Bianconeri Blog - Forza Juventus!

A Bianconeri Blog saját Juventus fórumja. Szeretettel látunk minden kulturált fórumozót!

HomeSearchRegisterLog in

Bevásárlóközpont

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AuthorMessage
Krisz
Sarri maga

Bevásárlóközpont - Page 7 Empty
PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 7 I_icon_minitime2019-12-31, 14:34

Raiola Pogbaról, Haalandról, Kenről meg az olasz fociról

Nagyon kíváncsi lennék, az eredeti olasz transcriptre, mindenesetre ebben a fordításban, úgy hangzik az egész, mintha a pizzás kliensei a rabszolgái lennének. Remélem a FIFA dolgozik valami olyan szabályon ami megakadályozza hogy ezek az undorító patkányok ilyen szinten élősködjenek a játékosokon illetve a klubokon.
Back to top Go down
Krisz
Sarri maga

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 7 I_icon_minitime2019-12-31, 10:35

@zetterberg40 wrote:
Kulusevksi?
Szerk: https://statsbomb.com/2019/12/parmas-dejan-kulusevski-is-serie-as-hottest-young-prospect/?fbclid=IwAR2Si-3NStsQWA2qS61z1nqsL-AuACUbaO52tJBUKVR6ZeXli6NK__CXRzk

Egyébként Cancelo szénája fél szezon után kifelé áll a Cityből is.

Kulasevski szerintem legalább akkora fogás, mint Haaland lett volna (nyilván a potenciál alapján, akármelyik ilyen tehetséges kölyök összeomolhat úgy mint Schick). Nincs Raiolaja, nem kell neki 8 millás fizetést adni. A (bárkiről összevágható) youtube video alapján gyors fejben, jó a flowja, emellé a statjai is gecijók, asszem ellenünk ő volt a Parma legjobbja. ÉS a mocskos férgek elől vinnénk el, olyan posztra ahol akár már januárban kezdhetne is (remélem Pjacat le tudjuk passzolni a Parmanak).
Back to top Go down
Tankcsapda
Sarri jobbkeze
Sarri jobbkeze

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 7 I_icon_minitime2019-12-30, 21:37

@zetterberg40 wrote:
Kulusevksi?
Szerk: https://statsbomb.com/2019/12/parmas-dejan-kulusevski-is-serie-as-hottest-young-prospect/?fbclid=IwAR2Si-3NStsQWA2qS61z1nqsL-AuACUbaO52tJBUKVR6ZeXli6NK__CXRzk

Nem csoda, hogy nem jött be neki a váltás, egy PL-csapatban az angol válogatott első számú jobbhátvédjével rivalizálni...sok jót nem remélhetett. Amúgy Cancelonak fejben vannak gondjai, mert a képességei alapján top 5 kategória lehetne, a hiányát annyira nem érezzük meg, persze ehhez kell Cuadrado is.

Ennek a Kulusevskinek elég jó szezonja van, de azért itt 45, meg 50 millióról irkálnak. Én nem láttam eleget játszani, hogy bármit mondjak róla, de kíváncsi vagyok, szerintetek megéri-e.
Back to top Go down
zetterberg40
Sarri maga
zetterberg40

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 7 I_icon_minitime2019-12-30, 20:30

Kulusevksi?

Back to top Go down
Tankcsapda
Sarri jobbkeze
Sarri jobbkeze

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 7 I_icon_minitime2019-12-30, 16:00

@Krisz wrote:

Nem, ezt úgy írom, hogy az érdekeket és a bottom linet nézem. Pellegrini nem menekül Romaból, tehát nem sürgős neki egy esetleges transfer. A Roma (és a jelenlegi tulajok) még akkor is jobban jár, ha január elsején egy szerződéshosszabbítás keretében megtriplázza Pellegrini fizetését és nyáron nem tudja eladni vagy ugyanúgy 30 millát kap csak érte (ez a helyzet a tulajdonos váltás hozadéka). A klub eladása előtt ugyanis Pellegrini értéke nyomja feljebb a csapat értékét, tehát azt az összeget amiben mondjuk pár hét múlva megegyeznek. Pellegrini miért ne fogadna el egy zsíros fizetést? Fél év alatt megkeresheti az éves fizetését vagy még többet és ez gyakorlatilag semmi akadályt nem jelent, hogy nyáron eligazoljon, sőt még jobb alkupozícióban is lesz egy magasabb fizetésért.

Az, hogy Khedira március elején térhet vissza annyit jelent, hogy áprilisban lehet abban a pozícióban, hogy gond nélkül bír 90 percet és formában van. Ilyen körülmények között logikusabb mást nevezni helyette.

Tonalinak max papíron van nehezebb dolga a kezdőbe kerülni a csürhében. Matuidi szerződése nyáron lejár, Khediráé jövőre, Ramsey állandóan sérült, ez alapján 3-4 helyre lennének 4en (Pjanic, Benő, Rabiot, Tonali). Emellett az ínter pénzben aligha tud velünk versenyezni. Garantáltan kukázni fognak elsődlegesen, mint hogy mindenki elől lerabolják a piacot. Az is elég sanszos, hogy januárban kukáznak majd valami öregedő klasszist (pl Vidal) aki tovább csökkenti majd az esélyeit a kezdőre.

Conte miért bízik jobban a fiatalokban? Én azt látom, hogy azzal próbál meg főzni amit kapott. Alexis sérülésével Espositon kívül nincs más csatár cseréje, ami Bastonit illeti, ő azért kap leginkább lehetőséget, mert Godin elég nagy flop, illetve hátul is kell pihentetni. Emellett balra-jobbra azon rinyál, hogy a keret túl gyenge - ha bármi beleszólása lett volna a fiatalításba meg az olaszosításba akkor nem járna a szája.

Tudom, nagyon kötözködök, de én is azt írtam, hogy Khedirat jó eséllyel nem nevezik a BL-be, a bajnokságban viszont a felépülését követően számolni fog vele Sarri (kivéve, ha Bentancur, Rabiot és Matuidi közül legalább ketten ihletett formába kerülnek addigra). Amúgy ha azt vesszük, a negyeddöntők áprilisban lesznek, lehet, hogy Sarri vállalja ezt a kockázatot, hogy a Lyon ellen eggyel kevesebb opcióval számol, teszem hozzá, én nem tartom logikusnak, de előfordulhat.
Matuidinak meg akarják hosszabbítani a szerződését, Khediranak még másfél éve van hátra a kontraktusból, nyugodtan számolj velük Tonali esetleges konkurenciájaként. Illetve tipikusan ránk vallana, ha nyáron szerződtetnénk Eriksent, persze most egyelőre őt ne vegyük figyelembe, ahogy azt sem, hogy Vidal opció náluk (ahogy velünk kapcsolatban is bedobták), mert nincs még ott. Na mindegy, szóval a lényeg, hogy bőven lenne kit megelőznie a sorban, mert januárban ő lenne a legutolsó opció, leszámítva Cant. Ha rajta kívül egyetlen középpályás sem érkezne, akkor is el kellene adni valakit, hogy belátható időn belül megfelelő játékpercet kapjon, és nem biztos, hogy ezt ő bevállalja.
Marrotta meg elég jól kukázik ahhoz, hogy egy kölcsön + opciót a Bresciaval is összehozzon. FFP ellenére azért azt ne mondjuk, hogy olyan rosszul állhatnak anyagilag, elvégre kínai tulajdonosok vannak. Lukakura azért már kiadtak egy komoly összeget, nem kizárt, hogy Tonalira is kiadnak tízmilliókat, vagy a kölcsön + opció.
Bele lehet magyarázni, hogy kényszerből játszatja a fiatalokat Conte, valahol igaz is, de az összkép szempontjából teljesen mindegy. Van egy csapat, amelyik hozzá mer nyúlni a fiatalokhoz, és van egy, amelyik nem, ez a végkonklúzió sokakban, mert nem akarnak vagy nem tudnak a mögöttes részébe látni a dolgoknak. Ranocchia és Politano is megkaphatnák azt a lehetőséget, mégsem bízik bennük Conte. Politano nem illik a rendszerbe, ennek ellenére ő volt a harmadik számú támadó Sánchez távollétében, Ranocchia meg ugyan nem egy nagy szám, de egy 20 éves védőt nem mindenki preferálna helyette. És lehet, hogy Godín nem volt jó vétel, de a képességei miatt ragaszkodhatna hozzá, amíg valamennyire megszokja az új csapatát.
Back to top Go down
bombahoppa
Sarri jobbkeze
Sarri jobbkeze
bombahoppa

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 7 I_icon_minitime2019-12-30, 14:26

@Krisz wrote:

middlemenek commissionje több mint a transfer díj az kurva gáz.
ez  a bakker-mivanbazmeg-ilyennincsis kategória, heteró szólással élve 110-es peckes nemszilikoncsöcs, 60as derék, 90es fenék, és korban hozzádillő, kezesbárány Juve-fanatikus barátnő, kizárólagos tulajdonjoggal

moratti

Krisz
Sarri maga

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 7 I_icon_minitime2019-12-30, 13:38

@CsT wrote:

Szerintem is szélen kellene játszatni, viszont Sarri egyelőre inkább beteszi trequartisának ötször minthogy átálljunk 4-3-3 és ugyanez igaz Koszta esetében is.

Nekem a mostani egy kicsit Sarriball light, fura de szerintem kevésbé Sarris a játékunk most mint pl szeptemberben. A presszingből jócskán visszavettünk, oké ez kellet is, mert a Nápoly ellen látszott, hogy abba a 60.percre belehal ez a keret. De mintha a rövid passzos játék sem lenne olyan tetszetős mint akkor illetve a kontráink is eléggé eltűntek (nyilván ehhez Koszta kellene).

Ebből előrelépés kb úgy lehetne ha minél előbb beépülne Rabbi és minél kevesebbet lenne sérült Ramsey. Valamint minél kevesebbszer kellene DS-nek vagy Danilonak játszani.

Azt én sem értem, hogy miért nem akar vagy nem tud felállást váltani meccs közben (ez nyilván arra vonatkozik amikor mennünk kell előre és jön Koszta).

Tiszta sor, hogy szeptemberben Sarrisabbak voltunk. Koszta kiesésével lett megpecsételve az a játék (azóta se volt egészséges két hétig egy huzamban), pedig nem azzal van a baj, hogy a keret 60 percig bírja azt a játékot (a fenykoraban lévő Barca se bírná tovább), hanem, hogy mi a startégia a maradék fél órára. Nem hiszem, hogy megoldhatatlan feladat, de Koszta sérülése is az egyszerűbb megoldás felé tolta, most viszont a szünetben ki lehetne rá találni valamit.
Back to top Go down
CsT
Sarri maga
CsT

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 7 I_icon_minitime2019-12-30, 12:14

@Krisz wrote:

Olyan ördögtől való dolog lenne Bernátot szélsőként játszatni? Fél életében azt játszott, emellett én pl kétszer annyi minőséget látok benne, mint Callejonban, aki Sarri alappillére volt.

A többit adom, viszont ez mindenképp időigényes transition, szóval az ahol tartunk szerintem rendben van, nekem inkább a következő lépés miatt van hiányérzetem, sok jelet nem látni egyelőre, hogy a kp változna, ami az alapja a Sarriballnak. A téli szünet után elsősorban ezt várnám, ha úgy tetszik a szezon eleji játékunk egy érettebb és stabilabb verzióját szeretném látni.
Szerintem is szélen kellene játszatni, viszont Sarri egyelőre inkább beteszi trequartisának ötször minthogy átálljunk 4-3-3 és ugyanez igaz Koszta esetében is.

Nekem a mostani egy kicsit Sarriball light, fura de szerintem kevésbé Sarris a játékunk most mint pl szeptemberben. A presszingből jócskán visszavettünk, oké ez kellet is, mert a Nápoly ellen látszott, hogy abba a 60.percre belehal ez a keret. De mintha a rövid passzos játék sem lenne olyan tetszetős mint akkor illetve a kontráink is eléggé eltűntek (nyilván ehhez Koszta kellene).

Ebből előrelépés kb úgy lehetne ha minél előbb beépülne Rabbi és minél kevesebbet lenne sérült Ramsey. Valamint minél kevesebbszer kellene DS-nek vagy Danilonak játszani.
Back to top Go down
Krisz
Sarri maga

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 7 I_icon_minitime2019-12-30, 11:54

@CsT wrote:
Perin közben orvosin a Genoánál, hát vele jó nagy bakot lőttünk vagy sérült volt vagy gyenge és gondolom nem fognak milliók sem érkezni utána.

Haalandra visszatérve:

8 millás fizu mellé ez egy igazi Marottás deal:

According to La Gazzetta dello Sport and Tuttosport, Borussia Dortmund paid €20m to RB Salzburg for the release clause, €15m commission to agent Mino Raiola, another €10m signing-on fee going to the player’s father, Alf-Inge Haaland, for a total of €45m.

Lehet hogy még ilyen üzlet mellett is jól jártunk volna vele, de azért egy kicsit örülök neki, hogy az ilyen dealektől eltávolodunk. Emellett a legislationre nagyon ráférne már egy reform, amikor a middlemenek commissionje több mint a transfer díj az kurva gáz.
Back to top Go down
Krisz
Sarri maga

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 7 I_icon_minitime2019-12-30, 11:50

@CsT wrote:
Can lelépése biztos vagy télen vagy nyáron viszont azzal nem vagyunk beljebb hiszen vele nem szabadul fel BL hely, Matyika szerződése ha jól tudom 2020.nyarán jár le, jó lenne megveregetni a vállát és nem hosszabbítani vele (A nyakam rá, hogy Kebab kihúzza itt 21-ig Very Happy) és akkor a helyére hozni Tonalit + ha e mellé befutna egy ingyen Eriksen akkor a kp igencsak fasza lenne.

Az idei vergődését nézve (főleg ha marad a szélső kp/winger  nélküli formáció) Bernát helyét én nem nagyon látom és ugye Koszta is kérdéses, persze nélkülük távozna a sebesség a csapatból és itt maradnánk a 32 éves malaccal, a 35 éves Roncival és Dibcsivel aki már most sem gyors.

Az a baj a keretünkkel, hogy rotálni illetve kimaxolni a lehetőségeket csak 2 vagy több formáció alkalmazásával lehetne, mert láthatóan néhány játékos nem tud illeszkedni valamelyik rendszerbe. Ezt csinálta remekül a hal és egyelőre ezt csinálja kevésbé jól a bagós. Persze az 1 alapfelállás sem lenne rossz ha jól működne és beépültek volna azok az emberek akikkel ez a stílus igazán játszható lenne, de sajnos ebben is vannak hiányosságot.

Olyan ördögtől való dolog lenne Bernátot szélsőként játszatni? Fél életében azt játszott, emellett én pl kétszer annyi minőséget látok benne, mint Callejonban, aki Sarri alappillére volt.

A többit adom, viszont ez mindenképp időigényes transition, szóval az ahol tartunk szerintem rendben van, nekem inkább a következő lépés miatt van hiányérzetem, sok jelet nem látni egyelőre, hogy a kp változna, ami az alapja a Sarriballnak. A téli szünet után elsősorban ezt várnám, ha úgy tetszik a szezon eleji játékunk egy érettebb és stabilabb verzióját szeretném látni.
Back to top Go down
CsT
Sarri maga
CsT

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 7 I_icon_minitime2019-12-30, 10:56

Perin közben orvosin a Genoánál, hát vele jó nagy bakot lőttünk vagy sérült volt vagy gyenge és gondolom nem fognak milliók sem érkezni utána.
Back to top Go down
CsT
Sarri maga
CsT

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 7 I_icon_minitime2019-12-30, 10:45

Can lelépése biztos vagy télen vagy nyáron viszont azzal nem vagyunk beljebb hiszen vele nem szabadul fel BL hely, Matyika szerződése ha jól tudom 2020.nyarán jár le, jó lenne megveregetni a vállát és nem hosszabbítani vele (A nyakam rá, hogy Kebab kihúzza itt 21-ig Very Happy) és akkor a helyére hozni Tonalit + ha e mellé befutna egy ingyen Eriksen akkor a kp igencsak fasza lenne.

Az idei vergődését nézve (főleg ha marad a szélső kp/winger  nélküli formáció) Bernát helyét én nem nagyon látom és ugye Koszta is kérdéses, persze nélkülük távozna a sebesség a csapatból és itt maradnánk a 32 éves malaccal, a 35 éves Roncival és Dibcsivel aki már most sem gyors.

Az a baj a keretünkkel, hogy rotálni illetve kimaxolni a lehetőségeket csak 2 vagy több formáció alkalmazásával lehetne, mert láthatóan néhány játékos nem tud illeszkedni valamelyik rendszerbe. Ezt csinálta remekül a hal és egyelőre ezt csinálja kevésbé jól a bagós. Persze az 1 alapfelállás sem lenne rossz ha jól működne és beépültek volna azok az emberek akikkel ez a stílus igazán játszható lenne, de sajnos ebben is vannak hiányosságot.
Back to top Go down
Krisz
Sarri maga

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 7 I_icon_minitime2019-12-30, 10:24

@Tankcsapda wrote:

Most ezt úgy mondod, mintha az opcióként fel sem merülhetne, hogy Pellegrini nem akar local hero lenni, és nem akar magasabb szintre akar lépni. Khedira március elejére térhet vissza, valószínűleg kimarad a BL keretből, de a bajnokságban még maradhat annyi ideje, hogy a szezon végére ismét kezdő legyen. Nem kell őt lebecsülni, mert a képességei ugyan nem a legjobbak, de mentálisan nagyon erős, ami pl. Bentancurról még nem mondható el.

Tonaliról:
1. Nehezebb dolga lenne küzdenie a kezdőért. Riválisunknál a Sensi-Brozovic-Barella trió képezi az alapot, de a cserék egyértelműen gyengébbek. Tegyük fel, hogy ez a sor hiánytalanul megmarad nekik, három posztra lenne összesen három riválisa, a többieknél Tonali jobb. Nálunk Pjanic helyére eleve esélye nincs bekerülni, de most ettől tekintsünk el. Pjanic, Bentancur, Khedira, Matuidi, Rabiot, Can, Ramsey lennének a középpályán a riválisai, mennyiségileg bőven több.
2. A fiatalokban Conte jobban bízik, mint Sarri, meg úgy eleve a mi projektünkben nem ezen van a hangsúly. De Ligt mondjuk megkapta a lehetőséget, és most Demiral is játszik, de mindez valószínűleg Chiellini sérülése nélkül nem lenne. Viszont a Zinternél olaszosítottak, fiatalítottak, Conte nem hezitál, ha a fiatalok bedobására van szükség. Bastoni, Barella megkapja a játékperceket, Conte előkapta az utánpótlásból Espositot, aki elég tehetségesnek tűnik, mi pedig elengedtük Keant, akiben bőven volt potenciál a tavaszi produkciója után. Nézd, ha egy fiatal olasz fejével kellene gondolkodnom, és félreteszem a szimpátiámat, akkor a két csapat közül nem a Juvet választanám.

Nem, ezt úgy írom, hogy az érdekeket és a bottom linet nézem. Pellegrini nem menekül Romaból, tehát nem sürgős neki egy esetleges transfer. A Roma (és a jelenlegi tulajok) még akkor is jobban jár, ha január elsején egy szerződéshosszabbítás keretében megtriplázza Pellegrini fizetését és nyáron nem tudja eladni vagy ugyanúgy 30 millát kap csak érte (ez a helyzet a tulajdonos váltás hozadéka). A klub eladása előtt ugyanis Pellegrini értéke nyomja feljebb a csapat értékét, tehát azt az összeget amiben mondjuk pár hét múlva megegyeznek. Pellegrini miért ne fogadna el egy zsíros fizetést? Fél év alatt megkeresheti az éves fizetését vagy még többet és ez gyakorlatilag semmi akadályt nem jelent, hogy nyáron eligazoljon, sőt még jobb alkupozícióban is lesz egy magasabb fizetésért.

Az, hogy Khedira március elején térhet vissza annyit jelent, hogy áprilisban lehet abban a pozícióban, hogy gond nélkül bír 90 percet és formában van. Ilyen körülmények között logikusabb mást nevezni helyette.

Tonalinak max papíron van nehezebb dolga a kezdőbe kerülni a csürhében. Matuidi szerződése nyáron lejár, Khediráé jövőre, Ramsey állandóan sérült, ez alapján 3-4 helyre lennének 4en (Pjanic, Benő, Rabiot, Tonali). Emellett az ínter pénzben aligha tud velünk versenyezni. Garantáltan kukázni fognak elsődlegesen, mint hogy mindenki elől lerabolják a piacot. Az is elég sanszos, hogy januárban kukáznak majd valami öregedő klasszist (pl Vidal) aki tovább csökkenti majd az esélyeit a kezdőre.

Conte miért bízik jobban a fiatalokban? Én azt látom, hogy azzal próbál meg főzni amit kapott. Alexis sérülésével Espositon kívül nincs más csatár cseréje, ami Bastonit illeti, ő azért kap leginkább lehetőséget, mert Godin elég nagy flop, illetve hátul is kell pihentetni. Emellett balra-jobbra azon rinyál, hogy a keret túl gyenge - ha bármi beleszólása lett volna a fiatalításba meg az olaszosításba akkor nem járna a szája.
Back to top Go down
Tankcsapda
Sarri jobbkeze
Sarri jobbkeze

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 7 I_icon_minitime2019-12-30, 09:18

@Krisz wrote:

Pellegrinivel abban a pillanatban hosszabbít majd a Roma amint valaki bejelentkezik érte. Még úgy is jobban járnak, ha megduplázzák a fizuját. Ha Khedira áprilisra lesz egészséges és nyeri vissza a formáját, akkor bárki bármit lát benne, felesleges a listán tartani. Szinte biztos vagyok benne, hogy ha Haalandot leigazoltuk volna akkor az ő helyére került volna a kölyök. Ami Tonalit illeti, nem tudom mivel tud többet kínálni az ínter nálunk, többet tudunk neki fizetni és semmivel sem lenne nehezebb dolga a kezdőbe kerülni mint a csürhében.

Most ezt úgy mondod, mintha az opcióként fel sem merülhetne, hogy Pellegrini nem akar local hero lenni, és nem akar magasabb szintre akar lépni. Khedira március elejére térhet vissza, valószínűleg kimarad a BL keretből, de a bajnokságban még maradhat annyi ideje, hogy a szezon végére ismét kezdő legyen. Nem kell őt lebecsülni, mert a képességei ugyan nem a legjobbak, de mentálisan nagyon erős, ami pl. Bentancurról még nem mondható el.

Tonaliról:
1. Nehezebb dolga lenne küzdenie a kezdőért. Riválisunknál a Sensi-Brozovic-Barella trió képezi az alapot, de a cserék egyértelműen gyengébbek. Tegyük fel, hogy ez a sor hiánytalanul megmarad nekik, három posztra lenne összesen három riválisa, a többieknél Tonali jobb. Nálunk Pjanic helyére eleve esélye nincs bekerülni, de most ettől tekintsünk el. Pjanic, Bentancur, Khedira, Matuidi, Rabiot, Can, Ramsey lennének a középpályán a riválisai, mennyiségileg bőven több.
2. A fiatalokban Conte jobban bízik, mint Sarri, meg úgy eleve a mi projektünkben nem ezen van a hangsúly. De Ligt mondjuk megkapta a lehetőséget, és most Demiral is játszik, de mindez valószínűleg Chiellini sérülése nélkül nem lenne. Viszont a Zinternél olaszosítottak, fiatalítottak, Conte nem hezitál, ha a fiatalok bedobására van szükség. Bastoni, Barella megkapja a játékperceket, Conte előkapta az utánpótlásból Espositot, aki elég tehetségesnek tűnik, mi pedig elengedtük Keant, akiben bőven volt potenciál a tavaszi produkciója után. Nézd, ha egy fiatal olasz fejével kellene gondolkodnom, és félreteszem a szimpátiámat, akkor a két csapat közül nem a Juvet választanám.
Back to top Go down
Krisz
Sarri maga

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 7 I_icon_minitime2019-12-30, 00:22

@Tankcsapda wrote:

Pellegrini esetében mindegy, mert ha valaki kifizeti a 30 millát, akkor lehet akármilyen tulajdonosváltás, mert ha menni akar, és ha nem sikerül kivenni a szerződéséből a záradékot, az új vezetés sem fogja tudni megtartani őt. Tonalival kapcsolatban csak a Zinter miatt vannak kétségeim, mivel egy fiatal olasz tehetségnek talán vonzóbb projektet tudnának kínálni. Oké, Zaniolot is említettem, viszont ő onnan ment Rómába, és Conte rendszerében talán posztja sem lenne. Ő azért lenne jó, mert trequartistat is játszhatna, de a jobb oldalon is lenne helye. Januárban ne is igazoljunk, nem tavasszal kell a játékosok felépítésével foglalkozni, bár ha Can helyett jön valaki, akkor az őszi produkciója alapján rosszul nem járhatunk.

Khedira könnyen adaptálódik bármilyen formációba, bármilyen edző stílusához tud igazodni, Can erre láthatóan képtelen. Khedira játékstílusa nem látványos, ő maga lassú, ezen a szinten közepesen technikás, mégis szinte minden edzője látott benne valamit, amiért számítanak rá. Én is elküldeném minden szezonban, valahogy mégis megkedveltem, mert ennyi sérülés, plusz a szívprobléma után is újból erőre kap, beverekszi magát a kezdőbe, és bár Bentancur kezdi elkapni a fonalat, nem vagyok arról meggyőződve, hogy nem lesz esélye kiszorítani őt a felépülése után.

Pellegrinivel abban a pillanatban hosszabbít majd a Roma amint valaki bejelentkezik érte. Még úgy is jobban járnak, ha megduplázzák a fizuját. Ha Khedira áprilisra lesz egészséges és nyeri vissza a formáját, akkor bárki bármit lát benne, felesleges a listán tartani. Szinte biztos vagyok benne, hogy ha Haalandot leigazoltuk volna akkor az ő helyére került volna a kölyök. Ami Tonalit illeti, nem tudom mivel tud többet kínálni az ínter nálunk, többet tudunk neki fizetni és semmivel sem lenne nehezebb dolga a kezdőbe kerülni mint a csürhében.
Back to top Go down
Krisz
Sarri maga

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 7 I_icon_minitime2019-12-30, 00:08

@CsT wrote:

4-3-3 most is lehetne, de nincs. A tridente rotálását én nem látom, hogy hogyan tudjuk megoldani, mert mind Bernát mind Koszta lófasz középen. Ez a jelenlegi Sarri rendszer nálam egy zsákutca. Haalandért kár, ilyen mutatókkal támadó 60-80-100 milla szokott lenni mostanában.

A tridente rotálásához jött volna Haaland, ez persze Dybala és a Malac rotálását jelenti mert CRt nem lehet.
A 433hoz kell Koszta vagy más szélső - esetleg Bernát, de benne ott nem bízik Sarri - Bernátnál jobb szélsőt januárban elég bajosan igazolunk, szóval egy egészséges Koszta.
Back to top Go down
CsT
Sarri maga
CsT

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 7 I_icon_minitime2019-12-29, 22:42

@Krisz wrote:

Nálunk szerintem simán kapott volna annyi lehetőséget mint a Dortmundban fog - nyomhattuk volna a tridentét végig úgy, hogy közben rotálni meg cserélni is tudunk. A kérdés, hogy hozunk-e helyette másik csatárt erre a szerepre.
Januárban aligha lesz lehetőség minőségileg igazolni (pl Zaniolo, Pellegrini), a Romat lehet eladják, szóval kétlem, hogy most adnák el a csapat legértékesebb játékosait. Tonalinál esetleg lehet azzal érvelni a Brescianak, hogy az érte kapott lóvéból vehetnének 3-4 tapasztalt spílert akikkel kiharcolhatják a bennmaradást, míg a nyári elkerülhetetlen eladás a Serie Bben sokkal gyengébb alkupozícióba kényszerítené őket. 
Kérdés, hogy mi a terv Cannal. Jelen pillanatban használhatatlan, ha nem passzoljuk el januárban akkor viszont Khedira helyett őt kell nevezni a BLbe, hátha ad neki egy kis motivációt és nyáron többet kaphatunk érte. Ha épp nem szarik a farmra akkor amúgy is többet produkál Khediránál, főleg ha az alibikirály áprilisra lesz fitt. Vehetnénk akár egy szélsőt is, és akkor lehetne 433azni, Bernátból meg csinálhatunk mezzalat. Mondjuk nem hiszem, hogy felvet minket a pénz jelen pillanatban...
4-3-3 most is lehetne, de nincs. A tridente rotálását én nem látom, hogy hogyan tudjuk megoldani, mert mind Bernát mind Koszta lófasz középen. Ez a jelenlegi Sarri rendszer nálam egy zsákutca. Haalandért kár, ilyen mutatókkal támadó 60-80-100 milla szokott lenni mostanában.
Back to top Go down
Tankcsapda
Sarri jobbkeze
Sarri jobbkeze

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 7 I_icon_minitime2019-12-29, 18:54

@Krisz wrote:

Nálunk szerintem simán kapott volna annyi lehetőséget mint a Dortmundban fog - nyomhattuk volna a tridentét végig úgy, hogy közben rotálni meg cserélni is tudunk. A kérdés, hogy hozunk-e helyette másik csatárt erre a szerepre.
Januárban aligha lesz lehetőség minőségileg igazolni (pl Zaniolo, Pellegrini), a Romat lehet eladják, szóval kétlem, hogy most adnák el a csapat legértékesebb játékosait. Tonalinál esetleg lehet azzal érvelni a Brescianak, hogy az érte kapott lóvéból vehetnének 3-4 tapasztalt spílert akikkel kiharcolhatják a bennmaradást, míg a nyári elkerülhetetlen eladás a Serie Bben sokkal gyengébb alkupozícióba kényszerítené őket. 
Kérdés, hogy mi a terv Cannal. Jelen pillanatban használhatatlan, ha nem passzoljuk el januárban akkor viszont Khedira helyett őt kell nevezni a BLbe, hátha ad neki egy kis motivációt és nyáron többet kaphatunk érte. Ha épp nem szarik a farmra akkor amúgy is többet produkál Khediránál, főleg ha az alibikirály áprilisra lesz fitt. Vehetnénk akár egy szélsőt is, és akkor lehetne 433azni, Bernátból meg csinálhatunk mezzalat. Mondjuk nem hiszem, hogy felvet minket a pénz jelen pillanatban...

Pellegrini esetében mindegy, mert ha valaki kifizeti a 30 millát, akkor lehet akármilyen tulajdonosváltás, mert ha menni akar, és ha nem sikerül kivenni a szerződéséből a záradékot, az új vezetés sem fogja tudni megtartani őt. Tonalival kapcsolatban csak a Zinter miatt vannak kétségeim, mivel egy fiatal olasz tehetségnek talán vonzóbb projektet tudnának kínálni. Oké, Zaniolot is említettem, viszont ő onnan ment Rómába, és Conte rendszerében talán posztja sem lenne. Ő azért lenne jó, mert trequartistat is játszhatna, de a jobb oldalon is lenne helye. Januárban ne is igazoljunk, nem tavasszal kell a játékosok felépítésével foglalkozni, bár ha Can helyett jön valaki, akkor az őszi produkciója alapján rosszul nem járhatunk.

Khedira könnyen adaptálódik bármilyen formációba, bármilyen edző stílusához tud igazodni, Can erre láthatóan képtelen. Khedira játékstílusa nem látványos, ő maga lassú, ezen a szinten közepesen technikás, mégis szinte minden edzője látott benne valamit, amiért számítanak rá. Én is elküldeném minden szezonban, valahogy mégis megkedveltem, mert ennyi sérülés, plusz a szívprobléma után is újból erőre kap, beverekszi magát a kezdőbe, és bár Bentancur kezdi elkapni a fonalat, nem vagyok arról meggyőződve, hogy nem lesz esélye kiszorítani őt a felépülése után.
Back to top Go down
Krisz
Sarri maga

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 7 I_icon_minitime2019-12-29, 17:51

@Tankcsapda wrote:

Olcsó lett volna, nem kapna elég figyelmet, így nem illik a projektbe.

Komolyra fordítva, ennyit igazán megért volna a srác, más kérdés, hogy elég racionális döntést hozott, mert azért a Dortmund kifejezetten a fiatalok fejlődését szolgáló klub, nálunk meg a kezdőbe sem biztos, hogy belátható időn bekerül. Ha beválik, akkor 2022-ben vagy 2023-ban megy a Bayernbe Lewandowski-utódnak. Azért meg kell hagyni, a Dortmund az utóbbi időben nagyon szépen meglátja az ilyen olcsóbb megoldásokat, mint Haaland, Brandt és Thorgan Hazard is áron alul ment hozzájuk nyáron. Viszont érdemes lenne az ilyen lehetőségeket kiaknázni, például Lorenzo Pellegrini 30 milliós kivásárlási záradékát éppen érdemes lenne aktiválni, mielőtt még local herot csinálnának belőle Rómában. 30 milliót simán megér a mai árak mellett, olasz, fiatal, és lehet, hogy nem állandó kezdőnek jönne, de harcban lenne azért. A csapattárs Zaniolot viszont kifejezetten érdemes lenne megszerezni, Tonali mellett talán ő a másik olasz tehetség, aki kiemelt figyelmet érdemel, egyikükről jó lenne nem lemaradni.

Back to top Go down
Tankcsapda
Sarri jobbkeze
Sarri jobbkeze

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 7 I_icon_minitime2019-12-29, 17:32

@CsT wrote:
Hát ebből sem lett semmi. Sad

Bevásárlóközpont - Page 7 80749854_2625729044162842_7734015062368583680_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_ohc=-oEyPQvii0MAQkCdhwZcX0xwpyerrmDKhkw4sx6ydE2Zo3Vjq1KXlFDwA&_nc_ht=scontent.fbud5-1

Olcsó lett volna, nem kapna elég figyelmet, így nem illik a projektbe.

Komolyra fordítva, ennyit igazán megért volna a srác, más kérdés, hogy elég racionális döntést hozott, mert azért a Dortmund kifejezetten a fiatalok fejlődését szolgáló klub, nálunk meg a kezdőbe sem biztos, hogy belátható időn bekerül. Ha beválik, akkor 2022-ben vagy 2023-ban megy a Bayernbe Lewandowski-utódnak. Azért meg kell hagyni, a Dortmund az utóbbi időben nagyon szépen meglátja az ilyen olcsóbb megoldásokat, mint Haaland, Brandt és Thorgan Hazard is áron alul ment hozzájuk nyáron. Viszont érdemes lenne az ilyen lehetőségeket kiaknázni, például Lorenzo Pellegrini 30 milliós kivásárlási záradékát éppen érdemes lenne aktiválni, mielőtt még local herot csinálnának belőle Rómában. 30 milliót simán megér a mai árak mellett, olasz, fiatal, és lehet, hogy nem állandó kezdőnek jönne, de harcban lenne azért. A csapattárs Zaniolot viszont kifejezetten érdemes lenne megszerezni, Tonali mellett talán ő a másik olasz tehetség, aki kiemelt figyelmet érdemel, egyikükről jó lenne nem lemaradni.
Back to top Go down
CsT
Sarri maga
CsT

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 7 I_icon_minitime2019-12-29, 15:45

Hát ebből sem lett semmi. Sad

Bevásárlóközpont - Page 7 80749854_2625729044162842_7734015062368583680_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_ohc=-oEyPQvii0MAQkCdhwZcX0xwpyerrmDKhkw4sx6ydE2Zo3Vjq1KXlFDwA&_nc_ht=scontent.fbud5-1
Back to top Go down
Tankcsapda
Sarri jobbkeze
Sarri jobbkeze

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 7 I_icon_minitime2019-12-27, 23:02

@Krisz wrote:

Nem ő rakja össze a kezdőt de kijelöli a visiont, ami alapján Paratici kidolgoz egy tervet, itt feltetelezem van egy felvázolt keret shortlistekkel posztonként ami Agnellivel van egyeztetve. Sarrival most már oda is eljutottunk, hogy az esztelen kukázás helyett posztra igazoltunk az ő focijához, nem pedig hogy van X milliónk amit úgy költünk el vegyesen, hogy minőség + kukázás. Ebbe pedig az nem fér bele, hogy itt van Can és Mandzukic találj ki valami olyan felállást amiben működik mindkettő.
Ebből a szempontból ez egy transitional year, a váltásnál pedig elkerülhetetlenek az áldozatok.

Félreérted, egyáltalán nem kell foggal-körömmel ragaszkodni a játékosainkhoz, ha nem illenek bele a koncepcióba. és az edzőnek sem kell, és alapvetően annak is örülök, hogy posztra igazolunk. Cannak és Mandzukicnak nyáron mennie kellett volna, ennyire egyszerű, még ha a vártnál nyomottabb áron is engedjük el őket. Kaphattunk volna értük reális - most már komolynak tűnő - összeget, nincs fél szezon kiesésük, nincs negatív sajtóvisszhangja a klubnak emiatt, mindenki megkapta volna a saját kis arany középútját. Nekem semmi bajom nincs a kukázással sem, ha az minőséggel is párosul, vagy egy minőségi cseréről beszélhetünk. Most például itt van ez a Vidal-pletyka. Csodálkoznék, ha visszajönne, sokkal inkább fogja őt Conte meggyőzni, és azért a chilei jó lehet még a Serie A-ba. De a mi oldalunkról - hiába vagyok ellene a kora miatt - szintén lenne rációja, egy másfél szezonos kölcsönnel nem lenne rossz húzás. Matuidinél sokkal jobb box-to-box még most is, sokoldalúbb játékos, formációhoz nem kötött, lenne benne fantázia, még ha ez Bentancur vagy Rabiot kárára is lenne. Kérdés, hogy akarunk-e még 30 feletti klasszisokat igazolni, vagy a fiatalítás élvez prioritást. Én speciel csak egy árfelverő pletykának gondolom a mi bedobásunkat.
Back to top Go down
bombahoppa
Sarri jobbkeze
Sarri jobbkeze
bombahoppa

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 7 I_icon_minitime2019-12-27, 21:34

@CsT wrote:
Di Marzio szerint rámegyünk buziVidalra. Very Happy
Három évre kölcsönben ingyen, kötelező opcióval (ha megnyerjük a BL-t)öhet. bom

CsT
Sarri maga
CsT

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 7 I_icon_minitime2019-12-27, 21:17

Di Marzio szerint rámegyünk buziVidalra. Very Happy
Back to top Go down
Krisz
Sarri maga

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 7 I_icon_minitime2019-12-27, 08:04

@CsT wrote:

Ezzel azért tudnék vitatkozni, mert kiket is igazoltunk a Sarriballhoz?

Danilo jelenleg a harmadik számú jobb bekk, Remzyre és Rabbi-ra ráhúzható, hogy illenek Sarri filozófiájába, viszont szerintem erősebb érv volt mellettük, hogy "ingyen" jöttek. Az már más kérdés, hogy beépítve egyik se lett fél év alatt sehová. A malac pedig hiába Sarri embere, belőle nem tudtunk volna pozitívan kiszállni, szóval a megtartása inkább a mérlegnek szólt nem Sarrinak.

Én nem nagyon látom az identitást és a koncepciót sehol, egy katyvaszt látok, ahol bele kapdosunk mindenbe amivel úgy gondoljuk, hogy fel tudunk nőni a top 3-ba és esetleg bl-t nyerni. Nekem pl de Ligt leigazolása ilyen, nem igazán volt szükségünk egy 80 millás bekkre, mert a Bonu,Cselló,Demi,Ruga négyes bőven jó lett volna, viszont jött a lehetőség, hogy a Barcának nincs rá pénze így mi lecsaptuk ezt a labdát, majd az idő eldönti, hogy jól tettük-e.

Abban sem vagyok biztos, hogy Saroltát nem basszuk ki nyáron ha pl a szürke pulcsis esetleg szabad lesz. Agnelli a nagy durranásokat szereti és a bagós nem az.

Az U23-as csapat nálam továbbra is értelmezhetetlen projekt, megint egy rakás oda erősítést jelentő játékost adtunk inkább kölcsön Catanzáróba meg Speziába és megint közelebb vannak a kieséshez mint a feljutáshoz.

De Ligt, legalábbis egy középhátvéd mindenképp kellett (már csak a létszám miatt is), mégpedig egy olyan aki a jövőnek szól és kezdő11 szinten van. Ruganiban nem bízunk, vagy megelégszik a paddal, vagy eladjuk, Chiellini saját bevallása szerint is 1-2 szezon max és visszavonul, emellett bajlódott serülésekkel is mielőtt szétszakította a térdét. Az lehet, hogy De Ligt "az ölünkbe pottyant" bár ebben én nem vagyok annyira biztos, - már tavasszal voltak érdekes insta postok stb stb - de ha nem ő jön akkor jött volna más (ezért említettem Romagnolit, mint játékos profilt).

Danilo a Cancelo biznisz része, tavasszal már Allegri is jobb bunkóban probálgatta Cuadradot, remek eredménnyel, illetve Sarri saját bevallása szerint is egész nyáron jobbhátvédként készítette őt. Danilo és DS is tud mindkét oldalon játszani, ezért úgy lett ez megoldva, hogy Cuadrado és Szandi mögött lesznek ketten. Az a baj, hogy ha lett is volna pénz balhátvédre, egyszerűen nincs elérhető a piacon (Gayát én sunázom nagyon de minimum rizikós, hogy mire lenne képes nálunk), de amúgy se volt, sőt itt csináltunk plusvalenzat.

Ramsey és Rabiot a kellemes a hasznossal, mert tökéletesek Sarri rendszerébe és ingyér vannak. Az már más kérdés, hogy Ramseynak nem volt két egymást  követő egészséges hete, különben már alap kezdő lenne (nem Bernáttal kínlódtunk volna hetekig). Rabiot pedig nagyon fokozatosan lett bedobálva, illetve neki is közbeszólt egy sérülés. De amúgy ez egyáltalán nem újkeletű, amikor Allegri átvette Contetól a csapatot, ő sem bombázta szét egyből, kapta is a kritikát, hogy ez Conte csapata és ő semmi újat nem csinált. Most is ez az érzésem, Sarri se bombázta szét a csapatot, ezért játszik Matuidi meg Khedira, emellett rengeteget próbálgatja a játékosokat különféle posztokon és szerepkörben. Ezek fényében szerintem sokkal türelmesebbnek kellene lennünk vele, abban biztos vagyok, hogy a vezetőség az és pontosan emiatt nem fogják lecserélni Guardiolara még ha idén el is hasal.

Ha nem az ínterrel mennénk a scudettoért akkor azt mondanám, hogy jót tenne a csapatnak ha másodikként végeznénk csak. Hiába az új emberek, a csapat nagy része igen csak jóllakott, a sokadik scudetto után az egész már kevésbé motivál, viszont az egész scudetto már-már evidenciának van tekintve mint elvárás, ezért az egy teher, ennek a kettőnek az ellentéte pedig érdekesen jöhet le mentálisan. Szóval ha jövőre nem címvédőként kellene harcolni a scudettoért az sokkal tisztább lenne pszichológiailag és garantáltan jobban motiválná a csapatot.

A Catanzaro és a Spezia kész csapatok, nem pedig 0ról épülő utánpótlás prototype. Nem tudom pontosan milyen spílerek mentek oda, de elképzelhető, hogy a fejlődésük szempontjából a mi U23unk nem megfelelő, vagy a mi kezdőnkbe nem passzolnak de jók még a Spezia padjára, stb stb, sok lehetőség van. Gyorsan ránéztem a csapatra livescoreon és transfermakton és a következőket láttam: 1 pontra vagyunk a rájátszástól, igaz 4re a kieső zónától, szóval ez megint csak ilyen félig üres félig teli dolog. A tavalyi kerethez képest sokkal több a 20-21 éves játékos, van néhány ígéretes spíler, pl Dani Mota, Kim Jong Un, Portanova meg Muratore pedig sokszor utazott már a nagycsapattal amikor a fel középpályánk sérült volt.
Most tolhattuk volna pl Nicolussival is a csapatot, de személy szerint a gyerek nekem elfért volna Can vagy Khedira helyén a nagycsapatban ilyen 500+ percre, ha pedig ezen a szinten van akkor mit szenvedjen a C-ben? Ha a gepárd nyulak között nevelkedik akkor csak olyan gyors lesz mint a nyulak. Az semmi extra valuet nem jelent ha a C helyett a B-ben játszik a csapat, akkor minek tékozoljunk el tehetségeket pusztán csak azért, hogy egy osztállyal feljebb legyünk? Egyébként Berslusconi Monzajanak 4 év kellett hogy frissen alapítva listavezető legyen a C-ben, a D-ből 0-ról indulva és nekik nem is az utánpótlásra kell koncentrálniuk. Még csak azt se nagyon lehet mondani, hogy le vagyunk maradva.
Back to top Go down
Tankcsapda
Sarri jobbkeze
Sarri jobbkeze

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 7 I_icon_minitime2019-12-26, 20:51

@CsT wrote:

Danilo jelenleg a harmadik számú jobb bekk, Remzyre és Rabbi-ra ráhúzható, hogy illenek Sarri filozófiájába, viszont szerintem erősebb érv volt mellettük, hogy "ingyen" jöttek. Az már más kérdés, hogy beépítve egyik se lett fél év alatt sehová. A malac pedig hiába Sarri embere, belőle nem tudtunk volna pozitívan kiszállni, szóval a megtartása inkább a mérlegnek szólt nem Sarrinak.

Én nem nagyon látom az identitást és a koncepciót sehol, egy katyvaszt látok, ahol bele kapdosunk mindenbe amivel úgy gondoljuk, hogy fel tudunk nőni a top 3-ba és esetleg bl-t nyerni. Nekem pl de Ligt leigazolása ilyen, nem igazán volt szükségünk egy 80 millás bekkre, mert a Bonu,Cselló,Demi,Ruga négyes bőven jó lett volna, viszont jött a lehetőség, hogy a Barcának nincs rá pénze így mi lecsaptuk ezt a labdát, majd az idő eldönti, hogy jól tettük-e.

Abban sem vagyok biztos, hogy Saroltát nem basszuk ki nyáron ha pl a szürke pulcsis esetleg szabad lesz. Agnelli a nagy durranásokat szereti és a bagós nem az.

Az U23-as csapat nálam továbbra is értelmezhetetlen projekt, megint egy rakás oda erősítést jelentő játékost adtunk inkább kölcsön Catanzáróba meg Speziába és megint közelebb vannak a kieséshez mint a feljutáshoz.

Kimondtad a legnagyobb problémát. Ha Agnellinek az a prioritás, hogy kicsapjuk a farkunkat minden nyáron egy-egy nagy igazolással, akkor ennek előbb-utóbb rohadt nagy böjtje lesz. Még nyomokban vannak olaszok a keretben. Buffon és Chiellini igazából bármelyik évben visszavonulhat, Perin fél lábbal már távozott, Pinsoglio a játékpercek szempontjából nem tétel, Rugani soha nem lesz alapember, De Sciglio tipikus megbízható, korlátolt képességű cserealap, Bernardeschi sem kifejezetten kezdő, egyedül Bonucci az, aki 3-4 szezont alapemberként még lehúzhat nálunk. A spirito nincs meg, erre nem tudunk építeni, így ha a nagy igazolások mellett 1-2 posztra nem sikerül a kifutó játékosokat megfelelően pótolni, akkor megindul egy visszaesés, ilyenkor jöhetne jól, hogy olasz játékosok a gyengébb játéktudást küzdőszellemmel leplezik, és velük alapvetően hosszabb távon lehet számolni, ráadásul kisebb anyagi ráfordítással.

Én nem bántam volna, ha nyáron Pep érkezik, nyilván azt a fizetést, amit Manchesterben kap, megközelítően sem szabad megadni neki, ha később érkezik is. Viszont nála sokkal inkább a játékstílus kialakítása lenne terítéken, mintsem az eredményesség, és szerintem hozzánk nem eredménycentrikus edző nem való. Nagyon sajnálom például azt, hogy Carreranak a Spartak után nem sikerült előrelépni, mert Moszkvában jól teljesített, és a kötődése miatt jó lehetett volna nálunk. Képezzék ki gyorsan Barzaglit, hátha van affinitása az edzői szakmához.

De Ligt tényleg nem volt egy szükséges igazolás, én Marquinhost szerettem volna a csapatban látni, akkor Bonucci is többet pihenhetne, mert Demirallal Marquinhost össze lehetne rakni, mivel a brazilnak de Ligttel ellentétben van megfelelő tapasztalata. Ettől függetlenül a holland nagy játékos lehet nálunk, csak ehhez idő kell. Ahogy Ramsey és Rabiot beépítéséhez is, ami könnyebb lenne, ha minden meccsen be lehetne őket vetni, de a sérülések közbeszólnak. A walesinél nem reménykedem javulásban, pedig nagyon jó lenne ő, Rabiotval kapcsolatban viszont bizakodó vagyok. Viszont mivel Ramsey egészségügyileg ennyire kiszámíthatatlan, kellene valaki trequartista posztra. Én Lucas Paquetat alkalmasnak látom erre a posztra, és mivel a Milan nem igazán tud kilábalni a gödörből hosszú évek óta, sokáig nem fog náluk maradni, és talán nem is olyan magas áron lehetne megszerezni.
Back to top Go down
CsT
Sarri maga
CsT

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 7 I_icon_minitime2019-12-26, 18:42

@Krisz wrote:

Sarrival most már oda is eljutottunk, hogy az esztelen kukázás helyett posztra igazoltunk az ő focijához, nem pedig hogy van X milliónk amit úgy költünk el vegyesen, hogy minőség + kukázás.

Back to top Go down
Malloy
Gyúró
Gyúró

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 7 I_icon_minitime2019-12-26, 17:36

@Krisz

Remélem neked lesz igazad.
Back to top Go down
Krisz
Sarri maga

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 7 I_icon_minitime2019-12-26, 16:06

@Tankcsapda wrote:

Nem vagyok abban olyan biztos, hogy a játékosakarat-központú gondolkodás olyan rossz volt, főleg a mostani állapotokat nézve. Mondjuk lehet, hogy akkor Sandro már nem lenne a klubnál, mert legalább 2 évig sulykolta a média az eladását, és szerintem volt is alapja. Azt meg szintén nem tartom jónak, ha egy klubelnök bele akar szólni a kezdőcsapat kialakításába. Ezért volt nagyon jó Marrotta. Ő képviselte a vezetőségből a player policyt, Agnelli háttérben maradt, le voltak osztva a hatáskörök. Nekem azzal volt bajom (amit bizonyos szempontból te is írtál), hogy elengedtünk játékosokat annak ellenére, hogy lett volna bevétel az eladásából. Llorente, Dani Alves, két kapásból nehezen érthető ingyen transzfer. Oké, nem lett volna túl sok bevétel, mert 10 milla fölött ketten együtt alig lettek volna, de attól még számított az a pár millió is. A nagy különbség az, hogy Mandzukicnál eleve várható volt, hogy ha nem számol vele Sarri, akkor elengedhettük volna ingyen akár már nyáron is, mert később sem lett volna (most már feltételezni sem kell) bevétel az eladásából. Nem hiszem, hogy ingyen ne tudtuk volna elpasszolni olyan klubnak, aki a 6 millás fizetését vagy annak nagyon jelentős részét ne tudta volna állni. Lehet, hogy kockáztatott, de nem hiszem, hogy ha konkrétan ki lett volna adva az útja, akkor ne kapálózott volna a távozása érdekében.

Nem ő rakja össze a kezdőt de kijelöli a visiont, ami alapján Paratici kidolgoz egy tervet, itt feltetelezem van egy felvázolt keret shortlistekkel posztonként ami Agnellivel van egyeztetve. Sarrival most már oda is eljutottunk, hogy az esztelen kukázás helyett posztra igazoltunk az ő focijához, nem pedig hogy van X milliónk amit úgy költünk el vegyesen, hogy minőség + kukázás. Ebbe pedig az nem fér bele, hogy itt van Can és Mandzukic találj ki valami olyan felállást amiben működik mindkettő.
Ebből a szempontból ez egy transitional year, a váltásnál pedig elkerülhetetlenek az áldozatok.
Back to top Go down
Krisz
Sarri maga

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 7 I_icon_minitime2019-12-26, 15:58

@EsztéNégy wrote:
Szerintem ezek a játékosokkal kapcsolatos problémák visszavezethetők az értékelhetetlen utánpótlás-nevelésünkre. Mandzsut azért tartottuk meg érzésem szerint, mert mi van, ha lesérül egyszerre Ronci és Higany, ugyanígy Can is magyarázható azzal, hogy Khedira, Ramsey időzített bomba a középpályán, Pjanics és Mátyás pedig ilyen meccsterhelés mellett szintén megsérülhet szinte bármikor. Ha lenne minden csapatrészben legalább egy olyan primavera játékosunk, akit bátran be lehet dobni egy olasz középcsapat ellen akár a kezdőbe is, akkor ezekre a vész-pótpótemberekre nem lenne szükség csillagászati fizukkal.

Ehhez persze sokat kell tervezni, akár évtizedekkel előre. Ez nem az utánpótlásnál kezdődik, az egész klub identitását kéne végre meghatározni és elindulni egy úton. Ez az, ami még mindig nem látszik tisztán számomra, hiába emelkedett az olasz futball csúcsára a Juve az elmúlt évtizedben. Szerintem pont a szolid identitás tesz BL-győztessé relatíve gyakran olyan csapatokat, mint a Real, Barca, Bayern vagy Pool, és ezért nem ér oda soha egy PSG, City (és Juventus?). Nálunk Cardiffban tört meg valami, ott letértünk az útról, és sajnos fogalmam sincs, hogy mi a koncepció a fejlődésre azon kívül, hogy mindenkit is megveszünk kilóra.

Az utánpótlás csapat létrehozása szerintem belőtte az irányt, az, hogy másfél szezon után sehol sincs sokat nem számít, pontosan egyezik azzal, hogy ennek a projektnek évtizedes léptéke van. Pont a felsorolt csapatok kezdték ezt a 2000es évek elején. A Realban emlékszem még Portillora, aki 100 csillió gólt lőtt a tarcsiban, be lett harangozva a megváltónak aztán 1 szezon után Ausztriában találta magát. Szóval ha a teljes timelinet nézzük akkor van a 0 --- Portillo --- Asensio, mi a 0n vagyunk és igazából a Portillo állomással se megyünk sokra ami a nagycsapatot illeti.
Szerintem az identitás megvan, mégpedig az eredménycentrikusság. Allegri alapból a no nonsense celfocit nyomta és Sarri se állt át egyből szép focira, az eredmény itt is elsődleges. Ami az átigazolási politikát illeti, nekem egyértelmű, hogy keressük a fiatal franchise játékosokat és az olasz projekt sajnos hátterbe szorult (De Ligt helyett vehettünk volna mondjuk egy Romagnolit meg egy Tonalit és megtarthattuk volna Kent). A zéró utánpótlás miatt az elég egyértelmű, hogy 100%ban kifelé tekintünk. Nekem ez inkább a Work In Progress benyomását kelti, mint a koncepciótlanságot.
Back to top Go down
Tankcsapda
Sarri jobbkeze
Sarri jobbkeze

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 7 I_icon_minitime2019-12-26, 15:38

@Krisz wrote:

Nem értem, hogy miért Paraticit, Nedvedet vagy Sarrit veszed elő, miközben ez Agnelli szemétdombja. Ha valakit okolni kell akkor az ő. Az 100 hogy ő szabja meg az irányt, de személy szerint én abban is biztos vagyok, hogy a kezdőcsapat körüli dolgokban az ő jóváhagyása is szükséges.

A 90es éveknek vége, ha nem vérprofi üzletemberként szervezed a klubot és hozol döntéseket, akkor elvesztél. Egy cég vagy a megszűnés felé tart vagy növekszik. Vagy a top3ra törekszünk vagy csinálunk magunkból egy Laziot és hozzászokhatunk ahhoz, hogy egy szuperkupa győzelem az évtized egyik legnagyobb teljesítménye. Én kötve hiszem, hogy ne akartuk volna elpasszolni Mariot nyáron, mivel Sarrinak alapjáraton nem kellett. Feltételezem, hogy a mostani 6 millás fizetésével senkinek nem kellett, vagy olyan klubok jelentkeztek érte ahova ő nem akart menni. Szóval kockáztatott, hátha be fog férni mégis, ha mégsem, akkor 33 évesen gyakorlatilag mindent megnyerve inkább felveszi a 6 milláját és elücsörög a lelátón. A klub meg vagy bepucsít a játékosnak és a saját teljesítményét és presztízsét kockáztatja (ez egyébként pont ellentétes a csak a győzelem számít identitással) vagy nem hagyja magát, bevállal egy kis PR szopórollert és kivág 6 millát az ablakon. Ezzel az utóbbival pont azt építjük amit Marottánál állandóan hiányoltunk, hogy a játékos egyetlen rinyájára ne csicskuljunk be és adjuk el szarérhugyér.

Szerintem sokkal szarabb lett volna még Bernátnál is. Allegrinél 10-20%kal gyengébben passzolt mint a csapat, erre a játékra alkalmatlan lett volna. Esetleg arra lett volna jó, hogy amikor már minden mindegy és ívelgetünk (csinált Sarri ilyet egyáltalán idén?) akkor bejön 5-10 percre. Ha megtartjuk erre akkor szerinted nem úgy viselkedne mint Can? Egyébként ha a piaci értéke Cannak annyi lenne mint Marionak akkor ő se lenne keretben, viszont érté pénzt lehet még kapni vagy lehet valami játékost bizniszelni.

Nem vagyok abban olyan biztos, hogy a játékosakarat-központú gondolkodás olyan rossz volt, főleg a mostani állapotokat nézve. Mondjuk lehet, hogy akkor Sandro már nem lenne a klubnál, mert legalább 2 évig sulykolta a média az eladását, és szerintem volt is alapja. Azt meg szintén nem tartom jónak, ha egy klubelnök bele akar szólni a kezdőcsapat kialakításába. Ezért volt nagyon jó Marrotta. Ő képviselte a vezetőségből a player policyt, Agnelli háttérben maradt, le voltak osztva a hatáskörök. Nekem azzal volt bajom (amit bizonyos szempontból te is írtál), hogy elengedtünk játékosokat annak ellenére, hogy lett volna bevétel az eladásából. Llorente, Dani Alves, két kapásból nehezen érthető ingyen transzfer. Oké, nem lett volna túl sok bevétel, mert 10 milla fölött ketten együtt alig lettek volna, de attól még számított az a pár millió is. A nagy különbség az, hogy Mandzukicnál eleve várható volt, hogy ha nem számol vele Sarri, akkor elengedhettük volna ingyen akár már nyáron is, mert később sem lett volna (most már feltételezni sem kell) bevétel az eladásából. Nem hiszem, hogy ingyen ne tudtuk volna elpasszolni olyan klubnak, aki a 6 millás fizetését vagy annak nagyon jelentős részét ne tudta volna állni. Lehet, hogy kockáztatott, de nem hiszem, hogy ha konkrétan ki lett volna adva az útja, akkor ne kapálózott volna a távozása érdekében.
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 7 I_icon_minitime

Back to top Go down

Bevásárlóközpont
Back to top 
Page 7 of 10Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next