Bianconeri Blog - Forza Juventus!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bianconeri Blog - Forza Juventus!

A Bianconeri Blog saját Juventus fórumja. Szeretettel látunk minden kulturált fórumozót!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Nyári sörmeccsek

Go down 
+5
juventute
s4tch
exchaby
Krisz
zetterberg40
9 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
s4tch
Admin
s4tch


Posts : 4924
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 46

Nyári sörmeccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyári sörmeccsek   Nyári sörmeccsek I_icon_minitime2013-08-12, 19:12

Vecchiasignora az egyik legjobb juvés fórum, tök jó a fb oldaluk, a buziblog fb felületére rendszeresen tőlük lopunk cuccokat, tényleg érdemes követni.
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Nyári sörmeccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyári sörmeccsek   Nyári sörmeccsek I_icon_minitime2013-08-12, 14:11

zetterberg40 írta:
A gólok itt: https://www.facebook.com/photo.php?v=615106911863164

A meccset nem láttam, de ez alapján Josipovic ügyes a fiatalok közül.
Valamint a kezdő alapján szerintem a felállás lehetett 3-4-3.
Köszi, úgy látom érdemes követni ezt a vecchiasignora oldalt. youtubeon csak 1 perces összefoglaló volt.

Valóban jól mozgott Josipovic, erőteljes és dinamikus, remélhetőleg nem csak ígéret marad.

Ha Tevez tétmeccseken is így játszik majd akkor bőven jó helyre ment a 10es mez. A gólja egyszerűen tökéletes volt, jó ütemben lépett ki, szépen átvette a labdát lépett 2-t, megnézte, hogy érkezik-e valaki, majd mivel nem jött senki elegánsan beemelte. A cselei, labdakezelés és az összjátéka is bámulatos.
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4704
Join date : 2012. Nov. 05.

Nyári sörmeccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyári sörmeccsek   Nyári sörmeccsek I_icon_minitime2013-08-12, 11:47

Krisz írta:
A Primavera elleni meccshez van valakinek valami linkje?
A gólok itt: https://www.facebook.com/photo.php?v=615106911863164

A meccset nem láttam, de ez alapján Josipovic ügyes a fiatalok közül.
Valamint a kezdő alapján szerintem a felállás lehetett 3-4-3.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Nyári sörmeccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyári sörmeccsek   Nyári sörmeccsek I_icon_minitime2013-08-12, 11:23

A Primavera elleni meccshez van valakinek valami linkje?
Vissza az elejére Go down
virracocha
Labdaszedő
Labdaszedő
virracocha


Posts : 288
Join date : 2012. Nov. 05.

Nyári sörmeccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyári sörmeccsek   Nyári sörmeccsek I_icon_minitime2013-08-08, 08:27

Szerintem nem elvetélt ötlet a 3-4-3 egy ilyen középpályával: Vidal, Pirlo/Poga, Marchisio, Asamoah.
Vissza az elejére Go down
s4tch
Admin
s4tch


Posts : 4924
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 46

Nyári sörmeccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyári sörmeccsek   Nyári sörmeccsek I_icon_minitime2013-08-07, 21:12

Bármiféle négyvédős rendszerrel két baj van: egyrészt nincs hozzá tisztességes balbekk, akiben bízik is Conte (egyébként Caceres lehozná a posztot), másrészt a Chiellini, Barza, Bonu hármasból (ill. szerintem Ogbonnát is ide lehet tenni) csak kettőt lehet feltenni a pályára.

A 3-1-3-3-mal, amit felrajzoltál, az a legnagyobb baj, hogy nincs benne szélső védő. Marcsi és Vidal kellene, hogy visszazárjon a széleken - egyik sem ezt tudja legjobban.

Amúgy a 3-4-3-at egy időben szélesebb körben használták, érdemes elolvasni a megjegyzéseket itt:
http://www.football-lineups.com/tactic/3-4-3/
Ezzel alapvetően az a probléma, hogy igencsak támadó felállás, és muszáj feltenni két szélsőt, szóval a 3-5-2-höz képest ki kell venni a csapatból az MVP trió egyikét egy támadó rovására. Az európai élfutball ehhez képest sokkal védekezőbb, a mostanában uralkodó 4-2-3-1 is egy kifejezetten defenzív taktika, lazán szétszednének vele egy 3-4-3-as csapatot. Nekem az a sanda gyanúm, hogy miután nem igazolunk szélsőket, ezért leginkább a 3-5-2, ill. a 3-5-1-1 lesz az alapfelállás. Tényleg kurvasok a csatárunk ehhez, és az a gáz, hogy Llorente egyikbe sem illik igazán, akármilyen szép férfi is.
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
EsztéNégy
Segédedző
Segédedző



Posts : 1430
Join date : 2012. Nov. 05.

Nyári sörmeccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyári sörmeccsek   Nyári sörmeccsek I_icon_minitime2013-08-07, 19:04

Ha már 4-3-3, én kipróbálnék egy egyedülálló /csak az én fejemben létező Very Happy/ 3-1-3-3-at is. Pirlo a védelem előtt irányítana, a három középpályás /Marchisio, Pogba, Vidal, esetleg Asamoah?/ egy szabadabb rendszerben előtte, és aztán a három támadó Vuc/Gio - Llorente/Matri? - Tevez/Pepe. Védekezésben lenne gáz, de a négyvédős rendszer sem fekszik nekünk annyira, hogy ne lehessen megpróbálni. /Remélem Contének fordítják rendszeresen ezt a fórumot, ha már úgyis a Bianconeri Blog uralja az egész kontinenst./
Vissza az elejére Go down
s4tch
Admin
s4tch


Posts : 4924
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 46

Nyári sörmeccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyári sörmeccsek   Nyári sörmeccsek I_icon_minitime2013-08-07, 13:41

Jaja, nálam is Tevez-Vuc a kezdő csatárduó. Tevez kurvajó lesz mezőnyben, talán egyedüli a keretből, aki képes arra, hogy megoldja cselekkel. Az lenne a legfaszább, ha Vucsit rá lehetne venni valami lájtos védekezésre a szélen, és akkor esetenként be lehetne tenni Llorentét középre, és veretni a 4-3-3-at.
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
Guest
Vendég




Nyári sörmeccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyári sörmeccsek   Nyári sörmeccsek I_icon_minitime2013-08-07, 13:32

EsztéNégy írta:
Nem akarom mentegetni Gigi-t

hát nem is nagyon lehet, végig látta a labdát, ennek nem szabadott volna így kipattania

megnéztem az összefoglalót, ez a tevez gyerek marha jól mozog, szerintem mirkóval fasza kezdőcsatárok lesznek
Vissza az elejére Go down
EsztéNégy
Segédedző
Segédedző



Posts : 1430
Join date : 2012. Nov. 05.

Nyári sörmeccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyári sörmeccsek   Nyári sörmeccsek I_icon_minitime2013-08-07, 13:13

Nem akarom mentegetni Gigi-t, de én elsősorban a védelmet venném elő. A lepattanót amikor Alvarez előtte, konkrétan Vidal volt hozzá a legközelebb, aki már a középpályáról ért vissza, az összes védőnk csak nézelődött /előtte meg volt egy óriási helyzet, amikor Kwadcsi ragadt bent/. Aki focizott életében bármilyen egyesületben, az tudja, hogy amikor fáradtak a játékosok, a lábak, akkor előrefelé még viszi őket a szív, védekezni viszont pokoli nehéz, ezt láttuk tegnap is. Ha nem lesz kifingva Vidalon kívül a teljes keret /a chilei valami szuperhős, de tényleg/, szerintem bőven jó lesz ez.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Nyári sörmeccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyári sörmeccsek   Nyári sörmeccsek I_icon_minitime2013-08-07, 11:20

s4tch írta:
Buffonnak tart a fasza nyári formája, nézzétek csak meg az izé gólját. Összefoglaló bő 12 percben, a kapott gól 2:05 körül: katt.

Az első félidő végén elaludtam, épp Vidal tizijére ébredtem fel (aztán vissza). Elég szedett-vedettek voltunk, de ez továbbra is csak sörmeccs. Ami tetszett nekem, az a Vuci-Tevez összjáték volt. A jobb időkben lévő Totti-Cassano-t idézte fel bennem. Igaz sokszor nem sikerült végigvinni a támadást, de ha összerázódik teljesen, akkor az nemcsak szemet gyönyörködtető lesz, hanem hatékony és eredményes is. Látszik, hogy mind2nek van esze a játékhoz és nem esnek el a saját lábukban.
Vissza az elejére Go down
Guest
Vendég




Nyári sörmeccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyári sörmeccsek   Nyári sörmeccsek I_icon_minitime2013-08-07, 10:47

s4tch írta:
Buffonnak tart a fasza nyári formája, nézzétek csak meg az izé gólját. Összefoglaló bő 12 percben, a kapott gól 2:05 körül: katt.

valamit tenni kell vele, mert ez már több mint bosszantó
mások kevesebbért is padoznak...
Vissza az elejére Go down
s4tch
Admin
s4tch


Posts : 4924
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 46

Nyári sörmeccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyári sörmeccsek   Nyári sörmeccsek I_icon_minitime2013-08-07, 09:32

Buffonnak tart a fasza nyári formája, nézzétek csak meg az izé gólját. Összefoglaló bő 12 percben, a kapott gól 2:05 körül: katt.
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4704
Join date : 2012. Nov. 05.

Nyári sörmeccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyári sörmeccsek   Nyári sörmeccsek I_icon_minitime2013-08-05, 12:44

Elvetemült vagy...mármint hogy még hajlandó vagy felnézni a zindexre.
Vissza az elejére Go down
Guest
Vendég




Nyári sörmeccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyári sörmeccsek   Nyári sörmeccsek I_icon_minitime2013-08-05, 10:07

s4tch írta:
Teljes csubakka lett a Juve-topik.

óvodások

az összefoglaló alapján én nem parázok, szemmel láthatóan nyúzott a csapat, az első edzőmeccsek mindig ilyenek
a szezonnyitóra majd átesünk a holtponton, oszt' bedarálunk mindenkit, de ha mégsem akkor sincs gond
ahogy te is írtad, ha októberig nem áll össze a játék akkor lehet majd aggódni
Vissza az elejére Go down
s4tch
Admin
s4tch


Posts : 4924
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 46

Nyári sörmeccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyári sörmeccsek   Nyári sörmeccsek I_icon_minitime2013-08-05, 08:54

Krisz írta:
Néha rápillantok az index fórumra, és borzasztóan sok ostoba ember költözött oda... Llorrentet leírták még mielőtt tétmeccset játszhatott volna, elmondták, hogy a klub lejáratja magát, és hogy közelébe sem leszünk a bajnoki címnek. Le kell szoknom arról az oldalról mert garantált agyfasz.

Teljes csubakka lett a Juve-topik. Előszezon alapján akarunk megítélni játékosokat meg taktikát, felállást? Nemá. Beleolvastam én is az ottani diskurzusba, volt, aki máris temeti a 3-5-2-t, ami egyébként 2 bajnoki címet és egy BL-negyeddöntőt hozott klasszis csatár és született wingback nélkül, nem különösebben gyors belső védőkkel. Az is tetszik, hogy többen máris odaadták az afrikaiaknak a bajnoki címet, mintha a pénzköltés bármire garancia lenne (lásd pre-calciopoli izé). Már csak az hiányzik, hogy a szezon előtt visszavonultassák Pirlót az eladott labdája miatt, vagy mondjuk eladják Vidalt a Reálnak ugyanezért.

Ha 5-6 forduló után nem áll össze a csapatjáték, akkor el lehet gondolkodni azon, hogy sikerült a felkészülés. Egyelőre semmi értelme ítélkezni, pláne nem - ahogy te is írod - a bajnoki évad kellős közepén tartó Galaxy elleni zakó után.
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4704
Join date : 2012. Nov. 05.

Nyári sörmeccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyári sörmeccsek   Nyári sörmeccsek I_icon_minitime2013-08-04, 23:02

Köszi.

Hacsak nem fordít az Ellenség a második félidőben, akkor velük játsszuk a következő meccsünket.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Nyári sörmeccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyári sörmeccsek   Nyári sörmeccsek I_icon_minitime2013-08-04, 20:06

zetterberg40 írta:
A Galaxy elleni produkcióról pár mondatot valaki? Az összefoglaló alapján a 2. és a 3. gól csúnya egyéni hiba után esett. Conte nyilatkozata is érdekes.

Néha rápillantok az index fórumra, és borzasztóan sok ostoba ember költözött oda... Llorrentet leírták még mielőtt tétmeccset játszhatott volna, elmondták, hogy a klub lejáratja magát, és hogy közelébe sem leszünk a bajnoki címnek. Le kell szoknom arról az oldalról mert garantált agyfasz.

Megnéztem az összefoglalót, és tényleg nyomoroncok voltunk. Vidal úgy vesztett labdát és úgy fordultak le róla a 2. gólnál mintha justin bieber lenne, Pirlo meg konkrétan gólpasszt adott Robbie Keanenek a 3. gólnál. DE a felkészülési meccsek arra valók, hogy lehessen próbálgatni dolgokat, kiszűrni a hibákat, ha pedig a falusi pocakos öregfiúkat lesimázzuk 10-0ra abból nem sok következtetést lehet levonni. Sokkal többet lehet tanulni egy ilyen vereségből vagy az Everton elleni döntetlenből, én egyáltalán nem bánom ezeket. Aztán ott van, hogy a válogatott játékosok (gyakorlatilag a csapat magja) két hetes csúszással csatlakoztak a csapathoz, ők tutira az erőnléti edzések közepén vannak. Ha jól tudom az MLS az évad közepén jár, egyszerűen össze se lehet hasonlítani a két csapat fizikai állapotát.
Engem különösebben a szuperkupa sem érdekel, huszadrangú trófea. Ha majd a bajnokság elején vergődünk akkor lehet verni a tamtamot.
Vissza az elejére Go down
juventute
Labdaszedő
Labdaszedő



Posts : 107
Join date : 2012. Nov. 05.

Nyári sörmeccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyári sörmeccsek   Nyári sörmeccsek I_icon_minitime2013-08-04, 18:03

zetterberg40 írta:
A Galaxy elleni produkcióról pár mondatot valaki? Az összefoglaló alapján a 2. és a 3. gól csúnya egyéni hiba után esett. Conte nyilatkozata is érdekes.

Nagyon gyenge teljesítmény volt, pedig a második félidőben szinte a kezdőcsapat játszott. Az Everton ellen több volt a helyzetünk...
Ennek ellenére sok értelme talán nincs is értékelni, még Vidal is nagyon fáradtnak tűnt, holott mindössze egy félidőt játszott.
Conte alaposan megfingatta őket, az látszik.

De augusztus 18. az első alkalom amikor számít a játék és az eredmény.
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4704
Join date : 2012. Nov. 05.

Nyári sörmeccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyári sörmeccsek   Nyári sörmeccsek I_icon_minitime2013-08-04, 13:30

A Galaxy elleni produkcióról pár mondatot valaki? Az összefoglaló alapján a 2. és a 3. gól csúnya egyéni hiba után esett. Conte nyilatkozata is érdekes.
Vissza az elejére Go down
.bb.
Vízhordó
Vízhordó
.bb.


Posts : 483
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 35
Location : Budapest

Nyári sörmeccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyári sörmeccsek   Nyári sörmeccsek I_icon_minitime2013-08-01, 20:24

Krisz írta:
zetterberg40 írta:
Marronében én még látom a jót, de idén több lehetőséget kéne már kapnia, hogy valóban kiderüljön, mire képes.

Hallottam hogy az utánpótlás tornán remekelt, de azt pont nem láttam.


az u21-es EB-n az első meccs után megsérült és a többi meccset ki kellett hagynia. de az angolok ellen tényleg remekül játszott Verrati oldalán.
Vissza az elejére Go down
s4tch
Admin
s4tch


Posts : 4924
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 46

Nyári sörmeccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyári sörmeccsek   Nyári sörmeccsek I_icon_minitime2013-08-01, 19:42

Marrone középen tényleg kutya gyenge volt tavaly és ma is, védőként meg akármilyen érett is volt jobbára, Ogbonna előtte van. (Még egy néger istent kerítettünk, csak mondom.) Nem lesz egyszerű megtalálni Marrone helyét. Egy év Parma-Bologna-hasonló rutin elkelne neki, de csakis kölcsönbe.
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Nyári sörmeccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyári sörmeccsek   Nyári sörmeccsek I_icon_minitime2013-08-01, 17:49

zetterberg40 írta:
Marronében én még látom a jót, de idén több lehetőséget kéne már kapnia, hogy valóban kiderüljön, mire képes.

Leszögezném, hogy én nem írom le őt, kifejezetten tetszik a játéka és bízom benne, hogy nem csak lufi, DE
éredemes az ok-okozati dolgon is elgondolkodni. Én megtettem. Nem lehet, hogy azért nem kap lehetőséget, mert nem elég jó? 2011-ben Vidal miatt váltott felállást Conte, most tavasszal meg Pogba miatt, tehát szerintem ha valaki jó, akkor kap lehetőséget és játszik, még ha át kell variálni a jóistent is emiatt. Őszintén szólva én védőként sokkal jobbnak láttam, mint amikor középpályásként kapott lehetőséget. Mélységi irányítóként bátortalan volt, sokat alibizett, sokat tűnt el és ezt a társak is érezték nem keresték annyira a labdával. Minden idei meccset láttam idén a Snőjgurtelland meccseken kívül és egyszer sem győzött meg. Hallottam hogy az utánpótlás tornán remekelt, de azt pont nem láttam. Ez utóbbi remekül párhuzamba vonható Giovincoval, ifiben ő is vitt mindent én is sunáztam. Az U20ban is lehengerlő volt, vártam a berobbanást és jócskán elmaradt a várttól. Ugyanezt érzem Marroneval kapcsolatban is, csak a kicsivel szemben neki még van egy kis ideje, hogy rácáfoljon a kételyekre.

Vissza az elejére Go down
.bb.
Vízhordó
Vízhordó
.bb.


Posts : 483
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 35
Location : Budapest

Nyári sörmeccsek Empty
TémanyitásTárgy: Marrone   Nyári sörmeccsek I_icon_minitime2013-08-01, 14:33

Bízom benne, hogy Marronénél közrejátszott, hogy nemrég épült fel a sérüléséből. Általában jó véleménnyel vagyok róla, de a tegnapi (mai) produkciója nagyon gyengére sikerült. Elhamarkodottan azonban nem szeretnék kijelenteni semmit róla. Egyelőre még bízom abban, hogy beváltja a hozzá fűzött reményeket.
Vissza az elejére Go down
juventute
Labdaszedő
Labdaszedő



Posts : 107
Join date : 2012. Nov. 05.

Nyári sörmeccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyári sörmeccsek   Nyári sörmeccsek I_icon_minitime2013-08-01, 13:51

Már a meccs alatt leírtam ide Marronéról a véleményem, de a bekapott gól csak azután jött... Nem akarom bántani, de botrány, amit művelt. Amíg a labdát lekezeli, és kitalálja, merre tovább, háromszor elnyomják (mert el lehet). A meccs többi részében meg légüres térben kocog. Elképesztő különbség volt a csapatjáték felépítésében azután, hogy Pirlo állt a helyére.
Egy jobb ajánlat esetén én végleg eladnám, de legalább kölcsönbe muszáj elküldeni. Az más kérdés, hogy szerintem egyáltalán nem nagy tehetség...hasonlítsuk csak össze Pogba berobbanásával.

Pelusóval nem szabad védőként számolni. Balszélsőként elfogadható volt tavaly, oda jó lehet cserének. Már ha neki mindenképpen ebben a csapatban kell játszania...

De Ceglie helyett Padoin állt be, aki nem csinált semmit, de még így is hasznosabb volt (vagy kevesebb kárt okozott). Ez mindent elmond DC-ről.

Isla továbbra is bátortalan, nem látom a potenciált sem benne, hogy nálunk javuljon.

Llorente mozgásán látszott legjobban a napi dupla edzés, emellett ügyetlen is volt. Matri pedig jött, megint kapott egy forintos labdát - amit persze a világ csatárainak 95 százalékával ellentétben lekezelni sem tudott...

De legyen pozitívum is...Smile:

- Vidal. Ennek az embernek nincs ára... Végig robotolt, végig játékban volt, igazi vezér.
- Ogbonna. Egy díjbirkózóval kellett küzdenie középen, de a védekezést így is megoldotta, pedig Licht és Peluso volt mellette. Látszik, hogy jó állapotban van, határozott, ügyes. Bonuccinak nagyon fel kell kötnie a gatyáját, mert ki fogja szorítani.
- Tévez. Főleg a második félidőben volt nagyon jó, nagyott küzdött, kereste a labdát, kereste a lehetőségeket, általában nem talált társakat. De már kezdte megmutatni, mitől klasszis.

Összességében: nincsenek meglepetések... Alapozás ide vagy oda, valaki jól tud focizni, valaki meg kevésbé.
Vissza az elejére Go down
.bb.
Vízhordó
Vízhordó
.bb.


Posts : 483
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 35
Location : Budapest

Nyári sörmeccsek Empty
TémanyitásTárgy: Juventus - Everton   Nyári sörmeccsek I_icon_minitime2013-08-01, 12:54

hellosztok!

nagyon régen írtam a fórumra, de most szeretném újra felfedezni magamnak. Smile megnéztem az Everton elleni meccset és akkor már pár gondolatot megosztanék ezzel kapcsolatban.

Roberto Martinez is 3 védős rendszert alkalmazott, a Juventus nem tudott fölényt kialakítani a pálya egyetlen szegletében sem. Ráadásul a Tevez - Llorente párossal szemben az Everton szimplán egy “igazi” csatárral kezdett, a középpályát gyakran 6 ember szállta meg Everton részről, ha Mirallas és Pienaar visszazárt, a széleken pedig Baines fogta Islát, Coleman pedig De Ceglie-t, így a szél sem volt feltétlenül megjátszható, emellett a belső középpályán is megvolt minden Everton játékos embere. Nagyon okos egy rendszer ez a támadásban 3-4-3, védekezésben akár 3-6-1 az Everton részéről. Szívesen elnézegetnék valami hasonló a részünkről is (de ugye nekünk nincsenek szélsőink).

A Juventus sajnos nem tudott mit kezdeni ezzel a nyomással, nagyon sok volt az eladott labda és a tanácstalanság. A középpályára inkább kellett volna még egy ember, mint két csatár előre. Sajnos Tevez és Llorente egyelőre nem érzi egymást (max. a zuhanyzóban), de ez nem is csoda. Alsóhangon a szezon első fele rámegy a csatárpáros összeszokására szvsz.
Anichebe rengeteg melót adott Ogbonnának (és Marronenak is), gyakorlatilag végig a nyakán lógott és nem mondanám, hogy feltétlenül az olasz került ki győztesen a párharcokból. Ezen kívül Pienaar és Mirallas remekül helyezett nyomást a Lichitre és Pelusra. Ogbonna az elöző két sörmeccsen sokkal többet volt játékban, most nem tudott annyira szervezni hátulról.

A két csapat letámadásában nagy különbség mutatkozott az első félidőben, ez az, ami aggasztó kicsit számomra. Az Everton feltolta a védekézését, míg nálunk nagyon nagy lyuk volt a csatársor és a középpálya között. Ez egyrészt lehet a komoly fizikális edzések miatti fáradtság oka, másrészt talán Bonucci és Chiellini is jobban tolná maga előtt a középpályát, mint Pelus, Ogbonna, Lichti hármas. Fellaini (vagy éppen Gibson) rengetegszer szabad volt a csatárok és a középpályások között. A belga egy kibaszott állat, egy izomkolosszus a pálya közepén, akit a labda sem zavar.

A második félidőben javulás mutatkozott, Tevez többet lépett vissza, a középpálya pedig feljebb tudott lépni, de igazi áttörés nem történt, viszont a játék képe sokat javult, Conte jól reagált a középpályás deficitre, a csapat sokkal jobban volt képes tartani a labdát és letámadni is. Tevez a második félidőben kifejezetten jól játszott. A feltolt középpálya azonban megbosszúlta magát, hiszen Marrone nagyon csúnyán vesztett labdát a középpályán, Mirallas előtt pedig baromi nagy terület maradt. Ez a terület nem lett volna meg az első félidőben. Ilyen hibát nem szabad elkövetni egy belső középpályásnak, mert azonnal jött is a bekapott gól.

Én azt mondanám, hogy a számunkra legjobb felállás a szezon végén látott 3-5-1-1. A csatár mögötti játékos lehet felőlem Tevez is, csak akkor lépjen vissza sokkal többet és fejezze be a totyogást is. A két csatárral való játék ma már luxusnak tekinthető vagy Marchisio kell a csatárok mögé vagy egy más felfogású “csatár”, mert a középpályán könnyen emberhátrányba kerülhet a csapat. A középpályán feltolt védelem esetén baromi fontos a labda biztos tartása, mert ahogy láthattuk egyetlen Everton passz kellett Mirallas góljához. A jó öreg egyensúly, amit Conte mellett számos olasz edző is állandóan emleget (Ancelotti, Prandelli) egyelőre nincs meg. Vagy támadunk és komoly kontraveszélynek tesszük ki magunkat, vagy stabilan védekezünk, de elől súlytalanok vagyunk. Ezen bőven van még mit javítani, de nem féltem Contét, a szezonra meglesz a balansz is.
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4704
Join date : 2012. Nov. 05.

Nyári sörmeccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyári sörmeccsek   Nyári sörmeccsek I_icon_minitime2013-08-01, 10:52

jackie_d írta:
fáradtak a srácok, kár túlaggódni

Ja, a játékosok szerint is nagyon kemények Conte edzései, főleg hogy általában naponta kettő van.
Vissza az elejére Go down
Guest
Vendég




Nyári sörmeccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyári sörmeccsek   Nyári sörmeccsek I_icon_minitime2013-08-01, 09:26

fáradtak a srácok, kár túlaggódni
Vissza az elejére Go down
laac
Labdaszedő
Labdaszedő



Posts : 391
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 45

Nyári sörmeccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyári sörmeccsek   Nyári sörmeccsek I_icon_minitime2013-08-01, 08:32

juventute írta:

Mindezt persze nem csak a mostani alapján, ez tendencia.
(A mai alapján Asamoah és Llorente is kuka.)
Asamoah azért a végén nagy gólt vágott(kb.mint lepratelep ellen a szuperkupában),ne küldjük még el,Llorentének ma nem jött össze.

_________________
Forza JUVE&Heja SVERIGE!!!!
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4704
Join date : 2012. Nov. 05.

Nyári sörmeccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyári sörmeccsek   Nyári sörmeccsek I_icon_minitime2013-08-01, 07:24

Az első félidő borzasztó volt, szerintem egymást követően két pontos passzt nem sikerült összehoznia a csapatnak. A másodikban a bekapott gól után javult a játék, Tevez ebben a szakaszban tetszett. Jól lépett vissza labdáért, volt 1-2 jó passza és lövése. Vele szemben Llorente keveset volt játékban, ha eljutott hozzá a labda, akkor meg eléggé suta volt, elpattogott tőle a bogyesz.

Marronében én még látom a jót, de idén több lehetőséget kéne már kapnia, hogy valóban kiderüljön, mire képes. Ha ez nem megoldható, akkor passzoljuk kölcsönbe, ahol állandó játéklehetőséget kap.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Nyári sörmeccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyári sörmeccsek   Nyári sörmeccsek I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Nyári sörmeccsek
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Nyári sörmeccsek
» Sörmeccsek

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Bianconeri Blog - Forza Juventus! :: Ha Muntari gólját megadták volna! :: Serie A - Coppa Italia-
Ugrás: