megcsókolja a csaját vagy salakrészegen megy faltól falig. Engem 9 év alatt 1szer állítottak meg jardok igazoltatni - covid idején voltak ilyen checkpointok. Megnézték a 2 éve lejárt jogsimat továbbküldtek egy szó nélkül. Law van de enforcement alig.
A hely amúgy tele volt angol szurkerrel, akik órák óta ott iszogattak. Volt pár ordenáré részeg (belefér) a többség ilyen kedves részeg volt, viszont ezek is azért odamennek zaklatni csaj társaságokat mert jóképűre itták magukat. Szóval szerintem jogos ez a sör korlátozás a stadionokban, mert ott a fél közönség muszlim és ez nem fér bele. Máshogy meg ezt a szitut nem lehet egyszerűen elkerülni, emellett a helyi szekusok/jardok ezt nem is tudják egyszerűen hatékonyan kezelni, ha pedig szigorúan a helyi törvények szerint járnak el és deportálnak egy rakás embert akkor tényleg Katar lesz a patásördög.

A város délután mindenféle angol mezes szurkolóval volt tele, ami meglepő volt, az a sok holland zászlós kocsi amivel este a meccs után összefutottam.

Holnap az esti műszakban leszek így a meccseket a Main Operations Command Centerből nézem majd. Ennek a funkciója az issue resolution at tactical level (a felmerülő problémák 80%át a helyi csapatok megoldják a helyszínen). Kíváncsi leszek, hogy milyen dolgok vannak a háttérben amiket nem lát a nagyközönség. Majd írok ezekről.

_DREAM_, LeRoi10, bombahoppa and Nico like this post

Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10586
Join date : 2012. Nov. 05.

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB   قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 I_icon_minitime2022-11-21, 21:57

Bezzeg Remzi itt milyen fitt Smile

Amúgy katarban más az időszámítás? Mik ezek a 8-9 perces hosszabbítások, amikor semmi extra nem történik?
Vissza az elejére Go down
Nico
Segédedző
Segédedző
Nico


Posts : 1353
Join date : 2022. Jul. 23.

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB   قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 I_icon_minitime2022-11-21, 21:26

_DREAM_ írta:

Egyik szarabb mint a másik. Meki itt is agyatlan kutyamódban nyomja, rengeteg labdát elszór.
mintha meg is sérült volna
Vissza az elejére Go down
_DREAM_
Segédedző
Segédedző
_DREAM_


Posts : 2639
Join date : 2012. Nov. 05.

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB   قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 I_icon_minitime2022-11-21, 20:56

Nico írta:
Ramsey vs Kenő, a múlt és a jelen találkozása Laughing
Egyik szarabb mint a másik. Meki itt is agyatlan kutyamódban nyomja, rengeteg labdát elszór.
Vissza az elejére Go down
Nico
Segédedző
Segédedző
Nico


Posts : 1353
Join date : 2022. Jul. 23.

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB   قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 I_icon_minitime2022-11-21, 20:50

Ramsey vs Kenő, a múlt és a jelen találkozása Laughing
Vissza az elejére Go down
DartagnanX
Admin
DartagnanX


Posts : 414
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 24

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB   قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 I_icon_minitime2022-11-21, 15:01

Krisz írta:
tjunior írta:
Hát ez a meccs csúfos bukás katarnak minden szempontból, a játék, a kiürülő stadion, a nevetséges helyi szurkolás...

Mint egy Juventus meccs, ehhez szoktatott hozzá minket Pirlo és Allegri, itt már mindenkinek immunisnak kellene lennie rá  Laughing

Igazából ezek közül engem egyik se lepett meg. A katariak a moziban is állandóan ezt csinálják, a fél társaság lelép a film felénél, 3/4nél. A csapat természetesen pofozógép, és mindenki nyuggerben ül - 2014ben volt Dohában Napoli - Juve szuperkupa, pontosan ugyanez volt. Amúgy nekem a nyitómeccsekről mindig a lassúság és az unalom jut eszembe - ilyeneken nőttem fel. Ennél sokkal jobb lesz a hangulat azokon amiken nem Katar játszik. A club world cupos meccseken ráadásul a latin amerikaiak mindig kurvajó hangulatot csináltak.

PRO:
- a város egész nap tele volt turistákkal, a szupermarketben minden sornál volt legalább 2 equadori mezes emberke. Délutántól meg vonultak a mindenféle szurkerek (ezek most nem a szervezett fake indiai bagázs volt). Rengeteg mexikóival futottam össze (igen az indiaiak is barnák mint ők, de ezek spanyolul beszéltek), sok volt az amcsi is.
- baromi jól megoldották a közlekedést a városban. Sokkal nagyobb dugókra meg káoszra számítottam, ehhez képest egy közepes hétköznapi rush hour (5-6pm) volt csak előtte és utána is.

CON
- az Al Bayt stadion van a legmesszebb Dohától, Al Khorban, ami egy ilyen előváros szerűség, 5 sávos autópálya köti össze Dohával és ez alap esetben nagyon minimálisan terhelt. Hát ma a meccs előtt totál be volt állva: https://vt.tiktok.com/ZSRE3j1AV/
- mivel se jegyem se akkreditációm nem volt a stadionba, ezért FIFA Fan Festivalon akartuk megnézni a ceremóniát és a meccset a barátnőmmel. Na az pusztulat volt...
Kb helyi idő szerint 5:40re értünk a belvárosba, onnan kb 30 perc séta volt a fan fest. Ez a séta a lezárt Cornicheon volt (ez Doha központi öböl menti körútja), ez tökjól ki volt világítva meg díszítve de botrányosan kevés activity volt, alig voltak food truckok, azok is gagyik voltak - pedig ezt nagyon feelinges vásár szerű dolognak meg lehetett volna csinálni.
- Na de mindegy a lényeg amúgy is a fan fest és ez volt a leggázabb. Mivel ingyenes volt ezért a komplett indiai szubkontinens megpróbált bejutni. Biztosan összefutottatok már olyan videokkal, ahogy az indiai vonatra szó szerint próbál begyűrődni 5ször annyi ember mint amire ki lett találva. Itt ugyanez a fegyelmezetlen cigánykodás ment, tolakodás, nyomorgás, a sorfalt álló rendőröknek úgy kellett 5 percenként visszalökni az embertömeget. Ez volt az első checkpointnál, mi ezen a "family" kulcsszóval jutottunk be az ordenáré orktömeg előtt. Ezután volt egy következő kurvahosszú sor a PSA (personal search area) sátrak előtti kordonkígyó előtt. Ott már nem volt ez a nyomor, csak 5 percenként jött egy jard hogy álljunk már vissza 1es sorba (amúgy ezt is arabul wahed wahed, de azért a külföldiek is megértették). Ezután apránként engedték be az embereket a queueba, ami viszonylag gyorsan is haladt. Aztán amikor már csak 2 sornyi  volt hátra a queueból, hirtelen azt láttuk ahogy egy nyugati fickó kirohan a PSAből majd gyorsan átmászik a kordonon (gecinagyot esik) és siet ki a kijáraton. Ezután kb 15 másodperc múlva kizúdul minden PSAből egy irdatlan embertömeg (többnyire ezek az indiaiak, de voltak köztük mindenféle arabok meg némi nyugati is), aztán a jardok gyorsan behuzták a sátrak ajtaját és terelték ki ezt az embertömeget. Mi mintha egy allatkertben lettünk volna, a kordon másik oldalán néztük ezt teljesen tanácstalanul. Én esküszöm először azt hittem, hogy valami bomba volt és azért terelték ki az embereket így. Aztán mikor a csordát kihajtották, jöttek ilyen hangtölcsérrel amibe egy felvett hangüzenetet játszottak le (pusztulat angollal), kb "finished, closed, go home". Az emberek körülöttünk totál lefagyva kamilláztak, hogy "Csupi bazzeg ilyen van", főleg egy csomó amcsi. Aztán jött ki néhány szervező, hogy mára bezárt a bazár, sorry, tessék hazamenni. Voltak akik megkérdezték (arabul) hogy mégis mi a rák volt, aztán azt mondták, hogy pusztulat ordenáré tömeg volt (az orkok) és hogy tülekedés, lökdösődés volt bent, aztán mivel kisgyerekesek és öregek is voltak bent rengetegen, úgy döntöttek hogy kizavarják az orksereg nagyját és bezárják a bazárt. Bukra inshallah, köszi.

Ez a baj itt Katarban, hogy ezt az orktömeget egy úton lehet menedzselni, ha valamiért fizetni kell. És pont ezt beszéltük a barátnőmmel, hogy szívesen kifizetnénk fejenként 300 riyalt is, csak hogy ezt az ordenáré bandát megkerüljük. Szóval visszasétáltunk a kocsihoz és beültünk egy csevapira és megnéztük ott a meccset (kb a 35. percre értünk oda). A kaja gecijó volt, a fan festet offoljuk. A többi meccset vagy itthon sörözve nézzük majd vagy a stadionban.
Írjál mindennap, miattad járok ide!

_________________
BIANCONERI.BLOG.NEPSPORT.HU
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
bombahoppa
Allegri jobbkeze
bombahoppa


Posts : 3569
Join date : 2015. May. 10.
Age : 51
Location : all around You everywhere

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB   قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 I_icon_minitime2022-11-21, 05:54

CsT írta:
Kezdeném azzal, hogy a mi tökömért nem lehetett Pénteken a nyitómeccs? Akkor hétvégére be lehetett volna tenni a 11 és 14 órás meccseket, hogy az európai dolgozó ember is lássa.

Igazából nekem pl ez volt a varázsa eddig a vébéknek, hogy megnéztem minden meccset az első két körben, így meg kb a felét nem látom.

Viszont ilyen hangulattalan, unalmas nyitómeccset nem tudom láttam-e valaha igazából a 10.perctől csak háttérzajnak használtam, csak a végébe néztem bele és nem értettem hova lettek a nézők a stadionból...

Az ilyen vidiktől meg teljesen kivagyok, állítólag ők az angol szurkolók! Smile Very Happy



Félelmetes látvány, mint a borsosberényi b-közép.

_________________
a televizenyős düggönypakli
Vissza az elejére Go down
https://vote4bombahoppa.blogspot.com/
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8109
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB   قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 I_icon_minitime2022-11-20, 21:22

tjunior írta:
Hát ez a meccs csúfos bukás katarnak minden szempontból, a játék, a kiürülő stadion, a nevetséges helyi szurkolás...

Mint egy Juventus meccs, ehhez szoktatott hozzá minket Pirlo és Allegri, itt már mindenkinek immunisnak kellene lennie rá  Laughing

Igazából ezek közül engem egyik se lepett meg. A katariak a moziban is állandóan ezt csinálják, a fél társaság lelép a film felénél, 3/4nél. A csapat természetesen pofozógép, és mindenki nyuggerben ül - 2014ben volt Dohában Napoli - Juve szuperkupa, pontosan ugyanez volt. Amúgy nekem a nyitómeccsekről mindig a lassúság és az unalom jut eszembe - ilyeneken nőttem fel. Ennél sokkal jobb lesz a hangulat azokon amiken nem Katar játszik. A club world cupos meccseken ráadásul a latin amerikaiak mindig kurvajó hangulatot csináltak.

PRO:
- a város egész nap tele volt turistákkal, a szupermarketben minden sornál volt legalább 2 equadori mezes emberke. Délutántól meg vonultak a mindenféle szurkerek (ezek most nem a szervezett fake indiai bagázs volt). Rengeteg mexikóival futottam össze (igen az indiaiak is barnák mint ők, de ezek spanyolul beszéltek), sok volt az amcsi is.
- baromi jól megoldották a közlekedést a városban. Sokkal nagyobb dugókra meg káoszra számítottam, ehhez képest egy közepes hétköznapi rush hour (5-6pm) volt csak előtte és utána is.

CON
- az Al Bayt stadion van a legmesszebb Dohától, Al Khorban, ami egy ilyen előváros szerűség, 5 sávos autópálya köti össze Dohával és ez alap esetben nagyon minimálisan terhelt. Hát ma a meccs előtt totál be volt állva: https://vt.tiktok.com/ZSRE3j1AV/
- mivel se jegyem se akkreditációm nem volt a stadionba, ezért FIFA Fan Festivalon akartuk megnézni a ceremóniát és a meccset a barátnőmmel. Na az pusztulat volt...
Kb helyi idő szerint 5:40re értünk a belvárosba, onnan kb 30 perc séta volt a fan fest. Ez a séta a lezárt Cornicheon volt (ez Doha központi öböl menti körútja), ez tökjól ki volt világítva meg díszítve de botrányosan kevés activity volt, alig voltak food truckok, azok is gagyik voltak - pedig ezt nagyon feelinges vásár szerű dolognak meg lehetett volna csinálni.
- Na de mindegy a lényeg amúgy is a fan fest és ez volt a leggázabb. Mivel ingyenes volt ezért a komplett indiai szubkontinens megpróbált bejutni. Biztosan összefutottatok már olyan videokkal, ahogy az indiai vonatra szó szerint próbál begyűrődni 5ször annyi ember mint amire ki lett találva. Itt ugyanez a fegyelmezetlen cigánykodás ment, tolakodás, nyomorgás, a sorfalt álló rendőröknek úgy kellett 5 percenként visszalökni az embertömeget. Ez volt az első checkpointnál, mi ezen a "family" kulcsszóval jutottunk be az ordenáré orktömeg előtt. Ezután volt egy következő kurvahosszú sor a PSA (personal search area) sátrak előtti kordonkígyó előtt. Ott már nem volt ez a nyomor, csak 5 percenként jött egy jard hogy álljunk már vissza 1es sorba (amúgy ezt is arabul wahed wahed, de azért a külföldiek is megértették). Ezután apránként engedték be az embereket a queueba, ami viszonylag gyorsan is haladt. Aztán amikor már csak 2 sornyi  volt hátra a queueból, hirtelen azt láttuk ahogy egy nyugati fickó kirohan a PSAből majd gyorsan átmászik a kordonon (gecinagyot esik) és siet ki a kijáraton. Ezután kb 15 másodperc múlva kizúdul minden PSAből egy irdatlan embertömeg (többnyire ezek az indiaiak, de voltak köztük mindenféle arabok meg némi nyugati is), aztán a jardok gyorsan behuzták a sátrak ajtaját és terelték ki ezt az embertömeget. Mi mintha egy allatkertben lettünk volna, a kordon másik oldalán néztük ezt teljesen tanácstalanul. Én esküszöm először azt hittem, hogy valami bomba volt és azért terelték ki az embereket így. Aztán mikor a csordát kihajtották, jöttek ilyen hangtölcsérrel amibe egy felvett hangüzenetet játszottak le (pusztulat angollal), kb "finished, closed, go home". Az emberek körülöttünk totál lefagyva kamilláztak, hogy "Csupi bazzeg ilyen van", főleg egy csomó amcsi. Aztán jött ki néhány szervező, hogy mára bezárt a bazár, sorry, tessék hazamenni. Voltak akik megkérdezték (arabul) hogy mégis mi a rák volt, aztán azt mondták, hogy pusztulat ordenáré tömeg volt (az orkok) és hogy tülekedés, lökdösődés volt bent, aztán mivel kisgyerekesek és öregek is voltak bent rengetegen, úgy döntöttek hogy kizavarják az orksereg nagyját és bezárják a bazárt. Bukra inshallah, köszi.

Ez a baj itt Katarban, hogy ezt az orktömeget egy úton lehet menedzselni, ha valamiért fizetni kell. És pont ezt beszéltük a barátnőmmel, hogy szívesen kifizetnénk fejenként 300 riyalt is, csak hogy ezt az ordenáré bandát megkerüljük. Szóval visszasétáltunk a kocsihoz és beültünk egy csevapira és megnéztük ott a meccset (kb a 35. percre értünk oda). A kaja gecijó volt, a fan festet offoljuk. A többi meccset vagy itthon sörözve nézzük majd vagy a stadionban.

CsT, _DREAM_, bombahoppa, Malloy and Juve1974 like this post

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB   قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB - Page 4 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
قطر ٢٠٢٢ - az átkozott VB
Vissza az elejére 
4 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Bianconeri Blog - Forza Juventus! :: Ha Muntari gólját megadták volna! :: Egyebek-
Ugrás: