Bianconeri Blog - Forza Juventus!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bianconeri Blog - Forza Juventus!

A Bianconeri Blog saját Juventus fórumja. Szeretettel látunk minden kulturált fórumozót!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Bevásárlóközpont

Go down 
+20
bombahoppa
Krisz
s4tch
LeRoi10
EsztéNégy
exchaby
Petike007
kilopo
rakkenroll
juventute
vektra
sneco7
_DREAM_
virracocha
laac
Malloy
boric
DartagnanX
simoon
_Tyler
24 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 30 ... 34  Next
SzerzőÜzenet
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Bevásárlóközpont - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 27 I_icon_minitime2018-04-30, 16:36

Szerintem is inkább Martialban van potenciál. Can is kezdő lenne nálam, bár kicsit olyan Khedira-szerű, nemcsak kinézetre. Ha valóban jönne Pellegrini, akkor lenne két olyan játékos, akik inkább Khedira posztját töltenék be, csak kicsit gyorsabbak, viszont a passzsávok lezárásában a mester közelébe nem érhetnek. 6 millióért nem a padra igazoljuk, így aztán vagy Khedira helyére jön, vagy Matuidit szorítja ki. A francia nagyon visszaesett tavaszra, abszolút nem bánnám, ha elé igazolnánk valakit, ha Cannal sikerül betölteni ezt a feladatkört, akkor hajrá. A fizuja azért enyhén szólva sok.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10581
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 27 I_icon_minitime2018-04-30, 14:03

EsztéNégy írta:


A franciát továbbra sem tudom hova tenni, de szerintem Can nagy erősítés lenne.
Én pont fordítva vagyok vele, a franciában hatalmas potenciált látok, Canban viszont max egy fiatalabb  Khedirát, aki a hírek szerint laza 6 millás fizut kaphat.
Vissza az elejére Go down
EsztéNégy
Segédedző
Segédedző



Posts : 1430
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 27 I_icon_minitime2018-04-28, 21:56

Tankcsapda írta:
A hírek szerint Can mégis minket választ, Martialért pedig 50 millió €-t ajánlottunk.

A franciát továbbra sem tudom hova tenni, de szerintem Can nagy erősítés lenne.

_________________
---- Még 10 Padoint a a kezdőbe ----
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Bevásárlóközpont - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 27 I_icon_minitime2018-04-28, 19:28

A hírek szerint Can mégis minket választ, Martialért pedig 50 millió €-t ajánlottunk.
Vissza az elejére Go down
EsztéNégy
Segédedző
Segédedző



Posts : 1430
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 27 I_icon_minitime2018-04-24, 23:31

Mintha nemrég nyilatkozta volna Maxi, hogy ő semmit sem tud az igazolásokról, a felkészülés elején kap egy keretet és azzal dolgozik.

_________________
---- Még 10 Padoint a a kezdőbe ----
Vissza az elejére Go down
LeRoi10
Segédedző
Segédedző
LeRoi10


Posts : 2284
Join date : 2015. Feb. 24.
Age : 30

Bevásárlóközpont - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 27 I_icon_minitime2018-04-24, 18:02

Krisz írta:
Allegri a Milannál is ugyanezt játszotta el pepitában. A csapatnak úgy kellett egy kreatív középpályás mint egy falat kenyér, ennek ellenére kérte a de jongokat.

Én csípem Pellegrinit, a Khedira, Marcsi, Sturaro sor helyett jöhet is, de ő nem az a vadállat aki nekünk kell.
Én továbbra sem hiszem, hogy Allegrinek bármiféle beleszólása van az igazolásokba. Persze, a véleményét kikérhetik, akár beszélgethetnek is róluk, de emlékezzünk csak, hogy Allegri 1,5 éven át sírt egy trequartistáért. A trequartista azóta sem érkezett meg. Dybalát kellett átnevelnie, de ő neki nem fekszik igazán a dolog.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 27 I_icon_minitime2018-04-24, 16:45

Allegri a Milannál is ugyanezt játszotta el pepitában. A csapatnak úgy kellett egy kreatív középpályás mint egy falat kenyér, ennek ellenére kérte a de jongokat.

Én csípem Pellegrinit, a Khedira, Marcsi, Sturaro sor helyett jöhet is, de ő nem az a vadállat aki nekünk kell.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10581
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 27 I_icon_minitime2018-04-24, 15:55

Petike007 írta:


Engem egyedül ami aggaszt, hogy nem látom, hogy ki fog labdát szerezni a középpályánkon.

Matyika sajnos nem megoldás. Kicsit olyan, mint Stuáni csak gyorsabb, cserébe 31 éves, és tényleg katasztrófa ügyetlen.  1,4 szerelés az éves átlaga Pjancsikának 1,2 Kebab 0,7. Az, hogy egy hangyahímtaggal veri az 50 kilós bosnyákot, minden csak nem szívmelengető. (3,3 az egész kp-nak wtf) (UPDATE b.VIdal egyedül 3.0 kereken)

Ezzel szemben Casmeiro egyedül 3,9 szerelés/meccs mutatóval rendelkezik. Na ez a legnagyobb probléma. Nincs középpályánk. Fizikálisan sehol sincsenek. Úgy rohannak át rajtunk mint kés a forró vajon. Így lehet bármilyen védőnk vagy kapusunk, lendületből kapják a támadást, és ebben bizony benne van a hiba. Plusz a mentális fáradás is. (lásd afrikai fejes a targoncástól).

A NApolinál az Allan Jorginho Hamsik hármas (2,5+2+1,1) (5,5)

Amíg nem jön izom a kp-ra, mindegy kit hozunk,semmit sem fogunk elérni. Érdemes megnézni, hogy ezekkel a csodás mutatókkal hol állhatunk a világban. Mert szerintem a kvázi élcsapatok közül meg merem kockáztatni, hogy a legalsó régióban.
A keresett ember Fabinho, 3.3 tackles/meccs, technikás, RB-be is jó, sajnos Pellegrini inkább Pjanics szintű védekezésben, de olasz, jóképű és hátha kiszorítaná Kebabot, szóval jöjjön! Smile
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4704
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 27 I_icon_minitime2018-04-24, 15:23

Több opció szimpatikus a középpályára. Pellegrini a kora és a nemzetisége miatt lehet szerintem előtérben. Most talán érdemes lenne rányomulni Fabinhora, mintha nem lenne annyira a közzéppontban tavalyhoz képest, így hátha valamivel könnyebb menet lehetne, mivel távozni akar. Középpályásfronton most valszeg SMSért ácsingóznak majd a nagyok. Fábi technikailag, fizikálisan, védekezésben egyaránt kompakt csomag.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 27 I_icon_minitime2018-04-24, 14:19

Petike007 írta:


Engem egyedül ami aggaszt, hogy nem látom, hogy ki fog labdát szerezni a középpályánkon.

Matyika sajnos nem megoldás. Kicsit olyan, mint Stuáni csak gyorsabb, cserébe 31 éves, és tényleg katasztrófa ügyetlen.  1,4 szerelés az éves átlaga Pjancsikának 1,2 Kebab 0,7. Az, hogy egy hangyahímtaggal veri az 50 kilós bosnyákot, minden csak nem szívmelengető. (3,3 az egész kp-nak wtf) (UPDATE b.VIdal egyedül 3.0 kereken)

Ezzel szemben Casmeiro egyedül 3,9 szerelés/meccs mutatóval rendelkezik. Na ez a legnagyobb probléma. Nincs középpályánk. Fizikálisan sehol sincsenek. Úgy rohannak át rajtunk mint kés a forró vajon. Így lehet bármilyen védőnk vagy kapusunk, lendületből kapják a támadást, és ebben bizony benne van a hiba. Plusz a mentális fáradás is. (lásd afrikai fejes a targoncástól).

A NApolinál az Allan Jorginho Hamsik hármas (2,5+2+1,1) (5,5)

Amíg nem jön izom a kp-ra, mindegy kit hozunk,semmit sem fogunk elérni. Érdemes megnézni, hogy ezekkel a csodás mutatókkal hol állhatunk a világban. Mert szerintem a kvázi élcsapatok közül meg merem kockáztatni, hogy a legalsó régióban.

Ennek a topicnak 90%a meg a meccstopikok fele erről szól. Amúgy ezeket a statokat inkább csak high levelben érdemes kezelni és együtt kell olvasni az adott csapattal (=taktikával, játékstílussal, csapattársakkal). Casemiro pl egy nem kivételezett csapatban szerintem jóval rosszabb statokat hozna. Ő eléggé durván játszik, rengeteg szerelését bőven le kellett volna fújni. Amúgy nyilván elfogadnám, de a posztján Kante pl sokkal tisztábban és sallangmentesen játszik.
Nincs más hátra mint megvenni Fabinhot, Torreirat vagy SMSt.
Vissza az elejére Go down
Petike007
Segédedző
Segédedző



Posts : 2128
Join date : 2012. Nov. 06.

Bevásárlóközpont - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 27 I_icon_minitime2018-04-24, 13:57

CsT írta:

Azt hallani, hogy van kivásárlási záradék a szerződésében (25 millió) amit mi kifizetnénk mint Pjnaics esetében, ha jönni akar akkor megkerülnénk a Lómát. Smile

Engem egyedül ami aggaszt, hogy nem látom, hogy ki fog labdát szerezni a középpályánkon.

Matyika sajnos nem megoldás. Kicsit olyan, mint Stuáni csak gyorsabb, cserébe 31 éves, és tényleg katasztrófa ügyetlen.  1,4 szerelés az éves átlaga Pjancsikának 1,2 Kebab 0,7. Az, hogy egy hangyahímtaggal veri az 50 kilós bosnyákot, minden csak nem szívmelengető. (3,3 az egész kp-nak wtf) (UPDATE b.VIdal egyedül 3.0 kereken)

Ezzel szemben Casmeiro egyedül 3,9 szerelés/meccs mutatóval rendelkezik. Na ez a legnagyobb probléma. Nincs középpályánk. Fizikálisan sehol sincsenek. Úgy rohannak át rajtunk mint kés a forró vajon. Így lehet bármilyen védőnk vagy kapusunk, lendületből kapják a támadást, és ebben bizony benne van a hiba. Plusz a mentális fáradás is. (lásd afrikai fejes a targoncástól).

A NApolinál az Allan Jorginho Hamsik hármas (2,5+2+1,1) (5,5)

Amíg nem jön izom a kp-ra, mindegy kit hozunk,semmit sem fogunk elérni. Érdemes megnézni, hogy ezekkel a csodás mutatókkal hol állhatunk a világban. Mert szerintem a kvázi élcsapatok közül meg merem kockáztatni, hogy a legalsó régióban.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10581
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 27 I_icon_minitime2018-04-24, 10:34

A calicopoli anyagi (Agnelli ugye 444m kártérítést szeretne) és erkölcsi veszteséget is okozott. Persze lehet, hogy a klub finanszírozási módja és nagysága most sem lenne jobb/nagyobb csak Agnelli lenne gazdagabb, de lehet, hogy nem. Nehéz ebbe kintről belelátni.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10581
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 27 I_icon_minitime2018-04-24, 10:31

zetterberg40 írta:
Ez a Pellegrini vonal nagyon beindult. A Romanak még mindig jól jönne a pénz?
Azt hallani, hogy van kivásárlási záradék a szerződésében (25 millió) amit mi kifizetnénk mint Pjnaics esetében, ha jönni akar akkor megkerülnénk a Lómát. Smile
Vissza az elejére Go down
Petike007
Segédedző
Segédedző



Posts : 2128
Join date : 2012. Nov. 06.

Bevásárlóközpont - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 27 I_icon_minitime2018-04-24, 10:16

Krisz írta:


Nagyon érdekes írás, mérnökként olvasva is.
Outsiderként annyit kérdeznék, hogy a commercial/merch bevételünk (ami a leginkább el van maradva a nagyoktól) nem lehet hogy kb ott lenne ahol most a Realék vannak? Ahogy te is említetted, a brand nagyot nyekkent és gyakorlatilag téli álmot aludt amíg 2011ben összekaptuk magunkat. Az új marketing projekt középpontjában pont a brandépítés van (surprise, surprise). Szóval nagy vonalakban a calciopoliig a fejlődési görbénk nagyjából együtt mozgott a mostani nagyokkal, majd jött 5 év flatline  - eddig persze a többiek görbéje emelkedett tovább, talán még meredekebben is mert egy nagy piaci rivális háttérbe szorult - aztán elkezdtünk ívelni, de addigra egy brutál nagy lemaradásunk lett. Ezek alapján a calciopolinak igenis nagy szerepe van és még mindig azt nyögjük tulajdonképpen. Egyébként az ínter gyűlöletében a calciopoli csak annyit tett, hogy az addig 10/10es gyűlöletet 11/10re dobta meg részemről - ezt így zárójelbe.

Nekem nyugodtan mondhatod hogy hülyeségeket írok, ha normálisan meg is indoklod, érdekel a dolog. Wink


Közgazdászként nehéz értelmezni ami a modern fociban történik. Így ilyenfajta elemzése sem feltétlenül vezet valós következtetésekhez.

A közgazdaságtan alapját a racionalitás, adja. Feltételezve, hogy minden esetben a klub egy független gazdasági szervezet, aminek a célja a nyereség termelése.

Azonban ez a fajta megközelítés jócskán tévútra visz, az oligarchák, arabok, kínaiak megjelenésével.

Számukra a közvetett haszon messze fontosabb, mint a társaság által termelt közvetlen.

Az a fajta publicitás, és presztízs amit egy Top klub birtoklása ad messze többet hoz a tulajdonosnak, mint amit a klub valaha tudna termelni. Más üzleteket tud kötni, más körökbe tud bekerülni. 

Így konzervatív közgazdász szemmel ennek az elemzése, aligha hozhat valós eredményt, mivel nem az egész holding, vagy érdekszféra szempontjából vizsgáljuk a történéseket, hanem pusztán a klub működését és gazdaságosságát vesszük górcső alá.

https://index.hu/sport/futball/2018/bl/2018/04/24/40_millio_euros_mezszponzort_hozott_a_romanak_a_barca-veres/

Nálunk is hasonló helyzet van, Agnelliék, mindig saját brancson belül kötöttek mezszponzori szerződést. Holott már messze, többet ér a klub mint amikor megkötöttük a NewHolland, vagy akár a Jeep szponzorációt. Elemi érdeke az Exornak, hogy ez így is maradjon. Mindezt relatíve nagy diszkont mellett teheti, mivel övé a klub.

Ha komolyan gondolnák, hogy cél a legszűkebb elit, akkor egy jelentősen zsírosabb Fiat/Jeep/Chrysler lenne a fő szponzor, ahogy teszem azt a MU-esetén van. Ja, hogy őket az Exor szponzorálja? Mik vannak... Mindezt nálunk talán 10x akkora öszegért évente. Na ennyit Elkanékról.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 27 I_icon_minitime2018-04-24, 00:31

jackie_d írta:

fáj az ujjam, a’sszem többet nem írok ennyit...

Nagyon érdekes írás, mérnökként olvasva is.
Outsiderként annyit kérdeznék, hogy a commercial/merch bevételünk (ami a leginkább el van maradva a nagyoktól) nem lehet hogy kb ott lenne ahol most a Realék vannak? Ahogy te is említetted, a brand nagyot nyekkent és gyakorlatilag téli álmot aludt amíg 2011ben összekaptuk magunkat. Az új marketing projekt középpontjában pont a brandépítés van (surprise, surprise). Szóval nagy vonalakban a calciopoliig a fejlődési görbénk nagyjából együtt mozgott a mostani nagyokkal, majd jött 5 év flatline - eddig persze a többiek görbéje emelkedett tovább, talán még meredekebben is mert egy nagy piaci rivális háttérbe szorult - aztán elkezdtünk ívelni, de addigra egy brutál nagy lemaradásunk lett. Ezek alapján a calciopolinak igenis nagy szerepe van és még mindig azt nyögjük tulajdonképpen. Egyébként az ínter gyűlöletében a calciopoli csak annyit tett, hogy az addig 10/10es gyűlöletet 11/10re dobta meg részemről - ezt így zárójelbe.

Nekem nyugodtan mondhatod hogy hülyeségeket írok, ha normálisan meg is indoklod, érdekel a dolog. Wink
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4704
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 27 I_icon_minitime2018-04-23, 23:53

Ez a Pellegrini vonal nagyon beindult. A Romanak még mindig jól jönne a pénz?
Vissza az elejére Go down
Guest
Vendég




Bevásárlóközpont - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 27 I_icon_minitime2018-04-23, 23:25

s4tch írta:
ez igaz lenne, ha egy fociklub úgy működne, mint bármelyik, piaci alapon működő, profitorientált vállalkozás. elő lehet venni a vállalati pénzügyek i-ii könyveket, és meg lehet belőle fejteni egy klub működését, csak fölösleges. másrészt globálisan a foci egy pénztemető, az ágazat összességében globálisan veszteséget termel, sőt, a big 5 liga közül a spanyol és az olasz is veszteséges, ha az összesített pénzügyi eredményeket nézzük. ez nem azért van, mert a vezetők nem alkalmasak. a fociban globálisan túlfizetik a játékosokat, innentől kezdve borul minden, amit teljesítményről, piaci feltételekről, vagyonmaximalizálásról és a többi marhaságról tanul az ember.

agnelliéknél ez egy családi "cég", a büdös életben nem fogják eladni. ha nagy gáz lesz, hamarabb tömködik a lyukakat az exor érdekeltségébe tartozó cégek segítségével, minthogy átengedjék a klubot valami gyüttment olajmilliárdosnak.

egyébként a real sem tőkeemelésből vált szuperhatalommá, egyszerűen jól lovagolták meg a globális piaci lehetőségeket, és kibaszott sokat kerestek a tévés bevételeken, illetve az ázsiai, amerikai rajongótáborokon. erre a juventusnak a másodosztályból, majd a bizalomvesztés után álló, bundás bajnokságból esélye sem volt, így lemaradt. maszatolhatunk, de mindig oda fogunk kilyukadni, hogy a calciopolival kezdődött az olasz liga leszakadása.

amúgy a spanyol klubok tulajdonosi szerkezete is teljesen más, mint más országokban, illetve ott a komplett liga elfogadja, hogy a real-barcelona kettős privilegizált helyzetben van, így a tévés bevételek elosztása is rájuk nézve kedvező. a spanyol liga szegény, a real és a barcelona ennek ellenére - húzónévként - kegyetlenül lerántja a riválisokat. ilyet az olaszoknál nem lehet megcsinálni, sőt, az új tévés elosztási rendszert nézve az egyetlen klub, amelyik az emelt keret ellenére kevesebb tévés pénzt fog kapni, az a juventus.
jajj cicus, most én is sírjak hogy leereszkedő/lekezelő/stb. a stílusod?
inkább nem, sírjanak a kislányok kisfiúk, úgyis kurvára mellélőttél pirat

onnan indultunk, hogy szerinted a calciopoli miatt maradtunk le a mai nagyoktól mert:
- nem volt befektetői bizalom
- elapadtak a szponzorpénzek
- stb.

erre próbáltam válaszolni (igaz elég bénán), hogy szerintem a befektetőkkel kapcsolatban nincs igazad
(elsőre “hülyeség”-et akartam írni, de gondolom abból megint sértődés lett volna)
egyrészt a túléléshez szükséges 2011-es részvénykibocsátás sikere mutatja a bizalmat
másrészt (ahogy te is mondtad) nem fér bele a stratégiába nagy befektető bevonása
végül, szinte mindig olcsóbb más forrásból finanszírozni...
sz’al a “befektetői bizalom” de ebből a szempontból irreleváns, akárhogy is maszatolsz
(a brand devaluation, stb. persze igaz)

két dolgot kifejthetnél, mert nem igazán értem hogy hogyan képzeled:
(remélem nem tűnik “alákérdezésnek”, akármit is jelent ez...)
1.
ha a fociklubok nem piacalapú, for-profit vállalkozásokként működnek, akkor terv-alapú non-profit-ként, vagy hogyan???
hogyan számol el a mgmt a board felé, milyen kpi-ok határozzák meg a bónuszukat?
hogyan számol el a board a stakeholderek felé??? miért nincsenek ellenük perek?
mit szól hozzá a sec? mi hajtja a share price-t???
á basszus, csak felhúzom magam... Evil or Very Mad

2.
a calciopoli nélkül hogyan tartottuk volna a lépést a nagy klubokkal? szerintem sehogy:
- ahogy te is írtad, a real és a barca ellen reménytelen a küzdelem, totál kivételezett helyzetben vannak
az egyik a királyság, a másik a királyság ellen küzdő leggazdagabb tartomány kirakatcsapata, korlátlan lehetőségekkel
- a többiek tőkeinjekciót kaptak, mi ugye nem kérünk belőle ráadásul az agnellik se szeretik a csapatba pumpálni a pénzt
sz’al a kérdés: zsé nélkül hogyan tartottuk volna a lépést a hirtelen meggazdagodott klubokkal?
az én válaszom: sehogy. szerintem ugyanúgy nyílt volna az olló, bár nyilván lassabban

ezért biztosan megint lehülyéztek, de szerintem nagyságrendileg a calciopoli nélkül is ugyanitt tartanánk, rögtön a legnagyobbak mögött
egyébként sok idő eltelt már azóta, bl döntőket is játszottunk, brutális keretünk is volt, akár nyerhettünk is volna
a calciopoli jelentősége az aktuális helyzetünkre napról napra kisebb, így a “kwadcsi rohadt áruló”-szerű fröcsögés is egyre inkább indokolatlannak tűnik (csak hogy zárásként visszacsatoljak a cicaharc legelejére...)

fáj az ujjam, a’sszem többet nem írok ennyit...
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Bevásárlóközpont - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 27 I_icon_minitime2018-04-23, 22:25

Szerintem alapvető különbség van a utóbbi 3 és a mostani nyár között. Amíg 2015-től kezdődően kénytelenek voltunk elengedni néhány klasszisunkat, addig most inkább szükség lenne rá. Szerintem nincsenek akkora gondok a csapattal, mint ahogyan néhányan vázolták (bár megértem az álláspontjukat), de itt most szükség lesz változtatni az irányvonalon. Buffon, Lichtsteiner, Barzagli teljesen kiöregedtek, Asamoah távozni fog, Sandro vagy ennyire nem tud mit kezdeni a formájával, vagy igyekszik rábírni a vezetőséget az eladásra, Sturarot most már tényleg el kellene adni, Marchisio képlékeny, Chiellini kezdőként nem fog még egy szezont ennyi meccsszámmal kibírni, Dybala és Higuaín képtelenek a szezont döntően befolyásoló pillanatokban klasszis teljesítményt nyújtani, Khedira helye betonbiztos, az igazolások egy része nem vált be annyira, mint ahogy szerettük volna. Vannak gondok, de orvosolni azért lehet őket. Kicsit hosszabb lesz, de a tegnapi meccs óta bennem van.

Védelem (+ kapusposzt):
Legnagyobb fájdalmam, hogy Buffon vissza fog vonulni nyáron, ha minden a papírforma szerint fog alakulni. Ő volt az egyik játékos, aki miatt 2003-ban elkezdtem a klubnak szurkolni, természetesen az utolsó aktív tagja annak a szűk körnek. Bevallom, engem nem Del Piero zsenije győzött meg, hanem a Real legyőzése az elődöntőben az a csapatmunka, ami a Lippi-féle csapatot jellemezte. És ha munkáról, munkabírásról van szó, akkor az öreg Pavel jut eszünkbe, ő volt a No. 1. De visszatérve a védelemhez: Buffon helyét átveszi Szczesny, aki ebben a szezonban jobban teljesített, mint Gigi, és Allegri talán hibázott is, amikor a Real ellen nem őt küldte a kapuba - még ha a visszavágón Buffon hozta is a jobb formáját. De kell mögé egy helyettes. Ha olaszt akarunk, akkor Meret vagy Perin, ha nem olaszt, akkor ... nem kezdem el sorolni, kapusposztra van bőven választék, viszont szerintem 10-15 milliónál többet nem lenne szabad kiadni ide.
A védelembe viszont annál inkább kellene forgatni a pénzt. Minimum kell még 1-1 szélső hátvéd, és talán egy középhátvéd is az eladásoktól függően. Középen talán csak Benatia és Chiellini helye biztos a jövő évi csapatban. Én Barzagli munkáját megköszönném, elképesztően tanári volt, és ha egyszer odáig jut, elkezdhetne edzősködni, szerintem a stílusa, példamutató magatartása alapján simán lenne jövője a szakmában. Plusz kicsit sok két "vénember" a merítési lehetőségek között. Chiellini így is csak 20, jó esetben 25 meccset fog bírni, Barza 15 fölé nem mehet. Rugani kérdéses, egyrészt nem is bizonyította rátermettségét, Allegri nem is bízik benne, de ha magától is le akarna lépni, azt is megérteném. Höwedes jövője meg szerintem a hátralévő meccsek függvényében alakul. Ha meggyőző lesz, akkor számítunk rá, ha nem, hát így alakult. Ha két játékos megy, akkor szerintem Manolast kellene leigazolni. Nem kedveltem a stílusát, túlzottan vehemens, de Bonucci is az volt, kell egy ilyen vezér. De a legjobb az lenne, ha Caldara azonnal beválna.
A jobb oldalra vannak lehetőségek. Az utóbbi 1-2 hónap végleg egyértelművé tette, hogy De Sciglio elé kell igazolni. Lichtsteiner harcolhat a kezdőért vele szemben, ami azért nem a legjobb ajánlólevél, nem lebecsülvén a svájcit, csak na, nem mai gyerek ő már. Ha Darmiannal nem egyeztünk meg, ne is tegyük, baromi kevés ő ide. Jelöltjeim: Florenzi, Sidibé, Hysaj, Soares, Ricardo Pereira.
Balon Sandro és Asa is menni fog, Spina jön, meg lennék lepve, ha őt szánjuk a kezdőbe (szó sem lehet róla). Kevesebb, és kevésbé jó jelöltek vannak erre, jobbon tudtam szortírozni ötre, itt maximum annyi opciónk van, aki a tavalyi Sandrotól gyengébb, de azért a mostanit verné. Jelöltjeim: Wendell, Kurzawa, Jorge, Hector.

Középpálya:
Hűha, itt aztán nem lesz egyszerű dönteni. Egy vagy két játékos? Kettő kellene, de csak egyet tartok esélyesnek. Khedira-Pjanic-Matuidi trió nyilván maradni fog, bár igazság szerint csak Pjanic az, akit mindenáron itt kell tartani. Matuidi engem egyáltalán nem nyűgözött le, és mivel Khedirat semmi nem robbanthatja ki a kezdőből, így a helyére igazolnék inkább. Sturaronak mennie kell, és Marchisionak is ezt gondolnám, de ott a saját nevelés státusz, így hiba is lenne egyben az elengedése. Én Bentancurt kölcsönadnám. Van benne potenciál, de ez egyelőre vajmi kevéssé jött csak ki. Lepasszolnám egy szezonra az Atalantanak (nem kettőre), hogy ott megerősödjön, felhozza magát. Nem vagyok híve a kölcsönadogatásoknak, de nála szerintem erre van szükség. Ennek megfelelően én két játékost igazolnék. Nálam Pellegrini lenne az egyike az első helyeken szereplőknek. Olasz, tehetséges, jó fizikumú, sok évre megoldást jelenthetne a középpályán. Olaszok közül Cristante esetleg még az, aki beválhatna, de inkább a római, főleg, ha igaz a kivásárlási záradékról szóló pletykák.
Ha nem olasz, akkor Milinkovic-Savic az első. A Lazio már kevés neki, kiugrásra vár, és mi megadhatjuk neki az előrelépést. Szerintem illene a játékrendszerbe is, motiváltságban nem lenne hiány, az ára már mindjárt más kérdés. A másik Fabinho, aki viszont talán pont Matuidi helyére érkezhetne. Védekezésben van olyan jó, cserébe még labdaügyes is, vele nagyot nyerhetnénk. Csak a pletykák kedvéért említeném Pogbat, mert bár túl sok esélyt nem látok rá, minden ellenszenvem ellenére nagy fogásnak tartanám, és itt ismét folytathatná a legjobbak közé vezető útját, amit két éve megszakított egy számára borzalmas transzferrel. William Carvalho is érdekes lenne, bár őt elsősorban 4-2-3-1-ben tudnám elképzelni Pjanic mellett, 4-3-3-ban Pjanicnak kicsit szélre kellene húzódnia. Mindenesetre a portugál az egyik legjobb, biztosan elérhető opció lenne. Kovacic a Realban méltánytalanul keveset játszik, ideje lenne egy környezetváltás neki, itt klasszissá is válhatna. Allan is nagyszerű játékos, és minden további nélkül elfogadnám a középpályánkra, Matuidihez képest pl. legalább egy szinttel jobb játékos.

Támadósor:
Itt van a legkevesebb probléma, mert ha marad ez az állomány, abból sincs gond. De ne maradjon. Dybalatól és Mandzukictól meg kellene válni, főleg előbbitől. Sajnálom, de nálam elfogadhatatlan, ha egy játékos kulcsmeccseken 1-2 kivételtől eltekintve képtelen teljesíteni. Higuaínt csak azért nem soroltam fel, mert őt nem tudnánk rendes áron elpasszolni, és ő legalább a bajnoki meccseken - és a Spurs ellen - képes volt döntő faktor lenni. Mandzukic pedig ezt hozta, de a szezon során nagyon kevés meccsen, és bár érthető lenne a maradása is, de a búcsúját annyira nem tudom nem racionálisnak látni.
Jelöltjeim Dybala pótlására:
Először is, nem is annyira az ő helyettesét kellene keresni, hanem egy klasszist vagy hajszál híján ezt a szintet képviselő játékost. De jó lenne a csapatban Lemar, a már körbeudvarolt Martial (talán a legjobb opció az elérhető játékosok között), Griezmann (őt csak a korábbi pletyka miatt, de hatalmas vétel lenne, Draxler szerintem megint csak jó igazolás lenne, és a Spurstől Son és Eriksen is beválhatna, vagy a Marseilleből Thauvin. Illetve Luis Alberto a Lazioból is egy igencsak elérhető lehetőség lenne. Szerintem ők előrébb vihetik a csapatot.
Jelöltjeim Mandzukic pótlására:
Mivel Dybalahoz hasonlóan speciális feltételek kellenének az egy az egyben pótlásához, így nem is annyira őt kellene helyettesíteni, hanem inkább Higu vetélytársát megtalálni. Martial egyébként erre is jó lenne szerintem. Mivel nagyon emlegettem, Balotelli neve láttán senki nem lepődik meg. Egyébként a korábbi tuskó stílusa mellett is elfogadnám cserének, Allegri úgyis megnevelné, viszont most Nizzában nemcsak a balhékra gyúr, hanem lövi a gólokat. És az ő esetében a kulcsmomentumokban hibák...előfordulhatnak, de nem kényszeresen, mint Piggynél. Mariano Diazt nagyon dicsérik, kérdés, megér-e egy próbát. Giovanni Simeone leigazolására szintén érdemes lenne rápróbálni. Mindenesetre valaki kell középcsatárnak is.

Én ezeket gondoltam, szerintem ezekből a játékosokból a megfelelő kiválasztással egy rendkívül ütőképes csapatot tudnánk alkotni.

A halmazból a konkrét elképzelésem:

Távozik: Buffon, Lichtsteiner, Barzagli, Rugani/Höwedes, Alex Sandro, Asamoah, Sturaro, Bentancur (kölcsön), Dybala, Mandzukic
Érkezők: Meret, Florenzi/Sidibé, Manolas, Wendell, Pellegrini, Fabinho/Kovacic, Balotelli, Martial

Hűha, kicsit drasztikusan gondolkoztam így utólag, 10 ember beépítése merész vállalkozás lenne, de a kényszer ezt hozza. Lehet, hogy a scudettot beáldozzuk, de tavaszra össze lehet rántani ezt a csapatot, és a BL-ben is alakíthatunk.

Én valahogy így képzelném el a kezdőt:

Szczesny - Florenzi, Manolas, Chiellini, Wendell - Khedira/Pellegrini, Pjanic, Fabinho/Kovacic - Costa, Higuaín, Bernardeschi/Martial.

Szerk.: ekkora római dömping nem lesz, jó, ha egyvalakit meg tudunk szerezni tőlük.


A hozzászólást Tankcsapda összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2018-04-23, 23:27-kor.
Vissza az elejére Go down
s4tch
Admin
s4tch


Posts : 4924
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 46

Bevásárlóközpont - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 27 I_icon_minitime2018-04-23, 18:00

pár napja beszélgettünk arról, hogy a serie a mennyire képes bevonzani a korpát. erre ma hozták nyilvánosságra, hogy a roma 3 évre eladta a mezét a katari légitársaságnak, a 3 évre szumma 40 millió euró körüli összegért.

a man.utd hasonló szerződése évi kb 60 millió eurót hoz nekik.
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
s4tch
Admin
s4tch


Posts : 4924
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 46

Bevásárlóközpont - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 27 I_icon_minitime2018-04-23, 16:04

'tuzon találtam:
Bevásárlóközpont - Page 27 Screen-Shot-2018-04-22-at-18.38.36

a szélső védő posztokat azért szépen leépítjük. két év alatt így kell eljutni a csúcsformában focizó alex sandro, dani alves kettőstől a darmian/ds, spinazzola duóig.
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10581
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 27 I_icon_minitime2018-04-23, 12:14

Krisz írta:
Ezt a mercatot gyakorlatilag le lehet hozni egy Fabinho igazolással meg a visszatérő kölcsönjátékosokkal. Ha meg valakinek van ötlete kivel lehet Szandit pótolni, akkor a keret is teljes. Aggodalomra csak akkor van ok, ha Allegri nem hajlandó fiatalokat és/vagy olaszokat használni...
Ezt idén is megtehette volna pl Ruganival vagy Bentancurral. scratch
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 27 I_icon_minitime2018-04-23, 12:01

Ezt a mercatot gyakorlatilag le lehet hozni egy Fabinho igazolással meg a visszatérő kölcsönjátékosokkal. Ha meg valakinek van ötlete kivel lehet Szandit pótolni, akkor a keret is teljes. Aggodalomra csak akkor van ok, ha Allegri nem hajlandó fiatalokat és/vagy olaszokat használni...
Vissza az elejére Go down
Petike007
Segédedző
Segédedző



Posts : 2128
Join date : 2012. Nov. 06.

Bevásárlóközpont - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 27 I_icon_minitime2018-04-23, 08:45

CsT írta:

Ha azt nézzük, hogy  Gigi visszavonul, Asa, Licht ingyen megy, Marcsi max az MLS-ben találhat magának csapatot, nagy zsé nem jön érte sőt valószínűbb a Beppe-féle méltányossági ingyen elengedés, Stuanit max bevonjuk valami üzletbe (Spinazzola) vagy kölcsönadjuk bagóért. Szandi idei formája nem valószínű, hogy megnyitja a pénzcsapot talán a tavalyi giga ajánlatok fele reális. Mandzu 32 évesen szintén nem túl piacképes már.
Dybala nem tudom mennyit érhet, de érte valami irreálisat kell kérni az biztos. Szóval a bevételi oldal pénzforgalmi része elég szegényes.
Nekem még Höwedes is kérdés, mert a 3 meccse nem volt rossz, de a sérülékenysége azért aggasztó.

Érkezők: - Kell egy cserekapus
            - Kell 2 szélső védő (igazából 3 kellene, de szerintem ebből az egyik Höwedes lesz, Spinazzola visszatérése valószínű (bár idén az ő szezonja sem valami fényes, és már most is sokat sérült pedig még nem is ismeri Maxit. A másik fogalmam sincs ki lesz (Darmiant cáfolta Marrotta, a Bayernes Bernatról lehetett még olvasni, ő olyan színtelen-szagtalan nekem).
            - Kell 2 kp (Fabinho és SMS az álom, a realitás meg valahol Can meg valaki aki mondjuk stabilan tud egy 2-3 tacklet meccsenként meg mondjuk 85%-al passzolni.
            - Előre jöhet Martial meg Pjaca vissza (aki a jobb kezdés után teljesen eltűnt a Schalkéban is).

Hát....nem valami jó kilátások.

Ezt tovább rontja, hogy a Roma menetelése miatt jelentősen kevesebb della jön idén, mint ahogy eddig megszoktuk. Ha szinten akarunk maradni, ahhoz zsebbe kell nyúlni, az meg nem szokásunk.

Cserébe NINCS szélső védőnk. Höwi amikor játszott nem volt rossz, de a mai okr kívánalmainak megfelelő szélső játékot nem várhatunk tőle. Az a tavalyi Sándor volt, vagy MArcello Carvajal stb... Ezt Höwi nem tudja, ne is várjuk tőle. 2 szélső védő minimum 50M.

Decsijjó képes lesérülni egy fűszáltól, cserébe látszik, hogy megakadt a fejlődésben, az első Silányos korszaka óta. Nem képes nemzetközi szinten játszani. Spina érkeztével kapunk egy csere játékost, mert mindent lehet rá mondani, de egy BL győzelemre hajtó csapatnál kezdő nem lehet az biztos.

Ergo kell venni legalább 2 szélső védőt, amennyiben Sanyi távozik. Azt, hogy biztos vagy nem, majd meglátjuk. A mostani motiválatlan Sándorra nincsen szükség, cserébe nem tudjuk pótolni minőségben. Ez eddig parádés.

De legalább lesz 1834 belső védőnk. 

Középen csak darabra vagyunk meg. Minőségre sehogy. Can érkezése egyre inkább távolodik. Egyébként bőven kérdéses, hogy ő kell e nekünk. Kicsit olyan, mint Khedira kisöccse. Szükségünk van egy fiatalabb Samira?

SMS Fabinho kb 150-180 milla, sajnos ennyit az életben nem fogunk költeni két középső kp-ra. Fabinho szélső védőben is állat, így de jó lenne....

Elől nincs gond. Leszámítva, hogy a marketing játékosunk és a 90 millást egyszerre nem lehet játszatni, mert kioltják egymást, cserébe Dibusznak nincsen posztja, és nem látszik túl boldognak. 

Dibuszt elkezdtük felépíteni, de nekem egy kicsit olyan mint Recoba volt az izéban anno. Max annyi, hogy jóképűbb, de van egy bal lába és ennyi. 

Most látszik igazán, hogy mekkora kula amit utánpótlás képzés címszó alatt futtat a klub. Ha Marci elmegy nem lesz saját nevelésű játékos. Ami figyelembe véve, hogy a B-óta nem tudtunk senkit beépíteni nettó szégyen. 

Ha csak 3 évente lenne egy játékos, aki képes lenne a felnőtt szintjére, most sokat jelentene.

A csapat jelentős része idős(ödő) a másik része pedig motiválatlan. Nem akarok itt világvégét festeni. Lehet kell ez a büdös nagy pofon amit most kapunk/kaptunk, hogy felszívja magát a gárda jövőre.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10581
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 27 I_icon_minitime2018-04-23, 08:14

s4tch írta:
lassan aktuális egy megy-marad lista. a hírek alapján tippek:

- megy: buffon, licht, asa, szandi, marchisio, stu, mandzu, dybala
- marad: a többi, hehehe

ez lesz a legkomolyabb transition year. ahogy a real mindig megtartja az értékeit, úgy nálunk garantált, hogy 1-2 kulcsember távozik minden nyáron. most ér majd nagyjából a végére a conte-féle csapat kitakarítása. abból gyakorlatilag chiellini és barza maradnak hírmondónak. meglepne, ha jövőre nyernénk bármit.
Ha azt nézzük, hogy  Gigi visszavonul, Asa, Licht ingyen megy, Marcsi max az MLS-ben találhat magának csapatot, nagy zsé nem jön érte sőt valószínűbb a Beppe-féle méltányossági ingyen elengedés, Stuanit max bevonjuk valami üzletbe (Spinazzola) vagy kölcsönadjuk bagóért. Szandi idei formája nem valószínű, hogy megnyitja a pénzcsapot talán a tavalyi giga ajánlatok fele reális. Mandzu 32 évesen szintén nem túl piacképes már.
Dybala nem tudom mennyit érhet, de érte valami irreálisat kell kérni az biztos. Szóval a bevételi oldal pénzforgalmi része elég szegényes.
Nekem még Höwedes is kérdés, mert a 3 meccse nem volt rossz, de a sérülékenysége azért aggasztó.

Érkezők: - Kell egy cserekapus
            - Kell 2 szélső védő (igazából 3 kellene, de szerintem ebből az egyik Höwedes lesz, Spinazzola visszatérése valószínű (bár idén az ő szezonja sem valami fényes, és már most is sokat sérült pedig még nem is ismeri Maxit. A másik fogalmam sincs ki lesz (Darmiant cáfolta Marrotta, a Bayernes Bernatról lehetett még olvasni, ő olyan színtelen-szagtalan nekem).
            - Kell 2 kp (Fabinho és SMS az álom, a realitás meg valahol Can meg valaki aki mondjuk stabilan tud egy 2-3 tacklet meccsenként meg mondjuk 85%-al passzolni.
            - Előre jöhet Martial meg Pjaca vissza (aki a jobb kezdés után teljesen eltűnt a Schalkéban is).

Hát....nem valami jó kilátások.
Vissza az elejére Go down
s4tch
Admin
s4tch


Posts : 4924
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 46

Bevásárlóközpont - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 27 I_icon_minitime2018-04-23, 07:39

lassan aktuális egy megy-marad lista. a hírek alapján tippek:

- megy: buffon, licht, asa, szandi, marchisio, stu, mandzu, dybala
- marad: a többi, hehehe

ez lesz a legkomolyabb transition year. ahogy a real mindig megtartja az értékeit, úgy nálunk garantált, hogy 1-2 kulcsember távozik minden nyáron. most ér majd nagyjából a végére a conte-féle csapat kitakarítása. abból gyakorlatilag chiellini és barza maradnak hírmondónak. meglepne, ha jövőre nyernénk bármit.
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
s4tch
Admin
s4tch


Posts : 4924
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 46

Bevásárlóközpont - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 27 I_icon_minitime2018-04-22, 20:21

úgy rémlik, a real a közelmúltban kifizette az összes adósságát.
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8102
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 27 I_icon_minitime2018-04-22, 20:14

s4tch írta:



egyébként a real sem tőkeemelésből vált szuperhatalommá, egyszerűen jól lovagolták meg a globális piaci lehetőségeket, és kibaszott sokat kerestek a tévés bevételeken, illetve az ázsiai, amerikai rajongótáborokon. erre a juventusnak a másodosztályból, majd a bizalomvesztés után álló, bundás bajnokságból esélye sem volt, így lemaradt. maszatolhatunk, de mindig oda fogunk kilyukadni, hogy a calciopolival kezdődött az olasz liga leszakadása.

Spanyol liga fertőjével kapcsolatban volt egy asszem NSTs cikk, miszerint gyakorlatilag minden csapat csődközelben van, mert megéri, ugyanis a liga kifizeti a milliókat a klubok után. Pereznek amúgy a bankok is bepucsítanak, az összes nagy klub ilyen több száz milliós mínuszt görget maga előtt, ezzel az erővel mi is elbaszhatnánk extra 300 millát az idei mercaton.

Persze, adom, a Real jól manőverezett és szerintem is ott lennénk ahol ők a bevételek tekintetében ha nincs a calciopoli, de ezek a dolgok azért bőőőőőven árnyalják a képet.
Vissza az elejére Go down
s4tch
Admin
s4tch


Posts : 4924
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 46

Bevásárlóközpont - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 27 I_icon_minitime2018-04-22, 18:52

jackie_d írta:
sz’al csak annyit akarok mondani, hogy szerintem a befektetési hajlandóság igenis megvolt a klub felé
az a corporate strategy része, hogy milyen forrásból finanszírozzuk a klub működését, de ökölszabályként elmondható hogy a tőkeemelés a legdrágább a magasabb roi igény miatt

sz’al új befektetővel akár most is lehetne lehetőségünk gyorsan nőni, de a jelenlegi, (olcsó) hitelből és egyéb módon finanszírozott lassú növekedés fenntarthatóbb és alacsonyabb kockázatú

...tartsuk a lépést az épp tőkét emelő klubokkal...

ez igaz lenne, ha egy fociklub úgy működne, mint bármelyik, piaci alapon működő, profitorientált vállalkozás. elő lehet venni a vállalati pénzügyek i-ii könyveket, és meg lehet belőle fejteni egy klub működését, csak fölösleges. másrészt globálisan a foci egy pénztemető, az ágazat összességében globálisan veszteséget termel, sőt, a big 5 liga közül a spanyol és az olasz is veszteséges, ha az összesített pénzügyi eredményeket nézzük. ez nem azért van, mert a vezetők nem alkalmasak. a fociban globálisan túlfizetik a játékosokat, innentől kezdve borul minden, amit teljesítményről, piaci feltételekről, vagyonmaximalizálásról és a többi marhaságról tanul az ember.

agnelliéknél ez egy családi "cég", a büdös életben nem fogják eladni. ha nagy gáz lesz, hamarabb tömködik a lyukakat az exor érdekeltségébe tartozó cégek segítségével, minthogy átengedjék a klubot valami gyüttment olajmilliárdosnak.

egyébként a real sem tőkeemelésből vált szuperhatalommá, egyszerűen jól lovagolták meg a globális piaci lehetőségeket, és kibaszott sokat kerestek a tévés bevételeken, illetve az ázsiai, amerikai rajongótáborokon. erre a juventusnak a másodosztályból, majd a bizalomvesztés után álló, bundás bajnokságból esélye sem volt, így lemaradt. maszatolhatunk, de mindig oda fogunk kilyukadni, hogy a calciopolival kezdődött az olasz liga leszakadása.

amúgy a spanyol klubok tulajdonosi szerkezete is teljesen más, mint más országokban, illetve ott a komplett liga elfogadja, hogy a real-barcelona kettős privilegizált helyzetben van, így a tévés bevételek elosztása is rájuk nézve kedvező. a spanyol liga szegény, a real és a barcelona ennek ellenére - húzónévként - kegyetlenül lerántja a riválisokat. ilyet az olaszoknál nem lehet megcsinálni, sőt, az új tévés elosztási rendszert nézve az egyetlen klub, amelyik az emelt keret ellenére kevesebb tévés pénzt fog kapni, az a juventus.
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
rakkenroll
Vízhordó
Vízhordó
rakkenroll


Posts : 675
Join date : 2013. Feb. 18.

Bevásárlóközpont - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 27 I_icon_minitime2018-04-22, 15:16

jackie_d írta:

én azért a helyedben csináltatnék egy apasági tesztet  clown
Az elso dolgom volt, mikor megtudtam, de nincs mese, o az apam.. akkor dobbentem ra, hogy sajnos meg o sem hibatlan... de elnezem neki, mert elsosorban Fradis, oket szinten a '60-as evekben kedvelte meg.
Vissza az elejére Go down
Guest
Vendég




Bevásárlóközpont - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 27 I_icon_minitime2018-04-22, 00:06

rakkenroll írta:
És most, valami egészen más!

Én nem gyűlölöm az Intert - a faterom szerette őket, igaz ő a '60-as évek Ellenségét kedvelte meg, sokat mesélt például egy Helenio Herrera nevezetű argentin edzőről is -, a Calciopolit is elengedtem, de megbocsátani nem fogok soha nekik. Főleg az okozott erkölcsi kárért felelősek, ami megbocsáthatatlan.
én azért a helyedben csináltatnék egy apasági tesztet  clown
Vissza az elejére Go down
Guest
Vendég




Bevásárlóközpont - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 27 I_icon_minitime2018-04-22, 00:04

bombahoppa írta:
Az meg külön köszönet, hogy egyetlen kurvaanyád volt csatlakozásom óta, az az elhíresült  monkey nick.
a ministránsfiúk gyülekezete már csak ilyen Laughing
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Bevásárlóközpont - Page 27 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 27 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Bevásárlóközpont
Vissza az elejére 
27 / 34 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 30 ... 34  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Bianconeri Blog - Forza Juventus! :: Ha Muntari gólját megadták volna! :: Bevásárlóközpont-
Ugrás: