Bianconeri Blog - Forza Juventus!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bianconeri Blog - Forza Juventus!

A Bianconeri Blog saját Juventus fórumja. Szeretettel látunk minden kulturált fórumozót!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00

Go down 
+10
Malloy
bombahoppa
Matteo
Joe111
Petike007
tjunior
Nico
CsT
Tankcsapda
Krisz
14 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4704
Join date : 2012. Nov. 05.

Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00   Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 I_icon_minitime2022-09-05, 10:33

Petike007 írta:


Van alapjátékunk. NEm igaz, hogy nincs. Ne kapjunk gólt aztán valami lesz. Ez általában egy egyéni villanás. 

Itt van Vlahovic, aki a világ egyik legtehetségesebb befejezője, meccsenként 9 labdaérintéssel. Vicc az egész. Minden koncepció, és terv nálunk addig tart, amíg meg nem kapjuk a labdát. Amint nálunk van, látványosan nem tudjuk mit csináljunk vele.

Az mondjuk pozitívum, hogy a védelem legalább rendben van eddig. Főként annak fényében, hogy egyrészt új emberek vannak a védelem közepén, másrészt a széleken a felhozatal minősége förtelmes (igen, sajnos Pulika hirtelen megöregedett).

Viszont most már a védelemtől felfelé is lassan látni kellene valamiféle koncepciót. Ezért baj, hogy a projekt kulcsfigurája (Pogba) megsérül egy sörmeccs után, akinek pedig szintén fontos szerepet szánnak (Paredes), az meg a mercato utolsó napján esik be.
Vissza az elejére Go down
Petike007
Segédedző
Segédedző



Posts : 2128
Join date : 2012. Nov. 06.

Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00   Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 I_icon_minitime2022-09-05, 09:36

zetterberg40 írta:
A meccset csak Milik góljáig láttam, de a statisztikák eléggé beszédesek.
Mindenesetre én még október végéig adnék egy esélyt annak, hogy az eredmények mellett kialakul egy alapjátékunk is.

Van alapjátékunk. NEm igaz, hogy nincs. Ne kapjunk gólt aztán valami lesz. Ez általában egy egyéni villanás. 

Itt van Vlahovic, aki a világ egyik legtehetségesebb befejezője, meccsenként 9 labdaérintéssel. Vicc az egész. Minden koncepció, és terv nálunk addig tart, amíg meg nem kapjuk a labdát. Amint nálunk van, látványosan nem tudjuk mit csináljunk vele.
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4704
Join date : 2012. Nov. 05.

Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00   Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 I_icon_minitime2022-09-05, 09:07

A meccset csak Milik góljáig láttam, de a statisztikák eléggé beszédesek.
Mindenesetre én még október végéig adnék egy esélyt annak, hogy az eredmények mellett kialakul egy alapjátékunk is.
Vissza az elejére Go down
vektra
Labdaszedő
Labdaszedő



Posts : 145
Join date : 2012. Nov. 05.

Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00   Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 I_icon_minitime2022-09-04, 18:44

Ami engem még nagyon zavar azontúl, hogy mindenkinek legalább 3 labdaérintés kell a passz előtt az az, hogy iszonyú körülményesek a bedobásaink és a kapuskirúgások is!

bombahoppa likes this post

Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00   Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 I_icon_minitime2022-09-04, 11:31

CsT írta:
Hatalmas a kontraszt a mi meccsünk és milánói derby vagy épp a mostani  Lazio-Napoli meccs között. Itt mindenkinek van játéka ha nála van a labda, nem bekkelnek és nem az x-re mennek.

Ennyire reaktív focit élcsapat rajtunk kívül nem játszik. Szerintem ezzel a felfogással nem nagyon lehet már a mostani fociban sikert elérni, Maxi viszont nem fog változtatni a filozófiáján ergo ez kicsit a 22-es csapdája.

Olyannyira nézhetetlen ez már, hogy Lapónak is feltűnt két felszívott kóla csík között! Smile

Azért a Real eléggé reaktív focival nyert BL-t. Persze nem mindegy, hogy mindezt Sampdoria-Fiorentina szintű csapatok ellen teszi valaki, vagy a PSG-Chelsea-City-Liverpool négyes ellen. És az sem mindegy, hogy egy csapat képes a meccsek végén 15-20, esetleg 30 percben olyan offenzívát nyitni, ami elképesztő erőnlétüknek köszönhetően eredményes. A Liverpool ellen a Real konkrétan beállt védekezni, és minimalizálta a Liverpool támadási hatékonyságát...bejött, mert a keret alkalmas volt rá.

Én nem gondolom, hogy nem fog ezen finomítani. Abban semmi kivetnivaló nincs, hogy a célfutballra való törekvést nem fogja feláldozni a szép játékért, elvégre egy Juventusnak győzni kell, illetve kellene. Ha Di María teljesen egészséges lesz, akkor azért látjuk majd annak az eredményét, érezhetően más a játékunk vele, mint nélküle. Igazából csak el kell felejteni a hátráltató tényezőket (Cuadrado jobbszélsőben, McKennie, Kean), amennyire csak lehet, és eredményesek lehetünk. Persze magával a játékkal és a koncepcióval én sem értek egyet, a célfutball akkor lehet eredményes, és a teret akkor érdemes ennyire átadni az ellenfélnek, ha már legalább kettővel vezetünk. A védekezés elég stabil ahhoz, hogy ne kapjunk kettőt az esetek túlnyomó többségében, ez korábban is bevált Allegrinek, és arról meg nem tehet, hogy McKennie be van oltva normális megmozdulások ellen. De arról igen, hogy ennek ellenére végigjátszhat egy meccset.

Amúgy nagyobb baj vele, hogy valószínűleg sérülésre hajlamos edzésmódszereket alkalmaz. A tegnapi meccs után Danilo és Di María játéka is kétséges...erre mi a fenét lehet mondani?
Vissza az elejére Go down
Petike007
Segédedző
Segédedző



Posts : 2128
Join date : 2012. Nov. 06.

Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00   Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 I_icon_minitime2022-09-04, 08:39

bombahoppa írta:

Európában lassan nem vagyunk élcsapat. A reaktív foci a képességek nélküli kis csapatok sajátja.
Nemzetközi szinten előtte egy bitang közép csapat voltunk. Most …. Le sem írom szar az egész.
Vissza az elejére Go down
bombahoppa
Allegri jobbkeze
bombahoppa


Posts : 3569
Join date : 2015. May. 10.
Age : 51
Location : all around You everywhere

Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00   Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 I_icon_minitime2022-09-03, 23:09

CsT írta:
...
Ennyire reaktív focit élcsapat rajtunk kívül nem játszik. 
...
Európában lassan nem vagyunk élcsapat. A reaktív foci a képességek nélküli kis csapatok sajátja.
Vissza az elejére Go down
https://vote4bombahoppa.blogspot.com/
Nico
Segédedző
Segédedző
Nico


Posts : 1352
Join date : 2022. Jul. 23.

Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00   Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 I_icon_minitime2022-09-03, 22:39

CsT írta:
Hatalmas a kontraszt a mi meccsünk és milánói derby vagy épp a mostani  Lazio-Napoli meccs között. Itt mindenkinek van játéka ha nála van a labda, nem bekkelnek és nem az x-re mennek.

Ennyire reaktív focit élcsapat rajtunk kívül nem játszik. Szerintem ezzel a felfogással nem nagyon lehet már a mostani fociban sikert elérni, Maxi viszont nem fog változtatni a filozófiáján ergo ez kicsit a 22-es csapdája.

Olyannyira nézhetetlen ez már, hogy Lapónak is feltűnt két felszívott kóla csík között! Smile
Pont erre gondoltam a milánói derbin, hogy mennyire más felfogásban játszanak, mint mi.
Ami nemcsak azért baj, mert nézhetetlen (mondjuk ez is fontos szempontnak kéne lennie, hogy fogunk így új szurkolókat szerezni? vagy a régieket megtartani? ez mégis csak showbusiness), de annyira nem is eredményes, pedig Allegri mindig az eredményesség mögé bújik a csúnya foci védelmében...
Vissza az elejére Go down
Nico
Segédedző
Segédedző
Nico


Posts : 1352
Join date : 2022. Jul. 23.

Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00   Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 I_icon_minitime2022-09-03, 22:35

Krisz írta:


Itt megint nem a buszparkolás a gond, hanem hogy nem tudunk labdát tartani és felfejlődni, mert 3 passz után eladjuk a labdát és nincs aki kulcspasszokat adjon. Az meg egy külön fejezet, hogy Ken és Kenő semmire nem jó, lomnak vannak a pályán, ma meg Loca is hozzájuk silányult (úgy hogy eddig se sokat hozta a Sassuolos meg az EBs teljesítményét). Az biztos hogy a védekezés sokkal jobban meg van szervezve, mint a támadásépítés, ebbe sokkal több tudatosság kéne, nem csak felzavarni őket a pályára.
A PSG ellen gondolom a Paredes-Loca-Rabiot tengelyt rakjuk majd fel, amiben nincs Kenő aki csak labdát kerget a pályán, a többiek meg képesek hasznosan játszani. Mondjuk garantáltan az Xre megyünk majd szóval sokat nem érdemes várni tőle, esetleg egy kontrát bever Di Maria, mint tavaly a Chelsea ellen Chiesa.
már lenyilatkozta az öreg, hogy a Benfica meccs a fontos...
szólna neki valaki, hogy nem a Lazio-nál van? milyen hozzááállás ez?
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10581
Join date : 2012. Nov. 05.

Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00   Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 I_icon_minitime2022-09-03, 22:32

Hatalmas a kontraszt a mi meccsünk és milánói derby vagy épp a mostani  Lazio-Napoli meccs között. Itt mindenkinek van játéka ha nála van a labda, nem bekkelnek és nem az x-re mennek.

Ennyire reaktív focit élcsapat rajtunk kívül nem játszik. Szerintem ezzel a felfogással nem nagyon lehet már a mostani fociban sikert elérni, Maxi viszont nem fog változtatni a filozófiáján ergo ez kicsit a 22-es csapdája.

Olyannyira nézhetetlen ez már, hogy Lapónak is feltűnt két felszívott kóla csík között! Smile
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00   Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 I_icon_minitime2022-09-03, 22:16

Krisz írta:


Pedig minden stat és a játék képe is azt mutatta, hogy jól játszottak, annyi hogy csatár poszton gyengék és nem tudták belőni a helyzeteiket (beleértve a jogos tizit is).

Nem a felfogás volt a gond, hanem a kohézió/koncepció hiánya, kb Di Mariatól vártul a csodát aki gondolom még nem épült fel teljesen, egy meg az elején beakadt. Allegri egyértelműen Xre játszott ez igaz én felmenteni sem akarom, de mi a garancia, hogy Miretti/Fagyival Kenő helyett megnyerjük ezt a meccset? Az biztos, hogy több idő kell, hogy összeálljon a kp. Azzal lehet vitatkozni, hogy Kenővel mennyire voltunk masszívabbak, mintha Fagyi vagy Miretti játszik, szerinte így volt a legkisebb a kockázat.
Nekem egyedül Allegri cseréivel van bajom. Ken teljesen alkalmatlan bármire, Kenő és Loca közül legalább egyett le kellett volna hozni szünetben, de igazából érdemtelen lett volna ha valahogy bekínlódunk egyet és nyerünk, az X meg így is megvolt.

Én azt mondom, hogy egy 2 napja befejezett mercato után, ahol a fél csapatot lecseréltük ez még védhető, az X Firenzében meg minimum belefér. Viszont nagyon hamar össze kell állnia a kpnak és a játéknak, illetve Allegrinek sokkal jobban kell meccselnie, mert egyszerűen nem fér bele és az ő sara lesz minden. A védelem szélein gyengék vagyunk, attól eltekintve viszont ez egy erős és kiegyensúlyozott keret - egy nagy csatában elvesztett bajnoki címet fel lehet vállalni, de minden más alulteljesítés amiért Allegri felelős kizárólag.

Én a statokat óvatosan kezelem. Nem játszottak rosszul, de a mi akaratunk érvényesült bizonyos szempontból. A védekezésünk nagyon is rendben volt, ennél jobban nem lehetett visszafogni a Fiort. Perinnek nem volt olyan hihetetlenül sok dolga, de ami volt, azt viszont kifogástalanul megoldotta...Szczesny helyett el lehetne gondolkodni a kezdetésén. McKennie visszahúzó erő volt a támadásoknál/kontráknál, és természetesen csak vélemény volt, de szerintem helyette Mirettivel meglett volna a meccs.

Az a bosszantó, hogy a két rangadón is úgy buktunk pontokat, hogy egyébként megvolt a vezetés, csak nem tudtuk lezárni azokat. A Roma ellenin ugye voltak lehetőségek, Locatelli lőtt egy meg nem adott gólt 1-0-nál, most meg a vezetés után volt 1-2 veszélyes kezdeményezés, és ugye BigMac ordító helyzetben inkább passzolt. Nem sokkal másabb az elképzelés, mint 2017 tavaszi szezonban, csak akkor általában jött a második gól is az első fél órában.

Abszolút védhető szerintem is ez a meccs, arra mentünk rá, hogy az elején döntsünk, ez nem ment, de benne van a pakliban. Csak kicsit sok a döntetlen, jó lenne győzelmekre váltani minél hamarabb. Allegrivel kapcsolatban nekem egyetlen aggályom van. Olyan játékosok, mint Vlahovic, Chiesa vagy Miretti, dominánsabb játék mellett tudnak hatékonyabbak lenni, és nehogy annyira ne tudjunk visszakapaszkodni az élbolyba, hogy tőlük 2-3 éven belül kénytelenek legyünk megválni, mert jóval erősebb csapatok ostromolják őket. Szóval a lényeg, ne a jövő Juventusának potenciális alappilléreibe kerüljön ez a defenzív, szenvedtetős foci. Most ahogy nézem a Lazio-Napolit, azon gondolkodom, mennyivel jobban feküdne Spalletti agresszívebb, támadóbb focija ennek a keretnek akár egy 4-2-3-1-gyel is.
Vissza az elejére Go down
fktgbr
Labdaszedő
Labdaszedő
fktgbr


Posts : 244
Join date : 2013. Oct. 01.
Age : 48
Location : Budapest

Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00   Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 I_icon_minitime2022-09-03, 21:40

Petike007 írta:
Borzasztó meccs volt. 
[...] Botrány.
A meccs alatt a horvát autópályán álltam egy baleset miatt kialakult dugóban. Megnyugodtam, hogy jobban jártam, mintha a meccset néztem volna Smile

LeRoi10 and Malloy like this post

Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00   Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 I_icon_minitime2022-09-03, 21:35

LeRoi10 írta:

Allegriből egyszerűen nem tudok kiszeretni. Az hogy Megkeni és Cuadrado hülye mint a föld nem igen tud egy edző mit csinálni, (szerintem). Az hogy valaki felnéz, 8 méterre áll tőle a csapattársa és teliberúgja az ellenfelet, szintén nem az edző tehet. Vagy arról, hogy Cuadrado utolsó emberként szögletnél helyezkedve kilép..... Annyit tehet, hogy soha többé nem lesz utolsó ember.....

Ugyanakkor ez a  mi előre eldöntjük, hogy melyik meccsen óhajtunk a győzelemre rámenni és melyiken parkoljuk le a buszt és vállaljuk be, hogy 30%-os labdabirtoklással, nulla kapuralövéssel lehozunk döntetlennél egy félidőt, szerintem bicskanyitogató. Értem én, hogy rengeteg az új igazolás és nem vállalunk kockázatot, de kettőt pislogunk és megint 8-10 pontos hátrányban leszünk így.

Itt megint nem a buszparkolás a gond, hanem hogy nem tudunk labdát tartani és felfejlődni, mert 3 passz után eladjuk a labdát és nincs aki kulcspasszokat adjon. Az meg egy külön fejezet, hogy Ken és Kenő semmire nem jó, lomnak vannak a pályán, ma meg Loca is hozzájuk silányult (úgy hogy eddig se sokat hozta a Sassuolos meg az EBs teljesítményét). Az biztos hogy a védekezés sokkal jobban meg van szervezve, mint a támadásépítés, ebbe sokkal több tudatosság kéne, nem csak felzavarni őket a pályára.
A PSG ellen gondolom a Paredes-Loca-Rabiot tengelyt rakjuk majd fel, amiben nincs Kenő aki csak labdát kerget a pályán, a többiek meg képesek hasznosan játszani. Mondjuk garantáltan az Xre megyünk majd szóval sokat nem érdemes várni tőle, esetleg egy kontrát bever Di Maria, mint tavaly a Chelsea ellen Chiesa.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00   Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 I_icon_minitime2022-09-03, 21:25

CsT írta:

Senki, ez a Fio egy középcsapat az elmúlt 4 meccsükön gólt sem rúgtak.

Attól még jól játszottak mi meg rosszul, ezzel a teljesítménnyel a legjobb csapatoknak se lenne könnyű dolga. Egyébként azzal sincs baj ha Allegri úgy képzeli el, hogy jobban használjuk ki a helyzeteinket, védekezésben meg nem hibázunk és így hozzuk le a meccseket. Viszont amikor ezt a tervet felrúgják nincs semmi válasza, illetve az, hogy nem kockáztatja az 1 pontot. Ami nekem felbaszta az agyam, hogy pozitív eredményről beszélt a meccs után, az nem pozitív eredmény, hogy nem kaptunk ki - 3 döntetlennel ugyananyi pontunk van mint a kétszer cidázó férgeknek. Én azt gondolom, hogy Di Maria egyéni zsenije és Vlahovic/Milik predator helyzetkihasználása nélkül is tudni kéne meccset nyerni, mégpedig a kp által felépített támadásokból. Semmilyen kifogás nem lehet arra, ha ebből az anyagból 2-3 hét alatt nem gyúr össze olyan kpt ami képes 3nál hosszabb passz sorozatra és viszonylag gördülékenyen átváltani védekezésből támadásba és fordítva.
Vissza az elejére Go down
LeRoi10
Segédedző
Segédedző
LeRoi10


Posts : 2284
Join date : 2015. Feb. 24.
Age : 30

Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00   Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 I_icon_minitime2022-09-03, 21:18

CsT írta:
Lassan valaki szólhatna Allegrinek, hogy ha tényleg a scudetto a cél akkor ez az idegenbe jó az x felfogás nem lesz kifizetődő.

Ezzel a minimális kockázat dologgal nem tudok azonosulni, ez akkor jó ha mondjuk 5 forduló van hátra a bajnokságból és vezetünk 7 ponttal, amikor a Roma és Samp elleni elvesztett pontokat kellene visszaszerezni akkor nem.

A nyilatkozatait se tudom hova tenni, azon kesereg, hogy abból a kontrából nem szereztünk gólt ami után a fior egyenlített. Lezárásról beszél amikor összesen 1 kapuralövésünk volt... Lett volna még rá 60-70 perc, hogy rúgjunk másikat, csak ahhoz kellene valamiféle előre játék és kellene kockázatot vállalni, de az ellenfél gólja után megint jött a satufék meg a bekkelés.
Allegriből egyszerűen nem tudok kiszeretni. Az hogy Megkeni és Cuadrado hülye mint a föld nem igen tud egy edző mit csinálni, (szerintem). Az hogy valaki felnéz, 8 méterre áll tőle a csapattársa és teliberúgja az ellenfelet, szintén nem az edző tehet. Vagy arról, hogy Cuadrado utolsó emberként szögletnél helyezkedve kilép..... Annyit tehet, hogy soha többé nem lesz utolsó ember.....

Ugyanakkor ez a  mi előre eldöntjük, hogy melyik meccsen óhajtunk a győzelemre rámenni és melyiken parkoljuk le a buszt és vállaljuk be, hogy 30%-os labdabirtoklással, nulla kapuralövéssel lehozunk döntetlennél egy félidőt, szerintem bicskanyitogató. Értem én, hogy rengeteg az új igazolás és nem vállalunk kockázatot, de kettőt pislogunk és megint 8-10 pontos hátrányban leszünk így.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10581
Join date : 2012. Nov. 05.

Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00   Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 I_icon_minitime2022-09-03, 20:40

Nico írta:
Ebből a Fiorentinából ki férne a kezdőnkbe? Szerintem senki, nyerni kellett volna, nem az X-re játszani, 5 meccsből 3 döntetlen, továbbra sincs előrejátékunk. Allegri azt ígérte Loca előrébb fog játszani, ebből semmi se látszott, Kenő játszott a csatársor mögött, teljesen hasztalanul. Minden második félidőnk sokkal gyengébb volt, mint az elsőink, nem tudom mi hangozhat el az öltözőben, de nem javít a játékon.
Senki, ez a Fio egy középcsapat az elmúlt 4 meccsükön gólt sem rúgtak.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10581
Join date : 2012. Nov. 05.

Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00   Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 I_icon_minitime2022-09-03, 20:37

Lassan valaki szólhatna Allegrinek, hogy ha tényleg a scudetto a cél akkor ez az idegenbe jó az x felfogás nem lesz kifizetődő.

Ezzel a minimális kockázat dologgal nem tudok azonosulni, ez akkor jó ha mondjuk 5 forduló van hátra a bajnokságból és vezetünk 7 ponttal, amikor a Roma és Samp elleni elvesztett pontokat kellene visszaszerezni akkor nem.

A nyilatkozatait se tudom hova tenni, azon kesereg, hogy abból a kontrából nem szereztünk gólt ami után a fior egyenlített. Lezárásról beszél amikor összesen 1 kapuralövésünk volt... Lett volna még rá 60-70 perc, hogy rúgjunk másikat, csak ahhoz kellene valamiféle előre játék és kellene kockázatot vállalni, de az ellenfél gólja után megint jött a satufék meg a bekkelés.

bombahoppa likes this post

Vissza az elejére Go down
Nico
Segédedző
Segédedző
Nico


Posts : 1352
Join date : 2022. Jul. 23.

Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00   Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 I_icon_minitime2022-09-03, 20:16

Ebből a Fiorentinából ki férne a kezdőnkbe? Szerintem senki, nyerni kellett volna, nem az X-re játszani, 5 meccsből 3 döntetlen, továbbra sincs előrejátékunk. Allegri azt ígérte Loca előrébb fog játszani, ebből semmi se látszott, Kenő játszott a csatársor mögött, teljesen hasztalanul. Minden második félidőnk sokkal gyengébb volt, mint az elsőink, nem tudom mi hangozhat el az öltözőben, de nem javít a játékon.

CsT and bombahoppa like this post

Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00   Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 I_icon_minitime2022-09-03, 18:53

Tankcsapda írta:
Szomorú vagyok, mert ezt a meccset - akármennyire is úgy tűnt, hogy a Fior jól játszik - kicsit offenzívebb játékkal nyertük volna, ahogy a Samp ellenit is. Nem értek egyet azzal, hogy a lilák jól játszottak, egyszerűen teret hagytunk annak, hogy előrenyomuljanak. 

Pedig minden stat és a játék képe is azt mutatta, hogy jól játszottak, annyi hogy csatár poszton gyengék és nem tudták belőni a helyzeteiket (beleértve a jogos tizit is).

Nem a felfogás volt a gond, hanem a kohézió/koncepció hiánya, kb Di Mariatól vártul a csodát aki gondolom még nem épült fel teljesen, egy meg az elején beakadt. Allegri egyértelműen Xre játszott ez igaz én felmenteni sem akarom, de mi a garancia, hogy Miretti/Fagyival Kenő helyett megnyerjük ezt a meccset? Az biztos, hogy több idő kell, hogy összeálljon a kp. Azzal lehet vitatkozni, hogy Kenővel mennyire voltunk masszívabbak, mintha Fagyi vagy Miretti játszik, szerinte így volt a legkisebb a kockázat.
Nekem egyedül Allegri cseréivel van bajom. Ken teljesen alkalmatlan bármire, Kenő és Loca közül legalább egyett le kellett volna hozni szünetben, de igazából érdemtelen lett volna ha valahogy bekínlódunk egyet és nyerünk, az X meg így is megvolt.

Én azt mondom, hogy egy 2 napja befejezett mercato után, ahol a fél csapatot lecseréltük ez még védhető, az X Firenzében meg minimum belefér. Viszont nagyon hamar össze kell állnia a kpnak és a játéknak, illetve Allegrinek sokkal jobban kell meccselnie, mert egyszerűen nem fér bele és az ő sara lesz minden. A védelem szélein gyengék vagyunk, attól eltekintve viszont ez egy erős és kiegyensúlyozott keret - egy nagy csatában elvesztett bajnoki címet fel lehet vállalni, de minden más alulteljesítés amiért Allegri felelős kizárólag.

Malloy likes this post

Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10581
Join date : 2012. Nov. 05.

Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00   Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 I_icon_minitime2022-09-03, 18:24

Hát sokat nem vesztettem, hogy kihagytam a második félidőt! Smile

Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 WdHKghvM7vQHwAAAABJRU5ErkJggg==
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00   Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 I_icon_minitime2022-09-03, 18:03

Szomorú vagyok, mert ezt a meccset - akármennyire is úgy tűnt, hogy a Fior jól játszik - kicsit offenzívebb játékkal nyertük volna, ahogy a Samp ellenit is. Nem értek egyet azzal, hogy a lilák jól játszottak, egyszerűen teret hagytunk annak, hogy előrenyomuljanak. Lenne ebben a csapatban spiritusz, csak nem ezzel a defenzív semmivel, viszont Miretti és Di María nélkül kb. nincs esélyünk igazán jó támadójátékra. A nagyobb baj az, hogy nem akarunk második gólt szerezni. A Roma, a Spezia és a Fior ellen is vezettünk a 10. percre, de nem akarjuk dűlőre vinni a dolgokat.

A védekezésünk rendben van, ez hétközben jól jöhet. Danilo remélhetőleg nem sérült meg, messze a védelem legerősebb pontja, kicsit sajnálatos, hogy mivel jobb oldalra nincs húzóember alternatívája, így gyakran kénytelen kihúzódni, pedig ez a Danilo-Bremer páros nagyon is masszívnak tűnik. De Sciglio és Sandro is teljesen rendben voltak, és jobbhátvédben Cuadradoval sem volt nagy gond. A középpályán Paredes a tizi ellenére elég jól kezdett, ennyi a pozitívum. Amit Locatelli és McKennie csinált, az alapján szeretném, hogy a Miretti-Paredes-Rabiot trió álljon össze egyelőre. Locatelli nagyon szürkén játszott, bár azért védekezésben melózik rendesen. McKennie viszont...én nagyon sajnáltam, hogy nem érte futott be elfogadható ajánlat, szerintem ő sosem lesz Allegri-kompetens játékos, egyszerűen agyilag zokni, képtelen gondolkodni, és ha helyette Miretti játszik, akkor szerintem ezt a meccset behúztuk volna. Elől Di María szürkébb volt, de amúgy csak önmagához képest, így is veszélyesen játszott, Kostic viszont szerintem ma nem teljesített túl jól. Milik addig, amíg tényező lehetett a pályán, addig nagyon jól teljesített.
Vissza az elejére Go down
Petike007
Segédedző
Segédedző



Posts : 2128
Join date : 2012. Nov. 06.

Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00   Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 I_icon_minitime2022-09-03, 17:58

Malloy írta:
Bölcsen megint kihagytam a mai meccset! 
Kiderült, hogy Cuadrado védőben is szar-e?
Parádés milyen volt?

Cuadrado nem lógott ki lefele. Bré és Perin nélkül szerintem sima 4-1 oda. 

Botrány szarok vagyunk a játék képe semmit nrm javult. Loca Kenő Ken felháborítóan szarok. Kb ennyi

Malloy and Matteo like this post

Vissza az elejére Go down
Malloy
Segédedző
Segédedző



Posts : 2385
Join date : 2017. Feb. 01.
Age : 38
Location : Szolnok

Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00   Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 I_icon_minitime2022-09-03, 17:55

Bölcsen megint kihagytam a mai meccset! 
Kiderült, hogy Cuadrado védőben is szar-e?
Parádés milyen volt?
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00   Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 I_icon_minitime2022-09-03, 17:01

Nico írta:
ez a meccs a Róma elleni inverze, nulla játékkal egy kapura lövéssel az x-re gyúrunk...

Azt mondanám, hogy szarul meccselt Allegri, de mivel az Xre ment az első perctől végülis jól cserélt. Az a baj, hogy lehetett volna keresnivalónk, ha Kenő és Loca közül legalább az egyik nem játszik. Locanak jöhetne egy pihenő, Kenőre meg alapból nem pazarolnék játékperceket (Ken ugyanez).

Matteo likes this post

Vissza az elejére Go down
Petike007
Segédedző
Segédedző



Posts : 2128
Join date : 2012. Nov. 06.

Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00   Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 I_icon_minitime2022-09-03, 17:00

Borzasztó meccs volt. 

Nem tudom Allegri alatt mit akarunk kezdeni ha nálunk a labda. Most sem lettem okosabb. 

Nincs támadó jatekunk. Botrány.

bombahoppa, Joe111 and Nico like this post

Vissza az elejére Go down
Nico
Segédedző
Segédedző
Nico


Posts : 1352
Join date : 2022. Jul. 23.

Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00   Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 I_icon_minitime2022-09-03, 16:52

ez a meccs a Róma elleni inverze, nulla játékkal egy kapura lövéssel az x-re gyúrunk...

Matteo likes this post

Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00   Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 I_icon_minitime2022-09-03, 16:39

Na végre jön Fagyi (meg Bonucci).

Edit: mi a lőcsre várunk Fagyival?

Illetve a nap kérdése, hogy Kenő ÉS Loca hogy játszhatta végig ezt a meccset?

Matteo likes this post

Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00   Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 I_icon_minitime2022-09-03, 16:38

Nico írta:
Nem igazán néz ez ki jobban, mint eddig

Biztos ezt a Kean-t adtuk el anno? kb értelmes megmozdulása sincs...

Ez lep meg a legkevésbé, ketten Kenővel kitesznek egy Forrest Gumpot. Fagyi, Vlaho a padon és Ken meg Kenő játszik. Lackó

bombahoppa and Matteo like this post

Vissza az elejére Go down
Nico
Segédedző
Segédedző
Nico


Posts : 1352
Join date : 2022. Jul. 23.

Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00   Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 I_icon_minitime2022-09-03, 16:34

Nem igazán néz ez ki jobban, mint eddig

Biztos ezt a Kean-t adtuk el anno? kb értelmes megmozdulása sincs...
Vissza az elejére Go down
Nico
Segédedző
Segédedző
Nico


Posts : 1352
Join date : 2022. Jul. 23.

Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00   Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 I_icon_minitime2022-09-03, 16:31

tjunior írta:
Kötelező az opció Locatellire?
The agreement entails the obligation for Juventus to definitely acquire the player’s registrations rights, subject to the achievement of certain given sporting objectives by the end of the season 2022/2023. The agreed consideration for the definitive acquisition is € 25 million, payable in three years.

Matteo likes this post

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00   Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Fiorentina - Juventus - 2022.09.03 15:00
Vissza az elejére 
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Fiorentina - Juventus - Coppa - 2022.03.02 21:00
» Fiorentina - Juventus 2022.05.21 20:45 Sport2
» Juventus - Fiorentina - 2024.04.07 - 20:45
» Juventus - Fiorentina 2020.02.02 - 12:30
» Juventus - Fiorentina 2013.02.09.

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Bianconeri Blog - Forza Juventus! :: Ha Muntari gólját megadták volna! :: Serie A - Coppa Italia-
Ugrás: