Bianconeri Blog - Forza Juventus!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bianconeri Blog - Forza Juventus!

A Bianconeri Blog saját Juventus fórumja. Szeretettel látunk minden kulturált fórumozót!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Mindenféle pletykák, hírek

Go down 
+25
Malloy
Tankcsapda
Petike007
zetterberg40
DartagnanX
CsT
LeRoi10
_DREAM_
fktgbr
_Tyler
.bb.
sneco7
elnastra
simoon
bombahoppa
Krisz
s4tch
tjunior
EsztéNégy
rakkenroll
mbence
exchaby
laac
kilopo
virracocha
29 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 30 ... 34  Next
SzerzőÜzenet
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8109
Join date : 2012. Nov. 05.

Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 I_icon_minitime2016-05-18, 17:33

zetterberg40 írta:
Conte után Ventura veszi át az olasz válogatott irányítását, a Torino új edzője pedig Mihajlovics lesz. Mit szóltok hozzá?

Szegény olaszok...
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4704
Join date : 2012. Nov. 05.

Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 I_icon_minitime2016-05-18, 14:06

Conte után Ventura veszi át az olasz válogatott irányítását, a Torino új edzője pedig Mihajlovics lesz. Mit szóltok hozzá?
Vissza az elejére Go down
laac
Labdaszedő
Labdaszedő



Posts : 392
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 45

Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 I_icon_minitime2016-05-16, 17:44

jackie_d írta:

meddig szól az adidas szerződése és kivel kell lefeküdnöm hogy felvegyenek végre egy olasz dizájnert?

Szívemből szóltál,drága!!! cheers

_________________
Forza JUVE&Heja SVERIGE!!!!
Vissza az elejére Go down
Guest
Vendég




Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 I_icon_minitime2016-05-16, 16:33

zetterberg40 írta:
Ez az új mez nem valami fasza...

ez egy PL mez baszki... Mad

meddig szól az adidas szerződése és kivel kell lefeküdnöm hogy felvegyenek végre egy olasz dizájnert?
Vissza az elejére Go down
_DREAM_
Segédedző
Segédedző
_DREAM_


Posts : 2639
Join date : 2012. Nov. 05.

Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 I_icon_minitime2016-05-14, 15:49

zetterberg40 írta:
Ez az új mez nem valami fasza...

A harmadik mez szerintem fasza lett. Smile
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4704
Join date : 2012. Nov. 05.

Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 I_icon_minitime2016-05-14, 10:41

Ez az új mez nem valami fasza...
Vissza az elejére Go down
Guest
Vendég




Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 I_icon_minitime2016-05-07, 22:36

kilopo írta:
Igen, ez egy másik dolog. Úgy tűnik nekem, hogy ha egy edző le akar lépni, akkor kb büntetlenül megteheti, szerződéstől függetlenül (pl Conte), de ha a klub akarja elküldeni, akkor rettentő kártérítéseket kapnak az edzők (pl Mou, vagy Benitez, aki ezekből az összegekből már szorongatja a s4tchy kisebb cégeit)

nyilván vannak tendenciák, de szerintem ez szerződésenként más és más
Vissza az elejére Go down
kilopo
Gyúró
Gyúró
kilopo


Posts : 1080
Join date : 2012. Nov. 05.
Location : Budapest

Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 I_icon_minitime2016-05-07, 13:48

Igen, ez egy másik dolog. Úgy tűnik nekem, hogy ha egy edző le akar lépni, akkor kb büntetlenül megteheti, szerződéstől függetlenül (pl Conte), de ha a klub akarja elküldeni, akkor rettentő kártérítéseket kapnak az edzők (pl Mou, vagy Benitez, aki ezekből az összegekből már szorongatja a s4tchy kisebb cégeit)
Vissza az elejére Go down
tjunior
Allegri jobbkeze



Posts : 3295
Join date : 2012. Nov. 06.

Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 I_icon_minitime2016-05-07, 07:35

kilopo írta:
Nekem elég karcsúnak tűnik a +1 év, de ez van.

Mondjuk 2 BL után lehet, hogy nehéz lesz további motivációt találnia. Smile
Edző esetében én teljesen logikusnak tartom ezeket a +1 év hosszabbításokat, most nagyon egyben van a csapat, de azért 2 év múlva ki tudja mi lesz, ha meg aláíratunk vele mondjuk egy 4-5 éves szerződést és elfáradna a kapcsolat 2-3 évig mi fizetnénk a bérét a semmire
Vissza az elejére Go down
simoon
Segédedző
Segédedző
simoon


Posts : 1282
Join date : 2012. Nov. 05.

Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 I_icon_minitime2016-05-06, 21:28

zetterberg40 írta:
OFFICIAL: @OfficialAllegri signs Juventus contract extension until 2018

Ez kicsit Conte szerződéshosszabbítására hajaz, de mit lehet tenni. Mondhatni megkedveltem, remélem nem lép le egy év múlva.

nem gondoltam volna, hogy örülni fogok egy Allegri hosszabbításnak
ám így lett
aztán meg jöhetne végre egy eb ill. vb győztes DD
Vissza az elejére Go down
http://windholz.wix.com/windholz
kilopo
Gyúró
Gyúró
kilopo


Posts : 1080
Join date : 2012. Nov. 05.
Location : Budapest

Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 I_icon_minitime2016-05-06, 21:02

Nekem elég karcsúnak tűnik a +1 év, de ez van.

Mondjuk 2 BL után lehet, hogy nehéz lesz további motivációt találnia. Smile
Vissza az elejére Go down
exchaby
Gyúró
Gyúró
exchaby


Posts : 750
Join date : 2012. Nov. 20.
Age : 37
Location : serbia

Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 I_icon_minitime2016-05-06, 18:21

takarodj!

_________________
Csak a kezdők szörföznek az interneten. Én pl. cirkálok!
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4704
Join date : 2012. Nov. 05.

Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 I_icon_minitime2016-05-06, 17:55

OFFICIAL: @OfficialAllegri signs Juventus contract extension until 2018

Ez kicsit Conte szerződéshosszabbítására hajaz, de mit lehet tenni. Mondhatni megkedveltem, remélem nem lép le egy év múlva.
Vissza az elejére Go down
laac
Labdaszedő
Labdaszedő



Posts : 392
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 45

Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 I_icon_minitime2016-04-25, 19:04

Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 Scherm13

_________________
Forza JUVE&Heja SVERIGE!!!!
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4704
Join date : 2012. Nov. 05.

Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 I_icon_minitime2016-04-25, 12:36

A West Ham az új 60 ezres stadionjának avatójára a Juventust hívta meg augusztus 7-re.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8109
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 I_icon_minitime2016-04-16, 21:40

kilopo írta:
Krisz írta:
...most minden csilliárdos csapat rendezte az edzőkérdést...
Man United?
Ha teljesen szétesik év végére a Bárka?

persze ez már csak kukacoskodás a részemről..

A MU szerintem vagy marad van Gaalnál vagy bezsákolják Mourinhot. A Bárka nem fog "külsős" edzőt igazolni (szerintem amúgy maradnak Lajosnál), vagy klubhoz kötődő embert vagy olyat aki folytatja a labdabuzeráló játékstílust. Allegri teljesen más szemléletű. Egyébként az én tippem, hogy Lajos után Xavi lesz az új edző. Az tuti hogy ezt a nyomorult Dohat hamar meg fogja unni Smile
Vissza az elejére Go down
kilopo
Gyúró
Gyúró
kilopo


Posts : 1080
Join date : 2012. Nov. 05.
Location : Budapest

Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 I_icon_minitime2016-04-16, 21:23

Krisz írta:
...most minden csilliárdos csapat rendezte az edzőkérdést...
Man United?
Ha teljesen szétesik év végére a Bárka?

persze ez már csak kukacoskodás a részemről..
Vissza az elejére Go down
laac
Labdaszedő
Labdaszedő



Posts : 392
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 45

Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 I_icon_minitime2016-04-16, 15:06

Ki is volt anno,a sintérben aki rosszul lett??muntari talán?? Twisted Evil

_________________
Forza JUVE&Heja SVERIGE!!!!
Vissza az elejére Go down
Guest
Vendég




Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 I_icon_minitime2016-04-16, 14:33

Krisz írta:
Az előbb megnéztem, hogy mikor lesz idén a ramadan és érdekes, hogy pontosan egybeesik az EB-vel. Nekem vannak olyan muszlim ismerőseim, akik nem annyira elvetemült vallásosak, pl isznak alkoholt, de a Ramadant és az azzal járó böjtöt azért még így is keményen betartják. Olvasott erről valaki valamit? Pl. akkor most ők meccs előtt/közben/után nem fognak vizet inni? Hogy lehet egyáltalán ezt tartani?
A Franciáknál pl rögtön a fél kezdőcsapat muszlim: Sagna, Sakho, Nasri, Ribery, Pogba, Sissoko, Benzema. Érdekes lesz...

nekem így magyarázták maláj muszlimok:
bünti terhe mellett általában lehet később/korábban is böjtölni:
a bünti lehet pl. (sokkal) hosszabb böjt és/vagy charity ($$$ v. work) vagy ilyesmi
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8109
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 I_icon_minitime2016-04-16, 13:38

Az előbb megnéztem, hogy mikor lesz idén a ramadan és érdekes, hogy pontosan egybeesik az EB-vel. Nekem vannak olyan muszlim ismerőseim, akik nem annyira elvetemült vallásosak, pl isznak alkoholt, de a Ramadant és az azzal járó böjtöt azért még így is keményen betartják. Olvasott erről valaki valamit? Pl. akkor most ők meccs előtt/közben/után nem fognak vizet inni? Hogy lehet egyáltalán ezt tartani?
A Franciáknál pl rögtön a fél kezdőcsapat muszlim: Sagna, Sakho, Nasri, Ribery, Pogba, Sissoko, Benzema. Érdekes lesz...
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8109
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 I_icon_minitime2016-04-16, 00:15

kilopo írta:
Azért én még tartok tőle, hogy Maxot lesz nehéz megtartani. Lehet, hogy csak Conte távozásának gyorsasága még mindig él bennem, de így érzem.

Lassan én kezdek el rinyálni, hogy hogy lehetnek ilyen szarok a többiek. Very Happy

Szerintem ettől teljesen felesleges tartani. Egyrészt most minden csilliárdos csapat rendezte az edzőkérdést, másrészt gyakorlatilag minden újság tényként kezeli a hosszabbítását és nekem nem úgy tűnik, mintha a válogatottat akarná irányítani. Nem kezdi minden júniust rinyálással, mint Conte (igaz Marotta tolja is alá az infrastruktúrát), egyszerűen semmi nem indokolja a távozását.

Jövőre a mostani keret egy évvel érettebb lesz, hiányposztokon bővülhet (trequartista), mélyülhet, tekintve hogy milyen eszméletlen masszívak vagyunk már most, egyáltalán nem tűnik irreális célnak a BL győzelem. Ha mondjuk nincs 60 sérülés egy szezonban akkor a Bayern ellen is egy Marcsi és egy Dybala pattanhatott volna fel a padról és akkor most sanszos hogy mi elődöntőznénk. Feltételezem (remélem), hogy ezt a vezetés is látja és valamit tesz ellene (jobb erőnléti stáb, jobb koksz).
A lényeg, hogy ez egy baromi izgalmas és remek perspektívát nyújtó projekt, nem hiszem, hogy motivált lenne elhagyni. Pogbat sokkal könnyebben elveszíthetjük. Sokat tisztult a játéka, a marketing értéke exponenciálisan növekszik (lásd adidas szerződés), ezt az ütemet valószínűleg nem fogja tudni tartani a klub fizetésben hosszabb távon.
Vissza az elejére Go down
kilopo
Gyúró
Gyúró
kilopo


Posts : 1080
Join date : 2012. Nov. 05.
Location : Budapest

Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 I_icon_minitime2016-04-15, 22:16

Azért én még tartok tőle, hogy Maxot lesz nehéz megtartani. Lehet, hogy csak Conte távozásának gyorsasága még mindig él bennem, de így érzem.

Lassan én kezdek el rinyálni, hogy hogy lehetnek ilyen szarok a többiek. Very Happy
Vissza az elejére Go down
laac
Labdaszedő
Labdaszedő



Posts : 392
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 45

Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 I_icon_minitime2016-04-15, 20:37

Remélem jövőre marad ez a keret nagyjából(Pogbástul)kis ráncfelvarrás,kis/nagy mázli és Bl győzelem!!1 erős milant én is hiányolok!!Döbbenetes mekkora oddsunk van az egész olasz bajnokságra nézve!!Ha nem tudnak felnöni mellénk akkor rinyáljanak csak a fórumokon!!

_________________
Forza JUVE&Heja SVERIGE!!!!
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8109
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 I_icon_minitime2016-04-15, 19:43

Várható volt. A bajnokság elvesztéséhez akkora lúzernek kellene lennünk, mint amilyen a zinter. De szerencsére nem vagyunk. Ha még a BL-ben vitézkednénk az esetleg némi aggodalomra adhatna okot, de így nem tudom elképzelni, hogy bármi megállítana minket. A kis/középcsapatokat olyan magabiztossággal tapossuk a földbe (ez még akkor is áll, ha 1-0-kra nyerünk, aki megnézi a meccset láthatja hogy mennyire kézben tartjuk a meccset legtöbbször félgőzzel), mint a Capello féle gárda annak idején.
Sorrendben Palermo (O), Lazio (O), Fiorentina (I), Carpi (O), Hellas (I), Sampdoria (O) következik. Ezek közül egyedül a Fior tűnik húzósnak - nem lepődnék meg, ha mondjuk hoznánk egy unalmas 0-0-t - bár így a végére ők is nagyon leeresztettek. Az én tippem, hogy a Fior meccs után lesz a bajnokavató, de ha mégsem, akkor a Carpi ellen tutira.

Kicsit kezd uncsi lenni, jó lenne végre egy erős Milan Smile
Vissza az elejére Go down
laac
Labdaszedő
Labdaszedő



Posts : 392
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 45

Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 I_icon_minitime2016-04-15, 18:36

http://www.nemzetisport.hu/olasz_labdarugas/napoli-25-szazalekkal-csokkentettek-higuain-eltiltasat-2495573

Gólkirály lehet,DE bajnok nem!!!!!!!!!!! Evil or Very Mad

_________________
Forza JUVE&Heja SVERIGE!!!!
Vissza az elejére Go down
_DREAM_
Segédedző
Segédedző
_DREAM_


Posts : 2639
Join date : 2012. Nov. 05.

Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 I_icon_minitime2016-04-12, 17:37

Az lenne az igazán nagy trollkodas,ha Brokival elindulnának felfelé. Cool
Vissza az elejére Go down
kilopo
Gyúró
Gyúró
kilopo


Posts : 1080
Join date : 2012. Nov. 05.
Location : Budapest

Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 I_icon_minitime2016-04-12, 10:34

Nevetséges, amit évek óta csinálnak.
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4704
Join date : 2012. Nov. 05.

Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 I_icon_minitime2016-04-12, 08:41

Jól van, a Milan meg kirúgta Mihajlovicsot, akit Brocchi vált. Amíg Berlusconi a színen van, ott sem lesz komolyabb előrelépés. Na nem mintha ez baj lenne:)
Vissza az elejére Go down
rakkenroll
Vízhordó
Vízhordó
rakkenroll


Posts : 675
Join date : 2013. Feb. 18.

Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 I_icon_minitime2016-04-11, 13:57

Én is nekik szurkolok, nagy fricska lenne ez a milliárdos költségvetésű nyomiknak... főleg a Poolnak fog ez nagyon fájni, már vagy 30 éve próbálkoznak. Contére visszatérve, neki nem a kerettel lesz problémája szerintem, hanem ahogy s4tchy is írta, a főnökkel. De én neki is szurkolok.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8109
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 I_icon_minitime2016-04-11, 09:11

Mennyire lehet erős egy bajnokság ha a Leicester City Claudio Ranieri vezetésével képes megnyerni azt?

Amúgy szurkolok nekik, ezzel is egyel kevesebb angol csapat lesz a BL-ben. Az tuti hogy az öreg ezt még egyszer nem fogja tudni produkálni és a keretet is szétcincálják nyáron.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8109
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 I_icon_minitime2016-04-05, 16:57

s4tch írta:
bukásra van ítélve. nem is emlékszem olyanra, hogy abramovics alatt egy edző kitöltötte volna a szerződését.

ja, és lehet, hogy fél év felfüggesztettet is kap:
http://www.football-italia.net/82361/conte-risks-six-months

legalábbis ennyit kért rá az ügyész a bundaügyben, ami miatt az eltiltását még a juve edzőjeként leülte.

Szerintem meg győzelemre. Az a keret a jelenlegi állapotában is kész és brutál erős (oké talán a vedelembe kell 1-2 ember) csak helyre kell őket rakni, motiválni, feltuzelni. Erre Contenel nincs alkalmasabb ember.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mindenféle pletykák, hírek   Mindenféle pletykák, hírek - Page 26 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Mindenféle pletykák, hírek
Vissza az elejére 
26 / 34 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 30 ... 34  Next
 Similar topics
-
» Mindenféle pletykák, hírek
» Mindenféle pletykák, hírek
» Mindenféle pletykák, hírek

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Bianconeri Blog - Forza Juventus! :: Ha Muntari gólját megadták volna! :: Hírek, pletykák - minden, ami nem mercato-
Ugrás: