Bianconeri Blog - Forza Juventus!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bianconeri Blog - Forza Juventus!

A Bianconeri Blog saját Juventus fórumja. Szeretettel látunk minden kulturált fórumozót!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Bevásárlóközpont

Go down 
+17
tjunior
EsztéNégy
Téjlor89
Tankcsapda
virracocha
_Tyler
Krisz
CsT
zetterberg40
bombahoppa
vektra
simoon
LeRoi10
DartagnanX
Malloy
_DREAM_
Petike007
21 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 28 ... 34  Next
SzerzőÜzenet
Téjlor89
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 556
Join date : 2018. Sep. 24.

Bevásárlóközpont - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 22 I_icon_minitime2020-06-29, 15:19

Krisz írta:



Már hogyne bukhatnánk rajta? Ha nem válik be akkor lesz még egy spíler aki használhatatlan, sokat keres és két európai ligában is elhasalt, sokat nem mutatott és hirtelen már 25 éves. Most vagy nálunk marad ballasztként vagy ha mégis el tudjuk adni akkor a mostani 70nél jóval kevesebbért, nem? Számvitelből nem vagyok túl penge, de ebben az esetben a korabbi szétinflált transzferdíj töredéke nem fogja megnyomni a könyveket?

Benővel registaban annyi a bajom, hogy előrébb játszva sokkal hasznosabb a presszingje, labdatartása és labdaszerzése, emellett még mindig vannak kreténségei kb a védelem előtt utolsó emberként. Ha Artúr lesz a mezzala az nekem Khedira effektus, biztosan jól zárja majd a passzsávokat de az nem elég - vele kontrasztban Benő lehozza ugyanazt, alibi nélkül kézzel fogható védekező és támadó statokkal.

Artúr kb annyira kezdő a Barcaban, mint Rabiot nálunk. Tonali a liga egyik leggyengébb csapatában teljesít Serie A szinten kitűnően és kb a legjobban teljesítő játékosuk 19-20 évesen. Jó a managementje tény, a Kulas példát is adom, de Artúr se tett le többet mielőtt a Barcaba igazolt, egy olasz kölyök 20 évesen top csapatba igazolása jó pénzért miért ördögtől való? Az is biztos hogy nem lehet vele nagyot bukni. Persze ha a férgekhez vágyik akkor hagyjuk is a picsába, de amúgy meg?

23 éves a srác, tehát ha bukik is nálunk, lesz resale valueja. Praktikusan azt kell összehasonlítani, hogy milyen cash flowt cseréltünk milyenre. Az a valós pénzügyi hatás, a plusvalenza csak FFP miatt fontos számviteli bűvészkedés. Csak annyit tudok mondani, hogy Arthur = Pjanics + 10 millió. Másképp erre nem is szabad gondolni.

- A fizetéseket tekintve: Pjanics évi 13.5 milla bruttó fizu (ez 6.5 nettó). Arthurnak ennél jóval kevesebb lesz a bruttó fizetése, ami miatt a 10 millás árkülönbözet nagy része (egésze?) vissza is jön. Ez lényeges különbség, mert Pjanicsnak még három évig volt érvényes szerződése a Juventussal. Ezen a ponton jelenthetjük ki, hogy gyakorlatilag nem igazán bukhatunk.
- A könyvelési ügyeskedést tekintve: a fizetési különbségen itt is nyerünk, de nyilván Arthur esetében a magas bekerülési értéket (80m) is amortizálni kell, ami persze nyomni fogja a könyveket. Ugyanitt azonban azt sem szabad elfeljteni, hogy idén brutál plusvalenzat realizálunk Pjanic eladása miatt! Viszont ha azt feltételezzük, hogy öt éves szerződést teszünk elé, nem válik be és három év múlva el kell adnunk, akkor 32 milla a vízválasztó (3*80/5 milla amortizáció) - ez alatt minusvalenza, fölötte plusvalenza.  Cash flow szempontból csak az átigazolási díj lesz fontos, amit kapunk érte. 

Kicsit agyfasz ez a plusvalenza dolog, mert egy spirálba kényszerítik a klubot a szándékosan szétinflált átigazolási díjak, de elég régóta sikeresen tartjuk fenn a rendszert. A bevételek növekedése, meg Ronaldo és Higuain távozása sokat fog segíteni.

Ami a legfontosabb, hogy ha nem válik be Arthur, három év múlva akkor is egy 26 éves játékosunk lesz, akit még bőven el lehet adni. Pjanics 3 év múlva ingyen lépett volna le valószínűleg. Szerintem lehetetlen rajta bukni, extrém szcenáriókat leszámítva.

Szerintem ez a Paratici-éra legokosabb húzása. Az, hogy Arthur beválik-e a pályán, a jövő zenéje, de ez egy nagyon alacsony kockázatú ügylet volt a Juventustól.

Én abban reménykedek, hogy mivel ezt sikerült ennyire okosban megoldani, meg ott van ugye még a Can-plusvalenza is, bele fog még férni egy nagy durranás a középpályára. Persze csak akkor, ha a selejttől/drága cserejátékosoktól (Higu, Khedira, stb.) meg tudunk szabadulni időben.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10595
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 22 I_icon_minitime2020-06-29, 15:12

Téjlor89 írta:


Az átigazolási díjak szét vannak inflálva szándékosan - a.k.a minél nagyobb plusvalenza. Arthur ára Pjanic + 10 millió euró. Emellett a fizetése is jóval kevesebb lesz - a nettója alpból kevesebb, a bruttóját illetően pedig még nagyobb lesz az olasz adótörvények miatt.

Igazából lehet Arthurt szeretni, vagy nem szeretni, de gyakorlatilag teljesen f***ra vettük a Barcat, ez szerintem hatalmas üzlet. Gyakorlatilag nem bukhatunk vele.

Tonalit illetően: én is szerettem volna nagyon, ha hozzánk jön. Viszont Arthur kezdő a Barcában, Tonalinak pedig egy fél Serie A szezon van a háta mögött. Az alapján a 4-5 meccs alapján, amikor láttam kicsit szerintem túl is van hypeolva. Kulusevski ugyanannyi idősen többet tett le az asztalra idén konkrétan. Kétségtelenül nagy potenciál van benne ettől függetlenül persze.

Pjanic indoszponáltságát sokáig én is taktikai utasításokkal magyaráztam magamnak. Csak hatalmas kontraszként lenyomott Bentancur registaban pár meccset és akkor számomra nyilvánvalóvá vált, hogy itt nem csak a taktikával van probléma. Bekúr valamiért képes szabályosan szerelni, előrefelé labdát ávenni, felnézni és felfelé passzolni ugyanabból a pozícióból. Nálam ő lenne a regista, Arthur pedig az egyik mezzala.
Szerintem bukni bőven lehet rajta, ha nem válik be kb a fele ennyiért lehet majd eladni feltéve, hogy lesz olyan csapat aki ad neki ekkora fizut.

Mivel nem vagyok nagyon képben ezért ránéztem ki hányszor kapott szerepet: De jong 38 meccs, Busq 36, Rakitic 36, buzividal 36, Artúr 28....ezek alapján pont ő az, aki nem stabil kezdő. Smile

Szerintem Sarri rendszerébe nem is igazán kell regista, illetve ilyen minimál regista szerepkör van, aki visszalép a labdakihozatalkor, de pl keresztlabdák, mélységi indítások nem nagyon vannak, így oda igazából mindegy kit teszünk szerintem (Ok, nyilván Mauidit nem Very Happy). 

További félelmem, hogy brazil és azok néha vért sírnak a calciotól, az olasz edzők meg lazán kibasszák azt aki nem azt csinálja amit mondanak neki. Smile  Ellenben Tonali olasz, ismeri a rendszert, nincs nyelvi probléma...stb.

Abban egyetértek Krisz-el, hogy egy "semmilyen" játékost vettünk, se a támadójátékunk se a védekezési statok nem lesznek tőle jobbak. Meglátjuk a presszing pl hogy megy neki, ha jól már jobb lesz mint Khedira. Very Happy
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8123
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 22 I_icon_minitime2020-06-29, 14:28

Téjlor89 írta:


Az átigazolási díjak szét vannak inflálva szándékosan - a.k.a minél nagyobb plusvalenza. Arthur ára Pjanic + 10 millió euró. Emellett a fizetése is jóval kevesebb lesz - a nettója alpból kevesebb, a bruttóját illetően pedig még nagyobb lesz az olasz adótörvények miatt.

Igazából lehet Arthurt szeretni, vagy nem szeretni, de gyakorlatilag teljesen f***ra vettük a Barcat, ez szerintem hatalmas üzlet. Gyakorlatilag nem bukhatunk vele.

Tonalit illetően: én is szerettem volna nagyon, ha hozzánk jön. Viszont Arthur kezdő a Barcában, Tonalinak pedig egy fél Serie A szezon van a háta mögött. Az alapján a 4-5 meccs alapján, amikor láttam kicsit szerintem túl is van hypeolva. Kulusevski ugyanannyi idősen többet tett le az asztalra idén konkrétan. Kétségtelenül nagy potenciál van benne ettől függetlenül persze.

Pjanic indoszponáltságát sokáig én is taktikai utasításokkal magyaráztam magamnak. Csak hatalmas kontraszként lenyomott Bentancur registaban pár meccset és akkor számomra nyilvánvalóvá vált, hogy itt nem csak a taktikával van probléma. Bekúr valamiért képes szabályosan szerelni, előrefelé labdát ávenni, felnézni és felfelé passzolni ugyanabból a pozícióból. Nálam ő lenne a regista, Arthur pedig az egyik mezzala.

Már hogyne bukhatnánk rajta? Ha nem válik be akkor lesz még egy spíler aki használhatatlan, sokat keres és két európai ligában is elhasalt, sokat nem mutatott és hirtelen már 25 éves. Most vagy nálunk marad ballasztként vagy ha mégis el tudjuk adni akkor a mostani 70nél jóval kevesebbért, nem? Számvitelből nem vagyok túl penge, de ebben az esetben a korabbi szétinflált transzferdíj töredéke nem fogja megnyomni a könyveket?

Benővel registaban annyi a bajom, hogy előrébb játszva sokkal hasznosabb a presszingje, labdatartása és labdaszerzése, emellett még mindig vannak kreténségei kb a védelem előtt utolsó emberként. Ha Artúr lesz a mezzala az nekem Khedira effektus, biztosan jól zárja majd a passzsávokat de az nem elég - vele kontrasztban Benő lehozza ugyanazt, alibi nélkül kézzel fogható védekező és támadó statokkal.

Artúr kb annyira kezdő a Barcaban, mint Rabiot nálunk. Tonali a liga egyik leggyengébb csapatában teljesít Serie A szinten kitűnően és kb a legjobban teljesítő játékosuk 19-20 évesen. Jó a managementje tény, a Kulas példát is adom, de Artúr se tett le többet mielőtt a Barcaba igazolt, egy olasz kölyök 20 évesen top csapatba igazolása jó pénzért miért ördögtől való? Az is biztos hogy nem lehet vele nagyot bukni. Persze ha a férgekhez vágyik akkor hagyjuk is a picsába, de amúgy meg?
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10595
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 22 I_icon_minitime2020-06-29, 13:52

Krisz írta:


Jól látom, hogy egy absolut vodkás üvegből barkácsolt shishát szív? Már csak egy 500 bahtos 40 éves thai ladyboy hiányzik.
Ott ül a széken! Wink

bombahoppa likes this post

Vissza az elejére Go down
Téjlor89
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 556
Join date : 2018. Sep. 24.

Bevásárlóközpont - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 22 I_icon_minitime2020-06-29, 13:41

Krisz írta:
A fantasztikus sztárigazolasunk úgy jön ide mintha a fogát húznák a férgek meg fele annyiért majd szépen behúzzák Tonalit... netto lúzerség. Kb mint mikor mi vettünk egy Vidal, Pirlo kombót bagóért, miközben a Milan kiégett sztárokra verte el a pénzt.

Az átigazolási díjak szét vannak inflálva szándékosan - a.k.a minél nagyobb plusvalenza. Arthur ára Pjanic + 10 millió euró. Emellett a fizetése is jóval kevesebb lesz - a nettója alpból kevesebb, a bruttóját illetően pedig még nagyobb lesz az olasz adótörvények miatt.

Igazából lehet Arthurt szeretni, vagy nem szeretni, de gyakorlatilag teljesen f***ra vettük a Barcat, ez szerintem hatalmas üzlet. Gyakorlatilag nem bukhatunk vele.

Tonalit illetően: én is szerettem volna nagyon, ha hozzánk jön. Viszont Arthur kezdő a Barcában, Tonalinak pedig egy fél Serie A szezon van a háta mögött. Az alapján a 4-5 meccs alapján, amikor láttam kicsit szerintem túl is van hypeolva. Kulusevski ugyanannyi idősen többet tett le az asztalra idén konkrétan. Kétségtelenül nagy potenciál van benne ettől függetlenül persze.

Pjanic indoszponáltságát sokáig én is taktikai utasításokkal magyaráztam magamnak. Csak hatalmas kontraszként lenyomott Bentancur registaban pár meccset és akkor számomra nyilvánvalóvá vált, hogy itt nem csak a taktikával van probléma. Bekúr valamiért képes szabályosan szerelni, előrefelé labdát ávenni, felnézni és felfelé passzolni ugyanabból a pozícióból. Nálam ő lenne a regista, Arthur pedig az egyik mezzala.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8123
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 22 I_icon_minitime2020-06-29, 11:17

zetterberg40 írta:


https://www.juventuz.com/attachments/screenshot2020-06-28001-1593327468-png.82581/

Jól látom, hogy egy absolut vodkás üvegből barkácsolt shishát szív? Már csak egy 500 bahtos 40 éves thai ladyboy hiányzik.
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4705
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 22 I_icon_minitime2020-06-29, 10:22

Petike007 írta:
https://sportposzt.com/bulvar/tripperes-a-barca-klasszis-ezert-nem-jatszik-az-Ellenség-ellen/

Máris tetszik az új igazolásunk.

https://www.juventuz.com/attachments/screenshot2020-06-28001-1593327468-png.82581/
Vissza az elejére Go down
Petike007
Segédedző
Segédedző



Posts : 2128
Join date : 2012. Nov. 06.

Bevásárlóközpont - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 22 I_icon_minitime2020-06-29, 10:09

https://sportposzt.com/bulvar/tripperes-a-barca-klasszis-ezert-nem-jatszik-az-Ellenség-ellen/

Máris tetszik az új igazolásunk.

bombahoppa likes this post

Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10595
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 22 I_icon_minitime2020-06-29, 09:25

zetterberg40 írta:
Hogy is reagált annak idején Nedved? Sírt, hogy eladta a Lazio a Juvenak.
Úgyhogy erre a részére teljesen felesleges felhúzni a sztorit. Ezek zsoldos focisták, az a kétszeres fizu a barcelonaihoz képest majd jobb kedvre deríti.

***

Amúgy most nézem, hogy Ricardo Pereira mennyire fain szezont fut a Lutonnál. Ő még mindig jó korban van ahhoz, hogy évekig felszántsa a jobb oldalt.
A feltörekvő bal bekkek közül talán Angelino lehet a következő felkapott portéka, látva a Lipcse (Nagelsmann) fiatalokkal végzett munkáját. Ő viszont még mindig a City tulajdona.
Ő tényleg fasza lenne Daniló helyett, a másik oldalra meg visszahozni a "kis" Pellegrinit a kislány helyére és a védelem egész pöpec lehetne jövőre.


A hozzászólást CsT összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2020-06-29, 10:11-kor.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8123
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 22 I_icon_minitime2020-06-29, 09:21

Petike007 írta:


Alibikirálynak hívni azért túlzás. A Barca fanok 80%-a szerint kegyetlenül ráfaragtak Pjancsi érkezésére, és boldogtalanok, hogy Arthur elmegy.

Tények: Pjancsi 2 éve önmaga árnyéka. Ezt nem lehet csak Sarrira fogni. Azt, hogy nem labdára helyezkedik, hanem konstans passzsávba megintcsak nem Sarri hibája. Az, hogy nem képes előre passzolni csak alibire oldalra, és mindezt hulla lassan megint csak nem Sarri hibája.

Nincs kedve focizni, lehet unja, vagy ki akarja magát próbálni más bajnokságban, akár a Barcában, totál elhiszem.

Arthur dinamikus és előre játékban rendkívül erős. Jól lát a pályán jól cselez, nekünk erre volt szükségünk. Egyszerűen nem volt kapcsolat a támadó és a középpályás sor között. Fiatalabb és kevesebb rezsivel is megy mint Pjancsi. Ha nálunk nem válna be, még akkor is eladható maradna. Pajcsni 30 éves, most láthattunk kb belőle utoljára pénzt szerintem megérte.

Az, hogy nem akart elsőre idejönni meg tudom érteni. Lehet, hogy Barcelonában szeretett élni, és gyerekkora óta szerethette a csapatot. Erre szólnak neki, hogy tesa, holnaptól tipli van. Először mindenki befeszülne. 

Jobban szeretem, ha valaki idejön és dacból kirakja a brét az sztalra, minthogy lenyilatkozza, hogy Juvés pizsamája volt gyerekkorában, mjad két év múlva meg i...ter szurkoló lesz nahygirtelen, amikor odaigazol.

Bizakodó vagyok, hogy korban jó játékosok kezdtek érkezni. És most Arthur esetén azt mondom posztra is jött valaki. MArotta alatt bizniszelgetés volt. MEgvettünk valakit aki olcsó volt majd eladtuk olcsón. Akár még jó is lehet ez az új irány. Mindazonáltal PAraticinek ez a mercato lesz az igazi próbatétel.

Ezt már a saját szakállára csinálhatja. Ha nem sül, meg kell neki köszönni a remek munkát és pápá.

Rabbiról még egy szó ráadásként. 6 hónapot kihagyott jött a korona. Várjuk ki a végét.

Hidd el nekem én nagyon fogok örülni ha neked lesz igazad, de a Pirlo analógia a fanok tekintetében is stimmel, "vettünk egy öreg kiégett lassú játékost" és tessék... A bárkafanokra már csak azért se támaszkodnék mert a 80%uk masszív divatdrukker, akik semmit nem képesek kontextusban értékelni, a 30 év egyenlő a halállal.
Az előrepasszok tekintetében konkrétan az a tény, hogy Pjanic Európa legjobbjai között van mert nagy pontossággal passzol nagy százalékban előre. Mellesleg ez megint egy olyan stat ami kontextus nélkül sokat nem ér, pl De Bruyne kevesebbet passzol előre és sokkal pontatlanabbul (viszont több kulcspassza, gólpassza van meg gondolom a támadóharmadban is több a sikeres passza, meg magasabban játszik). Artúr viszont nem De Bruyne, magas a passzpontossága és annyi, elhanyagolható mennyiségű kulcspasszok, szerelések, interceptionök. Tehát nagy pontossággal passzolja hátra a labdát, ha kiderül róla hogy jól zárja a passzsávokat is akkor ott tartunk, hogy tényleg vettünk egy fiatal Khedirát. Erre kinek van szüksége?

Az a helyzet hogy Pjanicból pénzt nem láttunk, mert még nekünk kellett egy tizest a bárcához vágni, az pedig száz, hogy ez a szerencsétlen nem ér 80 millát, de még a felét sem, ennyi pénzből lehet venni egy Rodrit is aki amellett hogy pontosan passzol még egy vadállat védekezésben.

Azt meg nehogy kihozzuk már, hogy Pjanic nem lát jól a pályán... az viszont biztos hogy Artúr nem egy szervező, ha Bentancurt szánjuk Pjanic helyére akkor meglehetünk, bár szerintem mezzalanak sokkal jobb - most akkor hogy jött posztra?

Hát remélem tényleg a dac fog dominálni és nem a depresszió. Amikor a csapat legnagyobb problémája (és ezt nemcsak én mondom, hanem korábbi juve ikonok sora), hogy lelketlen, nincs grinta, erre idehozunk valami felhypeolt brazilt aki megbukott a bárkában akkor megint a homály felé tartunk.

Hogy jót is mondjak, dadogni biztosan nem fog nála a labda, mint Matuidinél és ügyesen tartja meg (és passzolja hátra vagy oldalra), viszont ez előrejátékban nem sokat fog segíteni rajtunk.

Ha Paratici sara Danilo, Ramsey meg Rabiot (bár benne azért még én is bízom) akkor ugyanúgy az ő érdeme De Ligt és Demiral is, azt meg gondolom nem ő találta ki, hogy plusvalenzat kell generálni. Egyébként úgy néz ki, hogy Kennel is igaza volt, bár 20 évesen bármi lehet még belőle, de egyelőre Balotellire hajaz a kölyök.

Ha már plusvalenza akkor én simán Cseccsel kezdeném, akiért tuti jó pénzt lehet kapni és simán pótolható, pl Donna szerződése jövőre lejár, simán le lehetne bizniszelni a Milannal. Pogba ugyanez, meghívnám a sertést egy yachtozásra az Adrián és jöhetnének csomagban.
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4705
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 22 I_icon_minitime2020-06-29, 09:11

Hogy is reagált annak idején Nedved? Sírt, hogy eladta a Lazio a Juvenak.
Úgyhogy erre a részére teljesen felesleges felhúzni a sztorit. Ezek zsoldos focisták, az a kétszeres fizu a barcelonaihoz képest majd jobb kedvre deríti.

***

Amúgy most nézem, hogy Ricardo Pereira mennyire fain szezont fut a Lutonnál. Ő még mindig jó korban van ahhoz, hogy évekig felszántsa a jobb oldalt.
A feltörekvő bal bekkek közül talán Angelino lehet a következő felkapott portéka, látva a Lipcse (Nagelsmann) fiatalokkal végzett munkáját. Ő viszont még mindig a City tulajdona.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10595
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 22 I_icon_minitime2020-06-29, 08:55

Én egyelőre várakozó állásponton vagyok.

Ha a tényeket nézzük: Pjancsi klasszis, talán a legjobb középpályásunk, viszont 2 éve formán kívül van. A sarriball ráadásul tovább downgradeli azokat a skilleket amiben klasszis. Emellett van egy elég húzós fizuja és valóban most lehet belőle utoljára pénzt csinálni (sőt nem csak pénzt hanem plusvalenzát). Magyarul az eladása egyáltalán nem katasztrófa (persze szívjuk majd a fogunkat, ha bemutat egy Pirlós újravirágzást, mert lássuk be pl Can is egy szinttel jobb focistának tűnik mióta elment Düsseldorfba, mert az az ő közege nem az itteni agyalós foci).

Szóval ha pénzt kapnánk érte nem lenne gond, de Artúrt kapjuk (meg még mi fizetünk rá, ami azért vicces) akit én nem tudok hova tenni. Bevallom se a spanyol focinak, se a Barca játékának nem vagyok nagy rajongója így rendvíül kevés meccsüket látom így Artúr játéka nem nagyon van előttem csak ilyen foszlányokban. Gyors, technikás, jól cselez, jól vált ritmust ami egyébként a sarriballban mind jó pont lehet.
Persze a kp védekező statját ő sem fogja felfelé húzni és valóban olyan kedvvel érkezik ide mintha nekünk kellene pl Líbiába menni dolgozni. De összességében én is több reményt fűzök hozzá mint pl Ramsey-hez vagy Can-hoz fűztem. Persze ha azt nézem, hogy Tonali meg a merdához kerül emiatt, az valóban baromi nagy öngól.
Vissza az elejére Go down
Petike007
Segédedző
Segédedző



Posts : 2128
Join date : 2012. Nov. 06.

Bevásárlóközpont - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 22 I_icon_minitime2020-06-29, 07:39

Krisz írta:


Alibikirály. Még a youtube videoit is 3 méteres passzokból tudták csak összevágni, emellett nyilvánvalóan semmi kedve nem volt ide jönni. Kb ugyanaz a szitu mint a Malac transzfere a Silányba.

Pjanic szar formája egybeesik azokkal a szezonokkal amikor az aktuális edző nem tudta összerakni a csapatot. Azokon a meccseken ahol kijött a lépés (tudtunk presszingelni és labdát tartani) akkor Pjanic a csapat egyik legjobbja volt. Azt szerintem netto faszság a nyakába varrni, hogy registaként egy rövid passzos játékra utasítva nincs 26 kulcspassza és nincsenek 80 méteres Pirlo passzai. A legutóbbi meccseken többnyire védhetetlen volt a játéka gondolom alapvetően ő is annyira akart lépni mint Artúr. A kor nem túl releváns dolog a pályára rakott teljesítménynél, max közvetve (tapasztalatlanság - tapasztaltság, hanyatló fizikum, terhelhetőseg, sérülékenység). Életkor helyett inkább egy olyan mérőszám kellene, ami azt  mutatja hogy mennyi van hátra a karrierjéből magas szinten. Pjanic mivel nem egy fizikális játékos simán tolhatja magas szinten még 5 évig, mint Pirlo a motivációjától függően. Egy Khedira 2 remélem nem fogja 10 évig nálunk rontani a levegőt. Lassan ott tartunk, hogy a kpnk a delneris időkhöz konvergál (egy rakás szemét meg egy ígéretes kölyök) csak jó drágán.

Alibikirálynak hívni azért túlzás. A Barca fanok 80%-a szerint kegyetlenül ráfaragtak Pjancsi érkezésére, és boldogtalanok, hogy Arthur elmegy.

Tények: Pjancsi 2 éve önmaga árnyéka. Ezt nem lehet csak Sarrira fogni. Azt, hogy nem labdára helyezkedik, hanem konstans passzsávba megintcsak nem Sarri hibája. Az, hogy nem képes előre passzolni csak alibire oldalra, és mindezt hulla lassan megint csak nem Sarri hibája.

Nincs kedve focizni, lehet unja, vagy ki akarja magát próbálni más bajnokságban, akár a Barcában, totál elhiszem.

Arthur dinamikus és előre játékban rendkívül erős. Jól lát a pályán jól cselez, nekünk erre volt szükségünk. Egyszerűen nem volt kapcsolat a támadó és a középpályás sor között. Fiatalabb és kevesebb rezsivel is megy mint Pjancsi. Ha nálunk nem válna be, még akkor is eladható maradna. Pajcsni 30 éves, most láthattunk kb belőle utoljára pénzt szerintem megérte.

Az, hogy nem akart elsőre idejönni meg tudom érteni. Lehet, hogy Barcelonában szeretett élni, és gyerekkora óta szerethette a csapatot. Erre szólnak neki, hogy tesa, holnaptól tipli van. Először mindenki befeszülne. 

Jobban szeretem, ha valaki idejön és dacból kirakja a brét az sztalra, minthogy lenyilatkozza, hogy Juvés pizsamája volt gyerekkorában, mjad két év múlva meg i...ter szurkoló lesz nahygirtelen, amikor odaigazol.

Bizakodó vagyok, hogy korban jó játékosok kezdtek érkezni. És most Arthur esetén azt mondom posztra is jött valaki. MArotta alatt bizniszelgetés volt. MEgvettünk valakit aki olcsó volt majd eladtuk olcsón. Akár még jó is lehet ez az új irány. Mindazonáltal PAraticinek ez a mercato lesz az igazi próbatétel.

Ezt már a saját szakállára csinálhatja. Ha nem sül, meg kell neki köszönni a remek munkát és pápá.

Rabbiról még egy szó ráadásként. 6 hónapot kihagyott jött a korona. Várjuk ki a végét.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8123
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 22 I_icon_minitime2020-06-28, 22:58

Petike007 írta:


Arthur egy nagyon jó kis játékos.

Alibikirály. Még a youtube videoit is 3 méteres passzokból tudták csak összevágni, emellett nyilvánvalóan semmi kedve nem volt ide jönni. Kb ugyanaz a szitu mint a Malac transzfere a Silányba.

Pjanic szar formája egybeesik azokkal a szezonokkal amikor az aktuális edző nem tudta összerakni a csapatot. Azokon a meccseken ahol kijött a lépés (tudtunk presszingelni és labdát tartani) akkor Pjanic a csapat egyik legjobbja volt. Azt szerintem netto faszság a nyakába varrni, hogy registaként egy rövid passzos játékra utasítva nincs 26 kulcspassza és nincsenek 80 méteres Pirlo passzai. A legutóbbi meccseken többnyire védhetetlen volt a játéka gondolom alapvetően ő is annyira akart lépni mint Artúr. A kor nem túl releváns dolog a pályára rakott teljesítménynél, max közvetve (tapasztalatlanság - tapasztaltság, hanyatló fizikum, terhelhetőseg, sérülékenység). Életkor helyett inkább egy olyan mérőszám kellene, ami azt mutatja hogy mennyi van hátra a karrierjéből magas szinten. Pjanic mivel nem egy fizikális játékos simán tolhatja magas szinten még 5 évig, mint Pirlo a motivációjától függően. Egy Khedira 2 remélem nem fogja 10 évig nálunk rontani a levegőt. Lassan ott tartunk, hogy a kpnk a delneris időkhöz konvergál (egy rakás szemét meg egy ígéretes kölyök) csak jó drágán.
Vissza az elejére Go down
Petike007
Segédedző
Segédedző



Posts : 2128
Join date : 2012. Nov. 06.

Bevásárlóközpont - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 22 I_icon_minitime2020-06-28, 20:36

zetterberg40 írta:
Arthur más stílus, mint Pjanics, de szerintem jó lesz nálunk.

Arthur egy nagyon jó kis játékos. Pjanic pedig valljuk be őszintén 2 éve csak árnyéka önmagának.

MAgam részéről ez egy 10/10-es igazolás. JA és plusvalenza.

Ami tetszik, hogy Kulus, Fartúr, Demiral, Lájtika, Dybusz, Benkúr, Bernát (?) is mind fiatal játékos.

Ha RAbbi anyukáját baleset érné (Moggi), és fejben összeszednénk a kis hajast, akkor egy egész pofás fiatal csapatunk lenne.

Már csak a selejtet kell eltakarítani, és szerezni értelmes szélső hátvédet (ami nagoyn nincs piacképes és mozdítható), akkor nem is állunk olyan rosszul-
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4705
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 22 I_icon_minitime2020-06-28, 19:27

Arthur más stílus, mint Pjanics, de szerintem jó lesz nálunk.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8123
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 22 I_icon_minitime2020-06-28, 18:03

A fantasztikus sztárigazolasunk úgy jön ide mintha a fogát húznák a férgek meg fele annyiért majd szépen behúzzák Tonalit... netto lúzerség. Kb mint mikor mi vettünk egy Vidal, Pirlo kombót bagóért, miközben a Milan kiégett sztárokra verte el a pénzt.
Vissza az elejére Go down
Joe111
Labdaszedő
Labdaszedő



Posts : 161
Join date : 2017. Dec. 09.

Bevásárlóközpont - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 22 I_icon_minitime2020-06-27, 09:22

https://index.hu/sport/futball/2020/06/26/asraf_hakimi_atigazolas_inter_internazionale_real_madrid_megallapodas_vetelar/
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Bevásárlóközpont - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 22 I_icon_minitime2020-06-26, 19:05

Kár, hogy Pjanic nem a Realnak kellett, Hakimit sokkal szívesebben cseréltem volna el rá. A Dortmund nem véglegesítette, le kellene rá csapni. A legrosszabbak jobbhátvédben vagyunk, messze a legjobb elérhető játékos a posztra, hátha tényleg lenne esély rá. Ha a Zinter elszipkázza előlünk, nem tudom, mit csinálok. Nagyon is illene akár Sarri rendszerébe is. Ahelyett, hogy egy újabb porcelánlábúra pazaroljuk a pénzforrásainkat (aki Nápolyból valószínűleg hasonlóan felárasan jöhetne csak, mint Higuaín érkezett négy éve), szerezzük meg a marokkóit. Costa vagy Ramsey nem kell a Realnak?  Very Happy
Vissza az elejére Go down
Téjlor89
Vízhordó
Vízhordó



Posts : 556
Join date : 2018. Sep. 24.

Bevásárlóközpont - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 22 I_icon_minitime2020-06-26, 18:56

Aulas egy ribanc, mindenkihez dörgölőzik, akinek pénze van Smile

Szerintem Benő registának tökéletes, mert kemény védekezésben, nyugodt a labdával, jól passzol közelre és messzire is. Viszont a kaput annyira szerintem nem érzi. Jó lenne, ha a mezzalaink éreznék...

A tökéletes ember Arthur és Benta mellé Pogba lenne továbbra is. Szerintem az a középpálya nagyon jól összerakott és fiatal is lenne. Az szerintem az eladásainkon fog múlni, hogy őt tudjuk-e mozdítani, de Cant és Pjanicsot már eltakarítottuk a viszonylag magas fizetésű játékosok közül. 

Arról tud valaki valamit, hogy a United meddig hívhatja le a +1 év opcióját Pogbára? Nem találtam semmi megbízható infót. Gondolom június 30? Ha nem teszik meg, az eléggé átértékeli a helyzetet, meg a 120 milliós (nevetséges) árcédulát, amit ráakasztottak.
Vissza az elejére Go down
tjunior
Allegri jobbkeze



Posts : 3302
Join date : 2012. Nov. 06.

Bevásárlóközpont - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 22 I_icon_minitime2020-06-26, 13:50

zetterberg40 írta:



van de Beek
Aouar
Milinkovics-Szavics
A Lyon elnöke nagyon dörgölőzni akar az Agnellikhek vagy nem tudom, de Aouart nagyon kínálgatja nekünk. Neki meg jól jönne Matyika. Innentől kezdve egyszerű a képlet, kár hogy Matyika fizetési igénye valószínüleg úgyis rombadöntenék az egészet.
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4705
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 22 I_icon_minitime2020-06-26, 12:37

Krisz írta:


Persze, de azok után, hogy van egy fél csapatnyi "nyomorékunk" (Desci, Chiellini, Demiral, Ramsey, Khedira, Costa) én nem igazolnék még egy rizikós játékost. Illetve nem feltétlenül idén nyáron költenék 40 millát csatárra  amikor elől van CR, Dybala, Bernát, Koszta, Malac, Kula. Inkább csináljunk a kpra egy ilyen De Ligtes igazolást akár jó drágán is (fiatal, már most elég jó, fél Európa őt akarja ezért sokat bukni nem lehet vele). Természetesen Artúr nem ilyen, mondjuk De Jong az lett volna. Esetleg valami érett jó korban lévő spíler, mint Pogba vagy Verratti. A diszkont megoldás lehetne akár Pellegrini kivásárlása is, mellesleg nem ártana valami szervező, ha már eldobtuk Pjanicot (szvsz Benő jobb mezzalanak), Tonali adja magát.


van de Beek
Aouar
Milinkovics-Szavics
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8123
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 22 I_icon_minitime2020-06-26, 11:14

CsT írta:

Ha Milik térde nem lenne olyan amilyen egész jó vétel lehetne, jó bal lába van, levegőben is veszélyes (ami azért jól jönne), csak hát nyilván itt a harmadik meccsén a térdéhez kapna! Smile

Persze, de azok után, hogy van egy fél csapatnyi "nyomorékunk" (Desci, Chiellini, Demiral, Ramsey, Khedira, Costa) én nem igazolnék még egy rizikós játékost. Illetve nem feltétlenül idén nyáron költenék 40 millát csatárra amikor elől van CR, Dybala, Bernát, Koszta, Malac, Kula. Inkább csináljunk a kpra egy ilyen De Ligtes igazolást akár jó drágán is (fiatal, már most elég jó, fél Európa őt akarja ezért sokat bukni nem lehet vele). Természetesen Artúr nem ilyen, mondjuk De Jong az lett volna. Esetleg valami érett jó korban lévő spíler, mint Pogba vagy Verratti. A diszkont megoldás lehetne akár Pellegrini kivásárlása is, mellesleg nem ártana valami szervező, ha már eldobtuk Pjanicot (szvsz Benő jobb mezzalanak), Tonali adja magát.
Vissza az elejére Go down
tjunior
Allegri jobbkeze



Posts : 3302
Join date : 2012. Nov. 06.

Bevásárlóközpont - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 22 I_icon_minitime2020-06-26, 09:40

zetterberg40 írta:
Egybehangzóan azt írják, hogy a csere hivatalossá válik június végéig, de mindkét játékos még végigjátsza a szezont az aktuális csapatában.
Mivel nincs átigazolási időszak ez egyértelmű volt.
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4705
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 22 I_icon_minitime2020-06-26, 09:05

CsT írta:

Ez kábé a legrosszabb verzió, Jancsi eddig is beleszart a szezonba, ezután még inkább belefog. Very Happy Egyébként elég zavaros még nekem ez a mercato, hiszen alapból 06.30.-ig szólnak a szerződések (meg a kölcsönszerződések is) de gondolom a bajnokság/BL végéig nem lehet új játékost regisztrálni.

Hosszabbíthatnak vele 2 hónapot vagy mi? Pl Kulu 07.01-től elvileg a Juve játékosa lenne.


A mercato része, illetve hogy a lejáró szerződésű vagy már bejelentett transzferek esetében mi lesz, tényleg zavaros. Egyelőre az látszik, hogy a felek megegyezésének kérdése.

Werner a Lipcse bl meccsein már biztosan nem lép pályára, bár ott a bajnokságból már csak egy forduló van hátra.
A francia bajnokság nem folytatódik, de a bl-ben még áll a PSG és talán kupadöntőt is játszanak. A lejáró szerződésű Cavaninak és Meuniernek felajánlottak 2 hónapos szerződéshosszabbítást, de egyikük sem fogadta el. Meunier Dortmundba igazolása pedig tegnap lett hivatalos.
Kulusevskiről pedig úgy rémlik, egy hete volt egy cikk, hogy a szezont végigtolja a Parmaval.

Arthurt állítólag hétvégére várják orvosira, gondolom utána lesz hivatalos kommunikáció a cseretranszferről, de a spanyol és olasz források szerint is csak az új szezontól csatlakozik Arthur a Juvehoz, Pjanics a Barcahoz.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10595
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 22 I_icon_minitime2020-06-26, 08:58

Krisz írta:


Jézus meg Vili jó lenne, de Milik 40 milláért, wtf?
Ha Milik térde nem lenne olyan amilyen egész jó vétel lehetne, jó bal lába van, levegőben is veszélyes (ami azért jól jönne), csak hát nyilván itt a harmadik meccsén a térdéhez kapna! Smile
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10595
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 22 I_icon_minitime2020-06-26, 08:54

zetterberg40 írta:
Egybehangzóan azt írják, hogy a csere hivatalossá válik június végéig, de mindkét játékos még végigjátsza a szezont az aktuális csapatában.
Ez kábé a legrosszabb verzió, Jancsi eddig is beleszart a szezonba, ezután még inkább belefog. Very Happy Egyébként elég zavaros még nekem ez a mercato, hiszen alapból 06.30.-ig szólnak a szerződések (meg a kölcsönszerződések is) de gondolom a bajnokság/BL végéig nem lehet új játékost regisztrálni.

Akinek lejár azzal hosszabbíthatnak 2 hónapot vagy mi? Pl Kulu 07.01-től elvileg a Juve játékosa lenne.


A hozzászólást CsT összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2020-06-26, 09:37-kor.
Vissza az elejére Go down
zetterberg40
Allegri jobbkeze
zetterberg40


Posts : 4705
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 22 I_icon_minitime2020-06-26, 08:10

Egybehangzóan azt írják, hogy a csere hivatalossá válik június végéig, de mindkét játékos még végigjátsza a szezont az aktuális csapatában.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8123
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 22 I_icon_minitime2020-06-26, 07:14

CsT írta:
Mercato update from @romeoagresti :
- De Sciglio will leave Juventus
- Zaniolo will stay at Roma
- No Juve interest in Aubameyang
- Juve on Milik, Napoli want €40m-€45m. Spurs also interested
- After Arthur, Juve could look for Castrovilli.
- Juventus are going to sell Romero
- Juventus following Gabriel Jesus.
- If Juve managed to sell players & Dybala's contract extension aside, Juventus can sign another player with a salary above €10M/yr . An attacker or midfielder? I think it will be a midfielder.

Jézus meg Vili jó lenne, de Milik 40 milláért, wtf?
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10595
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 22 I_icon_minitime2020-06-26, 06:55

Mercato update from @romeoagresti :
- De Sciglio will leave Juventus
- Zaniolo will stay at Roma
- No Juve interest in Aubameyang
- Juve on Milik, Napoli want €40m-€45m. Spurs also interested
- After Arthur, Juve could look for Castrovilli.
- Juventus are going to sell Romero
- Juventus following Gabriel Jesus.
- If Juve managed to sell players & Dybala's contract extension aside, Juventus can sign another player with a salary above €10M/yr . An attacker or midfielder? I think it will be a midfielder.
Vissza az elejére Go down
LeRoi10
Segédedző
Segédedző
LeRoi10


Posts : 2284
Join date : 2015. Feb. 24.
Age : 30

Bevásárlóközpont - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 22 I_icon_minitime2020-06-25, 22:10

tjunior írta:

Azért a jobboldal még mindig így is elég cudar, de majd Cuadrado hátrajön. (Legalább egy Zappacostát megszerezhetnénk, A Danilo szintet ő is hozná, az a gyerek legalább Juventino, a belét kihajtaná)

Volt nekünk egy Spinazzolánk, aki 9 évet és 7 különböző csapatot gürizett végig, hogy bemutatkozhasson nálunk. Simán kivágtuk, hogy egy kicsit kozmetikázzunk a könyveken...
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Bevásárlóközpont - Page 22 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 22 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Bevásárlóközpont
Vissza az elejére 
22 / 34 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 28 ... 34  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Bianconeri Blog - Forza Juventus! :: Ha Muntari gólját megadták volna! :: Bevásárlóközpont-
Ugrás: