Bianconeri Blog - Forza Juventus!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bianconeri Blog - Forza Juventus!

A Bianconeri Blog saját Juventus fórumja. Szeretettel látunk minden kulturált fórumozót!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Bevásárlóközpont

Go down 
+15
Petike007
zetterberg40
LeRoi10
_Tyler
CsT
EsztéNégy
Téjlor89
bombahoppa
Tankcsapda
fktgbr
Malloy
s4tch
Krisz
exchaby
tjunior
19 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 18 ... 34  Next
SzerzőÜzenet
Téjlor89
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 556
Join date : 2018. Sep. 24.

Bevásárlóközpont - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 2 I_icon_minitime2019-05-30, 21:02

Krisz írta:


Most gondolj bele milyen lett volna a keret állapota, ha minden csapatnak izomból megyünk neki...
Az Atletico meccs egy elég jó bizonyíték arra, hogy tudtunk szépen vagy jól vagy gyilkos tempóban játszani vagy akárhogy akarod hívni. Tehát akkor az véletlen volt, nem volt betanulva de valahogy úgy kóboroltak az emberek a pályán, hogy lenyomtuk az egyik legmasszívabb csapatot a világon?
Én akárhogy is nézem, minden vita oda vezet, hogy a fél csapat formán kívül volt, a másik fele meg sérült, az Ajax meg underdogként lenyomott minket.
Maximálisan olasz identitástól való eltávolodás?? És ezt a gagyi amcsi piacra szánt mezek bizonyítják? Az, hogy az all-hands üzenetben pontosan ennek az ellenkezőjét írja, illetve hogy elindítjuk az U23as csapatot a Cben és komolyan befektetünk az ificsapatba az mind nem számít?
Ne keverjük össze a modern managementet a core valuek megváltoztatásától. Pont arról van szó, hogy az olasz stílust próbáljuk modern köntösben árulni (nagyon helyesen). Az, hogy a pályára mit akarunk tenni azt majd meglátjuk szeptemberben. Pl, ha rámegyünk Zaniolora, Tonalira, Rugani előtérbe kerül, Kean többet kap mint 500 perc, Nicolussit nem adjuk kölcsön, esetleg Perin helyett elhozzuk Donnat, Romagnoli, stb stb az sokat elárul majd.


Az Atletico elleni meccsre írtam többször, hogy csak akkor voltunk képesek az elmúlt két évben tempót diktálni a BL tavaszokon, ha kaptunk kettőt legalább az odavágón. Kétségbeesésből vezérelve, mindent egy lapra feltéve. Rutinból nem megy. Nagyon nem mindegy. De felteszem az örök kérdést: ha az Atletico ellen tudunk úgy focizni, akkor azt a játékot miért nem tudtuk előrántani a kalapból az Ajax ellen? Vagy 3-4 meccset leszámítva soha az egész szezonban? Mert az Atletico hagyta nekünk és beálltak védekezni? Mert ha nem volt muszáj mindent egy lapra feltéve támadni, akkor Maxi rendben volt az 1-0 őrzésével? Vagy valami más esetleg? Nem látok egyszerűen olyan magyarázatot arra a töketlenkedésre, ami felmentést jelentene szakmai szempontból, arra vonatkozóan, hogy egyszerűen nem tudunk nyomást gyakorolni egy velünk azonos tudású ellenfélre. Az Atletico féle performansz a kevés kivétel egyike volt sajnos.

Az amcsi mez egy darab a kirakósban. Ennél kicsit több példát hoztam fel szerintem, csak egyet ragadtál ki Smile Ha Guardiolat leigazoljuk, az annyira messze lesz az olasz identitástól, amennyire messzire valami csak lehet (70-es évek óta nem volt nem olasz Serie A-s edzőnk!!!) - ez egyelőre még feltételes. Agnelli javaslata a BL átalakítására a hazai bajnokság depriorizálásával? Olyan évszázados szimbólumok, mint a címerünk és a csíkos mezünk feláldozása a marketing oltárán? Ezeknek a dolgoknak azért van ereje. És szerintem egyik sem a harmadik generációs torinói Juve drukkerek kedvéért lett meglépve. A válogatottban is fogynak lassan a Juve játékosok. Nekem mindezzel semmi problémám, csak elég sok ilyen jellegű elmozdulást látok. Szerintem sokkal inkább globális brandet akarunk építeni, mint olaszt. Mégpedig azért, mert az olasz címkével nem túl jól eladható mostanában a foci, mert rajtunk kívül elég gyalázatos az egész. Nem azt mondom, hogy meg fogjuk tagadni azt, hogy olasz csapat vagyunk, de a marketing, a kommunikáció és a sportszakma terén szerintem távolodunk a klasszikus olasz jellemzőktől.

Az utánpótlásra remélem én is, hogy nagyobb hangsúlyt fogunk helyezni, ez szerintem komoly hiányosságunk.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8090
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 2 I_icon_minitime2019-05-30, 20:15

Téjlor89 írta:


- A "sérülések kockázatának mérséklése" argumentum nem vehető túl komolyan Max munkásságát tekintve.
- Nem folyamatos szép játék kell, hanem az, hogy tudják a játékosok, hogy miként kell átmenni gyilkos tempóba és dominanciába, ha szükség van rá. Nem folyamatosan ezt kell nyomni, de ez is egy begyakorolt és alkalmazható elem kell legyen a repertoárban. Nem tudják sajnos. Megvolt két évig a "benefit of the doubt", hogy majd amikor kell, elő tudják venni, de nem. Ezt valamikor be kell gyakorolni szerintem.
- Agnelli munkásságát elnézve szerintem maximálisan az olasz identitástól való eltávolodás van terítéken. Pep leigazolása is egy lépés lesz ebbe az irányba, ha megtörténik. A Serie A-ban ugye a hetvenes évek óta nem volt külföldi edzőnk. Ronaldo, USA piacra szánt mez, stb...

Most gondolj bele milyen lett volna a keret állapota, ha minden csapatnak izomból megyünk neki...
Az Atletico meccs egy elég jó bizonyíték arra, hogy tudtunk szépen vagy jól vagy gyilkos tempóban játszani vagy akárhogy akarod hívni. Tehát akkor az véletlen volt, nem volt betanulva de valahogy úgy kóboroltak az emberek a pályán, hogy lenyomtuk az egyik legmasszívabb csapatot a világon?
Én akárhogy is nézem, minden vita oda vezet, hogy a fél csapat formán kívül volt, a másik fele meg sérült, az Ajax meg underdogként lenyomott minket.
Maximálisan olasz identitástól való eltávolodás?? És ezt a gagyi amcsi piacra szánt mezek bizonyítják? Az, hogy az all-hands üzenetben pontosan ennek az ellenkezőjét írja, illetve hogy elindítjuk az U23as csapatot a Cben és komolyan befektetünk az ificsapatba az mind nem számít?
Ne keverjük össze a modern managementet a core valuek megváltoztatásától. Pont arról van szó, hogy az olasz stílust próbáljuk modern köntösben árulni (nagyon helyesen). Az, hogy a pályára mit akarunk tenni azt majd meglátjuk szeptemberben. Pl, ha rámegyünk Zaniolora, Tonalira, Rugani előtérbe kerül, Kean többet kap mint 500 perc, Nicolussit nem adjuk kölcsön, esetleg Perin helyett elhozzuk Donnat, Romagnoli, stb stb az sokat elárul majd.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10564
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 2 I_icon_minitime2019-05-30, 16:16

Téjlor89 írta:

A nagy különbség, hogy a Chelsea a döntőben hozta ezt a teljesítményt, nem pedig a csoportkörben.

A nagy különbség a BL meg az EL között van! Wink

Az 1-0-ák engem is idegesítenek, de nem is feltétlenül a játék képe miatt, hanem, hogy néha talál egy gólt az ellenfél és akkor beszopjuk.

Európára kurva nehéz felkészülni a serie A-ban, az ellenfelek nem támadnak, nem presszingelnek igazán ellenünk. Kontráznunk is nehéz, mert a 38 meccsből 30-on az ellenfél 8 emberrel van a tizenhatosán belül még akkor is ha 2-0-ra ki van kapva.
Vissza az elejére Go down
Malloy
Segédedző
Segédedző



Posts : 2378
Join date : 2017. Feb. 01.
Age : 38
Location : Szolnok

Bevásárlóközpont - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 2 I_icon_minitime2019-05-30, 15:45

Volt már olyan nyár, hogy az Ellenség a Milan a Roma és a Juve is edzőt cserélt?
Vissza az elejére Go down
Téjlor89
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 556
Join date : 2018. Sep. 24.

Bevásárlóközpont - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 2 I_icon_minitime2019-05-30, 15:23

simoon írta:


én jó ötletnek tartanám, ha Sarri az izébe menne Conte meg a búsba

Laughing
Vissza az elejére Go down
simoon
Segédedző
Segédedző
simoon


Posts : 1281
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 2 I_icon_minitime2019-05-30, 15:18

Téjlor89 írta:
Sacchi jó ötletnek tartja Sarri Juventusba igazolását. Korábban ugye azt mondta, hogy támadó focival lehet csak nyerni Európában és szerinte Sarri identitást tudna adni a Juventusnak.
én jó ötletnek tartanám, ha Sarri az izébe menne Conte meg a búsba
Vissza az elejére Go down
http://windholz.wix.com/windholz
Téjlor89
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 556
Join date : 2018. Sep. 24.

Bevásárlóközpont - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 2 I_icon_minitime2019-05-30, 14:41

Sacchi jó ötletnek tartja Sarri Juventusba igazolását. Korábban ugye azt mondta, hogy támadó focival lehet csak nyerni Európában és szerinte Sarri identitást tudna adni a Juventusnak.
Vissza az elejére Go down
Téjlor89
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 556
Join date : 2018. Sep. 24.

Bevásárlóközpont - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 2 I_icon_minitime2019-05-30, 14:09

Krisz írta:


Én továbbra sem értem, hogy mi köze van az egyenletes szép játéknak a formához? Ha szépen játszunk szeptembertől áprilisig akkor garantált, hogy a kulcs meccsekre top formában lesz mindenki? Mert ez két teljesen független dolog. Lehet hogy Allegri elbaszta a forma időzítést és a sérüléseket is a nyakába lehet varrni, de a szép játéknak ehhez semmi köze, az érvelésed pedig ezen alapszik. Egy fizikálisan megerőltető, gyors foci, gyilkos pressing alkalmazása a Cagliari és az Empoli ellen 5-0s meccsekkel pont az ellenkezője lehet a formaidőzítésnek és a sérülések kockázatának mérséklésének.

A másik dolog pedig, hogy a made in italy csapat és a nem olasz stílus akkora bukásra van ítélve, mint egy Daimler - Chrysler merger. A kettő egyszerűen nem jön össze. Vagy összevásárolunk egy nemzetközi csapatot, le van baszva a klub és az olasz identitás és nyomatjuk azt a focit vagy made in italy olasz stílusban. Szerintem az olasz csapásvonal adott (Agnelli megmondta, illetve a FIGC és UEFA szabályok is erre kényszerítenek), ehhez pedig olyan edző kell, aki olasz szellemiségben menedzseli a csapatot, nyilván idomulva a domináns trendekhez (fizikalitás, sebesség, pressing). Én személy szerint kétlem, hogy olyan edző erre alkalmas lenne akinek soha semmi köze nem volt az olasz focihoz. Ezért fázok nagyon Pochettinotól, Guardiola se alkotott sokat a Bresciaban vagy a Romaban, de talán annyira elég volt hogy megértse miről szól a dolog, de ez se tuti. Erre a projektre ebből a szempontból Zidane lett volna a tuti választás. Mindenesetre, Guardiolaval legalább annyit nyerünk, hogy leteheti az alapjait egy modern ifi rendszernek, beépíthet fiatalokat, illetve kibaszhat a csapatból leépült szent teheneket. A többi edző semmivel se vagyunk előrébb mint ha Allegrivel toltuk volna tovább, akár szépen játszunk akár nem. Szóval bármennyire is rühellem ezt a kopasz pöcst, remélem sikerül lezsírozni.

- A "sérülések kockázatának mérséklése" argumentum nem vehető túl komolyan Max munkásságát tekintve.
- Nem folyamatos szép játék kell, hanem az, hogy tudják a játékosok, hogy miként kell átmenni gyilkos tempóba és dominanciába, ha szükség van rá. Nem folyamatosan ezt kell nyomni, de ez is egy begyakorolt és alkalmazható elem kell legyen a repertoárban. Nem tudják sajnos. Megvolt két évig a "benefit of the doubt", hogy majd amikor kell, elő tudják venni, de nem. Ezt valamikor be kell gyakorolni szerintem.
- Agnelli munkásságát elnézve szerintem maximálisan az olasz identitástól való eltávolodás van terítéken. Pep leigazolása is egy lépés lesz ebbe az irányba, ha megtörténik. A Serie A-ban ugye a hetvenes évek óta nem volt külföldi edzőnk. Ronaldo, USA piacra szánt mez, stb...
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10564
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 2 I_icon_minitime2019-05-30, 14:05

s4tch írta:


qrvajó, engedelmeddel viszem a 'tuzra jocolor
Ahová csak akarod! Smile
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8090
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 2 I_icon_minitime2019-05-30, 13:57

Téjlor89 írta:

A nagy különbség, hogy a Chelsea a döntőben hozta ezt a teljesítményt, nem pedig a csoportkörben.

Egyetértek: csak az Ajax elleni jó performansz hiányzott az idényből. Mondjuk egy papíron gyengébb ellenféllel szemben való BL kiesés egy kedvező odavágó után Torinóban nem kellemes, de a BL-ben ezek benne vannak. Én személy szerint nem élvezem, de elviselem a pragmatikus (értsd: nézhetetlen fos) játékot, ha a szezon 5-6 kulcsmeccsére fel tud pörögni a csapat és tudja szállítani az eredményeket az azonos erősségű, vagy papíron gyengébb ellenfelekkel szemben. De az elmúlt két év Juventusa csak akkor tudott felpörögni, ha 2-3 gól hátrányt összeszedett a BL odavágón.

Az ötlettelen, fásult, mindenféle támadó tervet nélkülöző játékkal akkor lesz probléma, ha a kulcsmeccseken is ezt mutatva esünk ki. Márpedig ha ez megtörténik, mint ahogy idén meg is történt, akkor azon a ponton túl nem védhető szerintem az az álláspont, hogy  a bajnokságban nem kell több, meg majd a fontos meccsekre felpörgünk. Egy ilyen töketlen Ajax elleni kiesés nekem csak annyit demonstrál, ha a bajnokságban nem állnánk le mindig 1-0 előnynél, hanem agresszívan hajtanánk a további gólokat, akkor talán nem ez lenne a BL-ben sem a csapatba kondícionálva. Nem tudom mennyire reális azt elvárni, hogy olyan hozzáállással és olyan játékfelfogást mutatva lépjenek azon a néhány BL kulcsmeccsen a játékosok pályára, amihez egyébként közük nincs egész szezonban. Az elmúlt évek tapasztalata azt mutatja, hogy nem az. És ez nem magyarázható a 20 pont előnnyel, meg a gyenge ellenfelekkel. Az Empolinak is lehetne hatot rúgni, de mi 1-0 után visszaállunk a tizenhatosunkra.

Abban is egyetértek, hogy nem csak performansz kell, hanem sok más tényező a BL diadalhoz - teljesen igaz. De performansz nélkül semmit nem lehet kezdeni. Ez meg nem igazán volt meg tavaly, meg az elmúlt két évben a BL egyenes kieséses szakaszában (kivéve ha összesezdtünk 2-3 gól hátrányt egy odavágón, ahogy már írtam).

Sosem gondoltam úgy, hogy a BL győzelem bármely szezonban reális elvárás lehet bármely csapattal szemben. Túl sok ahhoz az olyan változó, amit nehéz kontrollálni. Viszont fel kell tudni mutatni egy olyan játékot, ami a többi, nehezen kontrollálható változó szerencsés együttállása mellett elég lehet a BL győzelemhez. Ez teljes mértékben megvolt a Juventusban Max első három szezonjában. De az utóbbi kettőben én nem találtam, akárhogy is kerestem.

Én továbbra sem értem, hogy mi köze van az egyenletes szép játéknak a formához? Ha szépen játszunk szeptembertől áprilisig akkor garantált, hogy a kulcs meccsekre top formában lesz mindenki? Mert ez két teljesen független dolog. Lehet hogy Allegri elbaszta a forma időzítést és a sérüléseket is a nyakába lehet varrni, de a szép játéknak ehhez semmi köze, az érvelésed pedig ezen alapszik. Egy fizikálisan megerőltető, gyors foci, gyilkos pressing alkalmazása a Cagliari és az Empoli ellen 5-0s meccsekkel pont az ellenkezője lehet a formaidőzítésnek és a sérülések kockázatának mérséklésének.

A másik dolog pedig, hogy a made in italy csapat és a nem olasz stílus akkora bukásra van ítélve, mint egy Daimler - Chrysler merger. A kettő egyszerűen nem jön össze. Vagy összevásárolunk egy nemzetközi csapatot, le van baszva a klub és az olasz identitás és nyomatjuk azt a focit vagy made in italy olasz stílusban. Szerintem az olasz csapásvonal adott (Agnelli megmondta, illetve a FIGC és UEFA szabályok is erre kényszerítenek), ehhez pedig olyan edző kell, aki olasz szellemiségben menedzseli a csapatot, nyilván idomulva a domináns trendekhez (fizikalitás, sebesség, pressing). Én személy szerint kétlem, hogy olyan edző erre alkalmas lenne akinek soha semmi köze nem volt az olasz focihoz. Ezért fázok nagyon Pochettinotól, Guardiola se alkotott sokat a Bresciaban vagy a Romaban, de talán annyira elég volt hogy megértse miről szól a dolog, de ez se tuti. Erre a projektre ebből a szempontból Zidane lett volna a tuti választás. Mindenesetre, Guardiolaval legalább annyit nyerünk, hogy leteheti az alapjait egy modern ifi rendszernek, beépíthet fiatalokat, illetve kibaszhat a csapatból leépült szent teheneket. A többi edző semmivel se vagyunk előrébb mint ha Allegrivel toltuk volna tovább, akár szépen játszunk akár nem. Szóval bármennyire is rühellem ezt a kopasz pöcst, remélem sikerül lezsírozni.
Vissza az elejére Go down
s4tch
Admin
s4tch


Posts : 4924
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 46

Bevásárlóközpont - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 2 I_icon_minitime2019-05-30, 13:38

CsT írta:
Sarri taktikai repertoárja az elmúlt 2 évből, egyszer azért merész volt! Smile Smile

qrvajó, engedelmeddel viszem a 'tuzra jocolor
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
Téjlor89
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 556
Join date : 2018. Sep. 24.

Bevásárlóközpont - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 2 I_icon_minitime2019-05-30, 13:29

CsT írta:
Sarri taktikai repertoárja az elmúlt 2 évből, egyszer azért merész volt! Smile Smile


A taktikai felxibilitás valóban egy nagy erény lehet. Ez Sarrinál nincs meg.

Egy olyan játékrendszer következetes alkalmazása, aminek következtében minden játékos álmából felébresztve is tudja, hogy mi a dolga és hol a helye, szintén nagy erény lehet. Ez Sarrinál megvan.
Vissza az elejére Go down
Téjlor89
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 556
Join date : 2018. Sep. 24.

Bevásárlóközpont - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 2 I_icon_minitime2019-05-30, 13:26

CsT írta:


Ugyan már, egyedül az Ajax elleni meccs ami bukó volt idén, az Atma elleni lebőgést javítottuk, a Valencia, MU, Napoli elleni játékunk bőven volt olyan mint amit tegnap a Cselszkij mutatott. Bajnokiságban így is közel 20 ponttal voltunk a mezőny előtt, oda hova kellett volna több performansz? A City meg a P$G rúgott 300 gólt, kiütött egy csomó kis csapatot és ugyanannyira ment vele mint mi.

A Bl-ben ha rosszkor van szar meccsed kiesel, ennyi. Ehhez nem csak performance kell, hanem mák, bíró, közönség, sérülések...stb

Meg ugye az Arsenalnak 3 elég komoly hiányzója volt.
A nagy különbség, hogy a Chelsea a döntőben hozta ezt a teljesítményt, nem pedig a csoportkörben.

Egyetértek: csak az Ajax elleni jó performansz hiányzott az idényből. Mondjuk egy papíron gyengébb ellenféllel szemben való BL kiesés egy kedvező odavágó után Torinóban nem kellemes, de a BL-ben ezek benne vannak. Én személy szerint nem élvezem, de elviselem a pragmatikus (értsd: nézhetetlen fos) játékot, ha a szezon 5-6 kulcsmeccsére fel tud pörögni a csapat és tudja szállítani az eredményeket az azonos erősségű, vagy papíron gyengébb ellenfelekkel szemben. De az elmúlt két év Juventusa csak akkor tudott felpörögni, ha 2-3 gól hátrányt összeszedett a BL odavágón.

Az ötlettelen, fásult, mindenféle támadó tervet nélkülöző játékkal akkor lesz probléma, ha a kulcsmeccseken is ezt mutatva esünk ki. Márpedig ha ez megtörténik, mint ahogy idén meg is történt, akkor azon a ponton túl nem védhető szerintem az az álláspont, hogy  a bajnokságban nem kell több, meg majd a fontos meccsekre felpörgünk. Egy ilyen töketlen Ajax elleni kiesés nekem csak annyit demonstrál, ha a bajnokságban nem állnánk le mindig 1-0 előnynél, hanem agresszívan hajtanánk a további gólokat, akkor talán nem ez lenne a BL-ben sem a csapatba kondícionálva. Nem tudom mennyire reális azt elvárni, hogy olyan hozzáállással és olyan játékfelfogást mutatva lépjenek azon a néhány BL kulcsmeccsen a játékosok pályára, amihez egyébként közük nincs egész szezonban. Az elmúlt évek tapasztalata azt mutatja, hogy nem az. És ez nem magyarázható a 20 pont előnnyel, meg a gyenge ellenfelekkel. Az Empolinak is lehetne hatot rúgni, de mi 1-0 után visszaállunk a tizenhatosunkra.

Abban is egyetértek, hogy nem csak performansz kell, hanem sok más tényező a BL diadalhoz - teljesen igaz. De performansz nélkül semmit nem lehet kezdeni. Ez meg nem igazán volt meg tavaly, meg az elmúlt két évben a BL egyenes kieséses szakaszában (kivéve ha összesezdtünk 2-3 gól hátrányt egy odavágón, ahogy már írtam).

Sosem gondoltam úgy, hogy a BL győzelem bármely szezonban reális elvárás lehet bármely csapattal szemben. Túl sok ahhoz az olyan változó, amit nehéz kontrollálni. Viszont fel kell tudni mutatni egy olyan játékot, ami a többi, nehezen kontrollálható változó szerencsés együttállása mellett elég lehet a BL győzelemhez. Ez teljes mértékben megvolt a Juventusban Max első három szezonjában. De az utóbbi kettőben én nem találtam, akárhogy is kerestem.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10564
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 2 I_icon_minitime2019-05-30, 13:19

Sarri taktikai repertoárja az elmúlt 2 évből, egyszer azért merész volt! Smile Smile

Bevásárlóközpont - Page 2 Sarrijust433
Vissza az elejére Go down
s4tch
Admin
s4tch


Posts : 4924
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 46

Bevásárlóközpont - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 2 I_icon_minitime2019-05-30, 13:13

CsT írta:
Ugyan már, egyedül az Ajax elleni meccs ami bukó volt idén

bizony
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10564
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 2 I_icon_minitime2019-05-30, 12:54

Téjlor89 írta:


A Valencia meccs inkább grintából volt jeles. Amit jó volt látni, mert ez sokszor hiányzott a csapatból az elmúlt 1-2 évben.

ManU idegenben valóban hibátlan volt és a Napoli otthon is. 

ManU ellen otthon szerintem kiengedtünk a végén és ráültünk az 1-0-ra jó szokásunkhoz híven, ezért azt a vesztes meccset nem tudom maradéktalanul a jó meccs kategóriába sorolni, még akkor sem ha nagyon kellett a ManU szokásos mákja, hogy hozzák azt a meccset.

De ez a 3-4 jó performansz nagyon kevés egy szezonra.
Ugyan már, egyedül az Ajax elleni meccs ami bukó volt idén, az Atma elleni lebőgést javítottuk, a Valencia, MU, Napoli elleni játékunk bőven volt olyan mint amit tegnap a Cselszkij mutatott. Bajnokiságban így is közel 20 ponttal voltunk a mezőny előtt, oda hova kellett volna több performansz? A City meg a P$G rúgott 300 gólt, kiütött egy csomó kis csapatot és ugyanannyira ment vele mint mi.

A Bl-ben ha rosszkor van szar meccsed kiesel, ennyi. Ehhez nem csak performance kell, hanem mák, bíró, közönség, sérülések...stb

Meg ugye az Arsenalnak 3 elég komoly hiányzója volt.
Vissza az elejére Go down
LeRoi10
Segédedző
Segédedző
LeRoi10


Posts : 2283
Join date : 2015. Feb. 24.
Age : 30

Bevásárlóközpont - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 2 I_icon_minitime2019-05-30, 12:08

Téjlor89 írta:


Nekem a második félidei Chelsea foci kifejezetten testszett. Látványosnak és hatékonynak tartottam. Örültem volna sokszor az elmúlt két évben, ha a Juventus ilyen tökös támadójátékot és agresszív hozzáállást tud letenni az asztalra legalább minden tizedik meccsen, mint ahogy azt a Chelsea tette a második félidőben...
Bevásárlóközpont - Page 2 Screen12
Vissza az elejére Go down
Téjlor89
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 556
Join date : 2018. Sep. 24.

Bevásárlóközpont - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 2 I_icon_minitime2019-05-30, 11:13

s4tch írta:
a szezon első felében voltak kimondottan jó meccseink: valencia, manure oda-vissza, napoli otthon. kár, hogy tavaszra csak az atleti elleni visszavágó jutott. elkúrtuk a formaidőzítést.

sarri meg maradjon csak londongrádban. kihozta a maximumot a szezonból, megérdemel még egy évet.

A Valencia meccs inkább grintából volt jeles. Amit jó volt látni, mert ez sokszor hiányzott a csapatból az elmúlt 1-2 évben.

ManU idegenben valóban hibátlan volt és a Napoli otthon is. 

ManU ellen otthon szerintem kiengedtünk a végén és ráültünk az 1-0-ra jó szokásunkhoz híven, ezért azt a vesztes meccset nem tudom maradéktalanul a jó meccs kategóriába sorolni, még akkor sem ha nagyon kellett a ManU szokásos mákja, hogy hozzák azt a meccset.

De ez a 3-4 jó performansz nagyon kevés egy szezonra.
Vissza az elejére Go down
simoon
Segédedző
Segédedző
simoon


Posts : 1281
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 2 I_icon_minitime2019-05-30, 11:02

s4tch írta:
a szezon első felében voltak kimondottan jó meccseink: valencia, manure oda-vissza, napoli otthon. kár, hogy tavaszra csak az atleti elleni visszavágó jutott. elkúrtuk a formaidőzítést.

sarri meg maradjon csak londongrádban. kihozta a maximumot a szezonból, megérdemel még egy évet.
pontosan
Vissza az elejére Go down
http://windholz.wix.com/windholz
s4tch
Admin
s4tch


Posts : 4924
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 46

Bevásárlóközpont - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 2 I_icon_minitime2019-05-30, 10:58

a szezon első felében voltak kimondottan jó meccseink: valencia, manure oda-vissza, napoli otthon. kár, hogy tavaszra csak az atleti elleni visszavágó jutott. elkúrtuk a formaidőzítést.

sarri meg maradjon csak londongrádban. kihozta a maximumot a szezonból, megérdemel még egy évet.
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
Téjlor89
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 556
Join date : 2018. Sep. 24.

Bevásárlóközpont - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 2 I_icon_minitime2019-05-30, 10:28

CsT írta:
Emery nem tudom mit akart, egy értelmes középső védője sincs, erre feldeb egy 3 védős rendszert.

A Chelsea játéka egyáltalán nem tetszett, inkább az Arsenal védelmén lehetett jókat nevetni, amikor 4-en nem tudnak felvenni 2 embert.

Én mérhetetlenül csalódott leszek ha Maxi után ez a bigott pöcs lesz az edzőnk. 

Legalább arra rájött, hogy úgy kell trófeát nyerni, hogy a malacot padoztatni kell. Very Happy

Nekem a második félidei Chelsea foci kifejezetten testszett. Látványosnak és hatékonynak tartottam. Örültem volna sokszor az elmúlt két évben, ha a Juventus ilyen tökös támadójátékot és agresszív hozzáállást tud letenni az asztalra legalább minden tizedik meccsen, mint ahogy azt a Chelsea tette a második félidőben...
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10564
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 2 I_icon_minitime2019-05-30, 10:24

Emery nem tudom mit akart, egy értelmes középső védője sincs, erre feldeb egy 3 védős rendszert.

A Chelsea játéka egyáltalán nem tetszett, inkább az Arsenal védelmén lehetett jókat nevetni, amikor 4-en nem tudnak felvenni 2 embert.

Én mérhetetlenül csalódott leszek ha Maxi után ez a bigott pöcs lesz az edzőnk. 

Legalább arra rájött, hogy úgy kell trófeát nyerni, hogy a malacot padoztatni kell. Very Happy
Vissza az elejére Go down
Téjlor89
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 556
Join date : 2018. Sep. 24.

Bevásárlóközpont - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 2 I_icon_minitime2019-05-30, 10:01

Kurva nagy második félidőt játszott a Chelsea, Sarrinak is megvan az első trófeája. Egy fos első félidő után nagyon össze tudta kapni a csapatot, ez egy elég fontos edzői skill. A meccs után meg szerintem nagyon direkt utalásokat tett, hogy a Juventusnál köthet ki.
 
Szerintem egyértelműen sikeres így az első Chelsea-s szezonja: egy hazai, tizenegyesekkel elveszített kupadöntő, egy EL cím és két bajnoki helyezést javítva BL indulás. Ennél több nincs bennük. Más kérdés, hogy a szurkolóik a legnagyobb idióták. Conte távozását követelték miután nyert ezzel a fos csapattal egy PL-t és egy FA kupát, most meg Sarrit akarják elküldeni. Az idióta vezetőségük meg partner ebben. Ne lepődjenek majd meg, ha középkategóriás edzők sem fogják vállalni ezt a pozíciót, ahogy bánnak a menedzsereikkel.

Having said that... Most sem lennék maradéktalanul elégedett ha Sarri érkezne, de bízok Agnelliben. Az biztos, hogy egyre több jel utal az érkezésére. Gyakorlatilag minden, néhány guru kivételével. Én nem fogok kétségbeesni, ha ő lesz az edzőnk. Ha nem ő lesz a befutó, akkor viszont nagy mágus Agnelli, hogy ennyire elterelt minden figyelmet a valós célpontjáról.
Vissza az elejére Go down
EsztéNégy
Segédedző
Segédedző



Posts : 1430
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 2 I_icon_minitime2019-05-29, 22:04

Hát így az EL-döntőt elnézve jobb is, ha nem Sarri jön, ennyit Allegri is focizott a csapatával. Bár hozzáteszem, hogy mindkét csapatban vannak eléggé korlátolt képességű játékosok...

_________________
---- Még 10 Padoint a a kezdőbe ----
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4704
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 2 I_icon_minitime2019-05-29, 21:22

CsT írta:

Lehet véletlen, mint ahogy az is, hogy épp a Chelsea vezetőivel egyeztet a képen. (lehet a malac is téma)

Ha Sarrival egyeztetünk az egy dolgot jelent, hogy nincs semmi lezsírozva.

A kopasz fazon neve Bruce Buck, akivel egy asztalnál ült Agnelli. Ő a Chelsea elnöke és az ECA-n belül jogtanácsadói pozit tölt be. 

Sarri nem több egy gumicsontnál. Teljesen vakon van a sajtó nagyobb része. 
Momblano, az AGI, Guelpa, Scarcella és a VS guruk szerint Guardiola a Juve új edzője. Bejelentés jövő hét elején a bl döntő után. Pep már hetekkel ezelőtt bólintott Agnelli ajánlatára, a City miatt nem hivatalos egyelőre az egész.
Vissza az elejére Go down
s4tch
Admin
s4tch


Posts : 4924
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 46

Bevásárlóközpont - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 2 I_icon_minitime2019-05-29, 21:20

Krisz írta:
Nincs meg a story

most hirtelen nem találom a sztorit, de valami olyasmi rémlik, hogy a sahtar részéről mesélte valaki, hogy frednek szar szezonja volt, azon tanakodtak, hogy hogyan tudnának tőle bagóért megszabadulni, erre a manure tett egy 50 millás ajánlatot a nagy semmiből. csak röhögtek az egészen, bemondtak brahiból egy 60-at, végül 59 került a szerződésre.
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10564
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 2 I_icon_minitime2019-05-29, 19:54

Téjlor89 írta:


Ő az ECA Chariman. Minden ilyen döntőn ott van hivatalból. Ez még alapból semmit nem jelent szerintem.

Az sem jelent semmit, ha Sarrival egyeztetünk. Simán lehet, hogy csak B vagy C terv Pep és Poch mögött. Pont most nyilatkozta le Mihajlovic is, hogy Allegri kinevezése előtt megállapodása volt a Juventussal, aztán mégsem ő lett az edző. Ebben reménykedhetünk Smile
Lehet véletlen, mint ahogy az is, hogy épp a Chelsea vezetőivel egyeztet a képen. (lehet a malac is téma)

Ha Sarrival egyeztetünk az egy dolgot jelent, hogy nincs semmi lezsírozva.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8090
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 2 I_icon_minitime2019-05-29, 17:45

s4tch írta:
első ajánlatot nem szabad elfogadni

megvan az anekdota fred manchesterbe igazolásáról? 10

egyébként szerintem a bayern inkább sanét vinné

Nincs meg a story
Vissza az elejére Go down
s4tch
Admin
s4tch


Posts : 4924
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 46

Bevásárlóközpont - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 2 I_icon_minitime2019-05-29, 17:38

első ajánlatot nem szabad elfogadni

megvan az anekdota fred manchesterbe igazolásáról? 10

egyébként szerintem a bayern inkább sanét vinné
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
simoon
Segédedző
Segédedző
simoon


Posts : 1281
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 2 I_icon_minitime2019-05-29, 17:14

CsT írta:

Én a tavalyi szezonja után nagyon simán aláírnám, Maxi kipróbálta ötfajta poszton mindenhol szar volt, ráadásul egyedüliként durcizott is néhányszor, technikás, kurva jó bal lába van, ellenben a jobbra max támaszkodni rud, CF-nek kicsi, szélsőnek lassú, AM-ben elfáradt a védekezésben. Szenvedjenek vele máshol az edzők...

Abból a 80-ból vennénk 1 fasza kp-t sokkal előrébb lennénk.
sőt: ha megvennénk Pogbát az árából és tartanánk Pjancsikát, akkor kb csak a védelembe kellene ember és nagyon pénzünknél vagyunk
Vissza az elejére Go down
http://windholz.wix.com/windholz
bombahoppa
Allegri jobbkeze
bombahoppa


Posts : 3562
Join date : 2015. May. 10.
Age : 51
Location : all around You everywhere

Bevásárlóközpont - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 2 I_icon_minitime2019-05-29, 17:03

CsT írta:

Én a tavalyi szezonja után nagyon simán aláírnám, Maxi kipróbálta ötfajta poszton mindenhol szar volt, ráadásul egyedüliként durcizott is néhányszor, technikás, kurva jó bal lába van, ellenben a jobbra max támaszkodni rud, CF-nek kicsi, szélsőnek lassú, AM-ben elfáradt a védekezésben. Szenvedjenek vele máshol az edzők...

Abból a 80-ból vennénk 1 fasza kp-t sokkal előrébb lennénk.
Így-így. Pontosan.

_________________
a televizenyős düggönypakli
Vissza az elejére Go down
https://vote4bombahoppa.blogspot.com/
Ajánlott tartalom





Bevásárlóközpont - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 2 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Bevásárlóközpont
Vissza az elejére 
2 / 34 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3 ... 18 ... 34  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Bianconeri Blog - Forza Juventus! :: Ha Muntari gólját megadták volna! :: Bevásárlóközpont-
Ugrás: