Bianconeri Blog - Forza Juventus!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bianconeri Blog - Forza Juventus!

A Bianconeri Blog saját Juventus fórumja. Szeretettel látunk minden kulturált fórumozót!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Bevásárlóközpont

Go down 
+17
tjunior
EsztéNégy
Téjlor89
Tankcsapda
virracocha
_Tyler
Krisz
CsT
zetterberg40
bombahoppa
vektra
simoon
LeRoi10
DartagnanX
Malloy
_DREAM_
Petike007
21 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 27 ... 34  Next
SzerzőÜzenet
CsT
Takaroggyon!!!



Posts : 10587
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 21 I_icon_minitime2020-06-30, 19:21

Krisz írta:


Ja, rák tudja miért nem. Illetve hogy ennek ellenére Matuidi mit keres itt. Én azért reménykedek benne, hogy Sarri kér majd egy ilyen profilt, elvégre annak idején volt neki Allan, Kante.
Az egész ligára jellemző, hogy az ilyen típusú játékosokat kerülik, a Ligue1 meg a PL csapatok meg szarásig vannak ilyenekkel.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8111
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 21 I_icon_minitime2020-06-30, 19:12

zetterberg40 írta:


Szerintem az tisztán látszik, hogy a vezetőség nem izgul az ilyen típusú rohamnégerekre. Egyszerűen ilyen profilú játékosok kb. szóba sem kerülnek.

Ja, rák tudja miért nem. Illetve hogy ennek ellenére Matuidi mit keres itt. Én azért reménykedek benne, hogy Sarri kér majd egy ilyen profilt, elvégre annak idején volt neki Allan, Kante.
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4705
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 21 I_icon_minitime2020-06-30, 18:51

Krisz írta:

A franciáknál futószalagon jönnek az ilyen rohamnégerek, akik vadállatok védekezésben és mellette minimum pontosan le tudják hátra passzolni a labdát, jó esetben még előrejátékban is jók, aztán kevésbé bohócligákban is megállják a helyüket (Kante, Gueye, Ndidi...Camavinga). Ha már kevesebbet sír nála a labda, mint Matuidinél, nem kérdés, hogy befér. Camavinga is simán lehetne az idei De Ligt igazolásunk.

Szerintem az tisztán látszik, hogy a vezetőség nem izgul az ilyen típusú rohamnégerekre. Egyszerűen ilyen profilú játékosok kb. szóba sem kerülnek.
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4705
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 21 I_icon_minitime2020-06-30, 18:48

Ferran Torres szerződése jövőre lejár, és alapvetően azt gondolom, hogy amúgy a hozzá hasonló kaliberű fiatalokat kell keresnünk. Az egyik legfelkapottabb spanyol tehetség, de az tény, hogy a jobb oldal eléggé telített Kosztával, Bernáttal és Kuluval. Azt meg kétlem, hogy egyszerre adnánk el a Koszta/Bernát duót, nekiugorva két 20 éves sráccal a szezonnak. Kuluval kapcsolatban sokan pedzegetik, hogy ilyen attribútumokkal mezzala is lehet, de szerintem inkább a saját, megszokott posztján kellene hagyni kiteljesedni. 

Inkább várjunk egy évet, nézzük meg milyen Zaniolo a sérülése után, ha minden fain, jövőre hozzuk el Smile


Agresti: "Juventus have made €160m in capital gains, a record. From tomorrow a new transfer window begins. I am very confident for the transfer window, Juve seems reactive and it is an important signal".


Ez jól hangzik, de ne Milikbe invesztáljunk Higany után. Márpedig nem jó jel, hogy a Napoli behúzni látszik Victor Osimhent Lille-ből.

Hakimit tényleg behúzta az izé. Sajnos zseniális igazolás:(
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8111
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 21 I_icon_minitime2020-06-30, 12:49

CsT írta:

Ha meg a nagyon távoli jövőt tervezzük, akkor a szemünk legyen Camavingán is, aki jelenleg stabil kezdő 17 évesen a Rennes-ben és meccsenként 4,2 a tackle mutatója. :O

#blacklivesmatter

A franciáknál futószalagon jönnek az ilyen rohamnégerek, akik vadállatok védekezésben és mellette minimum pontosan le tudják hátra passzolni a labdát, jó esetben még előrejátékban is jók, aztán kevésbé bohócligákban is megállják a helyüket (Kante, Gueye, Ndidi...Camavinga). Ha már kevesebbet sír nála a labda, mint Matuidinél, nem kérdés, hogy befér. Camavinga is simán lehetne az idei De Ligt igazolásunk.

Ezen a ponton én már akkor elegedett leszek a mercaroval, ha nem basszuk el a pénzünket csatárra és veszünk egy nem-kukázós (ingyér, szetszakadt terdű, 40 éves, stb) kpt.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10587
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 21 I_icon_minitime2020-06-30, 09:07

zetterberg40 írta:
Ferran Torres?
Az ő posztjára már ott van Kulu, inkább egy Kp-re lenne még szükség, hiszen ha az álom valóra válik és Kebab tényleg elmegy akkor oda csak 5 játékos + Bernát marad és abból egy Matuidi + ha Ramsey hozza a formáját sérülések terén akkor oda baromi kevesen vagyunk.

Kosztát esetleg le lehetne cserélni egy olyanra aki nem sérül le 2 hetenként, Adama Traoré valóban jó lenne, de ha esetleg a WHU kizuhanna a PL-ből egy diszkont ajánlatot szerintem Felipe Anderson is megérne, igaz most elég szar szezonja van de a Lazioban anno zseniális volt.

Középre meg igazából egy olyan kellene aki tud szerelni de kreativitásban, játékszervezésben is jó (hiszen ugye nem lesz Pjanic) ennek a Pogab a tökéletes prototípusa Very Happy, de beérném én is Pellegrinivel. Very Happy

Ha meg a nagyon távoli jövőt tervezzük, akkor a szemünk legyen Camavingán is, aki jelenleg stabil kezdő 17 évesen a Rennes-ben és meccsenként 4,2 a tackle mutatója. :O
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8111
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 21 I_icon_minitime2020-06-30, 08:05

zetterberg40 írta:
Ferran Torres?

Én őt még vagy nem láttam játszani, vagy egyszerűen nem tűnt fel mert annyira lesimáztuk a Valenciat.

Statok meg ezen írás alapján viszont elég risky lenne.

Én inkább lecserélném Kosztat Adama Traoréra, de mindenek előtt lerabolnám a Romat Lorenzo Pellegrinivel. Mivel Pjanicot eladtuk szerintem mindenkepp kell egy kreatív kp, ráadásul igazi AMC nincs is a keretben pedig úgy hiányzik mint egy falat kenyér (Ramseyra nálam ez nem húzható rá, az ő élsportra való alkalmassága nálam értelmezhetetlen).
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4705
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 21 I_icon_minitime2020-06-30, 06:08

Ferran Torres?
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10587
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 21 I_icon_minitime2020-06-29, 23:25

Krisz írta:


Az szerintem tuti, hogy Ruganitól és Romerotol nem fogunk egyszerre megválni, amíg nem tisztul le, hogy mire alkalmas Giorgio rövid távon és Demiral minden tekintetben.

Ruganiból jó lenne kivenni vagy 20 millát. Mellesleg minimum local hero lehet belőle egy Atalanta féle csapatnál, de akár jöhet egy áttörés is és valami Barzahoz hasonló pályát is befuthat (akinek az érdemi karrierje akkor kezdődött amikor hozzánk igazolt). Az az igazság, hogy 4 védős rendszerben kurvára felesleges 5 középhátvéd, 3 védővel meg akkor se fogunk játszani, ha Ronci kitalálja hogy középhátvéd akar lenni. Arra az esetre, hogy valaki vészmegoldásként a padon üljön amikor két középső védő van egyszerre kidőlve bőven jó valaki az U23ból.

Perinből nem tudom mennyi fog befolyni, Pjaca viszont simán eladhatatlan (ahogy Khedira és a Malac).
Ez egy örök dilemma, hogy négyvédős rendszernél hány CB legyen a keretben. A négy kevés, az 5 meg sok! Smile Szerintem nekünk most mindenképpen 5 kell, mert 2 ACL-ből jövővel azért rizikós lenne nekivágni a szezonnak. Tavaly ott volt még bónusznak Csan, viszont a mostani kertben sem a szélsővédők, sem a kp-k közül nem tud senki ott játszani, abban meg szinte biztos vagyok, hogy az U23-ból Sarri nem fog senkivel számolni! Smile
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8111
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 21 I_icon_minitime2020-06-29, 22:53

CsT írta:

+ ugye ott van még Romero, Perin és Pjaca is akikből lehetne pénzt csinálni, csak vegye meg őket valaki. Smile Ja és Rugani...akinek 2meccs jut egy szezonban.

Az szerintem tuti, hogy Ruganitól és Romerotol nem fogunk egyszerre megválni, amíg nem tisztul le, hogy mire alkalmas Giorgio rövid távon és Demiral minden tekintetben.

Ruganiból jó lenne kivenni vagy 20 millát. Mellesleg minimum local hero lehet belőle egy Atalanta féle csapatnál, de akár jöhet egy áttörés is és valami Barzahoz hasonló pályát is befuthat (akinek az érdemi karrierje akkor kezdődött amikor hozzánk igazolt). Az az igazság, hogy 4 védős rendszerben kurvára felesleges 5 középhátvéd, 3 védővel meg akkor se fogunk játszani, ha Ronci kitalálja hogy középhátvéd akar lenni. Arra az esetre, hogy valaki vészmegoldásként a padon üljön amikor két középső védő van egyszerre kidőlve bőven jó valaki az U23ból.

Perinből nem tudom mennyi fog befolyni, Pjaca viszont simán eladhatatlan (ahogy Khedira és a Malac).
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10587
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 21 I_icon_minitime2020-06-29, 21:55

Téjlor89 írta:


Egyetértek, hogy Kebab és Higany lepasszolása a legfonotsabb. Brutál költségek mindkét esetben, Khedira meg még használhatatlan is.

Potenciális plusvalenza forrás lehet és nem csorgatnék értük könnyeket:
- Perin (nem kell pótolni)
- Rabiot (Pogba Smile )
- Berna (Kulusevski)
- Costa (Pjaca)
- Rugani (Romero)
- De Sciglio (Pellegrini)

Ezen játékosok nagy részének a pótlása is meg lenne könnyen oldva (zárójelben), csak egy kemény középpályás igazolásra lenne szükségünk. Meg ugye ha Higany elmegy, akkor egy középcsatárra. Milik szerintem átmeneti megoldásnak nem rossz, de 20 milliónál semmivel nem fizetnék többet érte. Plusz jó lenne elengedni az ultra sérülékeny játékosok leigazolását, mert emiatt is sokat szívunk hosszú évek óta. Csak egy ötlet: miért nem hozzuk el Petagnat? A SPAL kiesik, a csávó kevesebbe kerülne, mint Milik, csak 24 éves, bőven lövöldözi a gólokat, nem sérülékeny és a tüdejét is kiköpi a pályán - szerintem tudnánk bőven használni.

Pjacát visszahoznám és megpróbálnám itt felépíteni. 

Ha kompromisszumot kéne kötni, az a jobbhátvéd posztja lenne, én nagyon bírom ott Pulit.
Romeroért elég sokat fizettünk, ha Cselló most visszavonult volna akkor mindenképpen vissza kellett volna hozni, viszont így 4.-5. számú védőnek picit luxus (még ha el is adnánk Ruganyt) hiszen akkor vagy ő vagy Demiral lenne akinek 5-6 meccs jutna egy szezonban amivel gyakorlatilag leépítenénk őket + anyagilag se nézne ki jól a dolog. Őszintén szólva az 5. számú védő szerepre Rugani tökéletes, nem is annyira kutyaütő és balhézni sem fog, persze lehet egyszer eljön majd az idő, hogy játszani akar és elmegy innen de amíg nem addig én nem bolygatnám! Smile
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4705
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 21 I_icon_minitime2020-06-29, 21:41

Minden hiányposztot minőségileg, egy nyáron betölteni lehetetlen. 
Szerintem várható, hogy lesz még itt pár machináció némi plusvalenzáért primavera játékosokkal és pl. Romeroval, aki a nyakamat rá, hogy egyetlen percet sem fog Juve mezben játszani. 
Esetleg az Arthur-Pjanics csere mintájára mondjuk Aouar-Matuidi csere, de még egy ilyen lehet már szemet szúrna. 

Én még egy középpályásra koncentrálnék erősen, aki lehetőleg max 26-27 éves és minőséget képvisel. Minden más szerintem tolható jövőre.
Vissza az elejére Go down
Téjlor89
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 556
Join date : 2018. Sep. 24.

Bevásárlóközpont - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 21 I_icon_minitime2020-06-29, 21:18

CsT írta:
Sky szerint holnap Hakimi orvosira mehet az indához...ez még mindig hihetelen számomra. Sad

Szerintem a legfontosabb Kebab és a malac "eladása", nyilván pénzt nem kapunk értük, de a fizetési sapka jóval jobban nézne ki. Higany hazatérhet a Riverbe, onnan pénz nemigen fog jönni, de hátha megcsípünk cserébe valami Bentancur féle spílert. Kebabbal meg szerződést kell bontani, szerintem ha feltennénk a jófogásra ott se adna érte senki 1 eurót se.

Szerintem komoly igazolás már nem lesz. max ha el is adunk valakit aki piacképes (ez nagyjából Rabiot vagy Koszta lehet).

Olvasgatva a barca és egyéb semleges oldalakat, a 90% szerint mi jártunk jól ezzel a cserével.

Egyetértek, hogy Kebab és Higany lepasszolása a legfonotsabb. Brutál költségek mindkét esetben, Khedira meg még használhatatlan is.

Potenciális plusvalenza forrás lehet és nem csorgatnék értük könnyeket:
- Perin (nem kell pótolni)
- Rabiot (Pogba Smile )
- Berna (Kulusevski)
- Costa (Pjaca)
- Rugani (Romero)
- De Sciglio (Pellegrini)

Ezen játékosok nagy részének a pótlása is meg lenne könnyen oldva (zárójelben), csak egy kemény középpályás igazolásra lenne szükségünk. Meg ugye ha Higany elmegy, akkor egy középcsatárra. Milik szerintem átmeneti megoldásnak nem rossz, de 20 milliónál semmivel nem fizetnék többet érte. Plusz jó lenne elengedni az ultra sérülékeny játékosok leigazolását, mert emiatt is sokat szívunk hosszú évek óta. Csak egy ötlet: miért nem hozzuk el Petagnat? A SPAL kiesik, a csávó kevesebbe kerülne, mint Milik, csak 24 éves, bőven lövöldözi a gólokat, nem sérülékeny és a tüdejét is kiköpi a pályán - szerintem tudnánk bőven használni.

Pjacát visszahoznám és megpróbálnám itt felépíteni. 

Ha kompromisszumot kéne kötni, az a jobbhátvéd posztja lenne, én nagyon bírom ott Pulit.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10587
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 21 I_icon_minitime2020-06-29, 21:10

zetterberg40 írta:
Közben Cselló és Gigi is egy évvel hosszabbított. Hivatalos.

Paratici mindenkit elad: Pjanics és Muratore után Kaly Sene -> Basel, Mavididi pedig úgy néz ki Montpellier. Utóbbinál 8 milliós transzferdíjat pletykálnak.
+ ugye ott van még Romero, Perin és Pjaca is akikből lehetne pénzt csinálni, csak vegye meg őket valaki. Smile Ja és Rugani...akinek 2meccs jut egy szezonban.

Pjancsi búcsúlevél: wub 

"Lélegezz, Mire, ez az a mantra, amit mindig ismételgetek magamban a mérkőzések döntő pillanataiban. Most is ezt ismételgetem magamban, miközben próbálom leírni, hogy ebben a pillanatban mit érzek. Négy évvel ezelőtt érkeztem, s megpróbálhattam mindent megnyerni. Mert ha még nem is sikerül, egy Juventus-játékosnak mindig meg kell próbálnia.
Négy intenzív év volt, melyet hatalmas profik mellett tapasztalhattam meg, de mindenekelőtt igazi barátok mellett, akikkel győzelmekben és rekordokban osztozhattam, ahogyan keserű vereségekben is, a diadal küszöbén.
Olyan évek ezek, amelyek során érettebbé váltam férfiként és apaként egyaránt. Ez az a város, ahol Edin felnőtt, s a csapat legnagyobb szurkolójává vált, s ahol a családommal életünk legszebb emlékeit szereztük.
Nem hiszem, hogy ezért valaha is képes lennék eléggé köszönetet mondani, ezért:
Köszönöm az Agnelli családnak.
Köszönöm az összes csapattársamnak, aki elkísért ezen az utazáson.
Köszönöm minden alkalmazottnak és a stáb összes tagjának, akik hozzásegítettek a fejlődéshez.
Köszönöm a szurkolónak, akik miatt különlegesnek érezhettem magam minden egyes nap.
Mert ha van egyetlen dolog, amit megtanultam, az, hogy nincs olyan minimum időtartam, ami alatt szerelembe eshet valaki. Végtére is nagyon egyszerű: úgy viseled ezt a mezt, mint egy második bőrt. Mindig beleadsz mindent, s akkor nem tévedhetsz.
Most nincs vesztegetni való időnk, s mostantól a szezon végéig még rengeteget nyerhetünk.
Ezért lélegezz, Mire. Mert ami ma szomorúnak tűnhet, holnaptól egy gyönyörű emlék lesz, amit életed végéig a szívedben őrzöl.
Miralem. #FinoAllaFine”
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10587
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 21 I_icon_minitime2020-06-29, 20:59

Sky szerint holnap Hakimi orvosira mehet az indához...ez még mindig hihetelen számomra. Sad

Szerintem a legfontosabb Kebab és a malac "eladása", nyilván pénzt nem kapunk értük, de a fizetési sapka jóval jobban nézne ki. Higany hazatérhet a Riverbe, onnan pénz nemigen fog jönni, de hátha megcsípünk cserébe valami Bentancur féle spílert. Kebabbal meg szerződést kell bontani, szerintem ha feltennénk a jófogásra ott se adna érte senki 1 eurót se.

Szerintem komoly igazolás már nem lesz. max ha el is adunk valakit aki piacképes (ez nagyjából Rabiot vagy Koszta lehet).

Olvasgatva a barca és egyéb semleges oldalakat, a 90% szerint mi jártunk jól ezzel a cserével.
Vissza az elejére Go down
Petike007
Segédedző
Segédedző



Posts : 2128
Join date : 2012. Nov. 06.

Bevásárlóközpont - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 21 I_icon_minitime2020-06-29, 20:51

Téjlor89 írta:


Marottának az eladások nyélbe ütése volt a legnagyobb hiányossága.

A tavalyi mercato alapján úgy tűnt, hogy Paratici sem lesz sokkal jobb ebben.

Hátha idén...

Para inkább tűnik egy elszabadult FM fannak. Ami akár még jó is lehet.

A hecsedlikből félelmetes mennyi plusvalenza jön be.
Vissza az elejére Go down
Téjlor89
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 556
Join date : 2018. Sep. 24.

Bevásárlóközpont - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 21 I_icon_minitime2020-06-29, 20:27

zetterberg40 írta:
Közben Cselló és Gigi is egy évvel hosszabbított. Hivatalos.

Paratici mindenkit elad: Pjanics és Muratore után Kaly Sene -> Basel, Mavididi pedig úgy néz ki Montpellier. Utóbbinál 8 milliós transzferdíjat pletykálnak.

Marottának az eladások nyélbe ütése volt a legnagyobb hiányossága.

A tavalyi mercato alapján úgy tűnt, hogy Paratici sem lesz sokkal jobb ebben.

Hátha idén...
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4705
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 21 I_icon_minitime2020-06-29, 20:10

Közben Cselló és Gigi is egy évvel hosszabbított. Hivatalos.

Paratici mindenkit elad: Pjanics és Muratore után Kaly Sene -> Basel, Mavididi pedig úgy néz ki Montpellier. Utóbbinál 8 milliós transzferdíjat pletykálnak.
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4705
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 21 I_icon_minitime2020-06-29, 20:00

Milik az, akitől tényleg jó lenne, ha megszabadítana az Atleti, Tottenham vagy valamelyik klub. Félő, hogy nem zörög a haraszt. 40-50 milliót meg eléggé ijesztő lenne leszurkolni egy kétszeresen szakadt térdű, jövőre lejáró szerződésű középcsatárért, ami legkevésbé hiányposzt.

***

Arthur a klub történetének 4. legdrágább igazolása, Pjanics pedig Pogba eladása után a 2. legtöbb plusvalenzát hozta a konyhára.
Vissza az elejére Go down
Téjlor89
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 556
Join date : 2018. Sep. 24.

Bevásárlóközpont - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 21 I_icon_minitime2020-06-29, 19:10

tjunior írta:


Ez mind oké, csak már kezd sok lenni a jóból. Jövőre valószínűleg Ronci, De Ligt, Higany és Arthur brutális amortizációja együtt fogja terhelni a költségvetést.

Ez teljesen igaz és ezért van szükség folyamatosan a plusvalenzara, amíg a bevételeink nem növekednek megfelelő szintre... Nem egy stresszmentes pénzügyi menedzsment ez, de eddig mindig találtunk olyan megoldást, ami nem fájt annyira a keretnek (Spinazzola, Can, Cancelo, Pjanics, perememberek / Juve nevelésű játékosok).
Vissza az elejére Go down
tjunior
Allegri jobbkeze



Posts : 3298
Join date : 2012. Nov. 06.

Bevásárlóközpont - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 21 I_icon_minitime2020-06-29, 19:06

Téjlor89 írta:


De Ligt valóban brutálisan beterheli a könyveket, mind fizu, mind amortizáció terén. De az eddigiek alapján úgy tűnik, hogy nem zsákbamacskát vettünk. Ha eladjuk azt biztos hatalmas profittal tesszük majd. Ha meg hosszabbít, az csökkenti az éves amortizációját ugye. Szóval rövid távon fájdalmas, de hosszú távon biztosan jó üzlet.

Bevállaltunk egy pár meredek bizniszt az elmúlt négy évben. Az egyetlen, ami biztos nem érte meg megítélésem szerint, az Higany sajnos.
Ez mind oké, csak már kezd sok lenni a jóból. Jövőre valószínűleg Ronci, De Ligt, Higany és Arthur brutális amortizációja együtt fogja terhelni a költségvetést.
Vissza az elejére Go down
Téjlor89
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 556
Join date : 2018. Sep. 24.

Bevásárlóközpont - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 21 I_icon_minitime2020-06-29, 19:01

Tankcsapda írta:



Egy 80 milliós igazolás alacsony kockázatú? Ha bukik, jó esetben 40-ért eladhatjuk. Ha beválik, óriáskasza, és egy nálunk leszállóágban lévő Pjanicért kaptunk klasszis összeget, így tényleg nagy húzás lehet, viszont marha nagy a kockázat. A brazil nem klasszis. Az lehet, van benne potenciál, de benne van a bukta lehetősége.

Tonalit én elsősorban az olaszsága miatt erőltettem volna inkább, mondjuk ha lenne rá keret, nem bánnam, ha jönne. Én Lorenzo Pellegrinit is nagyon jónak tartom, és lassan tényleg el kellene kezdeni az olaszosítást, lehetne ő az első lépés. Bernat meg kellene tartani, hátha látják a vezetők is, hogy a mentalitása (sajnos) páratlan tud lenni. Pellegrini és egy jobbhátvéd, a többi eladásoktól és szükségtől függően.

Ezt próbálom magyarázni, hogy a 80 millát (ami közben kiderült, hogy csak 72 a hivatalos bejelentéssel) el kell felejteni. FFP miatt szétinflált átigazolási díj - számvitelen kívül nem értelmezhető. Ha pedig számvitelezünk, akkor amint mondtam, be kell venni Pjanic brutálisan nagy pluszvalenzáját is az egyenletbe. Ugyanezen logika alapján azt is el kell felejteni, hogy Pjanicért 60 millát kaptunk. Pjanic + 12 milla a srác ára, csak így szabad gondolni rá.
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Bevásárlóközpont - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 21 I_icon_minitime2020-06-29, 18:55

Téjlor89 írta:


23 éves a srác, tehát ha bukik is nálunk, lesz resale valueja. Praktikusan azt kell összehasonlítani, hogy milyen cash flowt cseréltünk milyenre. Az a valós pénzügyi hatás, a plusvalenza csak FFP miatt fontos számviteli bűvészkedés. Csak annyit tudok mondani, hogy Arthur = Pjanics + 10 millió. Másképp erre nem is szabad gondolni.

- A fizetéseket tekintve: Pjanics évi 13.5 milla bruttó fizu (ez 6.5 nettó). Arthurnak ennél jóval kevesebb lesz a bruttó fizetése, ami miatt a 10 millás árkülönbözet nagy része (egésze?) vissza is jön. Ez lényeges különbség, mert Pjanicsnak még három évig volt érvényes szerződése a Juventussal. Ezen a ponton jelenthetjük ki, hogy gyakorlatilag nem igazán bukhatunk.
- A könyvelési ügyeskedést tekintve: a fizetési különbségen itt is nyerünk, de nyilván Arthur esetében a magas bekerülési értéket (80m) is amortizálni kell, ami persze nyomni fogja a könyveket. Ugyanitt azonban azt sem szabad elfeljteni, hogy idén brutál plusvalenzat realizálunk Pjanic eladása miatt! Viszont ha azt feltételezzük, hogy öt éves szerződést teszünk elé, nem válik be és három év múlva el kell adnunk, akkor 32 milla a vízválasztó (3*80/5 milla amortizáció) - ez alatt minusvalenza, fölötte plusvalenza.  Cash flow szempontból csak az átigazolási díj lesz fontos, amit kapunk érte. 

Kicsit agyfasz ez a plusvalenza dolog, mert egy spirálba kényszerítik a klubot a szándékosan szétinflált átigazolási díjak, de elég régóta sikeresen tartjuk fenn a rendszert. A bevételek növekedése, meg Ronaldo és Higuain távozása sokat fog segíteni.

Ami a legfontosabb, hogy ha nem válik be Arthur, három év múlva akkor is egy 26 éves játékosunk lesz, akit még bőven el lehet adni. Pjanics 3 év múlva ingyen lépett volna le valószínűleg. Szerintem lehetetlen rajta bukni, extrém szcenáriókat leszámítva.

Szerintem ez a Paratici-éra legokosabb húzása. Az, hogy Arthur beválik-e a pályán, a jövő zenéje, de ez egy nagyon alacsony kockázatú ügylet volt a Juventustól.

Én abban reménykedek, hogy mivel ezt sikerült ennyire okosban megoldani, meg ott van ugye még a Can-plusvalenza is, bele fog még férni egy nagy durranás a középpályára. Persze csak akkor, ha a selejttől/drága cserejátékosoktól (Higu, Khedira, stb.) meg tudunk szabadulni időben.

Egy 80 milliós igazolás alacsony kockázatú? Ha bukik, jó esetben 40-ért eladhatjuk. Ha beválik, óriáskasza, és egy nálunk leszállóágban lévő Pjanicért kaptunk klasszis összeget, így tényleg nagy húzás lehet, viszont marha nagy a kockázat. A brazil nem klasszis. Az lehet, van benne potenciál, de benne van a bukta lehetősége.

Tonalit én elsősorban az olaszsága miatt erőltettem volna inkább, mondjuk ha lenne rá keret, nem bánnam, ha jönne. Én Lorenzo Pellegrinit is nagyon jónak tartom, és lassan tényleg el kellene kezdeni az olaszosítást, lehetne ő az első lépés. Bernat meg kellene tartani, hátha látják a vezetők is, hogy a mentalitása (sajnos) páratlan tud lenni. Pellegrini és egy jobbhátvéd, a többi eladásoktól és szükségtől függően.
Vissza az elejére Go down
Téjlor89
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 556
Join date : 2018. Sep. 24.

Bevásárlóközpont - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 21 I_icon_minitime2020-06-29, 18:41

tjunior írta:


Nem vagyok benne biztos hogy tavaly annyira belefért De Ligt csak volt egy kedvező lehetőség és kihasználtuk annak az árán is hogy utána viszont nadrágszíj húzás van. Remélem tévedek de már csak Pellegrinit és egy középcsatárt várok. Ha sikerülne Khedirától és Matyikától megszabadulni talán egy kp.

De Ligt valóban brutálisan beterheli a könyveket, mind fizu, mind amortizáció terén. De az eddigiek alapján úgy tűnik, hogy nem zsákbamacskát vettünk. Ha eladjuk azt biztos hatalmas profittal tesszük majd. Ha meg hosszabbít, az csökkenti az éves amortizációját ugye. Szóval rövid távon fájdalmas, de hosszú távon biztosan jó üzlet.

Bevállaltunk egy pár meredek bizniszt az elmúlt négy évben. Az egyetlen, ami biztos nem érte meg megítélésem szerint, az Higany sajnos.
Vissza az elejére Go down
tjunior
Allegri jobbkeze



Posts : 3298
Join date : 2012. Nov. 06.

Bevásárlóközpont - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 21 I_icon_minitime2020-06-29, 18:30

Krisz írta:


Ha pénzügyileg védhető a dolog akkor könnyebb lesz megemészteni, még ha nem is teljesen értek egyet pár dologgal (Artúr képessegein túl) - szvsz az FFP a mérvadó, válság ide vagy oda, Agnelliéket a cashflow kevésbé motiválja (az FFP szankciók már sokkal inkább).

Muratoret most adtuk el közben 7 milláért az Atalantanak.

Ha tavaly belefért egy De Ligt akkor meg lennék lepve ha nem lenne idén is legalább egy hasonló volumenű igazolásunk, főleg úgy, hogy bőven akad befoltozni való lyuk a keretben.
Nem vagyok benne biztos hogy tavaly annyira belefért De Ligt csak volt egy kedvező lehetőség és kihasználtuk annak az árán is hogy utána viszont nadrágszíj húzás van. Remélem tévedek de már csak Pellegrinit és egy középcsatárt várok. Ha sikerülne Khedirától és Matyikától megszabadulni talán egy kp.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8111
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 21 I_icon_minitime2020-06-29, 17:24

Téjlor89 írta:


23 éves a srác, tehát ha bukik is nálunk, lesz resale valueja. Praktikusan azt kell összehasonlítani, hogy milyen cash flowt cseréltünk milyenre. Az a valós pénzügyi hatás, a plusvalenza csak FFP miatt fontos számviteli bűvészkedés. Csak annyit tudok mondani, hogy Arthur = Pjanics + 10 millió. Másképp erre nem is szabad gondolni.

- A fizetéseket tekintve: Pjanics évi 13.5 milla bruttó fizu (ez 6.5 nettó). Arthurnak ennél jóval kevesebb lesz a bruttó fizetése, ami miatt a 10 millás árkülönbözet nagy része (egésze?) vissza is jön. Ez lényeges különbség, mert Pjanicsnak még három évig volt érvényes szerződése a Juventussal. Ezen a ponton jelenthetjük ki, hogy gyakorlatilag nem igazán bukhatunk.
- A könyvelési ügyeskedést tekintve: a fizetési különbségen itt is nyerünk, de nyilván Arthur esetében a magas bekerülési értéket (80m) is amortizálni kell, ami persze nyomni fogja a könyveket. Ugyanitt azonban azt sem szabad elfeljteni, hogy idén brutál plusvalenzat realizálunk Pjanic eladása miatt! Viszont ha azt feltételezzük, hogy öt éves szerződést teszünk elé, nem válik be és három év múlva el kell adnunk, akkor 32 milla a vízválasztó (3*80/5 milla amortizáció) - ez alatt minusvalenza, fölötte plusvalenza.  Cash flow szempontból csak az átigazolási díj lesz fontos, amit kapunk érte. 

Kicsit agyfasz ez a plusvalenza dolog, mert egy spirálba kényszerítik a klubot a szándékosan szétinflált átigazolási díjak, de elég régóta sikeresen tartjuk fenn a rendszert. A bevételek növekedése, meg Ronaldo és Higuain távozása sokat fog segíteni.

Ami a legfontosabb, hogy ha nem válik be Arthur, három év múlva akkor is egy 26 éves játékosunk lesz, akit még bőven el lehet adni. Pjanics 3 év múlva ingyen lépett volna le valószínűleg. Szerintem lehetetlen rajta bukni, extrém szcenáriókat leszámítva.

Szerintem ez a Paratici-éra legokosabb húzása. Az, hogy Arthur beválik-e a pályán, a jövő zenéje, de ez egy nagyon alacsony kockázatú ügylet volt a Juventustól.

Én abban reménykedek, hogy mivel ezt sikerült ennyire okosban megoldani, meg ott van ugye még a Can-plusvalenza is, bele fog még férni egy nagy durranás a középpályára. Persze csak akkor, ha a selejttől/drága cserejátékosoktól (Higu, Khedira, stb.) meg tudunk szabadulni időben.

Ha pénzügyileg védhető a dolog akkor könnyebb lesz megemészteni, még ha nem is teljesen értek egyet pár dologgal (Artúr képessegein túl) - szvsz az FFP a mérvadó, válság ide vagy oda, Agnelliéket a cashflow kevésbé motiválja (az FFP szankciók már sokkal inkább).

Muratoret most adtuk el közben 7 milláért az Atalantanak.

Ha tavaly belefért egy De Ligt akkor meg lennék lepve ha nem lenne idén is legalább egy hasonló volumenű igazolásunk, főleg úgy, hogy bőven akad befoltozni való lyuk a keretben.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8111
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 21 I_icon_minitime2020-06-29, 16:18

CsT írta:

Ja, hogy még sérülékeny is? Smile Smile

Abban az ótvar shisházós kurvázós buliban nem nehéz lesérülni Very Happy
Vissza az elejére Go down
Téjlor89
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 556
Join date : 2018. Sep. 24.

Bevásárlóközpont - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 21 I_icon_minitime2020-06-29, 15:37

CsT írta:


Ja, hogy még sérülékeny is? Smile Smile

Mérsékelten igen, de nem ez volt a kérdés Wink
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10587
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 21 I_icon_minitime2020-06-29, 15:32

Téjlor89 írta:


Azt figyelembe vetted, hogy ki mennyit volt sérült? Smile

Anélkül eléggé torzítanak ezek a számok:
Arthur: 12 meccs
Busquets: 0 meccs
Vidal: 1 meccs
De Jong: 3 meccs
Rakitic: 0 meccs
Ja, hogy még sérülékeny is? Smile Smile
Vissza az elejére Go down
Téjlor89
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 556
Join date : 2018. Sep. 24.

Bevásárlóközpont - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 21 I_icon_minitime2020-06-29, 15:30

CsT írta:


Mivel nem vagyok nagyon képben ezért ránéztem ki hányszor kapott szerepet: De jong 38 meccs, Busq 36, Rakitic 36, buzividal 36, Artúr 28....ezek alapján pont ő az, aki nem stabil kezdő. Smile

Azt figyelembe vetted, hogy ki mennyit volt sérült? Smile

Anélkül eléggé torzítanak ezek a számok:
Arthur: 12 meccs
Busquets: 0 meccs
Vidal: 1 meccs
De Jong: 3 meccs
Rakitic: 0 meccs
Vissza az elejére Go down
Téjlor89
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 556
Join date : 2018. Sep. 24.

Bevásárlóközpont - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 21 I_icon_minitime2020-06-29, 15:19

Krisz írta:



Már hogyne bukhatnánk rajta? Ha nem válik be akkor lesz még egy spíler aki használhatatlan, sokat keres és két európai ligában is elhasalt, sokat nem mutatott és hirtelen már 25 éves. Most vagy nálunk marad ballasztként vagy ha mégis el tudjuk adni akkor a mostani 70nél jóval kevesebbért, nem? Számvitelből nem vagyok túl penge, de ebben az esetben a korabbi szétinflált transzferdíj töredéke nem fogja megnyomni a könyveket?

Benővel registaban annyi a bajom, hogy előrébb játszva sokkal hasznosabb a presszingje, labdatartása és labdaszerzése, emellett még mindig vannak kreténségei kb a védelem előtt utolsó emberként. Ha Artúr lesz a mezzala az nekem Khedira effektus, biztosan jól zárja majd a passzsávokat de az nem elég - vele kontrasztban Benő lehozza ugyanazt, alibi nélkül kézzel fogható védekező és támadó statokkal.

Artúr kb annyira kezdő a Barcaban, mint Rabiot nálunk. Tonali a liga egyik leggyengébb csapatában teljesít Serie A szinten kitűnően és kb a legjobban teljesítő játékosuk 19-20 évesen. Jó a managementje tény, a Kulas példát is adom, de Artúr se tett le többet mielőtt a Barcaba igazolt, egy olasz kölyök 20 évesen top csapatba igazolása jó pénzért miért ördögtől való? Az is biztos hogy nem lehet vele nagyot bukni. Persze ha a férgekhez vágyik akkor hagyjuk is a picsába, de amúgy meg?

23 éves a srác, tehát ha bukik is nálunk, lesz resale valueja. Praktikusan azt kell összehasonlítani, hogy milyen cash flowt cseréltünk milyenre. Az a valós pénzügyi hatás, a plusvalenza csak FFP miatt fontos számviteli bűvészkedés. Csak annyit tudok mondani, hogy Arthur = Pjanics + 10 millió. Másképp erre nem is szabad gondolni.

- A fizetéseket tekintve: Pjanics évi 13.5 milla bruttó fizu (ez 6.5 nettó). Arthurnak ennél jóval kevesebb lesz a bruttó fizetése, ami miatt a 10 millás árkülönbözet nagy része (egésze?) vissza is jön. Ez lényeges különbség, mert Pjanicsnak még három évig volt érvényes szerződése a Juventussal. Ezen a ponton jelenthetjük ki, hogy gyakorlatilag nem igazán bukhatunk.
- A könyvelési ügyeskedést tekintve: a fizetési különbségen itt is nyerünk, de nyilván Arthur esetében a magas bekerülési értéket (80m) is amortizálni kell, ami persze nyomni fogja a könyveket. Ugyanitt azonban azt sem szabad elfeljteni, hogy idén brutál plusvalenzat realizálunk Pjanic eladása miatt! Viszont ha azt feltételezzük, hogy öt éves szerződést teszünk elé, nem válik be és három év múlva el kell adnunk, akkor 32 milla a vízválasztó (3*80/5 milla amortizáció) - ez alatt minusvalenza, fölötte plusvalenza.  Cash flow szempontból csak az átigazolási díj lesz fontos, amit kapunk érte. 

Kicsit agyfasz ez a plusvalenza dolog, mert egy spirálba kényszerítik a klubot a szándékosan szétinflált átigazolási díjak, de elég régóta sikeresen tartjuk fenn a rendszert. A bevételek növekedése, meg Ronaldo és Higuain távozása sokat fog segíteni.

Ami a legfontosabb, hogy ha nem válik be Arthur, három év múlva akkor is egy 26 éves játékosunk lesz, akit még bőven el lehet adni. Pjanics 3 év múlva ingyen lépett volna le valószínűleg. Szerintem lehetetlen rajta bukni, extrém szcenáriókat leszámítva.

Szerintem ez a Paratici-éra legokosabb húzása. Az, hogy Arthur beválik-e a pályán, a jövő zenéje, de ez egy nagyon alacsony kockázatú ügylet volt a Juventustól.

Én abban reménykedek, hogy mivel ezt sikerült ennyire okosban megoldani, meg ott van ugye még a Can-plusvalenza is, bele fog még férni egy nagy durranás a középpályára. Persze csak akkor, ha a selejttől/drága cserejátékosoktól (Higu, Khedira, stb.) meg tudunk szabadulni időben.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Bevásárlóközpont - Page 21 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 21 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Bevásárlóközpont
Vissza az elejére 
21 / 34 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 27 ... 34  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Bianconeri Blog - Forza Juventus! :: Ha Muntari gólját megadták volna! :: Bevásárlóközpont-
Ugrás: