Bianconeri Blog - Forza Juventus!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bianconeri Blog - Forza Juventus!

A Bianconeri Blog saját Juventus fórumja. Szeretettel látunk minden kulturált fórumozót!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Bevásárlóközpont

Go down 
+17
tjunior
EsztéNégy
Téjlor89
Tankcsapda
virracocha
_Tyler
Krisz
CsT
zetterberg40
bombahoppa
vektra
simoon
LeRoi10
DartagnanX
Malloy
_DREAM_
Petike007
21 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3 ... 17 ... 34  Next
SzerzőÜzenet
LeRoi10
Segédedző
Segédedző
LeRoi10


Posts : 2282
Join date : 2015. Feb. 24.
Age : 30

Bevásárlóközpont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont I_icon_minitime2020-10-03, 22:02

Megvettük Mandragorát. Azután, hogy 2 éve 20 misiért eladtuk az udinesenek, most gyógyulófélben 10,7+6 milliót fizetünk érte. Ingyen marad egy évig udinében. 5 éves szerződést ír alá.

Remélem nem csak a könyvekkel játszunk, kiegészítőembernek simán jó, de talán még több is lehet. Nagyon csípem a srácot és kívánom, hogy teljesen felépüljön. Forza!

-------

https://bianconeriblog.hungarianforum.com/viewtopic.php?t=478

bombahoppa likes this post

Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10538
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont I_icon_minitime2020-10-03, 21:33

Ruga --> Rennes. Ufficsále.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10538
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont I_icon_minitime2020-10-03, 09:58

Napi örömhír: Kebab marad. moratti sami
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Bevásárlóközpont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont I_icon_minitime2020-10-02, 17:06

CsT írta:

A 10ojrósnál 3 védős rendszerben bal oldali belső védőt játszott, technikailag igencsak rendben van. Pénzt én se adnék érte de 1 évre tökéletes lenne.

Közben a sajtó már arról ír, hogy elcserélhetjük DS-re, de ez elég bóvli hírnek tűnik. Very Happy

Mellesleg Milik helyett a Spursnél Carlos Vinicius, a Lómánál meg Mayoral van orvosin. Very Happy

Nem, Alonso Contenál a középpálya bal oldalán játszott, Azpilicuetat tolta a védelem közepére. Ettől függetlenül egyetértek, egy szezon kölcsönre tökéletesen megfelel, és abszolút alkalmas Chiellini posztjára. Én oda Alabat néztem ki következő szezontól, bár ahhoz a Pirlo-taktikának nagyon gyors látszatot kell nyújtania, máskülönben esély nincs rá, hogy vonzó cél legyünk számára.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10538
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont I_icon_minitime2020-10-02, 11:43

Krisz írta:


Ha tudja azt a hibrid játékot amit Danilo, akkor nem lenne rossz, különben meg elég kérdéses, hogy egy 30 éves, beadásokban nem túl acélos, formán kívüli spílerre adjunk ki egy rakat pénzt meg fizetést. 2-3 év múlva meg egyszerre öregednének ki Szandival. Egy nem kötelező opciós kölcsönt lehet megérne.
A 10ojrósnál 3 védős rendszerben bal oldali belső védőt játszott, technikailag igencsak rendben van. Pénzt én se adnék érte de 1 évre tökéletes lenne.

Közben a sajtó már arról ír, hogy elcserélhetjük DS-re, de ez elég bóvli hírnek tűnik. Very Happy

Mellesleg Milik helyett a Spursnél Carlos Vinicius, a Lómánál meg Mayoral van orvosin. Very Happy
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8077
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont I_icon_minitime2020-10-02, 09:49

CsT írta:

Vagy rámenni Marcos Alonsora, bár a cselszi ritkán ad el akciósan, ha egy sima kölcsön összejönne az fasza lenne.

Ha tudja azt a hibrid játékot amit Danilo, akkor nem lenne rossz, különben meg elég kérdéses, hogy egy 30 éves, beadásokban nem túl acélos, formán kívüli spílerre adjunk ki egy rakat pénzt meg fizetést. 2-3 év múlva meg egyszerre öregednének ki Szandival. Egy nem kötelező opciós kölcsönt lehet megérne.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10538
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont I_icon_minitime2020-10-02, 09:15

Krisz írta:


Tekintve, hogy Pirlo rendszerében az összes középső védőnek jól kell tudnia megjátszani a labdát, így Rugani halál. Nem hiszem, hogy ügyetlenebb lenne ebben a tekintetben Chiellininél, de az biztos, hogy nincs meg hozzá az önbizalma, így pedig használhatatlan. Ha csak ilyen konstrukcióban lehetett elpasszolni akkor örülünk.
Mondjuk ez azt jelenti, hogy kell egy másik védő, remélem Gozzi vagy Coccolo kap némi lehetőséget.
Vagy rámenni Marcos Alonsora, bár a cselszi ritkán ad el akciósan, ha egy sima kölcsön összejönne az fasza lenne.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8077
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont I_icon_minitime2020-10-02, 08:47

_DREAM_ írta:


Állítólag csak kölcsönbe, mindenféle opció nélkül... örülünk Vincent?!Rolling Eyes

Khediráról semmi friss hír?afro

Tekintve, hogy Pirlo rendszerében az összes középső védőnek jól kell tudnia megjátszani a labdát, így Rugani halál. Nem hiszem, hogy ügyetlenebb lenne ebben a tekintetben Chiellininél, de az biztos, hogy nincs meg hozzá az önbizalma, így pedig használhatatlan. Ha csak ilyen konstrukcióban lehetett elpasszolni akkor örülünk.
Mondjuk ez azt jelenti, hogy kell egy másik védő, remélem Gozzi vagy Coccolo kap némi lehetőséget.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10538
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont I_icon_minitime2020-10-02, 08:46

_DREAM_ írta:


Állítólag csak kölcsönbe, mindenféle opció nélkül... örülünk Vincent?!Rolling Eyes

Khediráról semmi friss hír?afro
Ennek így nem sok értelme van. Plusvalenza se lesz meg 5-6. számú védő se (illetve valami null kilométeres fiatal lesz helyette). Ha Rugany kérte a távozást akkor megértem, mert éveken át csendben ült a padon.
Vissza az elejére Go down
_DREAM_
Segédedző
Segédedző
_DREAM_


Posts : 2623
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont I_icon_minitime2020-10-02, 07:44

CsT írta:
Agresti szerint Rugani a Rennesben folytatja.

Állítólag csak kölcsönbe, mindenféle opció nélkül... örülünk Vincent?!Rolling Eyes

Khediráról semmi friss hír?afro
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10538
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont I_icon_minitime2020-10-02, 06:47

Agresti szerint Rugani a Rennesben folytatja.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10538
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont I_icon_minitime2020-10-01, 10:56

a Sky most bedobta Marcos Alonso nevét (aki kegyvesztett lett az Arsenalnál), ő igazi joker lenne, mert balhátvédnek és wingbacknek is jó, sőt ha jól emlékszem anno Conténál 3 védős rendszerben bal oldali középső védőt is játszott, nem is rosszul. Az ő érkezésével DS és Rugani is mehetne.

Persze nagy valószínűséggel, ez csak a szokásos transfer window végi extra bullshit generálás.
Vissza az elejére Go down
tjunior
Allegri jobbkeze



Posts : 3282
Join date : 2012. Nov. 06.

Bevásárlóközpont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont I_icon_minitime2020-09-30, 17:35

Tankcsapda írta:


Szerintem belefér az is, ha az utánpótlásból hozunk fel valakit. Vagy De Scigliot hátrasoroljuk a védelembe, és hozunk Cuadradonak egy riválist. Florenzit meg kellett volna szerezni, a PSG baromi olcsón igazolta. Én továbbra is azt mondom, hogy Spinazzola visszahozatala minden szempontból jó döntés lenne. Én a jobbon játszatnám, és Cuadrado kapna egy olyan riválist, aki akár át is veheti a helyét a következő néhány évre, mindkét szélen tud játszani, olasz, ráadásul saját nevelés.

Én kétlem egyébként, hogy Rugani eladása után számban pótolni fogjuk. Bár nem tudom, Chiellini rendszerint lesérül, de Ligt elég sokáig marad ki, elég vékony az a védelem. Ide kifejezetten kölcsönvételben érdemes gondolkodni, viszont ha olasz pótlásban gondolkodunk, az Ruganinál csak gyengébb opció lehet.
Coccolot mondják, mint aki ingázni fog az első és az u23 csapat között, hát szerintem ezért felesleges kölcsönadni Ruganit. Gondolom ingyen kötelező opció nélkül, max a fizetését tudjuk megspórolni.
Vissza az elejére Go down
tjunior
Allegri jobbkeze



Posts : 3282
Join date : 2012. Nov. 06.

Bevásárlóközpont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont I_icon_minitime2020-09-30, 17:32

Malloy írta:
Elég nagy a mozgolódás Chiesa és Auar körül a napokban...
Az utolsó napokban szokás szerint maximumra pörög a bullshit generátor. Nagyon örünék a berbernek, de mitől lenne több pénzünk mint egy hónapja? Nagyon be kellene hisztiznie Aouarnak, hogy itt valami történjen.
Vissza az elejére Go down
Malloy
Segédedző
Segédedző



Posts : 2372
Join date : 2017. Feb. 01.
Age : 38
Location : Szolnok

Bevásárlóközpont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont I_icon_minitime2020-09-30, 17:15

Elég nagy a mozgolódás Chiesa és Auar körül a napokban...
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Bevásárlóközpont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont I_icon_minitime2020-09-30, 16:54

CsT írta:
Spinazzola visszahozatala azért elég röhejessé tenné Paraticit. Smile Egyrészt minek akarna visszajönni, amikor lazán kibasztuk egy kis plusvalenzáért? Másrészt miért adná olcsóbban (vagy kölcsönben) vissza a Róma amikor stabil kezdő náluk? Ha meg drágábban vennénk vissza az hatalmas amatőrizmusra utalna. Very Happy

Puli riválisa wingback poszton szerintem Bernát lesz, ha följebb lesz tolva akkor meg Kulu is.

Szerinted ha meggyőznék arról, hogy a jelenleg futó projekt része lehetne, nem esne kísértésbe? Biztos van olyan játékos, akit be tudnánk számítani az üzletbe. Az meg marhára nem érdekel, hogy Paraticit mi teszi nevetségessé, és szerintem Agnellit sem. Csak azt tudom, hogy Spina nagyon passzolna ebbe a Juventusba.

Azért szerintem wingbackben kicsit jobb védekezésre lesz szükség, mint amit Berna vagy Kulu tudna nyújtani. Ráadásul az sem segít, hogy bal lábas játékosok a jobb oldalon védekező feladatot lássanak el, ha velük szemben kifelé akarnak cselezni, akkor a rosszabbik lábbal nehezebb lenne levédekezni. Mondjuk pont Spina egy kivétel, de szerintem jobb az, ha a ballábasok a balon játszanak, ha nem támadóként kapnak szerepet.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10538
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont I_icon_minitime2020-09-30, 14:37

Spinazzola visszahozatala azért elég röhejessé tenné Paraticit. Smile Egyrészt minek akarna visszajönni, amikor lazán kibasztuk egy kis plusvalenzáért? Másrészt miért adná olcsóbban (vagy kölcsönben) vissza a Róma amikor stabil kezdő náluk? Ha meg drágábban vennénk vissza az hatalmas amatőrizmusra utalna. Very Happy

Puli riválisa wingback poszton szerintem Bernát lesz, ha följebb lesz tolva akkor meg Kulu is.
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Bevásárlóközpont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont I_icon_minitime2020-09-30, 13:41

tjunior írta:
Oké, eladjuk Ruganit és akkor lesz 5 játékosunk 3 helyre. Ebből Danilo nem középsővédő, de még ez a legkevesebb mert eddig elég jó teljesítményt nyújtott, de Chiellini tuti csak idő kérdése mikor sérül le, Van egy sérült és egy eltiltott és nincs cserevédőnk és ilyen tuti lesz ha 3 fronton akarunk harcolni. Persze Rugani az Rugani de 5. - 6. számú hátvédnek kit akarunk?

Szerintem belefér az is, ha az utánpótlásból hozunk fel valakit. Vagy De Scigliot hátrasoroljuk a védelembe, és hozunk Cuadradonak egy riválist. Florenzit meg kellett volna szerezni, a PSG baromi olcsón igazolta. Én továbbra is azt mondom, hogy Spinazzola visszahozatala minden szempontból jó döntés lenne. Én a jobbon játszatnám, és Cuadrado kapna egy olyan riválist, aki akár át is veheti a helyét a következő néhány évre, mindkét szélen tud játszani, olasz, ráadásul saját nevelés.

Én kétlem egyébként, hogy Rugani eladása után számban pótolni fogjuk. Bár nem tudom, Chiellini rendszerint lesérül, de Ligt elég sokáig marad ki, elég vékony az a védelem. Ide kifejezetten kölcsönvételben érdemes gondolkodni, viszont ha olasz pótlásban gondolkodunk, az Ruganinál csak gyengébb opció lehet.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10538
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont I_icon_minitime2020-09-30, 11:49

tjunior írta:
Oké, eladjuk Ruganit és akkor lesz 5 játékosunk 3 helyre. Ebből Danilo nem középsővédő, de még ez a legkevesebb mert eddig elég jó teljesítményt nyújtott, de Chiellini tuti csak idő kérdése mikor sérül le, Van egy sérült és egy eltiltott és nincs cserevédőnk és ilyen tuti lesz ha 3 fronton akarunk harcolni. Persze Rugani az Rugani de 5. - 6. számú hátvédnek kit akarunk?
Szerintem váltogatni fogjuk a 3 és 4 védős rendszert. Mivel Pirlo elég sokat beszél arról, hogy a kerethez a 2 kp-s rendszer illik jobban (bár én ezzel azért néha vitatkoznék Very Happy) ahhoz rendszerint 4 védős rendszer szokott lenni (hacsak nem gondolkodik egy 3-4-3-ban is Very Happy). Rugani eladásának max akkor van értelme ha termelne valamennyi plusvalenzát, kölcsön adni tényleg nincs értelme.

1-2 meccsre talán bedobható lenne Keni is a védelembe (A Schalkéban állítólag játszott azt is), illetve ha jól emlékszem Szandi is játszott ott pár kisebb meccsen (3 védős rendszerben a bal oldalon) de akkor ugye pont olyan posztokról vennénk el embert ahová alig van más opció.

Szóval mire végére érek az irományomnak, arra a következtetésre jutottam, hogy ne adjuk el Ruganit! Very Happy Very Happy
Vissza az elejére Go down
tjunior
Allegri jobbkeze



Posts : 3282
Join date : 2012. Nov. 06.

Bevásárlóközpont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont I_icon_minitime2020-09-30, 10:42

Oké, eladjuk Ruganit és akkor lesz 5 játékosunk 3 helyre. Ebből Danilo nem középsővédő, de még ez a legkevesebb mert eddig elég jó teljesítményt nyújtott, de Chiellini tuti csak idő kérdése mikor sérül le, Van egy sérült és egy eltiltott és nincs cserevédőnk és ilyen tuti lesz ha 3 fronton akarunk harcolni. Persze Rugani az Rugani de 5. - 6. számú hátvédnek kit akarunk?
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10538
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont I_icon_minitime2020-09-30, 07:55

Agresti update:

1. Koszta marad hacsak nem valami topcsapat keresi meg, amire lássuk be nem nagy esély van.
2. Bernátnak voltak ajánlatai, de mindet visszautasította, mert ő is maradni akar.
3. DS-ért nem érkezett ajánlat.
4. Folyamatban van Kebabbal a szakítás, de vannak bonyodalmak (állítólag csak akkor távozna ha talál magának csapat....)
5. Ruganit eladnánk, de csak kölcsön venné a leendő klubja (Valencia? WHU?) így az ő sorsa még bizonytalan.

Magyarull Ruganit és Kebabot leszámítva nagyon valószínű, hogy változás már nem lesz a keretben.
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Bevásárlóközpont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont I_icon_minitime2020-09-29, 19:30

Krisz írta:


Bernát tehát azért volt fos a csatárok mögött mert Sarri volt az edző, Dybala, Cuadrado, De Ligt, Bentancur, Rabiot meg Sarri ellenére volt szar? Ez elég szemellenzős megközelítés, lassan a demagógia tartományába sodródunk - nem lehet mindenért Sarrit okolni. Bernát karrierjét végignézve szvsz egyértelmű, hogy a centrális szerepkör nem neki való, mert jó/kiemelkedő teljesítményt mindig valami szélső poszton hozott (echte szélső, szélről induló támadó, esetleg mezzala). Rabiot nem értem hogy merülhet fel negatív értelemben Sarrinál, miközben a 0ról építette fel a fél év párizsi padon hokizás után.
Ramseytól meg biztosan többet várhatunk majd, de az erősen kérdéses, hogy ez mit is jelent majd pontosan - a Roma elleni meccs azért gondolom kicsit módosította a hurráoptimizmust.

Locatelli azért lenne jó, mert mindent tud amit Artúr csak emellett aktívan védekezik és sokkal többet vállal előre, jól kiegészítenék egymást Rabióval. Benő is jó lehetne ide szerintem, de ő Ramsey elsődleges cseréje elvileg (esetleg Dybala vagy Kula?). Még ha Locatelli személye kérdéses is (inkább valami echte trequartista kellene Ramsey cseréjének, Benő maradna hátul). Ramsey posztja kulcsfontosságú a játékrendszerben, és vele együtt van 5 kpnk, ami inkább 4.5, tekintve, hogy nem lehet őt annyit terhelni, mint a másik 4 kpt. Ha a küszöbön toporogna valami wonderkid a tarcsiban akkor azt mondanám, hogy vállalható kockázat a mostani 4.5 kpval nekimenni a háromfrontos szezonnak, de nincs wonderkid, szóval kell valaki.

Ami a FIFA témát illeti, nem feltétlenül a 25 játékos a kevés, hanem a 22. 3 kapus, 5 középhátvéd, 4 szélsővédő, 6 kp, 4 szélső, 2 csatár. Ez egy elég minimal keret amúgy, abból a szempontból, hogy mindenkinek feltételez egy természetes cserét, egy taktikailag rugalmasabb kerethez lehet kellene még 1-2 játékos. A 25ből 4nek saját nevelésnek kell lennie, de amúgy B listára bármennyi játékost lehet nevezni. Spinazzola egyébként nem B listás, csak 2 évet játszott a Primaveraban, utána elment egy 5 éves kölcsönvándorlásra. Egyébként sokszor pont azt szívtuk meg hogy 22 fős keretünk volt 0 használható B listás kölyökkel. A sérülések mellett nem lehetett normálisan rotálni a keretet, egyes játékosok a szezon végére kifulladtak, ez biztosan hozzájárult az elbukott döntőkhöz. A másik dolog pedig, hogy lassan az olasz nevelésű játékosokkal is izzadni kell, ha jól nézem van Buffon, Chiellini, Bonucci, Rugani, De Sciglio, Kula, Bernát, Dybala, Frabotta, az utóbbi 4en kívül a többi vagy selejt vagy lassan visszavonul. Szóval a fiatal olaszok vásárlása, most már nem csak a romantika miatt fontos, hanem a BL miatt is. Locatelli simán passzolna ide pl. de Koszta helyett is többet érnénk Chiesaval Osolinivel.

Egyáltalán nem ez volt a lényege annak, amit írtam. Nem kettős mércézek, csak Sarrinak a sajátos elképzelései láthatóan eléggé eltérnek attól, amivel Pirlo próbálkozik. Szerintem ebben semmi olyan nincs, amivel Sarrit kritizálnám. Illetve az, hogy korlátok közé szorított jó néhány játékost, igen, de ezt meg szerintem kár lenne tagadni.

Sarri a saját kis játékrendszerébe illesztgette a játékosait, és nem igazán adott szabad teret nekik, eléggé kötöttek volna a posztok, kivéve talán Dybalat és Ronaldot. Ez az olyan játékosoknak jó volt, mint Cuadrado, mert ő nem annyira kreatív, neki nincs szüksége szabadságra. De például ott van Pjanic, akire ráerőltetett egy olyan feladatkört, ami nem feküdt neki. Hosszú passzok kiiktatva, rövid passzokban vállalhatatlan mennyiség, már mi is kiköveteltük a kezdőből, pedig az egyetlen klasszis középpályásunk volt. Berna esetén meg ugye tudjuk, hogy pressingben elég jó, viszont a sokpasszos foci nem az erőssége. Allegrinél volt pár meccs, ahol középre húzódva minőségi teljesítményt nyújtott.
Ezzel szemben Pirlo első két meccse alapján mintha ennél szabadabb stílust próbálna alkalmazni. Motiváltabb közeget próbál kiépíteni, vissza akarja hozni a spiritot, sok játékost inspirálhat ez a szemlélet.

Rabiot negatívan? Csak annyit írtam, hogy felszabadultabb volt eddig, mint Sarrinál. Baromira kötött posztja volt neki is, és igen, meccshiánnyal érkezett, és a karantén után ő volt a legjobb középpályásunk, de addig eléggé szürkén játszott. Bentancur miatt viszont nagyon is lehet okolni Sarrit, normális edző nem hajt csapágyasra heti két meccses terhelés mellett játékost, láthatóan pihennie kellett volna, de még akkor is csak nyomta, nyomta, nyomta.

Ez alapján szerinted Locatelli jobb, mint Arthur? Aki a Barcaból érkezett, tehát elég magas szinten edződött két évig. Most nem azért mondom, mert én is örülnék Locatelli érkezésének, csak azért helyzeti előnyben van, ha valaki már hasonlóan magas szinten játszott, és Valverde alatt elég jól teljesített. Én bízom abban, hogy nem csak úgy kidobott a vezetőség 72 milliót egy 23 éves brazilért.

Ramsey ki fog kerülni a kezdőből, szerintem ő ezt a produkciót nem fogja tudni hozni teljes szezonon keresztül. Két opció van: vagy összerakja Pirlo a Dybala-Morata-Ronaldo triót, vagy Morata helyett Kulusevskit próbálja meg, és akkor kicsit játszósabb csapatot rak össze. Nálam Dybala lenne a trequartista tulajdonképpen mindkét esetben, rengeteg teret nyitnának előtte a támadók. Viszont a bajom az ezzel kapcsolatban, hogy ezt kétfős középpályával öngyilkosság lenne meglépni, mert Dybala nem tud védekezni és sokszor nem is akar, tehát őt tehermentesíteni kell ez alól, ahhoz viszont 4-3-1-2 kellene.

A Bayernnek sincs bővebb kerete, ezért nem tartom nagy problémának a jelenlegi létszámot, máshol is okosan tudnak gazdálkodni a játékosokkal. Az olasz vonallal egyetértek, de szerintem ez korábban is feltűnt. Én abszolút nem bánnám, ha jönne Locatelli, viszont jelenleg csak a padra érkezne, ebben szinte biztos vagyok. Egyébként Donnarumma, Verratti, Romagnoli, Locatelli, Chiesa, Spinazzola, Kean, Pellegrini, Castrovili, Lazzari névsorból bárkit szívesen látnék a csapatban, nyilván nem mindenkit a kezdőbe gondolnék. Buffon visszavonulása után szerintem Auderot kellene visszahozni a saját nevelés miatt.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8077
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont I_icon_minitime2020-09-29, 11:44

Tankcsapda írta:


Szerintem azt ne vegyük figyelembe, hogy Sarrinál ki hogyan teljesített. Ramsey a nyitómeccsen olyat játszott, amilyet Sarrinál egyszer, még közel sem nyújtott. Danilo szintén sokkal jobban játszott, mint a bagós alatt szinte bármikor. Rabiot sokkal felszabadultabb volt, mint az előző szezonban. Sarri hiába papolt eleinte arról, hogy az egyéniségekre akar építeni, a legtöbb játékost leginkább korlátozta. Szerintem annyira nem mérvadó, hogy Bernardeschi mennyire volt rossz középen tavaly. Plusz kicsit elbeszélünk egymás mellett, mert ahogy írtam is, ha mondjuk Ramsey helyett Berna kap szerepet, akkor a széljátékra jobban apellálunk majd, viszont a pressing, a védekezésben való részvétel, a harcosság tekintetében lehet párhuzamot vonni a két játékos között.

Igen, ez a gyenge pont szerintem is fennáll, és hozzátenném, hogy Chiellininek sincs tökéletes helyettese (bal lábas, vadállat védő). Elvileg Demiral lenne a játékstílus alapján, viszont szerintem ő lehetne inkább Danilo alternatívája, mert a török szükség esetén ki tudna húzódni szélre is. Ha esetleg lesz még esély rá, szerintem Chiellini pótlására elhozhatnánk Alabat, lejár jövőre a szerződése a Bayernnél, hátha nem hosszabbít.

Igen, Arthurt védekezésben én sem látom erősnek, de 72 millióért nem fog padozni, Pirlo meg fogja találni a megfelelő feladatkört a számára. Szerintem azért nem alibijátékos, van benne potenciál.

Szerintem nem fog érkezni senki, ha meg Khedira megy, akkor lehetőséget kap egy fiatal. Nagyon szűkre lehet szabva a transfer budget, nem véletlen az, hogy két kölcsönvétellel, egy u23-as fiatallal és egy Arthur-Pjanic cserével (+ Kulusevskivel) talán letudva a mercato. Ha Locatelli érkezik is, nem hiszem, hogy kezdőbe. Jelenleg lenne kb. 5-6. számú középpályás, 4-5., ha kivesszük Khedirat és a rivalizálás hiánya miatt Ramseyt. Nekem egyébként az az érzésem, hogy Bentancur fogja megszívni az edzőváltást a középpályások közül.

Bernát tehát azért volt fos a csatárok mögött mert Sarri volt az edző, Dybala, Cuadrado, De Ligt, Bentancur, Rabiot meg Sarri ellenére volt szar? Ez elég szemellenzős megközelítés, lassan a demagógia tartományába sodródunk - nem lehet mindenért Sarrit okolni. Bernát karrierjét végignézve szvsz egyértelmű, hogy a centrális szerepkör nem neki való, mert jó/kiemelkedő teljesítményt mindig valami szélső poszton hozott (echte szélső, szélről induló támadó, esetleg mezzala). Rabiot nem értem hogy merülhet fel negatív értelemben Sarrinál, miközben a 0ról építette fel a fél év párizsi padon hokizás után.
Ramseytól meg biztosan többet várhatunk majd, de az erősen kérdéses, hogy ez mit is jelent majd pontosan - a Roma elleni meccs azért gondolom kicsit módosította a hurráoptimizmust.

Locatelli azért lenne jó, mert mindent tud amit Artúr csak emellett aktívan védekezik és sokkal többet vállal előre, jól kiegészítenék egymást Rabióval. Benő is jó lehetne ide szerintem, de ő Ramsey elsődleges cseréje elvileg (esetleg Dybala vagy Kula?). Még ha Locatelli személye kérdéses is (inkább valami echte trequartista kellene Ramsey cseréjének, Benő maradna hátul). Ramsey posztja kulcsfontosságú a játékrendszerben, és vele együtt van 5 kpnk, ami inkább 4.5, tekintve, hogy nem lehet őt annyit terhelni, mint a másik 4 kpt. Ha a küszöbön toporogna valami wonderkid a tarcsiban akkor azt mondanám, hogy vállalható kockázat a mostani 4.5 kpval nekimenni a háromfrontos szezonnak, de nincs wonderkid, szóval kell valaki.

Ami a FIFA témát illeti, nem feltétlenül a 25 játékos a kevés, hanem a 22. 3 kapus, 5 középhátvéd, 4 szélsővédő, 6 kp, 4 szélső, 2 csatár. Ez egy elég minimal keret amúgy, abból a szempontból, hogy mindenkinek feltételez egy természetes cserét, egy taktikailag rugalmasabb kerethez lehet kellene még 1-2 játékos. A 25ből 4nek saját nevelésnek kell lennie, de amúgy B listára bármennyi játékost lehet nevezni. Spinazzola egyébként nem B listás, csak 2 évet játszott a Primaveraban, utána elment egy 5 éves kölcsönvándorlásra. Egyébként sokszor pont azt szívtuk meg hogy 22 fős keretünk volt 0 használható B listás kölyökkel. A sérülések mellett nem lehetett normálisan rotálni a keretet, egyes játékosok a szezon végére kifulladtak, ez biztosan hozzájárult az elbukott döntőkhöz. A másik dolog pedig, hogy lassan az olasz nevelésű játékosokkal is izzadni kell, ha jól nézem van Buffon, Chiellini, Bonucci, Rugani, De Sciglio, Kula, Bernát, Dybala, Frabotta, az utóbbi 4en kívül a többi vagy selejt vagy lassan visszavonul. Szóval a fiatal olaszok vásárlása, most már nem csak a romantika miatt fontos, hanem a BL miatt is. Locatelli simán passzolna ide pl. de Koszta helyett is többet érnénk Chiesaval Osolinivel.
Vissza az elejére Go down
tjunior
Allegri jobbkeze



Posts : 3282
Join date : 2012. Nov. 06.

Bevásárlóközpont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont I_icon_minitime2020-09-29, 11:37

CsT írta:
Ramzy helyettesnek De Paul simán megtenné, ő ezen az LM/CM/AM vonalon bárhol tud játszani, ismeri a ligát, dibcsi haverja, csak az Udinese ilyen 30M körül szeretné eladni.
Az Udinesevel mindig is lehetett bizniszelni ( vagyishát régebben) egy jó kis kölcsön plusz opcióra csak nem mondanának nemet, főleg ha a játékos beint mindenkinek. Kb ez az egyet transzfer a mercato végéig aminek van némi realitása.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10538
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont I_icon_minitime2020-09-29, 10:45

Ramzy helyettesnek De Paul simán megtenné, ő ezen az LM/CM/AM vonalon bárhol tud játszani, ismeri a ligát, dibcsi haverja, csak az Udinese ilyen 30M körül szeretné eladni.
Vissza az elejére Go down
_DREAM_
Segédedző
Segédedző
_DREAM_


Posts : 2623
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont I_icon_minitime2020-09-29, 07:59

Khedira tényleg ránk fog rohadni... Smile
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Bevásárlóközpont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont I_icon_minitime2020-09-27, 19:36

tjunior írta:
Az a gond hogy a keret (Khedirát nem számolva) DSel Pinsoglioval, Frabottával és Cavigliával is összvissz 25 fő ami darabszámra egyszerűen kevés. Arról már nem is beszélve, hogy Koszta, Ramsey és Giorgio csoda lenne ha nem hagynának ki két számjegyű meccset az idényben.

Cavigliat ne számoljuk egyelőre, nem tudjuk, hogy Pirlo számol-e vele, szóval legyen 24. Miért is kevés? Eddig se nagyon volt több, vagy ha igen, akkor maximum 26 játékos. De ha jobban belegondolsz, előző szezonban mi is volt? Cant és Mandzukicot nem lehetett nevezni a BL-keretbe, úgy, hogy a keretben 25 játékos volt. Még most is lesz két játékos, akit ki kell majd hagyni a keretből, mert ha jól tudom, egyedül Pinsoglio számít saját nevelésnek, így 22 nevezhető az állományból. Most írnám, hogy biztosan Rugani lenne az egyik, de Ligt sérülése viszont ezt felül fogja írni, úgyhogy rajta kívül lesz még egy kényszerű kihagyás. Ha tavaly nem adtuk volna el Spinazzolat és Keant is, most nem lenne nevezési problémánk.
Vissza az elejére Go down
tjunior
Allegri jobbkeze



Posts : 3282
Join date : 2012. Nov. 06.

Bevásárlóközpont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont I_icon_minitime2020-09-27, 17:53

Az a gond hogy a keret (Khedirát nem számolva) DSel Pinsoglioval, Frabottával és Cavigliával is összvissz 25 fő ami darabszámra egyszerűen kevés. Arról már nem is beszélve, hogy Koszta, Ramsey és Giorgio csoda lenne ha nem hagynának ki két számjegyű meccset az idényben.
Vissza az elejére Go down
Petike007
Segédedző
Segédedző



Posts : 2107
Join date : 2012. Nov. 06.

Bevásárlóközpont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont I_icon_minitime2020-09-27, 17:25

Véleményem szerint ugyanarról beszélünk egy jó ideje, viszont egy másik aspektust is érdemes figyelembe venni.

A tökéletes kezdő keresése, szerintem megáll a FIFA szintjén. Véleményem szerint egy több fronton harcoló nagycsapat, keretre tervez, és nem feltétlen (csak) kezdőre.

Nekem ami még véleményem, hogy Bernátnak ebben a rendszerben Pulika helyén is nőhet még virág. Fizikálisan eddig is top volt. Simán szétfut bárkit, és a hülye dontései kevésbé jönnek ki szélsőben 3-5-2 es vonalon, mint 4-3-3 ban.  Simán látom benne a Zambrottát. Meglehet Szundi is.
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Bevásárlóközpont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont I_icon_minitime2020-09-27, 17:10

Krisz írta:


Pont tegnap mondta Pirlo a firkászoknak, hogy Bernátra Koszta posztján számít, emellett tavaly borzasztó gyenge volt Bernát a csatárok mögött.

A mostani felállásnak egyébként az a legnagyobb gyenge pontja, hogy egyszerre sok többdimenziós spíler játékára épül, akiből egy db van a keretben: Danilo, Cuadrado, Ramsey. Az tuti, hogy nincs még olyan szélső védőnk aki értelmesen tudna középhátvédet játszani és Cuadrado helyett senki se tudja az egyszerre bejátszani a teljes jobbszélt és mellette stabilan védekezni is, így a kettejük feladatára (Danilo, Cuadrado) a rendszert kell átírni, Ramsey esetében megint csak kérdéses, hogy Benő alkalmas-e arra a szerepkörre.

Artúr labdatartásban biztos jó lenne, de aktív védekezéshez meg hosszú passzokhoz túl alibi spíler, én kiegészítő szerepet látok csak benne.

A szélen szvsz megvagyunk létszámban, mivel úgy tűnik komolyan számolunk Zambrottaval, a minőség már más kérdés... Pirlo nyilatkozatából az jön le, hogy DSt megtartjuk. Ha meg ő marad, akkor tuti nem jön senki más.

Egyébként Locatelli (vagy egy bármely más kp) leigazolása egész biztosan függ Khedira kipaterolásától.

Szerintem azt ne vegyük figyelembe, hogy Sarrinál ki hogyan teljesített. Ramsey a nyitómeccsen olyat játszott, amilyet Sarrinál egyszer, még közel sem nyújtott. Danilo szintén sokkal jobban játszott, mint a bagós alatt szinte bármikor. Rabiot sokkal felszabadultabb volt, mint az előző szezonban. Sarri hiába papolt eleinte arról, hogy az egyéniségekre akar építeni, a legtöbb játékost leginkább korlátozta. Szerintem annyira nem mérvadó, hogy Bernardeschi mennyire volt rossz középen tavaly. Plusz kicsit elbeszélünk egymás mellett, mert ahogy írtam is, ha mondjuk Ramsey helyett Berna kap szerepet, akkor a széljátékra jobban apellálunk majd, viszont a pressing, a védekezésben való részvétel, a harcosság tekintetében lehet párhuzamot vonni a két játékos között.

Igen, ez a gyenge pont szerintem is fennáll, és hozzátenném, hogy Chiellininek sincs tökéletes helyettese (bal lábas, vadállat védő). Elvileg Demiral lenne a játékstílus alapján, viszont szerintem ő lehetne inkább Danilo alternatívája, mert a török szükség esetén ki tudna húzódni szélre is. Ha esetleg lesz még esély rá, szerintem Chiellini pótlására elhozhatnánk Alabat, lejár jövőre a szerződése a Bayernnél, hátha nem hosszabbít.

Igen, Arthurt védekezésben én sem látom erősnek, de 72 millióért nem fog padozni, Pirlo meg fogja találni a megfelelő feladatkört a számára. Szerintem azért nem alibijátékos, van benne potenciál.

Szerintem nem fog érkezni senki, ha meg Khedira megy, akkor lehetőséget kap egy fiatal. Nagyon szűkre lehet szabva a transfer budget, nem véletlen az, hogy két kölcsönvétellel, egy u23-as fiatallal és egy Arthur-Pjanic cserével (+ Kulusevskivel) talán letudva a mercato. Ha Locatelli érkezik is, nem hiszem, hogy kezdőbe. Jelenleg lenne kb. 5-6. számú középpályás, 4-5., ha kivesszük Khedirat és a rivalizálás hiánya miatt Ramseyt. Nekem egyébként az az érzésem, hogy Bentancur fogja megszívni az edzőváltást a középpályások közül.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Bevásárlóközpont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Bevásárlóközpont
Vissza az elejére 
1 / 34 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3 ... 17 ... 34  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Bianconeri Blog - Forza Juventus! :: Ha Muntari gólját megadták volna! :: Bevásárlóközpont-
Ugrás: