Bianconeri Blog - Forza Juventus!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bianconeri Blog - Forza Juventus!

A Bianconeri Blog saját Juventus fórumja. Szeretettel látunk minden kulturált fórumozót!
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Bevásárlóközpont

Go down 
+17
tjunior
EsztéNégy
Téjlor89
Tankcsapda
virracocha
_Tyler
Krisz
CsT
zetterberg40
bombahoppa
vektra
simoon
LeRoi10
DartagnanX
Malloy
_DREAM_
Petike007
21 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33, 34  Next
SzerzőÜzenet
CsT
Takaroggyon!!!



Posts : 10596
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 31 I_icon_minitime2019-12-29, 22:42

Krisz írta:


Nálunk szerintem simán kapott volna annyi lehetőséget mint a Dortmundban fog - nyomhattuk volna a tridentét végig úgy, hogy közben rotálni meg cserélni is tudunk. A kérdés, hogy hozunk-e helyette másik csatárt erre a szerepre.
Januárban aligha lesz lehetőség minőségileg igazolni (pl Zaniolo, Pellegrini), a Romat lehet eladják, szóval kétlem, hogy most adnák el a csapat legértékesebb játékosait. Tonalinál esetleg lehet azzal érvelni a Brescianak, hogy az érte kapott lóvéból vehetnének 3-4 tapasztalt spílert akikkel kiharcolhatják a bennmaradást, míg a nyári elkerülhetetlen eladás a Serie Bben sokkal gyengébb alkupozícióba kényszerítené őket. 
Kérdés, hogy mi a terv Cannal. Jelen pillanatban használhatatlan, ha nem passzoljuk el januárban akkor viszont Khedira helyett őt kell nevezni a BLbe, hátha ad neki egy kis motivációt és nyáron többet kaphatunk érte. Ha épp nem szarik a farmra akkor amúgy is többet produkál Khediránál, főleg ha az alibikirály áprilisra lesz fitt. Vehetnénk akár egy szélsőt is, és akkor lehetne 433azni, Bernátból meg csinálhatunk mezzalat. Mondjuk nem hiszem, hogy felvet minket a pénz jelen pillanatban...
4-3-3 most is lehetne, de nincs. A tridente rotálását én nem látom, hogy hogyan tudjuk megoldani, mert mind Bernát mind Koszta lófasz középen. Ez a jelenlegi Sarri rendszer nálam egy zsákutca. Haalandért kár, ilyen mutatókkal támadó 60-80-100 milla szokott lenni mostanában.
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Bevásárlóközpont - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 31 I_icon_minitime2019-12-29, 18:54

Krisz írta:


Nálunk szerintem simán kapott volna annyi lehetőséget mint a Dortmundban fog - nyomhattuk volna a tridentét végig úgy, hogy közben rotálni meg cserélni is tudunk. A kérdés, hogy hozunk-e helyette másik csatárt erre a szerepre.
Januárban aligha lesz lehetőség minőségileg igazolni (pl Zaniolo, Pellegrini), a Romat lehet eladják, szóval kétlem, hogy most adnák el a csapat legértékesebb játékosait. Tonalinál esetleg lehet azzal érvelni a Brescianak, hogy az érte kapott lóvéból vehetnének 3-4 tapasztalt spílert akikkel kiharcolhatják a bennmaradást, míg a nyári elkerülhetetlen eladás a Serie Bben sokkal gyengébb alkupozícióba kényszerítené őket. 
Kérdés, hogy mi a terv Cannal. Jelen pillanatban használhatatlan, ha nem passzoljuk el januárban akkor viszont Khedira helyett őt kell nevezni a BLbe, hátha ad neki egy kis motivációt és nyáron többet kaphatunk érte. Ha épp nem szarik a farmra akkor amúgy is többet produkál Khediránál, főleg ha az alibikirály áprilisra lesz fitt. Vehetnénk akár egy szélsőt is, és akkor lehetne 433azni, Bernátból meg csinálhatunk mezzalat. Mondjuk nem hiszem, hogy felvet minket a pénz jelen pillanatban...

Pellegrini esetében mindegy, mert ha valaki kifizeti a 30 millát, akkor lehet akármilyen tulajdonosváltás, mert ha menni akar, és ha nem sikerül kivenni a szerződéséből a záradékot, az új vezetés sem fogja tudni megtartani őt. Tonalival kapcsolatban csak a Zinter miatt vannak kétségeim, mivel egy fiatal olasz tehetségnek talán vonzóbb projektet tudnának kínálni. Oké, Zaniolot is említettem, viszont ő onnan ment Rómába, és Conte rendszerében talán posztja sem lenne. Ő azért lenne jó, mert trequartistat is játszhatna, de a jobb oldalon is lenne helye. Januárban ne is igazoljunk, nem tavasszal kell a játékosok felépítésével foglalkozni, bár ha Can helyett jön valaki, akkor az őszi produkciója alapján rosszul nem járhatunk.

Khedira könnyen adaptálódik bármilyen formációba, bármilyen edző stílusához tud igazodni, Can erre láthatóan képtelen. Khedira játékstílusa nem látványos, ő maga lassú, ezen a szinten közepesen technikás, mégis szinte minden edzője látott benne valamit, amiért számítanak rá. Én is elküldeném minden szezonban, valahogy mégis megkedveltem, mert ennyi sérülés, plusz a szívprobléma után is újból erőre kap, beverekszi magát a kezdőbe, és bár Bentancur kezdi elkapni a fonalat, nem vagyok arról meggyőződve, hogy nem lesz esélye kiszorítani őt a felépülése után.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8130
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 31 I_icon_minitime2019-12-29, 17:51

Tankcsapda írta:


Olcsó lett volna, nem kapna elég figyelmet, így nem illik a projektbe.

Komolyra fordítva, ennyit igazán megért volna a srác, más kérdés, hogy elég racionális döntést hozott, mert azért a Dortmund kifejezetten a fiatalok fejlődését szolgáló klub, nálunk meg a kezdőbe sem biztos, hogy belátható időn bekerül. Ha beválik, akkor 2022-ben vagy 2023-ban megy a Bayernbe Lewandowski-utódnak. Azért meg kell hagyni, a Dortmund az utóbbi időben nagyon szépen meglátja az ilyen olcsóbb megoldásokat, mint Haaland, Brandt és Thorgan Hazard is áron alul ment hozzájuk nyáron. Viszont érdemes lenne az ilyen lehetőségeket kiaknázni, például Lorenzo Pellegrini 30 milliós kivásárlási záradékát éppen érdemes lenne aktiválni, mielőtt még local herot csinálnának belőle Rómában. 30 milliót simán megér a mai árak mellett, olasz, fiatal, és lehet, hogy nem állandó kezdőnek jönne, de harcban lenne azért. A csapattárs Zaniolot viszont kifejezetten érdemes lenne megszerezni, Tonali mellett talán ő a másik olasz tehetség, aki kiemelt figyelmet érdemel, egyikükről jó lenne nem lemaradni.

Nálunk szerintem simán kapott volna annyi lehetőséget mint a Dortmundban fog - nyomhattuk volna a tridentét végig úgy, hogy közben rotálni meg cserélni is tudunk. A kérdés, hogy hozunk-e helyette másik csatárt erre a szerepre.
Januárban aligha lesz lehetőség minőségileg igazolni (pl Zaniolo, Pellegrini), a Romat lehet eladják, szóval kétlem, hogy most adnák el a csapat legértékesebb játékosait. Tonalinál esetleg lehet azzal érvelni a Brescianak, hogy az érte kapott lóvéból vehetnének 3-4 tapasztalt spílert akikkel kiharcolhatják a bennmaradást, míg a nyári elkerülhetetlen eladás a Serie Bben sokkal gyengébb alkupozícióba kényszerítené őket. 
Kérdés, hogy mi a terv Cannal. Jelen pillanatban használhatatlan, ha nem passzoljuk el januárban akkor viszont Khedira helyett őt kell nevezni a BLbe, hátha ad neki egy kis motivációt és nyáron többet kaphatunk érte. Ha épp nem szarik a farmra akkor amúgy is többet produkál Khediránál, főleg ha az alibikirály áprilisra lesz fitt. Vehetnénk akár egy szélsőt is, és akkor lehetne 433azni, Bernátból meg csinálhatunk mezzalat. Mondjuk nem hiszem, hogy felvet minket a pénz jelen pillanatban...
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Bevásárlóközpont - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 31 I_icon_minitime2019-12-29, 17:32

CsT írta:
Hát ebből sem lett semmi. Sad

Bevásárlóközpont - Page 31 80749854_2625729044162842_7734015062368583680_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_ohc=-oEyPQvii0MAQkCdhwZcX0xwpyerrmDKhkw4sx6ydE2Zo3Vjq1KXlFDwA&_nc_ht=scontent.fbud5-1

Olcsó lett volna, nem kapna elég figyelmet, így nem illik a projektbe.

Komolyra fordítva, ennyit igazán megért volna a srác, más kérdés, hogy elég racionális döntést hozott, mert azért a Dortmund kifejezetten a fiatalok fejlődését szolgáló klub, nálunk meg a kezdőbe sem biztos, hogy belátható időn bekerül. Ha beválik, akkor 2022-ben vagy 2023-ban megy a Bayernbe Lewandowski-utódnak. Azért meg kell hagyni, a Dortmund az utóbbi időben nagyon szépen meglátja az ilyen olcsóbb megoldásokat, mint Haaland, Brandt és Thorgan Hazard is áron alul ment hozzájuk nyáron. Viszont érdemes lenne az ilyen lehetőségeket kiaknázni, például Lorenzo Pellegrini 30 milliós kivásárlási záradékát éppen érdemes lenne aktiválni, mielőtt még local herot csinálnának belőle Rómában. 30 milliót simán megér a mai árak mellett, olasz, fiatal, és lehet, hogy nem állandó kezdőnek jönne, de harcban lenne azért. A csapattárs Zaniolot viszont kifejezetten érdemes lenne megszerezni, Tonali mellett talán ő a másik olasz tehetség, aki kiemelt figyelmet érdemel, egyikükről jó lenne nem lemaradni.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10596
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 31 I_icon_minitime2019-12-29, 15:45

Hát ebből sem lett semmi. Sad

Bevásárlóközpont - Page 31 80749854_2625729044162842_7734015062368583680_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_ohc=-oEyPQvii0MAQkCdhwZcX0xwpyerrmDKhkw4sx6ydE2Zo3Vjq1KXlFDwA&_nc_ht=scontent.fbud5-1
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Bevásárlóközpont - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 31 I_icon_minitime2019-12-27, 23:02

Krisz írta:


Nem ő rakja össze a kezdőt de kijelöli a visiont, ami alapján Paratici kidolgoz egy tervet, itt feltetelezem van egy felvázolt keret shortlistekkel posztonként ami Agnellivel van egyeztetve. Sarrival most már oda is eljutottunk, hogy az esztelen kukázás helyett posztra igazoltunk az ő focijához, nem pedig hogy van X milliónk amit úgy költünk el vegyesen, hogy minőség + kukázás. Ebbe pedig az nem fér bele, hogy itt van Can és Mandzukic találj ki valami olyan felállást amiben működik mindkettő.
Ebből a szempontból ez egy transitional year, a váltásnál pedig elkerülhetetlenek az áldozatok.

Félreérted, egyáltalán nem kell foggal-körömmel ragaszkodni a játékosainkhoz, ha nem illenek bele a koncepcióba. és az edzőnek sem kell, és alapvetően annak is örülök, hogy posztra igazolunk. Cannak és Mandzukicnak nyáron mennie kellett volna, ennyire egyszerű, még ha a vártnál nyomottabb áron is engedjük el őket. Kaphattunk volna értük reális - most már komolynak tűnő - összeget, nincs fél szezon kiesésük, nincs negatív sajtóvisszhangja a klubnak emiatt, mindenki megkapta volna a saját kis arany középútját. Nekem semmi bajom nincs a kukázással sem, ha az minőséggel is párosul, vagy egy minőségi cseréről beszélhetünk. Most például itt van ez a Vidal-pletyka. Csodálkoznék, ha visszajönne, sokkal inkább fogja őt Conte meggyőzni, és azért a chilei jó lehet még a Serie A-ba. De a mi oldalunkról - hiába vagyok ellene a kora miatt - szintén lenne rációja, egy másfél szezonos kölcsönnel nem lenne rossz húzás. Matuidinél sokkal jobb box-to-box még most is, sokoldalúbb játékos, formációhoz nem kötött, lenne benne fantázia, még ha ez Bentancur vagy Rabiot kárára is lenne. Kérdés, hogy akarunk-e még 30 feletti klasszisokat igazolni, vagy a fiatalítás élvez prioritást. Én speciel csak egy árfelverő pletykának gondolom a mi bedobásunkat.
Vissza az elejére Go down
bombahoppa
Allegri jobbkeze
bombahoppa


Posts : 3576
Join date : 2015. May. 10.
Age : 51
Location : all around You everywhere

Bevásárlóközpont - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 31 I_icon_minitime2019-12-27, 21:34

CsT írta:
Di Marzio szerint rámegyünk buziVidalra. Very Happy
Három évre kölcsönben ingyen, kötelező opcióval (ha megnyerjük a BL-t)öhet. bom

_________________
a televizenyős düggönypakli
Vissza az elejére Go down
https://vote4bombahoppa.blogspot.com/
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10596
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 31 I_icon_minitime2019-12-27, 21:17

Di Marzio szerint rámegyünk buziVidalra. Very Happy
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8130
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 31 I_icon_minitime2019-12-27, 08:04

CsT írta:


Ezzel azért tudnék vitatkozni, mert kiket is igazoltunk a Sarriballhoz?

Danilo jelenleg a harmadik számú jobb bekk, Remzyre és Rabbi-ra ráhúzható, hogy illenek Sarri filozófiájába, viszont szerintem erősebb érv volt mellettük, hogy "ingyen" jöttek. Az már más kérdés, hogy beépítve egyik se lett fél év alatt sehová. A malac pedig hiába Sarri embere, belőle nem tudtunk volna pozitívan kiszállni, szóval a megtartása inkább a mérlegnek szólt nem Sarrinak.

Én nem nagyon látom az identitást és a koncepciót sehol, egy katyvaszt látok, ahol bele kapdosunk mindenbe amivel úgy gondoljuk, hogy fel tudunk nőni a top 3-ba és esetleg bl-t nyerni. Nekem pl de Ligt leigazolása ilyen, nem igazán volt szükségünk egy 80 millás bekkre, mert a Bonu,Cselló,Demi,Ruga négyes bőven jó lett volna, viszont jött a lehetőség, hogy a Barcának nincs rá pénze így mi lecsaptuk ezt a labdát, majd az idő eldönti, hogy jól tettük-e.

Abban sem vagyok biztos, hogy Saroltát nem basszuk ki nyáron ha pl a szürke pulcsis esetleg szabad lesz. Agnelli a nagy durranásokat szereti és a bagós nem az.

Az U23-as csapat nálam továbbra is értelmezhetetlen projekt, megint egy rakás oda erősítést jelentő játékost adtunk inkább kölcsön Catanzáróba meg Speziába és megint közelebb vannak a kieséshez mint a feljutáshoz.

De Ligt, legalábbis egy középhátvéd mindenképp kellett (már csak a létszám miatt is), mégpedig egy olyan aki a jövőnek szól és kezdő11 szinten van. Ruganiban nem bízunk, vagy megelégszik a paddal, vagy eladjuk, Chiellini saját bevallása szerint is 1-2 szezon max és visszavonul, emellett bajlódott serülésekkel is mielőtt szétszakította a térdét. Az lehet, hogy De Ligt "az ölünkbe pottyant" bár ebben én nem vagyok annyira biztos, - már tavasszal voltak érdekes insta postok stb stb - de ha nem ő jön akkor jött volna más (ezért említettem Romagnolit, mint játékos profilt).

Danilo a Cancelo biznisz része, tavasszal már Allegri is jobb bunkóban probálgatta Cuadradot, remek eredménnyel, illetve Sarri saját bevallása szerint is egész nyáron jobbhátvédként készítette őt. Danilo és DS is tud mindkét oldalon játszani, ezért úgy lett ez megoldva, hogy Cuadrado és Szandi mögött lesznek ketten. Az a baj, hogy ha lett is volna pénz balhátvédre, egyszerűen nincs elérhető a piacon (Gayát én sunázom nagyon de minimum rizikós, hogy mire lenne képes nálunk), de amúgy se volt, sőt itt csináltunk plusvalenzat.

Ramsey és Rabiot a kellemes a hasznossal, mert tökéletesek Sarri rendszerébe és ingyér vannak. Az már más kérdés, hogy Ramseynak nem volt két egymást  követő egészséges hete, különben már alap kezdő lenne (nem Bernáttal kínlódtunk volna hetekig). Rabiot pedig nagyon fokozatosan lett bedobálva, illetve neki is közbeszólt egy sérülés. De amúgy ez egyáltalán nem újkeletű, amikor Allegri átvette Contetól a csapatot, ő sem bombázta szét egyből, kapta is a kritikát, hogy ez Conte csapata és ő semmi újat nem csinált. Most is ez az érzésem, Sarri se bombázta szét a csapatot, ezért játszik Matuidi meg Khedira, emellett rengeteget próbálgatja a játékosokat különféle posztokon és szerepkörben. Ezek fényében szerintem sokkal türelmesebbnek kellene lennünk vele, abban biztos vagyok, hogy a vezetőség az és pontosan emiatt nem fogják lecserélni Guardiolara még ha idén el is hasal.

Ha nem az ínterrel mennénk a scudettoért akkor azt mondanám, hogy jót tenne a csapatnak ha másodikként végeznénk csak. Hiába az új emberek, a csapat nagy része igen csak jóllakott, a sokadik scudetto után az egész már kevésbé motivál, viszont az egész scudetto már-már evidenciának van tekintve mint elvárás, ezért az egy teher, ennek a kettőnek az ellentéte pedig érdekesen jöhet le mentálisan. Szóval ha jövőre nem címvédőként kellene harcolni a scudettoért az sokkal tisztább lenne pszichológiailag és garantáltan jobban motiválná a csapatot.

A Catanzaro és a Spezia kész csapatok, nem pedig 0ról épülő utánpótlás prototype. Nem tudom pontosan milyen spílerek mentek oda, de elképzelhető, hogy a fejlődésük szempontjából a mi U23unk nem megfelelő, vagy a mi kezdőnkbe nem passzolnak de jók még a Spezia padjára, stb stb, sok lehetőség van. Gyorsan ránéztem a csapatra livescoreon és transfermakton és a következőket láttam: 1 pontra vagyunk a rájátszástól, igaz 4re a kieső zónától, szóval ez megint csak ilyen félig üres félig teli dolog. A tavalyi kerethez képest sokkal több a 20-21 éves játékos, van néhány ígéretes spíler, pl Dani Mota, Kim Jong Un, Portanova meg Muratore pedig sokszor utazott már a nagycsapattal amikor a fel középpályánk sérült volt.
Most tolhattuk volna pl Nicolussival is a csapatot, de személy szerint a gyerek nekem elfért volna Can vagy Khedira helyén a nagycsapatban ilyen 500+ percre, ha pedig ezen a szinten van akkor mit szenvedjen a C-ben? Ha a gepárd nyulak között nevelkedik akkor csak olyan gyors lesz mint a nyulak. Az semmi extra valuet nem jelent ha a C helyett a B-ben játszik a csapat, akkor minek tékozoljunk el tehetségeket pusztán csak azért, hogy egy osztállyal feljebb legyünk? Egyébként Berslusconi Monzajanak 4 év kellett hogy frissen alapítva listavezető legyen a C-ben, a D-ből 0-ról indulva és nekik nem is az utánpótlásra kell koncentrálniuk. Még csak azt se nagyon lehet mondani, hogy le vagyunk maradva.
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Bevásárlóközpont - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 31 I_icon_minitime2019-12-26, 20:51

CsT írta:


Ezzel azért tudnék vitatkozni, mert kiket is igazoltunk a Sarriballhoz?

Danilo jelenleg a harmadik számú jobb bekk, Remzyre és Rabbi-ra ráhúzható, hogy illenek Sarri filozófiájába, viszont szerintem erősebb érv volt mellettük, hogy "ingyen" jöttek. Az már más kérdés, hogy beépítve egyik se lett fél év alatt sehová. A malac pedig hiába Sarri embere, belőle nem tudtunk volna pozitívan kiszállni, szóval a megtartása inkább a mérlegnek szólt nem Sarrinak.

Én nem nagyon látom az identitást és a koncepciót sehol, egy katyvaszt látok, ahol bele kapdosunk mindenbe amivel úgy gondoljuk, hogy fel tudunk nőni a top 3-ba és esetleg bl-t nyerni. Nekem pl de Ligt leigazolása ilyen, nem igazán volt szükségünk egy 80 millás bekkre, mert a Bonu,Cselló,Demi,Ruga négyes bőven jó lett volna, viszont jött a lehetőség, hogy a Barcának nincs rá pénze így mi lecsaptuk ezt a labdát, majd az idő eldönti, hogy jól tettük-e.

Abban sem vagyok biztos, hogy Saroltát nem basszuk ki nyáron ha pl a szürke pulcsis esetleg szabad lesz. Agnelli a nagy durranásokat szereti és a bagós nem az.

Az U23-as csapat nálam továbbra is értelmezhetetlen projekt, megint egy rakás oda erősítést jelentő játékost adtunk inkább kölcsön Catanzáróba meg Speziába és megint közelebb vannak a kieséshez mint a feljutáshoz.

Kimondtad a legnagyobb problémát. Ha Agnellinek az a prioritás, hogy kicsapjuk a farkunkat minden nyáron egy-egy nagy igazolással, akkor ennek előbb-utóbb rohadt nagy böjtje lesz. Még nyomokban vannak olaszok a keretben. Buffon és Chiellini igazából bármelyik évben visszavonulhat, Perin fél lábbal már távozott, Pinsoglio a játékpercek szempontjából nem tétel, Rugani soha nem lesz alapember, De Sciglio tipikus megbízható, korlátolt képességű cserealap, Bernardeschi sem kifejezetten kezdő, egyedül Bonucci az, aki 3-4 szezont alapemberként még lehúzhat nálunk. A spirito nincs meg, erre nem tudunk építeni, így ha a nagy igazolások mellett 1-2 posztra nem sikerül a kifutó játékosokat megfelelően pótolni, akkor megindul egy visszaesés, ilyenkor jöhetne jól, hogy olasz játékosok a gyengébb játéktudást küzdőszellemmel leplezik, és velük alapvetően hosszabb távon lehet számolni, ráadásul kisebb anyagi ráfordítással.

Én nem bántam volna, ha nyáron Pep érkezik, nyilván azt a fizetést, amit Manchesterben kap, megközelítően sem szabad megadni neki, ha később érkezik is. Viszont nála sokkal inkább a játékstílus kialakítása lenne terítéken, mintsem az eredményesség, és szerintem hozzánk nem eredménycentrikus edző nem való. Nagyon sajnálom például azt, hogy Carreranak a Spartak után nem sikerült előrelépni, mert Moszkvában jól teljesített, és a kötődése miatt jó lehetett volna nálunk. Képezzék ki gyorsan Barzaglit, hátha van affinitása az edzői szakmához.

De Ligt tényleg nem volt egy szükséges igazolás, én Marquinhost szerettem volna a csapatban látni, akkor Bonucci is többet pihenhetne, mert Demirallal Marquinhost össze lehetne rakni, mivel a brazilnak de Ligttel ellentétben van megfelelő tapasztalata. Ettől függetlenül a holland nagy játékos lehet nálunk, csak ehhez idő kell. Ahogy Ramsey és Rabiot beépítéséhez is, ami könnyebb lenne, ha minden meccsen be lehetne őket vetni, de a sérülések közbeszólnak. A walesinél nem reménykedem javulásban, pedig nagyon jó lenne ő, Rabiotval kapcsolatban viszont bizakodó vagyok. Viszont mivel Ramsey egészségügyileg ennyire kiszámíthatatlan, kellene valaki trequartista posztra. Én Lucas Paquetat alkalmasnak látom erre a posztra, és mivel a Milan nem igazán tud kilábalni a gödörből hosszú évek óta, sokáig nem fog náluk maradni, és talán nem is olyan magas áron lehetne megszerezni.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10596
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 31 I_icon_minitime2019-12-26, 18:42

Krisz írta:

Sarrival most már oda is eljutottunk, hogy az esztelen kukázás helyett posztra igazoltunk az ő focijához, nem pedig hogy van X milliónk amit úgy költünk el vegyesen, hogy minőség + kukázás.

Ezzel azért tudnék vitatkozni, mert kiket is igazoltunk a Sarriballhoz?

Danilo jelenleg a harmadik számú jobb bekk, Remzyre és Rabbi-ra ráhúzható, hogy illenek Sarri filozófiájába, viszont szerintem erősebb érv volt mellettük, hogy "ingyen" jöttek. Az már más kérdés, hogy beépítve egyik se lett fél év alatt sehová. A malac pedig hiába Sarri embere, belőle nem tudtunk volna pozitívan kiszállni, szóval a megtartása inkább a mérlegnek szólt nem Sarrinak.

Én nem nagyon látom az identitást és a koncepciót sehol, egy katyvaszt látok, ahol bele kapdosunk mindenbe amivel úgy gondoljuk, hogy fel tudunk nőni a top 3-ba és esetleg bl-t nyerni. Nekem pl de Ligt leigazolása ilyen, nem igazán volt szükségünk egy 80 millás bekkre, mert a Bonu,Cselló,Demi,Ruga négyes bőven jó lett volna, viszont jött a lehetőség, hogy a Barcának nincs rá pénze így mi lecsaptuk ezt a labdát, majd az idő eldönti, hogy jól tettük-e.

Abban sem vagyok biztos, hogy Saroltát nem basszuk ki nyáron ha pl a szürke pulcsis esetleg szabad lesz. Agnelli a nagy durranásokat szereti és a bagós nem az.

Az U23-as csapat nálam továbbra is értelmezhetetlen projekt, megint egy rakás oda erősítést jelentő játékost adtunk inkább kölcsön Catanzáróba meg Speziába és megint közelebb vannak a kieséshez mint a feljutáshoz.
Vissza az elejére Go down
Malloy
Segédedző
Segédedző



Posts : 2392
Join date : 2017. Feb. 01.
Age : 38
Location : Szolnok

Bevásárlóközpont - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 31 I_icon_minitime2019-12-26, 17:36

@Krisz

Remélem neked lesz igazad.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8130
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 31 I_icon_minitime2019-12-26, 16:06

Tankcsapda írta:


Nem vagyok abban olyan biztos, hogy a játékosakarat-központú gondolkodás olyan rossz volt, főleg a mostani állapotokat nézve. Mondjuk lehet, hogy akkor Sandro már nem lenne a klubnál, mert legalább 2 évig sulykolta a média az eladását, és szerintem volt is alapja. Azt meg szintén nem tartom jónak, ha egy klubelnök bele akar szólni a kezdőcsapat kialakításába. Ezért volt nagyon jó Marrotta. Ő képviselte a vezetőségből a player policyt, Agnelli háttérben maradt, le voltak osztva a hatáskörök. Nekem azzal volt bajom (amit bizonyos szempontból te is írtál), hogy elengedtünk játékosokat annak ellenére, hogy lett volna bevétel az eladásából. Llorente, Dani Alves, két kapásból nehezen érthető ingyen transzfer. Oké, nem lett volna túl sok bevétel, mert 10 milla fölött ketten együtt alig lettek volna, de attól még számított az a pár millió is. A nagy különbség az, hogy Mandzukicnál eleve várható volt, hogy ha nem számol vele Sarri, akkor elengedhettük volna ingyen akár már nyáron is, mert később sem lett volna (most már feltételezni sem kell) bevétel az eladásából. Nem hiszem, hogy ingyen ne tudtuk volna elpasszolni olyan klubnak, aki a 6 millás fizetését vagy annak nagyon jelentős részét ne tudta volna állni. Lehet, hogy kockáztatott, de nem hiszem, hogy ha konkrétan ki lett volna adva az útja, akkor ne kapálózott volna a távozása érdekében.

Nem ő rakja össze a kezdőt de kijelöli a visiont, ami alapján Paratici kidolgoz egy tervet, itt feltetelezem van egy felvázolt keret shortlistekkel posztonként ami Agnellivel van egyeztetve. Sarrival most már oda is eljutottunk, hogy az esztelen kukázás helyett posztra igazoltunk az ő focijához, nem pedig hogy van X milliónk amit úgy költünk el vegyesen, hogy minőség + kukázás. Ebbe pedig az nem fér bele, hogy itt van Can és Mandzukic találj ki valami olyan felállást amiben működik mindkettő.
Ebből a szempontból ez egy transitional year, a váltásnál pedig elkerülhetetlenek az áldozatok.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8130
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 31 I_icon_minitime2019-12-26, 15:58

EsztéNégy írta:
Szerintem ezek a játékosokkal kapcsolatos problémák visszavezethetők az értékelhetetlen utánpótlás-nevelésünkre. Mandzsut azért tartottuk meg érzésem szerint, mert mi van, ha lesérül egyszerre Ronci és Higany, ugyanígy Can is magyarázható azzal, hogy Khedira, Ramsey időzített bomba a középpályán, Pjanics és Mátyás pedig ilyen meccsterhelés mellett szintén megsérülhet szinte bármikor. Ha lenne minden csapatrészben legalább egy olyan primavera játékosunk, akit bátran be lehet dobni egy olasz középcsapat ellen akár a kezdőbe is, akkor ezekre a vész-pótpótemberekre nem lenne szükség csillagászati fizukkal.

Ehhez persze sokat kell tervezni, akár évtizedekkel előre. Ez nem az utánpótlásnál kezdődik, az egész klub identitását kéne végre meghatározni és elindulni egy úton. Ez az, ami még mindig nem látszik tisztán számomra, hiába emelkedett az olasz futball csúcsára a Juve az elmúlt évtizedben. Szerintem pont a szolid identitás tesz BL-győztessé relatíve gyakran olyan csapatokat, mint a Real, Barca, Bayern vagy Pool, és ezért nem ér oda soha egy PSG, City (és Juventus?). Nálunk Cardiffban tört meg valami, ott letértünk az útról, és sajnos fogalmam sincs, hogy mi a koncepció a fejlődésre azon kívül, hogy mindenkit is megveszünk kilóra.

Az utánpótlás csapat létrehozása szerintem belőtte az irányt, az, hogy másfél szezon után sehol sincs sokat nem számít, pontosan egyezik azzal, hogy ennek a projektnek évtizedes léptéke van. Pont a felsorolt csapatok kezdték ezt a 2000es évek elején. A Realban emlékszem még Portillora, aki 100 csillió gólt lőtt a tarcsiban, be lett harangozva a megváltónak aztán 1 szezon után Ausztriában találta magát. Szóval ha a teljes timelinet nézzük akkor van a 0 --- Portillo --- Asensio, mi a 0n vagyunk és igazából a Portillo állomással se megyünk sokra ami a nagycsapatot illeti.
Szerintem az identitás megvan, mégpedig az eredménycentrikusság. Allegri alapból a no nonsense celfocit nyomta és Sarri se állt át egyből szép focira, az eredmény itt is elsődleges. Ami az átigazolási politikát illeti, nekem egyértelmű, hogy keressük a fiatal franchise játékosokat és az olasz projekt sajnos hátterbe szorult (De Ligt helyett vehettünk volna mondjuk egy Romagnolit meg egy Tonalit és megtarthattuk volna Kent). A zéró utánpótlás miatt az elég egyértelmű, hogy 100%ban kifelé tekintünk. Nekem ez inkább a Work In Progress benyomását kelti, mint a koncepciótlanságot.
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Bevásárlóközpont - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 31 I_icon_minitime2019-12-26, 15:38

Krisz írta:


Nem értem, hogy miért Paraticit, Nedvedet vagy Sarrit veszed elő, miközben ez Agnelli szemétdombja. Ha valakit okolni kell akkor az ő. Az 100 hogy ő szabja meg az irányt, de személy szerint én abban is biztos vagyok, hogy a kezdőcsapat körüli dolgokban az ő jóváhagyása is szükséges.

A 90es éveknek vége, ha nem vérprofi üzletemberként szervezed a klubot és hozol döntéseket, akkor elvesztél. Egy cég vagy a megszűnés felé tart vagy növekszik. Vagy a top3ra törekszünk vagy csinálunk magunkból egy Laziot és hozzászokhatunk ahhoz, hogy egy szuperkupa győzelem az évtized egyik legnagyobb teljesítménye. Én kötve hiszem, hogy ne akartuk volna elpasszolni Mariot nyáron, mivel Sarrinak alapjáraton nem kellett. Feltételezem, hogy a mostani 6 millás fizetésével senkinek nem kellett, vagy olyan klubok jelentkeztek érte ahova ő nem akart menni. Szóval kockáztatott, hátha be fog férni mégis, ha mégsem, akkor 33 évesen gyakorlatilag mindent megnyerve inkább felveszi a 6 milláját és elücsörög a lelátón. A klub meg vagy bepucsít a játékosnak és a saját teljesítményét és presztízsét kockáztatja (ez egyébként pont ellentétes a csak a győzelem számít identitással) vagy nem hagyja magát, bevállal egy kis PR szopórollert és kivág 6 millát az ablakon. Ezzel az utóbbival pont azt építjük amit Marottánál állandóan hiányoltunk, hogy a játékos egyetlen rinyájára ne csicskuljunk be és adjuk el szarérhugyér.

Szerintem sokkal szarabb lett volna még Bernátnál is. Allegrinél 10-20%kal gyengébben passzolt mint a csapat, erre a játékra alkalmatlan lett volna. Esetleg arra lett volna jó, hogy amikor már minden mindegy és ívelgetünk (csinált Sarri ilyet egyáltalán idén?) akkor bejön 5-10 percre. Ha megtartjuk erre akkor szerinted nem úgy viselkedne mint Can? Egyébként ha a piaci értéke Cannak annyi lenne mint Marionak akkor ő se lenne keretben, viszont érté pénzt lehet még kapni vagy lehet valami játékost bizniszelni.

Nem vagyok abban olyan biztos, hogy a játékosakarat-központú gondolkodás olyan rossz volt, főleg a mostani állapotokat nézve. Mondjuk lehet, hogy akkor Sandro már nem lenne a klubnál, mert legalább 2 évig sulykolta a média az eladását, és szerintem volt is alapja. Azt meg szintén nem tartom jónak, ha egy klubelnök bele akar szólni a kezdőcsapat kialakításába. Ezért volt nagyon jó Marrotta. Ő képviselte a vezetőségből a player policyt, Agnelli háttérben maradt, le voltak osztva a hatáskörök. Nekem azzal volt bajom (amit bizonyos szempontból te is írtál), hogy elengedtünk játékosokat annak ellenére, hogy lett volna bevétel az eladásából. Llorente, Dani Alves, két kapásból nehezen érthető ingyen transzfer. Oké, nem lett volna túl sok bevétel, mert 10 milla fölött ketten együtt alig lettek volna, de attól még számított az a pár millió is. A nagy különbség az, hogy Mandzukicnál eleve várható volt, hogy ha nem számol vele Sarri, akkor elengedhettük volna ingyen akár már nyáron is, mert később sem lett volna (most már feltételezni sem kell) bevétel az eladásából. Nem hiszem, hogy ingyen ne tudtuk volna elpasszolni olyan klubnak, aki a 6 millás fizetését vagy annak nagyon jelentős részét ne tudta volna állni. Lehet, hogy kockáztatott, de nem hiszem, hogy ha konkrétan ki lett volna adva az útja, akkor ne kapálózott volna a távozása érdekében.
Vissza az elejére Go down
EsztéNégy
Segédedző
Segédedző



Posts : 1430
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 31 I_icon_minitime2019-12-26, 15:34

Szerintem ezek a játékosokkal kapcsolatos problémák visszavezethetők az értékelhetetlen utánpótlás-nevelésünkre. Mandzsut azért tartottuk meg érzésem szerint, mert mi van, ha lesérül egyszerre Ronci és Higany, ugyanígy Can is magyarázható azzal, hogy Khedira, Ramsey időzített bomba a középpályán, Pjanics és Mátyás pedig ilyen meccsterhelés mellett szintén megsérülhet szinte bármikor. Ha lenne minden csapatrészben legalább egy olyan primavera játékosunk, akit bátran be lehet dobni egy olasz középcsapat ellen akár a kezdőbe is, akkor ezekre a vész-pótpótemberekre nem lenne szükség csillagászati fizukkal.

Ehhez persze sokat kell tervezni, akár évtizedekkel előre. Ez nem az utánpótlásnál kezdődik, az egész klub identitását kéne végre meghatározni és elindulni egy úton. Ez az, ami még mindig nem látszik tisztán számomra, hiába emelkedett az olasz futball csúcsára a Juve az elmúlt évtizedben. Szerintem pont a szolid identitás tesz BL-győztessé relatíve gyakran olyan csapatokat, mint a Real, Barca, Bayern vagy Pool, és ezért nem ér oda soha egy PSG, City (és Juventus?). Nálunk Cardiffban tört meg valami, ott letértünk az útról, és sajnos fogalmam sincs, hogy mi a koncepció a fejlődésre azon kívül, hogy mindenkit is megveszünk kilóra.

_________________
---- Még 10 Padoint a a kezdőbe ----
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10596
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 31 I_icon_minitime2019-12-26, 14:54

vektra írta:
Mario éppen úgy sáros ebben az egészben, mint a klub! Ha akart volna, már nyáron elmegy egy európai bajnokságba, de valószínűleg ahová kellett volna oda nem akart igazolni, mostanra meg csak ez a lehetőség maradt! Nem gondolom, hogy minden ilyen esetben csak a vezetőség a hibás!
 azt még hozzátenném, hogy az utóbbi 2 évben egyre kevésbé szeretem a csapatot, sok az olyan játékos akiért nem tudok rajongani, és hát a játékunk sem túl szemet gyönyörködtető! Nekem a csúcs minden tekintetben Allegri első 2 éve volt azóta inkább lefelé megyünk...
Kérdés, mit közöltek Marioval. Can elmondta, ha mondták volna, hogy kimarad a BL keretből, akkor lelép, ajánlata is volt, ennek ellenére (elmondása szerint) Paratici maradásra biztatta...Manzsu szerintem hasonló cipőben járhatott, a felkészülési meccseken játszott (tehát nem valószínű, hogy Sarrinak nem kellett ellenben pl Kancával.). Szerintem ha nyár elején közlik vele, akkor eligazol, sőt még pénzt is kapunk érte. Ez lett volna a profi megoldás emberileg, anyagilag, mindenhogy.
Vissza az elejére Go down
vektra
Labdaszedő
Labdaszedő



Posts : 145
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 31 I_icon_minitime2019-12-26, 08:05

Mario éppen úgy sáros ebben az egészben, mint a klub! Ha akart volna, már nyáron elmegy egy európai bajnokságba, de valószínűleg ahová kellett volna oda nem akart igazolni, mostanra meg csak ez a lehetőség maradt! Nem gondolom, hogy minden ilyen esetben csak a vezetőség a hibás!
 azt még hozzátenném, hogy az utóbbi 2 évben egyre kevésbé szeretem a csapatot, sok az olyan játékos akiért nem tudok rajongani, és hát a játékunk sem túl szemet gyönyörködtető! Nekem a csúcs minden tekintetben Allegri első 2 éve volt azóta inkább lefelé megyünk...
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8130
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 31 I_icon_minitime2019-12-26, 05:03

CsT írta:
Bevásárlóközpont - Page 31 80502039_2737921802962404_5403887350285598720_o.jpg?_nc_cat=111&_nc_ohc=cgy7npuRCjQAQlFH0aC7h0qpt44Wkd0yA91m7MOrhbE5vA2ucnAYb7GGQ&_nc_ht=scontent.fbud5-1

A kobra legalább korrekt volt, akire nem számítottunk annak a szemébe mondta, azzal soha nem volt gondom, ha egy klubért sokat tett játékost útjára engedtünk ingyen (Trez, Camo,Marcsi) inkább azzal, hogy néhány senkiházit is elengedtünk ingyen (Dani Alves). De egy klubért mindig harcoló, kiálló játékost tényleg nem ezt érdemelte...Paratici egy ócska kis gecinek tűnik, aki a saját kis manager játéka érdekében átgázol mindenkin.  A Can story is ugyanez (persze ő vajmi keveset tett a klubért, ezért nem fájlaljuk annyira, de nyáron esetleg belőle kellett volna plusvalenzát csinálni, nem Keanből meg Spinából).

Sőt ha abból indulunk ki, hogy a szezon 90%-ban a 4-3-1-2-őt fogjuk játszani abban még helye is lett volna Manzsunak, egy jó cserecsatár szerepkörben (több értelme lett volna meghagyni őt Ronci/Malac cseréjének mint Bernátot/Kosztát próbálgatni középen).

Morálisan egy csicska klub lettünk, aki a riválisához igazoló majd onnan visszakullogó emberből kapitányt csinál, a tavalyi ősz legjobbjával meg kutyaként bánunk.

De majd a tavasz sok mindenre választ ad, őszintén remélem ha nem emeljük fel a Bl serleget, sőt esetleg a scudettót sem mi nyerjük akkor a Paratici/Nedved/Sarri hármasnak meg lesz mutatva, hogy merre kell kifáradni.

Nem értem, hogy miért Paraticit, Nedvedet vagy Sarrit veszed elő, miközben ez Agnelli szemétdombja. Ha valakit okolni kell akkor az ő. Az 100 hogy ő szabja meg az irányt, de személy szerint én abban is biztos vagyok, hogy a kezdőcsapat körüli dolgokban az ő jóváhagyása is szükséges.

A 90es éveknek vége, ha nem vérprofi üzletemberként szervezed a klubot és hozol döntéseket, akkor elvesztél. Egy cég vagy a megszűnés felé tart vagy növekszik. Vagy a top3ra törekszünk vagy csinálunk magunkból egy Laziot és hozzászokhatunk ahhoz, hogy egy szuperkupa győzelem az évtized egyik legnagyobb teljesítménye. Én kötve hiszem, hogy ne akartuk volna elpasszolni Mariot nyáron, mivel Sarrinak alapjáraton nem kellett. Feltételezem, hogy a mostani 6 millás fizetésével senkinek nem kellett, vagy olyan klubok jelentkeztek érte ahova ő nem akart menni. Szóval kockáztatott, hátha be fog férni mégis, ha mégsem, akkor 33 évesen gyakorlatilag mindent megnyerve inkább felveszi a 6 milláját és elücsörög a lelátón. A klub meg vagy bepucsít a játékosnak és a saját teljesítményét és presztízsét kockáztatja (ez egyébként pont ellentétes a csak a győzelem számít identitással) vagy nem hagyja magát, bevállal egy kis PR szopórollert és kivág 6 millát az ablakon. Ezzel az utóbbival pont azt építjük amit Marottánál állandóan hiányoltunk, hogy a játékos egyetlen rinyájára ne csicskuljunk be és adjuk el szarérhugyér.

Szerintem sokkal szarabb lett volna még Bernátnál is. Allegrinél 10-20%kal gyengébben passzolt mint a csapat, erre a játékra alkalmatlan lett volna. Esetleg arra lett volna jó, hogy amikor már minden mindegy és ívelgetünk (csinált Sarri ilyet egyáltalán idén?) akkor bejön 5-10 percre. Ha megtartjuk erre akkor szerinted nem úgy viselkedne mint Can? Egyébként ha a piaci értéke Cannak annyi lenne mint Marionak akkor ő se lenne keretben, viszont érté pénzt lehet még kapni vagy lehet valami játékost bizniszelni.
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Bevásárlóközpont - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 31 I_icon_minitime2019-12-25, 21:19

CsT írta:

A kobra legalább korrekt volt, akire nem számítottunk annak a szemébe mondta, azzal soha nem volt gondom, ha egy klubért sokat tett játékost útjára engedtünk ingyen (Trez, Camo,Marcsi) inkább azzal, hogy néhány senkiházit is elengedtünk ingyen (Dani Alves). De egy klubért mindig harcoló, kiálló játékost tényleg nem ezt érdemelte...Paratici egy ócska kis gecinek tűnik, aki a saját kis manager játéka érdekében átgázol mindenkin.  A Can story is ugyanez (persze ő vajmi keveset tett a klubért, ezért nem fájlaljuk annyira, de nyáron esetleg belőle kellett volna plusvalenzát csinálni, nem Keanből meg Spinából).

Sőt ha abból indulunk ki, hogy a szezon 90%-ban a 4-3-1-2-őt fogjuk játszani abban még helye is lett volna Manzsunak, egy jó cserecsatár szerepkörben (több értelme lett volna meghagyni őt Ronci/Malac cseréjének mint Bernátot/Kosztát próbálgatni középen).

Morálisan egy csicska klub lettünk, aki a riválisához igazoló majd onnan visszakullogó emberből kapitányt csinál, a tavalyi ősz legjobbjával meg kutyaként bánunk.

De majd a tavasz sok mindenre választ ad, őszintén remélem ha nem emeljük fel a Bl serleget, sőt esetleg a scudettót sem mi nyerjük akkor a Paratici/Nedved/Sarri hármasnak meg lesz mutatva, hogy merre kell kifáradni.

Sarri eddig fél szezont tudott le, a megítélését azért nem kellene ennyire kategorikusan negatívan értékelni, pláne, hogy nincs miért. Mit vártunk tőle? Hogy az első meccstől kezdve sziporkázó játékkal biztosan verünk mindenkit? Megvolt ez a vélemény már az elejétől kezdve, tegyük hozzá, nem mintha Allegrit ne szapulták volna sokan az érkezését követően, de pont a Mister példájából kiindulva lehetnél kicsit türelmesebb Sarrival. Nincs könnyebb dolga, mint a két elődnek, sőt, sokkal nehezebb a helyzete. Conte akkor érkezett, amikor a többi csapat is billegett, és irtózatos mélyponton volt az olasz foci. Amikor Allegri jött, addigra az ellenfeleket sikerült nagy távolsággal lehagyni az építkezésben. Sarri nyitó szezonjára viszont érkezett egy komoly rivális, amelyik rövid távon (és később akár hosszú távon is) sikeres projektet indított meg.
Ha nézünk egy kis statisztikát, Conte első szezonjában a bajnokságban 17 forduló alatt 37, Allegri kezdésekor 40 pontot gyűjtött a csapat. Sarrinál 42 pontot szedtünk össze eddig. Ennél többet a Conte-Allegri érában csak Conte és Allegri leköszönő éveiben sikerült szerezni. A BL-ben meg ilyen sima továbbjutást szerintem nagyon régen sikerült összehozni, erre nem kerestem vissza, ott a csapat rendkívül koncentráltan játszott, a moszkvai meccsek voltak neccesebbek, illetve Madridban körülbelül 20 percnyi játék majdnem elég volt a győzelemhez, és azt érzem, hogy most a BL prioritás lesz, pláne, hogy elvileg kaptunk egy ajándékkört, mert azért a Lyont kérdés nélkül le kell győzni. Sarri munkássága szerintem egyelőre pozitív, persze a sikeresség egyelőre kérdéses, és nem tudni, hogy megoldja-e a csapat tavaszra hangolását, de ezt egy nyitó szezonos edzőnél eleve nem lehet megjósolni.
A morális részével egyetértek. Szemétség volt Mandzukic leépítése, akárcsak Can kihagyása, és talán csak utólag okos az ember, de simán el lehetett volna engedni őket nyáron, mivel Sarri filozófiájába eleve nem illenek. Mandzut külön sajnálom, mert nagy kedvencem volt a csapatban, azt a mentalitást nem lehet utánozni. És igen, Spinazzola és Kean megtartása lett volna a logikus, akkor Sarrinak nem kellett volna a BL-keret összeállításán tipródni. Higuaín, Caldara, Benatia szintén elég szemét módon lettek elküldve, de Asamoahnál is fennáll ez a kérdés függetlenül attól, hova ment. Én azért nem orroltam meg a ghánaira, mert hosszú szezonokat töltött a csapatnál, a sérülései ellenére keményen küzdött, kontinenstornát mondott le a rendelkezésre állás érdekében. Allegrinél szintén felmerülhetett a kérdés, viszont szerintem az ő lecserélése időszerű volt. Szóval Paraticivel, vagy inkább a klub új filozófiájával én sem vagyok elégedett, az olasz vonal kihalóban, az igazoláspolitikánk kevésbé tudatos, mióta Marrotta háttérbe szorult, remélhetőleg észbe kapnak Agnelliék.
A Bonuccis résszel viszont nem értek egyet, Chiellini kiesése és Buffon cserealanyisága fényében rajta kívül nincs más alkalmas ember a szerepre. Lehetne Ronaldo, de ő 2018 nyarán érkezett, nincs elég ideje a klubnál a csapatkapitányi szerephez (és dicséretes, hogy ezt ő is így gondolja). Tette korábban, amit tett, ettől függetlenül a 2011-es csapatból csak ő, Buffon és Chiellini maradtak.
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10596
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 31 I_icon_minitime2019-12-25, 19:44

Bevásárlóközpont - Page 31 80502039_2737921802962404_5403887350285598720_o.jpg?_nc_cat=111&_nc_ohc=cgy7npuRCjQAQlFH0aC7h0qpt44Wkd0yA91m7MOrhbE5vA2ucnAYb7GGQ&_nc_ht=scontent.fbud5-1

A kobra legalább korrekt volt, akire nem számítottunk annak a szemébe mondta, azzal soha nem volt gondom, ha egy klubért sokat tett játékost útjára engedtünk ingyen (Trez, Camo,Marcsi) inkább azzal, hogy néhány senkiházit is elengedtünk ingyen (Dani Alves). De egy klubért mindig harcoló, kiálló játékost tényleg nem ezt érdemelte...Paratici egy ócska kis gecinek tűnik, aki a saját kis manager játéka érdekében átgázol mindenkin.  A Can story is ugyanez (persze ő vajmi keveset tett a klubért, ezért nem fájlaljuk annyira, de nyáron esetleg belőle kellett volna plusvalenzát csinálni, nem Keanből meg Spinából).

Sőt ha abból indulunk ki, hogy a szezon 90%-ban a 4-3-1-2-őt fogjuk játszani abban még helye is lett volna Manzsunak, egy jó cserecsatár szerepkörben (több értelme lett volna meghagyni őt Ronci/Malac cseréjének mint Bernátot/Kosztát próbálgatni középen).

Morálisan egy csicska klub lettünk, aki a riválisához igazoló majd onnan visszakullogó emberből kapitányt csinál, a tavalyi ősz legjobbjával meg kutyaként bánunk.

De majd a tavasz sok mindenre választ ad, őszintén remélem ha nem emeljük fel a Bl serleget, sőt esetleg a scudettót sem mi nyerjük akkor a Paratici/Nedved/Sarri hármasnak meg lesz mutatva, hogy merre kell kifáradni.
Vissza az elejére Go down
Malloy
Segédedző
Segédedző



Posts : 2392
Join date : 2017. Feb. 01.
Age : 38
Location : Szolnok

Bevásárlóközpont - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 31 I_icon_minitime2019-12-25, 18:38

Elköszönt Mario 😪 Megköszönte Marottának meg Allegrinek (a vezetőség többi tagjának nem...)
Rohadt sokat köszönhet neki a klub. Méltatlan az egész. Kezdem egyre távolabb érezni magamtól a Juventust, és amit képvisel.
Tényleg jobb volt szimpatikus outsidernek lenni mint Top3 klubnak.
Vissza az elejére Go down
simoon
Segédedző
Segédedző
simoon


Posts : 1282
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 31 I_icon_minitime2019-12-25, 09:12

LeRoi10 írta:

Egyre több helyen írják, hogy ingyé' ment el.... ingyé'..... WTF? de tényleg....
ahogy idén viselkedtünk vele, az elengedés a minimum
sajnálom ezt a méltatlan végjátékot
Vissza az elejére Go down
http://windholz.wix.com/windholz
LeRoi10
Segédedző
Segédedző
LeRoi10


Posts : 2284
Join date : 2015. Feb. 24.
Age : 30

Bevásárlóközpont - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 31 I_icon_minitime2019-12-24, 23:52

CsT írta:
Mandzsu offisöl. Sok sikert! Paratici te meg gebedj meg....
Egyre több helyen írják, hogy ingyé' ment el.... ingyé'..... WTF? de tényleg....
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10596
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 31 I_icon_minitime2019-12-24, 23:49

Mandzsu offisöl. Sok sikert! Paratici te meg gebedj meg....
Vissza az elejére Go down
CsT
Takaroggyon!!!
CsT


Posts : 10596
Join date : 2012. Nov. 05.

Bevásárlóközpont - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 31 I_icon_minitime2019-12-22, 20:05

Malloy írta:
Kimondhatatlanul szomorú vagyok Mandzukic helyzete miatt.
Most úgy néz ki tényleg Qatarba igazol! (Krisz majd egy közös képet csináljátok). Nem ezt érdemelte a Juventustól. Nagyon nem.
A lényeg, hogy Khedira,Can, Matuidi vagy De Sciglio itt van...
Vissza az elejére Go down
Malloy
Segédedző
Segédedző



Posts : 2392
Join date : 2017. Feb. 01.
Age : 38
Location : Szolnok

Bevásárlóközpont - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 31 I_icon_minitime2019-12-22, 10:12

Kimondhatatlanul szomorú vagyok Mandzukic helyzete miatt.
Most úgy néz ki tényleg Qatarba igazol! (Krisz majd egy közös képet csináljátok). Nem ezt érdemelte a Juventustól. Nagyon nem.
Vissza az elejére Go down
Tankcsapda
Segédedző
Segédedző



Posts : 1928
Join date : 2015. Sep. 01.

Bevásárlóközpont - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 31 I_icon_minitime2019-12-09, 20:52

Krisz írta:


CR és a Malac szerződése is 2021ben jár le. Feltételezem, hogy CR vagy visszavonul vagy elmegy az MLSbe haknizni vagy hasonló - szerintem tekintve hogy milyen ütemben romlanak a képességei, illetve, hogy nincs rá jel, hogy centert csináljanak belőle (ezen a poszton még simán lenne benne szufla, mert 40 évesen is gyilkos befejező lesz és összjátékban is jó, a szélről befelé húzva viszont már senkit nem fog lefutni meg kicselezni) nem kellene vele hosszabbítani, hanem már nyártól az új franchise playert építeni. A Malac meg amúgy jól nyomja, de a fizetését sokkal hatékonyabban is lehetne használni, 33 évesen nem hiszem, hogy logikus lenne 7 milliót fizetni neki évente.

Emellett meg kellenek szélsők, plusz talán RamseybólKosztából is ki kellene szállni.

CR szerződése 2022-ben jár le, de amúgy a többit adom. Annyi, hogy rettentően szimpatikus, ahogy Higuaín képes küzdeni annak ellenére, hogy leírták, el akarták adni, ennek ellenére harcban van a kezdőért Ronaldoval és Dybalaval, így sajnálnám, ha már most nyáron elpasszolnánk. Haaland meg nagyon jó lenne ennyi pénzért.
Vissza az elejére Go down
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8130
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 31 I_icon_minitime2019-12-09, 14:59

DartagnanX írta:

Haaland nekem inkább tűnik 20 éves Higuainnak. 
Egy fura mozgású tank, nem egy technikás, fürge gépállat, mint CR-volt.

De miért jönne hozzánk? Illetve minek még egy kurva csatár.
Középpályára jöjjön értelmes ember. Rakitic és Pogba érkezésével jobb lenne a tavaszunk.

Nyilván stílusban nem CR, inkább arra gondoltam, amit Agnelli mondott, hogy a projektnek megfelelően az új CRt kell megvenni 20 évesen, ez teljesítményt és marketing valuet is jelent. Haalandról elképzelhető, hogy úgy fogja verni a gólokat mint CR, azt viszont nehezen tudom elképzelni, hogy akár fele akkora franchise playert lehetne belőle csinálni, mint CRből. Csatár meg kelleni fog ha nem hosszabbítunk CRrel és a Malaccal.
Vissza az elejére Go down
DartagnanX
Admin
DartagnanX


Posts : 414
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 24

Bevásárlóközpont - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 31 I_icon_minitime2019-12-09, 14:37

Krisz írta:
Haaland 30 millás release clause? Ő a mi 20 éves CRünk?
Haaland nekem inkább tűnik 20 éves Higuainnak. 
Egy fura mozgású tank, nem egy technikás, fürge gépállat, mint CR-volt.

De miért jönne hozzánk? Illetve minek még egy kurva csatár.
Középpályára jöjjön értelmes ember. Rakitic és Pogba érkezésével jobb lenne a tavaszunk.

_________________
BIANCONERI.BLOG.NEPSPORT.HU
Vissza az elejére Go down
http://bianconeri.taccs.hu
Krisz
Takaroggyon!!!



Posts : 8130
Join date : 2012. Nov. 05.
Age : 38
Location : Budapest

Bevásárlóközpont - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 31 I_icon_minitime2019-12-09, 11:04

CsT írta:

Meglepne ha mi fognánk meg, bár de Ligt-ben sem bíztam. Meg hová a tökömbe teszünk mégegy csatárt? Very Happy

CR és a Malac szerződése is 2021ben jár le. Feltételezem, hogy CR vagy visszavonul vagy elmegy az MLSbe haknizni vagy hasonló - szerintem tekintve hogy milyen ütemben romlanak a képességei, illetve, hogy nincs rá jel, hogy centert csináljanak belőle (ezen a poszton még simán lenne benne szufla, mert 40 évesen is gyilkos befejező lesz és összjátékban is jó, a szélről befelé húzva viszont már senkit nem fog lefutni meg kicselezni) nem kellene vele hosszabbítani, hanem már nyártól az új franchise playert építeni. A Malac meg amúgy jól nyomja, de a fizetését sokkal hatékonyabban is lehetne használni, 33 évesen nem hiszem, hogy logikus lenne 7 milliót fizetni neki évente.

Emellett meg kellenek szélsők, plusz talán RamseybólKosztából is ki kellene szállni.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Bevásárlóközpont - Page 31 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bevásárlóközpont   Bevásárlóközpont - Page 31 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Bevásárlóközpont
Vissza az elejére 
31 / 34 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33, 34  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Bianconeri Blog - Forza Juventus! :: Ha Muntari gólját megadták volna! :: Bevásárlóközpont-
Ugrás: